Anderlecht bibbert weer, maar eert Van Himst toch met zege

door
Anderlecht bibbert weer, maar eert Van Himst toch met zege

Anderlecht mag zich weer minstens voor een dag leider in de Jupiler Pro League noemen. Het was tegen KV Mechelen niet voor het eerst dit seizoen bibberen tot het einde, maar uiteindelijk haalde Paars-Wit het toch met 3-1. Daarmee kreeg Paul Van Himst een passend eerbetoon.

De wedstrijd stond immers in het teken van de Anderlecht-legende, die deze week zijn 80ste verjaardag vierde. Anderlecht speelde daarom in speciale retro-shirts en kreeg voor de aftrap ook een pakkend eerbetoon. Dat bleek Paars-Wit te inspireren, want het kwam al snel op voorsprong.

Uitgerekend dankzij een rasechte Ket, want na nog geen kwartier opende Mario Stroeykens de score. De 19-jarige was verrassend in de basiself verschenen en bedankte met een goal. Ook daarna bleef Anderlecht dominant, al leverde dat niet meteen grote kansen meer op.

KV Mechelen stelde daar helemaal niets tegenover, maar tapte in de tweede helft uit een ander vaatje. Het ging meteen op zoek naar de gelijkmaker. Maar net wanneer de bezoekers groeiden in de wedstrijd, viel de goal aan de overkant. Dolberg duwde een voorzet van Augustinsson binnen.

Daarmee leek Anderlecht zegezeker, maar in het slotkwartier moest het toch nog bibberen. Storm werd alleen voor doel gezet en zorgde voor de aansluitingstreffer. Zo werd het plots weer heel erg spannend, tot in blessuretijd het Lotto Park een collectieve zucht van opluchting kon slaken.

Het kan ook een zucht van bewondering geweest zijn, want invaller Amuzu zorgde op werkelijk fenomenale wijze voor de beslissende 3-1. Hij zag Coucke ver uit zijn doel staan en verraste de doelman van KV Mechelen met een lob vanop zowat 40 meter. Daardoor wipt Anderlecht ook voorlopig over Union en AA Gent naar de leiding.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: Buffalo's vinden stilaan hun draai

Zal Anderlecht die leidersplaats op het einde van het weekend nog vasthebben?

Meest recent

Belgisch toptalent schittert bij PSV en krijgt grote lof

PSV boekte dinsdagavond een vlotte overwinning in de KNVB Beker tegen amateurclub GVVV en lijkt ...

30
30
Barça en Chelsea voorkomen maar net bekerblamages

In Spanje en Engeland wordt er deze midweek ook bekervoetbal afgewerkt. Dinsdagavond kwamen met FC ...

30
30
Bommetje: kosten Stroeykens en co Congo WK-ticket?

Een tiental dagen geleden werd er al geloot voor de groepsfase van het WK, ook al moeten in maart ...

174
174
PSV bekert verder: droomavond voor jonge Belgen

In heel wat landen staat er deze week bekervoetbal op het programma. Zo ook in Nederland, waar ...

19
19
Toch geen ontslag? Brys brengt update over saga

Volgende week gaat de Africa Cup van start en het is nog altijd de vraag hoeveel Belgische trainers ...

76
76
Gouden kans voor Beveren na dompers Kortrijk en Beerschot

Leider SK Beveren kan deze week een gouden zaak doen in de Challenger Pro League. Het zag ...

111
111
Stoelendans gaat voort: Cercle profiteert van malaise Club

Er vond de voorbije week een ongeziene stoelendans plaats in de Jupiler Pro League, die ingezet werd ...

120
120
'Losada vindt na failliet Deinze eindelijk nieuwe club'

Iets meer dan een jaar geleden speelde zich in Deinze een tragedie af. De tweedeklasser ging ...

66
66
Guardiola meldt enorme domper voor Doku

Manchester City is de laatste weken uitstekend op dreef, onder meer met dank aan een ijzersterke ...

63
63
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo's vinden stilaan hun draai

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

50
50
Fellaini na transfer naar Charleroi: "Band met Standard?"

Sporting Charleroi verraste iedereen door Marouane Fellaini als adviseur bij de technische staf te ...

102
102
Vrancken geeft transferplannen van STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

128
128
‘Kelderdeal Anderlecht: straffe transfer bij degradant’

Anderlecht-fans wrijven zich in de ogen: hun club kijkt niet naar een bekende naam uit Europa, maar ...

314
314
Ajax strikt ex-JPL'er en ziet alweer grote naam vertrekken

Het was weer een woelige dag bij Ajax. De Amsterdammers zagen nog maar eens een belangrijke pion in ...

54
54
'Anderlecht baalt: KRC Genk niét in de running'

Bij RSC Anderlecht willen ze in januari af van heel wat spelers. Vooral Majeed Ashimeru, Thomas ...

339
339
'KRC Genk verrast: ex-Rode Duivel in beeld als T1'

Bij KRC Genk schakelen ze snel door na het ontslag van Thorsten Fink. De Limburgers zoeken naar een ...

1098
1098
STVV vindt eindelijk oplossing voor 'persona non grata'

STVV heeft eindelijk een oplossing gevonden voor Loïc Lapoussin. De aanvallende middenvelder ...

76
76
Breuk verteerd: Amy Sonck zet Instagram in vuur en vlam

In wat barre winterse tijden (al lopen de temperaturen nog behoorlijk hoog op) is er steeds Amy ...

167
167
KRC Genk heeft beet: toptalent tekent tot medio 2028

Door het ontslag van Thorsten Fink domineert KRC Genk momenteel tegen wil en dank de krantenkoppen. ...

239
239
Oosting incasseert opdoffer: blessuregolf treft Antwerp

Met een negen op negen in de competitie, en tussendoor de kwalificatie voor de kwartfinale van de ...

681
681
Fink komt met met opvallende reactie na ontslag bij Genk

Een donderslag bij heldere hemel kunnnen we het bezwaarlijk noemen, maar dat KRC Genk maandag ...

719
719
Stoelendans in JPL: AA Gent vist assistent Club Brugge op

De trainerscarrousel draait op volle toeren in de Jupiler Pro League, waar een heuse stoelendans aan ...

429
429
'De Condé draait overuren: Genk stap dichter bij nieuwe T1'

KRC Genk wil naar verluidt zijn tijd nemen bij de zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink, ...

588
588
'Overmars op dreef: Antwerp all-in voor oude bekende?'

Voor de winterbreak krijgt Antwerp nog Anderlecht en Zulte Waregem over de vloer, maar ook op de ...

181
181
Rampscenario in Anderlecht: Hasi met handen in het haar

De pijnlijke uitschuiver in Westerlo bleek voorlopig slechts een accident de parcours voor RSC ...

600
600

Meer sportnieuws