De Boeck gaat uit zijn dak na afgekeurde gelijkmaker

door
De Boeck gaat uit zijn dak na afgekeurde gelijkmaker

Glen De Boeck werd vorige week aangesteld als trainer bij KV Kortrijk en zag twee dagen later meteen zijn ploeg tegen Cercle Brugge de eerste zege van het seizoen pakken. Maar die vreugde is van korte duur gebleken, want in zijn eerste wedstrijd op de bank moest De Boeck een pijnlijke nederlaag slikken.

De Kerels gingen immers met 1-0 onderuit bij Westerlo, dat op zijn beurt zo ook een eerste keer dit seizoen kan winnen. Bovendien geven de Kemphanen zo meteen de rode lantaarn weer door aan Kortrijk. Pech voor De Boeck, die achteraf wel reden tot klagen had.

LEES OOK: Odoi weldra dan toch aan de slag in België?

De Boeck woest over afgekeurde goal

In de slotfase zag KVK immers de 1-1 nog afgekeurd worden. Kadri profiteerde van slecht uitverdedigen bij Westerlo en krulde de bal knap in de verste hoek. Hij werd echter nog teruggefloten door de VAR, die gezien had dat de Algerijn in buitenspelpositie stond bij het oorspronkelijke schot van Ojo.

De Boeck was woedend over die beslissing. "De speler van Westerlo krijgt de bal niet onder controle, dus oordeelde de scheidsrechter dat het dezelfde fase was. Maar wanneer is die bal wel onder controle? Voor mij is een slechte controle ook een controle. Punt. Het is een nieuwe fase. Ook het feit dat de scheidsrechter naar het scherm moest kijken, verklapte dat ze er bij de VAR ook niet helemaal uit waren", foeterde hij bij Sporza.

Punt was verdiend geweest

Op die manier zag hij een vier op zes door de neus geboord worden. "We maakten de 1-1, dan ga je met een verdiend punt naar huis. Nu blijf je met nul punten achter. Maar het is niet naar af. Ik heb een strijdlustige ploeg gezien met veel inzet en veel karakter. Ik ben tevreden over de wedstrijd van mijn jongens, al blijven zij ontgoocheld achter", besloot De Boeck.

De nieuwe trainer krijgt nu wel de tijd om zijn ploeg nog wat meer naar zijn hand te zitten, want door de interlandbreak komt Kortrijk pas over twee weken weer in actie. Dan wacht hen wel een zeer lastige opdracht, want Club Brugge komt op 21 oktober op bezoek.

Had de goal goedgekeurd moeten worden?

Meest recent

'Ordoñez op vertrekken: waanzinnige transfersom gelekt'

Ondanks interesse van onder meer Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om ...

20
20
'Frustraties bij Union: grote naam richting uitgang'

Union SG maakt zich op voor een druk einde van het kalenderjaar. Ondertussen wordt achter de ...

29
29
Totale afgang? "België en Nederland overleven groepsfase níét"

Naast de Rode Duivels wist ook Oranje zich tijdens de voorbije interland-periode te verzekeren van ...

146
146
Engeland in paniek: Clement voelt bom onder stoel

Philippe Clement zet een nieuwe stap in zijn carrière, maar doet dat uitgerekend bij een club ...

127
127
'Club Brugge zet zinnen op peperdure tienersensatie'

Tijdens de voorbije interlandbreak wemelde het van de geruchten bij Club Brugge, dat opnieuw stevig ...

140
140
Garcia dropt bommetje: hiërarchie Rode Duivels verstoord?

Nu de kwalificatie voor het WK een feit is kan er al volop worden gespeculeerd over wie er volgende ...

227
227
Coucke breekt de boel open en ramt De Pauw nieuw tijdperk in

Jarenlang was Bart De Pauw een van de meest herkenbare tv-gezichten van Vlaanderen. Tot hij in 2017 ...

33
33
Pro League versus politiek: Parys met 2 voeten vooruit

Ondanks een vrij matige kwalificatiecampagne gaan de Rode Duivels volgend jaar naar het WK in ...

87
87
Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

132
132
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

582
582
'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

148
148
Garcia leert lesje: wissel van de wacht bij Rode Duivels

De klus is geklaard: de Rode Duivels gaan naar het WK. Maar best ook, want in tegenstelling tot wat ...

208
208
Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

411
411
Grote verrassing in PO1? "We hebben de kwaliteiten ervoor"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de vijftiende speeldag op het programma, waarna de ...

89
89
Antwerp mag hopen: weldra extra troef voor Wils?

Antwerp pakte voor de interlandbreak een broodnodige zege tegen La Louvière, waarmee het een ...

197
197
Kompany kreeg bijzondere boodschap van Bayern-icoon

Vlak voor de interlandbreak liet Bayern München voor de eerste keer dit seizoen een steekje ...

159
159
Laatste 6 WK-tickets: zo zien de play-offs eruit

In de voorbije week werden opnieuw heel wat tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. Onder ...

100
100
Heynen zet Genk op scherp voor straffe reeks

De voorbije week ging alle focus op de kwalificaties voor het WK, maar straks trekt de Jupiler Pro ...

81
81
Revelatie Godts heeft twee Ajax-iconen in het vizier

Tijdens de voorbije interlandperiode was Mika Godts een opvallende afwezige in de Belgische ...

15
15
'Standard gooit roer om en breekt met vervelende traditie'

Bij Standard is er de voorbije maanden heel veel veranderd. Er kwam een nieuwe bestuursploeg met ...

176
176
CIES noemt 10 volgende Duivels: hoop voor Charleroi en Gent?

De interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein leverden weer twee nieuwe Rode Duivels op, want ...

162
162
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, Standard wil cashen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

162
162
KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Het interlandvoetbal is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League. Daar staat ...

224
224
WK-selectie Rode Duivels: 4 wildcards voor Garcia?

De logische kwalificatie voor het WK is een feit. Ondanks de stemmingmakerij van de afgelopen dagen ...

111
111
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

325
325

Meer sportnieuws