Swerts geeft ‘onbekende' Belgische spits plots een kans

109 stemmen
Swerts geeft ‘onbekende' Belgische spits plots een kans

Sinds enkele maanden is Gill Swerts de bondscoach van de beloften van België. Doordat Loïs Openda niet meer actief is bij de Belgische beloften, zoekt Swerts een nieuwe aanvalsleider. Lucas Stassin hoopt die rol te gaan vervullen, maar ook Youssuf Sylla heeft die ambitie.

LEES OOK: Marc Coucke laat iedereen perplex achter bij absurd bod

Ex-speler van Standard en Torino

Sylla is een beetje een nobele onbekende voor de voetballiefhebber in België. De spits heeft er de afgelopen jaren dan ook een opmerkelijk parcours afgewerkt. Hij maakte deel uit van de jeugdopleiding van Standard, maar op 16-jarige leeftijd verkaste hij naar Italië om er voor Torino te gaan voetballen. Hij speelde er voor de U17 en U18, maar haalde er nooit het eerste elftal.

Anderhalf jaar later keerde hij terug naar België. Sylla maakte de overstap naar Zulte Waregem. De jonge aanvaller kreeg in het eerste deel van 2021 drie invalbeurten bij het eerste elftal: tegen Waasland-Beveren (2 minuten), Club Brugge (31 minuten) en Anderlecht (45 minuten). Sylla kon daar echter geen vervolg aan breien.

Vorig seizoen mocht hij slechts een keer invallen bij Essevee, waar hij niet kon opboksen tegen ervaren spitsen als Zinho Gano en Jelle Vossen. Sylla speelde zijn wedstrijden bij Jong Essevee, waar hij in 2de Nationale indruk maakte met 22 doelpunten in 29 duels.

Sterke fase bij beloften Zulte Waregem

De aanvaller lokte daardoor de interesse van ploegen als Lierse SK, SK Beveren en KV Kortrijk, maar uiteindelijk was het Sporting Charleroi dat hem transfervrij naar het Zwarte Land haalde. Hij werd er aanvankelijk gehaald voor de beloften, maar na zes duels werd hij al door Felice Mazzu overgeheveld naar de A-kern.

Sylla viel in tegen KV Kortrijk (1 minuut) en Union SG (8 minuten). Swerts besloot om hem bij de selectie te halen. Op zijn 20ste lijkt Sylla de volgende stap te hebben gezet. De aanvaller, die ook nog voor Guinee kan kiezen, heeft met zijn 1m91 een profiel dat Swerts en Mazzu kunnen gebruiken in hun team.

“Met Sylla hebben we een ander profiel in de kern die zeer belangrijk kan zijn", aldus Swerts. Tegen Malta mocht hij alvast 30 minuten invallen. Kan de spits zijn carrière op het hoogste niveau nu echt beginnen?

CR

Gaat Sylla dit seizoen helemaal doorbreken?

Meest recent

Bruno sleutelt aan basisploeg tegen PAOK, Saliba op de bank

RSC Anderlecht werkt donderdagavond zijn heenmatch af in de derde voorronde van de Europa League. Op ...

33
33
Historische recordtransfer Real; PSV strikt grote naam

Real Madrid heeft serieus toegeslagen op de transfermarkt. Voor de overgang van Yan Diomandé ...

37
37
Union slikt mokerslag: extra transfer in de maak?

In de voorrondes van de Champions League boekte Union SG dinsdagavond een verdienstelijk ...

218
218
Club Brugge onthult selectie: trio definitief buitenspel

Een week na de nederlaag in de Supercup hoopt Club Brugge vlot uit de startblokken te schieten tegen ...

233
233
'Genk bezwijkt: akkoord met Club Brugge in de maak?'

In de zoektocht naar een of meerdere flankaanvallers wedt Club Brugge op meerdere paarden, maar de ...

662
662
Ronaldo doet monden openvallen met absurd miljoenenpark

Cristiano Ronaldo staat enkele dagen voor een bijzonder weekend. De Portugese superster stapt ...

91
91
'Totale uitverkoop bij Antwerp: duo in etalage gezet'

Marc Overmars blijkt enthousiast om aan een nieuw tijdperk te beginnen, maar de bomen groeien nog ...

256
256
'Club Brugge verrast: zesde zomeraanwinst onderweg'

Club Brugge krijgt vrijdag alweer KV Kortrijk over de vloer, maar achter de schermen speurt de ...

675
675
Marc Coucke laat iedereen perplex achter bij absurd bod

Marc Coucke heeft het momenteel bijzonder druk. Terwijl de eigenaar van Anderlecht met paars-wit in ...

133
133
Bruno laat koppen rollen: 4 slachtoffers bij RSCA?

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Griekenland, waar het een volgende stap moet zien te zetten ...

425
425
'Leko klopt op tafel: transfergeweld bij Club Brugge'

Zoals vooraf voorspeld heeft Club Brugge al een drukke zomer achter de rug, met zowel langs ...

664
664
'Anderlecht schakelt hoger en meldt zich officieel'

Anderlecht staat donderdagavond voor zijn volgende opdracht in de Europa League, waarin het PAOK ...

731
731
Nieuwe Gouden Schoen voor Genk? HVH oordeelt

Bij KRC Genk is het al een zeer bewogen zomer geweest. De Limburgers moesten door het plotse vertrek ...

223
223
'STVV plant dubbelslag: terugkeer smaakmaker en Saudi'

STVV staat voor een zeer druk seizoen, want het moet na de derde plaats van vorig seizoen al ...

138
138
Na Anthony vindt ook Bryan Limbombe een nieuwe club

Enkele jaren geleden werden de broers-Limbombe nog aangeschreven als grote talenten, maar de ...

25
25
Hoge verwachtingen van Antwerp-coach: "Hij overtuigde ons"

Bij Antwerp moesten ze zeer lang wachten op hun nieuwe trainer, want eerst moest de overname van de ...

189
189
'Transfersaga Vinicius Jr kent eindelijk ontknoping'

Real Madrid sloot vorig seizoen opnieuw af zonder trofee en dat zorgde voor een heuse revolutie in ...

116
116
'Standard hakt keiharde knopen door over jonge talenten'

In het recente verleden rivaliseerde de jeugdopleiding van Standard nog met die van Anderlecht en ...

161
161
KV Mechelen stuurt opnieuw twee talenten naar Helmond

KV Mechelen beleeft tot dusver een vrij rustige transferzomer. Het zag met Halhal en Servais wel ...

51
51
Woelige aanloop Gent: vuurwerk aan hotel, icoon depanneert

Voor de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League komend weekend, moeten Anderlecht en ...

94
94
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verrast, Real haalt stevig uit'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

262
262
Messi schittert weer bij Inter Miami: “Een Picasso-goal”

Lionel Messi (38) kende een ongelooflijk WK met Argentinië, maar in de finale bleek Spanje toch ...

61
61
Zulte Waregem broedt op groots JPL-plan dit seizoen

Zulte Waregem vocht afgelopen seizoen tegen de degradatie in de Jupiler Pro League en dat wil de ...

454
454
Jean-Marie Pfaff doet hartverscheurende bekentenis

Jean Marie Pfaff blijft een icoon van het Belgische voetbal en ziet met trots hoe SK Beveren opnieuw ...

259
259
Van den Heuvel geeft reden voor transfer van Club naar OHL

Vorig seizoen zaten ze bij Club Brugge toch een beetje met een keepersprobleem. Simon Mignolet en ...

256
256

Meer sportnieuws