De pijnlijke 'downfall' van Nederland: dit is de hoofdreden

206
De pijnlijke 'downfall' van Nederland: dit is de hoofdreden

Nederland behoort nu al heel wat jaren niet meer tot de top in Europa of zelfs nog maar tot de outsiders bij een toernooiwinst. België heeft die rol al vele jaren geleden overgenomen van de buren. Ook nu draait het weer niet goed in de kwalificatiecampagne. Waar gaat het mis met Oranje?

Nederland plaatste zich in 2016 niet voor het EK en in 2018 niet voor het WK. Dat was een zware terugval nadat het in 2014 nog derde werd op het WK. De weg terug naar de (sub)top verloopt moeizaam. Het EK 2020 eindigde in de achtste finales nadat Tsjechië te sterk was.

LEES OOK: Noa Lang verrast vriend en vijand: "Ik wil je hebben"

Te min voor de wereldtop

Op het WK 2022 ging Nederland na een voetballend zeer matig toernooi er in de kwartfinales uit tegen latere winnaar Argentinië na een spektakelduel. In deze EK-kwalificatiecampagne werd Nederland twee keer compleet overklast tegen Frankrijk (4-0 en 1-2) en na vijf speeldagen pakte het 9 punten. Vandaag moet het winnen tegen Griekenland, dat een 12 op 18 boekte.

Het vertrouwen in Nederland is weer broos. Kansloos tegen Frankrijk (alweer) en in de Nations League vielen ze in juni ook al door de mand tegen Kroatië en Italië. Oranje boezemt geen angst meer in. Al vele jaren niet meer. Nederland stond altijd garant voor aanvallend voetbal met wereldtoppers als Johan Cruijff, Patrick Kluivert, Ruud van Nistelrooy, Clarence Seedorf, Arjen Robben, Dennis Bergkamp, Robin van Persie, Wesley Sneijder en vele anderen. Daar blijft vandaag nog maar weinig van over.

Defensief top, aanvallend pover

De toppers van Oranje staan in het defensieve compartiment. Virgil van Dijk (Liverpool), Frenkie de Jong (FC Barcelona), Matthijs de Ligt (Bayern), Nathan Aké (Man City), Jurrien Timber (Arsenal), Micky Van de Ven (Tottenham), Denzel Dumfries (Inter) en nog een paar spelen al bij de Europese top. De meesten zijn ook een basisspeler. Defensief loopt er heel veel kwaliteit rond.

Aanvallend is dat een stuk minder. Cody Gakpo is een aanvallende pion die nog voor Liverpool uitkomt, maar een sterkhouder is hij daar zeker niet. Xavi Simons is een veelbelovend talent bij RB Leipzig, maar op internationaal vlak moet hij nog veel stappen zetten. Daarachter is het al heel erg zoeken. Memphis Depay sukkelt bij Atlético Madrid van de ene naar de andere blessure. Deze drie zouden wel wat furore kunnen maken, maar dat is het dan ook een beetje.

Donyell Malen (Dortmund), Noa Lang (PSV), Steven Bergwijn (Ajax), Arnaud Danjuma (Everton), Crysencio Summerville (Leeds), Justin Kluivert (Bournemouth), Joshua Zirkzee (Bologna), Wout Weghorst (Hoffenheim) en Brian Brobbey (Ajax) zijn niet bepaald spelers die angst inboezemen op het internationale toneel. Er lijkt niet meteen verandering in te gaan komen, dus een periode waarbij Oranje kleppers als Roy Makaay of Jimmy Floyd Hasselbaink in de tribune kon zetten, is voorlopig voorbij.

De focus op de organisatie leggen, met een sterke defensie en middenveld, en zo resultaat boeken was nog niet zo slecht bekeken van Louis van Gaal. Het ‘sexy Nederland’ is al jaren verleden tijd…

CR

Is de aanvallende sector hét probleem van Nederland?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

5
5
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

24
24
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

23
23
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

103
103
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

103
103
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

21
21
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

158
158
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

84
84
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

181
181
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

167
167
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

257
257
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

200
200
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

259
259
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

421
421
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

197
197
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

194
194
Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

170
170
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

147
147
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

79
79
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

46
46
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

221
221
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

137
137
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

61
61
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

79
79
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

36
36

Meer sportnieuws