Geen Vermeeren en De Cuyper: Tedesco komt met uitleg

door
Geen Vermeeren en De Cuyper: Tedesco komt met uitleg

Domenico Tedesco gaf daarnet zijn selectie vrij voor de komende interlands tegen Oostenrijk en Zweden en daarbij wist de bondscoach toch weer te verrassen. De enige nieuwe naam in de selectie werd die van Mandela Keita, die beloond werd voor zijn sterke prestaties bij Antwerp.

Nochtans had iedereen eerder diens ploegmaat Arthur Vermeeren verwacht. De 18-jarige maakte indruk in de Champions League, maar moet vrede nemen met een plaatsje bij de Jonge Duivels. Tedesco kwam op zijn persconferentie wel met een zeer heldere verklaring waarom Vermeeren er nog niet bij is.

LEES OOK: “Ik haat het als de beste”: DIW maakt Courtois belachelijk

Geen keuze tegen Vermeeren

De bondscoach wees daarbij naar de fysieke kwaliteiten van Keita. "Daarmee wil ik niet zeggen dat Arthur fysiek niet klaar is. Hij staat héél dicht bij de selectie. De vraag is niet of hij voor ons zal spelen, maar wanneer. Voor dit kamp hebben we nu deze beslissing genomen, in functie van de tegenstander. Dat is geen keuze tegen Arthur, maar voor Mandela. Hij heeft gewoon een ander profiel", aldus Tedesco.

Uiteraard had Tedesco uiteraard gewoon Vermeeren als 25ste speler kunnen oproepen, maar dat wou hij ook niet. "Als ik Arthur er nu bij neem en hij zit twee keer 90 minuten op de bank, dan zou dat zonde zijn. Dan is het beter dat hij nu twee wedstrijden kan spelen met de U21", klonk het.

De Cuyper derde keuze

Daarnaast kreeg Tedesco ook een vraag over Maxim De Cuyper. De linksachter is goed bezig bij Club Brugge en op zijn positie is er geen overschot. Desondanks blijft ook hij in de wachtkamer zitten. Maar ook daarover communiceerde Tedesco helder.

"Ik ga eerlijk zijn: Maxim De Cuyper is mijn derde keuze op de linksachter", vertelde hij. "Arthur Theate en Olivier Deman zitten nu in de selectie, Maxim is de volgende naam op mijn lijstje. Maar Arthur is heel sterk bezig bij Rennes en was in de vorige interlands belangrijk, terwijl Deman ook goed begonnen is in de Bundesliga."

Kan je de keuzes van Tedesco begrijpen?

Meest recent

Ronaldo volgt Courtois en Mbappé met opmerkelijk nieuws

Op zijn 41ste blijft Cristiano Ronaldo lustig scoren, met dit seizoen tot dusver al 21 goals in 21 ...

4
4
Net geen stunt voor Monaco: Pocognoli haalt keihard uit

Titelhouder PSG is woensdagavond in de Champions League met de schrik vrijgekomen. Het moest tegen ...

13
13
“Ik haat het als de beste”: DIW maakt Courtois belachelijk

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

13
13
'Groot Vertonghen-gerucht doet ronde'

Bij de voetbalbond loopt er dezer dagen een opvallend figuur rond. Jan Vertonghen is er immers sinds ...

39
39
Vanhaezebrouck oordeelt verrassend over Club-schlemiel

Voor Club Brugge werd de tussenronde het eindstation in de Champions League. Het slaagde er niet in ...

103
103
'Marokko trekt met halve Belg als bondscoach naar WK'

Het wordt komende zomer uitkijken naar de prestaties van Marokko op het WK. Nadat ze in de vorige ...

24
24
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

42
42
'Gigantische opsteker: De Bruyne sneller terug dan verwacht'

Napoli moest de Champions League deze week vanuit de zetel volgen, want de Italiaanse kampioen werd ...

26
26
Albert en Jbari over JPL-ster: "Moét mee naar het WK"

Rudi Garcia trekt met de Rode Duivels volgende maand naar de Verenigde Staten om er matchen af te ...

126
126
'PSV & co lonken naar sterkhouder KRC Genk'

KRC Genk zal komende zomer wellicht weer een aantal sterkhouders gaan verliezen. De jackpot lonkt. ...

173
173
Vertonghen gaat los over Rode Duivel: "Hij is de beste ooit!"

Jan Vertonghen kende een prachtige carrière bij ploegen als Ajax, Tottenham, Benfica en RSC ...

147
147
Verschaeren nadert breekpunt bij Anderlecht

Yari Verschaeren gaat RSC Anderlecht in de zomer verlaten. Hij werd in de zomer gelinkt aan Duitse ...

275
275
'Drama bij Club Brugge: Leko zet de boel op ontploffen'

Club Brugge zit met een explosief keepersdossier. Ivan Leko grijpt in: hij zet opnieuw Simon ...

451
451
Anderlecht beste van de klas, AA Gent de slechtste

We haalden al een aantal keren aan dat RSCA Futures toch wel veel buitenlanders aantrok. Daar ...

178
178
KRC Genk op weg naar strafste prestatie ooit

KRC Genk staat op een zucht van de achtste finales van de Europa League. Dat zou het grijze seizoen ...

216
216
KV Kortrijk stelt zich vragen: "Gebeurden rare dingen"

KV Kortrijk zag vorige week de match tegen Seraing uitgesteld worden. Er was een brand en daardoor ...

329
329
'Geflopt bij AA Gent: nu transfer van 15 miljoen euro'

Bij AA Gent flopten de afgelopen jaren heel wat spelers. Maar sommigen van hen maken nu elders het ...

99
99
'KRC Genk slaat gigantische slag: 70 miljoen euro op komst'

KRC Genk is inzake transferbeleid een voorbeeldclub in België. Geen Belgische club doet inzake ...

432
432
"De Redder" - Courtois laat Spanjaarden uit hun dak gaan

Real Madrid treedt binnen een tweetal weken aan in de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

250
250
UCL: Verleningen fnuiken Juve-sprookje, Real dankt sterke Courtois

Woensdag zijn de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Champions League uitgedeeld. Real ...

70
70
'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Senne Lammens werd de voorbije dagen opnieuw bewierrookt bij Manchester United na zijn sterke ...

399
399
'Anderlecht lonkt plots naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

251
251
Overmars aan zet: zaakwaarnemer geeft grote transferhint

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

357
357
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

531
531
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

144
144

Meer sportnieuws