De 'Belgische Inzaghi' maakt furore bij KVC Westerlo

111
De 'Belgische Inzaghi' maakt furore bij KVC Westerlo

Bij KVC Westerlo laten de dure aankopen zoals Matija Frigan voorlopig nog geen geweldige indruk achter. Eén van de aanwinsten die wél de verwachtingen kan inlossen, is Lucas Stassin. De spits bewijst dat hij meer dan klaar was voor de Jupiler Pro League.

Lucas Stassin trok afgelopen zomer voor 1,5 miljoen euro van Anderlecht naar Westerlo. Daar zitten nog tal van bonussen in de deal. Bij RSCA rekende Brian Riemer niet echt op hem, maar daar later meer over. Stassin had na zijn vorige seizoen in de Challenger Pro League het idee dat hij klaar was voor de Belgische eerste klasse. Een correcte gedachte.

LEES OOK: Westerlo raast door en heeft volgende speler te pakken

Stassin trekt de lijn door

Stassin was vorig jaar een grote revelatie bij RSCA Futures. Hij tikte er af op 15 goals en 3 assists in 39 wedstrijden. De jonge spits was goed voor een bepalende actie om de 137,28 minuten. Stassin trad in de voorbereiding aan met de A-ploeg van Anderlecht, maar echt rekenen op hem deden ze niet. Riemer is een coach die andere kwaliteiten wil bij een spits. Stassin past simpelweg niet in zijn voetbalvisie.

Het was dan ook geen toeval dat Stassin dan voor een definitieve transfer koos en niet wenste bij te tekenen en uitgeleend te worden. De profielen van Kasper Dolberg en Lucas Vazquez bewijzen dat RSCA andere kwaliteiten zoekt in een centrumspits.

Stassin is geen aanwezige spits in het spel. Hij is geen echt meevoetballende spits, oftewel een aanvaller die als kapstok kan dienen voor het elftal. Stassin heeft andere kwaliteiten. Hij is een roofdier in de zestien meter en daar mag je hem geen centimeter ruimte geven. In en rond de box is Stassin héél actief en hij weet zich als geen ander goed te positioneren. Hij behoudt altijd overzicht in de laatste fase en dat is uiteraard een geweldige kwaliteit voor een spits.

Zeer bepalend

Daarom doet hij denken aan Filippo Inzaghi. De Italiaanse spits was ook geen spits die nadrukkelijk aanwezig was in het spel, maar hij was wel een garantie op goals. De aanvaller scoorde ook vaak ‘frommelgoals’, en tegen Eupen en KRC Genk wist Stassin er ook zo te maken. Vaak worden dergelijke treffers aanzien als ‘lucky goals’, maar bij dit soort spitsen is het dat helemaal niet.

Stassin is in een zeer wisselvallig Westerlo als jonge snaak al goed geweest voor 4 goals en 1 assist in 9 matchen. Hij was bepalend om de 95,8 minuten. Hij is zo betrokken bij 50% van de goals van Westerlo dit seizoen. Bijzonder straf.

De zoon van ex-speler Stéphane Stassin lijkt de goede keuze te hebben gemaakt om Anderlecht in de zomer te verlaten. Als hij op deze manier verder blijft spelen en zich verder weet door te ontwikkelen op het voetballende en fysiek gedeelte, zullen er op termijn snel andere topclubs komen aankloppen… Wie zoekt er nu geen goaltjesdief?

Claudio Reulens

Gaat Stassin dit jaar de kaap van 15 goals halen?

Meest recent

Nostalgie voor Kompany: "Krijgen steun uit België"

Bayern München is uitstekend begonnen aan het seizoen. Vincent Kompany & co wonnen drie ...

3
3
Leko onthult: deze harde boodschap kreeg falende Diakhon

Club Brugge pakte vrijdagavond de drie punten mee uit het Soevereinstadion, maar maakte tegen Lommel ...

49
49
Selectie Van Bommel: eerste grote slachtoffers al bekend?

Eind deze maand maakt Mark van Bommel zijn officiële debuut als Belgisch bondscoach. De ...

