Tedesco ziet Rode Duivel opvallende transformatie ondergaan

105 stemmen
Tedesco ziet Rode Duivel opvallende transformatie ondergaan

De Rode Duivels zijn al zeker van hun ticket voor EURO 2024 en dus kan Domenico Tedesco maandag tegen Zweden enkele zaken uitproberen, als hij dat zou willen. Hij nam in ieder geval wel enkele opvallende namen op in zijn selectie. In Oostenrijk mochten bijvoorbeeld Keita en Vermeeren debuteren, maar zij waren niet de enige verrassingen.

Zo maakte ook Zinho Vanheusden zijn rentree bij de selectie na twee jaar afwezigheid. In die periode kreeg de verdediger van Standard te maken met alweer heel wat blessureleed, waardoor uitleenbeurten aan Genoa en AZ niet het gewenste resultaat opleverden.

LEES OOK: Frustratie loopt op: Egypte haalt ferm uit na België

Tedesco met lof voor Vanheusden

In Luik lijkt Vanheusden echter weer helemaal open te breken. Hij miste tot dusver nog geen minuut in de Jupiler Pro League en sinds het vertrek van Aron Dönnum draagt hij ook opnieuw de aanvoerdersband. Op die manier kon de 24-jarige dus ook Tedesco verleiden.

"Ik heb Vanheusden op het einde van vorig seizoen ontmoet. Hij vertelde me toen over alle moeilijke momenten in zijn carrière, zijn blessures. Hij is een heel intelligente speler en weet perfect wat hij nodig heeft", steekt de bondscoach bij RTBF de loftrompet op.

Transformatie in laatste matchen

"Ik heb hem in het begin van het seizoen twee keer in het stadion aan het werk gezien. In de laatste drie à vier wedstrijden is hij helemaal veranderd. Hij is agressiever, weer de Zinho die we allemaal kennen", gaat Tedesco nog verder. "Hij verdient een selectie. Door het forfait van Al-Dakhil is het alleen wat sneller gegaan dan verwacht."

Vanheusden lijkt dus zeker in de bovenste schuif te liggen bij de bondscoach. Of dat ook zal uitmonden in speelminuten tegen Zweden, valt echter te bezien. Tedesco sleutelt niet graag aan zijn defensie en ondanks de kritiek van de voorbije weken lijkt hij het vertrouwen in Wout Faes te behouden.

Verdient Vanheusden zijn kans te krijgen tegen Zweden?

Meest recent

Frustratie loopt op: Egypte haalt ferm uit na België

Egypte stond dicht bij een stunt tegen de Rode Duivels. Mohamed Salah en consorten kwamen op ...

85
85
‘Schoktransfer Lukaku: Spaanse club all-in voor Rode Duivel’

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kwam afgelopen seizoen amper in actie voor ...

115
115
Grijpt Garcia genadeloos in? “Iemand anders kapitein”

Het 1-1 gelijkspel van de Rode Duivels tegen Egypte zindert nog na. België start niet optimaal ...

189
189
Grote Duivelse vrees bij Vandenbempt: “Een schande!”

De eerste WK-wedstrijd van de Rode Duivels in de Verenigde Staten zit erop. Tegen Egypte kwamen de ...

152
152
Beerschot haalt uit en plukt pion weg bij concurrent

Beerschot greep dit seizoen net naast promotie naar de Jupiler Pro League, maar de Kielse Ratten ...

44
44
TRANSFERUURTJE: ‘Club houdt been stijf, mokerslag Anderlecht’

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

354
354
Mechele briest: "Dit liep er mis bij de Rode Duivels"

Brandon Mechele kreeg tegen Egypte het vertrouwen van Rudi Garcia. De centrale verdediger van Club ...

271
271
Één Rode Duivel volledig afgeserveerd op WK?

De Rode Duivels speelden 1-1 gelijk tegen Egypte. Als vervanger van Romelu Lukaku koos bondscoach ...

286
286
Ngoy slaat op tafel na Egypte: “Tuurlijk ontgoocheling”

België kwam niet verder dan een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste wedstrijd op het WK ...

141
141
Emoties bij Kaapverdië: 40-jarige WK-held gaat viraal

De eerste grote stunt van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is een feit. ...

54
54
Burgess verlaat Union voor KAA Gent: grote ambities

Christian Burgess was de afgelopen jaren de steunpilaar van Union SG, maar de ervaren verdediger was ...

245
245
'Opvolger Tzolis: Club Brugge meldt zich in Bundesliga'

Club Brugge nam inmiddels afscheid van Simon Mignolet, Dani van den Heuvel en Aleksandar Stankovic. ...

296
296
L'Equipe buist twee Duivels: kop van Jut krijgt pijnlijke 3

De Rode Duivels hebben geen al te beste beurt gemaakt tijdens hun WK-opener tegen Egypte (1-1). Ook ...

440
440
Mechele bejubelt 'echte leider' bij Duivels: "Op training ..."

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

240
240
Grove 'Vanaken-blunder' Garcia: analisten trekken fel van leer

Een puntendeling tegen Egypte is op zich geen slecht resultaat, maar naar het vervolg van het WK ...

1479
1479
'Club Brugge resoluut: Verhaeghe weigert miljoenentransfer'

Club Brugge zag de voorbije weken al enkele belangrijke krachten vertrekken en zal er ongetwijfeld ...

585
585
Union niet te stuiten: aanwinst vier binnen, nummer vijf op komst

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

250
250
Reden tot zorgen? Garcia geeft reden voor povere Doku

Voor aanvang van het toernooi werd Jérémy Doku bestempeld als één van de ...

159
159
Rode Duivels schrikken: schade veel groter dan gedacht

De 1-1 tegen Egypte lijkt op het eerste zicht geen ramp voor de Rode Duivels. België heeft ...

342
342
Kranten schieten met scherp: grote riseé bij Rode Duivels

De Rode Duivels zullen nog minstens tot aanstaande zondag moeten wachten op hun eerste WK-zege sinds ...

330
330
Alderweireld bewierookt onverwachte Duivel: "Als één man er stond ..."

Wat een hoopvolle start van het WK had moeten worden, is uitgedraaid op een behoorlijk tegenvallende ...

992
992
Internationale pers hard voor Belgen: één Duivel in spotlights

De Rode Duivels hebben niet de WK-start genomen waar ze op hoopten. In Seattle moesten ze maandag ...

390
390
Saudi's zorgen voor nieuwe stunt, spectaculair gelijkspel in poule België

Op het wereldkampioenschap blijven de verrassende uitslagen zich opstapelen. Zo slaagde ...

143
143
Rudi Garcia verbaast met uitspraken na België - Egypte

De Rode Duivels beginnen het WK 2026 met een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste helft was niet ...

467
467
Punten van VN: drie buizen bij Duivels, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels zijn vrij tegenvallend aan het WK begonnen. Tijdens hun openingsduel mochten ze ...

1409
1409

Meer sportnieuws