Tedesco ziet Rode Duivel opvallende transformatie ondergaan

door
Tedesco ziet Rode Duivel opvallende transformatie ondergaan

De Rode Duivels zijn al zeker van hun ticket voor EURO 2024 en dus kan Domenico Tedesco maandag tegen Zweden enkele zaken uitproberen, als hij dat zou willen. Hij nam in ieder geval wel enkele opvallende namen op in zijn selectie. In Oostenrijk mochten bijvoorbeeld Keita en Vermeeren debuteren, maar zij waren niet de enige verrassingen.

Zo maakte ook Zinho Vanheusden zijn rentree bij de selectie na twee jaar afwezigheid. In die periode kreeg de verdediger van Standard te maken met alweer heel wat blessureleed, waardoor uitleenbeurten aan Genoa en AZ niet het gewenste resultaat opleverden.

LEES OOK: Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Tedesco met lof voor Vanheusden

In Luik lijkt Vanheusden echter weer helemaal open te breken. Hij miste tot dusver nog geen minuut in de Jupiler Pro League en sinds het vertrek van Aron Dönnum draagt hij ook opnieuw de aanvoerdersband. Op die manier kon de 24-jarige dus ook Tedesco verleiden.

"Ik heb Vanheusden op het einde van vorig seizoen ontmoet. Hij vertelde me toen over alle moeilijke momenten in zijn carrière, zijn blessures. Hij is een heel intelligente speler en weet perfect wat hij nodig heeft", steekt de bondscoach bij RTBF de loftrompet op.

Transformatie in laatste matchen

"Ik heb hem in het begin van het seizoen twee keer in het stadion aan het werk gezien. In de laatste drie à vier wedstrijden is hij helemaal veranderd. Hij is agressiever, weer de Zinho die we allemaal kennen", gaat Tedesco nog verder. "Hij verdient een selectie. Door het forfait van Al-Dakhil is het alleen wat sneller gegaan dan verwacht."

Vanheusden lijkt dus zeker in de bovenste schuif te liggen bij de bondscoach. Of dat ook zal uitmonden in speelminuten tegen Zweden, valt echter te bezien. Tedesco sleutelt niet graag aan zijn defensie en ondanks de kritiek van de voorbije weken lijkt hij het vertrouwen in Wout Faes te behouden.

Verdient Vanheusden zijn kans te krijgen tegen Zweden?

Meest recent

'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

4
4
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

17
17
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

118
118
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

151
151
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

180
180
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

190
190
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

268
268
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

222
222
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

122
122
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

41
41
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

207
207
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

56
56
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

485
485
Engelse pers mild voor Club: één speler krijgt lof

Ivan Leko heeft woensdagavond geen droomdebuut beleefd bij Club Brugge. De nieuwe trainer moest bij ...

407
407
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

151
151
'Anderlecht verrast compleet en shopt bij La Louvière'

Bij RSC Anderlecht lijkt er toch weer een en ander te gaan bewegen. De Brusselaars staan volgens La ...

245
245
Crisis bij Real Madrid en dure fout: Courtois slaat mea culpa

Real Madrid zit duidelijk in een mindere periode. Bepaalde media zagen al aan de poten van trainer ...

41
41
Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Club Brugge verloor met 0-3 van Arsenal. Het was nooit écht een wedstrijd. Marc Degryse ...

859
859
‘Anderlecht en Genk kruisen de degens in transferdossier’

RSC Anderlecht en KRC Genk gaan in januari mogelijk hier en daar wat ingaande transfers afronden. ...

141
141
AA Gent op drift: De Mil meteen in zware problemen

Bij AA Gent hangt er al lang meer twijfel dan vertrouwen rond de bureau van Sam Baro. Sinds zijn ...

537
537
Geeft Fink ‘onverwachte oplossing’ weldra een kans?

Bij KRC Genk staat er druk op de ketel. Tegen FC Midtjylland moet er een goede prestatie volgen, ...

280
280
De Mil naar AA Gent: cruciale overstap voor beide partijen

Rik De Mil heeft zijn transfer helemaal beet. Hij tekende bij AA Gent. Voor de 44-jarige trainer kan ...

65
65
Leko komt met vreemde reactie na 'Hayen-protest'

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Engelsen waren veel te sterk en ...

629
629
'Hazard neemt verrassende toekomstbeslissing bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht begint de tijd voor Olivier Renard, Tim Borguet en ondertussen ook Kenneth ...

471
471
Vanaken en Seys trekken doodeerlijke conclusie na Arsenal

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Bruggelingen spelen voorlopig een ...

230
230

Meer sportnieuws