Union slikt pandoering, maar krijgt ook uitstekend nieuws

door
Union slikt pandoering, maar krijgt ook uitstekend nieuws

Komend weekend wordt er niet gevoetbald in de Jupiler Pro League, want deze week staat in het teken van interlandvoetbal. De meeste eersteklassers grijpen de gelegenheid dan ook aan om wat intensiever te trainen en in oefenwedstrijden speelminuten te gunnen aan jongens die minder aan bod komen. Vertrouwen tanken heeft Union daarbij echter niet gedaan.

De Brusselaars zijn alweer bezig aan een sensationeel seizoen. Na tien speeldagen staan ze aan de leiding in de Jupiler Pro League na een 22 op 30, waardoor ze één punt voorsprong hebben op Anderlecht en twee op AA Gent. Daarnaast wisten ze zich ook te plaatsen voor de poules van de Europa League, waarin ze tot dusver gelijkspeelden tegen Toulouse en verloren op Liverpool.

LEES OOK: Kassa rinkelt bij Club Brugge: record aan diggelen?

Pandoering tegen Twente

Woensdagavond probeerde Union in het ritme te blijven met een oefenwedstrijd achter gesloten deuren tegen FC Twente, momenteel één van de revelaties in de Eredivisie met een knappe derde plaats. Dat werd echter een calvarietocht, want Union kreeg in eigen stadion een 1-4 om de oren.

Bij de Nederlanders was Sem Steijn de grote man met drie goals. Het doelpunt van Union kwam van de voet van Elton Kabangu. Alexander Blessin moest wel zowat zijn volledige basisploeg missen en dus speelde Union met een mix van bankzitters en spelers uit de U23.

Eckert Ayensa is terug

Er was echter ook goed nieuws te rapen voor de leider, want Dennis Eckert Ayensa maakte er zijn rentree. De Duitse spits was in bloedvorm aan het seizoen begonnen en was in de eerste acht officiële matchen goed voor zeven goals en een assist. Daarna stond hij echter bijna een maand aan de kant met een blessure.

Vorige donderdag zat hij op Anfield wel al een eerste keer op de bank en nu heeft hij dus ook zijn eerste speelminuten gemaakt. Blessin heeft er na de interlandbreak dus weer een extra wapen bij. Hun eerste opdracht is voor vrijdag 20 oktober, wanneer AS Eupen op bezoek komt.

Moet Union zwaar tillen aan dat resultaat?

Meest recent

Plotse wending: 'Club vol voor aanvaller, huurdeal + optie'

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt om middernacht definitief zijn deuren. Club ...

209
209
Bitterzoete zege Genk: "Dit is iets om trots op te zijn"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk in de Europa League. De Limburgers deden donderdag ...

38
38
Eindstand UEL: Nederlands bloedbad, tegenstanders Genk gekend

De League Phase van de Champions League zit erop. Donderdagavond werden alle wedstrijden van de ...

203
203
Genk vloekt: winning-goal Karetsas niet genoeg voor top 8

KRC Genk heeft de League Phase van de Europa League al winnend afgesloten. Ondanks een vroege ...

105
105
Witte rook bij KVM: miljoenentransfer in kannen en kruiken

KV Mechelen is matig aan de tweede seizoenshelft begonnen, maar blijft desondanks in de running om ...

71
71
'Tijd tikt: Club Brugge pakt harde transferbeslissing'

De euforie na de Champions League-triomf van woensdag was bijzonder groot bij Club Brugge, maar de ...

414
414
Europees gelukje voor Genk? Vossen fileert penaltyfase

KRC Genk is in eigen land bezig aan een kwakkelseizoen, maar kon zich nog ietwat optrekken aan de ...

117
117
Anderlecht dumpt Ashimeru: opvallende details bekend

RSC Anderlecht heeft zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd donderdag ...

296
296
Stiekeme titelambities? STVV slaat toe met JPL-bekende

Vermits Union SG en Club Brugge de degens met mekaar kruisen, krijgt STVV komend weekend mogelijk ...

173
173
Club Brugge schrikt zich rot: last-minute vertrek Tzolis?

Met het ticket voor de tussenronde in de Champions League op zak, beschikt Club Brugge over een ...

743
743
Genk zoekt Europese glorie: Hayen roteert met basiself

Donderdagavond valt het doek over de League Phase van de Champions League. KRC Genk hoopt zich op de ...

22
22
‘Vermeeren zorgt voor opschudding: knaltransfer dichtbij’

Arthur Vermeeren is nog maar net weer in beeld bij Marseille, of het rommelt opnieuw rond de jonge ...

415
415
Punten L'Equipe: uitzonderlijk cijfer voor één Club-speler

Club Brugge heeft woensdag opnieuw een historische avond in de Champions League beleefd. Het ...

408
408
Tegenstander hemelt Genkie op: opvallende bijnaam onthuld

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

242
242
Achtste wintertransfer Anderlecht: JPL-deal helemaal rond

Met de komst van verdediger Moussa Diarra, rondde RSC Anderlecht zijn inkomende huiswerk op de ...

331
331
'Diepgaand probleem Anderlecht: bizarre trainersoplossing'

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

446
446
Deadline in zicht: Cercle en Standard passeren langs kassa

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt genadeloos zijn deuren. Verschillende clubs uit ...

83
83
'Kompany verscheurd na last-minute transfer Bayern'

Bayern München heeft woensdagavond de League Phase van de Champions League afgesloten op een ...

111
111
'Solden in Anderlecht: prijskaartje sterkhouder lekt uit'

Op inkomend vlak lijkt RSC Anderlecht klaar met zijn huiswerk, terwijl er op uitgaand gebied louter ...

776
776
Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League alweer speeldag 23 op het programma. De volgende ...

167
167
'Frutos klapt uit de biecht: done deal met Anderlecht'

In de slotweek van de wintermercato moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor een ...

348
348
'Overmars all-in: Antwerp zet zinnen op JPL-revelatie'

Van de beloofde versterkingen kwam tot dusver vrij weinig in huis bij Antwerp, maar in het slot van ...

407
407
'Club Brugge verliest sterkhouder: topscouts in tribune'

De uitblinkers vielen woensdag niet op één hand te tellen bij Club Brugge, maar met ...

539
539
'Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk'

KRC Genk is al zeker van de knock-outfase in de Europa League, maar tegen Malmö FF staat er ...

398
398
Kassa rinkelt bij Club Brugge: record aan diggelen?

Dankzij een fraaie 3-0 zege tegen Olympique Marseille kwalificeerde Club Brugge zich met glans ...

718
718

Meer sportnieuws