Bondscoach Oostenrijk stuurt Rode Duivels stevige waarschuwing

289 stemmen
Bondscoach Oostenrijk stuurt Rode Duivels stevige waarschuwing

België kan straks het eerste land worden dat zich verzekert van deelname aan het EK van volgende zomer. De opdracht daarvoor is simpel: winnen in Oostenrijk. Simpel, maar niet makkelijk: de Oostenrijkers zijn immers aan een sterke campagne bezig. Ze staan met een dertien op vijftien naast de Rode Duivels aan de leiding in de kwalificatiegroep.

In juni wist Oostenrijk nog een punt mee te graaien uit Brussel en dus zullen ze zeker geen hapklare brok worden voor de Duivels. Al zijn er toch enkele grote verschillen in vergelijking met de wedstrijd van vier maanden geleden. De voorbije dagen kreeg Oostenrijk te maken met een heuse blessuregolf.

LEES OOK: Degryse voorspelt eindstation van België op WK

Rangnick wil Duivels verslaan

Het lijstje met afwezigen oogt stilaan indrukwekkend. Spelers als Marko Arnautovic, David Alaba, Stefan Posch, Gernot Trauner en Michael Gregoritsch moesten de voorbije dagen allemaal afhaken en dus krijgen de Belgen straks een gehavend Oostenrijk tegenover zich.

Dat betekent echter niet dat de tegenstander minder ambitieus zal zijn. "We zullen er alles aan doen om België te verslaan en de groepswinst te pakken", verzekert bondscoach Ralf Rangnick immers. Hij wil immers absoluut dat Oostenrijk reekshoofd wordt bij de loting voor het eindtoernooi.

Vele afwezigen

"Deze wedstrijd wordt een finale. We hebben wel wat meer afwezigen dan onze tegenstander", beseft Rangnick. "Het zal niet makkelijk worden. We zullen een topprestatie moeten leveren en we zullen de steun van het publiek nodig hebben."

Ook bij een nederlaag zou Oostenrijk nog steeds op koers liggen om zich te kwalificeren op het EK. Hun voorsprong op nummer drie Zweden bedraagt immers al zeven punten. Bovendien heeft Zweden nog maar drie wedstrijden om die kloof te dichten, waaronder een trip naar Brussel volgende maandag.

Zou Oostenrijk België kunnen verslaan?

Meest recent

'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

18
18
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

9
9
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

166
166
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

173
173
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

365
365
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

416
416
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

95
95
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

307
307
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

528
528
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

283
283
WK-joker Duivels: "Qua snelheid niet onderdoen voor Doku"

De groepsfase van het wereldkampioenschap zit erop, het echte werk kan nu beginnen. De Rode Duivels ...

158
158
Knock out-fase WK 26: één topfavoriet zwaar in het voordeel

De groepsfase van het WK 2026 zit erop en dus staat het volledige schema voor de rest van het ...

200
200
'De Zerbi op wenken bediend: nieuwe megatransfer Spurs'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

192
192
Invaller Duivels krijgt tik op vingers: "Pas daarmee op!"

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

349
349
Vanaken krijgt kans: Proto en Vanden Borre gaan volledig los

Maar heel wat kenners en supporters al een poosje om vraagden, werd zaterdagochtend ook beantwoord. ...

760
760
Kevin De Bruyne blijft ook nu weer iedereen verbazen

Terwijl de Rode Duivels zich opmaken voor de knock-outfase van het WK, is er één man ...

122
122
'Club verliest steunpilaar: Engelse miljoenen vlak na WK'

Bij Club Brugge gaat de voorbereiding weldra van start. Maar door het WK zal Blauw-Zwart in de ...

476
476
'Alonso eist ophefmakende reünie: schoktransfer Chelsea'

In een zoveelste poging om voor de hoofdprijzen te gaan, heeft Chelsea FC zijn lot in handen van ...

68
68
De Bruyne als herboren: "Daarom kuste ik mijn tattoo"

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

131
131
TRANSFERUURTJE: 'Meunier naar Premier League, Club schermt met Barça'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

374
374
Een volledige dag op het WK in Amerika? Dit is het kostenplaatje

Een wereldkampioenschap bezoeken staat voor veel voetbalfans gelijk aan een droomreis. Maar die ...

110
110
Kane breekt record bij Engeland: “Beste aller tijden”

Engeland heeft met 2-0 van Panama gewonnen en gaat als groepswinnaar naar de volgende ronde. Harry ...

42
42
Ronaldo weer afgemaakt: “Haal hem er toch af!”

Portugal speelde gelijk tegen Colombia en zag zo het Zuid-Amerikaanse land de groepswinst pakken. ...

119
119
Club Brugge ziet toptalent pardoes vertrekken

De afgelopen seizoenen focuste Club Brugge zich op de eigen jeugd. Verschillende spelers braken dan ...

397
397
Rode Duivels krijgen opvallende waarschuwing voor Senegal

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finales van het WK op tegen Senegal. België werd alsnog ...

294
294

Meer sportnieuws