Union slikt pandoering, maar krijgt ook uitstekend nieuws

266 stemmen
Union slikt pandoering, maar krijgt ook uitstekend nieuws

Komend weekend wordt er niet gevoetbald in de Jupiler Pro League, want deze week staat in het teken van interlandvoetbal. De meeste eersteklassers grijpen de gelegenheid dan ook aan om wat intensiever te trainen en in oefenwedstrijden speelminuten te gunnen aan jongens die minder aan bod komen. Vertrouwen tanken heeft Union daarbij echter niet gedaan.

De Brusselaars zijn alweer bezig aan een sensationeel seizoen. Na tien speeldagen staan ze aan de leiding in de Jupiler Pro League na een 22 op 30, waardoor ze één punt voorsprong hebben op Anderlecht en twee op AA Gent. Daarnaast wisten ze zich ook te plaatsen voor de poules van de Europa League, waarin ze tot dusver gelijkspeelden tegen Toulouse en verloren op Liverpool.

Pandoering tegen Twente

Woensdagavond probeerde Union in het ritme te blijven met een oefenwedstrijd achter gesloten deuren tegen FC Twente, momenteel één van de revelaties in de Eredivisie met een knappe derde plaats. Dat werd echter een calvarietocht, want Union kreeg in eigen stadion een 1-4 om de oren.

Bij de Nederlanders was Sem Steijn de grote man met drie goals. Het doelpunt van Union kwam van de voet van Elton Kabangu. Alexander Blessin moest wel zowat zijn volledige basisploeg missen en dus speelde Union met een mix van bankzitters en spelers uit de U23.

Eckert Ayensa is terug

Er was echter ook goed nieuws te rapen voor de leider, want Dennis Eckert Ayensa maakte er zijn rentree. De Duitse spits was in bloedvorm aan het seizoen begonnen en was in de eerste acht officiële matchen goed voor zeven goals en een assist. Daarna stond hij echter bijna een maand aan de kant met een blessure.

Vorige donderdag zat hij op Anfield wel al een eerste keer op de bank en nu heeft hij dus ook zijn eerste speelminuten gemaakt. Blessin heeft er na de interlandbreak dus weer een extra wapen bij. Hun eerste opdracht is voor vrijdag 20 oktober, wanneer AS Eupen op bezoek komt.

Moet Union zwaar tillen aan dat resultaat?

Meest recent

'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

28
28
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

201
201
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

245
245
"Basisplaats kwijt" - grote verliezer na oefencampagne Duivels

De Rode Duivels kunnen maandag met een goed gemoed afreizen naar de Verenigde Staten. Met drie zeges ...

283
283
'Kompany compleet verloren: Bayern wil peperdure PL-ster'

Terwijl een groot deel van zijn spelers zich momenteel voorbereiden op het WK, geniet Vincent ...

101
101
Courtois onthult plannen bij Genk: "Niet gewoon geld leggen"

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

272
272
'Club schrikt zich hoedje: drastische wending Stankovic'

Club Brugge heeft afgelopen week afscheid genomen van één van zijn kampioenenmakers. ...

489
489
Mechele of Theate in basis? Albert geeft duidelijke voorkeur

Maandag steken de Rode Duivels de Atlantische Oceaan over richting het WK-basiskamp in Seattle. Op ...

488
488
'PSG laat Europa slikken: supertalent naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

218
218
Hazard spreekt zich uit: België dé WK-verrassing?

De Rode Duivels hebben zaterdag indruk gemaakt tijdens hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. Voor de ...

119
119
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

216
216
TU: 'Club vindt opvolger Mignolet, transferknaller Trossard'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

400
400
Antwerp wrijft zich in de handen: goud duo staat op

Er kloppen heel wat Belgische talenten op de deur. Ook bij Royal Antwerp FC focussen ze meer en meer ...

408
408
‘Garcia’s WK-verrassing: belangrijke pion plots gedumpt’

Het WK komt nu wel heel dichtbij. De voorbereiding van de Rode Duivels zit erop met overwinningen ...

176
176
Temptation-drama: "Annelien Coorevits is rasechte mannenhater"

Annelien Coorevits heeft de voorbije dagen bijzonder harde kritiek over zich heen gekregen. Niet ...

109
109
'Garcia ziet het niet zitten in deze Rode Duivel'

De voorbereiding voor het WK zit erop voor de Rode Duivels. Als eerste tegenstander wacht Egypte en ...

406
406
‘Jérémy Doku slaat grote transferslag vlak voor WK’

Jérémy Doku is on fire. De buitenspeler was op het einde van het seizoen al in ...

274
274
Basisplek Vanaken op WK afgemaakt: “Doet Garcia niet”

Hans Vanaken is een belangrijk onderdeel geworden van de selectie van bondscoach Rudi Garcia. De ...

282
282
Union SG slaat keihard terug op Belgische topclubs

Union SG werd vorig seizoen landskampioen en afgelopen seizoen won het de beker en werd het tweede ...

481
481
WK Duivels? Joos en Vandenbempt vellen verdict

De Rode Duivels maken zich klaar voor het WK. Het grootste voetbaltoernooi loert om de hoek. Peter ...

193
193
‘Cercle Brugge zet door voor ervaren goalgetter’

Cercle Brugge nam afscheid van Dante Vanzeir en Steve Ngoura lokt interesse van RC Lens. De ...

150
150
Croonen waarschuwt Club Brugge & co met groots plan

KRC Genk stelde Thibaut Courtois voor als een nieuwe investeerder via NXTPLAY. De doelman van Real ...

484
484
Jeremy Doku laat niemand onberoerd met verrassend bericht

Jeremy Doku heeft opnieuw de aandacht naar zich toegetrokken. De aanvaller van de Rode Duivels ...

158
158
Albert lyrisch over Duivel: "Boegbeeld van Belgisch voetbal"

Philippe Albert is een ervaringsdeskundige als het over de Rode Duivels gaat. Hij speelde mee op ...

178
178
Garcia hakt knopen door: 'dit is de basisploeg tegen Egypte'

België trekt met vertrouwen naar het WK. De Rode Duivels wonnen met 0-2 van Kroatië en met ...

585
585

Meer sportnieuws