Swerts geeft ‘onbekende' Belgische spits plots een kans

109 stemmen
Swerts geeft ‘onbekende' Belgische spits plots een kans

Sinds enkele maanden is Gill Swerts de bondscoach van de beloften van België. Doordat Loïs Openda niet meer actief is bij de Belgische beloften, zoekt Swerts een nieuwe aanvalsleider. Lucas Stassin hoopt die rol te gaan vervullen, maar ook Youssuf Sylla heeft die ambitie.

LEES OOK: WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Ex-speler van Standard en Torino

Sylla is een beetje een nobele onbekende voor de voetballiefhebber in België. De spits heeft er de afgelopen jaren dan ook een opmerkelijk parcours afgewerkt. Hij maakte deel uit van de jeugdopleiding van Standard, maar op 16-jarige leeftijd verkaste hij naar Italië om er voor Torino te gaan voetballen. Hij speelde er voor de U17 en U18, maar haalde er nooit het eerste elftal.

Anderhalf jaar later keerde hij terug naar België. Sylla maakte de overstap naar Zulte Waregem. De jonge aanvaller kreeg in het eerste deel van 2021 drie invalbeurten bij het eerste elftal: tegen Waasland-Beveren (2 minuten), Club Brugge (31 minuten) en Anderlecht (45 minuten). Sylla kon daar echter geen vervolg aan breien.

Vorig seizoen mocht hij slechts een keer invallen bij Essevee, waar hij niet kon opboksen tegen ervaren spitsen als Zinho Gano en Jelle Vossen. Sylla speelde zijn wedstrijden bij Jong Essevee, waar hij in 2de Nationale indruk maakte met 22 doelpunten in 29 duels.

Sterke fase bij beloften Zulte Waregem

De aanvaller lokte daardoor de interesse van ploegen als Lierse SK, SK Beveren en KV Kortrijk, maar uiteindelijk was het Sporting Charleroi dat hem transfervrij naar het Zwarte Land haalde. Hij werd er aanvankelijk gehaald voor de beloften, maar na zes duels werd hij al door Felice Mazzu overgeheveld naar de A-kern.

Sylla viel in tegen KV Kortrijk (1 minuut) en Union SG (8 minuten). Swerts besloot om hem bij de selectie te halen. Op zijn 20ste lijkt Sylla de volgende stap te hebben gezet. De aanvaller, die ook nog voor Guinee kan kiezen, heeft met zijn 1m91 een profiel dat Swerts en Mazzu kunnen gebruiken in hun team.

“Met Sylla hebben we een ander profiel in de kern die zeer belangrijk kan zijn", aldus Swerts. Tegen Malta mocht hij alvast 30 minuten invallen. Kan de spits zijn carrière op het hoogste niveau nu echt beginnen?

CR

Gaat Sylla dit seizoen helemaal doorbreken?

Meest recent

Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

43
43
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

126
126
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

127
127
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

19
19
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

44
44
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

71
71
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

41
41
'Anderlecht vangt minder dan gehoopt voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

326
326
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

353
353
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

109
109
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

200
200
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

129
129
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

57
57
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

545
545
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

113
113
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

126
126
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

156
156
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

149
149
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

69
69
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

447
447
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

142
142
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

168
168
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

170
170
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

208
208
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

641
641

Meer sportnieuws