Bondscoach Oostenrijk stuurt Rode Duivels stevige waarschuwing

door
Bondscoach Oostenrijk stuurt Rode Duivels stevige waarschuwing

België kan straks het eerste land worden dat zich verzekert van deelname aan het EK van volgende zomer. De opdracht daarvoor is simpel: winnen in Oostenrijk. Simpel, maar niet makkelijk: de Oostenrijkers zijn immers aan een sterke campagne bezig. Ze staan met een dertien op vijftien naast de Rode Duivels aan de leiding in de kwalificatiegroep.

In juni wist Oostenrijk nog een punt mee te graaien uit Brussel en dus zullen ze zeker geen hapklare brok worden voor de Duivels. Al zijn er toch enkele grote verschillen in vergelijking met de wedstrijd van vier maanden geleden. De voorbije dagen kreeg Oostenrijk te maken met een heuse blessuregolf.

LEES OOK: De Bruyne komt met belangrijke update: WK in gevaar?

Rangnick wil Duivels verslaan

Het lijstje met afwezigen oogt stilaan indrukwekkend. Spelers als Marko Arnautovic, David Alaba, Stefan Posch, Gernot Trauner en Michael Gregoritsch moesten de voorbije dagen allemaal afhaken en dus krijgen de Belgen straks een gehavend Oostenrijk tegenover zich.

Dat betekent echter niet dat de tegenstander minder ambitieus zal zijn. "We zullen er alles aan doen om België te verslaan en de groepswinst te pakken", verzekert bondscoach Ralf Rangnick immers. Hij wil immers absoluut dat Oostenrijk reekshoofd wordt bij de loting voor het eindtoernooi.

Vele afwezigen

"Deze wedstrijd wordt een finale. We hebben wel wat meer afwezigen dan onze tegenstander", beseft Rangnick. "Het zal niet makkelijk worden. We zullen een topprestatie moeten leveren en we zullen de steun van het publiek nodig hebben."

Ook bij een nederlaag zou Oostenrijk nog steeds op koers liggen om zich te kwalificeren op het EK. Hun voorsprong op nummer drie Zweden bedraagt immers al zeven punten. Bovendien heeft Zweden nog maar drie wedstrijden om die kloof te dichten, waaronder een trip naar Brussel volgende maandag.

Zou Oostenrijk België kunnen verslaan?

Meest recent

Standard en Antwerp horen verdict na stopzetting

De wedstrijd tussen Standard Luik en Royal Antwerp FC werd op maandag 20 oktober onderbroken bij een ...

6
6
Simeone spreekt Leko resoluut tegen: messen zijn geslepen

Club Brugge kijkt dinsdagavond Atlético Madrid recht in de ogen namens de Champions League. ...

17
17
De Bruyne komt met belangrijke update: WK in gevaar?

Kevin De Bruyne ligt al een tijdje in de lappenmand. De Belgische supporters houden alvast hun hart ...

27
27
Ajax kruipt uit de put en deelt straffe cijfers

Ajax kende heel donkere jaren. PSV nam sportief de fakkel over en financieel was het ook ...

22
22
Courtois investeert in Belgische club: twee clubs genoemd

Thibaut Courtois investeerde onlangs in de Franse club Le Mans. Ondertussen raakte ook bekend dat ...

154
154
Herman Brusselmans neemt wraak: afgedropen in stilte

In de rechtbank van Gent keek Herman Brusselmans vandaag opnieuw de justitie in de ogen, in een zaak ...

23
23
KRC Genk heeft prijs: rechtsachter tekent contract

KRC Genk is een club waar jeugddoorstroming zeer belangrijk is. De Limburgers blijven inzetten op de ...

48
48
Diego Moreira haalt ferm uit na glansrol: ex-club afgemaakt

Diego Moreira speelde afgelopen speeldag in de Ligue 1 een geweldige wedstrijd. De Rode Duivel was ...

34
34
Hoeveel kans heeft Club tegen Atlético? Opta velt oordeel

Club Brugge neemt het dinsdagavond op tegen Atlético Madrid in de terugwedstrijd van de ...

59
59
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht bibbert, Club dumpt genadeloos’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

329
329
'Club Brugge-bestuur op missie: topmeetings in Madrid'

In de play-offs van de Champions League gaat Club Brugge straks op bezoek bij Atlético ...

477
477
Strijd om top zes barst los: databureau weegt kansen

In de voorlopig laatste editie van de play-offs belooft de race om de top zes spannender te worden ...

332
332
'Anderlecht slaat alarm: duo sterkhouders richting exit'

Nu de ene na de andere kandidaat afhaakt overweegt RSC Anderlecht om tussenpaus Jérémy ...

402
402
Degryse tikt Verhaeghe op de vingers: "Kleine club"

Club Brugge gaat straks tegen Atlético Madrid opnieuw op zoek naar Europees succes. De ...

164
164
Storm rond Van Gucht: 'Nieuwe onthullingen slaan in als bom'

Vorige week raakte bekend dat Ruben Van Gucht een kind verwacht met Charlotte Van Looy, korte tijd ...

224
224
Straffe woorden: Van der Sar spreekt Lammens aan live op tv

Senne Lammens heeft maandagavond opnieuw indruk gemaakt bij Manchester United. De doelman hield de ...

181
181
'Dreun Anderlecht: alternatief Schreuder-scenario smelt weg'

Er zijn ondertussen al een drietal weken verstreken na het ontslag van Besnik Hasi en RSC Anderlecht ...

181
181
'Club zonder Onyedika: Leko broedt op riskant plannetje'

Om de 1/8ste finales van de Champions League te halen, zal Club Brugge dinsdagavond moeten afrekenen ...

150
150
Europees voetbal op TV: kijkers Atlético-Club opgelet

Deze week wordend de resterende tickets voor de 1/8ste finales in de Europerse competities ...

361
361
Peeters zorgt voor héérlijk beeld op viering Beveren

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

98
98
Anderlecht herboren? "Dan is Play-Off I gegarandeerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

341
341
Lammens heerst bij United: Engelsen door het dolle heen

Senne Lammens is bezig aan een sterk eerste seizoen als doelman van Manchester United. En de Rode ...

261
261
‘Anderlecht davert: nieuw topduo met coach én nieuwe TD’

Anderlecht schudt de boel opnieuw door elkaar. Na het ontslag van Besnik Hasi en van Olivier Renard ...

460
460
Hoogspanning in Madrid: Prestianni-soap bereikt kookpunt

Woensdagavond wordt in de Champions League de return tussen Real Madrid en SL Benfica afgewerkt. ...

248
248
Atlético vs. Club: 'Opvallende naam in Brugse basiself'

Club Brugge staat dinsdagavond voor één van zijn belangrijkste wedstrijden van het ...

275
275

Meer sportnieuws