'Nieuwe domper Rode Duivels: volgende titularis onzeker'

door
'Nieuwe domper Rode Duivels: volgende titularis onzeker'

Vrijdag staat er een zeer belangrijke opdracht op het programma van de Rode Duivels. Dan moeten ze immers naar Oostenrijk voor een confrontatie met hun voornaamste concurrent in de strijd om kwalificatie voor het EK 2024. Een goed resultaat in Wenen kan een EK-ticket definitief over de streep trekken, maar Domenico Tedesco dreigt wel heel erg aan zijn elftal te moeten sleutelen.

De bondscoach had het al niet makkelijk om zijn selectie samen te stellen, want sleutelspelers als Thibaut Courtois en Kevin De Bruyne liggen nog steeds in de lappenmand. Bovendien haakten sinds de bekendmaking op vrijdag nog enkele jongens af. Leandro Trossard en Ameen Al-Dakhil bleken niet op tijd fit te raken.

LEES OOK: WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Casteels onzeker

Zij werden intussen in de selectie al vervangen door Arthur Vermeeren en Zinho Vanheusden. Maar mogelijk zal Tedesco voor de trip naar Oostenrijk nog moeten puzzelen. Het Laatste Nieuws stelde immers vast dat er woensdag slechts twee doelmannen op training verschenen.

Arnaud Bodart bleef nog steeds binnen, maar ook Koen Casteels was er niet bij. De 31-jarige zou normaal vrijdag onder de lat staan, maar hij is ziek en daardoor hoogst onzeker voor de partij tegen Oostenrijk. Het wordt dus afwachten hoe snel hij geneest.

Sels of Kaminski onder de lat in Oostenrijk?

Momenteel beschikt Tedesco op die manier enkel over Matz Sels en Thomas Kaminski als fitte doelmannen en mogelijk zullen zij onder elkaar moeten uitmaken wie straks zal spelen. Sels heeft daarbij een streepje voor - hij speelde in Estland toen Courtois zijn kat stuurde en Casteels geblesseerd was.

Kaminski wacht daarentegen nog op zijn debuut, maar hij is dit seizoen wel titularis in de Premier League. Met Luton Town moet hij daar wel knokken voor het behoud, maar op die manier krijgt de ex-doelman van Anderlecht en AA Gent wel de kans om zich te onderscheiden. Vorig weekend pakte hij bijvoorbeeld tegen Tottenham nog uit met enkele knappe reddingen.

Wie moet spelen als Casteels niet fit raakt?

Meest recent

"De Redder" - Courtois laat Spanjaarden uit hun dak gaan

Real Madrid treedt binnen een tweetal weken aan in de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

27
27
UCL: Verleningen fnuiken Juve-sprookje, Real dankt sterke Courtois

Woensdag zijn de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Champions League uitgedeeld. Real ...

41
41
'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Senne Lammens werd de voorbije dagen opnieuw bewierrookt bij Manchester United na zijn sterke ...

125
125
'Anderlecht lonkt plots naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

141
141
Overmars aan zet: zaakwaarnemer geeft grote transferhint

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

248
248
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

337
337
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

128
128
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

90
90
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

500
500
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

288
288
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

262
262
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

169
169
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

278
278
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

419
419
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

67
67
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

133
133
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

60
60
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

255
255
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

209
209
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

70
70
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

70
70
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

97
97
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

198
198
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

151
151
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

127
127

Meer sportnieuws