TRANSFERUURTJE: '2 topclubs melden zich voor Lukaku, verrassing bij Ajax'

door
TRANSFERUURTJE: '2 topclubs melden zich voor Lukaku, verrassing bij Ajax'

De zomermercato is inmiddels gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de voorbereidingen op hun plannen tijdens de komende transferperiodes. Het blijft dan ook nieuwtjes en geruchten regenen. VoetbalNieuws verzamelt het belangrijkste daarvan dagelijks in dit Transferuurtje.

LEES OOK: Ajax stunt en haalt iconische naam als nieuwe TD

Jupiler Pro League

Anderlecht heeft een mooie slag geslagen, want het is erin geslaagd een talent onder contract te leggen. De 15-jarige Nathan De Cat heeft immers zijn handtekening gezet onder een overeenkomst tot medio 2025. De jonge middenvelder wordt op Neerpede gezien als één van de grootste talenten van zijn generatie en speelt momenteel voor de U18.

Eden Hazard kondigde dinsdag zijn afscheid van het profvoetbal aan, maar de ex-Rode Duivel kreeg de voorbije maanden wel degelijk nog de nodige aanbiedingen om aan de slag te gaan. De geruchten over een terugkeer naar de Jupiler Pro League bleken kwakkels, maar er was wel concrete interesse uit Saudi-Arabië en de MLS. Die laatste leek wel een interessante optie, maar uiteindelijk kon geen enkele club Hazard overtuigen.

Buitenland

Romelu Lukaku is uitstekend begonnen aan zijn avontuur bij AS Roma en dat zorgt ervoor dat de strijd om een definitieve transfer in de zomer nu al op gang begint te komen. Chelsea zou dan nog zo'n 37 miljoen pond willen vangen voor de Rode Duivel en dat is een prijs die Roma wel bereid zou zijn om te betalen. Ook Newcastle United zou echter op de loer liggen.

Bij Ajax staan er de nodige veranderingen op til. De Nederlandse grootmacht in crisis zoekt onder meer een technisch directeur en daarvoor zou adviseur Louis van Gaal alvast een verrassende naam naar voor geschoven hebben. Hij zou namelijk Marijn Beuker willen binnenhalen. Die is momenteel technisch directeur in... de Schotse tweede klasse, bij Queen's Park.

Cristiano Ronaldo was vorige winter de eerste wereldster die zwichtte voor de Saudische miljoenen door zijn handtekening te zetten bij Al-Nassr. Daar blijft hij ook op 38-jarige leeftijd even gretig als altijd en aan uitbollen denkt hij nog niet. De aanvaller zou zelfs pas willen stoppen begin 2027, zodat hij nog het WK van 2026 kan meemaken.

Het lijkt erop dat Philippe Clement snel weer aan de slag zal gaan. Onze landgenoot zou intussen in polepositie liggen om de nieuwe trainer te worden van Rangers. De Schotse topclub zou hem na enkele positieve gesprekken zelfs al een concrete aanbieding gedaan hebben en in de komende dagen wordt witte rook verwacht.

🚀 Iedereen leest dit nu

Welke club zou de beste keuze zijn voor Lukaku?

Meest recent

STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

4
4
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

50
50
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

300
300
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

148
148
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

411
411
Croonen verklaart waarom KRC Genk Fink ontsloeg

KRC Genk kent een matig seizoen. In Europa draait het goed, maar in België stellen de ...

255
255
Proto haalt keihard uit naar Fredberg & co

RSC Anderlecht doet het voorlopig niet beter dan vorig seizoen. In de competitie staan ze na een ...

204
204
Charles Vanhoutte krijgt na lange soap een nieuwe trainer

Charles Vanhoutte maakte begin september nog een verrassende transfer. Enkele dagen nadat de ...

19
19
'Man City en Liverpool krijgen deadline voor monsterdeal'

De wintermercato moet nog beginnen, maar in Engeland is de eerste megatransfer al in de maak. ...

59
59
'Club baalt hard en loopt 20 miljoen euro mis'

Club Brugge lijkt alweer voor een zeer drukke mercato te staan. Niet alleen zoekt Blauw-Zwart in ...

322
322
Albert duidt hét probleem voor de Duivels op het WK aan

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard vooral in het teken staan van het WK in de Verenigde Staten, ...

81
81
'Charleroi keihard: miscast alweer doogestuurd'

Voor Charleroi was december een vreemde maand. De Carolo's werden geschokt door het plotse vertrek ...

32
32
'Enorm transfervuurwerk op komst bij Club Brugge'

Na een zware eerste seizoenshelft genieten de Belgische clubs van een korte maar welverdiende ...

1509
1509
Benito Raman verrast iedereen met toekomstplan

KV Mechelen is tot dusver één van de revelaties van het seizoen en gaat de winterstop ...

303
303
Proto waarschuwt Anderlecht over revelatie

Anderlecht sloot zijn kalenderjaar af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi. Het gaat zo ...

251
251
'AA Gent wrijft zich in handen: miljoenentransfer op komst'

AA Gent zal in 2026 nog heel wat werk voor de boeg hebben om zich te plaatsen voor de Champions' ...

298
298
TRANSFERUURTJE: 'Iconische naam voor Ajax, schoktransfer De Winter'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

145
145
Hein vol ongeloof: “Dat is de beste transfer van Antwerp”

Royal Antwerp FC kende een jaar vol ups en downs. Van het mislopen van Europees voetbal en de ...

226
226
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

90
90
Courtois vult voorpagina’s: Spanje in de ban van Duivel

Thibaut Courtois is al jaren de nummer 1 van Real Madrid en zijn status in de Spaanse hoofdstad ...

147
147
‘De Mil stroopt mouwen op: grote transferplannen KAA Gent'

KAA Gent hoopt op een beter 2026. De Buffalo’s zagen coach Ivan Leko vertrekken naar rivaal ...

490
490
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

299
299
Conte geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

Napoli sloot 2025 af met een zege tegen Cremonese. Dat gebeurde zonder Romelu Lukaku en Kevin De ...

86
86
'Antwerp vreest: Kerk lokt lucratieve interesse'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

428
428
'Duranville en Bongonda mogen hopen op knaltransfer'

De transfermarkt opent volgende week weer zijn deuren. Voor heel wat spelers een belangrijke ...

145
145

Meer sportnieuws