Deila en Mignolet duiden grootste pluspunt voor Club aan

320 stemmen
Deila en Mignolet duiden grootste pluspunt voor Club aan

Het is donderdag uiteindelijk een goede avond geworden voor de Belgische clubs in Europa. Union kon dan wel niet stunten op Anfield, maar in de Conference League konden de drie vertegenwoordigers uit ons land wel allemaal hun wedstrijd winnen. Club Brugge wist de lastige klip van Bodö/Glimt te ronden.

Blauw-Zwart beleefde zeker geen makkelijke avond in Noorwegen, maar maakte zijn ene kans wel af en wist zo een 0-1-zege over de streep te trekken. Daardoor gaat het aan kop in zijn groep samen met Lugano, dat won op Besiktas en zo net als Club met een vier op zes pronkt.

LEES OOK: Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Eindelijk nog eens de nul

Maar de grootste opsteker van de avond was wellicht dat Club eindelijk nog eens de nul wist te houden. Dat was daarvoor maar liefst tien wedstrijden op een rij niet gelukt, telkens slikte Club een tegendoelpunt. "Het is positief dat we nog eens de nul hebben gehouden. Iedereen heeft zijn taak goed gedaan", beaamde Ronny Deila bij Sporza.

Wie wellicht nog het meest tevreden van allemaal geweest zal zijn met de clean sheet, is Simon Mignolet. De doelman viel de voorbije weken niet veel te verwijten, maar hij moest zich telkens omdraaien. Het is pas zijn vierde clean sheet in zeventien wedstrijden dit seizoen.

Kritiek op verdediging

"Ik ben heel erg tevreden. Drie punten en een clean sheet: dat doet goed", bevestigde hij. "Je zag dat het geen gemakkelijke wedstrijd was, zeker op kunstgras en met de koude en de wind. Maar daar zijn we als groep goed mee omgegaan. In zo'n wedstrijd tellen alleen de drie punten. Deze wedstrijd geeft toch wat vertrouwen en wat ademruimte aan de verdediging."

Er kwam de voorbije weken toch de nodige kritiek op de Brugse verdediging, waar bijvoorbeeld de jonge Spileers een paar keer in de fout ging. Daarnaast kende Club ook de nodige problemen op de rechtsachter door de blessures van Buchanan en Sabbe. Die eerste maakte donderdag wel zijn comeback.

Zal Club Brugge de nul nu vaker kunnen houden?

Meest recent

'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

1
1
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

152
152
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

97
97
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

246
246
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

106
106
Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

81
81
Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

279
279
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

33
33
'Code rood bij Club Brugge: enorme leegte dreigt'

Club Brugge staat dan wel dicht bij een zevende landstitel op elf jaar tijd, het rommelt achter de ...

404
404
Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

Beerschot zal volgend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien zijn. De Antwerpse club liep ...

75
75
Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

272
272
‘KV Mechelen incasseert mokerslag vlak voor Club Brugge’

Er staat een midweekspeeldag in de Play-Offs op het programma. KV Mechelen neemt het op tegen Club ...

494
494
KAA Gent pakt weer uit met toptalent: duidelijke focus

KAA Gent zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions Play-Offs loopt het ...

63
63
‘Carl Hoefkens op weg naar straffe JPL-terugkeer’

Carl Hoefkens zit in zak en as bij NAC. De Belgische oefenmeester heeft nog een doorlopende ...

206
206
Zulte Waregem stelt nieuwe T1 voor: toekomst Colpaert bekend

Zulte Waregem heeft een nieuwe hoofdtrainer te pakken. Het was al een tijdje bekend dat Steve ...

101
101
TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

337
337
‘Ruud Vormer wil grote naam naar Knokke lokken’

Ruud Vormer heeft een nieuwe uitdaging als hoofdtrainer binnen. De Nederlander gaat aan de slag als ...

540
540
Seys in shock bij Club Brugge: “Zagen we niet aankomen”

De 5-0 zege van Club Brugge zindert nog ferm na. Blauw-Zwart heeft één hand op de ...

431
431
KV Kortrijk komt met transfernieuws na promotie

KV Kortrijk is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League en de Kerels zijn volop bezig ...

181
181
Stijn Stijnen neemt plots afscheid van publiekslieveling

Patro Eisden liep promotie naar de Jupiler Pro League mis. De club van Stijn Stijnen verloor ...

89
89
'Club Brugge haalt groot gelijk: toekomst Leko op tafel'

Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart plukte ...

426
426
‘Zulte Waregem heeft beet: groen licht voor T1’

Zulte Waregem is volop bezig met volgend seizoen. Essevee zal weer in de Jupiler Pro League te zien ...

103
103
'City schakelt razendsnel: opvolger Guardiola tekent voor 3 jaar'

Terwijl de titelstrijd in de Premier League in volle ontknoping is, werd het Engelse voetbal ...

219
219
'Preud'homme krijgt loodzware transferopdracht bij Club'

Club Brugge staat op punt om 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen. Hij koos voor ...

514
514
'Alonso klopt op tafel: JPL-bekende eerste Chelsea-transfer'

Chelsea FC heeft een nieuwe coach gevonden. Zo besloten de Blues om hun sportieve lot in handen te ...

145
145

Meer sportnieuws