Anderlecht verlekkert zich aan de 'nieuwe Gavi'

753 stemmen
Anderlecht verlekkert zich aan de 'nieuwe Gavi'

Anderlecht is minstens één dag de leider van de Jupiler Pro League. Sporting won met 3-1 van KV Mechelen via doelpunten van Mario Stroeykens, Kasper Dolberg en Francis Amuzu. Maar vooral Theo Léoni maakte indruk in het Astridpark.

LEES OOK: ‘Club Brugge in shock: Anderlecht jaagt op topdeal’

À la Gavi

Sporza riep het jeugdproduct uit tot de Man van de Match. “Theo Leoni liet nog maar eens zien dat hij over een grote technische bagage beschikt. Daarbovenop knokt hij ook à la Gavi voor elke morzel grond.”

Het Nieuwsblad vond hem ook een van de beste spelers op het veld, maar daar werd Francis Amuzu verkozen tot Man van de Match. Desondanks kreeg Léoni erg lovende woorden van de krant.

Wie heeft deze ket zo lang verstopt?

“Op bepaalde momenten deed hij heerlijke schijnbewegingen. Zette zo een Mechelaar in de wind alsof hij er niet stond. Zeer aanwezig, ook om zijn maats bij te sturen. Lokte ook veel fouten uit. Wie heeft deze ket zo lang verstopt?”

Met die knappe prestatie van Léoni en het goede resultaat van de ploeg, kreeg Paul Van Himst een passend eerbetoon. De wedstrijd stond immers in het teken van de Anderlecht-legende, die deze week zijn 80ste verjaardag vierde.

Anderlecht speelde daarom in speciale retro-shirts. Door deze zege tegen KV Mechelen wipt Anderlecht ook voorlopig over Union en AA Gent naar de leiding in het klassement.

Léoni is onmisbaar bij Anderlecht

Meest recent

Euvrard komt met groot nieuws over toekomst bij Standard

De kans lijkt alsmaar groter dat Standard straks voor de eerste keer sinds het seizoen 2020/21 nog ...

26
26
Tottenham moet blijven bibberen tot slotspeeldag

De strijd om het behoud in de Premier League zal pas op de slotspeeldag beslist worden. Tottenham ...

30
30
'Monaco shopt in JPL en beslist over Faes'

Voor AS Monaco eindigde het seizoen vorig weekend met een ontgoocheling. Het ging in zijn slotmatch ...

46
46
Standard grijpt de macht in PO2, Genk verliest weer punten

Standard heeft op de voorlaatste speeldag een grote stap gezet richting eindwinst in de Europe ...

138
138
Arsenal is kampioen: puntenverlies City beslist titelstrijd

Het doek is dinsdagavond gevallen over de Engelse titelstrijd. Arsenal heeft zich na maar liefst 22 ...

92
92
Burgess kent zijn sanctie na pikante uitspraken

Union moet in de komende dagen hopen op een mirakel om nog landskampioen te worden. Het mag zelf ...

169
169
Nieuwe coach Essevee verklaart verrassende keuze

Bij Zulte Waregem wilden ze na het verzekeren van het behoud zo snel mogelijk de trainersknoop voor ...

80
80
'Titanenstrijd los: 3 grootmachten melden zich voor Tzolis'

Donderdag kan Club Brugge met een zege tegen KV Mechelen de landstitel veroveren. Als dat lukt, zal ...

385
385
'WK én toptransfer voor Fernandez-Pardo'

Matias Fernandez-Pardo kent spannende weken. De aanvaller koos voor België en gaat mee naar het ...

109
109
'KV Mechelen realiseert toptransfer in Bundesliga'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen, dat ze hopen af te sluiten met een Europees ticket. De ...

235
235
‘Club Brugge in shock: Anderlecht jaagt op topdeal’

Anderlecht mikt op een opvallende zomertransfer, en dat zorgt voor grte nervositeit in Brugge. Club ...

736
736
Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

20
20
Baseggio raadt Anderlecht deze JPL-toptransfer aan

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet, maar het is ook niet dat Antoine Sibierski van ...

532
532
'Antonio Conte dropt enorme bom bij Napoli'

Napoli kent een moeilijk seizoen. De Champions League-campagne was een grote flop en in de Serie A ...

115
115
Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Elke fan van RSC Anderlecht hoopt op een mirakel, maar ...

254
254
'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

851
851
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

128
128
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

226
226
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

214
214
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

576
576
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

588
588
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

1011
1011
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

362
362
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

549
549
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

355
355

Meer sportnieuws