Bondscoach Oostenrijk stuurt Rode Duivels stevige waarschuwing

door
Bondscoach Oostenrijk stuurt Rode Duivels stevige waarschuwing

België kan straks het eerste land worden dat zich verzekert van deelname aan het EK van volgende zomer. De opdracht daarvoor is simpel: winnen in Oostenrijk. Simpel, maar niet makkelijk: de Oostenrijkers zijn immers aan een sterke campagne bezig. Ze staan met een dertien op vijftien naast de Rode Duivels aan de leiding in de kwalificatiegroep.

In juni wist Oostenrijk nog een punt mee te graaien uit Brussel en dus zullen ze zeker geen hapklare brok worden voor de Duivels. Al zijn er toch enkele grote verschillen in vergelijking met de wedstrijd van vier maanden geleden. De voorbije dagen kreeg Oostenrijk te maken met een heuse blessuregolf.

LEES OOK: Standard incasseert uppercut na euforie Anderlecht

Rangnick wil Duivels verslaan

Het lijstje met afwezigen oogt stilaan indrukwekkend. Spelers als Marko Arnautovic, David Alaba, Stefan Posch, Gernot Trauner en Michael Gregoritsch moesten de voorbije dagen allemaal afhaken en dus krijgen de Belgen straks een gehavend Oostenrijk tegenover zich.

Dat betekent echter niet dat de tegenstander minder ambitieus zal zijn. "We zullen er alles aan doen om België te verslaan en de groepswinst te pakken", verzekert bondscoach Ralf Rangnick immers. Hij wil immers absoluut dat Oostenrijk reekshoofd wordt bij de loting voor het eindtoernooi.

Vele afwezigen

"Deze wedstrijd wordt een finale. We hebben wel wat meer afwezigen dan onze tegenstander", beseft Rangnick. "Het zal niet makkelijk worden. We zullen een topprestatie moeten leveren en we zullen de steun van het publiek nodig hebben."

Ook bij een nederlaag zou Oostenrijk nog steeds op koers liggen om zich te kwalificeren op het EK. Hun voorsprong op nummer drie Zweden bedraagt immers al zeven punten. Bovendien heeft Zweden nog maar drie wedstrijden om die kloof te dichten, waaronder een trip naar Brussel volgende maandag.

Zou Oostenrijk België kunnen verslaan?

Meest recent

KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

85
85
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

53
53
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

143
143
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

357
357
Club-bestuur in vuurlinie: groot risico wintermercato

Club Brugge bleef relatief rustig op de wintermercato. Ondanks enkele vertrekkers en de belofte om ...

365
365
Standard incasseert uppercut na euforie Anderlecht

Standard kon afgelopen speeldag vieren na de knappe zege tegen rivaal RSC Anderlecht, maar de ...

72
72
Oorlog Vermeeren in Marseille: De Zerbi reageert

Het gaat er stevig aan toe in Marseille. Arthur Vermeeren werd de afgelopen weken telkens op de bank ...

147
147
Anderlecht-bestuur afgemaakt: “Hasi niet enige probleem"

RSC Anderlecht heeft besloten om Besnik Hasi te ontslaan. Paars-Wit greep in na de zure nederlaag ...

247
247
Halve finales Croky Cup: waar en wanneer op TV te bekijken?

De halve finales van de Croky Cup staan voor de deur. Sporting Charleroi neemt het op tegen Union SG ...

253
253
‘Vreemde keuzes Club Brugge: veel werk op de plank’

Club Brugge beloofde versterkingen, maar uiteindelijk bleef het bij één: Felix ...

393
393
STVV leeft meer dan ooit: zelfs tot in Japan succes

Sint-Truiden VV beleeft een topseizoen. Wouter Vrancken heeft de orde goed op zaken bij STVV en de ...

73
73
Alarm bij KRC Genk: Hayen krijgt stevige waarschuwing

KRC Genk won afgelopen speeldag van Dender, maar het was zonder glans tegen de rode lantaarn van de ...

361
361
Opvolger van Hasi: twee Anderlecht-opties afgeschoten

Na het ontslag van Besnik Hasi bij Anderlecht is de geruchtenmolen op hol geslagen. De ene naam na ...

407
407
Enorme tegenslag STVV: “Ref zat van begin tot einde fout”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League, maar de ...

103
103
Foket slaat ferm op tafel: weer kans bij Anderlecht?

Thomas Foket is volledig naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht. De vleugelverdediger is ...

649
649
TRANSFERUURTJE: ‘Vuurwerk bij Anderlecht, Club en Genk vrezen’

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

389
389
‘Anderlecht spartelt, Euvrard vindt succesformule Standard'

Standard Luik won afgelopen speeldag van grote rivaal RSC Anderlecht. De Rouches kunnen zo weer naar ...

185
185
Vreemde tendens JPL-wintermercato: onheil op komst?

De wintermercato zit er op voor de Belgische clubs. In sommige landen is de transfermarkt nog open, ...

334
334
Anderlecht krijgt gouden raad: “Preud’homme en Van Gaal”

RSC Anderlecht is naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Besnik Hasi werd ontslagen en ...

501
501
KRC Genk investeert in veelzijdig supertalent (15)

KRC Genk staat bekend om een sterke jeugdopleiding en de Limburgers zijn dan ook van plan om verder ...

213
213
Anderlecht maakt last minute-wintertransfer bekend

RSC Anderlecht was op de slotdag van de wintermercato nog erg actief. Een dag later heeft Paars-Wit ...

273
273
KAA Gent stelt op het nippertje nog aanwinst voor

De wintermercato is in België gesloten, maar toch sijpelen er nog deals naar buiten. Zo stelde ...

121
121
Ongeziene beelden: dít snauwde Hasi aan rust tegen Lambrechts

Standard boekte afgelopen zondag een cruciale zege in de clash met aartsrivaal RSC Anderlecht. Bij ...

519
519
'Blunder treft Anderlecht: in extremis versterking onderweg'

RSC Anderlecht versterkte zich vlak voor het sluiten van de transferperiode met flankaanvaller Coba ...

352
352
'Arsenal, Barça, ...: Belgisch goudhaantje plots grof wild'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

151
151

Meer sportnieuws