'Om deze reden kunnen Rode Duivels best Zweden kloppen'

110 stemmen
'Om deze reden kunnen Rode Duivels best Zweden kloppen'

Om 20u45 nemen de Rode Duivels het in hun zevende kwalificatiewedstrijd voor het EK op tegen Zweden. Daarvoor staat er heel wat minder druk op de ketel, want na de 2-3-zege van vrijdag in Oostenrijk zijn de Belgen immers al zeker van een plaats in de top twee in hun poule en dus rechtstreekse kwalificatie voor het eindtoernooi.

LEES OOK: Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Plaats als reekshoofd op het spel

Domenico Tedesco zal desondanks geen verslapping dulden bij zijn spelers. Er zijn ook enkele goede reden waarom de Belgen toch maar beter Zweden kunnen kloppen, ondanks dat ze al zeker zijn van kwalificatie. Ze moeten immers ook nog een goede uitgangspositie op het toernooi zelf verzekeren.

Voor de loting voor het eindtoernooi zullen de reekshoofden immers bepaald worden op basis van de resultaten in de kwalificaties, merkt Het Laatste Nieuws op. Zo zal pot 1 bestaan uit Duitsland en de vijf beste groepswinnaars uit de kwalificaties. Om te vermijden dat ze in de poules meteen een klepper trekken, kunnen de Belgen maar beter hun plaats daarin verzekeren.

Rode Duivels nog lang niet zeker

Maar ons land is nog lang niet zeker dat het bij de beste vijf groepswinaars zal horen. In de voorlopige rangschikking staat België derde, na Portugal en Frankrijk. Ze kunnen echter nog gepasseerd worden door Spanje, Engeland en Hongarije - die laatste twee landen hebben een match minder gespeeld - en dus nog uit de top vijf vallen.

Het wordt dus zaak voor de Rode Duivels om hun campagne toch sterk af te sluiten. Na de partij tegen Zweden wacht er hen in november nog één kwalificatiematch, thuis tegen Azerbeidzjan. Een zes op zes zou dus een ideaal scenario zijn.

Zullen de Rode Duivels hun plaats in pot 1 veiligstellen?

Meest recent

Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

24
24
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

76
76
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

382
382
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

35
35
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

46
46
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

298
298
'Real niet te houden: volgende knalaankoop Mourinho'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

412
412
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

497
497
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

830
830
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

112
112
"Dit is amateurisme" - Garcia en co krijgen veeg uit de pan

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

521
521
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

52
52
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

97
97
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

138
138
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

96
96
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

149
149
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

400
400
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

717
717
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

304
304
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

502
502
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

406
406
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

231
231
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

108
108
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

106
106
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

172
172

Meer sportnieuws