'Nieuwe domper Rode Duivels: volgende titularis onzeker'

door
'Nieuwe domper Rode Duivels: volgende titularis onzeker'

Vrijdag staat er een zeer belangrijke opdracht op het programma van de Rode Duivels. Dan moeten ze immers naar Oostenrijk voor een confrontatie met hun voornaamste concurrent in de strijd om kwalificatie voor het EK 2024. Een goed resultaat in Wenen kan een EK-ticket definitief over de streep trekken, maar Domenico Tedesco dreigt wel heel erg aan zijn elftal te moeten sleutelen.

De bondscoach had het al niet makkelijk om zijn selectie samen te stellen, want sleutelspelers als Thibaut Courtois en Kevin De Bruyne liggen nog steeds in de lappenmand. Bovendien haakten sinds de bekendmaking op vrijdag nog enkele jongens af. Leandro Trossard en Ameen Al-Dakhil bleken niet op tijd fit te raken.

LEES OOK: Terugkeer naar België? De Bruyne dropt mysterieuze uitspraak

Casteels onzeker

Zij werden intussen in de selectie al vervangen door Arthur Vermeeren en Zinho Vanheusden. Maar mogelijk zal Tedesco voor de trip naar Oostenrijk nog moeten puzzelen. Het Laatste Nieuws stelde immers vast dat er woensdag slechts twee doelmannen op training verschenen.

Arnaud Bodart bleef nog steeds binnen, maar ook Koen Casteels was er niet bij. De 31-jarige zou normaal vrijdag onder de lat staan, maar hij is ziek en daardoor hoogst onzeker voor de partij tegen Oostenrijk. Het wordt dus afwachten hoe snel hij geneest.

Sels of Kaminski onder de lat in Oostenrijk?

Momenteel beschikt Tedesco op die manier enkel over Matz Sels en Thomas Kaminski als fitte doelmannen en mogelijk zullen zij onder elkaar moeten uitmaken wie straks zal spelen. Sels heeft daarbij een streepje voor - hij speelde in Estland toen Courtois zijn kat stuurde en Casteels geblesseerd was.

Kaminski wacht daarentegen nog op zijn debuut, maar hij is dit seizoen wel titularis in de Premier League. Met Luton Town moet hij daar wel knokken voor het behoud, maar op die manier krijgt de ex-doelman van Anderlecht en AA Gent wel de kans om zich te onderscheiden. Vorig weekend pakte hij bijvoorbeeld tegen Tottenham nog uit met enkele knappe reddingen.

Wie moet spelen als Casteels niet fit raakt?

Meest recent

'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

79
79
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

107
107
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

148
148
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

258
258
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

458
458
'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Een aantal kandidaat-Rode Duivels zullen deze wintermercato van club moeten wisselen om zich in de ...

191
191
'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Met een cruciale assist in de topper tegen Internazionale, toonde Noa Lang zich zondagavond ...

241
241
Jashari beklinkt triomf met straffe Club Brugge-uitspraak

Ardon Jashari heeft Club Brugge een half jaar na zijn vertrek nog een mooie prijs bezorgd. Want zijn ...

294
294
'Union helemaal los: sterkhouder weg, twee topaanwinsten'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

144
144
"Misbaksel" - Gouden Schoen-verkiezing zwáár onder vuur

De 72ste Gouden Schoen heeft een grote verrassing opgeleverd. Zo wist Ardon Jashari met de trofee ...

360
360
Xabi Alonso op straat: deze rol speelde Courtois in Real-bom

Het verlies tegen aartsrivaal FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España heeft ...

233
233
'Anderlecht zet transfersoap van de winter op z’n kop'

Anderlecht zet deze winter een transfersoap in gang. Een dossier dat groter wordt dan eerst gedacht ...

329
329
'Leko hakt knopen door: einde verhaal bij Club Brugge?'

Zondag vulde Club Brugge het podium op het Gala van de Gouden Schoen, maar dinsdag is het weer ...

606
606
'Witte rook bij Antwerp: duo sterkhouders pakt koffers'

Om een vervolgstuk te breien aan de sterke reeks in december hoopt Antwerp in januari op een ...

422
422
Vandenbempt onthult reden Gouden Schoen-stunt Jashari

Ardon Jashari verbaasde zondag vriend en vijand door op basis van één stemronde de ...

143
143
'Géén Club Brugge: Yow trekt naar deze club'

Griffin Yow werd de afgelopen twee weken in verband gebracht met de Belgische topclubs. Dat was ...

167
167
Bom barst in Bernabéu: Real Madrid ontslaat Xabi Alonso

Terwijl de ogen van de Belgische voetbalwereld op het Gala van de Gouden Schoen waren gericht ging ...

309
309
Klucht op Gouden Schoen: bizar stemgedrag blootgelegd

Op het Gala van de Gouden Schoen schoot Ardon Jashari zondag de hoofdvogel af, terwijl ook onder ...

867
867
'Toptransfer Beerschot: deal weldra afgerond'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

365
365
Westerlo compleet verrast: toptransfer naar de MLS

KVC Westerlo kent een zeer drukke mercato, zowel in- als uitgaand. De Kemphanen hoopten dat een van ...

79
79
Ivan Leko in shock na gala Gouden Schoen

Club Brugge heeft met Ardon Jashari weer een Gouden Schoen afgeleverd. Al was het bijzonder ...

353
353
'Standard laat floptransfer gratis vertrekken'

Standard zoekt een oplossing voor een aantal spelers. Zo willen ze ruimte maken voor de komst van ...

133
133
De Cat of Karetsas? Europese top volgt één naam

Komende zomer gaan er weer smaakmakers de Jupiler Pro League verlaten. Twee jonkies die al veel ...

616
616
Bekende naam bood zich aan in JPL, maar bleef in de kou

Elk seizoen worden er honderden trainers aangeboden in de Jupiler Pro League. Nochtans is het ...

144
144
'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

282
282

Meer sportnieuws