"Mijn slechtste coach ooit? Ronny Deila!"

door

Ronny Deila liet vorig seizoen een goede indruk achter als hoofdcoach van Standard. Dat leverde hem een overgang op naar Club Brugge, waar hij ondanks wisselvallige resultaten heel wat krediet heeft. Maar ex-speler van de Noorse trainer heeft nu flink naar hem uitgehaald.

Deila werkte in het verleden onder meer bij Celtic Glasgow. Bij de Schotse topclub stond hij zo'n twee jaar rond. In die periode liep had hij daar ook de beschikking over Colin Kazim-Richards. De aanvaller, die momenteel op zijn 37ste geen club heeft, sprak in de podcast Filthy Fellas zeer scherpe taal over de huidige trainer van Club Brugge.

LEES OOK: Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Dieet met spek

Zo noemt hij de Noor zelfs zijn slechtste trainer ooit. "Je vroeg me wie de slechtste coach ooit was. Voor mij was dat Ronny Deila. Niemand in onze groep leerde iets van hem. Geen motivatie, verbondenheid... En op het veld was hij in één iets niet goed: tactiek", aldus Richards.

Ook zijn nutritionele beleid deed de wenkbrauwen fronsen. "Hij bracht overigens een dieet in het team. Geen koolhydraten, maar wel spek en alles wat vet en vlees was. Als je om 9u 's ochtends komt ontbijten en alles is gefrituurd, dan heb je zoiets van 'wat is er aan de hand?", klinkt het.

Woelwater Richards

Een opvallend scherpe reactie dus, al legde Richards zelf ook een woelig carrièrepad af. De aanvaller speelde voor maar liefst 19 clubs in zijn carrière en werd bij veel ploegen doorgestuurd wegens zijn extra sportieve perikelen. De aanvaller had nochtans veel talent en liet bij momenten erg mooie dingen zien, maar die hoogtepunten waren nooit van lange duur.

Gaat Deila Club weer op de rails krijgen?

Meest recent

Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

16
16
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

115
115
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

30
30
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

301
301
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

240
240
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

128
128
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

121
121
‘Ophef in Nederland: bliksemvertrek Sterling bij Feyenoord’

Raheem Sterling werd met toeters en bellen binnengehaald bij Feyenoord. De Engelse international ...

58
58
Heftig nieuws: speler Deense topclub in coma na steekpartij

Heftig nieuws uit Denemarken: 19-jarige middenvelder Alamara Djabi werd even in een kunstmatige coma ...

0
0
Cornelis verrast over toekomst: snel weer in België?

Hans Cornelis werd ontslagen bij Sporting Charleroi. De hoofdtrainer blijft echter niet bij de ...

74
74
‘Belgische clubs strijden om Europese sensatie’

De zomermercato komt stilletjes dichterbij en de clubs kijken achter de schermen al vooruit. ...

107
107
‘Lukaku krijgt monsterboete, nieuwe uitdaging nakend’

De soap rond Romelu Lukaku en Napoli blijft voortduren. De laatste update was dat Big Rom weer naar ...

217
217
‘Succesformule Union: weer kassa voor twee goudhaantjes'

Union SG deed afgelopen speeldag een uitstekend zaak in de Champions Play-Offs. De Brusselse club ...

60
60
Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Vincent Kompany is hot in Duitsland én wereldwijd. De Belgische oefenmeester is Europa aan ...

80
80
Genadeloze Garcia: twee vaste Duivels geschrapt voor WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Wie selecteert bondscoach Rudi ...

604
604
Leko hakt knoop door over Vanaken: basis tegen KVM?

Hans Vanaken moest afgelopen speeldag op de bank beginnen in de topper tegen Union SG. De ...

183
183
Cornelis maakt korte metten met Frutos na ontslag

Hans Cornelis werd de laan uitgestuurd bij Sporting Charleroi na een desastreuze reeks in de Jupiler ...

265
265
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

334
334
Zoon van Klinsmann breekt nek na horrorblessure

In Italië maakte Jonathan Klinsmann, zoon van Duitse legende Jürgen Klinsmann, een ...

46
46
Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

150
150
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

55
55
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

570
570
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

173
173
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

295
295
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

435
435

Meer sportnieuws