'Amuzu laat Anderlecht opnieuw dromen van jackpot'

628
'Amuzu laat Anderlecht opnieuw dromen van jackpot'

Efficiëntie was de voorbije jaren vaak een werkpunt voor Francis Amuzu, maar tegenwoordig is de 24-jarige winger van Anderlecht goed bij schot. Bovendien waren zijn drie goals in negen optredens stuk voor stuk pareltjes. En dus mag Paars-Wit stilaan opnieuw dromen van de jackpot.

Het Nieuwsblad oppert alvast meerdere redenen voor de stappen die Amuzu schijnbaar zette. Op privégebied zocht de spurtbom bijvoorbeeld de steun van een mental coach op. Het hielp hem onder meer om de knop om te draaien nadat hij deze zomer andermaal naast een transfer greep.

LEES OOK: Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Supersub

Daarnaast zorgt zijn huwelijk en aanstaand vaderschap voor de nodige stabiliteit naast het veld, waar Amuzu zichzelf ook beter verzorgt. Hoewel hij de voorbije weken last had van pubalgie veranderde de flankaanvaller bijvoorbeeld zijn eetgewoonten om aan blessurepreventie te doen.

Die maturiteit uit zich ook in extra oefensessies waarin Amuzu zich specifiek focust op voorzetten en afwerking. Op die manier hoopt hij wellicht in één klap punten te scoren bij Brian Riemer, die hem voorlopig vooral als supersub gebruikt. Een ondankbare rol die hem wel als gegoten zit.

Jackpot

Dat hij in tegenstelling tot vorig seizoen geen onbetwiste titularis is heeft uiteraard ook te maken met de toegenomen concurrentie, volgens Riemer eveneens een cruciale factor. "Weinig spelers halen een jaar lang een topniveau als ze niet gepusht worden door een rivaal", aldus de coach.

Alles samen zorgt het ervoor dat Amuzu op weg lijkt naar zijn productiefste campagne ooit. Jesper Fredberg, die hier en daar kritiek kreeg dat hij hem deze zomer niet verkocht, duimt dan ook dat hij die lijn kan doortrekken. Wie weet wenkt volgende zomer, of zelfs in januari al, dan alsnog de jackpot.

Hoeveel is Amuzu volgens u waard?

Meest recent

‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

0
0
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

72
72
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

14
14
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

105
105
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

30
30
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

19
19
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

88
88
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

89
89
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

53
53
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

41
41
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

47
47
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

55
55
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

311
311
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

56
56
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

49
49
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

136
136
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

87
87
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

142
142
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

175
175
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

67
67
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

75
75
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

377
377
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

1033
1033
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

107
107
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

30
30

Meer sportnieuws