Wat hield Hazard zo lang tegen? Droomafscheid werd verwoest

door
Wat hield Hazard zo lang tegen? Droomafscheid werd verwoest

In juni kwam er een einde aan Eden Hazard's tijd bij zijn geliefde Real Madrid, toen zijn contract daar werd ontbonden en hij langs de achterdeur zijn droomclub moest verlaten. Op dat moment deden al geruchten de ronde dat de voormalige Rode Duivel overwoog een punt te zetten achter zijn carrière als professioneel voetballer.

Het feit dat hij pas meer dan vier maanden later daadwerkelijk zijn afscheid van het voetbal aankondigde, doet vermoeden dat hij wellicht nog ergens de hoop koesterde om zijn carrière in schoonheid af te sluiten.

In de afgelopen maanden werd hij in verband gebracht met diverse Europese (sub)topclubs, maar geen van deze speculaties leidden tot concrete aanbiedingen. Deze week heeft transferexpert Fabrizio Romano zelfs onthuld dat alleen clubs uit Saudi-Arabië en de Verenigde Staten nog interesse toonden in Hazard.

Dit was ook niet bepaald de manier waarop de 32-jarige, die enkele jaren geleden nog als een van 's werelds beste spelers werd beschouwd, zijn carrière in stijl zou willen beëindigen.

LEES OOK: Spanje in de ban van Mbappé: superster start oorlog

Hazard wilde zich weer betrokken voelen

In januari vorig jaar sloeg Roberto Martinez alarm. “Zijn tekort aan wedstrijden baart me natuurlijk zorgen”, zei de toenmalige bondscoach aan Eleven Sports. Eden Hazard speelde amper bij Real Madrid en hij viel van de ene blessure in de andere.

Op die manier was hij zelden wedstrijdfit en kon hij zijn gebrek aan wedstrijdritme nooit inhalen. “Dat is nieuw voor (Eden) Hazard, want nooit eerder kwam hij in zo’n situatie terecht zoals nu en dat kan heel lastig zijn.” Hazard was in de voorbije jaren verlost van verschillende blessures en hij was fysiek terug volledig hersteld van zijn kwaaltjes.

In de zomer van 2022 werkte hij keihard om eindelijk weer een rol van betekenis te spelen voor zijn club en land. “Ik heb mijn talent eigenlijk nog niet kunnen tonen. Maar veel liever dan met woorden wil ik met daden op het terrein verandering brengen in mijn situatie”, zei hij aan ESPN.

“Ik voel me gezond en eindelijk topfit. … Mooie prijzen pakken is leuk, maar je wil je als voetballer betrokken voelen. En dat was absoluut niet het geval. Dat moet in het komende seizoen veranderen.”

Geen kwestie van kwaliteit

Dat had hij enkele maanden daarvoor ook beloofd aan de fans van Real Madrid, tijdens de viering van de eindoverwinning in de Champions League. “Madridistas... Ik ben hier nu al drie jaar, met veel blessures en andere dingen. Maar volgend jaar ga ik alles geven voor jullie”, sprak hij de supporters toe aan de kathedraal Almudena.

Ondanks zijn goede voornemens en bereidheid om weer zijn beste niveau te halen, flitste hij daarna nog maar sporadisch. Zoals in de Champions League tegen Celtic ongeveer één jaar geleden, toen hij betrokken was bij alle doelpunten van De Koninklijke.

“Hij is een geweldige speler”, zei de Toni Kroos toen. “Het is geen kwestie van kwaliteit, maar eerder van blessures. Hij was fenomenaal”, aldus de Duitse middenvelder.

‘Has been’ Hazard geloofde niet meer in zichzelf

Toch kon Eden Hazard zijn stempel niet meer drukken bij de Rode Duivels en bij zijn droomclub Real Madrid. Het contrast met zijn concurrent Vinicius Junior kon bijna niet groter zijn.

“Het verschil tussen Vinicius en Hazard is dat de ene een speler van wereldniveau is, en de andere zo'n speler geweest is”, stelde Tomas Roncero, chef-Real Madrid bij AS. Op basis van zijn sportieve prestaties was het bankzitterstatuut van Hazard niet meer dan terecht.

“Waarom hij zo weinig minuten krijgt? Het antwoord is simpel. Als hij er meer zijn tanden had ingezet, had Ancelotti hem meer speeltijd gegeven. Zijn concurrenten hebben meer enthousiasme getoond”, aldus AS.