238
238
Anderlecht bikkelhard: kaakslag voor Stroeykens/Bertaccini

RSC Anderlecht heeft een razend drukke mercato achter de rug. De Brusselaars haalden een elftal aan ...

206
206
Verhaeghe voorspelt complete Club Brugge-ramp

Bart Verhaeghe waarschuwde zelf al voor het enorme financiële risico dat Club Brugge liep met ...

293
293
"Lamentabel" - Club Brugge-schlemiel 'delft eigen graf'

Club Brugge heeft zich vrijdagavond herpakt na de slipper op het veld van AA Gent. Tenminste toch ...

322
322
UCL-koorts: dramatische start PSG, eerste uitschuiver Real

Volgende week gaat de League Phase in de Champions League van start. Maar enkele van de Europese ...

37
37
Patro stunt op de transfermarkt: Stijnen geeft uitleg

Patro Eisden sloeg op de laatste dag van de mercato nog keihard toe. De club uit de Challenger Pro ...

106
106
Euvrard tempert verwachtingen: “Wellicht niet tegen Antwerp”

Bij Standard begonnen ze niet onaardig aan het nieuwe seizoen. De ploeg had zelfs nog meer punten ...

109
109
Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

470
470
Zegevierend Club overtuigt wederom niet tegen moedig Lommel

Club Brugge blijft voorlopig bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Na de pijnlijke nederlaag ...

196
196
Thorup maakt balans op van mercato KRC Genk

KRC Genk spendeerde ruim dertig miljoen euro op de transfermarkt, enkel Club Brugge investeerde meer ...

185
185
CPL knettert: Vossen zet Kiel in brand, Kadavers verbazen

Spektakel op het Kiel én een nieuwe koppositie voor Dender: de Challenger Pro League leverde ...

129
129
'STVV greep naast twee enorme transferstunts'

STVV wist zich in het slot van de mercato nog te versterken. De Truienaars waagden ook hun kans bij ...

160
160
Olivier Deschacht pakt zwaar uit, fans hebben één boodschap

Olivier Deschacht heeft de voorbije jaren een opvallende tweede carrière uitgebouwd naast het ...

104
104
Club op voorsprong in Lommel: één speler krijgt volle laag

Club Brugge nam het vanavond op in en tegen Lommel SK. Hoe verging het de Bruggelingen de eerste 45 ...

270
270
'Anderlecht weigerde 28-voudig Frans international'

RSC Anderlecht kreeg deze zomer een opvallende naam aangeboden. Presnel Kimpembe, de ervaren Franse ...

647
647
AA Gent maakt nog een uitgaande transfer bekend

Bij AA Gent lijken ze een goede mercato achter de rug hebben. De Buffalo's hebben een aantal goede ...

60
60
Fans Anderlecht verliefd op nieuwe parel: "Geweldige speler"

Bij RSC Anderlecht krijgen de jonge talenten voorlopig héél veel speelkansen. De fans ...

227
227
Vanaken emotioneel diep geraakt: “Dat vergeet ik nooit”

Hans Vanaken heeft vanavond een bijzondere reden om met extra aandacht naar Lommel te kijken. De ...

151
151
Dolle transfermolen JPL: 17 transfers als record, Genk wint jackpot

De transferperiode ligt achter de rug. Het is opvallend: er werden deze zomer héél ...

131
131
‘Schandalige actie Allegri met De Bruyne’

Massimiliano Allegri heeft Kevin De Bruyne opnieuw hard aangepakt. Zelfs na zijn beslissende ...

206
206
Leko heeft gekozen: Club Brugge start met deze elf

Vanavond staat er nog eens oudewetse Lommel SK-Club Brugge op het programma. In het verleden hadden ...

129
129
Beveren verrast nog met aanwinst uit de MLS

SK Beveren heeft zich op de laatste dag van de zomermercato nog heel stevig versterking. Zopas ...

50
50
Van der Elst vol lof: "Misschien wel beste transfer in JPL"

Franky Van der Elst volgt het Belgische voetbal op de voet. Als analist bekijkt hij zeer veel ...

264
264

Meer sportnieuws