De Bilde geeft Tedesco gouden raad: "Hem centraal is meest aangewezen optie"

door
De Bilde geeft Tedesco gouden raad:

De Rode Duivels staan vrijdagavond voor een nieuwe opdracht in de kwalificaties voor het EK in 2024. Ze nemen het op tegen Oostenrijk, dat mee op kop gaat in groep F. Boeken de Duivels in Wenen hun EK-ticket?

EK-deelname kan de Duivels nog amper ontsnappen, maar Domenico Tedesco en co lijken de klus zo snel mogelijk te willen klaren. In Wenen zullen ze wel moeten aantreden zonder sterkhouders als Kevin De Bruyne en Thibaut Courtois. Ook Leandro Trossard, Koen Casteels en Ameen-Al Dakhil zijn onbeschikbaar. Tedesco zal dus wat moeten schuiven en daarbij rijst onder meer de vraag waar Yannick Carrasco zal spelen.

Gilles De Bilde denkt bij VTM nieuws dat Carrasco centraal posteren de meest aangewezen optie is. Zeker bij de afwezigheid van Trossard, die de voorbije wedstrijden de meest vooruitgeschoven middenvelder was van de Duivels. Carrasco speelde op zijn beurt in de thuiswedstrijd tegen de Oostenrijkers al op de tien, iets wat De Bilde nu dus ook zou doen.

LEES OOK: Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Schuiven met andere pionnen

Als Carrasco op de tien zal spelen, dan zal Tedesco schuiven met andere pionnen. In dat geval speelt Doku vanaf links en komt er een plaatsje vrij op rechts. Het Laatste Nieuws verwacht daar Johan Bakayoko, Het Nieuwsblad en La Dernière Heure kiezen voor Dodi Lukebakio. Een andere optie die HNB naar voor schuift, is dat Tedesco meer zekerheid inbouwt door Carrasco weer naar de flank te schuiven. Dat zou betekenen dat Doku naar rechts verhuist en Youri Tielemans de vrijgekomen plaats op het middenveld zou innemen.

Moet Carrasco centraal spelen?

Meest recent

Akelige beelden Vermant: Club geeft update na ziekenhuisbezoek

Club Brugge heeft zich woensdagavond geplaatst voor de kwartfinales van de Croky Cup. Maar de zege ...

59
59
Croky Cup: Club, Gent én Union door, Antwerp viert na penalty's

In de 1/8ste finales van de Croky Cup werden woensdagavond vier wedstrijden afgewerkt. ...

158
158
Bizarre VAR-fase in OHL-Club: Hayen doet boekje open

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

83
83
Talbi verkoopt Liverpool uppercut, pijnlijke slipper Chelsea

In de Engelse Premier League heeft leider Arsenal FC woensdag weer goede zaken gedaan. De Gunners ...

56
56
Owngoals voorkomen afgang Bayern, boze Kompany pakt geel

Bayern München heeft zich woensdag geplaatst voor de volgende ronde van de DFB Pokal. Tegen ...

25
25
Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Nadat hij de voorbij jaren heeft uitgeblonken in de MLS, gaat Christian Benteke op zijn 35ste op ...

1015
1015
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

176
176
Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

204
204
Waalse analisten vellen verdict: géén titel voor Anderlecht?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

293
293
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

31
31
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

152
152
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

699
699
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

35
35
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

61
61
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

39
39
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

181
181
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

100
100
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

125
125
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

117
117
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

121
121
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

125
125
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

316
316
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

37
37
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

324
324
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

185
185

Meer sportnieuws