Geen Vermeeren en De Cuyper: Tedesco komt met uitleg

door
Geen Vermeeren en De Cuyper: Tedesco komt met uitleg

Domenico Tedesco gaf daarnet zijn selectie vrij voor de komende interlands tegen Oostenrijk en Zweden en daarbij wist de bondscoach toch weer te verrassen. De enige nieuwe naam in de selectie werd die van Mandela Keita, die beloond werd voor zijn sterke prestaties bij Antwerp.

Nochtans had iedereen eerder diens ploegmaat Arthur Vermeeren verwacht. De 18-jarige maakte indruk in de Champions League, maar moet vrede nemen met een plaatsje bij de Jonge Duivels. Tedesco kwam op zijn persconferentie wel met een zeer heldere verklaring waarom Vermeeren er nog niet bij is.

LEES OOK: Anderlecht én Garcia krijgen duidelijk De Cat-advies

Geen keuze tegen Vermeeren

De bondscoach wees daarbij naar de fysieke kwaliteiten van Keita. "Daarmee wil ik niet zeggen dat Arthur fysiek niet klaar is. Hij staat héél dicht bij de selectie. De vraag is niet of hij voor ons zal spelen, maar wanneer. Voor dit kamp hebben we nu deze beslissing genomen, in functie van de tegenstander. Dat is geen keuze tegen Arthur, maar voor Mandela. Hij heeft gewoon een ander profiel", aldus Tedesco.

Uiteraard had Tedesco uiteraard gewoon Vermeeren als 25ste speler kunnen oproepen, maar dat wou hij ook niet. "Als ik Arthur er nu bij neem en hij zit twee keer 90 minuten op de bank, dan zou dat zonde zijn. Dan is het beter dat hij nu twee wedstrijden kan spelen met de U21", klonk het.

De Cuyper derde keuze

Daarnaast kreeg Tedesco ook een vraag over Maxim De Cuyper. De linksachter is goed bezig bij Club Brugge en op zijn positie is er geen overschot. Desondanks blijft ook hij in de wachtkamer zitten. Maar ook daarover communiceerde Tedesco helder.

"Ik ga eerlijk zijn: Maxim De Cuyper is mijn derde keuze op de linksachter", vertelde hij. "Arthur Theate en Olivier Deman zitten nu in de selectie, Maxim is de volgende naam op mijn lijstje. Maar Arthur is heel sterk bezig bij Rennes en was in de vorige interlands belangrijk, terwijl Deman ook goed begonnen is in de Bundesliga."

Kan je de keuzes van Tedesco begrijpen?

Meest recent

Van der Elst verbluft door prestatie RSCA-smaakmaker

RSC Anderlecht begint steeds meer op dreef te geraken. De Brusselaars pakten een punt op het veld ...

18
18
Courtois investeert in Belgische club: "Gesprek geweest"

Thibaut Courtois gaat investeren in een Belgische club, dat is al officieel meegedeeld. Er doen ...

56
56
'Club Brugge beloont Tresoldi: pittige bonussen op straat'

Club Brugge haalde afgelopen zomer Nicolo Tresoldi voor 6 miljoen euro weg bij Hannover '96. De ...

105
105
Vandenbempt looft RSCA'er: "Ook bij Club een uitblinker"

RSC Anderlecht pakte inzake kansen een verdiend punt op het veld van Club Brugge. Met een 4 op 6 ...

81
81
Sensatie in Nederland: PSV zet champagne al klaar

Op PSV staat nu toch al een aantal jaren geen maat in Nederland. De club uit Eindhoven is ...

31
31
Club Brugge aan zet: zéér opvallende negatieve statistiek

Club Brugge moet in de Jupiler Pro League een constanter niveau gaan halen. De Bruggelingen ...

81
81
Zeneli stomverbaasd bij Union: "Dit heb ik nog nooit gezien"

Union SG won verdiend met 2-1 van een pover KRC Genk. De Brusselaars zagen dat Besfort Zeneli zijn ...

28
28
Van der Elst onthult pijnlijk verhaal over Club-speler

Club Brugge blijft een wisselvallig seizoen afwerken in de Jupiler Pro League. De Bruggelingen ...

155
155
Anderlecht én Garcia krijgen duidelijk De Cat-advies

Anderlecht wist zondag in de klassieker op het veld van Club Brugge een 2-2-gelijkspel uit de brand ...

171
171
Van der Elst waarschuwt Club: "Dan is Union nu al kampioen"

Club Brugge heeft vorig weekend weer wat terrein verloren in de titelstrijd. Terwijl Union vrij ...

211
211
Roestige Roméo? Chelsea-trainer oordeelt over Laviao

Ook dit seizoen werd voor Roméo Lavia weer getekend door blessureleed. Stilaan lijkt onze ...

67
67
'Arsenal casht: pikante zomertransfer voor Trossard'

Leandro Trossard vertolkt nog steeds een belangrijke rol bij Arsenal, ook al hadden velen verwacht ...

76
76
Laatste ticket voor PO1: Vandenbempt voorspelt verrassing

Met nog twee speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de Champions' ...

469
469
WK-chaos dreigt: barrage pas week voor start van toernooi?

Begin juni moet in de Verenigde Staten, Canada en Mexico het WK van start gaan. Drie maanden voor de ...

56
56
'Engelse droomtransfer voor sterkhouder Beerschot'

Beerschot mag nog steeds dromen van een terugkeer op het hoogste niveau, al zal het daarvoor nog ...

173
173
Taravel krijgt lof na geniale tactische zet

De klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge leverde zondag een zeer interessant kijkstuk op. Dat ...

249
249
Rode Duivels en knaltransfer voor Mandela Keita?

Op het einde van de maand trekken de Rode Duivels op stage naar de Verenigde Staten om er te ...

98
98
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswendingen Ajax en Essevee, toptransfer De Cat'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

227
227
KRC Genk krijgt klappen: “Ergste nachtmerrie fans”

KRC Genk verloor roemloos van Union SG en de Limburgers staan niet meer in de top 6. In de Europa ...

541
541
Beloning Taravel na Club-Anderlecht? “Beste prestatie”

RSC Anderlecht speelde 2-2 gelijk op het veld van Club Brugge. Jeremy Taravel is de hoofdtrainer ...

370
370
Hommeles bij Zulte: Vandenbroeck reageert op ontslag

Het is hommeles bij Zulte Waregem. Na desastreuze resultaten en de penibele situatie met Jelle ...

428
428
'Anderlecht zoekt voor De Cat: constructie in de maak'

Ivan Leko was niet helemaal onder de indruk van de prestatie van Nathan De Cat tegen Club Brugge, ...

335
335
Zulte Waregem ontslaat Vandenbroeck, opvolger bekend

Zulte Waregem verloor voor de derde match op rij onverdiend. Essevee staat nog boven de ...

657
657
Euvrard droomt hardop: "Leeft nog steeds!"

Standard boekte een héél belangrijke zege op het veld van Zulte Waregem. Dankzij een ...

121
121
Vandenbempt: Club in de problemen, RSCA lacht

RSC Anderlecht pakte een punt bij Club Brugge, wat inzake kansen een verdiende uitslag was. ...

448
448

Meer sportnieuws