Deila en Mignolet duiden grootste pluspunt voor Club aan

320 stemmen
Deila en Mignolet duiden grootste pluspunt voor Club aan

Het is donderdag uiteindelijk een goede avond geworden voor de Belgische clubs in Europa. Union kon dan wel niet stunten op Anfield, maar in de Conference League konden de drie vertegenwoordigers uit ons land wel allemaal hun wedstrijd winnen. Club Brugge wist de lastige klip van Bodö/Glimt te ronden.

Blauw-Zwart beleefde zeker geen makkelijke avond in Noorwegen, maar maakte zijn ene kans wel af en wist zo een 0-1-zege over de streep te trekken. Daardoor gaat het aan kop in zijn groep samen met Lugano, dat won op Besiktas en zo net als Club met een vier op zes pronkt.

LEES OOK: 'Club Brugge tast in buidel: drie toptargets onderweg'

Eindelijk nog eens de nul

Maar de grootste opsteker van de avond was wellicht dat Club eindelijk nog eens de nul wist te houden. Dat was daarvoor maar liefst tien wedstrijden op een rij niet gelukt, telkens slikte Club een tegendoelpunt. "Het is positief dat we nog eens de nul hebben gehouden. Iedereen heeft zijn taak goed gedaan", beaamde Ronny Deila bij Sporza.

Wie wellicht nog het meest tevreden van allemaal geweest zal zijn met de clean sheet, is Simon Mignolet. De doelman viel de voorbije weken niet veel te verwijten, maar hij moest zich telkens omdraaien. Het is pas zijn vierde clean sheet in zeventien wedstrijden dit seizoen.

Kritiek op verdediging

"Ik ben heel erg tevreden. Drie punten en een clean sheet: dat doet goed", bevestigde hij. "Je zag dat het geen gemakkelijke wedstrijd was, zeker op kunstgras en met de koude en de wind. Maar daar zijn we als groep goed mee omgegaan. In zo'n wedstrijd tellen alleen de drie punten. Deze wedstrijd geeft toch wat vertrouwen en wat ademruimte aan de verdediging."

Er kwam de voorbije weken toch de nodige kritiek op de Brugse verdediging, waar bijvoorbeeld de jonge Spileers een paar keer in de fout ging. Daarnaast kende Club ook de nodige problemen op de rechtsachter door de blessures van Buchanan en Sabbe. Die eerste maakte donderdag wel zijn comeback.

Zal Club Brugge de nul nu vaker kunnen houden?

Meest recent

Commotie op WK: bondscoach vliegt buiten na één match

Het wereldkampioenschap is nog geen volledige speeldag ver, toch is het bij bepaalde landen al code ...

1
1
Aanwinst nummer vier: Union haalt revelatie uit eigen land

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

21
21
Basiself Duivels: voetbalfans nemen één naam onder vuur

De Rode Duivels trappen om 21u hun WK-campagne op gang met een verraderlijk duel tegen Egypte. ...

44
44
'Sibierski vloekt: Anderlecht slikt koude douche op mercato'

RSC Anderlecht wil eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer presenteren. In afwachting daarvan zit de ...

202
202
Dé stunt van het WK?! Kaapverdië houdt Spanje in bedwang

Op dag vijf van het wereldkampioenschap is de grootste stunt tot dusver een feit. Vooraf werd een ...

61
61
Opstelling Duivels bekend! Garcia hakt knoop in defensie door

Het wachten is voorbij: de Rode Duivels beginnen eindelijk aan hun campagne op het WK. In Seattle ...

177
177
"Hele wereld weet het" - Egyptenaren vrezen vier Duivels

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

177
177
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

233
233
'Club Brugge tast in buidel: drie toptargets onderweg'

Club Brugge dreigt deze zomer een pak steunpilaren te verliezen, en dus is er op inkomend vlak werk ...

492
492
'KRC Genk vangt jackpot: Kompany laat kassa rinkelen'

Na een teleurstellend seizoen heeft KRC Genk heel wat werk aan de winkel. Op inkomend vlak plukten ...

214
214
'Arsenal shopt bij Club Brugge: plottwist rond Tzolis'

Club Brugge gaat een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van smaakmakers komen in ...

451
451
Lokeren rondt verrassende deal af met JPL-club

Sporting Lokeren heeft vandaag een volgende aanwinst aangekondigd. De Waaslanders gingen shoppen in ...

35
35
Rode Duivels beschikken plots over ‘nieuwe Kompany’

De Rode Duivels hebben achteraan niet meer de weelde van pakweg tien jaar geleden. Dat is ook geen ...

91
91
'Schalke 04 weigert aangeboden Belgische middenvelder'

Schalke 04 speelt komend seizoen weer in de Bundesliga. De club heeft altijd een verleden gehad met ...

122
122
'Westerlo weigert eerste miljoenenbod'

Bij KVC Westerlo gaat er heel wat volk de club verlaten. De Kemphanen merken dat er heel veel ...

26
26
Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Egypte is vooral Omar Marmoush en Mohamed Salah. Toch staat er nog een aanvallende pion om in de ...

79
79
'Anderlecht drukt door: nieuwe coach én verdediger'

RSC Anderlecht begint binnen een week aan de fysieke proeven. De Brusselaars maken achter de ...

585
585
Geen Gouden Generatie, wel enorme goudklomp bij Rode Duivels

De Rode Duivels beginnen aan hun WK. Ze openen met een match tegen Egypte, de zwaarste tegenstander ...

94
94
'Vertrekker bij Anderlecht: Deense club meldt zich'

RSC Anderlecht deed de afgelopen achttien maanden heel wat mislukte transfers onder Olivier Renard ...

215
215
Eén groot vraagteken blijft Rode Duivels achtervolgen

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

65
65
Soap in 1B: RWDM leeft nog, Olympic Charleroi dient klacht in

In de Challenger Pro League is de degradatiestrijd dit seizoen toch een beetje uitgedraaid op een ...

308
308
'Charleroi verbaast iedereen met nieuwe trainer'

Voor Charleroi is het een onverwacht bewogen seizoen geweest. Het werd meteen uitgeschakeld in de ...

72
72
Vertonghen geeft pronostiek Duivels: "Heel goed voorteken"

We hebben er even op moeten wachten, maar maandagavond begint eindelijk het WK van de Rode Duivels. ...

95
95
Anderlecht pakt uit met verrassende contractverlenging

Bij Anderlecht wordt de puzzel voor volgend seizoen op dit moment volop gelegd. Sportief directeur ...

146
146
Mist hij een WK-match of niet? Plan-Doku onthuld

Er viel vorig weekend plots een bommetje in het Belgische kamp, want plots raakte bekend dat ...

117
117

Meer sportnieuws