Swerts geeft ‘onbekende' Belgische spits plots een kans

door
Swerts geeft ‘onbekende' Belgische spits plots een kans

Sinds enkele maanden is Gill Swerts de bondscoach van de beloften van België. Doordat Loïs Openda niet meer actief is bij de Belgische beloften, zoekt Swerts een nieuwe aanvalsleider. Lucas Stassin hoopt die rol te gaan vervullen, maar ook Youssuf Sylla heeft die ambitie.

LEES OOK: Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Ex-speler van Standard en Torino

Sylla is een beetje een nobele onbekende voor de voetballiefhebber in België. De spits heeft er de afgelopen jaren dan ook een opmerkelijk parcours afgewerkt. Hij maakte deel uit van de jeugdopleiding van Standard, maar op 16-jarige leeftijd verkaste hij naar Italië om er voor Torino te gaan voetballen. Hij speelde er voor de U17 en U18, maar haalde er nooit het eerste elftal.

Anderhalf jaar later keerde hij terug naar België. Sylla maakte de overstap naar Zulte Waregem. De jonge aanvaller kreeg in het eerste deel van 2021 drie invalbeurten bij het eerste elftal: tegen Waasland-Beveren (2 minuten), Club Brugge (31 minuten) en Anderlecht (45 minuten). Sylla kon daar echter geen vervolg aan breien.

Vorig seizoen mocht hij slechts een keer invallen bij Essevee, waar hij niet kon opboksen tegen ervaren spitsen als Zinho Gano en Jelle Vossen. Sylla speelde zijn wedstrijden bij Jong Essevee, waar hij in 2de Nationale indruk maakte met 22 doelpunten in 29 duels.

Sterke fase bij beloften Zulte Waregem

De aanvaller lokte daardoor de interesse van ploegen als Lierse SK, SK Beveren en KV Kortrijk, maar uiteindelijk was het Sporting Charleroi dat hem transfervrij naar het Zwarte Land haalde. Hij werd er aanvankelijk gehaald voor de beloften, maar na zes duels werd hij al door Felice Mazzu overgeheveld naar de A-kern.

Sylla viel in tegen KV Kortrijk (1 minuut) en Union SG (8 minuten). Swerts besloot om hem bij de selectie te halen. Op zijn 20ste lijkt Sylla de volgende stap te hebben gezet. De aanvaller, die ook nog voor Guinee kan kiezen, heeft met zijn 1m91 een profiel dat Swerts en Mazzu kunnen gebruiken in hun team.

“Met Sylla hebben we een ander profiel in de kern die zeer belangrijk kan zijn", aldus Swerts. Tegen Malta mocht hij alvast 30 minuten invallen. Kan de spits zijn carrière op het hoogste niveau nu echt beginnen?

CR

Gaat Sylla dit seizoen helemaal doorbreken?

Meest recent

Hubert opgelucht: "Dat was belangrijk"

Na een tegenvallende twee op negen is Union er zaterdagavond opnieuw in geslaagd om een ...

0
0
Mbappé evenaart Ronaldo, Arsenal zuinig weer naar de kop

Arsenal moest zaterdag even zijn koppositie in de Premier League afstaan aan Manchester City, maar ...

11
11
Efficiënt Union knoopt eindelijk weer met de zege aan

Na een maand zonder zege en een twee op negen heeft Union eindelijk weer een competitiematch ...

14
14
Openda maakt eindelijk einde aan waanzinnige reeks

Voor Loïs Openda is 2025 zeker niet het makkelijkste jaar geweest. De spits zakte weg in de ...

32
32
Kater voor Ajax ondanks nieuwe goal Godts

Ajax had de voorbije weken de weg naar boven weer ingezet met vijf overwinningen op een rij, maar is ...

15
15
Beveren wint topper na remontada, Kortrijk blijft in spoor

SK Beveren is zaterdag zeer dicht bij zijn eerste nederlaag van het seizoen gekomen. Na een ...

102
102
Charleroi komt met update over trainersdossier

De voorbije weken heeft er weer een heuse trainerswals plaatsgevonden in de Jupiler Pro League. Club ...

37
37
Ontlading bij Westerlo: "Daarom is deze zege belangrijk"

Westerlo is bezig aan een fraaie opmars. Na een wisselvallig seizoensbegin hebben ze de top zes ...

35
35
'Bom op ontploffen bij Club na trainerssoap'

Zondag staat de Slag om Vlaanderen tussen Club Brugge en AA Gent op het programma en die zal een ...

772
772
Liverpool bibbert tegen negenkoppig Spurs top vier binnen

Liverpool is na een moeilijke periode weer de top vier van de Premier League binnengeslopen. De ...

29
29
Westerlo mengt zich na dolle slotfase in strijd om top zes

Westerlo pakte in de laatste weken een knappe vier op zes tegen Anderlecht en Genk, en slaagde er ...

41
41
Oranje bonje: Simons pakt rood na aanslag op Van Dijk

In de Premier League waren de ogen zondagavond gericht op de topper tussen Tottenham Hotspur en ...

44
44
Enorme schok in Club-Gent? Markante voorspelling Boskamp

Dé affiche van het weekend in de Jupiler Pro League is ongetwijfeld de zogenaamde 'Slag om ...

405
405
1B-duel escaleert compleet: "Met paraplu op ref proberen slaan"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

123
123
Wending in trainerszoektocht? 'Genk houdt opvallend gesprek'

KRC Genk hoopt eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. Het heeft er alle schijn van dat ...

683
683
Antwerp op scherp gezet: Janssen stelt toekomst-voorwaarde

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

421
421
Fenomenale Haaland passeert Ronaldo, Lokonga wéér belangrijk

Manchester City heeft voorlopig beslag gelegd op de koppositie in de Premier League. Het legde ...

67
67
Standard terug zesde: doelpunt na 34 seconden nekt Dender

De spelers van Standard kunnen straks met een gerust gemoed aanschuiven bij de het kerstbuffet. De ...

74
74
Club Brugge-Gent: Leko verrast met selectie voor clash

De Jupiler Pro League maakt zich op voor een uiterst geladen 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge ...

835
835
'Verrassend vertrek steunpilaar? Bal in kamp Anderlecht gelegd'

RSC Anderlecht is bezig aan een degelijk seizoen tot dusver en mag daar verschillende spelers voor ...

592
592
Ferguson heeft héél slecht nieuws voor Man Utd-fans

Het draait al vele jaren vierkant bij Manchester United. Ook dit seizoen doen ze absoluut niet mee ...

124
124
Broos over RSCA: "Zijn vertrek heeft de sfeer veranderd"

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Een positie waar ze de afgelopen jaren wel ...

349
349
Crasson verrast met nieuwe uitdaging in het voetbal

Bertrand Crasson is een bekende naam in het Belgische voetbal. De voormalige Rode Duivel is in ...

32
32
Vanderhaeghe trok naar CPL: "Plots interesse uit die hoek"

Yves Vanderhaeghe is sinds enkele weken weer trainer in het Belgische profvoetbal. Hij tekende ...

100
100
Newcastle en Chelsea blijven gefrustreerd achter

In de Premier League stond het duel der subtoppers op het programma. Newcastle United ontving in ...

35
35

Meer sportnieuws