Anderlecht bibbert weer, maar eert Van Himst toch met zege

door
Anderlecht bibbert weer, maar eert Van Himst toch met zege

Anderlecht mag zich weer minstens voor een dag leider in de Jupiler Pro League noemen. Het was tegen KV Mechelen niet voor het eerst dit seizoen bibberen tot het einde, maar uiteindelijk haalde Paars-Wit het toch met 3-1. Daarmee kreeg Paul Van Himst een passend eerbetoon.

De wedstrijd stond immers in het teken van de Anderlecht-legende, die deze week zijn 80ste verjaardag vierde. Anderlecht speelde daarom in speciale retro-shirts en kreeg voor de aftrap ook een pakkend eerbetoon. Dat bleek Paars-Wit te inspireren, want het kwam al snel op voorsprong.

Uitgerekend dankzij een rasechte Ket, want na nog geen kwartier opende Mario Stroeykens de score. De 19-jarige was verrassend in de basiself verschenen en bedankte met een goal. Ook daarna bleef Anderlecht dominant, al leverde dat niet meteen grote kansen meer op.

KV Mechelen stelde daar helemaal niets tegenover, maar tapte in de tweede helft uit een ander vaatje. Het ging meteen op zoek naar de gelijkmaker. Maar net wanneer de bezoekers groeiden in de wedstrijd, viel de goal aan de overkant. Dolberg duwde een voorzet van Augustinsson binnen.

Daarmee leek Anderlecht zegezeker, maar in het slotkwartier moest het toch nog bibberen. Storm werd alleen voor doel gezet en zorgde voor de aansluitingstreffer. Zo werd het plots weer heel erg spannend, tot in blessuretijd het Lotto Park een collectieve zucht van opluchting kon slaken.

Het kan ook een zucht van bewondering geweest zijn, want invaller Amuzu zorgde op werkelijk fenomenale wijze voor de beslissende 3-1. Hij zag Coucke ver uit zijn doel staan en verraste de doelman van KV Mechelen met een lob vanop zowat 40 meter. Daardoor wipt Anderlecht ook voorlopig over Union en AA Gent naar de leiding.

LEES OOK: Hyperspannende strijd: 'Déze ploegen halen Play-Off I'

Zal Anderlecht die leidersplaats op het einde van het weekend nog vasthebben?

Meest recent

KRC Genk krijgt klappen: “Ergste nachtmerrie fans”

KRC Genk verloor roemloos van Union SG en de Limburgers staan niet meer in de top 6. In de Europa ...

24
24
Beloning Taravel na Club-Anderlecht? “Beste prestatie”

RSC Anderlecht speelde 2-2 gelijk op het veld van Club Brugge. Jeremy Taravel is de hoofdtrainer ...

77
77
Hommeles bij Zulte: Vandenbroeck reageert op ontslag

Het is hommeles bij Zulte Waregem. Na desastreuze resultaten en de penibele situatie met Jelle ...

145
145
'Anderlecht zoekt voor De Cat: constructie in de maak'

Ivan Leko was niet helemaal onder de indruk van de prestatie van Nathan De Cat tegen Club Brugge, ...

170
170
Zulte Waregem ontslaat Vandenbroeck, opvolger bekend

Zulte Waregem verloor voor de derde match op rij onverdiend. Essevee staat nog boven de ...

464
464
Euvrard droomt hardop: "Leeft nog steeds!"

Standard boekte een héél belangrijke zege op het veld van Zulte Waregem. Dankzij een ...

56
56
Vandenbempt: Club in de problemen, RSCA lacht

RSC Anderlecht pakte een punt bij Club Brugge, wat inzake kansen een verdiende uitslag was. ...

218
218
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

41
41
STVV ontdekt nieuwe parel: "Zo zijn er weinig in België"

STVV won met 2-1 van Cercle Brugge. De Kanaries staan zo gedeeld tweede samen met Club Brugge. ...

88
88
Skoras verklaart hoe AA Gent top zes kan halen

AA Gent won met 3-1 van KV Mechelen en staat terug zesde in de Jupiler Pro League. Als de Buffalo's ...

119
119
Alarmbellen bij Club Brugge: Leko geeft probleem toe

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

169
169
'Anderlecht-transfer vlak na knalprestatie in Brugge'

Na twee opeenvolgende zeges tegen op papier kleinere ploegen, heeft RSC Anderlecht zijn voet gezet ...

535
535
Oud-ref messcherp na Burgess-fase: "Een schoolvoorbeeld"

Union SG wist zijn leidersplaats afgelopen weekend met succes te verdedigen. De leider boekte op ...

313
313
Italië smult van Duivel: "Aan perfectie grenzende prestatie"

In de Italiaanse Serie A heeft AC Milan de titelstrijd ietwat levend kunnen houden. De Rossoneri ...

205
205
Sneijder wild van Club-smaakmaker: "Heb je hem zien spelen?"

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de 20ste landstitel uit zijn ...

416
416
Leko krijgt ijskoude douche: Taravel raakt gevoelige snaar

De 2-2 tegen Anderlecht kwam hard aan bij Ivan Leko. Niet alleen door het resultaat, maar vooral ...

277
277
Genk in vieze papieren: groot pijnpunt blootgelegd

KRC Genk heeft zaterdagavond een slechte zaak gedaan in de strijd om de resterende tickets voor de ...

269
269
Hyperspannende strijd: 'Déze ploegen halen Play-Off I'

Nog twee speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. En nog steeds ...

269
269
8.5 op 10 - Kranten kiezen dé uitblinker na Club-Anderlecht

De klassieker tussen Club Brugge en RSC Anderlecht heeft zondagmiddag geen winnaar opgeleverd. Een ...

635
635
Droom KV Mechelen in gevaar? "Dat moet iedereen beseffen"

KV Mechelen had zondag zekerheid kunnen verkrijgen over deelname aan de Champions' Play-Off, maar is ...

194
194
Pikante onthulling: "Hij stopte terugkeer Messi naar Barça"

Het WK van komende zomer wordt wellicht het laatste grote internationale toernooi van Lionel Messi. ...

133
133
Cercle baalt alweer: "Zoals vaker dit seizoen"

Cercle Brugge had zondag naar een veilige plaats kunnen springen, maar dat is niet gelukt. De ...

68
68
AC Milan blaast titelstrijd nieuw leven in met zege in derby

De titelstrijd in de Serie A ligt weer een beetje meer open. Inter leek onbedreigd op weg naar het ...

55
55
Vrancken haalt opgelucht adem na nipte zege tegen Cercle

STVV blijft ook op twee speeldagen van het einde van de reguliere competitie netjes in het spoor van ...

37
37
Wéér niks voor Essevee: "Het wordt moeilijker en moeilijker"

Zulte Waregem moet in de laatste weken van het reguliere seizoen nog bibberen om de Relegation ...

166
166

Meer sportnieuws