Barça weer niet voorbij zwart beest, Yamal breekt record

102 stemmen
Barça weer niet voorbij zwart beest, Yamal breekt record

Een hoogvlieger in La Liga is Granada zeker niet, maar om één of andere reden weten ze het FC Barcelona altijd lastig te maken. Vorig seizoen bleef de titelverdediger tegen de staartploeg al twee keer op een gelijkspel steken en ook nu konden ze weer niet winnen. Na een bewogen wedstrijd moest Barça vrede nemen met een 2-2-gelijkspel.

De match had voor Barça niet slechter kunnen beginnen, want na amper zeventien seconden(!) moesten ze al achtervolgen. Gavi verloor vrijwel meteen na de aftrap de bal en dat werd direct afgestraft door Bryan Zaragoza. Het werd zelfs nog erger, want kort voor het halfuur kon diezelfde Zaragoza zijn tweede van de avond maken en even later viel Jules Koundé geblesseerd uit.

LEES OOK: 'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Historische goal

Maar gelukkig kunnen ze in Barcelona tegenwoordig rekenen op Lamine Yamal. Het wonderkind bracht vlak voor rust de spanning terug in de wedstrijd met een historisch doelpunt. Op de leeftijd van 16 jaar en 87 dagen kroonde hij zich immers tot jongste doelpuntenmaker ooit in La Liga. Hij neemt zo het record af van Fabrice Olinga (ex-Zulte Waregem en -Moeskroen), die 16 jaar en 98 dagen oud was toen hij in 2012 voor Malaga scoorde.

Na rust ging Barça koortsachtig op zoek naar de gelijkmaker, maar dat bleek lange tijd een vruchteloze zoektocht. Pas vier minuten voor tijd konden ze alsnog langszij komen dankzij een intikkertje van Sergi Roberto. Maar daarmee was de wedstrijd nog lang niet voorbij.

Waanzinnig slot

In de slotfase kwamen beide teams immers nog zeer dicht bij de zege. Zaragoza zag zijn hattrick op de paal uiteenspatten, terwijl aan de overkant João Felix de 2-3 op het bord wist te koppen. De VAR floot de Portugees echter om discutabele redenen terug. Hij oordeelde immers dat Ferran Torres, die onder de voorzet doorgegaan was, vanuit buitenspelpositie het spel beïnvloed had.

Door het gelijkspel doet Barça vlak voor de interlandbreak weer een slechte zaak in het klassement. Ze blijven na negen speeldagen op de derde plaats in het klassement hangen, op één punt van Girona en op drie punten van leider Real Madrid. Granada staat op de voorlaatste plaats.

🚀

Moet Barça zich zorgen maken over dit resultaat?

Meest recent

Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

47
47
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

45
45
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

304
304
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

135
135
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

292
292
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

302
302
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

137
137
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

608
608
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

191
191
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

530
530
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

147
147
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

744
744
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

248
248
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

825
825
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

531
531
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

205
205
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

385
385
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1334
1334
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

492
492
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

337
337
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

499
499
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

414
414
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

287
287
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

227
227
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

489
489

Meer sportnieuws