Hoe moet het nu verder na België-Zweden? UEFA-regels zijn duidelijk

door
Hoe moet het nu verder na België-Zweden? UEFA-regels zijn duidelijk

De wedstrijd tussen België en Zweden werd vanavond tijdens de rust stopgezet vanwege een terreurdreiging in het centrum van Brussel. Voorafgaand aan de wedstrijd werden twee Zweedse voetbalsupporters vermoord, en zijn de dader(s) nog steeds op de vlucht. Om die reden besloot het Zweedse voetbalelftal niet meer aan te treden in de tweede helft van de partij. 

Maar wat nu met de wedstrijd? Wél, de UEFA is bijzonder duidelijk in zijn reglement. De wedstrijd moet namelijk herspeeld worden. In een ideaal scenario is dat daags na de stopzetting, maar die kans lijkt in deze case bijzonder klein te zijn. Zo is het namelijk goed mogelijk dat dezelfde terreurdreiging nog minstens enkele dagen of weken van kracht zal blijven in ons land, weet Het Nieuwsblad

In het beste geval zal er dus moeten worden uitgeweken naar een andere speeldatum. Er zal dus moeten gezocht worden naar een gaatje in de speelkalender van beide landen. In theorie moet de wedstrijd ook doorgaan in hetzelfde stadion, maar daar kan de UEFA dan weer een uitzondering maken, stelt Het Nieuwsblad verder. 

LEES OOK: Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Zelfde spelers, zelfde stand

Dat dezelfde spelers op het veld moeten staan is uiteraard niet meer dan logisch. Ook de 1-1 score zal nog steeds op het bord staan bij een eventuele verderzetting. Gezien de partij tijdens de rust werd gestaakt kan Tedesco wel meteen wisselen. 

Er is echter nog één mogelijkheid dat de UEFA de wedstrijd alsnog annuleert en niet meer laat herspelen. Dat is namelijk wanneer de instantie de partij niet 'belangrijk' genoeg acht om te herspelen. Iets wat gezien de potentiële groepswinst van de Rode Duivels betreft niet meteen veel potentieel lijkt te hebben. 

Zal de wedstrijd herspeeld worden?

Meest recent

Pikante rel omtrent Fellaini: "Hij hield van mijn billen"

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

0
0
'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

54
54
'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

29
29
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

46
46
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

20
20
'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

181
181
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

136
136
'Transferoorlog los: Club vs Anderlecht om 1 man'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

199
199
Overmars voelt hitte: Antwerp eist topbeslissing

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

209
209
Genk blaast iedereen weg: droom leeft weer op

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

103
103
'Anderlecht negeert Mourinho: opvallend signaal'

Bij RSC Anderlecht begint de interesse in een aantal spelers serieus toe te nemen. De Brusselaars ...

218
218
Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

827
827
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

91
91
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

47
47
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

114
114
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

574
574
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

235
235
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

621
621
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

182
182
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

246
246
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

43
43
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

56
56
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

692
692
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

857
857
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

160
160

Meer sportnieuws