Saelemaekers trekt straffe vergelijking tussen Bologna en AC Milan

door
Saelemaekers trekt straffe vergelijking tussen Bologna en AC Milan

Het is voor Domenico Tedesco puzzelen op de rechtsachter bij de Rode Duivels. In september verraste hij met een eerste selectie voor Hugo Siquet, deze keer selecteerde hij zelfs geen doublure voor Timothy Castagne. In principe lijkt de bondscoach Alexis Saelemaekers te zien als nummer twee op die positie.

De 24-jarige werd echter gepasseerd omdat hij tot dusver amper aan de bak kwam dit seizoen. Hij verhuisde immers pas eind augustus van AC Milan naar Bologna en liep daar meteen een enkelblessure op. Intussen is hij wel terug fit, maar raakte hij nog niet verder dan drie invalbeurten.

LEES OOK: PSV én PSG onderuit, Pocognoli geniet met volle teugen

Saelemaekers ziet gelijkenis

Desondanks lijkt Saelemaekers zich zeer in zijn sas te voelen bij zijn nieuwe club. Die is zeer ambitieus en gaf in de zomer maar liefst 50 miljoen euro uit op de transfermarkt. En Saelemaekers ziet ook een opvallende parallel tussen Bologna en AC Milan.

"Weet je, toen ik als 20-jarige aankwam bij AC Milan was de situatie daar vergelijkbaar met wat ik hier zie", stelt hij immers in La Gazzetta dello Sport. "Veel goede jonge spelers, enkele ervaren spelers en veel goesting om te groeien. Deze ploeg is heel sterk, ook omdat ze een gekke mercato gekend hebben."

Europees ticket wordt moeilijk

Saelemaekers en Bologna mikken de komende maanden op een Europees ticket, maar daarvoor is er wel nog werk aan de winkel. Na acht wedstrijden wisten ze nog maar elf punten te verzamelen en daarmee raken ze voorlopig niet verder dan een elfde plaats in het klassement.

Om een Europees ticket te pakken, zal Bologna echter in de top zes moeten raken. In Italië mag de top vier immers naar de Champions League, de bekerwinnaar en de nummer vijf spelen Europa League en de nummer zes mag aan de bak in de Conference League.

Is Bologna een goede club voor Saelemaekers?

Meest recent

Van Persie verklaart dé stunttransfer van het jaar in NL

Feyenoord kent een zeer moeizaam seizoen en zet alles op alles op de tweede plaats. Dat geeft recht ...

22
22
Cinel pakt uit met zeer gewaagde uitspraken

Cercle Brugge draait al een stuk beter dan enkele weken geleden, maar de situatie is nog altijd ...

47
47
PSG-voorzitter met grote ambities: "Naar de JPL!"

Nasser Al-Khelaïfi is voorzitter van PSG en hij was donderdag te gast in België. Daar ...

73
73
PSV én PSG onderuit, Pocognoli geniet met volle teugen

In de Bundesliga, Serie A, Eredivisie en Ligue 1 werd er vanavond ook gevoetbald. Zo mochten ze bij ...

24
24
KRC Genk (voorlopig) in top zes na felbevochten zege

KRC Genk stond er grote druk, want verliezen was vanavond uit den boze bij KV Mechelen. De ...

116
116
Patro viert feestje bij Club NXT na zege in spektakelduel

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee duels op het programma. Club NXT ontving het ...

54
54
Tresoldi geniet in JPL en ziet één straffe tegenstander

Club Brugge betaalde afgelopen zomer 6 miljoen euro om Nicolo Tresoldi aan te trekken. De speler ...

110
110
Still geeft update over alle ophef omtrent Bayat

Edward Still verliet na twee matchen als interim-trainer RSC Anderlecht voor Watford. Karim ...

61
61
De Mil verrast: "Wilde hem meenemen naar AA Gent"

Zaterdag staat er met Sporting Charleroi - AA Gent een zeer belangrijk duel voor een ticket in ...

109
109
Red Flames nemen na 65 caps afscheid van grote naam

De Belgian Red Flames hebben vandaag afscheid genomen van een van hun meest ervaren speelsters. Na ...

27
27
Leko klopt zichzelf op de borst: "Sinds ik er ben..."

Club Brugge moet dit weekend aan de bak tegen Cercle Brugge. Een Brugse derby, waarbij puntenverlies ...

138
138
Dan breekt de hel los: nachtmerriecoach naar Anderlecht?

Anderlecht jaagt op een nieuwe T1 en wil nog deze week knopen doorhakken. Maar één ...

549
549
Grote crisis bij Antwerp: Goots velt oordeel over toekomst

Royal Antwerp FC verloor kansloos met 0-4 van een zeer sterk RSC Anderlecht. De score was nog ...

167
167
'Club Brugge ruikt geld bij deal van 80 miljoen euro'

Club Brugge incasseerde de afgelopen honderden miljoenen euro’s via uitgaande transfers. De ...

449
449
Euvrard geeft toe: zomeraanwinst mag Standard al verlaten

Bij Standard kennen ze alweer een zeer moeilijk seizoen. Vincent Euvrard zal met zijn team moeten ...

86
86
Overname op til? Saudi-Arabië zorgt voor bommetje in JPL

Onze redactie kwam de afgelopen maanden met een aantal primeurs. Zo haalden we al een hele tijd ...

474
474
Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Het Belgische voetbal leeft al vele jaren boven zijn stand. Dankzij kapitaalsinjecties van de ...

132
132
Vanderbiest voert druk op: "Bij hén is het van moeten"

KV Mechelen kan vanavond een zeer goede zaak doen in de Jupiler Pro League. Ze nemen het in eigen ...

54
54
'KV Mechelen mist duo, Hayen hakt Genk-knopen door'

KV Mechelen krijgt straks KRC Genk over de vloer, een van de rechtstreekse concurrenten in de jacht ...

363
363
De Mil moet puzzelen: sterkhouders out bij AA Gent

KAA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Charleroi, een rechtstreekse concurrent voor de top zes. ...

136
136
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

276
276
Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

312
312
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

806
806
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

98
98
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

224
224

Meer sportnieuws