Hazard is er niet meer in geslaagd om zichzelf uit zijn voetbaldepressie te halen en exact één jaar schreef Real Madrid-icoon Pedrag Mijatovic onze landgenoot zelfs al helemaal af. “Het is moeilijk voor Hazard om te aanvaarden dat hij die vonk kwijt is die hij bij Chelsea wel nog had”, zei Mijatovic aan Carrusel Deportivo.

“Hij is een goede jongen en een grote speler, maar het is onmogelijk voor hem om te brengen wat we van hem verwachten.” Marca ging toen ook hard in op de zorgwekkende vorm van Hazard.

“Het leek wel alsof hij de witte vlag hees, alsof hij toegaf dat er een reden is waarom Ancelotti hem niet zet. Het leek wel alsof zelfs Hazard niet in Hazard geloofde.”

Gestopt bij Rode Duivels om te focussen op Real

“Ik zou graag meer spelen. Tonen dat ik nog altijd een goede speler ben”, verklaarde Eden Hazard in november aan Het Laatste Nieuws. Hij toonde nog steeds een grote honger om terug de absolute topvoetballer van weleer te worden, en daarom kondigde hij in december zijn pensioen aan bij de nationale ploeg.

Verschillende media en analisten vonden het internationale pensioen van Hazard een gebrek aan ambitie en drive, maar dit kon wel eens net andersom zijn. De 32-jarige kon zich namelijk volledig focussen op het herstel van zijn carrière, die al enkele jaren in het slop zat bij Real Madrid.

“Dat hij er nu al mee stopt, is een beetje toegeven dat hij dat (een topspeler, red.) niet meer wordt. Als hij die drive niet meer kan vinden, is het voorbij”, zei Marc Degryse toen in Het Laatste Nieuws.

Maar misschien wilde Hazard net die drive vinden op het clubniveau, zonder zich mentaal en fysiek extra te belasten bij de Rode Duivels. Misschien was het wel zijn keuze om nog enkele jaren alles te geven op de hoogste echelons van het topvoetbal. Nog één keer voluit gaan en zijn immens intrinsiek talent optimaal proberen te benutten.

Meer dan vier maanden zonder contract

In juni kwam er een nieuw keerpunt aan voor Eden Hazard, toen hij langs de achterdeur moest vertrekken bij Real Madrid. De Spaanse topclub en de speler vonden een akkoord omtrent de ontbinding van zijn contract, dat nog één jaar liep.

Op dat moment werd er al gespeculeerd dat de voormalige Rode Duivel een punt achter zijn carrière als profvoetballer zou zetten.

In die periode overwoog Hazard om te stoppen, maar het feit dat hij pas meer dan vier maanden later effectief voetbalpensioen aankondigde, doet vermoeden dat hij ergens misschien nog hoopte om zijn carrière in schoonheid af te sluiten.

Een mooie uitdaging bij een aantrekkelijke club had Hazard misschien kunnen verleiden om van gedachten te veranderen. In de afgelopen maanden werden er verschillende Europese (sub)topclubs aan Hazard gelinkt, maar geen van deze speculaties leidde uiteindelijk tot concrete aanbiedingen.

Transferexpert Fabrizio Romano heeft deze week onthuld dat alleen clubs uit Saudi-Arabië en de Verenigde Staten nog hard aan zijn mouw trokken. Dit is niet bepaald de manier waarop een 32-jarige voetballer, die enkele jaren geleden nog als een van 's werelds beste spelers werd beschouwd, zijn carrière in stijl zou willen beëindigen.

Stoppen op het juiste moment

“Je moet naar jezelf luisteren en stoppen op het juiste moment. Na zestien jaar en meer dan zevenhonderd wedstrijden, heb ik beslist om mijn carrière te stoppen”, deelde Hazard deze week mee in een officieel communiqué.

Vincent Vlieghe, de makelaar van Hazard, zegt bij Sporza dat de mislukte transfer naar Real Madrid een belangrijke rol speelde in zijn beslissing om vroegtijdig een punt te zetten achter zijn spelersloopbaan. “Er is bij Real iets gebroken in hem. Zonder die slechte periode daar zou Eden nu allicht nog voetballen.”

