Geen Vermeeren en De Cuyper: Tedesco komt met uitleg

396
Geen Vermeeren en De Cuyper: Tedesco komt met uitleg

Domenico Tedesco gaf daarnet zijn selectie vrij voor de komende interlands tegen Oostenrijk en Zweden en daarbij wist de bondscoach toch weer te verrassen. De enige nieuwe naam in de selectie werd die van Mandela Keita, die beloond werd voor zijn sterke prestaties bij Antwerp.

Nochtans had iedereen eerder diens ploegmaat Arthur Vermeeren verwacht. De 18-jarige maakte indruk in de Champions League, maar moet vrede nemen met een plaatsje bij de Jonge Duivels. Tedesco kwam op zijn persconferentie wel met een zeer heldere verklaring waarom Vermeeren er nog niet bij is.

LEES OOK: 'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Geen keuze tegen Vermeeren

De bondscoach wees daarbij naar de fysieke kwaliteiten van Keita. "Daarmee wil ik niet zeggen dat Arthur fysiek niet klaar is. Hij staat héél dicht bij de selectie. De vraag is niet of hij voor ons zal spelen, maar wanneer. Voor dit kamp hebben we nu deze beslissing genomen, in functie van de tegenstander. Dat is geen keuze tegen Arthur, maar voor Mandela. Hij heeft gewoon een ander profiel", aldus Tedesco.

Uiteraard had Tedesco uiteraard gewoon Vermeeren als 25ste speler kunnen oproepen, maar dat wou hij ook niet. "Als ik Arthur er nu bij neem en hij zit twee keer 90 minuten op de bank, dan zou dat zonde zijn. Dan is het beter dat hij nu twee wedstrijden kan spelen met de U21", klonk het.

De Cuyper derde keuze

Daarnaast kreeg Tedesco ook een vraag over Maxim De Cuyper. De linksachter is goed bezig bij Club Brugge en op zijn positie is er geen overschot. Desondanks blijft ook hij in de wachtkamer zitten. Maar ook daarover communiceerde Tedesco helder.

"Ik ga eerlijk zijn: Maxim De Cuyper is mijn derde keuze op de linksachter", vertelde hij. "Arthur Theate en Olivier Deman zitten nu in de selectie, Maxim is de volgende naam op mijn lijstje. Maar Arthur is heel sterk bezig bij Rennes en was in de vorige interlands belangrijk, terwijl Deman ook goed begonnen is in de Bundesliga."

Kan je de keuzes van Tedesco begrijpen?

Meest recent

Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht eindelijk bekend?

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

7
7
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

38
38
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

25
25
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

18
18
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

45
45
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

175
175
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

27
27
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

42
42
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

19
19
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

101
101
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

56
56
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

192
192
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

63
63
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

179
179
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

29
29
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

84
84
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

934
934
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

52
52
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

167
167
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

929
929
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

50
50
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

24
24
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

154
154
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

133
133
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

302
302

Meer sportnieuws