Tip voor Tedesco: tijd voor optie 5 om De Bruyne te vervangen?

door
Tip voor Tedesco: tijd voor optie 5 om De Bruyne te vervangen?

Domenico Tedesco heeft zich met België geplaatst voor het EK 2024. Daarvoor dient hij een applausje te krijgen, want we mogen ondertussen best trots zijn dat een kwalificatie al geen ‘groot nieuws’ meer is. Het blijft een mooie tijd om als Belgische voetbalfan in te leven. Toch heeft de coach nog veel werk.

Tedesco heet een "tactisch flexibele" coach te zijn en testte de afgelopen maanden al het nodige uit. Zijn 4-4-2 hopen we echter niet snel meer terug te zien. Het werkte niet tegen een Oostenrijk, dat ook nog eens tal van sterkhouders moest missen. De coach heeft nog veel werk op de plank liggen. 

Het voetbal gaat wél sneller voorwaarts en door enkele keuzes van de coach, onder meer het inbrengen van dynamische spelers als Orel Mangala en Dodi Lukebakio, zit er meer vaart in het spel. Tedesco kiest ook voor directer voetbal. Daarmee gaat het vaak wat sneller dan onder de laatste periode onder Martinez.

België heeft echter te weinig controle over een match en een aantal dezelfde pijnpunten als onder Martinez blijven terugkeren. België blijft momenteel vooral overeind dankzij de individuele klasse van bepaalde spelers. Uiteraard is dat een kwaliteit om als ploeg te hebben. We kunnen gerust zeggen dat mannen als Doku en Lukaku geweldig zijn, mede dankzij dat directere voetbal.

Alleen hebben we nog te weinig om terug te vallen als zij eens niet in de match zitten. België speelt nog te weinig indrukwekkend als ploeg. Enkel tegen Duitsland zagen we daar een helft iets van terug, maar dat was dan ook ‘maar’ een oefenpot en de Duitsers verloren nadien wel meerdere matchen.

LEES OOK: Jan Boskamp laat iedereen slikken: "Het is allemaal weg"

Afwezigheid De Bruyne nog niet opgelost

Tegen de Duitsers was Kevin De Bruyne enorm sterk. Sinds zijn blessure hebben de Belgen een probleem. Er is geen rust meer op het middenveld. KDB wordt enorm gemist en in de matchen nadien werd dat enorm zichtbaar. Tedesco zoekt naar een oplossing, maar heeft die nog niet gevonden.

Youri Tielemans kreeg zijn kans, maar greep die (weer) niet. Yannick Carrasco werd er uitgetest, maar hij heeft wel die diepgang maar niet de rust aan de bal. Het experiment met een extra spits (Loïs Openda) was ook geen succes, Leandro Trossard rendeert ook beter vanaf de flank.

Kans voor De Ketelaere?

We vragen ons af of Charles De Ketelaere misschien geen goede optie zou zijn om eens te testen de komende maanden? CDK kreeg onder Tedesco tot op heden welgeteld 46 minuten. Past De Ketelaere wel in de voetbalvisie van de coach?

Hij is geen dynamische speler, maar wél iemand die rust aan de bal heeft. De Ketelaere is een centrale speler, geen flankspeler. Daarvoor mist hij explosiviteit en daar hebben de Belgen genoeg opties die daar beter passen. De ex-speler van Club Brugge speelt bij Atalanta als centrumspits, als schaduwaanvaller of als aanvallende middenvelder.

CDK is een speler met een groot loopvermogen, heeft stappen gezet inzake defensief werk en kan wat meer balvastheid in de ploeg brengen. Daar hebben de Belgen toch heel erg nood aan na de blessure van De Bruyne en het afhaken van Eden Hazard. Ook Axel Witsel was in dat opzicht belangrijk.

Het middenveld van de Belgen heeft te weinig controle over matchen. Tijd om De Ketelaere eens te testen, nadat is gebleken dat Tielemans en Carrasco als meest aanvallende pion van de drie op het middenveld geen succes waren? Of wil Tedesco vooral lopers op zijn middenveld? Tegen Zweden lijkt ons een ideale gelegenheid om het toch eens te proberen….

CR

Moet CDK eens een kans krijgen op die positie?

