Bondscoach Oostenrijk stuurt Rode Duivels stevige waarschuwing

door
Bondscoach Oostenrijk stuurt Rode Duivels stevige waarschuwing

België kan straks het eerste land worden dat zich verzekert van deelname aan het EK van volgende zomer. De opdracht daarvoor is simpel: winnen in Oostenrijk. Simpel, maar niet makkelijk: de Oostenrijkers zijn immers aan een sterke campagne bezig. Ze staan met een dertien op vijftien naast de Rode Duivels aan de leiding in de kwalificatiegroep.

In juni wist Oostenrijk nog een punt mee te graaien uit Brussel en dus zullen ze zeker geen hapklare brok worden voor de Duivels. Al zijn er toch enkele grote verschillen in vergelijking met de wedstrijd van vier maanden geleden. De voorbije dagen kreeg Oostenrijk te maken met een heuse blessuregolf.

LEES OOK: Ideale WK-basiself Duivels: Albert dumpt dríé grote namen

Rangnick wil Duivels verslaan

Het lijstje met afwezigen oogt stilaan indrukwekkend. Spelers als Marko Arnautovic, David Alaba, Stefan Posch, Gernot Trauner en Michael Gregoritsch moesten de voorbije dagen allemaal afhaken en dus krijgen de Belgen straks een gehavend Oostenrijk tegenover zich.

Dat betekent echter niet dat de tegenstander minder ambitieus zal zijn. "We zullen er alles aan doen om België te verslaan en de groepswinst te pakken", verzekert bondscoach Ralf Rangnick immers. Hij wil immers absoluut dat Oostenrijk reekshoofd wordt bij de loting voor het eindtoernooi.

Vele afwezigen

"Deze wedstrijd wordt een finale. We hebben wel wat meer afwezigen dan onze tegenstander", beseft Rangnick. "Het zal niet makkelijk worden. We zullen een topprestatie moeten leveren en we zullen de steun van het publiek nodig hebben."

Ook bij een nederlaag zou Oostenrijk nog steeds op koers liggen om zich te kwalificeren op het EK. Hun voorsprong op nummer drie Zweden bedraagt immers al zeven punten. Bovendien heeft Zweden nog maar drie wedstrijden om die kloof te dichten, waaronder een trip naar Brussel volgende maandag.

Zou Oostenrijk België kunnen verslaan?

Meest recent

Dortmund rolt rode loper uit voor titelfeest Bayern

In de Bundesliga begonnen er om 15u30 vier matchen, met daarbij vooral de partij van Borussia ...

6
6
'Manchester United klopt aan bij Anderlecht'

Manchester United heeft onder Michael Carrick weer betere resultaten weten te behalen. De Engelse ...

79
79
Vanderhaeghe verklapt: verder, of niet in CPL?

Yves Vanderhaeghe haalde opgelucht adem. Francs Borains verloor kansloos bij Patro Eisden, maar ...

25
25
Opvallend verhaal in Nederland met Ajax én Overmars

Onze redactie liet al meermaals weten dat het voetbal achter de schermen een bijzonder vuile wereld ...

23
23
Taravel verklaart wat verkeerd liep tegen AA Gent

Jérémy Taravel staat met RSC Anderlecht voor een volgend examen tegen KV Mechelen. ...

43
43
Stijnen dolgelukkig: "Hij is JPL-materiaal, zonder discussie"

Patro Eisden won met 4-0 van Francs Borains en plaatste zich zo voor het derde jaar op rij voor de ...

55
55
El Hadj verrast iedereen met deze transferboodschap

Bij Union SG verloren ze de afgelopen jaren veel aanvallende kwaliteit. De Brusselaars rekenen voor ...

92
92
Taravel krijgt signaal: herstelt hij fout tegen KV Mechelen?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen KV Mechelen. Jérémy Taravel maakte de ...

89
89
Union SG of Club Brugge? Boskamp geeft zijn titelfavoriet

Union SG en Club Brugge nemen het morgenavond tegen elkaar op in het Dudenpark. Een duel dat al ...

246
246
El Ouahdi doet boekje open over transfer naar PSV

Zakaria El Ouahdi gaat KRC Genk in de zomer wellicht verlaten. Er worden heel wat ploegen aan hem ...

131
131
Anderlecht slaat toe en shopt weer bij Ajax

Bij RSC Anderlecht zijn ze achter de schermen heel druk bezig met het aantrekken van nieuwe mensen. ...

298
298
Raman zag fenomeen bij Anderlecht: “Eén van de besten"

Benito Raman kende een degelijke periode bij RSC Anderlecht. De aanvaller kende er jaren waarbij ...

126
126
'Union SG verrast: bankzitter op weg naar Bundesliga'

Union SG hoopt dit weekend een zeer goede zaak te doen in de titelstrijd, maar achter de schermen ...

61
61
WK-ganger én grotere marktwaarde voor Anderlecht

Bij RSC Anderlecht was de zomermercato geen groot succes. Paars-Wit heeft volgende zomer weer heel ...

101
101
Robben looft Kompany en ziet één grote kwaliteit

Vincent Kompany is op weg om een van de meest iconische trainers uit de geschiedenis van Bayern ...

100
100
Van Holsbeeck geeft De Cat gouden tip voor transfer

Zal Nathan De Cat RSC Anderlecht in de zomer al verlaten? Die kans is zeker aanwezig. Herman Van ...

159
159
Van Gucht in liefdesdrama: Charlotte gaat vol in de aanval

Is er een pittige liefdesstrijd op gang gekomen in het leven van Ruben Van Gucht? De VRT-presentator ...

107
107
TRANSFERUURTJE: Nieuwe TD voor RSCA, Real kiest nieuwe coach

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

169
169
Verhaeghe strooit met lof voor twee Club Brugge-pionnen

Club Brugge neemt het maandag in een historische finale op tegen Real Madrid. Club NXT won in de ...

300
300
Raman verbaast met opvallende woorden voor Anderlecht

Benito Raman heeft een verleden bij onder meer KAA Gent en RSC Anderlecht. Die laatstgenoemde is ...

171
171
Hubert slaat keihard terug op kritiek Union SG

Union SG neemt het in het Dudenpark op tegen Club Brugge. Een regelrechte titeltopper tussen nummer ...

80
80
Hayen slaat op tafel: keeperskwestie weer op komst?

KRC Genk speelde afgelopen speeldag 0-0 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven en de Limburgers zagen ...

317
317
Coosemans roept straffe taal na nieuw contract Anderlecht

RSC Anderlecht kwam gisteren met heuglijk nieuws. Paars-Wit heeft het contract van doelman en ...

173
173
Club Brugge slaat slag: “Belgische én buitenlandse talenten”

Club Brugge heeft geschiedenis geschreven in de Youth League. De jonkies van Club NXT dartelde door ...

362
362
Westerlo pakt door: samenwerking met Premier League-club

Het gonst al een tijdje van de geruchten omtrent de toekomst van KVC Westerlo. Onze redactie weet ...

107
107

Meer sportnieuws