Anderlecht bibbert weer, maar eert Van Himst toch met zege

door
Anderlecht bibbert weer, maar eert Van Himst toch met zege

Anderlecht mag zich weer minstens voor een dag leider in de Jupiler Pro League noemen. Het was tegen KV Mechelen niet voor het eerst dit seizoen bibberen tot het einde, maar uiteindelijk haalde Paars-Wit het toch met 3-1. Daarmee kreeg Paul Van Himst een passend eerbetoon.

De wedstrijd stond immers in het teken van de Anderlecht-legende, die deze week zijn 80ste verjaardag vierde. Anderlecht speelde daarom in speciale retro-shirts en kreeg voor de aftrap ook een pakkend eerbetoon. Dat bleek Paars-Wit te inspireren, want het kwam al snel op voorsprong.

Uitgerekend dankzij een rasechte Ket, want na nog geen kwartier opende Mario Stroeykens de score. De 19-jarige was verrassend in de basiself verschenen en bedankte met een goal. Ook daarna bleef Anderlecht dominant, al leverde dat niet meteen grote kansen meer op.

KV Mechelen stelde daar helemaal niets tegenover, maar tapte in de tweede helft uit een ander vaatje. Het ging meteen op zoek naar de gelijkmaker. Maar net wanneer de bezoekers groeiden in de wedstrijd, viel de goal aan de overkant. Dolberg duwde een voorzet van Augustinsson binnen.

Daarmee leek Anderlecht zegezeker, maar in het slotkwartier moest het toch nog bibberen. Storm werd alleen voor doel gezet en zorgde voor de aansluitingstreffer. Zo werd het plots weer heel erg spannend, tot in blessuretijd het Lotto Park een collectieve zucht van opluchting kon slaken.

Het kan ook een zucht van bewondering geweest zijn, want invaller Amuzu zorgde op werkelijk fenomenale wijze voor de beslissende 3-1. Hij zag Coucke ver uit zijn doel staan en verraste de doelman van KV Mechelen met een lob vanop zowat 40 meter. Daardoor wipt Anderlecht ook voorlopig over Union en AA Gent naar de leiding.

LEES OOK: Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

Zal Anderlecht die leidersplaats op het einde van het weekend nog vasthebben?

Meest recent

Net geen historische zege: Club Nxt verliest finale na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

9
9
Vanhaezebrouck breekt lans: daverende verrassing in WK-selectie

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

46
46
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

309
309
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

35
35
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

56
56
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

151
151
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

86
86
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

280
280
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

134
134
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

170
170
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

130
130
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

197
197
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

230
230
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

162
162
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

173
173
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

41
41
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

298
298
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

548
548
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Hij gaat het ver schoppen"

RSC Anderlecht kent een zeer moeizaam seizoen. Er was de Europese vernedering en in de competitie ...

338
338
AA Gent liet nieuw goudhaantje Club Brugge liggen

Om 18u45 zullen de ogen van vrijwel heel Europa op Club Brugge gericht zijn. Dan speelt NXT immers ...

178
178
'Voetbalbond neemt beslissing over toekomst Vertonghen'

Het leeuwendeel van de gouden generatie van de Rode Duivels is inmiddels al gestopt met voetballen, ...

66
66
'Ooit geweigerd door Club, straks aanvalsleider bij Barça'

Bij FC Barcelona belooft het alweer een bewogen transferzomer te gaan worden. Eén van de ...

167
167
Proto en Albert in de clinch: ging Standard over de schreef?

Standard doet nog altijd mee voor de eindzege in de Europe Play-Off. Het volgt nog altijd op twee ...

134
134
'Straffe wending: Lukaku alweer terug naar België'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over Romelu Lukaku. De spits paste immers voor de stage ...

480
480
Leko de mist in: keuzes pakken helemaal verkeerd uit

De voorbije maanden maakten ze er bij Club Brugge geen geheim van dat de titel dit seizoen een must ...

161
161

Meer sportnieuws