Blessures bij Oranje zijn goed nieuws voor 2 oude bekenden

door
Blessures bij Oranje zijn goed nieuws voor 2 oude bekenden

Volgende week staat er weer interlandvoetbal op het programma, waarbij wellicht de eerste deelnemers hun ticket voor het EK zullen verzekeren. Dat kan bijvoorbeeld het geval zijn voor de Rode Duivels, die zelfs genoeg kunnen hebben aan een één op zes tegen Oostenrijk en Zweden. Voor Oranje is het zover nog niet.

De Nederlanders belandden in een lastige poule, waarin Frankrijk een maatje te groot voor hen bleek. Ze moeten dus strijden voor de tweede plaats, maar Griekenland klampt verrassend hard aan. Beide landen staan momenteel met een gelijk aantal punten, al heeft Oranje wel nog een match minder gespeeld.

LEES OOK: Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Stengs terug bij Oranje

Met wedstrijden tegen Frankrijk en Griekenland kunnen ze de komende week wel een grote stap richting kwalificatie zetten, maar daarvoor kreeg bondscoach Ronald Koeman zondag wel slecht nieuws. Hij zag immers twee spelers afhaken. Zo zal hij het moeten stellen zonder Noa Lang, die geblesseerd raakte tijdens de wedstrijd van PSV tegen Sparta Rotterdam.

Het afhaken van de ex-speler van Club Brugge is wel goed nieuws voor een andere oude bekende van de Jupiler Pro League. Lang wordt in de selectie immers vervangen door Calvin Stengs, die vorig seizoen nog hoge ogen gooide bij Antwerp en nu die lijn bij Feyenoord doortrekt. Stengs kan zo zijn eerste cap sinds 2021 pakken.

Basisplaats Verbruggen?

Daarnaast ligt er in de komende interlands mogelijk ook een basisplaats in het verschiet voor Bart Verbruggen, de doelman die in de zomer nog Anderlecht verruilde voor Brighton. In september koos Koeman onder de lat nog voor Mark Flekken (Brentford), maar die moet nu ziek afhaken.

Daardoor lijkt de weg naar een debuut open te liggen voor de 21-jarige. De andere twee doelmannen in de selectie zijn nu immers Nick Olij, die er pas voor de eerste keer bij is, en Andries Noppert, die bij Heerenveen in een mindere periode verkeert en aanvankelijk nog gepasseerd werd.

Zal Verbruggen volgende week debuteren?

Meest recent

Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

1
1
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

107
107
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

63
63
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

97
97
'Zeer straffe wintertransfer voor Koni De Winter'

De voorbije maanden werd er alweer druk gediscussieerd over de defensie van de Rode Duivels. Met ...

77
77
Marc Coucke steelt alle harten met onverwachte boodschap

Marc Coucke heeft opnieuw bewezen dat hij zichzelf niet al te serieus neemt. De ondernemer en ...

55
55
'Ondergang RWDM: nieuw schrijnend verhaal duikt op'

Krijgen we in de komende maanden een nieuwe tragedie in de Challenger Pro League? Een jaar na het ...

80
80
'Union tussen hoop en vrees: details over interesse bekend'

Het lijkt voor Union alweer een spannende mercato te gaan worden. In zowat elke transferperiode moet ...

32
32
'Origi maakt sensationele comeback bij ex-club'

Divock Origi zou deze winter eindelijk weer voetballer kunnen worden. De ex-Rode Duivel zat het ...

156
156
Blunder van De Mil? "Als hij een week langer gewacht had..."

AA Gent krijgt zaterdag het bezoek van Westerlo en op die wedstrijd staat er toch behoorlijk wat ...

194
194
Domper Anderlecht: verdict voor Stroeykens en Camara bekend

Deze week is de Africa Cup van start gegaan en daardoor moeten ook heel wat Belgische clubs een ...

236
236
Theate waarschuwt Rode Duivels voor WK-valkuil

Voor de Rode Duivels zal 2026 in het teken staan van het WK. In maart trekken ze al naar de ...

67
67
Meteen puzzelen voor Hayen, stormloop in Genk

Een uitgebreid kerstfeest zal er voor de spelers en clubs in de Jupiler Pro League niet inzitten, ...

422
422
Wils reageert op plotse ommekeer Antwerp: "Het is kut"

Antwerp trekt de feestdagen in met een uitstekend gevoel. Nadat de Great Old een maand geleden nog ...

307
307
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat toe, Man City heeft knalaanwinst beet'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

401
401
Ongezien: kijk binnen in nieuw luxeparadijs van Ronaldo

Cristiano Ronaldo verdient een fortuin in Saudi-Arabië en de Portugese superster heeft aldus ...

83
83
'Lionel Messi incasseert familiedrama tijdens feestdagen'

Lionel Messi en zijn familie heeft een ferme klap geïncasseerd. Volgens Argentijnse media is de ...

67
67
‘Real Madrid all-in voor verrassende superster’

De wintermercato staat voor de deur en dan draait de geruchtenmolen weer op volle toeren. Ook in ...

114
114
Toptransfer in Challenger Pro League: lonkt de Eredivisie?

Bij Lommel SK is het vooral belangrijk dat spelers er zich ontwikkelen en worden doorverkocht. Dat ...

71
71
Heeft AA Gent weldra WK-ganger bij Rode Duivels?

Bij AA Gent kennen ze niet bepaald een hoogstaand seizoen. Ze staan op een tiende plaats in de ...

194
194
'Antwerp duwt door: drie transfers op til'

Bij Royal Antwerp FC is er in januari versterking nodig. De laatste weken draait het veel beter, ...

575
575
'Transferblunder Union SG: top zes ligt op de loer'

Union SG heeft de bal afgelopen zomer toch eens stevig weten mis te slaan op de transfermarkt. De ...

124
124
Euvrard deelt STVV flinke waarschuwing uit

De matchen van Standard zijn niet bepaald hoogstaand de laatste weken, maar ze pakken wel regelmatig ...

256
256
Club Brugge krijgt volle laag: "Moesten zich schamen"

Club Brugge staat onder bijzonder zware druk. Er moét dit seizoen een landstitel worden ...

725
725
'Union zet zich schrap: Italianen vol voor sterkhouder'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

83
83

Meer sportnieuws