Deila en Mignolet duiden grootste pluspunt voor Club aan

door
Deila en Mignolet duiden grootste pluspunt voor Club aan

Het is donderdag uiteindelijk een goede avond geworden voor de Belgische clubs in Europa. Union kon dan wel niet stunten op Anfield, maar in de Conference League konden de drie vertegenwoordigers uit ons land wel allemaal hun wedstrijd winnen. Club Brugge wist de lastige klip van Bodö/Glimt te ronden.

Blauw-Zwart beleefde zeker geen makkelijke avond in Noorwegen, maar maakte zijn ene kans wel af en wist zo een 0-1-zege over de streep te trekken. Daardoor gaat het aan kop in zijn groep samen met Lugano, dat won op Besiktas en zo net als Club met een vier op zes pronkt.

LEES OOK: Speler Club trapt niet in val: "Of ik naar Atlético wil?"

Eindelijk nog eens de nul

Maar de grootste opsteker van de avond was wellicht dat Club eindelijk nog eens de nul wist te houden. Dat was daarvoor maar liefst tien wedstrijden op een rij niet gelukt, telkens slikte Club een tegendoelpunt. "Het is positief dat we nog eens de nul hebben gehouden. Iedereen heeft zijn taak goed gedaan", beaamde Ronny Deila bij Sporza.

Wie wellicht nog het meest tevreden van allemaal geweest zal zijn met de clean sheet, is Simon Mignolet. De doelman viel de voorbije weken niet veel te verwijten, maar hij moest zich telkens omdraaien. Het is pas zijn vierde clean sheet in zeventien wedstrijden dit seizoen.

Kritiek op verdediging

"Ik ben heel erg tevreden. Drie punten en een clean sheet: dat doet goed", bevestigde hij. "Je zag dat het geen gemakkelijke wedstrijd was, zeker op kunstgras en met de koude en de wind. Maar daar zijn we als groep goed mee omgegaan. In zo'n wedstrijd tellen alleen de drie punten. Deze wedstrijd geeft toch wat vertrouwen en wat ademruimte aan de verdediging."

Er kwam de voorbije weken toch de nodige kritiek op de Brugse verdediging, waar bijvoorbeeld de jonge Spileers een paar keer in de fout ging. Daarnaast kende Club ook de nodige problemen op de rechtsachter door de blessures van Buchanan en Sabbe. Die eerste maakte donderdag wel zijn comeback.

Zal Club Brugge de nul nu vaker kunnen houden?

Meest recent

'Anderlecht en Renard: dé oorzaak voor vertrek bekend'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard, wat geen verrassende beslissing was. De sportief directeur ...

1
1
Carrasco over Duivels én transfer: "Wil toch iets zeggen"

Yannick Carrasco kende al een héél mooie carrière, waarbij vooral zijn periode ...

16
16
Speler Club trapt niet in val: "Of ik naar Atlético wil?"

Nicolo Tresoldi praat regellmatig met buitenlandse media. De aanvaller gaf een interview aan het ...

43
43
Anderlecht switcht: enorme koerswijziging op komst

RSC Anderlecht blijft maar veranderen van visie, dat blijkt ook nu weer. Deze keer willen ze meer en ...

220
220
Verhuurde JPL-spelers: twee huurlingen tonen hun klasse

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

14
14
Atlético alert: AS waarschuwt voor twee Club-spelers

Club Brugge droomt ervan om zijn straffe Champions League-prestaties van vorige seizoen te evenaren. ...

64
64
Bizar tafereel in Benfica-Real: "Niet goed bij zijn hoofd"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

63
63
"Fysiek wonder" - Spanjaarden vol lof voor 'rots' bij Club

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Atlético Madrid. De ...

168
168
'Vertrek na 16 seizoenen: Verschaeren nadert nieuwe club'

De clubleiding bij RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de zoektocht naar een nieuwe ...

650
650
Benfica-Real: Spaanse pers dropt straffe woorden over Courtois

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid werd compleet overschaduwd door de rel ...

215
215
‘Plottwist bij Anderlecht: controversiële TD op komst’

Anderlecht zoekt een nieuwe technisch directeur, en één kandidaat zorgt nu al voor ...

248
248
Club-Atlético: Leko laat opvallende naam uit basiself

Club Brugge moet woensdagavond opnieuw vol aan de bak in de Champions League. In de tussenronde op ...

233
233
Vinicius-rel escaleert: Courtois gooit feiten op tafel

Real Madrid heeft dinsdag een behoorlijke optie op de 1/8ste finales van de Champions League ...

171
171
Groot zorgenkind bij Club: "Valt van zijn gezicht te lezen"

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Atlético Madrid. Om ...

285
285
Mourinho komt met straffe beschuldiging na nederlaag

De wedstrijd tussen Benfica en Real Madrid was dinsdagavond dé blikvanger in de Champions ...

223
223
Racismerel Vinicius: Real-spelers onthullen exacte woorden

Real Madrid heeft dinsdagavond revanche genomen op Benfica voor de nederlaag van enkele weken ...

164
164
Real moet zwoegen voor zege, baalavond voor Pocognoli

Dinsdagavond stonden er in de Champions League nog drie heenwedstrijden in de play-offs op het ...

40
40
'Anderlecht pakt door: deze naam prioriteit voor TD'

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank, zo bleek zondag nogmaals met de zwakke 0-0 ...

449
449
Benfica-Real stilgelegd: Vinicius stapt van het veld

Drie weken na hun thriller op de slotspeeldag van de league phase staan Benfica en Real Madrid ...

111
111
Simeone zwaar op zijn hoede voor Club: "Complete ploeg"

Vorig seizoen schopte Club Brugge het knap tot de achtste finales van de Champions League. Deze ...

83
83
'Standard baalt: miljoenen zomaar vergooid'

Standard was de voorbije jaren vrijwel altijd op zoek naar extra centen, want de financiële ...

240
240
'Anderlecht denkt ook aan Fransman als nieuwe TD'

Het zijn voor Anderlecht zeer drukke tijden. Er staan grote veranderingen op til bij Paars-Wit, dat ...

128
128
Noa Lang bezorgt Galatasaray topavond tegen Juventus

De openingswedstrijd in de play-offs van de Champions League heeft meteen spektakel opgeleverd. ...

75
75
'Kink in de kabel: Schreuder niet naar Anderlecht?'

Het shockeffect van tussenpaus Jérémy Taravel lijkt al uitgewerkt, en dus hoopt RSC ...

388
388
Antwerp jaagt Gheysens weg: kandidaat-overnemers bekend

Door de nederlaag tegen Westerlo is de top zes ver weg voor Antwerp, dat plots zelfs weer achterom ...

1048
1048

Meer sportnieuws