De 'Belgische Inzaghi' maakt furore bij KVC Westerlo

111
De 'Belgische Inzaghi' maakt furore bij KVC Westerlo

Bij KVC Westerlo laten de dure aankopen zoals Matija Frigan voorlopig nog geen geweldige indruk achter. Eén van de aanwinsten die wél de verwachtingen kan inlossen, is Lucas Stassin. De spits bewijst dat hij meer dan klaar was voor de Jupiler Pro League.

Lucas Stassin trok afgelopen zomer voor 1,5 miljoen euro van Anderlecht naar Westerlo. Daar zitten nog tal van bonussen in de deal. Bij RSCA rekende Brian Riemer niet echt op hem, maar daar later meer over. Stassin had na zijn vorige seizoen in de Challenger Pro League het idee dat hij klaar was voor de Belgische eerste klasse. Een correcte gedachte.

LEES OOK: Westerlo in zak en as na spektakelstuk: grote teleurstelling

Stassin trekt de lijn door

Stassin was vorig jaar een grote revelatie bij RSCA Futures. Hij tikte er af op 15 goals en 3 assists in 39 wedstrijden. De jonge spits was goed voor een bepalende actie om de 137,28 minuten. Stassin trad in de voorbereiding aan met de A-ploeg van Anderlecht, maar echt rekenen op hem deden ze niet. Riemer is een coach die andere kwaliteiten wil bij een spits. Stassin past simpelweg niet in zijn voetbalvisie.

Het was dan ook geen toeval dat Stassin dan voor een definitieve transfer koos en niet wenste bij te tekenen en uitgeleend te worden. De profielen van Kasper Dolberg en Lucas Vazquez bewijzen dat RSCA andere kwaliteiten zoekt in een centrumspits.

Stassin is geen aanwezige spits in het spel. Hij is geen echt meevoetballende spits, oftewel een aanvaller die als kapstok kan dienen voor het elftal. Stassin heeft andere kwaliteiten. Hij is een roofdier in de zestien meter en daar mag je hem geen centimeter ruimte geven. In en rond de box is Stassin héél actief en hij weet zich als geen ander goed te positioneren. Hij behoudt altijd overzicht in de laatste fase en dat is uiteraard een geweldige kwaliteit voor een spits.

Zeer bepalend

Daarom doet hij denken aan Filippo Inzaghi. De Italiaanse spits was ook geen spits die nadrukkelijk aanwezig was in het spel, maar hij was wel een garantie op goals. De aanvaller scoorde ook vaak ‘frommelgoals’, en tegen Eupen en KRC Genk wist Stassin er ook zo te maken. Vaak worden dergelijke treffers aanzien als ‘lucky goals’, maar bij dit soort spitsen is het dat helemaal niet.

Stassin is in een zeer wisselvallig Westerlo als jonge snaak al goed geweest voor 4 goals en 1 assist in 9 matchen. Hij was bepalend om de 95,8 minuten. Hij is zo betrokken bij 50% van de goals van Westerlo dit seizoen. Bijzonder straf.

De zoon van ex-speler Stéphane Stassin lijkt de goede keuze te hebben gemaakt om Anderlecht in de zomer te verlaten. Als hij op deze manier verder blijft spelen en zich verder weet door te ontwikkelen op het voetballende en fysiek gedeelte, zullen er op termijn snel andere topclubs komen aankloppen… Wie zoekt er nu geen goaltjesdief?

Claudio Reulens

Gaat Stassin dit jaar de kaap van 15 goals halen?

Meest recent

Compper bijt van zich af na ontslaggeruchten Antwerp

Royal Antwerp FC verloor vijf wedstrijden op rij in de Jupiler Pro League, maar zaterdag won The ...

8
8
Daan Heymans slaat hard terug op kritiek KRC Genk

Daan Heymans moest onder Jess Thorup lang genoegen nemen met een reserverol, maar de middenvelder ...

18
18
Westerlo in zak en as na spektakelstuk: grote teleurstelling

Westerlo en SK Beveren maakten er een spektakelstuk van in de Jupiler Pro League. In de extra tijd ...

23
23
Britse pers brandt Penders volledig af: Alonso reageert

Mike Penders staat in doel bij Chelsea na de blessure van Emiliano Martinez. De Rode Duivel kende ...

