Vanhaezebrouck looft talent: "Doku had voorsprong op hem"

212 stemmen
Vanhaezebrouck looft talent:

Hein Vanhaezebrouck is een trainer die jonge spelers durft opstellen. Dat bewees hij in het verleden. Bij AA Gent deed hij dat in zijn tweede ambtsperiode ook al met Ibrahim Salah en Malick Fofana. Die laatste is zeer goed bezig. De coach had veel lof voor de jonge flankspeler.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

Jeugd kansen geven

"Bij mij is het heel simpel: als iemand klaar is, dan zet je hem. Ik zet mijn beste spelers. Ongeacht hoe oud ze zijn. Dat bleek al in het verleden. Sommigen moeten wat geduld hebben. Ik heb overal die lijn doorgetrokken. Niet vergeten dat ik hier naast alle gekende namen ook gepusht heb voor jongens als Salah, Verstraete, De Smet, Van der Bruggen en Samoise", verklaarde hij op zijn perspraatje.

Hij noemde nog een aantal spelers uit het verleden. "Ik werkte met Saelemaekers, Doku, Verschaeren, Amuzu, Bornauw, Lokonga. Dejaegere heb ik gebracht in Kortrijk . Ik vind het fijn om die jonge gasten hun kans te geven. Maar dat is niet alleen de verdienste van de trainer. Er zijn een aantal aangekondigde talenten, waarvan iedereen wist dat die zouden doorbreken. Bij anderen was dat niet het geval. Ik vind het wel fijn om jonge gasten kansen te geven", zei hij.

Fysiek sterker worden

Fofana stond al vele jaren te boek als een groot talent. Zo probeerden andere Belgische en buitenlandse topclubs hem weg te plukken. Dat lukte niet en Fofana breekt helemaal door in de Ghelamco Arena. De coach is lovend over hem.

"Iedereen binnen de jeugdafdeling wist hoe uitzonderlijk hij was. Zijn doorbraak is dus niet zo verrassend. Maar het is wel vroeg als je kijkt naar zijn ‘body’. Als ik hem met Doku vergelijk, dan was die al veel robuuster en gespierder dan Malick. Dat is een voorsprong. Hij is wel iemand die zich, ondanks zijn gebrek aan body, durft zetten in de duels. Dat heb je nodig. Hij heeft geen schrik, heeft lef. Daardoor hoef je daar niet over te spreken", zei Vanhaezebrouck.

Gaat Fofana ooit in een topcompetitie spelen?

Meest recent

'Leegloop bij Club NXT: vijf toptalenten richting exit'

Als een donderslag bij heldere hemel vernam Club Brugge dat Club NXT alsnog degradeert uit de ...

45
45
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

183
183
Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

59
59
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

42
42
Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Vincent Mannaert heeft na enkele dossiers waarin hij het onderspit moest delven eindelijk nog eens ...

258
258
Van Himst sprak met Sibierski: transferplannen op tafel

Paul Van Himst is een ware clublegende van RSC Anderlecht. De voormalige topspeler sprak deze week ...

277
277
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

83
83
Antwerp komt met bijzonder goed nieuws

Bij Royal Antwerp FC hopen ze nog altijd nieuwe investeerders te vinden om zo in de zomer toch meer ...

185
185
'Matthäus verklapt wie Kompany écht wil halen'

Vincent Kompany kan mits een zege in de bekerfinale de Duitse treble winnen. Voeg daarbij de halve ...

137
137
Joos schrikt van Club Brugge: “Ook tegen Union verrassing?"

Club Brugge won afgelopen speeldag overtuigend van Sint-Truiden VV, maar Filip Joos vond de tactiek ...

303
303
KAA Gent komt met verschroeiend statement na Anderlecht

De clash tussen KAA Gent en RSC Anderlecht blijft nog nazinderen. Er waren heel wat opstootjes, een ...

243
243
‘Amuzu incasseert mokerslag: WK-drama door Gremio’

Francis Amuzu speelde in het verleden bij RSC Anderlecht, maar hij maakt nu het mooie weer bij het ...

79
79
Plottwist bij Club Brugge: flop duikt op bij WK-favoriet

De voorbije mercato's waren overwegend een succes bij Club Brugge, maar af en toe slaat men ook in ...

278
278
Taravel keert kar: sterkhouder Anderlecht buitenspel

Op de manier waarop valt wel het een en ander aan te merken, maar RSC Anderlecht trok tegen AA Gent ...

289
289
TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

496
496
'Vlaanderen schrikt van inkomen Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht is al lang niet meer alleen de man van de koers en de sportverslaggeving. De ...

361
361
'AA Gent ziet droomtransfer definitief ontploffen'

Voor het tweede jaar op rij vertolkt AA Gent een bijrol in de play-offs. Komende zomer is er dan ook ...

269
269
'Antwerp dumpt meubelstuk en shopt bij concurrent'

Na de recente nul op zes mag Antwerp allicht opnieuw fluiten naar een Europees ticket. Sinds de ...

484
484
Garcia krijgt sollicitatie: "Mee naar het WK? Fantastisch!"

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Bij de Rode Duivels zijn er een aantal ...

150
150
'Buffel op zucht van geweldige nieuwe uitdaging'

Het is al een tijdje stil rondom Thomas Buffel. De voormalige Rode Duivel werkt aan zijn ...

60
60
Joos dropt gigantisch transferbedrag voor Genk

Konstantinos Karetsas gaat KRC Genk komende zomer verlaten. De Griekse aanvallende middenvelder ...

289
289
Coosemans hard aangepakt: "Supporters pikken dit ook niet"

Colin Coosemans heeft de gemoederen in de voorbije dagen doen oplaaien. Zo kreeg de aanvoerder van ...

277
277
'De Ketelaere naar Bayern: cruciale voorwaarde gelekt'

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op en dus gaat de transferperiode weldra weer van start. ...

632
632
Metamorfose Genk: eerste basiskracht volgend seizoen aangeduid

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

347
347
"100% basisspeler op WK" - Radja breekt lans voor onverwachte Duivel

Op maandag 15 juni trappen de Rode Duivels hun WK-eindronde op gang met een groepsmatch tegen ...

502
502

Meer sportnieuws