Tip voor Tedesco: tijd voor optie 5 om De Bruyne te vervangen?

579 stemmen
Tip voor Tedesco: tijd voor optie 5 om De Bruyne te vervangen?

Domenico Tedesco heeft zich met België geplaatst voor het EK 2024. Daarvoor dient hij een applausje te krijgen, want we mogen ondertussen best trots zijn dat een kwalificatie al geen ‘groot nieuws’ meer is. Het blijft een mooie tijd om als Belgische voetbalfan in te leven. Toch heeft de coach nog veel werk.

Tedesco heet een "tactisch flexibele" coach te zijn en testte de afgelopen maanden al het nodige uit. Zijn 4-4-2 hopen we echter niet snel meer terug te zien. Het werkte niet tegen een Oostenrijk, dat ook nog eens tal van sterkhouders moest missen. De coach heeft nog veel werk op de plank liggen. 

Het voetbal gaat wél sneller voorwaarts en door enkele keuzes van de coach, onder meer het inbrengen van dynamische spelers als Orel Mangala en Dodi Lukebakio, zit er meer vaart in het spel. Tedesco kiest ook voor directer voetbal. Daarmee gaat het vaak wat sneller dan onder de laatste periode onder Martinez.

België heeft echter te weinig controle over een match en een aantal dezelfde pijnpunten als onder Martinez blijven terugkeren. België blijft momenteel vooral overeind dankzij de individuele klasse van bepaalde spelers. Uiteraard is dat een kwaliteit om als ploeg te hebben. We kunnen gerust zeggen dat mannen als Doku en Lukaku geweldig zijn, mede dankzij dat directere voetbal.

Alleen hebben we nog te weinig om terug te vallen als zij eens niet in de match zitten. België speelt nog te weinig indrukwekkend als ploeg. Enkel tegen Duitsland zagen we daar een helft iets van terug, maar dat was dan ook ‘maar’ een oefenpot en de Duitsers verloren nadien wel meerdere matchen.

LEES OOK: Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Afwezigheid De Bruyne nog niet opgelost

Tegen de Duitsers was Kevin De Bruyne enorm sterk. Sinds zijn blessure hebben de Belgen een probleem. Er is geen rust meer op het middenveld. KDB wordt enorm gemist en in de matchen nadien werd dat enorm zichtbaar. Tedesco zoekt naar een oplossing, maar heeft die nog niet gevonden.

Youri Tielemans kreeg zijn kans, maar greep die (weer) niet. Yannick Carrasco werd er uitgetest, maar hij heeft wel die diepgang maar niet de rust aan de bal. Het experiment met een extra spits (Loïs Openda) was ook geen succes, Leandro Trossard rendeert ook beter vanaf de flank.

Kans voor De Ketelaere?

We vragen ons af of Charles De Ketelaere misschien geen goede optie zou zijn om eens te testen de komende maanden? CDK kreeg onder Tedesco tot op heden welgeteld 46 minuten. Past De Ketelaere wel in de voetbalvisie van de coach?

Hij is geen dynamische speler, maar wél iemand die rust aan de bal heeft. De Ketelaere is een centrale speler, geen flankspeler. Daarvoor mist hij explosiviteit en daar hebben de Belgen genoeg opties die daar beter passen. De ex-speler van Club Brugge speelt bij Atalanta als centrumspits, als schaduwaanvaller of als aanvallende middenvelder.

CDK is een speler met een groot loopvermogen, heeft stappen gezet inzake defensief werk en kan wat meer balvastheid in de ploeg brengen. Daar hebben de Belgen toch heel erg nood aan na de blessure van De Bruyne en het afhaken van Eden Hazard. Ook Axel Witsel was in dat opzicht belangrijk.

Het middenveld van de Belgen heeft te weinig controle over matchen. Tijd om De Ketelaere eens te testen, nadat is gebleken dat Tielemans en Carrasco als meest aanvallende pion van de drie op het middenveld geen succes waren? Of wil Tedesco vooral lopers op zijn middenveld? Tegen Zweden lijkt ons een ideale gelegenheid om het toch eens te proberen….

CR

Moet CDK eens een kans krijgen op die positie?

Meest recent

Garcia spreekt over speelkansen Debast en Vanaken

Woensdag maken ook de Rode Duivels hun intrede in de knock-outfase van het WK. In de zestiende ...

54
54
Cuypers pakt uit met zeer knappe geste voor Lewandowski

De Amerikaanse MLS krijgt er na het WK een nieuwe superster bij. Na een jarenlange flirt wist ...

30
30
Na WK-debacle neemt Koeman ontslag bij Oranje

Maandagavond kregen we meteen enkele verrassingen in de zestiende finales van het WK. Met Duitsland ...

42
42
'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

53
53
Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

45
45
'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

83
83
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

63
63
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

230
230
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

64
64
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

45
45
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

106
106
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

743
743
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

74
74
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

455
455
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

41
41
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

27
27
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

40
40
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

410
410
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

320
320
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

221
221
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

810
810
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

563
563
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

424
424
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

296
296
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

275
275

Meer sportnieuws