Tip voor Tedesco: tijd voor optie 5 om De Bruyne te vervangen?

door
Tip voor Tedesco: tijd voor optie 5 om De Bruyne te vervangen?

Domenico Tedesco heeft zich met België geplaatst voor het EK 2024. Daarvoor dient hij een applausje te krijgen, want we mogen ondertussen best trots zijn dat een kwalificatie al geen ‘groot nieuws’ meer is. Het blijft een mooie tijd om als Belgische voetbalfan in te leven. Toch heeft de coach nog veel werk.

Tedesco heet een "tactisch flexibele" coach te zijn en testte de afgelopen maanden al het nodige uit. Zijn 4-4-2 hopen we echter niet snel meer terug te zien. Het werkte niet tegen een Oostenrijk, dat ook nog eens tal van sterkhouders moest missen. De coach heeft nog veel werk op de plank liggen. 

Het voetbal gaat wél sneller voorwaarts en door enkele keuzes van de coach, onder meer het inbrengen van dynamische spelers als Orel Mangala en Dodi Lukebakio, zit er meer vaart in het spel. Tedesco kiest ook voor directer voetbal. Daarmee gaat het vaak wat sneller dan onder de laatste periode onder Martinez.

België heeft echter te weinig controle over een match en een aantal dezelfde pijnpunten als onder Martinez blijven terugkeren. België blijft momenteel vooral overeind dankzij de individuele klasse van bepaalde spelers. Uiteraard is dat een kwaliteit om als ploeg te hebben. We kunnen gerust zeggen dat mannen als Doku en Lukaku geweldig zijn, mede dankzij dat directere voetbal.

Alleen hebben we nog te weinig om terug te vallen als zij eens niet in de match zitten. België speelt nog te weinig indrukwekkend als ploeg. Enkel tegen Duitsland zagen we daar een helft iets van terug, maar dat was dan ook ‘maar’ een oefenpot en de Duitsers verloren nadien wel meerdere matchen.

LEES OOK: Marc Coucke op kookpunt bij start Play-Offs Anderlecht

Afwezigheid De Bruyne nog niet opgelost

Tegen de Duitsers was Kevin De Bruyne enorm sterk. Sinds zijn blessure hebben de Belgen een probleem. Er is geen rust meer op het middenveld. KDB wordt enorm gemist en in de matchen nadien werd dat enorm zichtbaar. Tedesco zoekt naar een oplossing, maar heeft die nog niet gevonden.

Youri Tielemans kreeg zijn kans, maar greep die (weer) niet. Yannick Carrasco werd er uitgetest, maar hij heeft wel die diepgang maar niet de rust aan de bal. Het experiment met een extra spits (Loïs Openda) was ook geen succes, Leandro Trossard rendeert ook beter vanaf de flank.

Kans voor De Ketelaere?

We vragen ons af of Charles De Ketelaere misschien geen goede optie zou zijn om eens te testen de komende maanden? CDK kreeg onder Tedesco tot op heden welgeteld 46 minuten. Past De Ketelaere wel in de voetbalvisie van de coach?

Hij is geen dynamische speler, maar wél iemand die rust aan de bal heeft. De Ketelaere is een centrale speler, geen flankspeler. Daarvoor mist hij explosiviteit en daar hebben de Belgen genoeg opties die daar beter passen. De ex-speler van Club Brugge speelt bij Atalanta als centrumspits, als schaduwaanvaller of als aanvallende middenvelder.

CDK is een speler met een groot loopvermogen, heeft stappen gezet inzake defensief werk en kan wat meer balvastheid in de ploeg brengen. Daar hebben de Belgen toch heel erg nood aan na de blessure van De Bruyne en het afhaken van Eden Hazard. Ook Axel Witsel was in dat opzicht belangrijk.

Het middenveld van de Belgen heeft te weinig controle over matchen. Tijd om De Ketelaere eens te testen, nadat is gebleken dat Tielemans en Carrasco als meest aanvallende pion van de drie op het middenveld geen succes waren? Of wil Tedesco vooral lopers op zijn middenveld? Tegen Zweden lijkt ons een ideale gelegenheid om het toch eens te proberen….

CR

Moet CDK eens een kans krijgen op die positie?

