Blessures bij Oranje zijn goed nieuws voor 2 oude bekenden

40 stemmen
Blessures bij Oranje zijn goed nieuws voor 2 oude bekenden

Volgende week staat er weer interlandvoetbal op het programma, waarbij wellicht de eerste deelnemers hun ticket voor het EK zullen verzekeren. Dat kan bijvoorbeeld het geval zijn voor de Rode Duivels, die zelfs genoeg kunnen hebben aan een één op zes tegen Oostenrijk en Zweden. Voor Oranje is het zover nog niet.

De Nederlanders belandden in een lastige poule, waarin Frankrijk een maatje te groot voor hen bleek. Ze moeten dus strijden voor de tweede plaats, maar Griekenland klampt verrassend hard aan. Beide landen staan momenteel met een gelijk aantal punten, al heeft Oranje wel nog een match minder gespeeld.

LEES OOK: Nederland in shock: Derksen biedt excuses aan

Stengs terug bij Oranje

Met wedstrijden tegen Frankrijk en Griekenland kunnen ze de komende week wel een grote stap richting kwalificatie zetten, maar daarvoor kreeg bondscoach Ronald Koeman zondag wel slecht nieuws. Hij zag immers twee spelers afhaken. Zo zal hij het moeten stellen zonder Noa Lang, die geblesseerd raakte tijdens de wedstrijd van PSV tegen Sparta Rotterdam.

Het afhaken van de ex-speler van Club Brugge is wel goed nieuws voor een andere oude bekende van de Jupiler Pro League. Lang wordt in de selectie immers vervangen door Calvin Stengs, die vorig seizoen nog hoge ogen gooide bij Antwerp en nu die lijn bij Feyenoord doortrekt. Stengs kan zo zijn eerste cap sinds 2021 pakken.

Basisplaats Verbruggen?

Daarnaast ligt er in de komende interlands mogelijk ook een basisplaats in het verschiet voor Bart Verbruggen, de doelman die in de zomer nog Anderlecht verruilde voor Brighton. In september koos Koeman onder de lat nog voor Mark Flekken (Brentford), maar die moet nu ziek afhaken.

Daardoor lijkt de weg naar een debuut open te liggen voor de 21-jarige. De andere twee doelmannen in de selectie zijn nu immers Nick Olij, die er pas voor de eerste keer bij is, en Andries Noppert, die bij Heerenveen in een mindere periode verkeert en aanvankelijk nog gepasseerd werd.

Zal Verbruggen volgende week debuteren?

Meest recent

Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

20
20
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

14
14
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

29
29
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

76
76
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

146
146
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

207
207
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

165
165
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

464
464
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

38
38
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

251
251
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

215
215
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

312
312
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

204
204
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

145
145
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

198
198
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

151
151
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

60
60
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

597
597
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

94
94
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

49
49
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

271
271
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

107
107
Hayen waarschuwt nu al voor volgend seizoen

KRC Genk moet vandaag winnen op het veld van OH Leuven. Daarnaast moeten ze hopen op een misstap van ...

226
226
Club Brugge plant héél mooi afscheid: "Hij speelt"

Club Brugge speelt zondag een galamatch tegen AA Gent. Het viert zijn 20ste titel en Noa Lang en ...

505
505
'Anderlecht drukt stevig door voor eerste zomertransfer'

RSC Anderlecht heeft nood aan versterking, dat is duidelijk. De Brusselaars gaan zich al snel moeten ...

400
400

Meer sportnieuws