De 'Belgische Inzaghi' maakt furore bij KVC Westerlo

111 stemmen
De 'Belgische Inzaghi' maakt furore bij KVC Westerlo

Bij KVC Westerlo laten de dure aankopen zoals Matija Frigan voorlopig nog geen geweldige indruk achter. Eén van de aanwinsten die wél de verwachtingen kan inlossen, is Lucas Stassin. De spits bewijst dat hij meer dan klaar was voor de Jupiler Pro League.

Lucas Stassin trok afgelopen zomer voor 1,5 miljoen euro van Anderlecht naar Westerlo. Daar zitten nog tal van bonussen in de deal. Bij RSCA rekende Brian Riemer niet echt op hem, maar daar later meer over. Stassin had na zijn vorige seizoen in de Challenger Pro League het idee dat hij klaar was voor de Belgische eerste klasse. Een correcte gedachte.

LEES OOK: 'Westerlo kent ongeziene mercato: wéér miljoenensom'

Stassin trekt de lijn door

Stassin was vorig jaar een grote revelatie bij RSCA Futures. Hij tikte er af op 15 goals en 3 assists in 39 wedstrijden. De jonge spits was goed voor een bepalende actie om de 137,28 minuten. Stassin trad in de voorbereiding aan met de A-ploeg van Anderlecht, maar echt rekenen op hem deden ze niet. Riemer is een coach die andere kwaliteiten wil bij een spits. Stassin past simpelweg niet in zijn voetbalvisie.

Het was dan ook geen toeval dat Stassin dan voor een definitieve transfer koos en niet wenste bij te tekenen en uitgeleend te worden. De profielen van Kasper Dolberg en Lucas Vazquez bewijzen dat RSCA andere kwaliteiten zoekt in een centrumspits.

Stassin is geen aanwezige spits in het spel. Hij is geen echt meevoetballende spits, oftewel een aanvaller die als kapstok kan dienen voor het elftal. Stassin heeft andere kwaliteiten. Hij is een roofdier in de zestien meter en daar mag je hem geen centimeter ruimte geven. In en rond de box is Stassin héél actief en hij weet zich als geen ander goed te positioneren. Hij behoudt altijd overzicht in de laatste fase en dat is uiteraard een geweldige kwaliteit voor een spits.

Zeer bepalend

Daarom doet hij denken aan Filippo Inzaghi. De Italiaanse spits was ook geen spits die nadrukkelijk aanwezig was in het spel, maar hij was wel een garantie op goals. De aanvaller scoorde ook vaak ‘frommelgoals’, en tegen Eupen en KRC Genk wist Stassin er ook zo te maken. Vaak worden dergelijke treffers aanzien als ‘lucky goals’, maar bij dit soort spitsen is het dat helemaal niet.

Stassin is in een zeer wisselvallig Westerlo als jonge snaak al goed geweest voor 4 goals en 1 assist in 9 matchen. Hij was bepalend om de 95,8 minuten. Hij is zo betrokken bij 50% van de goals van Westerlo dit seizoen. Bijzonder straf.

De zoon van ex-speler Stéphane Stassin lijkt de goede keuze te hebben gemaakt om Anderlecht in de zomer te verlaten. Als hij op deze manier verder blijft spelen en zich verder weet door te ontwikkelen op het voetballende en fysiek gedeelte, zullen er op termijn snel andere topclubs komen aankloppen… Wie zoekt er nu geen goaltjesdief?

Claudio Reulens

Gaat Stassin dit jaar de kaap van 15 goals halen?

Meest recent

'Anderlecht vreest: Ajax plots met zak vol geld'

Antoine Sibierski zal dringend een tandje gaan moeten bijsteken, want binnen een tweetal weken wacht ...

71
71
Straffe Rudi Garcia laat héél België opnieuw dromen

Het WK 2026 is al geslaagd voor de Rode Duivels. Rudi Garcia heeft (nog maar eens) zijn gram gehaald ...

57
57
'Club Brugge heeft eerste zomeraanwinst te pakken'

Hoewel er een hete zomer werd voorspeld, bleef het tot dusver opvallend rustig bij Club Brugge. Daar ...

