Spileers reageert op felle kritiek van laatste weken

530 stemmen
Spileers reageert op felle kritiek van laatste weken

Bij Club Brugge loert er alsmaar meer een crisis om de hoek. Blauw-Zwart blijft na de nederlaag op Standard van vorig weekend achter met een schamele 16 op 30 in de competitie en dat is toch veel te weinig voor een ploeg die de titel ambieert. Vooral de defensie wordt met de vingers gewezen.

Daar moest Ronny Deila op rechts de voorbije weken vaak puzzelen door blessures bij Buchanan en Sabbe. Centraal kon hij wel vasthouden aan zijn vaste duo, bestaande uit Brandon Mechele en Jorne Spileers. Zij krijgen echter de nodige kritiek te slikken, waarbij ook Spileers niet ontsnapt.

LEES OOK: Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Spileers hard aangepakt

Zo was bijvoorbeeld Filip Joos in 90 Minutes vrij hard voor het jonge talent. "Eigenlijk mag je dat van Spileers nog niet zeggen, maar ik vind dat hij nu echt wel te veel foutjes maakt. Als hij zijn hele carrière voor Club Brugge speelt, dan heeft hij het top gedaan. Dan mag hij heel tevreden zijn", verklaarde de analist daar.

Spileers ging de voorbije weken een paar keer in de fout, maar is nog zeer jong. Voorlopig blijft hij het vertrouwen behouden, nadat hij eind vorig seizoen door Rik De Mil gelanceerd werd. Bovendien werd Spileers ook opnieuw opgeroepen voor de Jonge Duivels, waar hij in september debuteerde met een basisplaats tegen Kazachstan.

Spileers reageert op kritiek

"Voor alle duidelijkheid: ik weet ook wel dat ik de voorbije weken foutjes heb gemaakt", reageert Spileers in Het Nieuwsblad op de kritiek. "Dat lijkt mij ook niet abnormaal voor een 18-jarige. Maar ik kan iedereen verzekeren dat ik er alles aan doe om uit die fouten te leren. Hoe meer matchen ik speel, hoe beter ik dus zal worden."

Spileers probeert zich dus zo min mogelijk aan te trekken van de kritiek van de buitenwereld. "Het belangrijkste is uiteindelijk toch wat de trainer en mijn ploegmaats over mij denken", beseft hij. "Ik ben dus blij dat Ronny Deila in mij blijft geloven én dat ik opnieuw ben opgeroepen voor de beloften, daar spreekt toch ook waardering uit."

Is de kritiek op hem overdreven?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

65
65
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

27
27
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

163
163
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

49
49
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

340
340
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

272
272
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

567
567
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

107
107
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

319
319
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

132
132
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

58
58
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

98
98
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

94
94
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

258
258
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

300
300
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

406
406
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

430
430
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

434
434
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

161
161
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

199
199
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

81
81
Bommetje bij KRC Genk: boegbeeld verlaat de club

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

439
439
'Bayern haakt af: droomscenario voor De Cat?'

Het heeft er alle schijn van dat Nathan De Cat deze zomer Anderlecht zal verlaten. Het lijkt enkel ...

491
491
OHL heeft eerste zomeraanwinst beet: optie gelicht

OH Leuven gaat het volgend seizoen over een andere boeg gooien na alweer een grijs jaar. De voorbije ...

38
38
Kerkhofs onthult waarom Courtois en Hasselt mislukten

KRC Genk kwam deze week met het straffe nieuws dat Thibaut Courtois terugkeert bij de club. De Rode ...

108
108
Marokko verrast met opvallende oproep voor RSCA’er

Alle ogen zijn stilaan gericht op het WK, dat binnen acht dagen officieel van start gaat. Alle ...

222
222

Meer sportnieuws