'Om deze reden kunnen Rode Duivels best Zweden kloppen'

door
'Om deze reden kunnen Rode Duivels best Zweden kloppen'

Om 20u45 nemen de Rode Duivels het in hun zevende kwalificatiewedstrijd voor het EK op tegen Zweden. Daarvoor staat er heel wat minder druk op de ketel, want na de 2-3-zege van vrijdag in Oostenrijk zijn de Belgen immers al zeker van een plaats in de top twee in hun poule en dus rechtstreekse kwalificatie voor het eindtoernooi.

LEES OOK: Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

Plaats als reekshoofd op het spel

Domenico Tedesco zal desondanks geen verslapping dulden bij zijn spelers. Er zijn ook enkele goede reden waarom de Belgen toch maar beter Zweden kunnen kloppen, ondanks dat ze al zeker zijn van kwalificatie. Ze moeten immers ook nog een goede uitgangspositie op het toernooi zelf verzekeren.

Voor de loting voor het eindtoernooi zullen de reekshoofden immers bepaald worden op basis van de resultaten in de kwalificaties, merkt Het Laatste Nieuws op. Zo zal pot 1 bestaan uit Duitsland en de vijf beste groepswinnaars uit de kwalificaties. Om te vermijden dat ze in de poules meteen een klepper trekken, kunnen de Belgen maar beter hun plaats daarin verzekeren.

Rode Duivels nog lang niet zeker

Maar ons land is nog lang niet zeker dat het bij de beste vijf groepswinaars zal horen. In de voorlopige rangschikking staat België derde, na Portugal en Frankrijk. Ze kunnen echter nog gepasseerd worden door Spanje, Engeland en Hongarije - die laatste twee landen hebben een match minder gespeeld - en dus nog uit de top vijf vallen.

Het wordt dus zaak voor de Rode Duivels om hun campagne toch sterk af te sluiten. Na de partij tegen Zweden wacht er hen in november nog één kwalificatiematch, thuis tegen Azerbeidzjan. Een zes op zes zou dus een ideaal scenario zijn.

Zullen de Rode Duivels hun plaats in pot 1 veiligstellen?

Meest recent

'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek nu al bepaald'

RSC Anderlecht sneuvelde afgelopen zomer tijdens de Europese voorrondes en dat had uiteraard grote ...

7
7
Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het WK van komende zomer officieel op zak. Bondscoach Rudi ...

25
25
Norwich deelt unieke Clement-beelden: "Ik eis maar één ding"

Philippe Clement heeft een opvallend hoofdstuk toegevoegd aan zijn trainerscarrière. De ...

14
14
Straffe ambities bij Gent: "Wil het nog eens meemaken"

AA Gent is bezig aan een wisselvallig seizoen en liet al behoorlijk wat steken vallen. Desondanks ...

33
33
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

76
76
'Heldenrol wordt afknapper: zware WK-deceptie Vanaken'

De Rode Duivels kijken met gemengde gevoelens terug naar hun kwalificatiecampagne voor het WK, maar ...

199
199
'Miljoenen voor Anderlecht: transfer De Cat plots concreet'

RSC Anderlecht wil in de komende weken zijn goede prestaties van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

421
421
'Garcia aan tekentafel: verbazende basisspeler bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

409
409
'Ordoñez op vertrekken: waanzinnige transfersom gelekt'

Ondanks interesse van onder meer Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om ...

257
257
'Flick wil topaanwinst in '26: Barça raast mercato op'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

124
124
'Frustraties bij Union: grote naam richting uitgang'

Union SG maakt zich op voor een druk einde van het kalenderjaar. Ondertussen wordt achter de ...

95
95
Totale afgang? "België en Nederland overleven groepsfase níét"

Naast de Rode Duivels wist ook Oranje zich tijdens de voorbije interland-periode te verzekeren van ...

324
324
Engeland in paniek: Clement voelt bom onder stoel

Philippe Clement zet een nieuwe stap in zijn carrière, maar doet dat uitgerekend bij een club ...

179
179
'Club Brugge zet zinnen op peperdure tienersensatie'

Tijdens de voorbije interlandbreak wemelde het van de geruchten bij Club Brugge, dat opnieuw stevig ...

261
261
Garcia dropt bommetje: hiërarchie Rode Duivels verstoord?

Nu de kwalificatie voor het WK een feit is kan er al volop worden gespeculeerd over wie er volgende ...

320
320
Coucke breekt de boel open en ramt De Pauw nieuw tijdperk in

Jarenlang was Bart De Pauw een van de meest herkenbare tv-gezichten van Vlaanderen. Tot hij in 2017 ...

46
46
Pro League versus politiek: Parys met 2 voeten vooruit

Ondanks een vrij matige kwalificatiecampagne gaan de Rode Duivels volgend jaar naar het WK in ...

118
118
Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

170
170
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

620
620
'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

166
166
Garcia leert lesje: wissel van de wacht bij Rode Duivels

De klus is geklaard: de Rode Duivels gaan naar het WK. Maar best ook, want in tegenstelling tot wat ...

228
228
Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

432
432
Grote verrassing in PO1? "We hebben de kwaliteiten ervoor"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de vijftiende speeldag op het programma, waarna de ...

103
103
Antwerp mag hopen: weldra extra troef voor Wils?

Antwerp pakte voor de interlandbreak een broodnodige zege tegen La Louvière, waarmee het een ...

237
237
Kompany kreeg bijzondere boodschap van Bayern-icoon

Vlak voor de interlandbreak liet Bayern München voor de eerste keer dit seizoen een steekje ...

238
238

Meer sportnieuws