Opvallend: Zweedse bondscoach denkt niet alleen aan Rode Duivels

195 stemmen
Opvallend: Zweedse bondscoach denkt niet alleen aan Rode Duivels

De Rode Duivels kunnen ontspannen toeleven naar hun wedstrijd van maandagavond tegen Zweden, want zij hebben zich vrijdag al verzekerd van hun kwalificatie voor het EK. Dat is voor de Zweden dan weer anders, want hun deelname hangt aan een zijden draadje.

Zij pakten amper zes op vijftien in groep F en staan daarmee momenteel op de derde plaats. Enkel de top twee mag rechtstreeks naar het EK en met nog drie wedstrijden te spelen hebben ze al zeven punten achterstand op nummer twee Oostenrijk. Dat speelt maandag al om 18u in Azerbeidzjan.

LEES OOK: Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Zweden kijkt vooral naar Oostenrijk

Als de Oostenrijkers daar winnen, mogen ook zij hun ticket voor het EK boeken en zijn de kansen van Zweden helemaal vervolgen. "We gaan die wedstrijd volgen, ja", bekent Zweeds bondscoach Janne Andersson aan Het Nieuwsblad. Nochtans zou hij dan volop bezig moeten zijn met de voorbereiding van de match op de Rode Duivels.

"In 1982 kon je je misschien nog afschermen van de realiteit, maar nu niet meer", stelt hij echter. "Als er een goed resultaat is, is dat een enorme opsteker voor ons, maar als er een slecht resultaat is, gaan we nog steeds ons uiterste best doen. Natuurlijk is het minder leuk als Oostenrijk wint, maar ik ben er absoluut van overtuigd dat de spelers hoe dan ook hun best zullen doen voor hun land.”

EK-kansen zijn miniem

De kans dat Zweden er volgende zomer bij zal zijn op het EK, is quasi nihil. Als ze er niet in slagen om zich rechtstreeks te plaatsen, moeten ze hopen dat ze nog aan de bak mogen in de play-offs. De tickets daarvoor worden uitgedeeld op basis van de rangschikking van de laatste editie van de Nations League.

In de B-liga eindigde Zweden echter pas veertiende op zestien landen, terwijl er in principe vier teams een ticket voor de play-offs krijgen. Schotland wist zich wel al rechtstreeks te plaatsen, maar dat betekent dat er nog steeds twaalf landen in de pikorde voor hen staan.

Geloof je dat Zweden nog het EK kan halen?

Meest recent

Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

26
26
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

66
66
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

127
127
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

28
28
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

40
40
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

50
50
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

95
95
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

78
78
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

33
33
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

171
171
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

209
209
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

449
449
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

214
214
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

321
321
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

33
33
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

44
44
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

182
182
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

214
214
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

28
28
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

512
512
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

190
190
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

48
48
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

45
45
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

34
34
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

138
138

Meer sportnieuws