Union slikt pandoering, maar krijgt ook uitstekend nieuws

door
Union slikt pandoering, maar krijgt ook uitstekend nieuws

Komend weekend wordt er niet gevoetbald in de Jupiler Pro League, want deze week staat in het teken van interlandvoetbal. De meeste eersteklassers grijpen de gelegenheid dan ook aan om wat intensiever te trainen en in oefenwedstrijden speelminuten te gunnen aan jongens die minder aan bod komen. Vertrouwen tanken heeft Union daarbij echter niet gedaan.

De Brusselaars zijn alweer bezig aan een sensationeel seizoen. Na tien speeldagen staan ze aan de leiding in de Jupiler Pro League na een 22 op 30, waardoor ze één punt voorsprong hebben op Anderlecht en twee op AA Gent. Daarnaast wisten ze zich ook te plaatsen voor de poules van de Europa League, waarin ze tot dusver gelijkspeelden tegen Toulouse en verloren op Liverpool.

LEES OOK: 'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Pandoering tegen Twente

Woensdagavond probeerde Union in het ritme te blijven met een oefenwedstrijd achter gesloten deuren tegen FC Twente, momenteel één van de revelaties in de Eredivisie met een knappe derde plaats. Dat werd echter een calvarietocht, want Union kreeg in eigen stadion een 1-4 om de oren.

Bij de Nederlanders was Sem Steijn de grote man met drie goals. Het doelpunt van Union kwam van de voet van Elton Kabangu. Alexander Blessin moest wel zowat zijn volledige basisploeg missen en dus speelde Union met een mix van bankzitters en spelers uit de U23.

Eckert Ayensa is terug

Er was echter ook goed nieuws te rapen voor de leider, want Dennis Eckert Ayensa maakte er zijn rentree. De Duitse spits was in bloedvorm aan het seizoen begonnen en was in de eerste acht officiële matchen goed voor zeven goals en een assist. Daarna stond hij echter bijna een maand aan de kant met een blessure.

Vorige donderdag zat hij op Anfield wel al een eerste keer op de bank en nu heeft hij dus ook zijn eerste speelminuten gemaakt. Blessin heeft er na de interlandbreak dus weer een extra wapen bij. Hun eerste opdracht is voor vrijdag 20 oktober, wanneer AS Eupen op bezoek komt.

Moet Union zwaar tillen aan dat resultaat?

Meest recent

Vrancken is scherp na vreemde rode kaart voor STVV

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen, maar werd zaterdagavond weer een beetje met de voetjes ...

95
95
'Club Brugge legt prijskaartje Onyedika vast'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

332
332
Vlotte zeges Liverpool en Barça, ademruimte voor Pocognoli

Er kwamen zaterdagavond nog enkele Europese grootmachten in actie. Liverpool en FC Barcelona hebben ...

17
17
Charleroi zet straffe reeks voort en stuit opmars STVV

Charleroi blijft zijn straffe reeks van de laatste weken verderzetten. Ze pakken nu ook de scalp van ...

51
51
'Genk laat toptalent vertrekken: oorzaak bekend'

KRC Genk beleeft een zeer opmerkelijke mercato. Het versterkt zich voorlopig niet, maar laat wel ...

150
150
Woeste Kompany haalt uit naar refs na nieuw puntenverlies

Maandenlang was Bayern München onaantastbaar in de Bundesliga, maar plots lijkt het team van ...

132
132
Nainggolan weer beslissend, RWDM wint opnieuw

In de slotwedstrijden van zaterdagavond in de Challenger Pro League heeft Radja Nainggolan zich ...

84
84
PSG stuurt speler naar België, verrassende transfer Yaremchuk

De wintermercato is in zijn laatste dagen aanbeland. Ongetwijfeld zullen we daarin nog enkele ...

147
147
'Cercle pakt nog uit met Duitse jeugdinternational'

Cercle Brugge was de voorbije weken goed op dreef, maar kreeg zaterdag een pijnlijke 0-4 om de oren ...

66
66
'Club Brugge in shock: alsnog vertrek Onyedika?'

Voor Club Brugge belooft het slot van de wintermercato nog zeer druk te worden. Niet alleen hopen ze ...

407
407
Chelsea wint op de valreep, Bayern verliest weer punten

Bayern München en Vincent Kompany lijken plots in een dipje te zitten. Ze blijven achter met ...

21
21
Slotoffensief komt te laat: Essevee onderuit tegen Westerlo

Zulte Waregem heeft zaterdag een zeer slechte zaak gedaan. Het moet weer bang achterom kijken nadat ...

30
30
‘Real verraadt eigen coach: droomtrainer staat al klaar’

Real Madrid heeft z’n nieuwe T1 nog maar net aangesteld, maar het Bernabéu gelooft er ...

134
134
Vrancken geeft het 'geheim' van STVV-succes prijs

STVV is bijzonder sterk bezig en staat knap tweede in de Jupiler Pro League. Vanavond nemen ze het ...

31
31
'AA Gent deelt KRC Genk twee transfertikken uit'

In België is er al jaren een strijd om de beste talenten. AA Gent probeert ook steeds meer in ...

211
211
'Club Brugge baalt: parel trekt naar Europese top'

Club Brugge leeft momenteel op een wolk na de kwalificatie in de Champions League, maar ze gaan toch ...

780
780
Druk op Renard neemt toe: "Er werd toch flink gespendeerd"

Besnik Hasi krijgt voorlopig de volle laag, maar daarachter zal Olivier Renard toch stilaan ...

370
370
Vannieuwkerke verrast vriend en vijand met opvallende zet

Karl Vannieuwkerke is dit weekend te horen en te zien op het WK Veldrijden in het Nederlandse Hulst. ...

118
118
KRC Genk maakt transferdeal met FC Barcelona bekend

Een zeer opvallende transfer bij Racing Genk. Daar hebben ze vandaag een deal gesloten met FC ...

187
187
Clement komt met bijzonder straffe Premier League-uitspraak

Philippe Clement kende wisselend succes bij AS Monaco en Rangers FC. Hij trok nadien naar Norwich ...

97
97
Arsenal recht de rug, Leipzig haakt helemaal af

In de Bundesliga en Premier League stonden er namiddag een aantal matche op het programma. Kregen we ...

22
22
Antwerp houdt gezondheidswandeling bij Cercle Brugge

Royal Antwerp FC stond om 16u voor een aantal moeilijke verplaatsing naar Cercle Brugge. Al werd het ...

80
80
Kompany looft oude JPL-bekende: "Groot talent"

Bayern München hoopt vandaag weer de zege te pakken tegen Hamburger SV. Vincent Kompany kreeg ...

43
43
Vanhaezebrouck scherp voor De Mil: "Stel je je vragen bij"

Rik De Mil trok enkele weken geleden van Sporting Charleroi naar AA Gent. Bij de Carolo's doet Hans ...

260
260
Hasi trekt van leer: "Dàt vroeg de club aan mij"

Bij RSC Anderlecht staat er na de 5 op 18 veel druk op de ketel. Winnen bij Standard is nodig voor ...

258
258

Meer sportnieuws