Nederland bibbert tot het einde, Portugal met forfaitscore

door
Nederland bibbert tot het einde, Portugal met forfaitscore

Een avond waarbij voetbal niet meer dan een bijzaak is. Na het staken van de partij tussen België en Zweden staat de voetbalwereld stil bij de gebeurtenissen vanavond in en rond Brussel. Het neemt uiteraard niet weg dat er nog heel wat andere partijen werden gespeeld in Europa, en daar vatten we hieronder enkele even van samen. 

Nederland moest in Griekenland winnen indien het opnieuw over de Grieken wilde wippen richting een tweede plaats in Groep B. Koeman koos voor enkele vertrouwde namen, en liet Weghorst als targetman opdraven. Na een pover wedstrijdbegin werkte Koulierakis Van Dijk tegen de grond, en wees de scheidsrechter naar de stip. Weghorst faalde echter vanaf de strafschopstip, en zag zijn poging gestopt door Vlachodimos. 

In de tweede helft kwam Nederland al beter voor de dag, en creëerde het heel wat kansen. Reijnders en Simons konden Vlachodimos niet kloppen, en Griekenland bleef stand houden. Uiteindelijk kreeg het thuisland nog de beste kans via Giakoumakis, maar ook hij mocht niet vieren. Het leek een scoreloos gelijkspel te worden, tot Pavlidis de aanvallende Dumfries neerhaalde in het strafschopgebied. Deze keer ging Van Dijk achter de elfmeter staan, en de kapitein van Oranje liet het niet liggen. Een bijzonder nipte zege voor Koeman en co, die tot op gelijke hoogte komen van Griekenland in de stand. 

LEES OOK: Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Cristiano Ronaldo viert

Roberto Martinez blijft het uitstekend doen bij Portugal. Onze voormalige bondscoach pakte vanavond tegen Bosnië 24 op 24 na een nieuwe glansprestatie. Cristiano Ronaldo klopte de Bosnische doelman Sehic al twee keer na amper 20 minuten. Nog voor het rustsignaal stelden Bruno Fernandes, Joao Cancelo en Joao Felix de zege helemaal veilig. Forfaitcijfers voor Roberto Martinez, die stilaan de harten van het Portugese volk heeft veroverd. 

Uitslagen:

  • Azerbeidzjan - Oostenrijk: 0-1
  • België - Zweden: nvt
  • Bosnië - Portugal: 0-5
  • Gibraltar - Ierland: 0-4
  • Griekenland - Nederland: 0-1
  • IJsland - Liechtenstein: 4-0
  • Luxemburg - Slowakije: 0-1

Zal Nederland zich plaatsen voor het EK?

Meest recent

'KRC Genk en FC Utrecht openen transfergesprekken'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

27
27
Verwerpelijke beelden: Marokkaanse ballenjongens over schreef in finale

Senegal heeft zondagavond de Africa Cup gewonnen ten koste van Marokko na een finale die om allerlei ...

27
27
Spanning in Brugge loopt op: bliksemontslag Leko?

In de Champions League neemt Club Brugge het dinsdagnamiddag op tegen Kairat Almaty. Voor de ...

251
251
Grote ambitie bij herboren Gent: "Gaan we voor vechten"

AA Gent heeft zich zondag op gepaste wijze gerevancheerd voor de bekeruitschakeling op RSC ...

46
46
'Overmars krijgt dubbele transferopdracht bij Antwerp'

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft van de Jupiler Pro League. De Great Old zag ...

110
110
'Anderlecht maakt uitzondering: miljoenentransfer nabij'

RSC Anderlecht verloor zondagnamiddag met 4-2 op het veld van KAA Gent, daarbij werd andermaal ...

303
303
‘Paniek bij Club Brugge: Verhaeghe duwt Leko in problemen’

Het rommelt bij Club Brugge. Bart Verhaeghe duikt opnieuw op in de kleedkamer, en dat zet Ivan Leko ...

371
371
Penaltywoede bij Anderlecht: oud-ref spreekt duidelijke taal

KAA Gent won zondagmiddag met 4-2 van RSC Anderlecht en nam zo revanche voor de bekeruitschakeling ...

434
434
Waanzin op Africa Cup: nieuwe beelden en pittige details

Het is uiteindelijk Senegal geworden dat zondagavond beslag wist te leggen op de eindzege in de ...

193
193
Malaise bij Club Brugge: grote schuldige aangeduid

Club Brugge is zondag al vertrokken naar Kazachstan, waar dinsdag het Champions League-duel ...

486
486
'Done deal: Anderlecht is overbodige pion kwijt'

Anderlecht liep zondag tegen een serieuze sportieve domper aan door te gaan verliezen op het veld ...

350
350
Barça onderuit na dol VAR-festijn, Saelemaekers beslissend

Er stonden zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. In de ...

50
50
AZ zet Maarten Martens op straat

Er is weer een Belgische trainer minder in een buitenlandse topcompetitie. Zondagavond heeft AZ ...

120
120
Senegal pakt Africa Cup na enorme farce in slotfase finale

De finale van de Africa Cup heeft zondagavond een waanzinnige ontknoping gekregen. Senegal dompelde ...

224
224
Cornelis doet Charleroi dromen: "Op weg naar Play-Off 1?"

Bij Charleroi zaten ze in december in zak en as na het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent, ...

44
44
'Club mag kruis maken over mogelijke opvolger Ordoñez'

Club Brugge lijkt in de nabije toekomst afscheid te zullen moeten nemen van Joel Ordoñez. De ...

129
129
Vrancken zet STVV meteen weer met voetjes op de grond

STVV blijft dit seizoen maar verbazen. De Kanaries gaan ook in 2026 verder op hun elan in de ...

188
188
'Atletico Madrid legt miljoenen klaar voor verrassende Belg'

Atletico Madrid lijkt nu al bijna een kruis te mogen maken over de titel, want het heeft al een ...

188
188
Kantelpunt voor AA Gent? Baro en De Mil reageren

AA Gent heeft zondag een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de top zes. Het nam immers revanche ...

182
182
Stayen ontploft: STVV wint opnieuw en wipt over Club

Stayen beleefde andermaal een prachtige avond. STVV rekende af met OH Leuven en profiteerde optimaal ...

100
100
'Lang verrast iedereen met knaltransfer naar topclub'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

180
180
Choc Wallon kleurt zwart-wit, Standard valt uit top zes

De Choc Wallon leverde vanavond voor de Zebra's nieuwe glorie op. Sporting Charleroi zette zijn ...

57
57
Hoe Anderlecht en Hasi énorm probleem hebben

RSC Anderlecht verloor met 4-2 van AA Gent. De tweede helft in de Planet Group arena was van een ...

370
370
‘Club Brugge verrast: topmove voor nieuwe spits’

Club Brugge zit niet stil in het wintermercato. Achter de schermen wordt gewerkt aan een verrassende ...

443
443
Zomeraanwinst spreekt zich uit over snel RSCA-vertrek

RSC Anderlecht verloor alweer. Deze keer met 4-2 van AA Gent. Paars-Wit zit toch in de problemen na ...

221
221

Meer sportnieuws