De Bilde geeft Tedesco gouden raad: "Hem centraal is meest aangewezen optie"

door
De Bilde geeft Tedesco gouden raad:

De Rode Duivels staan vrijdagavond voor een nieuwe opdracht in de kwalificaties voor het EK in 2024. Ze nemen het op tegen Oostenrijk, dat mee op kop gaat in groep F. Boeken de Duivels in Wenen hun EK-ticket?

EK-deelname kan de Duivels nog amper ontsnappen, maar Domenico Tedesco en co lijken de klus zo snel mogelijk te willen klaren. In Wenen zullen ze wel moeten aantreden zonder sterkhouders als Kevin De Bruyne en Thibaut Courtois. Ook Leandro Trossard, Koen Casteels en Ameen-Al Dakhil zijn onbeschikbaar. Tedesco zal dus wat moeten schuiven en daarbij rijst onder meer de vraag waar Yannick Carrasco zal spelen.

Gilles De Bilde denkt bij VTM nieuws dat Carrasco centraal posteren de meest aangewezen optie is. Zeker bij de afwezigheid van Trossard, die de voorbije wedstrijden de meest vooruitgeschoven middenvelder was van de Duivels. Carrasco speelde op zijn beurt in de thuiswedstrijd tegen de Oostenrijkers al op de tien, iets wat De Bilde nu dus ook zou doen.

LEES OOK: Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Schuiven met andere pionnen

Als Carrasco op de tien zal spelen, dan zal Tedesco schuiven met andere pionnen. In dat geval speelt Doku vanaf links en komt er een plaatsje vrij op rechts. Het Laatste Nieuws verwacht daar Johan Bakayoko, Het Nieuwsblad en La Dernière Heure kiezen voor Dodi Lukebakio. Een andere optie die HNB naar voor schuift, is dat Tedesco meer zekerheid inbouwt door Carrasco weer naar de flank te schuiven. Dat zou betekenen dat Doku naar rechts verhuist en Youri Tielemans de vrijgekomen plaats op het middenveld zou innemen.

Moet Carrasco centraal spelen?

Meest recent

Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

14
14
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

64
64
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

49
49
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

379
379
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

275
275
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

263
263
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

298
298
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

241
241
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

367
367
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League, die intussen al naar de rechtbank trok, was de ...

376
376
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

377
377
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

146
146
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

213
213
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

119
119
Pro League houdt adem in: Belgisch voetbal van de buis?

Na een maandenlange patstelling trok DAZN dinsdag abrupt de stekker uit het tv-contract. Het ...

346
346
Anderlecht bevestigt opdoffer: sterkhouder lange tijd out

Anderlecht maakte de laatste weken een stevige opmars. Met een negen op negen tegen KV Mechelen, ...

170
170
Hein geeft Hayen wijze raad: "Al de tweede keer"

Het werd deze keer geen feest in de Champions League voor Club Brugge. Alle euforie na het knappe ...

220
220
'Club Brugge en Union kruisen degens bij voetbalbond'

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

185
185
'Real Madrid plant Haaland-bom: op één voorwaarde'

Er staat dit seizoen weer geen maat op Erling Haaland. De doelpuntenmachine scoorde voor Manchester ...

170
170
'Genk mengt zich in strijd om peperdure goalgetter'

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een nieuw resultaat in de Europa League. Daarvoor zal het ...

525
525
Domper voor Trossard: Arteta brengt update

Woensdagavond werkten Arsenal en Bayern München dé kraker van de speeldag in de ...

100
100
Pijnlijke conclusie voor Club: "Is er een probleem?"

Club Brugge likt zijn wonden na de pijnlijke zeperd van woensdagavond in Lissabon. De 3-0-nederlaag ...

181
181
'Eindelijk witte rook: Antwerp heeft nieuwe coach beet'

Vorig weekend noteerden we het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League. ...

350
350
'Nieuwe domper Belgische fans: traditie eindigt na 50 jaar'

Het is voorlopig nog geen al te fijn seizoen voor de Belgische voetbalsupporter. Die kon de Jupiler ...

105
105
TRANSFERUURTJE: 'West Ham berooft JPL, cruciaal nieuws Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

270
270

Meer sportnieuws