"Mijn slechtste coach ooit? Ronny Deila!"

door

Ronny Deila liet vorig seizoen een goede indruk achter als hoofdcoach van Standard. Dat leverde hem een overgang op naar Club Brugge, waar hij ondanks wisselvallige resultaten heel wat krediet heeft. Maar ex-speler van de Noorse trainer heeft nu flink naar hem uitgehaald.

Deila werkte in het verleden onder meer bij Celtic Glasgow. Bij de Schotse topclub stond hij zo'n twee jaar rond. In die periode liep had hij daar ook de beschikking over Colin Kazim-Richards. De aanvaller, die momenteel op zijn 37ste geen club heeft, sprak in de podcast Filthy Fellas zeer scherpe taal over de huidige trainer van Club Brugge.

LEES OOK: De Cuyper verrast met lofzang over Belgische club

Dieet met spek

Zo noemt hij de Noor zelfs zijn slechtste trainer ooit. "Je vroeg me wie de slechtste coach ooit was. Voor mij was dat Ronny Deila. Niemand in onze groep leerde iets van hem. Geen motivatie, verbondenheid... En op het veld was hij in één iets niet goed: tactiek", aldus Richards.

Ook zijn nutritionele beleid deed de wenkbrauwen fronsen. "Hij bracht overigens een dieet in het team. Geen koolhydraten, maar wel spek en alles wat vet en vlees was. Als je om 9u 's ochtends komt ontbijten en alles is gefrituurd, dan heb je zoiets van 'wat is er aan de hand?", klinkt het.

Woelwater Richards

Een opvallend scherpe reactie dus, al legde Richards zelf ook een woelig carrièrepad af. De aanvaller speelde voor maar liefst 19 clubs in zijn carrière en werd bij veel ploegen doorgestuurd wegens zijn extra sportieve perikelen. De aanvaller had nochtans veel talent en liet bij momenten erg mooie dingen zien, maar die hoogtepunten waren nooit van lange duur.

Gaat Deila Club weer op de rails krijgen?

Meest recent

Pro League versus DAZN: ultieme deadline bekend

DAZN zegde dinsdag het tv-contract op met de Pro League, die daarop naar de rechtbank trok om het ...

37
37
De Cuyper verrast met lofzang over Belgische club

Maxim De Cuyper maakte de overstap van Club Brugge naar Brighton. De linksback is in Engeland niet ...

40
40
‘Anderlecht vloekt: enorme monstersom voor Stassin’

Lucas Stassin werd bij RSC Anderlecht aan de kant geschoven. De aanvaller kreeg geen kansen in het ...

50
50
DAZN zet ook politiek op zijn kop: drastische veranderingen

DAZN heeft beslist om het TV-contract met de Pro League stop te zetten. Daardoor heerst er veel ...

357
357
El Ouahdi roept erg straffe taal bij KRC Genk

Zakaria El Ouahdi is dit seizoen één van de grote uitblinkers van KRC Genk. De ...

145
145
‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

RSC Anderlecht staat in de Jupiler Pro League op een derde plek. Paars-Wit mikt uiteraard altijd op ...

175
175
'Real Madrid brengt Liverpool ongenadige transferboodschap'

Bij Real Madrid moeten we naar goede gewoonte geen transferactiviteit te verwachten tijdens de ...

33
33
AA Gent slaat toe: 'leider' tekent langdurig contract

Bij AA Gent ontdekten ze de voorbije maanden weer enkele talenten uit eigen kweek. Eind vorig ...

56
56
'Standard pakt uit met Franse WK-ganger'

Standard hoopt zich vrijdagavond tegen KV Mechelen te kunnen herpakken, want de Rouches blikken ...

86
86
'Bliksemvertrek bij Westerlo: bestemming al bekend'

Het gaat bij Westerlo dit seizoen nog met ups en downs. Wellicht hadden ze in 't Kuipje halfweg de ...

47
47
'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

195
195
Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

131
131
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

209
209
‘Union SG wrijft zich in de handen: scouts kijken ogen uit'

Union SG deed de afgelopen jaren al heel wat straffe transferdeals en dit seizoen kunnen spelers ...

89
89
Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

In de Conference League stond Strasbourg tegenover Crystal Palace. De aantrekkelijke affiche, met ...

129
129
Refs speeldag 16: Brusselse derby en pikante affiche

Na een Europese midweekspeeldag staat er alweer een nieuwe speeldag in de Jupiler Pro League op het ...

69
69
Opvallende transferonthulling De Cuyper: “Dankzij Meijer”

Maxim De Cuyper was de afgelopen seizoen één van de smaakmakers bij Club Brugge, maar ...

231
231
Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

De Belgische voetbalbond zoekt een nieuwe pion voor de raad van bestuur na het vertrek van Wouter ...

226
226
Van Crombrugge klopt op eigen borst: signaal naar Fink

KRC Genk deed in de Europa League goede zaken. De Limburgers wonnen met 2-1 van Basel. In het slot ...

187
187
'Guardiola gecharmeerd: JPL-parel op radar Manchester City'

Manchester City is weer aan het bouwen aan een team dat de komende jaren de Premier League kan ...

204
204
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

254
254
'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

293
293
'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

138
138
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

133
133
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

86
86

Meer sportnieuws