216
216
Vanhaezebrouck voorspelt verrassing: wit konijn Garcia?

De wegen van Rudi Garcia zijn ondoorgrondelijk, maar voorlopig leveren ze wel het gewenste resultaat ...

197
197
'Grote kuis in Genk: spits bij grof huisvuil gezet'

Nicky Hayen staat op het punt om als een dief in de nacht naar Burnley te vertrekken, en dus moet ...

187
187
Garcia hakt knopen door: Vanaken in, De Bruyne out

Voor de tweede match op rij haalde Rudi Garcia zijn gram. Na de comeback tegen Senegal deden zijn ...

235
235
De Ketelaere doet monden openvallen met opvallend geheim

Soms is één avond genoeg om alle twijfels weg te vegen. Waar de kritiek de voorbije ...

168
168
'Sibierski in actie: Anderlecht-flop richting exit'

Op inkomend vlak staat de teller bij RSC Anderlecht intussen op twee nieuwkomers, maar op uitgaand ...

536
536
'Done deal: Genk verliest Hayen, opvolger al bekend?'

Als een donderslag bij heldere hemel dreigt KRC Genk op zoek te moeten gaan naar een nieuwe T1. ...

811
811
Update gezondheidstoestand Karel Snoeckx beroert iedereen

De voetbalwereld (en ver daarbuiten) is al dagenlang in de ban van een absurd geval van ...

137
137
Doku vs Yamal: “Hij zal ontploffen, schrijf maar op”

Jérémy Doku begon tegen de Verenigde Staten op de bank. De aanvaller begon in ...

222
222
Bizarre WK-stats Rode Duivels: Lukaku, Trossard én CDK

De Rode Duivels zitten in de kwartfinale van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Na een ...

148
148
Vandenbempt velt oordeel: “Enige minpunt bij Rode Duivels”

België is naar de kwartfinale op het WK 2026 na een knappe zege tegen gastland Verenigde ...

151
151
Garcia krijgt gouden raad voor clash tegen Spanje

De Rode Duivels wisten zich overtuigend te plaatsen voor de kwartfinale. In de 1/8e finales werd de ...

313
313
‘Schoktransfer Erling Haaland na WK op komst

Erling Haaland is een fenomeen en dat toont hij ook op het WK. De aanvaller zit al aan zeven ...

283
283
Jonathan Legear binnenkort hoofdtrainer in België?

Jonathan Legear tekende een contract bij Standard Luik en gaat als assistent van Vincent ...

110
110
Vandenbempt gelooft ogen niet: "Veel vragen Garcia"

Bondscoach Rudi Garcia deinst er niet voor terug om tegen schenen te stampen. Tegen Senegal zette de ...

268
268
Antwerp twijfelt niet en slaat meteen toe na wereldgoal

Royal Antwerp FC focuste zich de afgelopen jaren meer en meer op de eigen jeugd. Dat deed The Great ...

195
195
‘Monstertransfer: Karetsas plots aangeboden bij grootmacht’

Konstantinos Karetsas maakt al enkele seizoenen furore op de Belgische velden. Het Griekse toptalent ...

256
256
‘KRC Genk schrikt: bliksemvertrek Nicky Hayen lonkt’

Nicky Hayen kende een sterke periode bij Club Brugge, maar werd uiteindelijk toch ontslagen na een ...

545
545
Rudi Garcia is genadeloos: wat met De Bruyne op WK?

Bondscoach Rudi Garcia is er niet vies van om harde keuzes te maken. Tegen de Verenigde Staten zette ...

765
765
TRANSFERUURTJE: ‘Stroeykens hakt knopen door, wending Khalaili’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

356
356
'Westerlo kent ongeziene mercato: wéér miljoenensom'

Wat een zomermercato voor KVC Westerlo. De Kemphanen kennen hun meest lucratieve transferperiode ...

116
116
Plots geloof bij Rode Duivels: duidelijke link met 1986

De Rode Duivels begonnen aarzelend aan het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Het ...

212
212
Raskin doet erg emotionele Onana-onthulling

De Rode Duivels wonnen in de 1/8e overtuigend van de Verenigde Staten. België won met 1-4 en ...

401
401

Meer sportnieuws