Swerts geeft ‘onbekende' Belgische spits plots een kans

door
Swerts geeft ‘onbekende' Belgische spits plots een kans

Sinds enkele maanden is Gill Swerts de bondscoach van de beloften van België. Doordat Loïs Openda niet meer actief is bij de Belgische beloften, zoekt Swerts een nieuwe aanvalsleider. Lucas Stassin hoopt die rol te gaan vervullen, maar ook Youssuf Sylla heeft die ambitie.

LEES OOK: Maarten Breckx en Lies Vandenberghe doen VTM-kijker huiveren

Ex-speler van Standard en Torino

Sylla is een beetje een nobele onbekende voor de voetballiefhebber in België. De spits heeft er de afgelopen jaren dan ook een opmerkelijk parcours afgewerkt. Hij maakte deel uit van de jeugdopleiding van Standard, maar op 16-jarige leeftijd verkaste hij naar Italië om er voor Torino te gaan voetballen. Hij speelde er voor de U17 en U18, maar haalde er nooit het eerste elftal.

Anderhalf jaar later keerde hij terug naar België. Sylla maakte de overstap naar Zulte Waregem. De jonge aanvaller kreeg in het eerste deel van 2021 drie invalbeurten bij het eerste elftal: tegen Waasland-Beveren (2 minuten), Club Brugge (31 minuten) en Anderlecht (45 minuten). Sylla kon daar echter geen vervolg aan breien.

Vorig seizoen mocht hij slechts een keer invallen bij Essevee, waar hij niet kon opboksen tegen ervaren spitsen als Zinho Gano en Jelle Vossen. Sylla speelde zijn wedstrijden bij Jong Essevee, waar hij in 2de Nationale indruk maakte met 22 doelpunten in 29 duels.

Sterke fase bij beloften Zulte Waregem

De aanvaller lokte daardoor de interesse van ploegen als Lierse SK, SK Beveren en KV Kortrijk, maar uiteindelijk was het Sporting Charleroi dat hem transfervrij naar het Zwarte Land haalde. Hij werd er aanvankelijk gehaald voor de beloften, maar na zes duels werd hij al door Felice Mazzu overgeheveld naar de A-kern.

Sylla viel in tegen KV Kortrijk (1 minuut) en Union SG (8 minuten). Swerts besloot om hem bij de selectie te halen. Op zijn 20ste lijkt Sylla de volgende stap te hebben gezet. De aanvaller, die ook nog voor Guinee kan kiezen, heeft met zijn 1m91 een profiel dat Swerts en Mazzu kunnen gebruiken in hun team.

“Met Sylla hebben we een ander profiel in de kern die zeer belangrijk kan zijn", aldus Swerts. Tegen Malta mocht hij alvast 30 minuten invallen. Kan de spits zijn carrière op het hoogste niveau nu echt beginnen?

CR

Gaat Sylla dit seizoen helemaal doorbreken?

Meest recent

'Belgie boven: test bij Fenerbahçe én Noorse interesse'

De Belgische spelers liggen altijd goed in de markt. Zij hebben vaak een zeer goede basisopleiding ...

26
26
'FCV Dender pakt uit, Deense spits op weg naar JPL'

De mercato draait op volle toeren. De Belgische eersteklassers zijn volop op zoek naar ...

45
45
Ajax heeft topdeal binnen en vindt akkoord met Lazio

Ajax heeft een grote uitgaande transfer afgerond. De Amsterdammers hebben een deal gesloten met ...

25
25
Donkere wolken boven Antwerp: Goots geeft RAFC gouden tips

Royal Antwerp FC leek op weg naar een horrorseizoen, maar plots is er weer hoop na een zeer goede ...

199
199
‘Standard gaat voor Premier League-transfer'

Standard wil zich deze maand versterken. De Rouches zijn alvast druk bezig en één ...

53
53
Hayen lyrisch: "Hij is hét grootste talent in de JPL"

Nicky Hayen is enkele weken aan de slag bij KRC Genk. Hij heeft de kern nu beter leren kennen. De ...

283
283
'Ajax maakt werk van ronduit epische transferdeal'

Ajax heeft een zeer mooi verleden met ronduit fenomenale spelers. De Amsterdammers willen het ...

39
39
'Chelsea zet Belgische traditie verder: Belg in de ploeg'

Chelsea heeft een traditie met Belgische spelers. De afgelopen jaren speelden er de nodige Belgen en ...

142
142
Hasi slaat bal mis: Anderlecht maakt cruciale fouten

Bij RSC Anderlecht verwijzen ze te vaak naar de Deense passage als oorzaak voor een aantal problemen ...

328
328
Club Brugge bereidt megadeal voor: "In de zomer..."

Club Brugge gaat in 2026 sowieso een aantal smaakmakers verliezen. Joel Ordonez en Christos Tzolis ...

381
381
Bayat over RSCA-gerucht: "Renard was ook compleet verrast"

RSC Anderlecht is op zoek naar versterking, maar moet eerst de kern afslanken. Er doken al heel wat ...

189
189
‘Anderlecht slaat toe: JPL-toptransfer hangt in de lucht’

Anderlecht kijkt al vooruit, ook in het doel. Colin Coosemans doet het uitstekend, maar paars-wit ...

629
629
Volgende vertrekker bij AA Gent: "Er met hoofd niet meer bij"

Bij AA Gent moet er zoals bij de meeste clubs, zeker door de DAZN-saga, eerst verkocht worden ...

421
421
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Royal Antwerp FC mikken al een hele tijd meer en meer op de eigen jeugd. De Great Old heeft een ...

95
95
'Tielemans ontvangt bijzonder straf transfervoorstel'

Youri Tielemans is bezig aan een goed seizoen bij Aston Villa. De club gaat voluit voor een stunt en ...

201
201
Dennis (ex-Club) duikt plots op bij deze verrassende club

Emmanuel Dennis leek op weg naar een heel mooie carrière, maar de Nigeriaanse aanvaller kent ...

133
133
Cercle Brugge strikt volgende buitenlandse parel

Cercle Brugge haalt wel vaker jong talent naar Brugge. De Bruggelingen gaan met Alan Minda zo een ...

120
120
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

164
164
'Hasi houdt adem in: sterkhouders weg bij Anderlecht?'

Mads Kikkenborg mag pas weg wanneer RSC Anderlecht een nieuwe doelman te pakken heeft, maar voor het ...

447
447
'Furo zorgt voor plottwist van jewelste bij Club Brugge'

Als een donderslag bij heldere hemel staat Club Brugge op het punt om afscheid te nemen van Kaye ...

683
683
“Van alle kanten komen ze”: Van Gucht doet boekje open

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

333
333
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

191
191
Witte rook bij AA Gent: Gandelman laat kassa rinkelen

Eerder geraakte reeds bekend dat AA Gent op het punt stond om afscheid te nemen van Omri Gandelman, ...

157
157
'Transferbom bij Club Brugge: tiener levert jackpot op'

Club Brugge dacht om in januari iedereen aan boord te houden, maar één goudhaantje ...

560
560
‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

De wintermercato is officieel geopend en soms kijken de Belgische elkaar recht in de ogen. Dat is ...

552
552

Meer sportnieuws