104
104
Hommeles bij Zulte: “Geen respect en grote schande”

Zulte Waregem blijft in een desastreuze vorm zitten. Essevee ging onderuit tegen La Louvière ...

112
112
Kums doet boekje open over verrassende komst Burgess

AA Gent verraste vriend en vijand toen ze Christian Burgess gratis weghaalden bij Union SG. De ...

117
117
Charaï na spektakel: "Hoe is dit kunnen gebeuren?"

KVC Westerlo leek op weg naar de zege na een goal in de extra tijd, maar nog later scoorde SK ...

25
25
'Zulte Waregem ruikt jackpot: JPL-topclubs lonken'

De Jupiler Pro League is de afgelopen jaren een competitie geweest waar tal van spitsen een mooie ...

106
106
Euvrard heeft boodschap: "Krijgen dingen in beweging"

Standard moet aan de bak tegen KRC Genk. De Luikenaars beseffen dat een vierde nederlaag in negen ...

51
51
‘Diefstal op Ballon d'Or: Courtois van podium geduwd’

Voor veel kenners is Thibaut Courtois de beste doelman ter wereld. Toch dreigt hij maandag op de ...

330
330
Bruno haalt zeer belangrijke doelstelling bij Anderlecht

Vitor Bruno kreeg de afgelopen week de nodige kritiek, al zijn de resultaten globaal gezien in orde. ...

135
135
'Club Brugge-titularis mag inpakken: opvolger van 10M'

Club Brugge wil in januari opnieuw shoppen op het middenveld, en die zoektocht leidt naar Stavanger. ...

516
516
FC Barcelona – Real Madrid: dit is de ideale gecombineerde elf

Vanavond staat de Clasico tussen FC Barcelona en Real Madrid op het programma. De grootste ...

86
86
STVV weet het nu al: publiekslieveling wordt grof wild

STVV heeft ook dit jaar een goede ploeg. De Truienaars begonnen goed aan het seizoen, kenden een ...

54
54
Anderlecht heeft parel in de rangen: debuut in de JPL?

Vitor Bruno is een trainer die de jeugd kansen geeft. Niemand is volledig afgeschreven, dat bewees ...

273
273
Club Brugge-Lens krijgt staartje: groter drama voorkomen

In de Champions League maakte Club Brugge deze week opnieuw indruk met een 3-0-zege tegen RC Lens. ...

612
612
Excuses bij Zulte Waregem na 'afschuwelijke avond'

Zulte Waregem was goed aan het seizoen begonnen. Maar de laatste weken is de West-Vlaamse club aan ...

187
187
Hazard spoelt Brugse kater door; persona non grata held Altético

In de Spaanse La Liga heeft Atlético Madrid zijn tweede plaats verstevigd. Dankzij een ...

256
256
Westerlo en Beveren gelijk na episch duel; nieuwe dreun Essevee

KVC Westerlo en SK Beveren hebben voor hét spektakelstuk van de 9de speeldag in de Jupiler ...

69
69
Wedergeboorte Antwerp: "Zeer lastige weken"

Royal Antwerp FC lijkt stilaan uit een dal te kruipen. Zaterdagnamiddag boekte de Great Old zelfs ...

130
130
'Club ontketent titanenduel: nationaal record aan diggelen'

Door Christos Tzolis voor liefst 40 miljoen euro aan Arsenal FC te verkopen, wist Club Brugge ...

494
494
Gewaagde zet Bruno: Anderlecht-duo moet op tanden bijten

Na de Europese zege op Jagiellonia Bialystok, is de sfeer rond RSC Anderlecht alweer gekeerd. Al ...

399
399
Allegri door het lint in verhitte clash; nieuwe leider Bundesliga

SSC Napoli heeft het nagelaten een gouden zaak te doen in de Serie A. In de topper tegen AS Roma ...

93
93
Tessa Wullaert ziet één groot probleem bij Deschacht

De storm rond de Red Flames ging de laatste weken maar niet liggen. Eerst was er een aangebrand ...

153
153
Drama Penders! Owngoal én nederlaag bij PL-basisdebuut

Mike Penders heeft een basisdebuut in de Premier League beleefd om snel te vergeten. De Rode Duivel ...

98
98

Meer sportnieuws