'Nieuwe domper Barça: Clasico Lewandowski in gevaar'

door
'Nieuwe domper Barça: Clasico Lewandowski in gevaar'

FC Barcelona wist woensdagavond zijn foutloze rapport in de Champions League te behouden, maar daarvoor moest het in Porto wel knokken. Het kon uiteindelijk toch een nipte 0-1-zege over de streep trekken, maar trainer Xavi bleef nadien toch met de nodige zorgen achter.

In de slotfase pakte Gavi nog een rode kaart, waardoor hij aan zijn middenveld zal moeten sleutelen wanneer Shakhtar Donetsk binnen drie weken op bezoek komt voor de derde speeldag. Maar veel zorgwekkender was het feit dat Robert Lewandowski nog voor de rust naar de kant moest.

LEES OOK: Barça bestolen in UCL? Club Brugge-flashbacks na bizarre fase

Clasico in gevaar

De ervaren Poolse goalgetter zag zijn match al na 34 minuten eindigen nadat hij een tik op de enkel gekregen had. Een dag later bevestigt Barça dat de 35-jarige een blessure opgelopen heeft. Over de precieze duur van zijn afwezigheid communiceren ze niet, maar The Athletic en verschillende Spaanse media melden dat Lewandowski enkele weken aan de kant zal moeten blijven.

Daardoor zal hij normaliter de komende interlands met Polen moeten laten schieten, terwijl ook de eerste wedstrijden van Barça na de interlandbreak een groot vraagteken zijn. Daarbij zullen ze zich bij Barça vooral zorgen maken over het feit dat hij ook hoogst onzeker is voor de volgende Clasico.

Zonder Lewandowski én De Jong?

Op 28 oktober krijgt Barcelona het bezoek van aartsrivaal Real Madrid en dat zal dus mogelijk zonder Lewandowski gebeuren. Dat zou een enorme domper zijn, want hij scoorde dit seizoen toch alweer zes keer en een directe vervanger is er niet meteen voor handen.

Bovendien dreigt Xavi dan al een belangrijke speler te moeten missen, want ook Frenkie de Jong is al een vraagteken voor de Clasico. De Nederlandse middenvelder kampt met een enkelblessure en het is ook voor hem niet zeker dat hij op tijd fit zal raken.

Kan Barça zijn afwezigheid opvangen?

Meest recent

'Standard en Genk vechten pittig transferduel uit'

Standard en KRC Genk zijn uiteraard al bezig met het voorbereiden van de zomermercato. Viaplay weet ...

24
24
Stunt in WK-selectie: "Rode Duivels volgen mij"

Het WK loert om de hoek en heel wat spelers dromen nog van een ticket voor dat Wereldkampioenschoep. ...

24
24
WK en knaltransfer hét grote doel voor STVV'er

STVV zit in een dipje. Het verloor vier van zijn laatste vijf matchen en dit weekend komt Club ...

11
11
Hoe Club Brugge de basisploeg van Taravel heeft gevormd

Jérémy Taravel is ondertussen twee maanden trainer van RSC Anderlecht. Hij probeerde ...

69
69
'AA Gent laat Belgisch voetbal op zijn grondvesten daveren'

Hier gaan we weer... AA Gent gaat twee juridische procedures starten tegen de Pro League. Het ...

200
200
Onrust slaat om in drama: Leko en sterspeler op ramkoers

Bij Club Brugge ligt een sterspeler plots onder vuur. Ivan Leko gaf publiek een duidelijke sneer, ...

145
145
Wilmots haalt slag thuis: “Gouden transfer voor Standard"

Standard wil met Marc Wilmots & co de komende jaren weer aansluiting gaan vinden met de ...

119
119
Anderlecht hoopt: blijft De Cat hierdoor wél?

Bij RSC Anderlecht is Nathan De Cat samen met Thorgan Hazard veruit de beste speler van dit seizoen. ...

145
145
KRC Genk rekent 'zich rijk': Heymans als grote voorbeeld

KRC Genk is zeer goed begonnen aan de Europe Play-Offs. De Limburgers spelen zondag in eigen huis ...

108
108
'Saga Romelu Lukaku: Anderlecht mag wél dromen'

Het is dé grote droom van elke fan van RSC Anderlecht: Romelu Lukaku die in de zomer ...

168
168
'Urgentie neemt toe: nieuwe TD Anderlecht voor einde seizoen'

RSC Anderlecht wil zich komend weekend herpakken na drie nederlagen op rij. Coach ...

138
138
Barça bestolen in UCL? Club Brugge-flashbacks na bizarre fase

FC Barcelona staat in de Champions League op de rand van de uitschakeling. De Spaanse kampioen ...

99
99
"Als we dat toelaten ..."- Antwerp tóch genekt door arbitrage?

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

151
151
UCL: PSG mept Liverpool KO, Barça in kritieke toestand na rood

Titelverdediger Paris Saint-Germain is goed op weg naar de halve finales van de Champions League. De ...

70
70
Positie Taravel onder druk: "Duizenden alternatieven voor hem"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

326
326
Top 20: Courtois beste ter wereld, straffe notering Lammens

De Rode Duivels trekken straks naar het wereldkampioenschap met een op papier minder kwalitatieve ...

536
536
Maarten Martens doet boekje open over Anderlecht-flirt

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

127
127
Club-fans pakken De Cat hard aan: opvallende reden geopperd

Nathan De Cat heeft zijn start in de Champions' Play-Offs gemist. Het goudhaantje van RSC Anderlecht ...

518
518
'Uithaal Leko zindert na: drie sterkhouders in vizier'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

305
305
'Kompany verliest 69-voudig international: Europese toptransfer'

Het Bayern München van Vincent Kompany maakt dinsdag weer indruk door in de Champions League ...

129
129
KRC Genk ruikt bloed: ideaal script voor het grijpen

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

281
281
'Club Brugge verrast met miljoenenbod op ‘nieuwe Rodri’'

Club Brugge kijkt opvallend ver buiten zijn vertrouwde markt. Blauw-Zwart wordt gelinkt aan een ...

589
589
'Man City mengt zich in dossier: aandacht voor De Cat'

De komende zomermercato belooft weer enkele knallende transfers te gaan opleveren in de Jupiler Pro ...

112
112
Droom komt uit voor Genk-speler: bijzondere confrontatie op WK

In maart werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld en dat zorgde voor enkele bijzondere ...

76
76
'Saibari bekroont topjaar met droomtransfer'

Er was het voorbije jaar al heel wat te doen over talenten die de Rode Duivels de rug toe keerden, ...

49
49

Meer sportnieuws