Barça weer niet voorbij zwart beest, Yamal breekt record

door
Barça weer niet voorbij zwart beest, Yamal breekt record

Een hoogvlieger in La Liga is Granada zeker niet, maar om één of andere reden weten ze het FC Barcelona altijd lastig te maken. Vorig seizoen bleef de titelverdediger tegen de staartploeg al twee keer op een gelijkspel steken en ook nu konden ze weer niet winnen. Na een bewogen wedstrijd moest Barça vrede nemen met een 2-2-gelijkspel.

De match had voor Barça niet slechter kunnen beginnen, want na amper zeventien seconden(!) moesten ze al achtervolgen. Gavi verloor vrijwel meteen na de aftrap de bal en dat werd direct afgestraft door Bryan Zaragoza. Het werd zelfs nog erger, want kort voor het halfuur kon diezelfde Zaragoza zijn tweede van de avond maken en even later viel Jules Koundé geblesseerd uit.

LEES OOK: Rode kaart helpt Barça, Belgen vieren in Coupe de France

Historische goal

Maar gelukkig kunnen ze in Barcelona tegenwoordig rekenen op Lamine Yamal. Het wonderkind bracht vlak voor rust de spanning terug in de wedstrijd met een historisch doelpunt. Op de leeftijd van 16 jaar en 87 dagen kroonde hij zich immers tot jongste doelpuntenmaker ooit in La Liga. Hij neemt zo het record af van Fabrice Olinga (ex-Zulte Waregem en -Moeskroen), die 16 jaar en 98 dagen oud was toen hij in 2012 voor Malaga scoorde.

Na rust ging Barça koortsachtig op zoek naar de gelijkmaker, maar dat bleek lange tijd een vruchteloze zoektocht. Pas vier minuten voor tijd konden ze alsnog langszij komen dankzij een intikkertje van Sergi Roberto. Maar daarmee was de wedstrijd nog lang niet voorbij.

Waanzinnig slot

In de slotfase kwamen beide teams immers nog zeer dicht bij de zege. Zaragoza zag zijn hattrick op de paal uiteenspatten, terwijl aan de overkant João Felix de 2-3 op het bord wist te koppen. De VAR floot de Portugees echter om discutabele redenen terug. Hij oordeelde immers dat Ferran Torres, die onder de voorzet doorgegaan was, vanuit buitenspelpositie het spel beïnvloed had.

Door het gelijkspel doet Barça vlak voor de interlandbreak weer een slechte zaak in het klassement. Ze blijven na negen speeldagen op de derde plaats in het klassement hangen, op één punt van Girona en op drie punten van leider Real Madrid. Granada staat op de voorlaatste plaats.

Moet Barça zich zorgen maken over dit resultaat?

Meest recent

Domper Anderlecht: verdict voor Stroeykens en Camara bekend

Deze week is de Africa Cup van start gegaan en daardoor moeten ook heel wat Belgische clubs een ...

67
67
Theate waarschuwt Rode Duivels voor WK-valkuil

Voor de Rode Duivels zal 2026 in het teken staan van het WK. In maart trekken ze al naar de ...

24
24
Meteen puzzelen voor Hayen, stormloop in Genk

Een uitgebreid kerstfeest zal er voor de spelers en clubs in de Jupiler Pro League niet inzitten, ...

141
141
Wils reageert op plotse ommekeer Antwerp: "Het is kut"

Antwerp trekt de feestdagen in met een uitstekend gevoel. Nadat de Great Old een maand geleden nog ...

109
109
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat toe, Man City heeft knalaanwinst beet'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

233
233
Ongezien: kijk binnen in nieuw luxeparadijs van Ronaldo

Cristiano Ronaldo verdient een fortuin in Saudi-Arabië en de Portugese superster heeft aldus ...

55
55
'Lionel Messi incasseert familiedrama tijdens feestdagen'

Lionel Messi en zijn familie heeft een ferme klap geïncasseerd. Volgens Argentijnse media is de ...

47
47
‘Real Madrid all-in voor verrassende superster’

De wintermercato staat voor de deur en dan draait de geruchtenmolen weer op volle toeren. Ook in ...

81
81
Toptransfer in Challenger Pro League: lonkt de Eredivisie?

Bij Lommel SK is het vooral belangrijk dat spelers er zich ontwikkelen en worden doorverkocht. Dat ...

54
54
Heeft AA Gent weldra WK-ganger bij Rode Duivels?

Bij AA Gent kennen ze niet bepaald een hoogstaand seizoen. Ze staan op een tiende plaats in de ...

152
152
'Antwerp duwt door: drie transfers op til'

Bij Royal Antwerp FC is er in januari versterking nodig. De laatste weken draait het veel beter, ...

391
391
'Transferblunder Union SG: top zes ligt op de loer'

Union SG heeft de bal afgelopen zomer toch eens stevig weten mis te slaan op de transfermarkt. De ...

115
115
Euvrard deelt STVV flinke waarschuwing uit

De matchen van Standard zijn niet bepaald hoogstaand de laatste weken, maar ze pakken wel regelmatig ...

186
186
Club Brugge krijgt volle laag: "Moesten zich schamen"

Club Brugge staat onder bijzonder zware druk. Er moét dit seizoen een landstitel worden ...

639
639
'Union zet zich schrap: Italianen vol voor sterkhouder'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

71
71
Club Brugge-kritiek Garcia zindert na: "Dictatuur"

Op een uitgebreid persmoment liet bondscoach Rudi Garcia zich vorige week kritisch uit over het ...

304
304
Zinderende strijd om Play-Off I-ticket: Goots spreekt zich uit

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League breekt aan. ...

219
219
Hayen onthult: zó reageerde Club Brugge op Genk-overgang

Nicky Hayen is de nieuwe hoofdtrainer van KRC Genk. De 45-jarige Limburger werd dinsdag zelfs al ...

1289
1289
'Voetbalwereld davert: schoktransfer Vinicius in 2026'

Vinicius Junior leek goed op weg om dé posterboy bij Real Madrid te worden. Maar de voorbije ...

265
265
‘Anderlecht duizelt: Franse dribbelkoning op weg naar RSCA’

In het Lotto Park durven ze al dromen van een nieuwe publiekslieveling, maar tegelijk heerst er ...

952
952
Origi op de markt: tóch transfer naar Belgische topclub?

Na maandenlang in de vergetelheid te hebben gezeten, is een einde gekomen aan de lijdensweg van ...

648
648
'Leko drukt stempel: Club-speler grote winnaar trainerswissel'

Club Brugge zorgde begin deze maand voor een heuse schok door hoofdcoach Nicky Hayen aan de kant te ...

707
707
'Hete transferwinter Anderlecht: zevental richting uitgang'

RSC Anderlecht sluit vrijdagavond zijn eerste seizoenshelft af met een duel tegen Sporting ...

625
625
Sonck stelt zeer groot pijnpunt vast bij AA Gent

Er was afgelopen weekend zeer veel te doen over de topper tussen Club Brugge en AA Gent. Dat is ...

145
145
Arsenal zwoegt maar mag nog dromen van eerste trofee

Arsenal is nog steeds in de running voor de eerste prijs van het Engelse voetbalseizoen. De Gunners ...

39
39

Meer sportnieuws