De pijnlijke 'downfall' van Nederland: dit is de hoofdreden

206 stemmen
De pijnlijke 'downfall' van Nederland: dit is de hoofdreden

Nederland behoort nu al heel wat jaren niet meer tot de top in Europa of zelfs nog maar tot de outsiders bij een toernooiwinst. België heeft die rol al vele jaren geleden overgenomen van de buren. Ook nu draait het weer niet goed in de kwalificatiecampagne. Waar gaat het mis met Oranje?

Nederland plaatste zich in 2016 niet voor het EK en in 2018 niet voor het WK. Dat was een zware terugval nadat het in 2014 nog derde werd op het WK. De weg terug naar de (sub)top verloopt moeizaam. Het EK 2020 eindigde in de achtste finales nadat Tsjechië te sterk was.

LEES OOK: Domper voor Oranje: Eredivisie-speler bezorgt Japan nog punt

Te min voor de wereldtop

Op het WK 2022 ging Nederland na een voetballend zeer matig toernooi er in de kwartfinales uit tegen latere winnaar Argentinië na een spektakelduel. In deze EK-kwalificatiecampagne werd Nederland twee keer compleet overklast tegen Frankrijk (4-0 en 1-2) en na vijf speeldagen pakte het 9 punten. Vandaag moet het winnen tegen Griekenland, dat een 12 op 18 boekte.

Het vertrouwen in Nederland is weer broos. Kansloos tegen Frankrijk (alweer) en in de Nations League vielen ze in juni ook al door de mand tegen Kroatië en Italië. Oranje boezemt geen angst meer in. Al vele jaren niet meer. Nederland stond altijd garant voor aanvallend voetbal met wereldtoppers als Johan Cruijff, Patrick Kluivert, Ruud van Nistelrooy, Clarence Seedorf, Arjen Robben, Dennis Bergkamp, Robin van Persie, Wesley Sneijder en vele anderen. Daar blijft vandaag nog maar weinig van over.

Defensief top, aanvallend pover

De toppers van Oranje staan in het defensieve compartiment. Virgil van Dijk (Liverpool), Frenkie de Jong (FC Barcelona), Matthijs de Ligt (Bayern), Nathan Aké (Man City), Jurrien Timber (Arsenal), Micky Van de Ven (Tottenham), Denzel Dumfries (Inter) en nog een paar spelen al bij de Europese top. De meesten zijn ook een basisspeler. Defensief loopt er heel veel kwaliteit rond.

Aanvallend is dat een stuk minder. Cody Gakpo is een aanvallende pion die nog voor Liverpool uitkomt, maar een sterkhouder is hij daar zeker niet. Xavi Simons is een veelbelovend talent bij RB Leipzig, maar op internationaal vlak moet hij nog veel stappen zetten. Daarachter is het al heel erg zoeken. Memphis Depay sukkelt bij Atlético Madrid van de ene naar de andere blessure. Deze drie zouden wel wat furore kunnen maken, maar dat is het dan ook een beetje.

Donyell Malen (Dortmund), Noa Lang (PSV), Steven Bergwijn (Ajax), Arnaud Danjuma (Everton), Crysencio Summerville (Leeds), Justin Kluivert (Bournemouth), Joshua Zirkzee (Bologna), Wout Weghorst (Hoffenheim) en Brian Brobbey (Ajax) zijn niet bepaald spelers die angst inboezemen op het internationale toneel. Er lijkt niet meteen verandering in te gaan komen, dus een periode waarbij Oranje kleppers als Roy Makaay of Jimmy Floyd Hasselbaink in de tribune kon zetten, is voorlopig voorbij.

De focus op de organisatie leggen, met een sterke defensie en middenveld, en zo resultaat boeken was nog niet zo slecht bekeken van Louis van Gaal. Het ‘sexy Nederland’ is al jaren verleden tijd…

CR

Is de aanvallende sector hét probleem van Nederland?

Meest recent

'Zeer verrassende transfers voor Raskin en Fofana'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

10
10
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

43
43
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

10
10
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

94
94
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

92
92
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

18
18
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

23
23
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

99
99
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

182
182
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

50
50
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

164
164
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

35
35
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

176
176
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

257
257
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

101
101
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

396
396
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

555
555
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

144
144
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

223
223
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

298
298
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

164
164
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

292
292
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

569
569
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

162
162
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

174
174

Meer sportnieuws