Barça weer niet voorbij zwart beest, Yamal breekt record

door
Barça weer niet voorbij zwart beest, Yamal breekt record

Een hoogvlieger in La Liga is Granada zeker niet, maar om één of andere reden weten ze het FC Barcelona altijd lastig te maken. Vorig seizoen bleef de titelverdediger tegen de staartploeg al twee keer op een gelijkspel steken en ook nu konden ze weer niet winnen. Na een bewogen wedstrijd moest Barça vrede nemen met een 2-2-gelijkspel.

De match had voor Barça niet slechter kunnen beginnen, want na amper zeventien seconden(!) moesten ze al achtervolgen. Gavi verloor vrijwel meteen na de aftrap de bal en dat werd direct afgestraft door Bryan Zaragoza. Het werd zelfs nog erger, want kort voor het halfuur kon diezelfde Zaragoza zijn tweede van de avond maken en even later viel Jules Koundé geblesseerd uit.

LEES OOK: 'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Historische goal

Maar gelukkig kunnen ze in Barcelona tegenwoordig rekenen op Lamine Yamal. Het wonderkind bracht vlak voor rust de spanning terug in de wedstrijd met een historisch doelpunt. Op de leeftijd van 16 jaar en 87 dagen kroonde hij zich immers tot jongste doelpuntenmaker ooit in La Liga. Hij neemt zo het record af van Fabrice Olinga (ex-Zulte Waregem en -Moeskroen), die 16 jaar en 98 dagen oud was toen hij in 2012 voor Malaga scoorde.

Na rust ging Barça koortsachtig op zoek naar de gelijkmaker, maar dat bleek lange tijd een vruchteloze zoektocht. Pas vier minuten voor tijd konden ze alsnog langszij komen dankzij een intikkertje van Sergi Roberto. Maar daarmee was de wedstrijd nog lang niet voorbij.

Waanzinnig slot

In de slotfase kwamen beide teams immers nog zeer dicht bij de zege. Zaragoza zag zijn hattrick op de paal uiteenspatten, terwijl aan de overkant João Felix de 2-3 op het bord wist te koppen. De VAR floot de Portugees echter om discutabele redenen terug. Hij oordeelde immers dat Ferran Torres, die onder de voorzet doorgegaan was, vanuit buitenspelpositie het spel beïnvloed had.

Door het gelijkspel doet Barça vlak voor de interlandbreak weer een slechte zaak in het klassement. Ze blijven na negen speeldagen op de derde plaats in het klassement hangen, op één punt van Girona en op drie punten van leider Real Madrid. Granada staat op de voorlaatste plaats.

Moet Barça zich zorgen maken over dit resultaat?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: Club versus Barça, 'njet' van Kompany

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

9
9
Hoe Anderlecht de verkeerde les leerde van Union SG

RSC Anderlecht zal komende zomer de fouten van de afgelopen transferperiodes moeten aanpakken. Union ...

22
22
Genk én Anderlecht onder zware druk: Boeckx voorspelt

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het om 13u30 op tegen elkaar. In de Cegeka Arena is het voor beide ...

129
129
Rangers lyrisch over Belg, Celtic zet landgenoot op zijspoor

Rangers FC en Celtic Glasgow zijn de twee grote clubs in Schotland. Al is het dit seizoen Hearts dat ...

75
75
Westerlo doet boekje open over interesse Club en Anderlecht

KVC Westerlo verkocht afgelopen wintermercato voor ruim 5 miljoen euro aan spelers. De Kemphanen ...

30
30
Straffe JPL-club net achter Club: miljoenenbedrag als statement

Cercle Brugge pakte stevig uit op de wintermercato. De Bruggelingen willen de komende weken verder ...

91
91
Anderlecht hakt twee transferknopen door: club geeft uitleg

Bij RSC Anderlecht lieten ze vooral spelers vertrekken in januari. Ook bij RSCA Futures vertrokken ...

106
106
Brandon Mechele deelt nieuws dat Club-fans diep raakt

Brandon Mechele straalt de laatste weken meer dan ooit. Op en naast het veld lijkt alles samen te ...

215
215
Zulte Waregem compleet verrast met gouden transfer

Zulte Waregem kende een pittige transfermercato. Ze trokken een blik buitenlanders open. Daarnaast ...

94
94
‘Transferbom naast het veld: Mannaert naar Anderlecht?’

Bij Anderlecht is de storm niet gaan liggen na het ontslag van Besnik Hasi: nu staat vooral Olivier ...

803
803
Zware klap bij AA Gent: “Dit komt hard aan”

Rik De Mil krijgt AA Gent maar niet echt constant op de rails. Tegen OH Leuven werd met 1-3 verloren ...

115
115
Still rekent op debutant om KRC Genk te verslaan

RSC Anderlecht moet om 13u30 aan de bak tegen KRC Genk. Een partij die ze daar maar beter kunnen ...

164
164
Rode loper ontploft: Aster en Lize delen groot geheim

Soms zegt één beeld meer dan duizend woorden. Op de rode loper in Oostende was het ...

15
15
‘Alarm bij Club Brugge: meteen drama rond Lemaréchal’

Club Brugge heeft Felix Lemaréchal aangetrokken, maar de omstandigheden maken hem meteen een ...

634
634
Van bankzitter naar sleutelspeler: Genk ziet nieuwe leider

Bij KRC Genk weten ze wat ze moeten doen tegen RSC Anderlecht: winnen. Ze hebben zo goed als geen ...

311
311
Anderlecht in nood: twee spelers moeten alles redden

Bij RSC Anderlecht blijven ze maar verliezen. Het is Crisis met grote C. Paars-Wit moet ...

225
225
Stijnen verrast opnieuw: Belgische top, opgelet

Stijn Stijnen komt vaak in het nieuws omwille van zijn straffen, maar de man ziét voetbal. ...

134
134
Bayern laat geen twijfel: ex-JPL-sensatie komt niét

Bayern München kijkt naar de zomermercato. De Duitse club wordt steeds meer in verband gebracht ...

39
39
KRC Genk met buitenkans op enorme ‘coup’ bij Anderlecht

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het namiddag tegen elkaar op. Bij de Limburgers weten ze dat ze in ...

387
387
AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

300
300
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

161
161
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

219
219
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

115
115
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

44
44
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

110
110

Meer sportnieuws