Union slikt pandoering, maar krijgt ook uitstekend nieuws

door
Union slikt pandoering, maar krijgt ook uitstekend nieuws

Komend weekend wordt er niet gevoetbald in de Jupiler Pro League, want deze week staat in het teken van interlandvoetbal. De meeste eersteklassers grijpen de gelegenheid dan ook aan om wat intensiever te trainen en in oefenwedstrijden speelminuten te gunnen aan jongens die minder aan bod komen. Vertrouwen tanken heeft Union daarbij echter niet gedaan.

De Brusselaars zijn alweer bezig aan een sensationeel seizoen. Na tien speeldagen staan ze aan de leiding in de Jupiler Pro League na een 22 op 30, waardoor ze één punt voorsprong hebben op Anderlecht en twee op AA Gent. Daarnaast wisten ze zich ook te plaatsen voor de poules van de Europa League, waarin ze tot dusver gelijkspeelden tegen Toulouse en verloren op Liverpool.

LEES OOK: Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Pandoering tegen Twente

Woensdagavond probeerde Union in het ritme te blijven met een oefenwedstrijd achter gesloten deuren tegen FC Twente, momenteel één van de revelaties in de Eredivisie met een knappe derde plaats. Dat werd echter een calvarietocht, want Union kreeg in eigen stadion een 1-4 om de oren.

Bij de Nederlanders was Sem Steijn de grote man met drie goals. Het doelpunt van Union kwam van de voet van Elton Kabangu. Alexander Blessin moest wel zowat zijn volledige basisploeg missen en dus speelde Union met een mix van bankzitters en spelers uit de U23.

Eckert Ayensa is terug

Er was echter ook goed nieuws te rapen voor de leider, want Dennis Eckert Ayensa maakte er zijn rentree. De Duitse spits was in bloedvorm aan het seizoen begonnen en was in de eerste acht officiële matchen goed voor zeven goals en een assist. Daarna stond hij echter bijna een maand aan de kant met een blessure.

Vorige donderdag zat hij op Anfield wel al een eerste keer op de bank en nu heeft hij dus ook zijn eerste speelminuten gemaakt. Blessin heeft er na de interlandbreak dus weer een extra wapen bij. Hun eerste opdracht is voor vrijdag 20 oktober, wanneer AS Eupen op bezoek komt.

Moet Union zwaar tillen aan dat resultaat?

Meest recent

Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

13
13
'Anderlecht dumpt flop: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

114
114
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

220
220
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

27
27
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

179
179
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

208
208
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

346
346
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

91
91
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

243
243
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

277
277
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

161
161
'Antwerp trekt nieuw blik met talenten open'

Antwerp kreeg vorig weekend een absolute mokerslag. Het werd op de eigen Bosuil compleet vernederd ...

283
283
Bondsparket beslist over schorsingen Mac Allister en Burgess

Bij Union likken ze maandag hun wonden na een pijnlijk weekend. De landskampioen verloor zijn ...

635
635
'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Het bleef tot dusver nog stil bij Club Brugge wat betreft aanwinsten voor volgend seizoen, maar er ...

211
211
'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

Voor OH Leuven werd het alweer een grijs seizoen. Het wist maar op het nippertje de play-downs te ...

31
31
'Eindelijk witte rook: Anderlecht heeft nieuwe TD'

De voorbije maanden waren er heel wat vraagtekens bij Anderlecht. Begin februari werden zowel ...

466
466
'STVV krijgt belangrijk nieuws over vertrek Vrancken'

STVV pakte vorig weekend een stuntzege tegen Union. Daarmee is het stilaan helemaal zeker van de ...

239
239
"Ik was beschaamd" - Hazard met de grond gelijk gemaakt

Anderlecht werd zondag nog maar eens pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt door Club Brugge. Dat ...

457
457
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

36
36
Godts ondanks heldenrol aangepakt: "No f*cking way"

Ajax sprokkelde afgelopen weekend op de valreep nog een punt tegen PSV en daarvoor mocht het nog ...

65
65
Geen medelijden met Union: "Als je met vuur speelt..."

Het is een bewogen weekend geweest in de Champions' Play-Off. Daarin werd Club Brugge de nieuwe ...

278
278
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Ordoñez, De Bruyne beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

282
282
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

93
93
Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

RSC Anderlecht verloor net als tegen Union SG met 1-3 van Club Brugge. Maar deze partij verliep ...

303
303
Coosemans en Kana voeren druk op: Anderlecht bibbert

RSC Anderlecht werd overklast door een veel sterker Club Brugge. De Brusselaars staan nog altijd ...

293
293

Meer sportnieuws