Tedesco rekent meer dan ooit op de 'Belgische Chiellini'

door
Tedesco rekent meer dan ooit op de 'Belgische Chiellini'

Met Thibaut Courtois (is hij nog beschikbaar?), Jan Vertonghen, Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku heeft bondscoach Domenico Tedesco nog de nodige ervaren mannen in de kern die alles al hebben meegemaakt op een EK of WK. Vertonghen beleeft momenteel zijn tweede jeugd bij de nationale ploeg.

Op het WK 2022 in Qatar, en vooral de maanden daarvoor, ging het vaak over de defensie. “Te traag. Te oud. Te statisch.” Het waren de commentaren die de ronde deden bij waarnemers en fans. Op het WK bewezen Vertonghen en Alderweireld nochtans anders. Zij behoorden tot de betere Rode Duivels op dat toernooi.

LEES OOK: Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Sterk WK achter de rug

Alderweireld haakte verrassend genoeg (tijdelijk?) af. Vertonghen bleef over. Domenico Tedesco pakte het wel meteen goed aan. Vertonghen is geen speler die links in een driemansdefensie kan spelen. Als linker centrale verdediger in een viermansdefensie doet hij het simpelweg uitstekend. De verdediger van Anderlecht haalt al vele maanden een heel hoog niveau.

‘Sterke Jan’, die met 151 interlands ondertussen echt wel een Belgische voetballegende is geworden, straalt nog veel vreugde en frisheid uit. Daarnaast is hij ook een echte winnaar. Vertonghen heeft een nijdig kantje, dat zagen we tegen KRC Genk, maar dat is net goed.

Zoals Chiellini in 2021

In het verleden stonden de Belgische verdedigers wel vaker bekend om ‘alle trucen van de foor’ boven te halen om te winnen. Net die mentaliteit kan Vertonghen de vaak ‘mooie voetballers’ die de Rode Duivels toch wel hebben bijbrengen. In dat opzicht mogen we hem toch wel de Giorgio Chiellini van de Rode Duivels noemen.

Zijn passie (en ook enorme leepheid), leiderskwaliteiten én hoge niveau zorgden ervoor dat Italië op het EK 2020 (dat in 2021 werd afgewerkt) met de hoofdprijs aan de haal ging. Italië was defensief ijzersterk. Chiellini was op dat moment… 36 jaar. Naast hem stond Leonardo Bonucci (34 jaar).

Vertonghen is op het EK 2024 37 jaar. Toby Alderweireld ziet een EK nog wel zitten en zal dan 35 jaar zijn. Gaat België op hen leunen, of enkel op Vertonghen? Kan hij de ‘Belgische Chiellini van 2024’ worden?

CR

Is Vertonghen momenteel onmisbaar bij de Rode Duivels?

Meest recent

Belgische wonderboy staat op bij Nederlandse topclub

In Nederland is er dit jaar geen strijd voor de titel. PSV is oppermachtig en Ajax en Feyenoord ...

12
12
'Anderlecht waagt poging voor zeer straffe transfer'

RSC Anderlecht heeft een gebrek aan kwaliteit om mee te doen voor de landstitel. Dat is nu wel ...

99
99
Antwerp tuimelt van roze wolk: Oosting trekt harde conclusie

Antwerp FC weet opnieuw wat verliezen is. Sinds het ontslag van Stef Wils als hoofdcoach had de ...

53
53
Crisis Feyenoord compleet na megablunder en krankzinnig slot

Bij Feyenoord is de crisis stilaan compleet. De Rotterdammers leken zondag op weg naar een ...

19
19
Ook Hasi houdt zich niet in: Lardot krijgt tik op vingers

RSC Anderlecht heeft de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League opgestart op dezelfde manier ...

260
260
De Roeck zwalpt bij Club NXT, Beerschot recht rug in CPL

In de Challenger Pro League gaat het stilaan van kwaad naar erger met Club NXT. Ook na de ...

68
68
Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Antwerp kwam met vertrouwen en een sterke reeks op zak naar Denderleeuw, maar vertrok met een nieuwe ...

92
92
Coosemans haalt fors uit na penalty: "Gent mag Hein danken"

Net zoals na hun onderlinge bekerduel, leverde ook de competitiematch tussen AA Gent en RSC ...

406
406
'Ajax vol voor stunttransfer, Juve verkoopt Openda nieuwe klap'

De winterse transfermarkt is nog een tweetal weken open en verschillende Europese clubs willen zich ...

88
88
Anderlecht pakt door op mercato: laatste match gespeeld in Gent?

RSC Anderlecht blijft druk in de weer op de winterse transfermarkt. De Brusselaars hopen eerstdaags ...

430
430
Unieke beelden: camera's leggen zege-speech De Mil vast

Rik De Mil heeft zijn grootste succes tot dusver geboekt als hoofdcoach van KAA Gent. Zondag nam hij ...

133
133
"Pak je boeltje" - Fans Anderlecht duiden zondebok aan

RSC Anderlecht heeft geen gepast vervolg kunnen breien aan de bekertriomf van afgelopen donderdag. ...

413
413
Bayern-sterren onthullen: dít zei Kompany in kleedkamer na rothelft

Bayern München heeft zaterdagavond andermaal een statement gemaakt in de Bundesliga. Zo ging de ...

411
411
AA Gent wreekt bekerfrustratie met heroïsche comeback

Revanche hing in de lucht in de Planet Group Arena. Wat eerder deze week nog woede en frustratie had ...

198
198
Hayen hard na nieuwe dreun: "Zo kan je geen punten pakken"

De trainerswissel van KRC Genk heeft voorlopig nog niet het gewenste effect opgeleverd. Zo verloren ...

213
213
'Vrancken beloond: STVV vol voor transferdubbelslag'

STVV heeft een uitstekend seizoen achter de rug tot dusver en is goed op weg om zich te plaatsen ...

177
177
Penaltydiscussie bij Gent-Anderlecht: De Bilde spreekt zich uit

AA Gent wou zondagmiddag op eigen veld revanche nemen op RSC Anderlecht voor de bekeruitschakeling ...

606
606
Geplaagd Club slikt nieuwe optater vlak voor Kazachse trip

Volgende week trekt de Champions League na een winterslaap van enkele maanden zich weer op gang. ...

320
320
'Nachtmerrie Barcelona: PSG slaat toe aan spotprijs'

FC Barcelona blijft maar talenten produceren via zijn eigen jeugdopleiding. Maar La Masia staat op ...

93
93
Diefstal van het jaar? Amateurclub viert na spookdoelpunt

Ons amateurvoetbal werd gisterenavond opgeschrikt door een wel heel bizarre fase. In de wedstrijd ...

75
75
Opvallend: Scheidsrechtersbaas zet klagende Vanaken op zijn plaats

Club Brugge is met twee pijnlijke nederlagen aan de tweede seizoenshelft begonnen. De frustraties ...

1056
1056
Hong start bij AA Gent, enorme verrassing in basiself Hasi

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van AA Gent voor de halve finales van de Croky Cup. ...

140
140
Onterechte Gouden Schoen? Boskamp velt hard verdict

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

370
370
TU: 'Bom rond Noa Lang, eerste winteraanwinst Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

404
404
Promise David revancheert zich: “Zij waren gemeen”

Union SG heeft met het kleinste verschil gewonnen van KV Mechelen. De Brusselse club loopt daardoor ...

62
62

Meer sportnieuws