Bondscoach Oostenrijk stuurt Rode Duivels stevige waarschuwing

door
Bondscoach Oostenrijk stuurt Rode Duivels stevige waarschuwing

België kan straks het eerste land worden dat zich verzekert van deelname aan het EK van volgende zomer. De opdracht daarvoor is simpel: winnen in Oostenrijk. Simpel, maar niet makkelijk: de Oostenrijkers zijn immers aan een sterke campagne bezig. Ze staan met een dertien op vijftien naast de Rode Duivels aan de leiding in de kwalificatiegroep.

In juni wist Oostenrijk nog een punt mee te graaien uit Brussel en dus zullen ze zeker geen hapklare brok worden voor de Duivels. Al zijn er toch enkele grote verschillen in vergelijking met de wedstrijd van vier maanden geleden. De voorbije dagen kreeg Oostenrijk te maken met een heuse blessuregolf.

LEES OOK: Terugkeer naar België? De Bruyne dropt mysterieuze uitspraak

Rangnick wil Duivels verslaan

Het lijstje met afwezigen oogt stilaan indrukwekkend. Spelers als Marko Arnautovic, David Alaba, Stefan Posch, Gernot Trauner en Michael Gregoritsch moesten de voorbije dagen allemaal afhaken en dus krijgen de Belgen straks een gehavend Oostenrijk tegenover zich.

Dat betekent echter niet dat de tegenstander minder ambitieus zal zijn. "We zullen er alles aan doen om België te verslaan en de groepswinst te pakken", verzekert bondscoach Ralf Rangnick immers. Hij wil immers absoluut dat Oostenrijk reekshoofd wordt bij de loting voor het eindtoernooi.

Vele afwezigen

"Deze wedstrijd wordt een finale. We hebben wel wat meer afwezigen dan onze tegenstander", beseft Rangnick. "Het zal niet makkelijk worden. We zullen een topprestatie moeten leveren en we zullen de steun van het publiek nodig hebben."

Ook bij een nederlaag zou Oostenrijk nog steeds op koers liggen om zich te kwalificeren op het EK. Hun voorsprong op nummer drie Zweden bedraagt immers al zeven punten. Bovendien heeft Zweden nog maar drie wedstrijden om die kloof te dichten, waaronder een trip naar Brussel volgende maandag.

Zou Oostenrijk België kunnen verslaan?

Meest recent

Gouden Schoen zindert na: Hans Vanaken zwaar bestolen?

Ardon Jashari is de nieuwste naam op de erelijst van de Gouden Schoen. De Zwitserse middenvelder had ...

1
1
'Real Madrid zet zinnen op sensationele nieuwe trainer'

Daags na de nederlaag tegen FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España, heeft het ...

46
46
Speeltijd voorbij: Hayen maakt transferstatement bij Genk

Bij KRC Genk moet men bij de start van de tweede seizoenshelft meteen vol aan de bak. Coach Nicky ...

92
92
Club Brugge verbijsterd: JPL-toptransfer krijgt plotse twist

Club Brugge keek mee — en zag het dossier veranderen. Tussen ambitie en voorzichtigheid ...

198
198
Gouden drama: pijnlijk details aftocht Tzolis bekend

De 19de Gouden Schoen uit de clubgeschiedenis staat op het palmares, maar bij Club Brugge KV had men ...

323
323
'Anderlecht slaat toe: topdeal met seizoensrevelatie'

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig wachten geblazen tot de volgende wintertransfers worden ...

294
294
'Vuurwerk bij kampioen: Union pakt fors uit op mercato'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

175
175
'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

246
246
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

204
204
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

307
307
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

348
348
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

515
515
'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Een aantal kandidaat-Rode Duivels zullen deze wintermercato van club moeten wisselen om zich in de ...

251
251
'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Met een cruciale assist in de topper tegen Internazionale, toonde Noa Lang zich zondagavond ...

310
310
Jashari beklinkt triomf met straffe Club Brugge-uitspraak

Ardon Jashari heeft Club Brugge een half jaar na zijn vertrek nog een mooie prijs bezorgd. Want zijn ...

335
335
"Misbaksel" - Gouden Schoen-verkiezing zwáár onder vuur

De 72ste Gouden Schoen heeft een grote verrassing opgeleverd. Zo wist Ardon Jashari met de trofee ...

424
424
Xabi Alonso op straat: deze rol speelde Courtois in Real-bom

Het verlies tegen aartsrivaal FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España heeft ...

269
269
'Anderlecht zet transfersoap van de winter op z’n kop'

Anderlecht zet deze winter een transfersoap in gang. Een dossier dat groter wordt dan eerst gedacht ...

356
356
'Leko hakt knopen door: einde verhaal bij Club Brugge?'

Zondag vulde Club Brugge het podium op het Gala van de Gouden Schoen, maar dinsdag is het weer ...

670
670
'Witte rook bij Antwerp: duo sterkhouders pakt koffers'

Om een vervolgstuk te breien aan de sterke reeks in december hoopt Antwerp in januari op een ...

469
469
Vandenbempt onthult reden Gouden Schoen-stunt Jashari

Ardon Jashari verbaasde zondag vriend en vijand door op basis van één stemronde de ...

158
158
'Géén Club Brugge: Yow trekt naar deze club'

Griffin Yow werd de afgelopen twee weken in verband gebracht met de Belgische topclubs. Dat was ...

172
172
Bom barst in Bernabéu: Real Madrid ontslaat Xabi Alonso

Terwijl de ogen van de Belgische voetbalwereld op het Gala van de Gouden Schoen waren gericht ging ...

311
311
Klucht op Gouden Schoen: bizar stemgedrag blootgelegd

Op het Gala van de Gouden Schoen schoot Ardon Jashari zondag de hoofdvogel af, terwijl ook onder ...

917
917
'Toptransfer Beerschot: deal weldra afgerond'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

396
396

Meer sportnieuws