'Nieuwe domper Barça: Clasico Lewandowski in gevaar'

door
'Nieuwe domper Barça: Clasico Lewandowski in gevaar'

FC Barcelona wist woensdagavond zijn foutloze rapport in de Champions League te behouden, maar daarvoor moest het in Porto wel knokken. Het kon uiteindelijk toch een nipte 0-1-zege over de streep trekken, maar trainer Xavi bleef nadien toch met de nodige zorgen achter.

In de slotfase pakte Gavi nog een rode kaart, waardoor hij aan zijn middenveld zal moeten sleutelen wanneer Shakhtar Donetsk binnen drie weken op bezoek komt voor de derde speeldag. Maar veel zorgwekkender was het feit dat Robert Lewandowski nog voor de rust naar de kant moest.

LEES OOK: Barça zwoegt zich in slotfase alsnog voorbij Osasuna

Clasico in gevaar

De ervaren Poolse goalgetter zag zijn match al na 34 minuten eindigen nadat hij een tik op de enkel gekregen had. Een dag later bevestigt Barça dat de 35-jarige een blessure opgelopen heeft. Over de precieze duur van zijn afwezigheid communiceren ze niet, maar The Athletic en verschillende Spaanse media melden dat Lewandowski enkele weken aan de kant zal moeten blijven.

Daardoor zal hij normaliter de komende interlands met Polen moeten laten schieten, terwijl ook de eerste wedstrijden van Barça na de interlandbreak een groot vraagteken zijn. Daarbij zullen ze zich bij Barça vooral zorgen maken over het feit dat hij ook hoogst onzeker is voor de volgende Clasico.

Zonder Lewandowski én De Jong?

Op 28 oktober krijgt Barcelona het bezoek van aartsrivaal Real Madrid en dat zal dus mogelijk zonder Lewandowski gebeuren. Dat zou een enorme domper zijn, want hij scoorde dit seizoen toch alweer zes keer en een directe vervanger is er niet meteen voor handen.

Bovendien dreigt Xavi dan al een belangrijke speler te moeten missen, want ook Frenkie de Jong is al een vraagteken voor de Clasico. De Nederlandse middenvelder kampt met een enkelblessure en het is ook voor hem niet zeker dat hij op tijd fit zal raken.

Kan Barça zijn afwezigheid opvangen?

Meest recent

Analist pakt Bounida aan: "Hij vergooit zijn eigen kansen"

Lange tijd was het crisis bij Ajax, maar nu kan de Nederlandse topclub terugblikken op een geweldige ...

5
5
Westerlo te zwaar gestraft? "Geel was genoeg"

Westerlo verbaasde vorige week door Anderlecht met 4-0 te kloppen en kwam zondag dicht bij een ...

27
27
Volgend ontslag in 1B: RWDM zet Frans op straat

In de Jupiler Pro League blijft het dit seizoen opvallend rustig qua ontslagen trainers. Nicky Hayen ...

27
27
Alonso voorlopig veilig: Real pakt zeer moeizame zege

De voorbije dagen speculeerde de Spaanse media druk over een mogelijk ontslag van Xabi Alonso bij ...

10
10
Wéér een ontgoocheling: Fink reageert op ontslaggeruchten

KRC Genk blijft op de sukkel. Zondag werd er tegen Westerlo wel een einde gemaakt aan de reeks van ...

176
176
Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Union lijkt even in een dipje te zitten. De landskampioen denderde aanvankelijk door de competitie ...

107
107
'Stevige blessuredomper voor Club Brugge'

Club Brugge liet zondag na een zeer woelige week de rust weer wat terugkeren met een ruime zege. Op ...

290
290
Net geen droomdebuut voor Cornelis: "Natuurlijk ontgoocheld"

Bij Charleroi beleefden ze een woelige week met het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent. ...

33
33
'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

KV Mechelen blijft dit seizoen hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. Malinwa pakte dit weekend ...

276
276
Fink onder zware druk ondanks late redding tegen Westerlo

Een strijdvaardig Westerlo leek vanavond lange tijd op weg naar een zege in de Cegeka Arena. De ...

205
205
Leko blikt vooruit naar dé clash met AA Gent

Na 46 minuten leek Club Brugge op weg naar een héél moeilijke match. Het stond 1-0 ...

304
304
Union ziet cruciale zege verdampen door pijnlijke blunder

Union leek lange tijd op weg naar een nieuwe zege tegen Sporting Charleroi, maar gaf die in de ...

123
123
Langer bij Antwerp? Van den Bosch geeft update

Royal Antwerp FC moet komende zomer weer spelers gaan verkopen, zoals elke Belgische club. De Great ...

193
193
Tzolis haalt opgelucht adem: "Moeilijke periode"

Bij Club Brugge speelden ze een enorm zwakke eerste helft op het veld van FCV Dender. Gelukkig voor ...

124
124
Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht

STVV verloor zaterdagavond kansloos op het veld van RSC Anderlecht, ook al was het amper 2-1. ...

156
156
Kompany blameert zich met Bayern tegen hekkensluiter

Bayern München kon na de nederlaag van RB Leipzig alweer een geweldige zaak doen in de ...

168
168
Spelers AA Gent delen sneer uit aan Ivan Leko

Ivan Leko verliet AA Gent deze week via de achterdeur. De coach onderhandelde met Club Brugge en ...

642
642
Supersub Vermant verklapt: 'Dít zei Leko tijdens de rust'

Ivan Leko heeft zijn eerste competitiewedstrijd sinds zijn terugkeer als hoofdcoach van Club Brugge ...

655
655
Laatste kans: Fink verrast met basiself in must-win

KRC Genk staat zondagavond onder een enorme druk voor het bezoek van KVC Westerlo. Loopt het opnieuw ...

50
50
Antwerp blijft verbazen: "Dit hield niemand voor mogelijk"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

303
303
Nieuwe baaldag voor De Roeck, spektakel op Daknam in CPL

Op Daknam zorgden Lokeren en Jong Genk voor spektakel in de Challenger Pro League. De Oost-Vlaamse ...

108
108
Eerste succes voor Leko: Club walst na rust over Dender

Ivan Leko heeft zijn eerste overwinning als nieuwbakken coach van Club Brugge te pakken. Blauw-Zwart ...

195
195
De Mil trekt conclusie na mislukt AA Gent-debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

161
161
Doku-loos City pakt gouden punten, Tielemans wéér belangrijk

In de Engelse Premier League hebben de achtervolgers van leider Arsenal FC geen steken laten vallen. ...

52
52
Club ziet af op Dender: 'zwakke schakel' krijgt volle laag

Na alle commotie van de voorbije dagen, wou Club Brugge zondagnamiddag absoluut een goed resultaat ...

281
281

Meer sportnieuws