Nieuwe goudader voor OHL? "Volgende 'lading' nog beter"

door
Nieuwe goudader voor OHL?

Oud-Heverlee Leuven plukte de afgelopen maanden en jaren de vruchten van hun werk met de eigen jeugd. De club verkocht een aantal jonge Belgen voor grof geld nadat zij op jonge leeftijd naar Leuven werd gehaald. Academy Manager Henk Mariman maakt na 4,5 jaar al een eerste balans op.

LEES OOK: Coucke verrast opnieuw: mysterieuze video zet fans op scherp

Keita & co

OHL verdiende onder meer de nodige miljoenen euro's met Mandel Keita en Louis Patris, terwijl Richie Sagrado een volgend talent is. OHL heeft uiteraard enorm veel concurrentie van ploegen als KRC Genk en RSC Anderlecht, maar laat desondanks toch wat Belgisch talenten doorstromen. Dit is nog maar het begin.

"We hebben een eerste deel van spelers aangeleverd. Er is met de jongens uitstekend gewerkt in het eerste elftal. Verder is er ook een uitstekende samenwerking met Ariël Jacobs. Het is fijn om te zien dat we de laatste 2 seizoenen 5 jongens zagen doorstromen, maar we willen volgende stappen blijven zetten. De bedoeling is dat de volgende ‘lading’ beter is", aldus Mariman.

Prima springplank

OHL wil nog meer. "De ‘Eerste amateur reeks’ is een prima springplank voor onze jongens. De bedoeling is om daar komend seizoen meer jongeren te integreren. Hiervoor willen we ze al dit seizoen prikkelen met volwassen tegenstanders. De pathway in de laatste fase gaan we verder versterken. We kunnen nog sneller de richting bepalen en de aandachtspunten van de spelers aanpakken. Dit in samenwerking met het eerste elftal. De wachttijden zijn kort in onze club. We kunnen dit proces nog verder versnellen.”

Mariman werkte in het verleden voor ploegen als Beerschot, Club Brugge en Ajax. Hij werd kort na het ontslag van Jean Kindermans ook al genoemd bij Anderlecht, maar voorlopig blijkt daar niets van aan.

Is OHL goed bezig?

Meest recent

Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

10
10
Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

58
58
Vanderbiest lacht, De Mil baalt: "Geen recht van spreken"

KV Mechelen deed een goede zaak door met 1-0 te winnen van Sporting Charleroi. De Zebra's baalden, ...

9
9
Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

In Nederland maken ze zich klaar voor het WK 2026. Oranje zit in een groep met Japan, Tunesië ...

14
14
'JPL-topclubs krijgen buitenkans bij ‘Chelsea-imperium''

Chelsea en Straatsburg hebben dezelfde eigenaars. Het is er een komen en gaan van spelers. Misschien ...

56
56
Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Een wanprestatie van de bovenste plank. Anders kan je de prestatie van RSC Anderlecht op het veld ...

178
178
Jacques maakt straffe plannen van Antwerp bekend

Royal Antwerp FC heeft vanavond zijn nieuwe tribune officieel geopend. De Great Old kan nu 21.000 ...

129
129
Coosemans loopt leeg na afgang Anderlecht: "Enorme blamage"

Voor RSC Anderlecht is de 17de speeldag van de Jupiler Pro League uitgedraaid op een nachtmerrie. Zo ...

134
134
1 op 10! Kranten halen sloophamer boven voor RSCA-schlemiel

Na zes opeenvolgende overwinningen, is RSC Anderlecht op pijnlijke wijze van zijn paars-witte wolk ...

319
319
Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

33
33
KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

167
167
Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

In Het Kuipje werd Anderlecht (niet voor het eerst in zijn geschiedenis) compleet weggespoeld door ...

147
147
Twee wissels bij Antwerp, keeperswissel bij Genk

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een aantrekkelijke affiche op het programma. Zo kruist ...

148
148
Protest Anderlecht terecht? De Bilde velt verdict penaltyfase

Door de slippers van Club Brugge en Union SG, kon RSC Anderlecht zondagnamiddag opnieuw gouden zaken ...

205
205
Anderlecht-drama op Westerlo: titularis de grond ingeboord

RSC Anderlecht kreeg zondagnamiddag dé kans om beslag te leggen op de tweede plaats in de ...

337
337
"Onzichtbaar" - sterkhouder dik gebuisd bij kwakkelend Club

De bekeroverwinning op OH Leuven heeft dan toch niet de gewenste ommekeer ingeleid bij Club Brugge. ...

277
277
'Salah-bom zindert na: Liverpool wil nieuwe steraanvaller'

Liverpool FC blijft de tegenvallende resultaten opstapelen en heeft nu ook nog eens te maken met een ...

118
118
Radja Boom Boom: Nainggolan pegelt Lokeren voorbij Jong Gent

In de Challenger Pro League heeft KSC Lokeren beslag gelegd op de achtste plaats in het klassement. ...

94
94
Ultieme revanche KV Mechelen: vroeg doelpunt nekt Charleroi

KV Mechelen heeft zondagmiddag op gepaste wijze revanche genomen voor de bekeruitschakeling. In een ...

46
46
Westerlo-Anderlecht: Hasi gooit middenveld overhoop

RSC Anderlecht krijgt zondagnamiddag een uitgelezen kans om tweede te worden in de Jupiler Pro ...

146
146
Smets: "Hij is één van de beste spitsen in de JPL"

KRC Genk sneuvelde donderdagavond uit de beker van België na verlengingen tegen RSC Anderlecht. ...

100
100
'Verhaeghe niet tevreden: spanning bij management Club'

Slechts enkele dagen na de bekerkwalificatie in Leuven, kreeg Club Brugge een nieuwe tegenvaller te ...

826
826
Vader Yamal wéér in opspraak: security moet ingrijpen

Lamine Yamal is één van de grootste voetbaltalenten ter wereld en heeft het potentieel ...

104
104
Eén zware terugval bij Anderlecht: basisplaats in gevaar

RSC Anderlecht blijft de goede resultaten opstapelen en kan zondagavond opnieuw een uitstekende zaak ...

427
427
Enorme JPL-verrassing: "Maar beginnen weer vanaf nul"

Enkele weken geleden gaf niemand nog een stuiver voor de kansen van FCV Dender om de laatste plaats ...

152
152

Meer sportnieuws