Tedesco ziet Rode Duivel opvallende transformatie ondergaan

door
Tedesco ziet Rode Duivel opvallende transformatie ondergaan

De Rode Duivels zijn al zeker van hun ticket voor EURO 2024 en dus kan Domenico Tedesco maandag tegen Zweden enkele zaken uitproberen, als hij dat zou willen. Hij nam in ieder geval wel enkele opvallende namen op in zijn selectie. In Oostenrijk mochten bijvoorbeeld Keita en Vermeeren debuteren, maar zij waren niet de enige verrassingen.

Zo maakte ook Zinho Vanheusden zijn rentree bij de selectie na twee jaar afwezigheid. In die periode kreeg de verdediger van Standard te maken met alweer heel wat blessureleed, waardoor uitleenbeurten aan Genoa en AZ niet het gewenste resultaat opleverden.

LEES OOK: Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Tedesco met lof voor Vanheusden

In Luik lijkt Vanheusden echter weer helemaal open te breken. Hij miste tot dusver nog geen minuut in de Jupiler Pro League en sinds het vertrek van Aron Dönnum draagt hij ook opnieuw de aanvoerdersband. Op die manier kon de 24-jarige dus ook Tedesco verleiden.

"Ik heb Vanheusden op het einde van vorig seizoen ontmoet. Hij vertelde me toen over alle moeilijke momenten in zijn carrière, zijn blessures. Hij is een heel intelligente speler en weet perfect wat hij nodig heeft", steekt de bondscoach bij RTBF de loftrompet op.

Transformatie in laatste matchen

"Ik heb hem in het begin van het seizoen twee keer in het stadion aan het werk gezien. In de laatste drie à vier wedstrijden is hij helemaal veranderd. Hij is agressiever, weer de Zinho die we allemaal kennen", gaat Tedesco nog verder. "Hij verdient een selectie. Door het forfait van Al-Dakhil is het alleen wat sneller gegaan dan verwacht."

Vanheusden lijkt dus zeker in de bovenste schuif te liggen bij de bondscoach. Of dat ook zal uitmonden in speelminuten tegen Zweden, valt echter te bezien. Tedesco sleutelt niet graag aan zijn defensie en ondanks de kritiek van de voorbije weken lijkt hij het vertrouwen in Wout Faes te behouden.

Verdient Vanheusden zijn kans te krijgen tegen Zweden?

Meest recent

Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

7
7
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

32
32
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

330
330
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

290
290
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

175
175
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

227
227
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

65
65
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

564
564
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

207
207
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

389
389
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

603
603
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

210
210
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

388
388
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

181
181
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

163
163
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

162
162
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

75
75
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

257
257
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

76
76
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

332
332
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

226
226
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

235
235
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

448
448
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

529
529
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

82
82

Meer sportnieuws