Opvallend: Zweedse bondscoach denkt niet alleen aan Rode Duivels

door
Opvallend: Zweedse bondscoach denkt niet alleen aan Rode Duivels

De Rode Duivels kunnen ontspannen toeleven naar hun wedstrijd van maandagavond tegen Zweden, want zij hebben zich vrijdag al verzekerd van hun kwalificatie voor het EK. Dat is voor de Zweden dan weer anders, want hun deelname hangt aan een zijden draadje.

Zij pakten amper zes op vijftien in groep F en staan daarmee momenteel op de derde plaats. Enkel de top twee mag rechtstreeks naar het EK en met nog drie wedstrijden te spelen hebben ze al zeven punten achterstand op nummer twee Oostenrijk. Dat speelt maandag al om 18u in Azerbeidzjan.

Zweden kijkt vooral naar Oostenrijk

Als de Oostenrijkers daar winnen, mogen ook zij hun ticket voor het EK boeken en zijn de kansen van Zweden helemaal vervolgen. "We gaan die wedstrijd volgen, ja", bekent Zweeds bondscoach Janne Andersson aan Het Nieuwsblad. Nochtans zou hij dan volop bezig moeten zijn met de voorbereiding van de match op de Rode Duivels.

"In 1982 kon je je misschien nog afschermen van de realiteit, maar nu niet meer", stelt hij echter. "Als er een goed resultaat is, is dat een enorme opsteker voor ons, maar als er een slecht resultaat is, gaan we nog steeds ons uiterste best doen. Natuurlijk is het minder leuk als Oostenrijk wint, maar ik ben er absoluut van overtuigd dat de spelers hoe dan ook hun best zullen doen voor hun land.”

EK-kansen zijn miniem

De kans dat Zweden er volgende zomer bij zal zijn op het EK, is quasi nihil. Als ze er niet in slagen om zich rechtstreeks te plaatsen, moeten ze hopen dat ze nog aan de bak mogen in de play-offs. De tickets daarvoor worden uitgedeeld op basis van de rangschikking van de laatste editie van de Nations League.

In de B-liga eindigde Zweden echter pas veertiende op zestien landen, terwijl er in principe vier teams een ticket voor de play-offs krijgen. Schotland wist zich wel al rechtstreeks te plaatsen, maar dat betekent dat er nog steeds twaalf landen in de pikorde voor hen staan.

Geloof je dat Zweden nog het EK kan halen?

Meest recent

'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

78
78
Club-bestuur in vuurlinie: groot risico wintermercato

Club Brugge bleef relatief rustig op de wintermercato. Ondanks enkele vertrekkers en de belofte om ...

196
196
Standard incasseert uppercut na euforie Anderlecht

Standard kon afgelopen speeldag vieren na de knappe zege tegen rivaal RSC Anderlecht, maar de ...

42
42
Oorlog Vermeeren in Marseille: De Zerbi reageert

Het gaat er stevig aan toe in Marseille. Arthur Vermeeren werd de afgelopen weken telkens op de bank ...

102
102
Anderlecht-bestuur afgemaakt: “Hasi niet enige probleem"

RSC Anderlecht heeft besloten om Besnik Hasi te ontslaan. Paars-Wit greep in na de zure nederlaag ...

195
195
Halve finales Croky Cup: waar en wanneer op TV te bekijken?

De halve finales van de Croky Cup staan voor de deur. Sporting Charleroi neemt het op tegen Union SG ...

210
210
‘Vreemde keuzes Club Brugge: veel werk op de plank’

Club Brugge beloofde versterkingen, maar uiteindelijk bleef het bij één: Felix ...

335
335
STVV leeft meer dan ooit: zelfs tot in Japan succes

Sint-Truiden VV beleeft een topseizoen. Wouter Vrancken heeft de orde goed op zaken bij STVV en de ...

59
59
Alarm bij KRC Genk: Hayen krijgt stevige waarschuwing

KRC Genk won afgelopen speeldag van Dender, maar het was zonder glans tegen de rode lantaarn van de ...

302
302
Opvolger van Hasi: twee Anderlecht-opties afgeschoten

Na het ontslag van Besnik Hasi bij Anderlecht is de geruchtenmolen op hol geslagen. De ene naam na ...

374
374
Enorme tegenslag STVV: “Ref zat van begin tot einde fout”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League, maar de ...

85
85
Foket slaat ferm op tafel: weer kans bij Anderlecht?

Thomas Foket is volledig naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht. De vleugelverdediger is ...

587
587
TRANSFERUURTJE: ‘Vuurwerk bij Anderlecht, Club en Genk vrezen’

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

366
366
‘Anderlecht spartelt, Euvrard vindt succesformule Standard'

Standard Luik won afgelopen speeldag van grote rivaal RSC Anderlecht. De Rouches kunnen zo weer naar ...

168
168
Vreemde tendens JPL-wintermercato: onheil op komst?

De wintermercato zit er op voor de Belgische clubs. In sommige landen is de transfermarkt nog open, ...

324
324
Anderlecht krijgt gouden raad: “Preud’homme en Van Gaal”

RSC Anderlecht is naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Besnik Hasi werd ontslagen en ...

448
448
KRC Genk investeert in veelzijdig supertalent (15)

KRC Genk staat bekend om een sterke jeugdopleiding en de Limburgers zijn dan ook van plan om verder ...

196
196
Anderlecht maakt last minute-wintertransfer bekend

RSC Anderlecht was op de slotdag van de wintermercato nog erg actief. Een dag later heeft Paars-Wit ...

269
269
KAA Gent stelt op het nippertje nog aanwinst voor

De wintermercato is in België gesloten, maar toch sijpelen er nog deals naar buiten. Zo stelde ...

119
119
Ongeziene beelden: dít snauwde Hasi aan rust tegen Lambrechts

Standard boekte afgelopen zondag een cruciale zege in de clash met aartsrivaal RSC Anderlecht. Bij ...

496
496
'Blunder treft Anderlecht: in extremis versterking onderweg'

RSC Anderlecht versterkte zich vlak voor het sluiten van de transferperiode met flankaanvaller Coba ...

345
345
'Arsenal, Barça, ...: Belgisch goudhaantje plots grof wild'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

147
147
Antwerp in de wolken: onverwachte miljoenensom in laatje

Antwerp FC liet het transfergeweld op de Deadline Day grotendeels aan zich voorbij gaan. Desondanks ...

219
219
Twee topkandidaten bij Anderlecht: eerste twijfels duiken op

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de levensbelangrijke bekermatch van aanstaande ...

902
902
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

323
323

Meer sportnieuws