'Om deze reden kunnen Rode Duivels best Zweden kloppen'

door
'Om deze reden kunnen Rode Duivels best Zweden kloppen'

Om 20u45 nemen de Rode Duivels het in hun zevende kwalificatiewedstrijd voor het EK op tegen Zweden. Daarvoor staat er heel wat minder druk op de ketel, want na de 2-3-zege van vrijdag in Oostenrijk zijn de Belgen immers al zeker van een plaats in de top twee in hun poule en dus rechtstreekse kwalificatie voor het eindtoernooi.

LEES OOK: Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Plaats als reekshoofd op het spel

Domenico Tedesco zal desondanks geen verslapping dulden bij zijn spelers. Er zijn ook enkele goede reden waarom de Belgen toch maar beter Zweden kunnen kloppen, ondanks dat ze al zeker zijn van kwalificatie. Ze moeten immers ook nog een goede uitgangspositie op het toernooi zelf verzekeren.

Voor de loting voor het eindtoernooi zullen de reekshoofden immers bepaald worden op basis van de resultaten in de kwalificaties, merkt Het Laatste Nieuws op. Zo zal pot 1 bestaan uit Duitsland en de vijf beste groepswinnaars uit de kwalificaties. Om te vermijden dat ze in de poules meteen een klepper trekken, kunnen de Belgen maar beter hun plaats daarin verzekeren.

Rode Duivels nog lang niet zeker

Maar ons land is nog lang niet zeker dat het bij de beste vijf groepswinaars zal horen. In de voorlopige rangschikking staat België derde, na Portugal en Frankrijk. Ze kunnen echter nog gepasseerd worden door Spanje, Engeland en Hongarije - die laatste twee landen hebben een match minder gespeeld - en dus nog uit de top vijf vallen.

Het wordt dus zaak voor de Rode Duivels om hun campagne toch sterk af te sluiten. Na de partij tegen Zweden wacht er hen in november nog één kwalificatiematch, thuis tegen Azerbeidzjan. Een zes op zes zou dus een ideaal scenario zijn.

Zullen de Rode Duivels hun plaats in pot 1 veiligstellen?

Meest recent

Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

2
2
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

111
111
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

107
107
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

68
68
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

201
201
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

35
35
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

106
106
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

90
90
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

66
66
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

222
222
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

220
220
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

377
377
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

54
54
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

173
173
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

87
87
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

84
84
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

287
287
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

137
137
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

493
493
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

191
191
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

96
96
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

446
446
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

20
20
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

187
187
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

759
759

Meer sportnieuws