Nederland bibbert tot het einde, Portugal met forfaitscore

door
Nederland bibbert tot het einde, Portugal met forfaitscore

Een avond waarbij voetbal niet meer dan een bijzaak is. Na het staken van de partij tussen België en Zweden staat de voetbalwereld stil bij de gebeurtenissen vanavond in en rond Brussel. Het neemt uiteraard niet weg dat er nog heel wat andere partijen werden gespeeld in Europa, en daar vatten we hieronder enkele even van samen. 

Nederland moest in Griekenland winnen indien het opnieuw over de Grieken wilde wippen richting een tweede plaats in Groep B. Koeman koos voor enkele vertrouwde namen, en liet Weghorst als targetman opdraven. Na een pover wedstrijdbegin werkte Koulierakis Van Dijk tegen de grond, en wees de scheidsrechter naar de stip. Weghorst faalde echter vanaf de strafschopstip, en zag zijn poging gestopt door Vlachodimos. 

In de tweede helft kwam Nederland al beter voor de dag, en creëerde het heel wat kansen. Reijnders en Simons konden Vlachodimos niet kloppen, en Griekenland bleef stand houden. Uiteindelijk kreeg het thuisland nog de beste kans via Giakoumakis, maar ook hij mocht niet vieren. Het leek een scoreloos gelijkspel te worden, tot Pavlidis de aanvallende Dumfries neerhaalde in het strafschopgebied. Deze keer ging Van Dijk achter de elfmeter staan, en de kapitein van Oranje liet het niet liggen. Een bijzonder nipte zege voor Koeman en co, die tot op gelijke hoogte komen van Griekenland in de stand. 

LEES OOK: Martinez geeft dé reden voor oproepen van Ronaldo

Cristiano Ronaldo viert

Roberto Martinez blijft het uitstekend doen bij Portugal. Onze voormalige bondscoach pakte vanavond tegen Bosnië 24 op 24 na een nieuwe glansprestatie. Cristiano Ronaldo klopte de Bosnische doelman Sehic al twee keer na amper 20 minuten. Nog voor het rustsignaal stelden Bruno Fernandes, Joao Cancelo en Joao Felix de zege helemaal veilig. Forfaitcijfers voor Roberto Martinez, die stilaan de harten van het Portugese volk heeft veroverd. 

Uitslagen:

  • Azerbeidzjan - Oostenrijk: 0-1
  • België - Zweden: nvt
  • Bosnië - Portugal: 0-5
  • Gibraltar - Ierland: 0-4
  • Griekenland - Nederland: 0-1
  • IJsland - Liechtenstein: 4-0
  • Luxemburg - Slowakije: 0-1

Zal Nederland zich plaatsen voor het EK?

Meest recent

'Pérez drukt stempel: grote naam kandidaat-trainer Real'

Real Madrid heeft enkele mindere resultaten achter de rug in La Liga en zag FC Barcelona weer vier ...

8
8
Club Brugge boort ware goudmijn aan: dríé nieuwe jackpots

Club Brugge kan al enkele seizoenen lang uitstekende financiële cijfers voorleggen. Grotendeels ...

195
195
Waagt Anderlecht stuntdeal met transfergenie uit JPL?

Anderlecht moet knopen doorhakken. Paars-wit zoekt een nieuwe technisch directeur en wil eindelijk ...

201
201
'Enorme flop: Celtic stuurt JPL-aanwinst alweer door'

De Schotse topclubs richtten in de voorbije mercato's graag hun pijlen op de Belgische markt. ...

55
55
'Antwerp krijgt nieuwe tegenvaller voor cruciale trip'

Antwerp heeft vorig weekend een belangrijke zege geboekt door STVV toch wel verrassend met 1-0 te ...

91
91
'Napoli krijgt uitsluitsel over comeback De Bruyne'

Napoli maakt een moeilijk seizoen door. De Italiaanse titelverdediger sneuvelde al in de league ...

37
37
'Weer uittocht: eerste vertrekker bij Union bekend'

Bij Union moeten ze elke zomer opnieuw hun beste spelers laten vertrekken. Dat was vorige zomer niet ...

61
61
Van Den Kerkhof kent sanctie na aanslag op Tzolis

De wedstrijd van vorig weekend tussen Charleroi en Club Brugge deed heel wat stof opwaaien. Bij de ...

306
306
'Alarm in Frankrijk: grote zorgen om WK Mbappé'

We zijn slechts drie maanden voor de start van het WK en dus is het voor vrijwel elke bondscoach van ...

44
44
Wesley Sonck beroert iedereen met openhartige getuigenis

Wesley Sonck beroert ook na zijn actieve carrière nog steeds vriend en vijand. De glimlach, ...

41
41
Centen op bij King Power? OHL reageert op malaise

In Engeland dreigt een schrijnend scenario voor Leicester City. Tien jaar nadat de Foxes de wereld ...

100
100
'Standard wacht helse strijd om goudhaantje te houden'

Standard maakt nog altijd kans op de Champions' Play-Off en dat zou voor de Rouches een opsteker ...

103
103
Beveren verrast en gaat lopen met Anderlecht-target

Het seizoen in de Challenger Pro League loopt nog een hele tijd, maar SK Beveren is nu al zeker van ...

155
155
Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Een fenomeen en een lust ...

36
36
Wout Faes leeft op: absolute toptransfer lonkt

Wout Faes kreeg als Rode Duivel in België al veel kritiek te verwerken. De Belgische centrale ...

149
149
Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

In de Challenger Pro League kunnen de beloftenploegen bijna niet degraderen. Dat is voor velen een ...

347
347
Garcia speurt rond: oude bekende weer Rode Duivel?

Rudi Garcia zit toch wat met de handen in het haar. De Rode Duivels spelen deze maand tegen de VS en ...

111
111
Blunder Renard pijnlijk duidelijk: CIES met straffe cijfers

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht was geen groot succes. Er gebeurden zeker een ...

200
200
Marc Coucke kiest plots voor een totaal ander verhaal

Wat doet een topondernemer en voetbaleigenaar wanneer de stadionlichten even doven? Woensdagavond ...

53
53
RKC verrast compleet met 'ex-toptransfer KRC Genk'

In Nederland blijven ze opvallende transfers afronden. Raheem Sterling trok gratis naar Feyenoord en ...

52
52
Hubert legt uit waarom hij Anderlecht altijd gespaard heeft

Amper anderhalf jaar is de trainerscarrière van David Hubert aan de gang, maar in die periode ...

224
224
'Dilemma Anderlecht: nieuwe kans of vertrek voor prikje?'

Anderlecht kende deze winter alweer een zeer drukke mercato. Daarin haalde het vijf nieuwe spelers ...

369
369
'Crisis bij Real: spelers keren zich massaal tegen Arbeloa'

Real Madrid beleefde zondag een zeer pijnlijke avond. Het ging in het eigen Bernabeu onderuit tegen ...

155
155
'Club watertandt: nieuwe knaltransfer voor Talbi'

Bij Club Brugge slagen ze er alsmaar vaker in om stevig te cashen op hun eigen jeugdspelers. In het ...

413
413
KV Mechelen naar PO1: Winkelmans ziet één uitkomst

De strijd om de Champions' Play-Off is op drie speeldagen van het einde van de reguliere competitie ...

185
185

Meer sportnieuws