Nederland bibbert tot het einde, Portugal met forfaitscore

door
Nederland bibbert tot het einde, Portugal met forfaitscore

Een avond waarbij voetbal niet meer dan een bijzaak is. Na het staken van de partij tussen België en Zweden staat de voetbalwereld stil bij de gebeurtenissen vanavond in en rond Brussel. Het neemt uiteraard niet weg dat er nog heel wat andere partijen werden gespeeld in Europa, en daar vatten we hieronder enkele even van samen. 

Nederland moest in Griekenland winnen indien het opnieuw over de Grieken wilde wippen richting een tweede plaats in Groep B. Koeman koos voor enkele vertrouwde namen, en liet Weghorst als targetman opdraven. Na een pover wedstrijdbegin werkte Koulierakis Van Dijk tegen de grond, en wees de scheidsrechter naar de stip. Weghorst faalde echter vanaf de strafschopstip, en zag zijn poging gestopt door Vlachodimos. 

In de tweede helft kwam Nederland al beter voor de dag, en creëerde het heel wat kansen. Reijnders en Simons konden Vlachodimos niet kloppen, en Griekenland bleef stand houden. Uiteindelijk kreeg het thuisland nog de beste kans via Giakoumakis, maar ook hij mocht niet vieren. Het leek een scoreloos gelijkspel te worden, tot Pavlidis de aanvallende Dumfries neerhaalde in het strafschopgebied. Deze keer ging Van Dijk achter de elfmeter staan, en de kapitein van Oranje liet het niet liggen. Een bijzonder nipte zege voor Koeman en co, die tot op gelijke hoogte komen van Griekenland in de stand. 

LEES OOK: Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Cristiano Ronaldo viert

Roberto Martinez blijft het uitstekend doen bij Portugal. Onze voormalige bondscoach pakte vanavond tegen Bosnië 24 op 24 na een nieuwe glansprestatie. Cristiano Ronaldo klopte de Bosnische doelman Sehic al twee keer na amper 20 minuten. Nog voor het rustsignaal stelden Bruno Fernandes, Joao Cancelo en Joao Felix de zege helemaal veilig. Forfaitcijfers voor Roberto Martinez, die stilaan de harten van het Portugese volk heeft veroverd. 

Uitslagen:

  • Azerbeidzjan - Oostenrijk: 0-1
  • België - Zweden: nvt
  • Bosnië - Portugal: 0-5
  • Gibraltar - Ierland: 0-4
  • Griekenland - Nederland: 0-1
  • IJsland - Liechtenstein: 4-0
  • Luxemburg - Slowakije: 0-1

Zal Nederland zich plaatsen voor het EK?

Meest recent

'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

9
9
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

24
24
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

11
11
'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

132
132
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

111
111
'Transferoorlog los: Club vs Anderlecht om 1 man'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

160
160
Overmars voelt hitte: Antwerp eist topbeslissing

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

158
158
Genk blaast iedereen weg: droom leeft weer op

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

89
89
'Anderlecht negeert Mourinho: opvallend signaal'

Bij RSC Anderlecht begint de interesse in een aantal spelers serieus toe te nemen. De Brusselaars ...

178
178
Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

708
708
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

83
83
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

44
44
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

113
113
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

539
539
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

226
226
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

583
583
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

180
180
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

239
239
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

42
42
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

53
53
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

682
682
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

843
843
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

156
156
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

315
315
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

409
409

Meer sportnieuws