Opvallend: Zweedse bondscoach denkt niet alleen aan Rode Duivels

door
Opvallend: Zweedse bondscoach denkt niet alleen aan Rode Duivels

De Rode Duivels kunnen ontspannen toeleven naar hun wedstrijd van maandagavond tegen Zweden, want zij hebben zich vrijdag al verzekerd van hun kwalificatie voor het EK. Dat is voor de Zweden dan weer anders, want hun deelname hangt aan een zijden draadje.

Zij pakten amper zes op vijftien in groep F en staan daarmee momenteel op de derde plaats. Enkel de top twee mag rechtstreeks naar het EK en met nog drie wedstrijden te spelen hebben ze al zeven punten achterstand op nummer twee Oostenrijk. Dat speelt maandag al om 18u in Azerbeidzjan.

Zweden kijkt vooral naar Oostenrijk

Als de Oostenrijkers daar winnen, mogen ook zij hun ticket voor het EK boeken en zijn de kansen van Zweden helemaal vervolgen. "We gaan die wedstrijd volgen, ja", bekent Zweeds bondscoach Janne Andersson aan Het Nieuwsblad. Nochtans zou hij dan volop bezig moeten zijn met de voorbereiding van de match op de Rode Duivels.

"In 1982 kon je je misschien nog afschermen van de realiteit, maar nu niet meer", stelt hij echter. "Als er een goed resultaat is, is dat een enorme opsteker voor ons, maar als er een slecht resultaat is, gaan we nog steeds ons uiterste best doen. Natuurlijk is het minder leuk als Oostenrijk wint, maar ik ben er absoluut van overtuigd dat de spelers hoe dan ook hun best zullen doen voor hun land.”

EK-kansen zijn miniem

De kans dat Zweden er volgende zomer bij zal zijn op het EK, is quasi nihil. Als ze er niet in slagen om zich rechtstreeks te plaatsen, moeten ze hopen dat ze nog aan de bak mogen in de play-offs. De tickets daarvoor worden uitgedeeld op basis van de rangschikking van de laatste editie van de Nations League.

In de B-liga eindigde Zweden echter pas veertiende op zestien landen, terwijl er in principe vier teams een ticket voor de play-offs krijgen. Schotland wist zich wel al rechtstreeks te plaatsen, maar dat betekent dat er nog steeds twaalf landen in de pikorde voor hen staan.

Geloof je dat Zweden nog het EK kan halen?

Meest recent

Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

39
39
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

63
63
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

81
81
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

37
37
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

235
235
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

125
125
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

423
423
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

161
161
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

210
210
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

446
446
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

686
686
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

316
316
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

682
682
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

123
123
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

377
377
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

590
590
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

46
46
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

539
539
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

63
63
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

260
260
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

434
434
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

582
582
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

154
154
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

330
330
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

336
336

Meer sportnieuws