Hoe moet het nu verder na België-Zweden? UEFA-regels zijn duidelijk

954 stemmen
Hoe moet het nu verder na België-Zweden? UEFA-regels zijn duidelijk

De wedstrijd tussen België en Zweden werd vanavond tijdens de rust stopgezet vanwege een terreurdreiging in het centrum van Brussel. Voorafgaand aan de wedstrijd werden twee Zweedse voetbalsupporters vermoord, en zijn de dader(s) nog steeds op de vlucht. Om die reden besloot het Zweedse voetbalelftal niet meer aan te treden in de tweede helft van de partij. 

Maar wat nu met de wedstrijd? Wél, de UEFA is bijzonder duidelijk in zijn reglement. De wedstrijd moet namelijk herspeeld worden. In een ideaal scenario is dat daags na de stopzetting, maar die kans lijkt in deze case bijzonder klein te zijn. Zo is het namelijk goed mogelijk dat dezelfde terreurdreiging nog minstens enkele dagen of weken van kracht zal blijven in ons land, weet Het Nieuwsblad

In het beste geval zal er dus moeten worden uitgeweken naar een andere speeldatum. Er zal dus moeten gezocht worden naar een gaatje in de speelkalender van beide landen. In theorie moet de wedstrijd ook doorgaan in hetzelfde stadion, maar daar kan de UEFA dan weer een uitzondering maken, stelt Het Nieuwsblad verder. 

LEES OOK: Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Zelfde spelers, zelfde stand

Dat dezelfde spelers op het veld moeten staan is uiteraard niet meer dan logisch. Ook de 1-1 score zal nog steeds op het bord staan bij een eventuele verderzetting. Gezien de partij tijdens de rust werd gestaakt kan Tedesco wel meteen wisselen. 

Er is echter nog één mogelijkheid dat de UEFA de wedstrijd alsnog annuleert en niet meer laat herspelen. Dat is namelijk wanneer de instantie de partij niet 'belangrijk' genoeg acht om te herspelen. Iets wat gezien de potentiële groepswinst van de Rode Duivels betreft niet meteen veel potentieel lijkt te hebben. 

Zal de wedstrijd herspeeld worden?

Meest recent

Malinwa hakt knopen door: meubelstuk neemt afscheid

KV Mechelen hoopt om het titelfeest van Club Brugge nog even uit te stellen. Hoe dan ook ...

2
2
Anderlecht kondigt vertrek van Thorgan Hazard aan

Bij Anderlecht zal er komende zomer heel wat veranderen. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

50
50
Nagelsmann komt met verrassende Tresoldi-onthulling

Donderdag werd ook in Duitsland de WK-selectie bekend gemaakt. Daarin maakte Julian Nagelsmann ...

34
34
'Bologna komt aankloppen bij Club én Union'

Vorig weekend werd de titelstrijd wellicht definitief beslecht met de overtuigende 5-0-overwinning ...

135
135
Promotie is binnen: Sporting Hasselt heeft proflicentie beet

Er was de voorbije weken heel wat onduidelijkheid over wie volgend seizoen in de Challenger Pro ...

61
61
WK-selecties: Duitsland met Neuer, Anderlecht-speler beloond

De start van het WK nadert met rasse schreden en alsmaar meer landen maken hun selecties bekend. ...

53
53
'Union neemt duidelijk standpunt in over Hubert'

In principe hebben ze nog een waterkansje, maar bij Union rekenen ze er niet meer op dat ze nog ...

129
129
'Taquin neemt verrassende beslissing over nieuwe job'

Er lijkt in de Jupiler Pro League een stevige stoelendans op til te staan onder de trainers. Bij La ...

26
26
Romero reageert op terugkeer naar Club Brugge

Er liggen komende zomer heel wat transferdossiers op tafel bij Club Brugge. Er zullen onder meer ...

358
358
'Lyon hakt knoop door over transfers Fofana en Mangala'

Rudi Garcia moest zware knopen doorhakken om tot 26 Rode Duivels voor het WK te komen. Malick Fofana ...

48
48
TRANSFERUURTJE: 'Club druk in de weer, Hoefkens terug in JPL'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

195
195
‘Lionel Messi lonkt nieuwe superster naar Inter Miami’

Het Inter Miami van Lionel Messi won vorig seizoen de MLS. De Argentijnse superster lokte al ...

29
29
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

138
138
Duivels trio al zeker van verrassende basisplaats op WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Op clubniveau worden de prijzen ...

177
177
'Union wil verbazen met transfer van 25 miljoen'

Voor Union eindigt het seizoen een beetje met een valse noot nadat het de titel verloor met een ...

135
135
OHL neemt afscheid van icoon en nog 2 spelers

Komend weekend wordt er een punt gezet achter het Belgische voetbalseizoen en dat betekent dat de ...

74
74
'Brazilië houdt de adem in: Neymar valt uit'

Maandenlang was het in Brazilië een thema of Neymar al dan niet mee zou mogen naar het WK. ...

60
60
'Club Brugge komt te laat: transfertarget gekaapt'

Club Brugge hoopt straks in Mechelen de landstitel helemaal over de streep te trekken. Daarna kan ...

322
322
Tielemans in de zevende hemel na eerste Europese trofee

De Europa League was donderdagavond een prooi voor Aston Villa. De Engelsen klopten in de finale ...

30
30
'Eerste knaltransfer STVV: 8 miljoen euro'

STVV is op twee speeldagen van het einde als enige in de Champions' Play-Off al zeker van zijn lot. ...

120
120
Slaat STVV alsnog grote transferslag?

STVV speelt nog twee galamatchen tegen RSC Anderlecht en KV Mechelen. Nadien zal blijken wie STVV ...

223
223
Anderlecht krijgt énorme buitenkans op ex-kampioenenmaker

RSC Anderlecht gaat komende zomer wellicht een nieuwe trainer aanstellen. De Brusselaars zullen de ...

696
696
Overmars geeft transferplannen van Antwerp prijs

Marc Overmars moet aan de bak. Hij zal zich nog eens moeten bewijzen als sportief directeur, want de ...

611
611
Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Toby Alderweireld kende een carrière waar miljoenen voetballers alleen maar van kunnen ...

72
72
Jashari komt met straffe Club Brugge-onthulling

Ardon Jashari vertrok afgelopen zomer met slaande deuren bij Club Brugge. Hij trok naar AC Milan, ...

620
620

Meer sportnieuws