De 'Belgische Inzaghi' maakt furore bij KVC Westerlo

door
De 'Belgische Inzaghi' maakt furore bij KVC Westerlo

Bij KVC Westerlo laten de dure aankopen zoals Matija Frigan voorlopig nog geen geweldige indruk achter. Eén van de aanwinsten die wél de verwachtingen kan inlossen, is Lucas Stassin. De spits bewijst dat hij meer dan klaar was voor de Jupiler Pro League.

Lucas Stassin trok afgelopen zomer voor 1,5 miljoen euro van Anderlecht naar Westerlo. Daar zitten nog tal van bonussen in de deal. Bij RSCA rekende Brian Riemer niet echt op hem, maar daar later meer over. Stassin had na zijn vorige seizoen in de Challenger Pro League het idee dat hij klaar was voor de Belgische eerste klasse. Een correcte gedachte.

LEES OOK: 'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

Stassin trekt de lijn door

Stassin was vorig jaar een grote revelatie bij RSCA Futures. Hij tikte er af op 15 goals en 3 assists in 39 wedstrijden. De jonge spits was goed voor een bepalende actie om de 137,28 minuten. Stassin trad in de voorbereiding aan met de A-ploeg van Anderlecht, maar echt rekenen op hem deden ze niet. Riemer is een coach die andere kwaliteiten wil bij een spits. Stassin past simpelweg niet in zijn voetbalvisie.

Het was dan ook geen toeval dat Stassin dan voor een definitieve transfer koos en niet wenste bij te tekenen en uitgeleend te worden. De profielen van Kasper Dolberg en Lucas Vazquez bewijzen dat RSCA andere kwaliteiten zoekt in een centrumspits.

Stassin is geen aanwezige spits in het spel. Hij is geen echt meevoetballende spits, oftewel een aanvaller die als kapstok kan dienen voor het elftal. Stassin heeft andere kwaliteiten. Hij is een roofdier in de zestien meter en daar mag je hem geen centimeter ruimte geven. In en rond de box is Stassin héél actief en hij weet zich als geen ander goed te positioneren. Hij behoudt altijd overzicht in de laatste fase en dat is uiteraard een geweldige kwaliteit voor een spits.

Zeer bepalend

Daarom doet hij denken aan Filippo Inzaghi. De Italiaanse spits was ook geen spits die nadrukkelijk aanwezig was in het spel, maar hij was wel een garantie op goals. De aanvaller scoorde ook vaak ‘frommelgoals’, en tegen Eupen en KRC Genk wist Stassin er ook zo te maken. Vaak worden dergelijke treffers aanzien als ‘lucky goals’, maar bij dit soort spitsen is het dat helemaal niet.

Stassin is in een zeer wisselvallig Westerlo als jonge snaak al goed geweest voor 4 goals en 1 assist in 9 matchen. Hij was bepalend om de 95,8 minuten. Hij is zo betrokken bij 50% van de goals van Westerlo dit seizoen. Bijzonder straf.

De zoon van ex-speler Stéphane Stassin lijkt de goede keuze te hebben gemaakt om Anderlecht in de zomer te verlaten. Als hij op deze manier verder blijft spelen en zich verder weet door te ontwikkelen op het voetballende en fysiek gedeelte, zullen er op termijn snel andere topclubs komen aankloppen… Wie zoekt er nu geen goaltjesdief?

Claudio Reulens

Gaat Stassin dit jaar de kaap van 15 goals halen?

Meest recent

Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

88
88
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

41
41
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

236
236
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

91
91
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

195
195
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

129
129
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

152
152
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

351
351
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

235
235
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

122
122
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

273
273
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

62
62
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

151
151
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

139
139
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

75
75
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

269
269
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

266
266
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

421
421
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

64
64
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

207
207
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

98
98
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

91
91
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

337
337
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

153
153
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

553
553

Meer sportnieuws