Hoe moet het nu verder na België-Zweden? UEFA-regels zijn duidelijk

door
Hoe moet het nu verder na België-Zweden? UEFA-regels zijn duidelijk

De wedstrijd tussen België en Zweden werd vanavond tijdens de rust stopgezet vanwege een terreurdreiging in het centrum van Brussel. Voorafgaand aan de wedstrijd werden twee Zweedse voetbalsupporters vermoord, en zijn de dader(s) nog steeds op de vlucht. Om die reden besloot het Zweedse voetbalelftal niet meer aan te treden in de tweede helft van de partij. 

Maar wat nu met de wedstrijd? Wél, de UEFA is bijzonder duidelijk in zijn reglement. De wedstrijd moet namelijk herspeeld worden. In een ideaal scenario is dat daags na de stopzetting, maar die kans lijkt in deze case bijzonder klein te zijn. Zo is het namelijk goed mogelijk dat dezelfde terreurdreiging nog minstens enkele dagen of weken van kracht zal blijven in ons land, weet Het Nieuwsblad

In het beste geval zal er dus moeten worden uitgeweken naar een andere speeldatum. Er zal dus moeten gezocht worden naar een gaatje in de speelkalender van beide landen. In theorie moet de wedstrijd ook doorgaan in hetzelfde stadion, maar daar kan de UEFA dan weer een uitzondering maken, stelt Het Nieuwsblad verder. 

LEES OOK: Celine laat Metejoor sprakeloos achter na bloedheet avontuur

Zelfde spelers, zelfde stand

Dat dezelfde spelers op het veld moeten staan is uiteraard niet meer dan logisch. Ook de 1-1 score zal nog steeds op het bord staan bij een eventuele verderzetting. Gezien de partij tijdens de rust werd gestaakt kan Tedesco wel meteen wisselen. 

Er is echter nog één mogelijkheid dat de UEFA de wedstrijd alsnog annuleert en niet meer laat herspelen. Dat is namelijk wanneer de instantie de partij niet 'belangrijk' genoeg acht om te herspelen. Iets wat gezien de potentiële groepswinst van de Rode Duivels betreft niet meteen veel potentieel lijkt te hebben. 

Zal de wedstrijd herspeeld worden?

Meest recent

Ondanks nieuwe onthullingen: "Ajax moet Overmars kans geven"

Het is de laatste weken weer crisis bij Ajax en dat betekent ook dat er weer druk gespeculeerd wordt ...

2
2
Genk slijpt nieuwe diamant: jonkie apart genomen op training

KRC Genk wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten uit de eigen jeugdopleiding te lanceren. En ...

43
43
Overmars lacht tanden bloot: groot transfernieuws Antwerp

Antwerp FC is bezig aan een behoorlijk tegenvallend seizoen tot dusver. Dat heeft deels te maken met ...

250
250
Lammens slaat heel United met verstomming: Amorim reageert

In de Premier League wil Manchester United maandagavond tegen Everton FC zijn reeks zonder ...

262
262
'Club houdt zich vast: winters miljoenenbod op steunpilaar'

Club Brugge heeft niet de gewoonte om sterkhouders te laten gaan in januari, maar maakte daar in het ...

129
129
"Tegen België op het WK? Zou ik héél vervelend vinden"

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

94
94
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt topaanwinst, transferbom Kane'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

238
238
'Leko krijgt cruciale update uit ziekenboeg AA Gent'

AA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Westerlo. In de stille Kempen wordt het wellicht weer puzzelen ...

71
71
Renard & Hasi spreken klare taal over toekomst bij RSCA

Dankzij een deugddoende zes op zes tegen KV Mechelen en Club Brugge dook RSC Anderlecht met een goed ...

93
93
'Hayen hakt knopen door: 2 wissels bij Club Brugge'

"Club Brugge is uit op eerherstel", aldus Nicky Hayen vrijdag op zijn persbabbel. Hoewel in de ...

236
236
Renard doorbreekt stilte: "Dan verlaat ik Anderlecht'

Voor de interlandbreak boekte RSC Anderlecht een fraaie zes op zes tegen KV Mechelen en Club Brugge. ...

297
297
'Italië in alle staten: coach ontketent De Ketelaere-rel'

Raffaele Palladino gooit meteen de wetten om bij Atalanta — en precies daar wordt De Ketelaere ...

99
99
Anderlecht en Genk balen: "Beste speler in de Eredivisie"

PSV steekt er ook dit seizoen weer bovenuit in de Nederlandse eerste klasse. De club uit Eindhoven ...

98
98
Heropenen AA Gent en Westerlo pikant transferdossier?

AA Gent en KVC Westerlo kennen voorlopig een wisselvallig seizoen. Afgelopen zomer kwam het bijna ...

123
123
Hasi verklapt gemiste toptransfer: "Was in de zomer te duur"

RSC Anderlecht zocht afgelopen zomer naar versterking en vond die ook, maar op bepaalde posities is ...

236
236
Renard slaat hard terug: "Klein van hem"

Ongeveer een jaar geleden werd Olivier Renard aangesteld als sportief directeur bij RSC Anderlecht. ...

172
172
Noodlot slaat toe bij Antwerp: "En nu dit ... echt zonde"

meAntwerp FC staat in de komende weken voor een lastig programma en dat terwijl de club zo snel ...

163
163
'Kompany totaal verrast: grootmacht rukt op voor Kane'

Bayern München staat aanstaande woensdag voor een absolute kraker in de Champions League tegen ...

150
150
Kortsluiting bij Club Brugge: Hayen ontploft van één speler

Club Brugge kocht geen status maar ruwe power: voor €9 miljoen moest Mamadou Diakhon dé ...

424
424
"Klein kind" - Boskamp scherp na vete Garcia-De Bilde

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026 en de monsterzege tegen Liechtenstein, werd de voorbije ...

404
404
Nieuwe coach Club Brugge bekend? De Mil krijgt voorwaarde te horen

Daags voor het belangrijke Champions League-duel tegen Sporting CP, staat Club Brugge in eigen land ...

544
544
De Cat, nieuwe spits, Verschaeren, ...: transferplannen Anderlecht op tafel

RSC Anderlecht zette vlak voor de voorbije interland-periode enkele overtuigende prestaties neer. ...

407
407
Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

129
129
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

177
177
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

315
315

Meer sportnieuws