Anderlecht bibbert weer, maar eert Van Himst toch met zege

door
Anderlecht bibbert weer, maar eert Van Himst toch met zege

Anderlecht mag zich weer minstens voor een dag leider in de Jupiler Pro League noemen. Het was tegen KV Mechelen niet voor het eerst dit seizoen bibberen tot het einde, maar uiteindelijk haalde Paars-Wit het toch met 3-1. Daarmee kreeg Paul Van Himst een passend eerbetoon.

De wedstrijd stond immers in het teken van de Anderlecht-legende, die deze week zijn 80ste verjaardag vierde. Anderlecht speelde daarom in speciale retro-shirts en kreeg voor de aftrap ook een pakkend eerbetoon. Dat bleek Paars-Wit te inspireren, want het kwam al snel op voorsprong.

Uitgerekend dankzij een rasechte Ket, want na nog geen kwartier opende Mario Stroeykens de score. De 19-jarige was verrassend in de basiself verschenen en bedankte met een goal. Ook daarna bleef Anderlecht dominant, al leverde dat niet meteen grote kansen meer op.

KV Mechelen stelde daar helemaal niets tegenover, maar tapte in de tweede helft uit een ander vaatje. Het ging meteen op zoek naar de gelijkmaker. Maar net wanneer de bezoekers groeiden in de wedstrijd, viel de goal aan de overkant. Dolberg duwde een voorzet van Augustinsson binnen.

Daarmee leek Anderlecht zegezeker, maar in het slotkwartier moest het toch nog bibberen. Storm werd alleen voor doel gezet en zorgde voor de aansluitingstreffer. Zo werd het plots weer heel erg spannend, tot in blessuretijd het Lotto Park een collectieve zucht van opluchting kon slaken.

Het kan ook een zucht van bewondering geweest zijn, want invaller Amuzu zorgde op werkelijk fenomenale wijze voor de beslissende 3-1. Hij zag Coucke ver uit zijn doel staan en verraste de doelman van KV Mechelen met een lob vanop zowat 40 meter. Daardoor wipt Anderlecht ook voorlopig over Union en AA Gent naar de leiding.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: talent toont zijn enorme potentieel

Zal Anderlecht die leidersplaats op het einde van het weekend nog vasthebben?

Meest recent

'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

17
17
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

38
38
'Transferoorlog los: Club vs Anderlecht om 1 man'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

77
77
Overmars voelt hitte: Antwerp eist topbeslissing

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

70
70
Genk blaast iedereen weg: droom leeft weer op

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

54
54
'Anderlecht negeert Mourinho: opvallend signaal'

Bij RSC Anderlecht begint de interesse in een aantal spelers serieus toe te nemen. De Brusselaars ...

101
101
Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

472
472
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

67
67
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

40
40
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

110
110
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

445
445
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

203
203
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

491
491
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

173
173
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

226
226
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

38
38
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

52
52
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

661
661
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

809
809
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

143
143
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

312
312
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

397
397
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

468
468
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

419
419
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

421
421

Meer sportnieuws