Opvallend: Zweedse bondscoach denkt niet alleen aan Rode Duivels

door
Opvallend: Zweedse bondscoach denkt niet alleen aan Rode Duivels

De Rode Duivels kunnen ontspannen toeleven naar hun wedstrijd van maandagavond tegen Zweden, want zij hebben zich vrijdag al verzekerd van hun kwalificatie voor het EK. Dat is voor de Zweden dan weer anders, want hun deelname hangt aan een zijden draadje.

Zij pakten amper zes op vijftien in groep F en staan daarmee momenteel op de derde plaats. Enkel de top twee mag rechtstreeks naar het EK en met nog drie wedstrijden te spelen hebben ze al zeven punten achterstand op nummer twee Oostenrijk. Dat speelt maandag al om 18u in Azerbeidzjan.

Zweden kijkt vooral naar Oostenrijk

Als de Oostenrijkers daar winnen, mogen ook zij hun ticket voor het EK boeken en zijn de kansen van Zweden helemaal vervolgen. "We gaan die wedstrijd volgen, ja", bekent Zweeds bondscoach Janne Andersson aan Het Nieuwsblad. Nochtans zou hij dan volop bezig moeten zijn met de voorbereiding van de match op de Rode Duivels.

"In 1982 kon je je misschien nog afschermen van de realiteit, maar nu niet meer", stelt hij echter. "Als er een goed resultaat is, is dat een enorme opsteker voor ons, maar als er een slecht resultaat is, gaan we nog steeds ons uiterste best doen. Natuurlijk is het minder leuk als Oostenrijk wint, maar ik ben er absoluut van overtuigd dat de spelers hoe dan ook hun best zullen doen voor hun land.”

EK-kansen zijn miniem

De kans dat Zweden er volgende zomer bij zal zijn op het EK, is quasi nihil. Als ze er niet in slagen om zich rechtstreeks te plaatsen, moeten ze hopen dat ze nog aan de bak mogen in de play-offs. De tickets daarvoor worden uitgedeeld op basis van de rangschikking van de laatste editie van de Nations League.

In de B-liga eindigde Zweden echter pas veertiende op zestien landen, terwijl er in principe vier teams een ticket voor de play-offs krijgen. Schotland wist zich wel al rechtstreeks te plaatsen, maar dat betekent dat er nog steeds twaalf landen in de pikorde voor hen staan.

Geloof je dat Zweden nog het EK kan halen?

Meest recent

'Anderlecht bibbert: Spaanse clubs springen op Angulo'

Anderlecht hoopt zich tijdens deze wintermercato nog stevig te kunnen versterken. Daarvoor wil het ...

124
124
Frustratie na uitschakeling Club: "Het is een schande"

Club Brugge zal zichzelf niet opvolgen als bekerwinnaar. Blauw-Zwart beleefde dinsdag immers een ...

257
257
Antwerp zwoegt zich in slot verlengingen naar halve finale

Antwerp heeft zich niet laten verrassen in de Croky Cup. De Great Old moest wel zwoegen om de halve ...

116
116
Doku en aanwinst zetten City met anderhalf been op Wembley

Manchester City is nog altijd in de running voor zijn eerste prijs van het seizoen. Het zette ...

30
30
Meesterlijke Guiagon bezorgt Club pijnlijke bekerexit

Club Brugge zal dit seizoen niet opnieuw de Croky Cup winnen. De kwartfinale werden dinsdagavond het ...

194
194
'OHL mengt zich in strijd om sensatie uit 1B'

De wintermercato moet in België nog echt losbarsten, maar er lijken alvast enkele spraakmakende ...

105
105
'Beerschot wil transferslag slaan bij Club Brugge'

Beerschot hoopt zich nog te kunnen mengen in de strijd om promotie naar de Jupiler Pro League, maar ...

92
92
'Anderlecht grijpt naast terugkeer oude JPL-bekende'

Anderlecht blijft wachten op zijn eerste echte aanwinst van deze wintermercato. Nochtans zijn er ...

168
168
Man Utd heeft nieuwe coach: icoon keert terug

Manchester United beleeft pijnlijke weken, want het slaagde er niet in om zijn vier laatste ...

67
67
'Plotse dubbeltransfer bij STVV'

Bij STVV is er stilaan de nodige interesse in de spelers. Zo lokken jongens als Rein Van Helden en ...

283
283
'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

KVC Westerlo moet deze mercato winst maken om de rode cijfers te beperken. Tuur Rommens wordt voor ...

266
266
‘Zulte Waregem gaat voor absolute smaakmaker’

Zulte Waregem wil zich deze mercato nog gaan versterken. Essevee zou onder meer nog aanvallende ...

278
278
'Anderlecht op z’n kop: verrassende exit sterspeler?'

Anderlecht sprak maandenlang over vertrouwen en toekomst, maar die woorden klinken vandaag plots ...

634
634
Droomtransfer Faes rond, deals bij PSV en FCV Dender

Er vielen vandaag een aantal officieel afgeronde transfers te noteren. Wout Faes heeft een deal ...

97
97
Bosuil in tranen: Antwerp komt met emotioneel eerbetoon

De Bosuil maakt zich dinsdagavond niet alleen op voor een kwartfinale in de Croky Cup tegen La ...

343
343
'AA Gent vindt oplossing voor Mitrovic'

AA Gent is bezig met een grote schoonmaak in de A-kern. De Buffalo’s gaan nog een speler van ...

476
476
Verhuurde JPL-spelers: Hatenboer laat Nederland verstommen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

104
104
'Anderlecht dumpt miscast: masterplan Renard onthuld'

RSC Anderlecht hoopt in januari een oplossing te vinden voor tal van overbodige pionnen. ...

366
366
Grote comeback bij Antwerp: Oosting hakt knopen door

De winterstop kwam enigszins ongelegen voor Antwerp, dat net de goede flow te pakken had. Joseph ...

249
249
'De Mil incasseert mokerslag: plottwist bij AA Gent'

Met een cruciaal tweeluik tegen Anderlecht is het straks meteen van moeten voor AA Gent wil het nog ...

599
599
'Alarm in Anderlecht: steunpilaar op ramkoers met Renard'

Behalve de vele overbodige pionnen voor wie een oplossing moet worden gezocht eisen in januari ook ...

322
322
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

455
455
Renard heeft beet: Anderlecht stelt nieuwkomer voor

RSC Anderlecht heeft heel wat werk aan de winkel op de wintermercato. Op inkomend gebied staan een ...

419
419
'Here we go: Club Brugge richt pijlen op opvolger Vanaken'

Met de verkoop van Kaye Furo aan Brentford liet opnieuw een product van eigen kweek de kassa ...

330
330
Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Op het Gala van de Gouden Schoen werd ex-coach Sébastien Pocognoli als enige in de bloemetjes ...

69
69

Meer sportnieuws