Meest recent

Van Gucht en Valentine zorgen voor flinke opschuddin

Opnieuw zorgt Ruben Van Gucht voor ophef, dit keer niet door zijn werk op televisie maar door ...

0
0
Taravel geeft oorzaak voor blessures Camara

RSC Anderlecht weet wat het morgen moet doen tegen AA Gent: winnen. De Brusselaars moeten het weer ...

18
18
De Mil bijzonder misnoegd: "Waar halen ze het?!

AA Gent heeft sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck twee keer de Champions' Play-Offs gehaald. ...

61
61
Anderlecht hoopt op uitgaande transfer: "Alles is mogelijk"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer een stevige schoonmaak volgen. De Brusselaars hopen een aantal ...

80
80
'Juventus gaat voor zes absolute knaltransfers'

Juventus is al jaren op de dool. De Oude Dame wil daar verandering in gaan brengen. De Italiaanse ...

33
33
Weldra transferdeal tussen AA Gent en Cercle Brugge?

Het is april en dan begint de transfermolen inzake transfers steeds meer te draaien. De Belgische ...

120
120
Arsenal met grote zorgen na nieuwe optater

Arsenal wil dit jaar na ruim 20 jaar eindelijk nog eens landskampioen worden. De Gunners hoopten ...

32
32
'Standard kan eindelijk cashen: twee hete transferdossiers'

Standard is een club die de komende jaren weer aansluiting wil vinden met de Belgische subtop. De ...

59
59
'Anderlecht, opgelet: twee clubs strijden om Lukaku'

Ze spreken het bij RSC Anderlecht niet uit, maar uiteraard dromen ze door de huidige situatie van ...

173
173
Coosemans doet boekje open over toekomst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht zal Thorgan Hazard heel erg uitkijken naar de contractbesprekingen tussen de club ...

147
147
Dipje bij STVV: Vrancken blikt vooruit naar Club Brugge

STVV kent een fantastisch seizoen. De Kanaries kunnen echter niet ontkennen dat ze in een dipje ...

112
112
'City pakt zwaar uit: PL-smaakmaker eerste zomeraanwinst'

Manchester City maakt zich op voor Premier League-toppers die de Engelse titelstrijd in een ...

43
43
Exodus Club dreigt: vier smaakmakers tóch langer aan boord?

Club Brugge maakt zich op voor een drukke transferzomer. Verschillende sterkhouders van Blauw-Zwart ...

381
381
Taravel zet orde op zaken na bolwassing: "Heeft me gestoord"

Jérémy Taravel maakt momenteel kennis met de keerzijde van de trainersmedaille. Na ...

171
171
"Respect van heel Europa" - Bayern-CEO gaat los over Kompany

Bayern München staat voor een belangrijke week. In de Bundesliga ligt het doelpuntenrecord ...

264
264
Genk op scherp gezet: Hayen krijgt 'duidelijke ambitie'

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

150
150
TRANSFERUURTJE: 'Topaankoop Club Brugge, transferschok Lukaku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

549
549
Oosting verrast met uitspraken na nieuwe mokerslag

Royal Antwerp FC kreeg een nieuwe mokerslag in de Europe Play-Offs. The Great Old ging met 2-1 ...

166
166
Bram Van Driessche haalt Belgische VAR onderuit

Bram Van Driessche mag mee naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De Belgische ...

115
115
‘STVV in de fout met Vrancken: Anderlecht of buitenland?’

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. Wouter Vrancken is de ...

256
256
Mbappé vol bloed na slag: Arbeloa in alle staten

Real Madrid verloor dure punten in La Liga. Tegen het Girona van Axel Witsel werd het 1-1. Thibaut ...

68
68
Ziedende Pocognoli haalt ongezien uit na zeperd

Sebastien Pocognoli zat in bloedvorm met een 21 op 21 in de Ligue 1 en met zeges tegen onder meer ...

77
77
Nieuwe T1 Charleroi kan ogen niet geloven na Antwerp

Sporting Charleroi heeft de desastreuze reeks doorbroken tegen Royal Antwerp FC. Onder nieuwbakken ...

75
75
'Vrancken verrast: één traditieclub krijgt al 'njet''

Gaat Wouter Vrancken STVV verlaten? Die kans is aanwezig. De trainer is einde contract op Stayen en ...

228
228
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

141
141

Meer sportnieuws