De 'Belgische Inzaghi' maakt furore bij KVC Westerlo

111
De 'Belgische Inzaghi' maakt furore bij KVC Westerlo

Bij KVC Westerlo laten de dure aankopen zoals Matija Frigan voorlopig nog geen geweldige indruk achter. Eén van de aanwinsten die wél de verwachtingen kan inlossen, is Lucas Stassin. De spits bewijst dat hij meer dan klaar was voor de Jupiler Pro League.

Lucas Stassin trok afgelopen zomer voor 1,5 miljoen euro van Anderlecht naar Westerlo. Daar zitten nog tal van bonussen in de deal. Bij RSCA rekende Brian Riemer niet echt op hem, maar daar later meer over. Stassin had na zijn vorige seizoen in de Challenger Pro League het idee dat hij klaar was voor de Belgische eerste klasse. Een correcte gedachte.

LEES OOK: Westerlo raast door en heeft volgende speler te pakken

Stassin trekt de lijn door

Stassin was vorig jaar een grote revelatie bij RSCA Futures. Hij tikte er af op 15 goals en 3 assists in 39 wedstrijden. De jonge spits was goed voor een bepalende actie om de 137,28 minuten. Stassin trad in de voorbereiding aan met de A-ploeg van Anderlecht, maar echt rekenen op hem deden ze niet. Riemer is een coach die andere kwaliteiten wil bij een spits. Stassin past simpelweg niet in zijn voetbalvisie.

Het was dan ook geen toeval dat Stassin dan voor een definitieve transfer koos en niet wenste bij te tekenen en uitgeleend te worden. De profielen van Kasper Dolberg en Lucas Vazquez bewijzen dat RSCA andere kwaliteiten zoekt in een centrumspits.

Stassin is geen aanwezige spits in het spel. Hij is geen echt meevoetballende spits, oftewel een aanvaller die als kapstok kan dienen voor het elftal. Stassin heeft andere kwaliteiten. Hij is een roofdier in de zestien meter en daar mag je hem geen centimeter ruimte geven. In en rond de box is Stassin héél actief en hij weet zich als geen ander goed te positioneren. Hij behoudt altijd overzicht in de laatste fase en dat is uiteraard een geweldige kwaliteit voor een spits.

Zeer bepalend

Daarom doet hij denken aan Filippo Inzaghi. De Italiaanse spits was ook geen spits die nadrukkelijk aanwezig was in het spel, maar hij was wel een garantie op goals. De aanvaller scoorde ook vaak ‘frommelgoals’, en tegen Eupen en KRC Genk wist Stassin er ook zo te maken. Vaak worden dergelijke treffers aanzien als ‘lucky goals’, maar bij dit soort spitsen is het dat helemaal niet.

Stassin is in een zeer wisselvallig Westerlo als jonge snaak al goed geweest voor 4 goals en 1 assist in 9 matchen. Hij was bepalend om de 95,8 minuten. Hij is zo betrokken bij 50% van de goals van Westerlo dit seizoen. Bijzonder straf.

De zoon van ex-speler Stéphane Stassin lijkt de goede keuze te hebben gemaakt om Anderlecht in de zomer te verlaten. Als hij op deze manier verder blijft spelen en zich verder weet door te ontwikkelen op het voetballende en fysiek gedeelte, zullen er op termijn snel andere topclubs komen aankloppen… Wie zoekt er nu geen goaltjesdief?

Claudio Reulens

Gaat Stassin dit jaar de kaap van 15 goals halen?

Meest recent

‘Fenerbahçe serveert Romelu Lukaku nu al af’

Romelu Lukaku trok naar Fenerbahçe om opnieuw de onbetwiste nummer één te ...

306
306
'Anderlecht tast alsnog diep in de buidel voor creativiteit'

Anderlecht is nog zeer druk in de weer in het slot van de mercato. Helemaal bovenaan de verlanglijst ...

231
231
'Furo baalt en grijpt alsnog naast transfer'

Dezer dagen verkoopt Club Brugge zijn jeugdproducten zeer duur, zelfs als ze amper of niet al in het ...

