'Nieuwe domper Barça: Clasico Lewandowski in gevaar'

door
'Nieuwe domper Barça: Clasico Lewandowski in gevaar'

FC Barcelona wist woensdagavond zijn foutloze rapport in de Champions League te behouden, maar daarvoor moest het in Porto wel knokken. Het kon uiteindelijk toch een nipte 0-1-zege over de streep trekken, maar trainer Xavi bleef nadien toch met de nodige zorgen achter.

In de slotfase pakte Gavi nog een rode kaart, waardoor hij aan zijn middenveld zal moeten sleutelen wanneer Shakhtar Donetsk binnen drie weken op bezoek komt voor de derde speeldag. Maar veel zorgwekkender was het feit dat Robert Lewandowski nog voor de rust naar de kant moest.

LEES OOK: 'Barça onder druk: eerste zomertransfer staat op klappen'

Clasico in gevaar

De ervaren Poolse goalgetter zag zijn match al na 34 minuten eindigen nadat hij een tik op de enkel gekregen had. Een dag later bevestigt Barça dat de 35-jarige een blessure opgelopen heeft. Over de precieze duur van zijn afwezigheid communiceren ze niet, maar The Athletic en verschillende Spaanse media melden dat Lewandowski enkele weken aan de kant zal moeten blijven.

Daardoor zal hij normaliter de komende interlands met Polen moeten laten schieten, terwijl ook de eerste wedstrijden van Barça na de interlandbreak een groot vraagteken zijn. Daarbij zullen ze zich bij Barça vooral zorgen maken over het feit dat hij ook hoogst onzeker is voor de volgende Clasico.

Zonder Lewandowski én De Jong?

Op 28 oktober krijgt Barcelona het bezoek van aartsrivaal Real Madrid en dat zal dus mogelijk zonder Lewandowski gebeuren. Dat zou een enorme domper zijn, want hij scoorde dit seizoen toch alweer zes keer en een directe vervanger is er niet meteen voor handen.

Bovendien dreigt Xavi dan al een belangrijke speler te moeten missen, want ook Frenkie de Jong is al een vraagteken voor de Clasico. De Nederlandse middenvelder kampt met een enkelblessure en het is ook voor hem niet zeker dat hij op tijd fit zal raken.

Kan Barça zijn afwezigheid opvangen?

Meest recent

Geen euforie bij Duivels: "Rustig en bescheiden blijven"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een knappe zege geboekt. De Verenigde Staten kregen een 2-5 om ...

23
23
Garcia reageert op minpunt: "Ik maak me geen zorgen"

De aanloop van de Rode Duivels naar het WK is begonnen met een klinkende zege, want na een ...

27
27
Kranten unaniem: 2 Rode Duivels blinken uit

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun eerste oefenwedstrijd op weg naar het WK. De ...

107
107
EK U19: Jonge Duivels tonen karakter en redden punt

Er kwamen zaterdag heel wat Belgische elftallen in actie. De meeste ogen waren uiteraard gericht op ...

37
37
Rode Duivels komen na rust onder stoom en vernederen VS

De voorbereiding van de Rode Duivels op het WK is uitstekend begonnen. In de Verenigde Staten hadden ...

80
80
RWDM wacht bang af: eigenaar failliet verklaard

Gaat er dit seizoen weer een tweedeklasser kopje onder? Het lijkt niet helemaal uitgesloten dat na ...

86
86
Onana deelt straffe anekdote over eerste training bij Duivels

De Rode Duivels ondergingen de voorbije jaren een stevige verjongingskuur, want vrijwel de volledige ...

30
30
Degryse en Alderweireld vrezen rampscenario voor Duivels

De Rode Duivels hopen in de Verenigde Staten al wat vertrouwen te tanken met het oog op het WK. De ...

104
104
Fans ergeren zich dood aan één zaak tijdens USA-België

De Rode Duivels hebben zaterdagavond hun WK-voorbereiding helemaal op gang getrapt. In de eerste ...

177
177
'Club moet plooien: bod van meer dan 30 miljoen'

Club Brugge heeft de komende maanden maar één doel: de landstitel veroveren. Op die ...

262
262
Alderweireld tipt Garcia: "Dat moet defensie op WK zijn"

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond helemaal aan hun voorbereiding op het WK. De eerste ...

131
131
Ito bezorgt Japan knappe zege, Canada wendt domper af

De Rode Duivels komen om 20u30 pas in actie, maar eerder op de avond kwamen ook enkele andere ...

27
27
'Monsterbod geweigerd: Club Brugge verrast'

Club Brugge weigerde in de winter een monsterbod en koos toen voor sportieve rust midden in de ...

384
384
'Klopp reikt Liverpool opvolger Salah op schoteltje aan'

Liverpool FC kondigde deze week aan dat Mohamed Salah na het seizoen vertrekt op Anfield. De Engelse ...

75
75
Basiself Duivels bekend: Garcia voorziet één grote verrassing

De Rode Duivels werken zaterdagavond in het Mercedes Benz-stadium te Atlanta een oefenwedstrijd af ...

187
187
Jonge Duivels U17 mogen na spektakelstuk naar WK én EK

Voor de Rode Duivels staat er in de komende dagen weinig op het spel, want zij spelen slechts twee ...

124
124
Club vs Union: Joos ziet belangrijk voordeel in titelstrijd

Na de interlandbreak is het tijd voor de laatste editie van de play-offs in de Jupiler Pro League. ...

80
80
'Kompany wil Man City enorme transferhak zetten'

De voorbije weken laaiden de geruchten weer op over een mogelijk vertrek van Vincent Kompany naar ...

76
76
Garcia kondigt opmerkelijk experiment aan bij Duivels

De Rode Duivels staan om 20u30 tegenover de Verenigde Staten. Het is de eerste oefenpartij die ze ...

101
101
U19: Tien Jonge Duivels doen geweldige zaak voor EK

Heel wat Belgische jeugdteams proberen in de komende dagen om een EK-ticket af te dwingen. De U19 ...

94
94
'Club eraan voor de moeite: transferplan Stankovic bekend'

Club Brugge staat voor alweer een zeer bewogen transferzomer. Net als een jaar geleden zal het weer ...

171
171
'PSV ziet kersverse Jonge Duivel naar België trekken'

Bij PSV lijken er weer enkele Belgen aan het doorbreken te zijn. Er wordt veel verwacht van de ...

184
184
'Geen Duivels, wel knaltransfer voor Mandela Keita'

De Rode Duivels nemen het om 20u30 op tegen de Verenigde Staten. Dat zal met enkele nieuwe namen in ...

101
101
'Club Brugge beeft: eerste topploeg in actie voor Tresoldi'

Club Brugge dreigt zijn speerpunt Nicolo Tresoldi al na amper één seizoen kwijt te ...

269
269
Extra boost Cercle: publiekslieveling blijft aan boord

Cercle Brugge wil zich in de Relegation Play-Offs zo snel mogelijk verzekeren van het behoud. Na de ...

76
76

Meer sportnieuws