Vanhaezebrouck looft talent: "Doku had voorsprong op hem"

212 stemmen
Vanhaezebrouck looft talent:

Hein Vanhaezebrouck is een trainer die jonge spelers durft opstellen. Dat bewees hij in het verleden. Bij AA Gent deed hij dat in zijn tweede ambtsperiode ook al met Ibrahim Salah en Malick Fofana. Die laatste is zeer goed bezig. De coach had veel lof voor de jonge flankspeler.

LEES OOK: AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

Jeugd kansen geven

"Bij mij is het heel simpel: als iemand klaar is, dan zet je hem. Ik zet mijn beste spelers. Ongeacht hoe oud ze zijn. Dat bleek al in het verleden. Sommigen moeten wat geduld hebben. Ik heb overal die lijn doorgetrokken. Niet vergeten dat ik hier naast alle gekende namen ook gepusht heb voor jongens als Salah, Verstraete, De Smet, Van der Bruggen en Samoise", verklaarde hij op zijn perspraatje.

Hij noemde nog een aantal spelers uit het verleden. "Ik werkte met Saelemaekers, Doku, Verschaeren, Amuzu, Bornauw, Lokonga. Dejaegere heb ik gebracht in Kortrijk . Ik vind het fijn om die jonge gasten hun kans te geven. Maar dat is niet alleen de verdienste van de trainer. Er zijn een aantal aangekondigde talenten, waarvan iedereen wist dat die zouden doorbreken. Bij anderen was dat niet het geval. Ik vind het wel fijn om jonge gasten kansen te geven", zei hij.

Fysiek sterker worden

Fofana stond al vele jaren te boek als een groot talent. Zo probeerden andere Belgische en buitenlandse topclubs hem weg te plukken. Dat lukte niet en Fofana breekt helemaal door in de Ghelamco Arena. De coach is lovend over hem.

"Iedereen binnen de jeugdafdeling wist hoe uitzonderlijk hij was. Zijn doorbraak is dus niet zo verrassend. Maar het is wel vroeg als je kijkt naar zijn ‘body’. Als ik hem met Doku vergelijk, dan was die al veel robuuster en gespierder dan Malick. Dat is een voorsprong. Hij is wel iemand die zich, ondanks zijn gebrek aan body, durft zetten in de duels. Dat heb je nodig. Hij heeft geen schrik, heeft lef. Daardoor hoef je daar niet over te spreken", zei Vanhaezebrouck.

Gaat Fofana ooit in een topcompetitie spelen?

Meest recent

Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

12
12
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

73
73
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

35
35
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

57
57
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

301
301
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

78
78
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

126
126
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

471
471
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

55
55
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

238
238
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

360
360
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1275
1275
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

548
548
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

178
178
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

205
205
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

808
808
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

595
595
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

278
278
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

23
23
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

139
139
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

204
204
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

55
55
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

75
75
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

64
64
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

87
87

Meer sportnieuws