Swerts geeft ‘onbekende' Belgische spits plots een kans

109
Swerts geeft ‘onbekende' Belgische spits plots een kans

Sinds enkele maanden is Gill Swerts de bondscoach van de beloften van België. Doordat Loïs Openda niet meer actief is bij de Belgische beloften, zoekt Swerts een nieuwe aanvalsleider. Lucas Stassin hoopt die rol te gaan vervullen, maar ook Youssuf Sylla heeft die ambitie.

LEES OOK: ‘Van Bommel pakt uit met drastisch De Bruyne-besluit’

Ex-speler van Standard en Torino

Sylla is een beetje een nobele onbekende voor de voetballiefhebber in België. De spits heeft er de afgelopen jaren dan ook een opmerkelijk parcours afgewerkt. Hij maakte deel uit van de jeugdopleiding van Standard, maar op 16-jarige leeftijd verkaste hij naar Italië om er voor Torino te gaan voetballen. Hij speelde er voor de U17 en U18, maar haalde er nooit het eerste elftal.

Anderhalf jaar later keerde hij terug naar België. Sylla maakte de overstap naar Zulte Waregem. De jonge aanvaller kreeg in het eerste deel van 2021 drie invalbeurten bij het eerste elftal: tegen Waasland-Beveren (2 minuten), Club Brugge (31 minuten) en Anderlecht (45 minuten). Sylla kon daar echter geen vervolg aan breien.

Vorig seizoen mocht hij slechts een keer invallen bij Essevee, waar hij niet kon opboksen tegen ervaren spitsen als Zinho Gano en Jelle Vossen. Sylla speelde zijn wedstrijden bij Jong Essevee, waar hij in 2de Nationale indruk maakte met 22 doelpunten in 29 duels.

Sterke fase bij beloften Zulte Waregem

De aanvaller lokte daardoor de interesse van ploegen als Lierse SK, SK Beveren en KV Kortrijk, maar uiteindelijk was het Sporting Charleroi dat hem transfervrij naar het Zwarte Land haalde. Hij werd er aanvankelijk gehaald voor de beloften, maar na zes duels werd hij al door Felice Mazzu overgeheveld naar de A-kern.

Sylla viel in tegen KV Kortrijk (1 minuut) en Union SG (8 minuten). Swerts besloot om hem bij de selectie te halen. Op zijn 20ste lijkt Sylla de volgende stap te hebben gezet. De aanvaller, die ook nog voor Guinee kan kiezen, heeft met zijn 1m91 een profiel dat Swerts en Mazzu kunnen gebruiken in hun team.

“Met Sylla hebben we een ander profiel in de kern die zeer belangrijk kan zijn", aldus Swerts. Tegen Malta mocht hij alvast 30 minuten invallen. Kan de spits zijn carrière op het hoogste niveau nu echt beginnen?

CR

Gaat Sylla dit seizoen helemaal doorbreken?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: ‘JPL-ontslag nakend, comeback bij STVV’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

48
48
‘Uniek fenomeen’ in JPL: “De rest kijkt machteloos toe”

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver en helemaal bovenaan prijkt alweer Union SG. Sinds de ...

24
24
Italië gaat los op Diego Moreira: boodschap voor AC Milan

Diego Moreira is bij AC Milan nog geen onbetwistbare basispion, maar de buitenspeler heeft zich de ...

18
18
Ruben Van Gucht gaat diep door het stof: Verbijsterende exit

Ruben Van Gucht beleefde een weekend van uitersten. Terwijl zijn vriendin Valentine Besard de titel ...

35
35
Vandenbempt over RSCA: "Als ze dit kunnen bevestigen..."

Bij RSC Anderlecht wisten ze een overetuigende 3-0-zege te boeken tegen Zulte Waregem. De start van ...

180
180
Tresoldi vol lof: "Speciale vermelding voor hen"

Club Brugge kon eindelijk een topper winnen. De Bruggelingen waren in de topmatchen dit seizoen nog ...

95
95
Vandenbempt over JPL-topper: "Verdiende Duivels-selectie"

De Rode Duivels maken zich klaar voor een lange interlandperiode met maar liefst vier wedstrijden. ...

82
82
Leko is trots én geeft boodschap aan KRC Genk

Club Brugge won verdiend van KRC Genk. De 3-0 was overdreven, de Limburgers kregen immers ook genoeg ...

148
148
Albert maakt eerste balans op van Anderlecht

RSC Anderlecht maakt progressie. Er staat een betere selectie dan vorig jaar en Vitor Bruno heeft ...

327
327
Heynen en Smets geven hét pijnpunt van KRC Genk prijs

KRC Genk gaat voorlopig verder op zijn eland van vorig seizoen. Het is te weinig. De druk neemt toch ...

217
217
Forbs smult van Club Brugge-tweetal: "Fantastische speler"

Na zijn domme rode kaart tegen AA Gent was Carlos Forbs nog de grote zondebok bij Club Brugge. Maar ...

299
299
Na zure owngoal: opvallende Lammens-reactie in Engelse pers

Manchester United blijft maar aanmodderen in de Premier League met een povere 5 op 15. Zondag raakte ...

209
209
Antwerp benadeeld? Oud-ref dient Compper van antwoord

Antwerp FC heeft het eerste luik van het seizoen afgesloten met een tegenvallende reeks van 0 op 12. ...

304
304
KRC Genk wankelt: Degryse legt gigantisch probleem bloot

KRC Genk kan allerminst tevreden zijn over de start van de competitie. Na zeven speeldagen hebben de ...

331
331
‘Club Brugge wil transferstunt: zelfs 12 miljoen te weinig’

Club Brugge broedt op een transfer die meteen tot de duurste uit de clubgeschiedenis zou behoren. ...

339
339
Oorlog in La Liga: Real publiceert publiekelijk statement

In de Spaanse Primera Division heeft Real Madrid zondag een flinke tik geïncasseerd. De ...

204
204
Grote naam op bank bij Duivels? "Van Bommel start met hém"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

378
378
Anderlecht krijgt verdict Bentayeb: FIFA-protocol geactiveerd

RSC Anderlecht speelde zaterdagavond een sterke wedstrijd tegen Zulte Waregem (3-0). Met een voet in ...

624
624
Analisten fileren titelstrijd: "Zij zijn te sterk voor de JPL"

Het eerste luik van het seizoen in de Jupiler Pro League zit erop. Uiteraard is het na zeven ...

726
726
Coucke haalt snoeihard uit: "Ze leven ver boven hun stand"

Marc Coucke kreeg vrijdagavond amper zestig seconden. Toch had de Anderlecht voorzitter niet veel ...

702
702
Jean Marie Pfaff krijgt héél bijzondere rol in Mechelen

Jean Marie Pfaff blijft, jaren na zijn afscheid als topdoelman, een veelgevraagde gast. De ...

129
129
Brandon Mechele spreekt forse taal na zware Brugse uithaal

Brandon Mechele speelde in de vooravond opnieuw een prima wedstrijd bij Club Brugge. De ...

513
513
Rode Duivels aan het feest: Moreira schittert bij Milan

Enkele landgenoten hadden zondagavond alle reden om te vieren. In Italië boekte AC Milan een ...

77
77
Pakkende beelden: Koeman Jr diep geraakt bij eerbetoon

Een voetbalwedstrijd werd zondag even een bijzonder emotioneel moment voor de familie Koeman. Ronald ...

51
51
Vossen spreekt duidelijke taal na hartverscheurend nieuws

Jelle Vossen kreeg zaterdag een stevige domper te verwerken. De 37-jarige aanvaller hoopte bij ...

244
244

Meer sportnieuws