Meest recent

Opvallend: Club Luik zet na 2 dagen streep door transfer

Het slot van de mercato betekent voor veel clubs dat ze nog snel snel op zoek moeten naar ...

3
3
KV Mechelen zet Anderlecht en co een hak met contract

KV Mechelen is de voorbije weken weggezakt uit de top zes na een drie op vijftien, maar mag nog ...

40
40
'Verrassende transfer Frutos: dit wordt zijn nieuwe functie'

Nicolas Frutos staat op het punt om een opmerkelijke transfer te maken. Woensdag bevestigde La ...

63
63
KRC Genk krijgt stevige waarschuwing over nieuwe aanwinst

Bij KRC Genk beleefden ze uiteindelijk een vrij rustige wintermercato. Met Patrik Hrosovsky en ...

101
101
'Club en Anderlecht grepen naast komst Guiagon'

Charleroi is bezig aan een zeer straffe reeks. Het is in de competitie opgeklommen naar de zesde ...

124
124
PSV-fan Van Gerwen breekt: Nieuw privédrama schokt

Michael van Gerwen staat bekend als een man die zelden mist. Op het dartbord is hij meedogenloos, ...

45
45
Go Ahead Eagles brengt verrassend Belgisch transfernieuws

Go Ahead Eagles was de voorbije jaren één van de revelaties in Nederland. Het wist ...

20
20
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

266
266
Oosting komt met enorme dompers voor Antwerp

Royal Antwerp FC haalde Rein Van Helden weg bij STVV, maar daar bleef het bij. Nochtans kon de ploeg ...

293
293
'Rodriguez (ex-Real) op zucht van zeer knappe transfer'

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

22
22
Still met goed én slecht nieuws: "Kan spelen tegen Antwerp"

RSC Anderlecht staat onder vuur. De resultaten zijn slecht, de coach werd ontslagen en de sportief ...

339
339
'Olaigbe (ex-Cercle en RSCA) verrast met nieuwe club'

De carrière van Kazeem Olaigbe zit duidelijk in een dipje. De Belgische flankaanvaller gaat ...

34
34
'Ontevreden Ronaldo maakt blits comeback in Europa'

De voorbije dagen is er in Saudi-Arabië een bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De Portugese ...

226
226
Edward Still: "Of hij trainer wordt van Anderlecht?"

Edward Still heeft zijn eerste persconferentie als trainer van RSC Anderlecht afgewerkt. De ...

209
209
Tinder-match met Van Gucht krijgt hallucinante wending

Ruben Van Gucht is op dit eigenste moment te zien op VRT. De journalist doet immers verslag van de ...

36
36
Noa Lang geeft dé reden voor bliksemvertrek bij Napoli

De wintermercato zit er in de meeste landen op. De voorbije maand hebben we heel wat opmerkelijke ...

69
69
Hubert kan revanche nemen: "Bleef wel mooie ervaring"

Deze week worden de heenwedstrijden in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. Woensdagavond ...

24
24
'Club Brugge hoopt: alsnog miljoenen voor flop?'

Club Brugge beleefde al bij al een vrij rustige wintermercato. Het haalde met Felix ...

462
462
'Anderlecht, Club en co te laat voor smaakmaker JPL'

We lijken dit seizoen enkele verrassingen te kunnen krijgen in de Champions' Play-Off. STVV blijft ...

172
172
La Louvière bevestigt bom rond Nicolas Frutos

La Louvière maakte de voorbije jaren een straffe opmars, want op twee jaar tijd ging het van ...

209
209
AA Gent ziet nog een verdediger vertrekken

AA Gent veroverde na de winterstop opnieuw een stek in de top zes en wil er alles aan doen om die ...

75
75
'Pijnlijke onthulling over gemiste transfer Vermeeren'

Na zijn debuut bij Antwerp leek the sky the limit te zijn voor Arthur Vermeeren, maar sinds zijn ...

240
240
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht weigert monsterbod, Kanté terug in Europa'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

248
248
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

133
133
‘Europese sensatiemove Messi: voorwaarden op tafel’

De toekomst van Lionel Messi wordt nadrukkelijk besproken. Nu de competitie in de Verenigde Staten ...

105
105

Meer sportnieuws