Deila en Mignolet duiden grootste pluspunt voor Club aan

door
Deila en Mignolet duiden grootste pluspunt voor Club aan

Het is donderdag uiteindelijk een goede avond geworden voor de Belgische clubs in Europa. Union kon dan wel niet stunten op Anfield, maar in de Conference League konden de drie vertegenwoordigers uit ons land wel allemaal hun wedstrijd winnen. Club Brugge wist de lastige klip van Bodö/Glimt te ronden.

Blauw-Zwart beleefde zeker geen makkelijke avond in Noorwegen, maar maakte zijn ene kans wel af en wist zo een 0-1-zege over de streep te trekken. Daardoor gaat het aan kop in zijn groep samen met Lugano, dat won op Besiktas en zo net als Club met een vier op zes pronkt.

LEES OOK: Straf beeld: Club deelt schade bij Tzolis na aanslag

Eindelijk nog eens de nul

Maar de grootste opsteker van de avond was wellicht dat Club eindelijk nog eens de nul wist te houden. Dat was daarvoor maar liefst tien wedstrijden op een rij niet gelukt, telkens slikte Club een tegendoelpunt. "Het is positief dat we nog eens de nul hebben gehouden. Iedereen heeft zijn taak goed gedaan", beaamde Ronny Deila bij Sporza.

Wie wellicht nog het meest tevreden van allemaal geweest zal zijn met de clean sheet, is Simon Mignolet. De doelman viel de voorbije weken niet veel te verwijten, maar hij moest zich telkens omdraaien. Het is pas zijn vierde clean sheet in zeventien wedstrijden dit seizoen.

Kritiek op verdediging

"Ik ben heel erg tevreden. Drie punten en een clean sheet: dat doet goed", bevestigde hij. "Je zag dat het geen gemakkelijke wedstrijd was, zeker op kunstgras en met de koude en de wind. Maar daar zijn we als groep goed mee omgegaan. In zo'n wedstrijd tellen alleen de drie punten. Deze wedstrijd geeft toch wat vertrouwen en wat ademruimte aan de verdediging."

Er kwam de voorbije weken toch de nodige kritiek op de Brugse verdediging, waar bijvoorbeeld de jonge Spileers een paar keer in de fout ging. Daarnaast kende Club ook de nodige problemen op de rechtsachter door de blessures van Buchanan en Sabbe. Die eerste maakte donderdag wel zijn comeback.

Zal Club Brugge de nul nu vaker kunnen houden?

Meest recent

'Trainerswending bij Anderlecht: witte rook op komst'

Met een 5-1-overwinning tegen OH Leuven, zette RSC Anderlecht afgelopen weekend een gigantische stap ...

78
78
Trump doet wereld daveren: wordt dít nieuwe WK-opponent Duivels?

Nog exact 101 dagen en het wereldkampioenschap in de VS, Mexico en Canada gaat van start. Maar de ...

53
53
Jeugdproduct Anderlecht versiert zeer verrassende transfer

Neerpede heeft nog steeds een geweldige reputatie, al weten niet alle jeugdproducten van Anderlecht ...

33
33
Ngoy verovert plots Frankrijk: "Het is geen toeval"

Bondscoach Rudi Garcia zal zondag met veel plezier gekeken hebben naar de wedstrijd van Lille. Niet ...

46
46
Straf beeld: Club deelt schade bij Tzolis na aanslag

Club Brugge heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan door te gaan winnen in Charleroi. Het nam ...

234
234
Cercle laat gouden punten liggen: "We verdienden meer"

De 27ste speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een heuse kelderkraker. ...

26
26
Geen droomdebuut voor Ferrera: "Maar dit geeft vertrouwen"

Bij FCV Dender streek er deze week nog een nieuwe coach neer. Na een nul op twaalf werd Hayk Milkon ...

12
12
Leko stuurt Anderlecht nu al stevige waarschuwing

Club Brugge heeft zich zondagavond tot de winnaar van het weekend gekroond, maar daar heeft het wel ...

364
364
Charleroi schreeuwt moord en brand: "Schuld ligt bij ref"

Charleroi kwam zondag dicht bij een nieuwe stunt tegen Club Brugge, dat het in januari al in de ...

373
373
Doelhout houdt Cercle en Dender van drie gouden punten

De kelderkraker tussen Cercle Brugge en Dender is voor beide teams op een sof geëindigd. ...

40
40
Hubert legt uit wat er allemaal misliep bij Union SG

Union SG speelde een zeer zwakke partij op het veld van KVC Westerlo. De landskampioen speelde ruim ...

73
73
Pover Club Brugge pakt in 100ste minuut alsnog de zege

Club Brugge kon een uitstekende zaak doen door het puntenverlies van STVV en Union SG. Om 18u30 ...

284
284
'Anderlecht verrast: bizarre zet om topaanwinst te strikken'

Anderlecht speurt naar defensieve versterking en heeft een opvallend, duur dossier bovenaan liggen. ...

241
241
De Mil trekt héél pijnlijke conclusie over AA Gent

De komst van Rik De Mil naar AA Gent is vooralsnog geen succes. De trainer zal de komende drie ...

181
181
Arsenal blijft op titelkoers, Chelsea in de problemen

In de Premier League stond er om 17u30 een interessant duel op het programma. Arsenal moest in eigen ...

37
37
Club Brugge in de problemen: fans luiden alarmbel

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn partij op het veld van Sporting Charleroi. De eerste 45 ...

291
291
KRC Genk kent topweek: Hayen ziet 'cruciaal' momentum

KRC Genk staat weer onder de mensen. Een achtste finale in de Europa League én momenteel ...

143
143
Kums geeft RSCA tip: "Dat ze niet aan hem denken als TD..."

Bij RSC Anderlecht zijn ze op zoek naar een hoofdtrainer en een sportief directeur. De Brusselaars ...

355
355
'Fenerbahçe klopt aan bij KRC Genk: zéér verrassende deal'

KRC Genk heeft heel veel talent rondlopen. De Limburgers krijgen elke match heel wat scouts over de ...

259
259
Crisis bij AA Gent: "Zo kan het niet verder!"

AA Gent verloor kansloos met 3-0 van KRC Genk. Met nog drie speeldagen te gaan staan ze zo plots ...

290
290
Zwak Union SG verliest dure punten tegen tienkoppig Westerlo

Union SG kon door de nederlaag van STVV een zeer goede zaak doen in het klassement. Ze moesten ...

65
65
Charleroi - Club Brugge: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na uitschakeling in de Champions League richten op de Jupiler Pro League. Een ...

263
263
Anderlecht heeft vervanger Verschaeren nu al beet

RSC Anderlecht en Yari Verschaeren lijken na het seizoen uit elkaar te gaan. Een afscheid na een ...

411
411
Man United derde na comeback, code rood bij Tottenham

Manchester United blijft zijn opmars in de Premier League voortzetten. Ondanks een achterstand aan ...

69
69
Eén valse noot in 'perfecte week' Genk: "Dit is heel zuur"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

187
187

Meer sportnieuws