Saelemaekers geeft dé reden voor vertrek bij AC Milan

door
Saelemaekers geeft dé reden voor vertrek bij AC Milan

Afgelopen zomer trok Alexis Saelemaekers toch wel verrassend van AC Milan naar Bologna. Zij huren hem en hebben ook een verplichte aankoopoptie van 10 miljoen euro. De Belgische flankspeler sprak in La Gazetta Dello Sport over zijn vertrek bij de Italiaanse topclub.

Saelemaekers speelde vorig jaar 39 matchen voor AC Milan en scoorde 4 goals en 3 assists. Hij was er wel voornamelijk invaller. Hij tikte af op 1.839 minuten, het equivalent van ongeveer 20 wedstrijden. Wat zeker geen onaardig gemiddelde was.

LEES OOK: 'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

Vertrek Maldini de druppel

Dan vertrok Paolo Maldini, de man die Saelemaekers indertijd samen met Zvonomir Boban naar Milaan had gehaald. Dat veranderde alles. "Ik sprak met hem voor hij vertrok en hij liet weten dat hij mij niet had opgegeven."

AC Milan stuurde daarna aan op een vertrek. Saelemaekers voelde geen vertrouwen meer bij AC Milan en besloot om naar Bologna te verhuizen. Een vertrek was de juiste oplossing. 

Terug Rode Duivel?

"Ik verloor het vertrouwen in bepaalde mensen en ook mijn plezier in het spelletje. Ik was mijn glimlach kwijt. Bologna-coach Thiago Motta laat mij weer belangrijk voelen en daarom koos ik voor Bologna”, aldus de ex-speler van Anderlecht.

Saelemaekers mag toch terugblikken op een mooie periode bij AC Milan. Hij werd er landskampioen en speelde toch maar mooi 140 matchen voor de club. Ondertussen staat de teller bij Bologna op drie duels. Hij was even uit met een enkelblessure en de laatste drie partijen mocht hij telkens invallen. De volgende stap is een basispion worden en zo terug opgeroepen worden voor de Rode Duivels.

Gaat Saelemaekers snel een basispion worden bij Bologna?

Meest recent

Godts schittert weer bij Ajax: toptransfer op komst?

Het werd al bij al een goede avond voor de Belgen in de Champions League. Na de zege van Club Brugge ...

12
12
Stankovic treedt in voetsporen vader met wereldgoal

Club Brugge heeft dinsdagavond in Kazachstan de rug gerecht. Na de pijnlijke nederlagen in eigen ...

13
13
FC Barcelona kondigt verrassende transfer Ter Stegen aan

FC Barcelona moet pas woensdagavond aan de bak in de Champions League, want dan wacht hen een ...

15
15
Pocognoli vernederd door Real, Trossard bepalend bij Arsenal

Dinsdagavond in de Champions League viel er opnieuw het nodige spektakel te beleven. Real Madrid ...

17
17
'Anderlecht nog niet af van Ashimeru: probleem duikt op'

Bij Anderlecht is de wintermercato de voorbije dagen helemaal op gang gekomen. Met Cedric Hatenboer ...

85
85
Kompany doet zeer verrassende uitspraak over band met Union

Union mag nog steeds dromen van de play-offs in de Champions League, maar zal daarvoor in zijn ...

31
31
'De Cat kampt met Jashari en Rode Duivel voor toptransfer'

Voor Nathan De Cat was 2025 het jaar van de grote doorbraak. In 2026 moet het 17-jarige supertalent ...

95
95
Leko doet zomeraankoop Club eindelijk ontbolsteren

Er stond dinsdagavond heel wat druk op Club Brugge, maar het heeft zijn opdracht volbracht. Het ...

153
153
'Anderlecht verrast en wil transferslag slaan in Bundesliga'

Anderlecht heeft dinsdag alvast een eerste transferslag van de winter afgerond. Het haalde met ...

300
300
Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

104
104
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

159
159
Kompany ontploft bij Bayern: harde ingreep zorgt voor schok

Bayern zit al weken te sukkelen met de rechtsbackpositie… en net daar ontploft het plots. ...

111
111
'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

537
537
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

546
546
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

41
41
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

366
366
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

170
170
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

209
209
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

230
230
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

456
456
Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt ...

584
584
Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

137
137
Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

Beerschot wil komend seizoen dolgraag terug in de Jupiler Pro League spelen. De Kielse Ratten konden ...

126
126
Vrancken jubelt: STVV verwelkomt extra wapen

STVV is bezig aan een droomseizoen. De Kanaries staan zeer knap tweede in de Jupiler Pro League. ...

69
69
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Afgelopen weekend deed de Belgische arbitrage alweer heel wat stof opwaaien. Intussen maakte de ...

75
75

Meer sportnieuws