Hoe moet het nu verder na België-Zweden? UEFA-regels zijn duidelijk

door
Hoe moet het nu verder na België-Zweden? UEFA-regels zijn duidelijk

De wedstrijd tussen België en Zweden werd vanavond tijdens de rust stopgezet vanwege een terreurdreiging in het centrum van Brussel. Voorafgaand aan de wedstrijd werden twee Zweedse voetbalsupporters vermoord, en zijn de dader(s) nog steeds op de vlucht. Om die reden besloot het Zweedse voetbalelftal niet meer aan te treden in de tweede helft van de partij. 

Maar wat nu met de wedstrijd? Wél, de UEFA is bijzonder duidelijk in zijn reglement. De wedstrijd moet namelijk herspeeld worden. In een ideaal scenario is dat daags na de stopzetting, maar die kans lijkt in deze case bijzonder klein te zijn. Zo is het namelijk goed mogelijk dat dezelfde terreurdreiging nog minstens enkele dagen of weken van kracht zal blijven in ons land, weet Het Nieuwsblad

In het beste geval zal er dus moeten worden uitgeweken naar een andere speeldatum. Er zal dus moeten gezocht worden naar een gaatje in de speelkalender van beide landen. In theorie moet de wedstrijd ook doorgaan in hetzelfde stadion, maar daar kan de UEFA dan weer een uitzondering maken, stelt Het Nieuwsblad verder. 

LEES OOK: Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Zelfde spelers, zelfde stand

Dat dezelfde spelers op het veld moeten staan is uiteraard niet meer dan logisch. Ook de 1-1 score zal nog steeds op het bord staan bij een eventuele verderzetting. Gezien de partij tijdens de rust werd gestaakt kan Tedesco wel meteen wisselen. 

Er is echter nog één mogelijkheid dat de UEFA de wedstrijd alsnog annuleert en niet meer laat herspelen. Dat is namelijk wanneer de instantie de partij niet 'belangrijk' genoeg acht om te herspelen. Iets wat gezien de potentiële groepswinst van de Rode Duivels betreft niet meteen veel potentieel lijkt te hebben. 

Zal de wedstrijd herspeeld worden?

Meest recent

Overzicht Europa: Engelse thriller, beslissing in Clasico?

Het Bayern München van Vincent Kompany is sind afgelopen weekend zeker van de Duitse ...

9
9
'Gevolgen na Youth League: Club-goudhaantje grof wild'

In de finale toonde Real Madrid zich uiteindelijk te sterk na strafschoppen, maar de U19 van Club ...

90
90
'Anderlecht gaat voor transferstunt met terugkeer chouchou'

In afwachten van de officiële bevestiging van Antoine Sibierski, moet RSC Anderlecht het nog ...

70
70
Standard haalt belangrijke slag thuis: contract tot 2029

Standard staat komend weekend voor een belangrijke wedstrijd in de Europe Play-Offs en gaat op ...

35
35
‘Mega ingreep Anderlecht: oude bekende nieuwe hoofdcoach?’

Anderlecht twijfelt over de toekomst van Jérémy Taravel en kijkt tegelijk richting een ...

341
341
Aftrap STVV-Anderlecht uitgesteld, Taravel dumpt drietal

Donderdagavond wordt de vierde speeldag van de Champions' Play-Offs afgesloten met een interessant ...

172
172
Napoli-conflict: clubboegbeeld geeft 'enige fout' Lukaku

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

114
114
Nieuwe details DAZN-twist: VRT overweegt drastische actie

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal is een nieuw hoofdstuk rijker. Donderdag ...

253
253
'Kompany geeft persoonlijke zegen: monstertransfer Bayern'

Bayern München heeft een droomweek achter de rug. Afgelopen zondag werd de Duitse titel binnen ...

213
213
Union slikt optater in titelstrijd: sterkhouder geviseerd

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

146
146
'Engelse grootmachten kloppen aan bij Club Brugge'

Dankzij de ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen, en het puntenverlies van Union, blijft Club Brugge in ...

219
219
AA Gent slijpt messen voor pittig weerzien met Leko

AA Gent ontpopt zich stilaan tot luis in de pels van Union, want net als in de reguliere competitie ...

216
216
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

112
112
'Goto pakt koffers en neemt afscheid van Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

373
373
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

367
367
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

204
204
Hubert houdt adem in: sterkhouder Union valt uit

Union liet woensdag tegen AA Gent voor het eerst punten liggen in de play-offs, waardoor de koploper ...

165
165
'Taravel grijpt in: 5 (!) wissels bij Anderlecht'

Mits een zege tegen STVV wipt RSC Anderlecht straks over de Kanaries naar de derde plaats in het ...

515
515
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

99
99
Bekerfinale-fiasco: minister haalt keihard uit naar DAZN

Op 14 mei strijden Anderlecht en Union in het Koning Boudewijnstadion voor de Croky Cup, maar er ...

165
165
Bizar interview Leko: Vandenbempt ziet verklaring

Het had woensdagavond een feestavond moeten zijn voor Club Brugge. Het hield zelf een galavertoning ...

156
156
Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

FC Barcelona zette woensdagavond een nieuwe stap richting de Spaanse titel, maar ondanks de 1-0-zege ...

79
79
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

De zomermercato van Anderlecht lijkt stilaan op gang te komen, ondanks het voorlopig uitblijven van ...

88
88
KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

126
126
'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

294
294

Meer sportnieuws