Christian Benteke, een van Hazard zijn beste vrienden, stelde dat zijn passie niet meer hetzelfde was. “Op de bank zitten en alleen maar toekijken, zoals bij Real? Anderen kennen die ups en downs, Eden niet. Het heeft zijn plezier weggenomen.”

Hazard had nog enkele jaren op topniveau in zich

Meest recent

De Cat of Karetsas? Europese top volgt één naam

Komende zomer gaan er weer smaakmakers de Jupiler Pro League verlaten. Twee jonkies die al veel ...

52
52
Ex-spits RSCA en Ajax: "Hoopte deze zomer op JPL-aanbieding"

Elk seizoen worden er honderden trainers aangeboden in de Jupiler Pro League. Nochtans is het ...

18
18
'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

76
76
Clement bedankt Kompany: "Dankzij hem!"

Philippe Clement had altijd al de ambitie om op een dag in Engeland te werken. Enkele maanden ...

65
65
'Frutos helpt Anderlecht en strikt overbodige speler'

Olivier Renard moet de kern van RSC Anderlecht dringend gaan uitdunnen. Cédric Hatenboer ...

229
229
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

164
164
'Aston Villa doet zaken met Belgische club'

Aston Villa is dit seizoen opnieuw één van de revelaties in de Premier League. Na een ...

95
95
Leko neemt twijfels weg over keeperskwestie bij Club

Voor Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Dinsdag staat het voor zijn eerste wedstrijd van ...

270
270
'Transfer dichterbij: sterkhouder ontbreekt bij Antwerp'

Deze week ontwaakt het Belgische voetbal weer uit zijn winterslaap. Dat gebeurt in eerste instantie ...

122
122
'Club gaat overstag en laat Onyedika alsnog vertrekken'

Bij Club Brugge zou de kassa deze mercato weleens stevig kunnen gaan rinkelen. Zondagavond rondden ...

881
881
'Standard snakt naar aanwinst na nieuwe domper'

Standard prijkt voorlopig op een knappe zesde plaats in de Jupiler Pro League, maar het zal alles ...

162
162
Coucke’s opvallende Gouden Schoen-keuze laat fans sprakeloos

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de spotlights naar zich toe trekt. Gisteren op het Gala van ...

115
115
'OHL zet streep door miljoenentransfer'

Bij OH Leuven rinkelde de kassa vorige zomer stevig met de verkoop van Ezechiel Banzuzi. Het ...

25
25
'Anderlecht plooit: transfer snel afgerond'

Er ligt bij Anderlecht deze winter heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig blijft het ...

530
530
'Enorme transferbom: megabod voor Lukaku'

Romelu Lukaku werd zondagavond op het Gala van de Gouden Schoen verkozen tot beste Belg in het ...

633
633
'Union heeft weer beet: medische testen gepland'

De wintermercato is intussen al een tijdje weer open in België, maar bij de topclubs in ons ...

125
125
TRANSFERUURTJE: 'Gent haalt lieveling terug, prijskaartje Tzolis bekend'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

394
394
‘Vijf transferdossiers Renard: één pion vertrekt sowieso’

Het is weer een drukke periode bij Olivier Renard en RSC Anderlecht. De wintermercato zorgt voor ...

429
429
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

144
144
Spanje in de ban van Mbappé: superster start oorlog

Real Madrid verloor in de Supercopa van grote rivaal FC Barcelona en daar was Kylian Mbappé ...

237
237
‘STVV houdt hart vast: smaakmaker richting knaltransfer’

Sint-Truiden VV is richting een topseizoen aan het gaan. De formatie van Wouter Vrancken draait ...

368
368
'Na ware floptransfer: Skov Olsen trekt naar topclub'

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

331
331
Gefluister rond Van Gucht op gala Gouden Schoen

Ruben Van Gucht was gisteren een opvallende aanwezige op het gala van de Gouden Schoen. Opvallend ...

276
276
Kompany zwaar onder de indruk: "Dat is niet normaal!"

Bayern München is 2026 begonnen met een geweldige zege. Ze wonnen met 8-1 van VfL Wolfsburg. ...

151
151
Romelu Lukaku laat Anderlecht watertanden met uitspraken

Bij RSC Anderlecht vielen Colin Coosemans en Nathan De Cat in de prijzen met hun prijzen van Doelman ...

517
517

Meer sportnieuws