80
80
'Transfer Raskin om deze reden toch weer van de baan'

Dinsdagavond sloot de mercato in de Europese topcompetities zijn deuren en dat betekent dat onder ...

33
33
Marc Coucke verrast vriend en vijand met nieuwe versterking

Bij Anderlecht valt er naast het veld plots een opvallende naam te noteren. Terwijl de club zich ...

136
136
KV Mechelen laat verdediger vertrekken, talent op komst

Voor KV Mechelen is het seizoen helemaal niet begonnen zoals verhoopt, want het wacht na vier ...

73
73
'KRC Genk verrast met terugkeer jeugdproduct'

Bij KRC Genk is het nog een zeer bewogen week geweest op het vlak van transfers. Dé absolute ...

255
255
'Anderlecht blijft gaan: twéé middenvelders op komst?'

In de laatste dagen van de transferperiode geeft Anderlecht zijn selectie nog een serieuze ...

425
425
'Megastunt in de maak: Antwerp haalt Vermeeren terug'

Er is een énorme stunt in de maak. Arthur Vermeeren zou op het punt staan om terug te keren ...

608
608
Beerschot verrast en laat 'smaakmaker' gratis gaan

Verrassend nieuws vanop het Kiel. Beerschot heeft vandaag een vertrekker meegedeeld en de manier ...

148
148
Antwerp haalt slag thuis: toptalent tekent bij

Royal Antwerp FC heeft nog een slag weten te slaan. De Great Old heeft een van zijn absolute ...

70
70
Bruno uit frustratie: "Ik haal niet het maximum uit hem"

Het is voor Anderlecht nog een zeer bewogen einde van de zomermercato. Er beweegt nog heel wat aan ...

481
481
'Stunt in de maak? Faes aangeboden in JPL'

Wout Faes zoekt een club. De Belgische verdediger zag een transfer naar West Ham United op het ...

534
534
Anderlecht eindelijk verlost van Ashimeru

Bij RSC Anderlecht hebben ze eindelijk een oplossing gevonden voor Majeed Ashimeru. De centrale ...

281
281
Toby Alderweireld stunt met wel heel bijzondere nieuwe job

Toby Alderweireld heeft zijn voetbalschoenen inmiddels aan de kant gezet, maar van stilzitten is ...

100
100
"STVV verlaten was nooit een optie deze zomer"

Ryan Merlen heeft momenteel maar één doel voor ogen: zich verder ontwikkelen en ...

54
54
Druk op Clement en Hayen neemt nu al toe

Philippe Clement en Nicky Hayen zijn momenteel als trainer actief in de Championship in Engeland. ...

221
221
Albert tipt Belgische topclubs: "Eén van de besten in de JPL"

Philippe Albert analyseert voor La Capitale de matchen in de Jupiler Pro League. De voormalige ...

160
160
Anderlecht sluit opmerkelijke deal omtrent Hatenboer

Cedric Hatenboer trok voor 1 miljoen euro van Anderlecht naar Sparta Rotterdam. Dat is voor RSCA een ...

429
429
'Transferdomino: Anderlecht-deal heeft gevolgen voor Genk'

Het is voor KRC Genk al een zeer drukke week geweest wat betreft transfers. Het haalde met Benjamin ...

309
309
Patro en Westerlo laten aanvallers nog vertrekken

Met nog iets meer dan een dag voor de boeg in de zomermercato leggen de Belgische clubs de laatste ...

22
22
Anderlecht zet volgende vinkje: middenvelder strijkt neer

Anderlecht is in het absolute slot van de mercato nog druk in de weer. Het wil nog af van enkele ...

508
508
Teleurstelling bij sterkhouder Union: "Ik had bod verwacht"

Het is alweer een bewogen transferzomer voor Union, dat de voorbije maanden weer de nodige ...

109
109
'Lommel mag nog hopen op rentree, Gent kan talent verliezen'

Met nog iets meer dan een dag voor de boeg in de transferperiode, is het nog alle hens aan dek voor ...

131
131
'Vieze details rond transfersoap Fofana lekken uit'

In de allerlaatste minuten van Deadline Day versierde Malick Fofana alsnog een transfer van ...

194
194

Meer sportnieuws