'Nieuwe domper Rode Duivels: volgende titularis onzeker'

545 stemmen
'Nieuwe domper Rode Duivels: volgende titularis onzeker'

Vrijdag staat er een zeer belangrijke opdracht op het programma van de Rode Duivels. Dan moeten ze immers naar Oostenrijk voor een confrontatie met hun voornaamste concurrent in de strijd om kwalificatie voor het EK 2024. Een goed resultaat in Wenen kan een EK-ticket definitief over de streep trekken, maar Domenico Tedesco dreigt wel heel erg aan zijn elftal te moeten sleutelen.

De bondscoach had het al niet makkelijk om zijn selectie samen te stellen, want sleutelspelers als Thibaut Courtois en Kevin De Bruyne liggen nog steeds in de lappenmand. Bovendien haakten sinds de bekendmaking op vrijdag nog enkele jongens af. Leandro Trossard en Ameen Al-Dakhil bleken niet op tijd fit te raken.

LEES OOK: Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

Casteels onzeker

Zij werden intussen in de selectie al vervangen door Arthur Vermeeren en Zinho Vanheusden. Maar mogelijk zal Tedesco voor de trip naar Oostenrijk nog moeten puzzelen. Het Laatste Nieuws stelde immers vast dat er woensdag slechts twee doelmannen op training verschenen.

Arnaud Bodart bleef nog steeds binnen, maar ook Koen Casteels was er niet bij. De 31-jarige zou normaal vrijdag onder de lat staan, maar hij is ziek en daardoor hoogst onzeker voor de partij tegen Oostenrijk. Het wordt dus afwachten hoe snel hij geneest.

Sels of Kaminski onder de lat in Oostenrijk?

Momenteel beschikt Tedesco op die manier enkel over Matz Sels en Thomas Kaminski als fitte doelmannen en mogelijk zullen zij onder elkaar moeten uitmaken wie straks zal spelen. Sels heeft daarbij een streepje voor - hij speelde in Estland toen Courtois zijn kat stuurde en Casteels geblesseerd was.

Kaminski wacht daarentegen nog op zijn debuut, maar hij is dit seizoen wel titularis in de Premier League. Met Luton Town moet hij daar wel knokken voor het behoud, maar op die manier krijgt de ex-doelman van Anderlecht en AA Gent wel de kans om zich te onderscheiden. Vorig weekend pakte hij bijvoorbeeld tegen Tottenham nog uit met enkele knappe reddingen.

Wie moet spelen als Casteels niet fit raakt?

Meest recent

Turkije redt zijn eer nog, Australië mogelijk tegen Duivels

Vrijdagochtend werd ook nog de slotspeeldag in groep D op het WK afgewerkt. Daarin heeft Turkije ...

0
0
Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

53
53
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

43
43
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

207
207
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

155
155
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

38
38
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

376
376
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

154
154
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

461
461
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

56
56
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

110
110
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

47
47
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

351
351
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

694
694
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

526
526
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

153
153
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

1127
1127
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

176
176
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

78
78
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

672
672
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

253
253
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

522
522
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

255
255
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

278
278
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1276
1276

Meer sportnieuws