'Amuzu laat Anderlecht opnieuw dromen van jackpot'

628
'Amuzu laat Anderlecht opnieuw dromen van jackpot'

Efficiëntie was de voorbije jaren vaak een werkpunt voor Francis Amuzu, maar tegenwoordig is de 24-jarige winger van Anderlecht goed bij schot. Bovendien waren zijn drie goals in negen optredens stuk voor stuk pareltjes. En dus mag Paars-Wit stilaan opnieuw dromen van de jackpot.

Het Nieuwsblad oppert alvast meerdere redenen voor de stappen die Amuzu schijnbaar zette. Op privégebied zocht de spurtbom bijvoorbeeld de steun van een mental coach op. Het hielp hem onder meer om de knop om te draaien nadat hij deze zomer andermaal naast een transfer greep.

LEES OOK: Boma, Xavier of Marc? Belgische profs leggen alles op tafel

Supersub

Daarnaast zorgt zijn huwelijk en aanstaand vaderschap voor de nodige stabiliteit naast het veld, waar Amuzu zichzelf ook beter verzorgt. Hoewel hij de voorbije weken last had van pubalgie veranderde de flankaanvaller bijvoorbeeld zijn eetgewoonten om aan blessurepreventie te doen.

Die maturiteit uit zich ook in extra oefensessies waarin Amuzu zich specifiek focust op voorzetten en afwerking. Op die manier hoopt hij wellicht in één klap punten te scoren bij Brian Riemer, die hem voorlopig vooral als supersub gebruikt. Een ondankbare rol die hem wel als gegoten zit.

Jackpot

Dat hij in tegenstelling tot vorig seizoen geen onbetwiste titularis is heeft uiteraard ook te maken met de toegenomen concurrentie, volgens Riemer eveneens een cruciale factor. "Weinig spelers halen een jaar lang een topniveau als ze niet gepusht worden door een rivaal", aldus de coach.

Alles samen zorgt het ervoor dat Amuzu op weg lijkt naar zijn productiefste campagne ooit. Jesper Fredberg, die hier en daar kritiek kreeg dat hij hem deze zomer niet verkocht, duimt dan ook dat hij die lijn kan doortrekken. Wie weet wenkt volgende zomer, of zelfs in januari al, dan alsnog de jackpot.

Hoeveel is Amuzu volgens u waard?

Meest recent

Perisic heeft zéér straf record in zicht

Ooit maakte Ivan Perisic nog furore op de Belgische velden, want hij lanceerde zijn ...

5
5
'AA Gent heeft vervanger Ngom in vizier'

AA Gent is verrassend sterk aan het seizoen begonnen. Het plaatste zich voor de league phase van de ...

22
22
Nieuwe zeperd voor Pocognoli voor eigen volk

Sébastien Pocognoli maakte tijdens deze interlandperiode zijn debuut als bondscoach van ...

12
12
Sterkhouder legt uit waarom hij plots bij Beerschot verdween

Beerschot kende best een bewogen transferzomer, nadat het vorig seizoen op de valreep naast promotie ...

38
38
Spanje wint op de valreep nog, glorieus jubileum Kane

Dinsdagavond werden ook de laatste wedstrijden van dit interlandluik in de Nations League afgewerkt. ...

51
51
'Napoli klopt weer aan: Union droomt van megasom'

Union beleefde de voorbije maanden alweer een zeer drukke transferzomer. De Brusselaars zagen voor ...

34
34
Stijnen springt in de bres voor neergesabelde Rode Duivel

De Rode Duivels hebben deze interlandperiode afgesloten met een domper, want ze kregen maandagavond ...

146
146
'Grote verrassing: KV Kortrijk haalt toch nieuwe coach'

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich na een pauze van drie weken weer op gang. Dat lijkt ...

74
74
Ronaldo onthult zijn waarheid: bondscoach helemaal afgemaakt

In Portugal is er de voorbije week een heuse bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De 41-jarige ...

112
112
Cercle Brugge haalt slag thuis met nieuw contract

Cercle Brugge is moeizaam aan het seizoen begonnen. De Bruggelingen hebben wel één ...

33
33
Belgische beloften plaatsen zich al bibberend voor het EK

De Belgische beloften speelden vanavond een cruciale match op het veld van Denemarken. Bij een ...

165
165
Boma, Xavier of Marc? Belgische profs leggen alles op tafel

Wie ooit naar FC De Kampioenen keek, heeft ongetwijfeld zijn favoriete personage. Ook heel wat ...

23
23
‘Megabod maakt einde aan Napoli-avontuur De Bruyne’

Kevin De Bruyne is aan zijn tweede seizoen bij Napoli begonnen, maar zijn toekomst ligt verder open ...

177
177
Rapport Van Bommel: dit zijn de winnaars én verliezers

De Rode Duivels hebben twee keer gewonnen en twee keer verloren. Welke internationals zijn de ...

153
153
De Sart vindt eindelijk nieuwe Belgische club

Deze week maakten we nog een artikel over vijf Belgische spelers die een club zochten. Eén ...

48
48
'Portugal davert op zijn grondvesten: Ronaldo haakt af'

Cristiano Ronaldo zou voorlopig niet meer voor Portugal willen uitkomen zolang Jorge Jesus ...

113
113
Hard verdict Van Bommel: grote verliezers bij Rode Duivels

De vuurdoop van Mark van Bommel als Belgisch bondscoach is achter de rug, en dus wordt er hier en ...

245
245
Next Generation 2026: drie JPL-talenten in top 60

Meer dan ooit blijkt de Jupiler Pro League een kweekvijver van talent, waar goudhaantjes ...

174
174
Benito Raman achter 'tralies': één iemand is grote schuldige

Benito Raman lijkt ondanks een moeilijke periode bij KV Mechelen nog altijd de nodige humor te ...

195
195
Van Bommel volgt Garcia: einde verhaal bij Rode Duivels?

Frankrijk bleek nog net een maatje te groot, maar met zeges tegen Italië en Turkije begon Mark ...

336
336
'Grote kuis Anderlecht: 7 meubelstukken richting exit'

Bij zijn vuurdoop als sportief directeur van RSC Anderlecht pakte Antoine Sibierski meteen uit met ...

621
621
Burgess doet tranen rollen met één korte boodschap

Christian Burgess beleeft momenteel een periode om van te genieten. De verdediger is uitstekend ...

176
176
Club Brugge in blijde verwachting: goalgetter in aantocht

Club Brugge moet volgende zomer wellicht weer op zoek naar een nieuwe scherpschutter, want dat ...

320
320
Genk kondigt versterking aan: oude bekende Thorup tekent

KRC Genk moet na de interlandbreak uit een ander vaatje zien te tappen, want met een magere negen op ...

111
111
"Mijn hart gaat bloeden" Rik Verheye ziet pijnlijk scenario

Rik Verheye lijkt steeds meer op twee verschillende terreinen zijn droom na te jagen. Terwijl hij ...

96
96

Meer sportnieuws