"Mijn slechtste coach ooit? Ronny Deila!"

1359

Ronny Deila liet vorig seizoen een goede indruk achter als hoofdcoach van Standard. Dat leverde hem een overgang op naar Club Brugge, waar hij ondanks wisselvallige resultaten heel wat krediet heeft. Maar ex-speler van de Noorse trainer heeft nu flink naar hem uitgehaald.

Deila werkte in het verleden onder meer bij Celtic Glasgow. Bij de Schotse topclub stond hij zo'n twee jaar rond. In die periode liep had hij daar ook de beschikking over Colin Kazim-Richards. De aanvaller, die momenteel op zijn 37ste geen club heeft, sprak in de podcast Filthy Fellas zeer scherpe taal over de huidige trainer van Club Brugge.

LEES OOK: Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

Dieet met spek

Zo noemt hij de Noor zelfs zijn slechtste trainer ooit. "Je vroeg me wie de slechtste coach ooit was. Voor mij was dat Ronny Deila. Niemand in onze groep leerde iets van hem. Geen motivatie, verbondenheid... En op het veld was hij in één iets niet goed: tactiek", aldus Richards.

Ook zijn nutritionele beleid deed de wenkbrauwen fronsen. "Hij bracht overigens een dieet in het team. Geen koolhydraten, maar wel spek en alles wat vet en vlees was. Als je om 9u 's ochtends komt ontbijten en alles is gefrituurd, dan heb je zoiets van 'wat is er aan de hand?", klinkt het.

Woelwater Richards

Een opvallend scherpe reactie dus, al legde Richards zelf ook een woelig carrièrepad af. De aanvaller speelde voor maar liefst 19 clubs in zijn carrière en werd bij veel ploegen doorgestuurd wegens zijn extra sportieve perikelen. De aanvaller had nochtans veel talent en liet bij momenten erg mooie dingen zien, maar die hoogtepunten waren nooit van lange duur.

Gaat Deila Club weer op de rails krijgen?

Meest recent

Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht eindelijk bekend?

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

15
15
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

41
41
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

28
28
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

19
19
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

47
47
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

179
179
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

27
27
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

42
42
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

20
20
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

101
101
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

56
56
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

193
193
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

65
65
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

180
180
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

29
29
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

84
84
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

940
940
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

53
53
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

169
169
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

939
939
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

50
50
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

24
24
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

155
155
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

134
134
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

303
303

Meer sportnieuws