Nieuwe goudader voor OHL? "Volgende 'lading' nog beter"

door
Nieuwe goudader voor OHL?

Oud-Heverlee Leuven plukte de afgelopen maanden en jaren de vruchten van hun werk met de eigen jeugd. De club verkocht een aantal jonge Belgen voor grof geld nadat zij op jonge leeftijd naar Leuven werd gehaald. Academy Manager Henk Mariman maakt na 4,5 jaar al een eerste balans op.

Keita & co

OHL verdiende onder meer de nodige miljoenen euro's met Mandel Keita en Louis Patris, terwijl Richie Sagrado een volgend talent is. OHL heeft uiteraard enorm veel concurrentie van ploegen als KRC Genk en RSC Anderlecht, maar laat desondanks toch wat Belgisch talenten doorstromen. Dit is nog maar het begin.

"We hebben een eerste deel van spelers aangeleverd. Er is met de jongens uitstekend gewerkt in het eerste elftal. Verder is er ook een uitstekende samenwerking met Ariël Jacobs. Het is fijn om te zien dat we de laatste 2 seizoenen 5 jongens zagen doorstromen, maar we willen volgende stappen blijven zetten. De bedoeling is dat de volgende ‘lading’ beter is", aldus Mariman.

Prima springplank

OHL wil nog meer. "De ‘Eerste amateur reeks’ is een prima springplank voor onze jongens. De bedoeling is om daar komend seizoen meer jongeren te integreren. Hiervoor willen we ze al dit seizoen prikkelen met volwassen tegenstanders. De pathway in de laatste fase gaan we verder versterken. We kunnen nog sneller de richting bepalen en de aandachtspunten van de spelers aanpakken. Dit in samenwerking met het eerste elftal. De wachttijden zijn kort in onze club. We kunnen dit proces nog verder versnellen.”

Mariman werkte in het verleden voor ploegen als Beerschot, Club Brugge en Ajax. Hij werd kort na het ontslag van Jean Kindermans ook al genoemd bij Anderlecht, maar voorlopig blijkt daar niets van aan.

Is OHL goed bezig?

Meest recent

Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

1
1
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

23
23
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

78
78
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

288
288
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

64
64
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

315
315
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

96
96
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

161
161
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

129
129
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

16
16
‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Alexis Saelemaekers maakte de overstap van RSC Anderlecht naar AC Milan, maar de afgelopen seizoenen ...

116
116
Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

RSC Anderlecht won vorige speeldag van Union SG. Het was al een tijdje geleden dat Paars-Wit de ...

317
317
Standard komt met statement over kandidaat-investeerders

Standard Luik is nog steeds op zoek naar nieuwe investeerders. De afgelopen dagen kwam nieuws naar ...

130
130
Parys stampt na op DAZN: Pro League doet deur dicht

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder. Het tv-contract werd stopgezet door het ...

574
574
Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht wist vorige speeldag rivaal en competitieleider Union SG opzij te zetten in de ...

184
184
Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

200
200
Oosting krijgt meteen grote verrassing bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag in het Jan Breydelstadion van Club Brugge. Na het ontslag van ...

231
231
Nucleaire ontploffing: oorlog Brys en Eto’o gaat verder

De oorlog tussen Marc Brys en Samuel Eto’o bij Kameroen is al een tijdje aan de gang. Die ...

133
133
KV Mechelen zorgt voor enorme rel: speler in shock

KV Mechelen heeft met Mauro Lenaerts al een eerste wintertransfer binnen. De aanvaller komt in ...

347
347
Anderlecht-fans verbazen met boycot: al derde keer

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken vertrouwen getankt. In de competitie werd leider Union SG ...

208
208
Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Het zijn woelige tijden voor Paul Gheysens. Zijn bedrijf Ghelamco verkeert al enige tijd in woelig ...

269
269
TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

377
377
‘Drastische VAR-veranderingen op komst: nieuwe regels'

De intrede van de videoref heeft het voetbal enorm veranderd en er lijken nog drastische ...

260
260
'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

451
451
Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

191
191

Meer sportnieuws