'Om deze reden kunnen Rode Duivels best Zweden kloppen'

door
'Om deze reden kunnen Rode Duivels best Zweden kloppen'

Om 20u45 nemen de Rode Duivels het in hun zevende kwalificatiewedstrijd voor het EK op tegen Zweden. Daarvoor staat er heel wat minder druk op de ketel, want na de 2-3-zege van vrijdag in Oostenrijk zijn de Belgen immers al zeker van een plaats in de top twee in hun poule en dus rechtstreekse kwalificatie voor het eindtoernooi.

LEES OOK: 'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

Plaats als reekshoofd op het spel

Domenico Tedesco zal desondanks geen verslapping dulden bij zijn spelers. Er zijn ook enkele goede reden waarom de Belgen toch maar beter Zweden kunnen kloppen, ondanks dat ze al zeker zijn van kwalificatie. Ze moeten immers ook nog een goede uitgangspositie op het toernooi zelf verzekeren.

Voor de loting voor het eindtoernooi zullen de reekshoofden immers bepaald worden op basis van de resultaten in de kwalificaties, merkt Het Laatste Nieuws op. Zo zal pot 1 bestaan uit Duitsland en de vijf beste groepswinnaars uit de kwalificaties. Om te vermijden dat ze in de poules meteen een klepper trekken, kunnen de Belgen maar beter hun plaats daarin verzekeren.

Rode Duivels nog lang niet zeker

Maar ons land is nog lang niet zeker dat het bij de beste vijf groepswinaars zal horen. In de voorlopige rangschikking staat België derde, na Portugal en Frankrijk. Ze kunnen echter nog gepasseerd worden door Spanje, Engeland en Hongarije - die laatste twee landen hebben een match minder gespeeld - en dus nog uit de top vijf vallen.

Het wordt dus zaak voor de Rode Duivels om hun campagne toch sterk af te sluiten. Na de partij tegen Zweden wacht er hen in november nog één kwalificatiematch, thuis tegen Azerbeidzjan. Een zes op zes zou dus een ideaal scenario zijn.

Zullen de Rode Duivels hun plaats in pot 1 veiligstellen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

47
47
Kompany wordt compleet gek: Bayern geflikt tegen PSG?

Woensdagavond was het weer likkebaardend uitkijken naar de return in de halve finales van de ...

62
62
'Sibierski krijgt meteen transfertaak bij RSCA-aanstelling'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

106
106
'Hard gelag voor Noa Lang: wééral nieuwe transfer'

Na een moeizame periode bij SSC Napoli, kreeg Noa Lang in januari een reddingsboei toegeworpen ...

112
112
'Bom ontploft bij Real: sterren clashen brutaal op training'

Aanstaande zondag kan FC Barcelona zich mathematisch tot landskampioen kronen, uitgerekend op eigen ...

148
148
'Tzolis krijgt ultieme revanche Gouden Schoen-debacle'

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

309
309
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

473
473
Opvallende transformatie bij Lommel: "Op lange termijn..."

Lommel mag nog steeds dromen van promotie naar de Jupiler Pro League. Het moet daarvoor zaterdag op ...

64
64
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

26
26
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

171
171
'Alles op bekerfinale: Anderlecht spaart 2 sterkhouders'

Anderlecht kreeg vorig weekend een nieuwe tik met een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Het blijft ...

170
170
Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk beginnen werken aan volgend seizoen, want met Antoine Sibierski ...

127
127
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

51
51
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

182
182
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

40
40
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

141
141
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

586
586
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

359
359
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

297
297
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

264
264
Racismerel rond Vinicius krijgt op WK nog staartje

In februari daverde de voetbalwereld enkele dagen op zijn grondvesten na een stevige racismerel in ...

51
51
Bornauw verklaart waarom Anderlecht voor Sibierski koos

Na een zoektocht van drie maanden vond Anderlecht deze week eindelijk zijn nieuwe sportief ...

254
254
'Strijd om Keita is los: 2 volgende clubs melden zich'

Op een selectie voor het WK moet hij wellicht niet meer hopen, maar Mandela Keita is de voorbije ...

84
84
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

496
496
'KV Kortrijk hakt knoop door over Dejaegere'

KV Kortrijk keert volgend seizoen na één jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro ...

341
341
Antwerp in diepe rouw na overlijden clubicoon

Antwerp kreeg vorig weekend een mokerslag met een pijnlijke 0-5 tegen Standard, maar die verdwijnt ...

0
0

Meer sportnieuws