Saelemaekers geeft dé reden voor vertrek bij AC Milan

door
Saelemaekers geeft dé reden voor vertrek bij AC Milan

Afgelopen zomer trok Alexis Saelemaekers toch wel verrassend van AC Milan naar Bologna. Zij huren hem en hebben ook een verplichte aankoopoptie van 10 miljoen euro. De Belgische flankspeler sprak in La Gazetta Dello Sport over zijn vertrek bij de Italiaanse topclub.

Saelemaekers speelde vorig jaar 39 matchen voor AC Milan en scoorde 4 goals en 3 assists. Hij was er wel voornamelijk invaller. Hij tikte af op 1.839 minuten, het equivalent van ongeveer 20 wedstrijden. Wat zeker geen onaardig gemiddelde was.

LEES OOK: Verheyen over smaakmaker Club: "Niet klaar voor grote club"

Vertrek Maldini de druppel

Dan vertrok Paolo Maldini, de man die Saelemaekers indertijd samen met Zvonomir Boban naar Milaan had gehaald. Dat veranderde alles. "Ik sprak met hem voor hij vertrok en hij liet weten dat hij mij niet had opgegeven."

AC Milan stuurde daarna aan op een vertrek. Saelemaekers voelde geen vertrouwen meer bij AC Milan en besloot om naar Bologna te verhuizen. Een vertrek was de juiste oplossing. 

Terug Rode Duivel?

"Ik verloor het vertrouwen in bepaalde mensen en ook mijn plezier in het spelletje. Ik was mijn glimlach kwijt. Bologna-coach Thiago Motta laat mij weer belangrijk voelen en daarom koos ik voor Bologna”, aldus de ex-speler van Anderlecht.

Saelemaekers mag toch terugblikken op een mooie periode bij AC Milan. Hij werd er landskampioen en speelde toch maar mooi 140 matchen voor de club. Ondertussen staat de teller bij Bologna op drie duels. Hij was even uit met een enkelblessure en de laatste drie partijen mocht hij telkens invallen. De volgende stap is een basispion worden en zo terug opgeroepen worden voor de Rode Duivels.

Gaat Saelemaekers snel een basispion worden bij Bologna?

Meest recent

Fiere Verhaeghe maakte brandhout van arbitrage: "Aan de rust ..."

Club Brugge is een historische avond rijker in de Champions League. Na een spectaculaire comeback ...

66
66
Club zege ontnomen tegen Atlético? Analisten vellen verdict

Club Brugge KV heeft woensdag opnieuw voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. Zo ...

207
207
Waanzinnige UCL-stunt Bodo/Glimt, peperdure slipper Arsenal

In de Champions League staat een finalist van vorig seizoen op de rand van de uitschakeling in de ...

36
36
Jan Breydel davert! Club laat Atlético sprakeloos na comeback

Club Brugge heeft zijn kansen op de 1/8ste finales van de Champions League gaaf kunnen houden. In de ...

186
186
'Trainerswending Anderlecht: Taravel krijgt voorwaarde'

RSC Anderlecht zou in grote lijnen rond zijn met zijn beoogde nieuwe trainer Alfred Schreuder. Maar ...

295
295
Code rood voor bondscoach Garcia: "Een catastrofe!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

553
553
"Pure diefstal" - Club-fans furieus na dubbele penaltyfase

Club Brugge KV beleefde woensdagavon een tegenvallende start van de Champions League-partij tegen ...

208
208
Rampscenario Club: Atlético profiteert van pijnlijke penalty

Club Brugge kruiste woensdagavond in de Champions League de degens met Atlético Madrid. Maar ...

53
53
Sneijder vernietigend na Benfica-Real: "Zó kinderachtig"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

167
167
UCL: Newcastle haalt sloophamer boven, sterspeler scoort 4 keer

Deze week worden de heenmatchen in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. In ...

19
19
'Alle remmen los bij City: volgende PL-ster op komst'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

121
121
Gheysens razend: Kindermans gooit bom bij Anderlecht

RSC Anderlecht zet vol in op een schokwending rond Jean Kindermans. Paars-wit wil hem terug naar ...

1297
1297
Club slikt enorme domper, Atletico op volle sterkte

Club Brugge hoopt opnieuw de achtste finales in de Champions League te halen, maar daarvoor zal het ...

97
97
'Anderlecht overweegt enorme trainersverrassing'

Het blijft bij Anderlecht wachten op witte rook over een nieuwe trainer. Paars-Wit had gehoopt om ...

586
586
Lavia met opvallende tool snel weer op topniveau?

Het is intussen alweer bijna vier maanden geleden dat we Roméo Lavia nog eens op een ...

54
54
'Blessuregolf Standard deint uit: weer dubbele opdoffer'

Standard zal hopen dat het in de laatste vijf wedstrijden van de reguliere competitie alsnog een ...

122
122
Competitie of Europa? Hayen duidt prioriteit aan

Woensdagavond zijn alle ogen gericht op Club Brugge in de Champions League, maar ook KRC Genk is nog ...

161
161
Beerschot moet aan de bak: leegloop op Kiel?

Beerschot mag nog altijd dromen van promotie naar de Jupiler Pro League, al heeft het vorig weekend ...

158
158
Club Brugge-speler ontsnapt op ongeziene wijze aan schorsing

Club Brugge moet woensdagavond alweer aan de bak in de Champions League. Ondanks de ...

279
279
AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Nog vijf speeldagen resten er in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en daarin lijkt ...

153
153
Okon gelooft in stunt Club Brugge en ziet hierdoor grote kans

Paul Okon was enkele jaren geleden assistent-trainer van Carl Hoefkens toen Club Brugge in eigen ...

116
116
Standard heeft prijs en slaat mooie slag

Bij Standard kent alweer een pover seizoen, maar de club hoopt de volgende jaren weer meer ...

98
98
Albert luidt alarmbel over twee Duivels: "Maak me zorgen"

Binnen een viertal maanden gaat het WK van start. De Rode Duivels kennen de nodige problemen, want ...

118
118
Verheyen over smaakmaker Club: "Niet klaar voor grote club"

Bij Club Brugge verkochten ze de afgelopen jaren voor héél veel geld. Geen enkele ...

340
340
Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Het is duidelijk dat er stilaan een nieuw tijdperk is bij de Red Flames. De Belgische dames zien ...

41
41

Meer sportnieuws