Geen Vermeeren en De Cuyper: Tedesco komt met uitleg

door
Geen Vermeeren en De Cuyper: Tedesco komt met uitleg

Domenico Tedesco gaf daarnet zijn selectie vrij voor de komende interlands tegen Oostenrijk en Zweden en daarbij wist de bondscoach toch weer te verrassen. De enige nieuwe naam in de selectie werd die van Mandela Keita, die beloond werd voor zijn sterke prestaties bij Antwerp.

Nochtans had iedereen eerder diens ploegmaat Arthur Vermeeren verwacht. De 18-jarige maakte indruk in de Champions League, maar moet vrede nemen met een plaatsje bij de Jonge Duivels. Tedesco kwam op zijn persconferentie wel met een zeer heldere verklaring waarom Vermeeren er nog niet bij is.

LEES OOK: Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Geen keuze tegen Vermeeren

De bondscoach wees daarbij naar de fysieke kwaliteiten van Keita. "Daarmee wil ik niet zeggen dat Arthur fysiek niet klaar is. Hij staat héél dicht bij de selectie. De vraag is niet of hij voor ons zal spelen, maar wanneer. Voor dit kamp hebben we nu deze beslissing genomen, in functie van de tegenstander. Dat is geen keuze tegen Arthur, maar voor Mandela. Hij heeft gewoon een ander profiel", aldus Tedesco.

Uiteraard had Tedesco uiteraard gewoon Vermeeren als 25ste speler kunnen oproepen, maar dat wou hij ook niet. "Als ik Arthur er nu bij neem en hij zit twee keer 90 minuten op de bank, dan zou dat zonde zijn. Dan is het beter dat hij nu twee wedstrijden kan spelen met de U21", klonk het.

De Cuyper derde keuze

Daarnaast kreeg Tedesco ook een vraag over Maxim De Cuyper. De linksachter is goed bezig bij Club Brugge en op zijn positie is er geen overschot. Desondanks blijft ook hij in de wachtkamer zitten. Maar ook daarover communiceerde Tedesco helder.

"Ik ga eerlijk zijn: Maxim De Cuyper is mijn derde keuze op de linksachter", vertelde hij. "Arthur Theate en Olivier Deman zitten nu in de selectie, Maxim is de volgende naam op mijn lijstje. Maar Arthur is heel sterk bezig bij Rennes en was in de vorige interlands belangrijk, terwijl Deman ook goed begonnen is in de Bundesliga."

Kan je de keuzes van Tedesco begrijpen?

Meest recent

Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

5
5
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

209
209
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

34
34
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

26
26
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

94
94
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

106
106
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

167
167
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

94
94
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

129
129
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

332
332
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

74
74
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

490
490
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

310
310
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

137
137
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

146
146
‘Ophef in Nederland: bliksemvertrek Sterling bij Feyenoord’

Raheem Sterling werd met toeters en bellen binnengehaald bij Feyenoord. De Engelse international ...

73
73
Heftig nieuws: speler Deense topclub in coma na steekpartij

Heftig nieuws uit Denemarken: 19-jarige middenvelder Alamara Djabi werd even in een kunstmatige coma ...

0
0
Cornelis verrast over toekomst: snel weer in België?

Hans Cornelis werd ontslagen bij Sporting Charleroi. De hoofdtrainer blijft echter niet bij de ...

99
99
‘Belgische clubs strijden om Europese sensatie’

De zomermercato komt stilletjes dichterbij en de clubs kijken achter de schermen al vooruit. ...

115
115
‘Lukaku krijgt monsterboete, nieuwe uitdaging nakend’

De soap rond Romelu Lukaku en Napoli blijft voortduren. De laatste update was dat Big Rom weer naar ...

240
240
‘Succesformule Union: weer kassa voor twee goudhaantjes'

Union SG deed afgelopen speeldag een uitstekend zaak in de Champions Play-Offs. De Brusselse club ...

67
67
Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Vincent Kompany is hot in Duitsland én wereldwijd. De Belgische oefenmeester is Europa aan ...

89
89
Genadeloze Garcia: twee vaste Duivels geschrapt voor WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Wie selecteert bondscoach Rudi ...

642
642
Leko hakt knoop door over Vanaken: basis tegen KVM?

Hans Vanaken moest afgelopen speeldag op de bank beginnen in de topper tegen Union SG. De ...

188
188
Cornelis maakt korte metten met Frutos na ontslag

Hans Cornelis werd de laan uitgestuurd bij Sporting Charleroi na een desastreuze reeks in de Jupiler ...

288
288

Meer sportnieuws