Opvallend: Zweedse bondscoach denkt niet alleen aan Rode Duivels

door
Opvallend: Zweedse bondscoach denkt niet alleen aan Rode Duivels

De Rode Duivels kunnen ontspannen toeleven naar hun wedstrijd van maandagavond tegen Zweden, want zij hebben zich vrijdag al verzekerd van hun kwalificatie voor het EK. Dat is voor de Zweden dan weer anders, want hun deelname hangt aan een zijden draadje.

Zij pakten amper zes op vijftien in groep F en staan daarmee momenteel op de derde plaats. Enkel de top twee mag rechtstreeks naar het EK en met nog drie wedstrijden te spelen hebben ze al zeven punten achterstand op nummer twee Oostenrijk. Dat speelt maandag al om 18u in Azerbeidzjan.

Zweden kijkt vooral naar Oostenrijk

Als de Oostenrijkers daar winnen, mogen ook zij hun ticket voor het EK boeken en zijn de kansen van Zweden helemaal vervolgen. "We gaan die wedstrijd volgen, ja", bekent Zweeds bondscoach Janne Andersson aan Het Nieuwsblad. Nochtans zou hij dan volop bezig moeten zijn met de voorbereiding van de match op de Rode Duivels.

"In 1982 kon je je misschien nog afschermen van de realiteit, maar nu niet meer", stelt hij echter. "Als er een goed resultaat is, is dat een enorme opsteker voor ons, maar als er een slecht resultaat is, gaan we nog steeds ons uiterste best doen. Natuurlijk is het minder leuk als Oostenrijk wint, maar ik ben er absoluut van overtuigd dat de spelers hoe dan ook hun best zullen doen voor hun land.”

EK-kansen zijn miniem

De kans dat Zweden er volgende zomer bij zal zijn op het EK, is quasi nihil. Als ze er niet in slagen om zich rechtstreeks te plaatsen, moeten ze hopen dat ze nog aan de bak mogen in de play-offs. De tickets daarvoor worden uitgedeeld op basis van de rangschikking van de laatste editie van de Nations League.

In de B-liga eindigde Zweden echter pas veertiende op zestien landen, terwijl er in principe vier teams een ticket voor de play-offs krijgen. Schotland wist zich wel al rechtstreeks te plaatsen, maar dat betekent dat er nog steeds twaalf landen in de pikorde voor hen staan.

Geloof je dat Zweden nog het EK kan halen?

Meest recent

Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

114
114
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

19
19
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

24
24
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

65
65
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

15
15
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

53
53
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

184
184
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

64
64
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

103
103
Leoni weg bij Anderlecht: zo gebeurde het

Bij RSC Anderlecht nam men afgelopen zomer afscheid van Théo Leoni. De middenvelder werd voor ...

137
137
Goots vreest: Antwerp straks in Relegation Play-Off?

Antwerp is er zaterdag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen. Op het veld van landskampioen ...

151
151
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

73
73
Strijd om top zes: Westerlo-spelers maken verrassende keuze

De strijd om de top zes kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending, want de vele kandidaten blijven ...

73
73
Selectie Club: Leko krijgt flinke opstekers

Club Brugge haalde in twee van de drie vorige edities van de Champions League de achtste finale en ...

195
195
STVV in schok: buitenlands avontuur voor Vrancken?

STVV blijft verbazen in de Jupiler Pro League. Het was al zeker van zijn plaats in de top zes en ...

226
226
Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek

Er staan nog vier speeldagen op het programma in de Jupiler Pro League en die beloven nog razend ...

143
143
KV Mechelen zeker van PO1? Vanderbiest reageert

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend lieten AA Gent en KRC Genk ...

188
188
Club Brugge pakt uit met fraai initiatief in Madrid

Club Brugge hoopt dinsdag opnieuw te kunnen stunten in de Champions League. Om 18u45 opent het de ...

173
173
Dick Advocaat verrast: ex-trainer Anderlecht naar WK

Komende zomer wordt in de Verenigde Staten, Canada en Mexico voor de eerste keer het WK met 48 ...

29
29
Bezorgt crisis alsnog Anderlecht zijn verhoopte trainer?

Anderlecht had gehoopt om snel een opvolger te vinden voor Besnik Hasi, maar dat bleek toch lastiger ...

276
276
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, Real meldt zich bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

247
247
Zulte-fans viseren Vandenbroeck: T1 reageert scherp

Zulte Waregem speelde lang niet slecht tegen RSC Anderlecht, maar toch bleef Essevee weer zonder ...

339
339
Drama voor Dick Advocaat: bondscoach toch niet naar WK

Dick Advocaat (78) heeft een verleden bij de Belgische nationale ploeg waar hij uiteindelijk werd ...

100
100
Schrikwekkende blessure Karetsas: Genk krijgt nieuws

Het was een schrikwekkend beeld afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League: Konstantinos Karetsas ...

451
451
Hazard krijgt stevige tik van Vandenbempt

RSC Anderlecht pakte een heel belangrijke zege op het veld van RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

354
354

Meer sportnieuws