Geen Vermeeren en De Cuyper: Tedesco komt met uitleg

door
Geen Vermeeren en De Cuyper: Tedesco komt met uitleg

Domenico Tedesco gaf daarnet zijn selectie vrij voor de komende interlands tegen Oostenrijk en Zweden en daarbij wist de bondscoach toch weer te verrassen. De enige nieuwe naam in de selectie werd die van Mandela Keita, die beloond werd voor zijn sterke prestaties bij Antwerp.

Nochtans had iedereen eerder diens ploegmaat Arthur Vermeeren verwacht. De 18-jarige maakte indruk in de Champions League, maar moet vrede nemen met een plaatsje bij de Jonge Duivels. Tedesco kwam op zijn persconferentie wel met een zeer heldere verklaring waarom Vermeeren er nog niet bij is.

LEES OOK: Real in zak en as na nieuwe ferme tegenslag Courtois

Geen keuze tegen Vermeeren

De bondscoach wees daarbij naar de fysieke kwaliteiten van Keita. "Daarmee wil ik niet zeggen dat Arthur fysiek niet klaar is. Hij staat héél dicht bij de selectie. De vraag is niet of hij voor ons zal spelen, maar wanneer. Voor dit kamp hebben we nu deze beslissing genomen, in functie van de tegenstander. Dat is geen keuze tegen Arthur, maar voor Mandela. Hij heeft gewoon een ander profiel", aldus Tedesco.

Uiteraard had Tedesco uiteraard gewoon Vermeeren als 25ste speler kunnen oproepen, maar dat wou hij ook niet. "Als ik Arthur er nu bij neem en hij zit twee keer 90 minuten op de bank, dan zou dat zonde zijn. Dan is het beter dat hij nu twee wedstrijden kan spelen met de U21", klonk het.

De Cuyper derde keuze

Daarnaast kreeg Tedesco ook een vraag over Maxim De Cuyper. De linksachter is goed bezig bij Club Brugge en op zijn positie is er geen overschot. Desondanks blijft ook hij in de wachtkamer zitten. Maar ook daarover communiceerde Tedesco helder.

"Ik ga eerlijk zijn: Maxim De Cuyper is mijn derde keuze op de linksachter", vertelde hij. "Arthur Theate en Olivier Deman zitten nu in de selectie, Maxim is de volgende naam op mijn lijstje. Maar Arthur is heel sterk bezig bij Rennes en was in de vorige interlands belangrijk, terwijl Deman ook goed begonnen is in de Bundesliga."

Kan je de keuzes van Tedesco begrijpen?

Meest recent

Geen onderschatting: Sporting-coach onder de indruk van Club

Club Brugge pakte in zijn eerste vier wedstrijden in de league phase van de Champions League vier op ...

38
38
Definitieve basisplaats? Bounida en Ajax-coach oordelen

Grote verrassing in de basiself bij Ajax voor de Champions League-wedstrijd tegen Benfica ...

11
11
Hubert onthult straffe boodschap die hij David gaf

Union heeft dinsdag alweer voor een straf resultaat gezorgd in de Champions League. Het ging immers ...

30
30
Pijnlijke avond voor Barça en City, Openda van goudwaarde

Dinsdagavond hebben FC Barcelona en Manchester City een pijnlijke avond beleefd in de Champions ...

28
28
Bounida krijgt lof ondanks nieuwe zeperd Ajax

Voor Ajax blijft de Champions League een calvarietocht. Ook in hun vijfde wedstrijd liepen de ...

37
37
Vloek eindelijk gebroken: Openda maakt zijn eerste voor Juve

Er was de voorbije maanden heel wat te doen omtrent de vorm van Loïs Openda. De spits versierde ...

33
33
Union stunt opnieuw: "Hopen op knock out-fase"

Na drie nederlagen op rij heeft Union dinsdagavond nog eens voor een stunt gezorgd in de Champions ...

50
50
Zorgt DAZN ook voor VAR-ramp? Dit zegt KBVB

Er viel dinsdag een bom op het Belgische voetbal, want DAZN zegde met onmiddellijke ingang het ...

143
143
Reis lijkt wel vervloekt: nieuwe tegenvaller voor Club

Union wist dinsdagavond al te stunten in de Champions League met een zege op Galatasaray, woensdag ...

235
235
Union SG flikt het weer en stunt opnieuw in Champions League

Union SG begon om 18u45 aan zijn partij op het veld van Galatasaray. De Brusselaars hoopte na een 0 ...

125
125
Pro League reageert: Parys zet tegenaanval in op DAZN

DAZN zette het Belgisch voetbal dinsdag op zijn kop door plots aan te kondigen dat het mediacontract ...

193
193
DAZN-bom eist slachtoffer: Parys out bij Pro League?

Clubs die vrezen voor hun recurrente inkomsten, fans die mogelijk in de kou blijven staan: de ...

336
336
Verhuurde JPL-spelers: talent toont zijn enorme potentieel

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

41
41
Union SG bestolen in Galatasaray? "Waarom niet?!"

Union SG heeft zijn eerste 45 minuten op het veld van Galatasaray achter de rug. De Brusselaars ...

99
99
Annelien bekent aan Deschacht: "Moet echt kokhalzen"

Annelien Coorevits en Olivier Deschacht waren jarenlang een van de meest besproken showbizzkoppels ...

67
67
Beerschot doorgelicht: eigenaars geven nieuwe ambities prijs

Er is weer rust en positiviteit rondom Beerschot. De Kielse Ratten spelen voluit mee voor promotie ...

169
169
Via Union naar Galatasaray met Hagi: "Droom die uitkwam"

Union SG staat voor een zware verplaatsing in de Champions League. Ze nemen het vanavond in ...

42
42
'Manchester ontploft: onverwachte keeperbom rond Lammens'

Bij Manchester United lijkt eindelijk alles goed te zitten met Senne Lammens in doel: clean sheets, ...

311
311
Breuk met DAZN: Pro League kiest tussen regen en de drop

DAZN dropte dinsdag een bom van formaat door het contract met de Pro League op te zeggen. Zowel op ...

415
415
De 11 namen: Hubert hakt opvallende knopen door bij Union

Terwijl de heisa rond DAZN de nationale krantenkoppen domineert zouden we haast vergeten dat er ook ...

26
26
Storm rond Brusselmans: BV gaat los na knetterende rel

Herman Brusselmans staat opnieuw in de schijnwerpers. In zijn recente column nam de ...

141
141
DAZN voert druk op: Belgisch voetbal van de buis?

Na een ellenlange soap is de kogel door kerk. DAZN liet dinsdag weten het contract met de Pro League ...

204
204
Koude oorlog met DAZN: Pro League onderneemt actie

Halfweg de reguliere competitie is de bom gebarsten. Na een maandenlange impasse liet DAZN zopas ...

444
444
Wout van Aert zorgt voor grote shock: Fan van deze club

Wout van Aert mocht dan wel zijn eerste aflevering van De Slimste Mens ter Wereld niet overleven, ...

221
221
Hayen duidelijk over beschikbaarheid Tzolis én Mignolet

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Sporting CP. Blauw-Zwart maakte de selectie ...

209
209

Meer sportnieuws