Tedesco ziet Rode Duivel opvallende transformatie ondergaan

105 stemmen
Tedesco ziet Rode Duivel opvallende transformatie ondergaan

De Rode Duivels zijn al zeker van hun ticket voor EURO 2024 en dus kan Domenico Tedesco maandag tegen Zweden enkele zaken uitproberen, als hij dat zou willen. Hij nam in ieder geval wel enkele opvallende namen op in zijn selectie. In Oostenrijk mochten bijvoorbeeld Keita en Vermeeren debuteren, maar zij waren niet de enige verrassingen.

Zo maakte ook Zinho Vanheusden zijn rentree bij de selectie na twee jaar afwezigheid. In die periode kreeg de verdediger van Standard te maken met alweer heel wat blessureleed, waardoor uitleenbeurten aan Genoa en AZ niet het gewenste resultaat opleverden.

LEES OOK: Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

Tedesco met lof voor Vanheusden

In Luik lijkt Vanheusden echter weer helemaal open te breken. Hij miste tot dusver nog geen minuut in de Jupiler Pro League en sinds het vertrek van Aron Dönnum draagt hij ook opnieuw de aanvoerdersband. Op die manier kon de 24-jarige dus ook Tedesco verleiden.

"Ik heb Vanheusden op het einde van vorig seizoen ontmoet. Hij vertelde me toen over alle moeilijke momenten in zijn carrière, zijn blessures. Hij is een heel intelligente speler en weet perfect wat hij nodig heeft", steekt de bondscoach bij RTBF de loftrompet op.

Transformatie in laatste matchen

"Ik heb hem in het begin van het seizoen twee keer in het stadion aan het werk gezien. In de laatste drie à vier wedstrijden is hij helemaal veranderd. Hij is agressiever, weer de Zinho die we allemaal kennen", gaat Tedesco nog verder. "Hij verdient een selectie. Door het forfait van Al-Dakhil is het alleen wat sneller gegaan dan verwacht."

Vanheusden lijkt dus zeker in de bovenste schuif te liggen bij de bondscoach. Of dat ook zal uitmonden in speelminuten tegen Zweden, valt echter te bezien. Tedesco sleutelt niet graag aan zijn defensie en ondanks de kritiek van de voorbije weken lijkt hij het vertrouwen in Wout Faes te behouden.

Verdient Vanheusden zijn kans te krijgen tegen Zweden?

Meest recent

Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

3
3
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

26
26
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

47
47
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

233
233
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

47
47
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

106
106
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

215
215
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

61
61
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

711
711
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

399
399
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

26
26
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

11
11
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

181
181
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

734
734
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

140
140
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

389
389
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

727
727
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

531
531
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

337
337
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

544
544
Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

147
147
Kiki Vanrafelghem doet fans smullen met bloedheet spektakel

Hij werkte intussen zijn eerste volledige seizoen af bij KV Mechelen en liet meermaals zien waarom ...

163
163
Standard komt met transfernieuws op de proppen

Standard Luik is bezig om de selectie voor volgend seizoen te vormen. Marc Wilmots is de ...

105
105
‘Leegloop Westerlo: wéér toptransfer op het Kuipje'

Westerlo staat voor een drukke transferzomer. Arthur Piedfort en Nacho Ferri staan op een zucht van ...

110
110
Vandenbempt vreest enorm rampscenario Rode Duivels

De Rode Duivels staan voor een belangrijk moment op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada, ...

205
205

Meer sportnieuws