Blessures bij Oranje zijn goed nieuws voor 2 oude bekenden

40
Blessures bij Oranje zijn goed nieuws voor 2 oude bekenden

Volgende week staat er weer interlandvoetbal op het programma, waarbij wellicht de eerste deelnemers hun ticket voor het EK zullen verzekeren. Dat kan bijvoorbeeld het geval zijn voor de Rode Duivels, die zelfs genoeg kunnen hebben aan een één op zes tegen Oostenrijk en Zweden. Voor Oranje is het zover nog niet.

De Nederlanders belandden in een lastige poule, waarin Frankrijk een maatje te groot voor hen bleek. Ze moeten dus strijden voor de tweede plaats, maar Griekenland klampt verrassend hard aan. Beide landen staan momenteel met een gelijk aantal punten, al heeft Oranje wel nog een match minder gespeeld.

LEES OOK: Noa Lang verrast vriend en vijand: "Ik wil je hebben"

Stengs terug bij Oranje

Met wedstrijden tegen Frankrijk en Griekenland kunnen ze de komende week wel een grote stap richting kwalificatie zetten, maar daarvoor kreeg bondscoach Ronald Koeman zondag wel slecht nieuws. Hij zag immers twee spelers afhaken. Zo zal hij het moeten stellen zonder Noa Lang, die geblesseerd raakte tijdens de wedstrijd van PSV tegen Sparta Rotterdam.

Het afhaken van de ex-speler van Club Brugge is wel goed nieuws voor een andere oude bekende van de Jupiler Pro League. Lang wordt in de selectie immers vervangen door Calvin Stengs, die vorig seizoen nog hoge ogen gooide bij Antwerp en nu die lijn bij Feyenoord doortrekt. Stengs kan zo zijn eerste cap sinds 2021 pakken.

Basisplaats Verbruggen?

Daarnaast ligt er in de komende interlands mogelijk ook een basisplaats in het verschiet voor Bart Verbruggen, de doelman die in de zomer nog Anderlecht verruilde voor Brighton. In september koos Koeman onder de lat nog voor Mark Flekken (Brentford), maar die moet nu ziek afhaken.

Daardoor lijkt de weg naar een debuut open te liggen voor de 21-jarige. De andere twee doelmannen in de selectie zijn nu immers Nick Olij, die er pas voor de eerste keer bij is, en Andries Noppert, die bij Heerenveen in een mindere periode verkeert en aanvankelijk nog gepasseerd werd.

Zal Verbruggen volgende week debuteren?

Meest recent

Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

19
19
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

20
20
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

36
36
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

35
35
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

19
19
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

68
68
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

20
20
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

117
117
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

350
350
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

38
38
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

354
354
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

154
154
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

180
180
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

481
481
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

155
155
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

160
160
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

703
703
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

181
181
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

108
108
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

147
147
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

37
37
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

86
86
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

351
351
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

52
52
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

63
63

Meer sportnieuws