Deila en Mignolet duiden grootste pluspunt voor Club aan

door
Deila en Mignolet duiden grootste pluspunt voor Club aan

Het is donderdag uiteindelijk een goede avond geworden voor de Belgische clubs in Europa. Union kon dan wel niet stunten op Anfield, maar in de Conference League konden de drie vertegenwoordigers uit ons land wel allemaal hun wedstrijd winnen. Club Brugge wist de lastige klip van Bodö/Glimt te ronden.

Blauw-Zwart beleefde zeker geen makkelijke avond in Noorwegen, maar maakte zijn ene kans wel af en wist zo een 0-1-zege over de streep te trekken. Daardoor gaat het aan kop in zijn groep samen met Lugano, dat won op Besiktas en zo net als Club met een vier op zes pronkt.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

Eindelijk nog eens de nul

Maar de grootste opsteker van de avond was wellicht dat Club eindelijk nog eens de nul wist te houden. Dat was daarvoor maar liefst tien wedstrijden op een rij niet gelukt, telkens slikte Club een tegendoelpunt. "Het is positief dat we nog eens de nul hebben gehouden. Iedereen heeft zijn taak goed gedaan", beaamde Ronny Deila bij Sporza.

Wie wellicht nog het meest tevreden van allemaal geweest zal zijn met de clean sheet, is Simon Mignolet. De doelman viel de voorbije weken niet veel te verwijten, maar hij moest zich telkens omdraaien. Het is pas zijn vierde clean sheet in zeventien wedstrijden dit seizoen.

Kritiek op verdediging

"Ik ben heel erg tevreden. Drie punten en een clean sheet: dat doet goed", bevestigde hij. "Je zag dat het geen gemakkelijke wedstrijd was, zeker op kunstgras en met de koude en de wind. Maar daar zijn we als groep goed mee omgegaan. In zo'n wedstrijd tellen alleen de drie punten. Deze wedstrijd geeft toch wat vertrouwen en wat ademruimte aan de verdediging."

Er kwam de voorbije weken toch de nodige kritiek op de Brugse verdediging, waar bijvoorbeeld de jonge Spileers een paar keer in de fout ging. Daarnaast kende Club ook de nodige problemen op de rechtsachter door de blessures van Buchanan en Sabbe. Die eerste maakte donderdag wel zijn comeback.

Zal Club Brugge de nul nu vaker kunnen houden?

Meest recent

'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

3
3
Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

21
21
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

124
124
‘Union SG wrijft zich in de handen: scouts kijken ogen uit'

Union SG deed de afgelopen jaren al heel wat straffe transferdeals en dit seizoen kunnen spelers ...

41
41
Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

In de Conference League stond Strasbourg tegenover Crystal Palace. De aantrekkelijke affiche, met ...

77
77
Refs speeldag 16: Brusselse derby en pikante affiche

Na een Europese midweekspeeldag staat er alweer een nieuwe speeldag in de Jupiler Pro League op het ...

38
38
Opvallende transferonthulling De Cuyper: “Dankzij Meijer”

Maxim De Cuyper was de afgelopen seizoen één van de smaakmakers bij Club Brugge, maar ...

143
143
Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

De Belgische voetbalbond zoekt een nieuwe pion voor de raad van bestuur na het vertrek van Wouter ...

157
157
Van Crombrugge klopt op eigen borst: signaal naar Fink

KRC Genk deed in de Europa League goede zaken. De Limburgers wonnen met 2-1 van Basel. In het slot ...

90
90
'Guardiola gecharmeerd: JPL-parel op radar Manchester City'

Manchester City is weer aan het bouwen aan een team dat de komende jaren de Premier League kan ...

171
171
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

173
173
'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

245
245
'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

107
107
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

106
106
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

59
59
'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

337
337
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

235
235
'Transferoorlog los: Club vs. Anderlecht om 1 man'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

292
292
Overmars voelt hitte: Antwerp eist topbeslissing

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

429
429
Genk blaast iedereen weg: droom leeft weer op

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

168
168
'Anderlecht negeert Mourinho: opvallend signaal'

Bij RSC Anderlecht begint de interesse in een aantal spelers serieus toe te nemen. De Brusselaars ...

346
346
Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

1407
1407
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

120
120
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

59
59
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

121
121

Meer sportnieuws