Union slikt pandoering, maar krijgt ook uitstekend nieuws

door
Union slikt pandoering, maar krijgt ook uitstekend nieuws

Komend weekend wordt er niet gevoetbald in de Jupiler Pro League, want deze week staat in het teken van interlandvoetbal. De meeste eersteklassers grijpen de gelegenheid dan ook aan om wat intensiever te trainen en in oefenwedstrijden speelminuten te gunnen aan jongens die minder aan bod komen. Vertrouwen tanken heeft Union daarbij echter niet gedaan.

De Brusselaars zijn alweer bezig aan een sensationeel seizoen. Na tien speeldagen staan ze aan de leiding in de Jupiler Pro League na een 22 op 30, waardoor ze één punt voorsprong hebben op Anderlecht en twee op AA Gent. Daarnaast wisten ze zich ook te plaatsen voor de poules van de Europa League, waarin ze tot dusver gelijkspeelden tegen Toulouse en verloren op Liverpool.

LEES OOK: Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Pandoering tegen Twente

Woensdagavond probeerde Union in het ritme te blijven met een oefenwedstrijd achter gesloten deuren tegen FC Twente, momenteel één van de revelaties in de Eredivisie met een knappe derde plaats. Dat werd echter een calvarietocht, want Union kreeg in eigen stadion een 1-4 om de oren.

Bij de Nederlanders was Sem Steijn de grote man met drie goals. Het doelpunt van Union kwam van de voet van Elton Kabangu. Alexander Blessin moest wel zowat zijn volledige basisploeg missen en dus speelde Union met een mix van bankzitters en spelers uit de U23.

Eckert Ayensa is terug

Er was echter ook goed nieuws te rapen voor de leider, want Dennis Eckert Ayensa maakte er zijn rentree. De Duitse spits was in bloedvorm aan het seizoen begonnen en was in de eerste acht officiële matchen goed voor zeven goals en een assist. Daarna stond hij echter bijna een maand aan de kant met een blessure.

Vorige donderdag zat hij op Anfield wel al een eerste keer op de bank en nu heeft hij dus ook zijn eerste speelminuten gemaakt. Blessin heeft er na de interlandbreak dus weer een extra wapen bij. Hun eerste opdracht is voor vrijdag 20 oktober, wanneer AS Eupen op bezoek komt.

Moet Union zwaar tillen aan dat resultaat?

Meest recent

Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

23
23
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

22
22
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

190
190
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

24
24
Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

35
35
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

39
39
Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Nu het interlandvoetbal weer voorbij is, staat de start van de play-offs in de Jupiler Pro League ...

274
274
Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Ook in Engeland wordt er dit weekend weer gevoetbald nu de interlandbreak erop zit. Daar zit er bij ...

45
45
Straf: onbekende Belg legt Modric vuur aan de schenen

De Serie A krijgt in ons land doorgaans toch wat minder aandacht dan pakweg de Premier League en dat ...

23
23
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

124
124
Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Alle deelnemers van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn bekend. De Rode ...

81
81
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

210
210
Vermant is de pineut: Vanhaezebrouck snoeihard voor Tresoldi

Nicolo Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge het ene doelpunt na het ...

141
141
Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

KRC Genk kende een teleurstellend seizoenseinde. De Limburgers hadden uiteindelijk alles in eigen ...

267
267
Boussoufa mengt zich in racismedebat: “Club Brugge-fans...”

Afgelopen interlandperiode was er weer een moment dat heel wat stof deed opwaaien. Tijdens Spanje ...

303
303
'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

231
231
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

112
112
Karetsas krijgt advies: "Hij moet vertrekken"

KRC Genk moet dit seizoen vrede nemen met de Europe Play-Off. Dat betekent dat we een parel als ...

157
157
Degradatiestrijd al beslist? "Duimen voor mirakel"

Dit weekend beginnen de play-offs in de Jupiler Pro League. Daarin moet nog veel beslist worden, al ...

103
103
Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

139
139
JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

121
121
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

177
177
Union bibbert: smaakmaker sluit vertrek niet uit

Nadat het vorig seizoen al de titel veroverde, kan Union dit seizoen zowaar nog beter doen. Het ...

52
52
'Anderlecht neemt alweer afscheid van doelman'

Bij Anderlecht lijkt de zomermercato stilaan vorm te krijgen. Die zal in eerste instantie gepaard ...

202
202
'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

281
281

Meer sportnieuws