Blessures bij Oranje zijn goed nieuws voor 2 oude bekenden

40 stemmen
Blessures bij Oranje zijn goed nieuws voor 2 oude bekenden

Volgende week staat er weer interlandvoetbal op het programma, waarbij wellicht de eerste deelnemers hun ticket voor het EK zullen verzekeren. Dat kan bijvoorbeeld het geval zijn voor de Rode Duivels, die zelfs genoeg kunnen hebben aan een één op zes tegen Oostenrijk en Zweden. Voor Oranje is het zover nog niet.

De Nederlanders belandden in een lastige poule, waarin Frankrijk een maatje te groot voor hen bleek. Ze moeten dus strijden voor de tweede plaats, maar Griekenland klampt verrassend hard aan. Beide landen staan momenteel met een gelijk aantal punten, al heeft Oranje wel nog een match minder gespeeld.

LEES OOK: Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Stengs terug bij Oranje

Met wedstrijden tegen Frankrijk en Griekenland kunnen ze de komende week wel een grote stap richting kwalificatie zetten, maar daarvoor kreeg bondscoach Ronald Koeman zondag wel slecht nieuws. Hij zag immers twee spelers afhaken. Zo zal hij het moeten stellen zonder Noa Lang, die geblesseerd raakte tijdens de wedstrijd van PSV tegen Sparta Rotterdam.

Het afhaken van de ex-speler van Club Brugge is wel goed nieuws voor een andere oude bekende van de Jupiler Pro League. Lang wordt in de selectie immers vervangen door Calvin Stengs, die vorig seizoen nog hoge ogen gooide bij Antwerp en nu die lijn bij Feyenoord doortrekt. Stengs kan zo zijn eerste cap sinds 2021 pakken.

Basisplaats Verbruggen?

Daarnaast ligt er in de komende interlands mogelijk ook een basisplaats in het verschiet voor Bart Verbruggen, de doelman die in de zomer nog Anderlecht verruilde voor Brighton. In september koos Koeman onder de lat nog voor Mark Flekken (Brentford), maar die moet nu ziek afhaken.

Daardoor lijkt de weg naar een debuut open te liggen voor de 21-jarige. De andere twee doelmannen in de selectie zijn nu immers Nick Olij, die er pas voor de eerste keer bij is, en Andries Noppert, die bij Heerenveen in een mindere periode verkeert en aanvankelijk nog gepasseerd werd.

Zal Verbruggen volgende week debuteren?

Meest recent

Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

21
21
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

26
26
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

19
19
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

93
93
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

166
166
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

402
402
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

153
153
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

226
226
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

25
25
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

34
34
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

140
140
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

167
167
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

23
23
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

439
439
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

170
170
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

37
37
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

37
37
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

27
27
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

105
105
Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Vanessa D'Hooghe weet al jaren hoe het voelt om in de schijnwerpers van het Belgische voetbal te ...

234
234
Anderlecht reageert meteen op geruchten over Geraerts

Het Laatste Nieuws kwam namiddag met het nieuws dat Karel Geraerts bij de laatste twee kandidaten ...

523
523
Beerschot: volgende sterkhouder weg én nieuw contract

Het zijn drukke dagen op het Kiel. Beerschot haalde een aantal nieuwe spelers, maar er vertrekken er ...

72
72
Geraerts naar Anderlecht? Fans van RSCA reageren massaal

Karel Geraerts zou een van de twee topkandidaten zijn om trainer te worden van RSC Anderlecht. Dat ...

343
343
'Union SG legt verrassend bod neer in de Eredivisie'

Bij Union SG zijn ze al héél actief geweest op de transfermarkt. En het einde is nog ...

83
83
Anderlecht strikt Biancone: "Dàt moeten ze niét verwachten"

RSC Anderlecht haalde met Giulian Biancone een nieuwe verdediger in huis. Met zijn 26 jaar komt er ...

250
250

Meer sportnieuws