'Nieuwe domper Barça: Clasico Lewandowski in gevaar'

78 stemmen
'Nieuwe domper Barça: Clasico Lewandowski in gevaar'

FC Barcelona wist woensdagavond zijn foutloze rapport in de Champions League te behouden, maar daarvoor moest het in Porto wel knokken. Het kon uiteindelijk toch een nipte 0-1-zege over de streep trekken, maar trainer Xavi bleef nadien toch met de nodige zorgen achter.

In de slotfase pakte Gavi nog een rode kaart, waardoor hij aan zijn middenveld zal moeten sleutelen wanneer Shakhtar Donetsk binnen drie weken op bezoek komt voor de derde speeldag. Maar veel zorgwekkender was het feit dat Robert Lewandowski nog voor de rust naar de kant moest.

LEES OOK: 'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

Clasico in gevaar

De ervaren Poolse goalgetter zag zijn match al na 34 minuten eindigen nadat hij een tik op de enkel gekregen had. Een dag later bevestigt Barça dat de 35-jarige een blessure opgelopen heeft. Over de precieze duur van zijn afwezigheid communiceren ze niet, maar The Athletic en verschillende Spaanse media melden dat Lewandowski enkele weken aan de kant zal moeten blijven.

Daardoor zal hij normaliter de komende interlands met Polen moeten laten schieten, terwijl ook de eerste wedstrijden van Barça na de interlandbreak een groot vraagteken zijn. Daarbij zullen ze zich bij Barça vooral zorgen maken over het feit dat hij ook hoogst onzeker is voor de volgende Clasico.

Zonder Lewandowski én De Jong?

Op 28 oktober krijgt Barcelona het bezoek van aartsrivaal Real Madrid en dat zal dus mogelijk zonder Lewandowski gebeuren. Dat zou een enorme domper zijn, want hij scoorde dit seizoen toch alweer zes keer en een directe vervanger is er niet meteen voor handen.

Bovendien dreigt Xavi dan al een belangrijke speler te moeten missen, want ook Frenkie de Jong is al een vraagteken voor de Clasico. De Nederlandse middenvelder kampt met een enkelblessure en het is ook voor hem niet zeker dat hij op tijd fit zal raken.

Kan Barça zijn afwezigheid opvangen?

Meest recent

Zwaait Courtois te vroeg af? "Als je dat bij elkaar legt..."

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

3
3
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

2
2
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

12
12
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

125
125
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

112
112
Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

80
80
‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

372
372
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

424
424
SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

131
131
Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

76
76
Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Annelien Coorevits lag recent zwaar onder vuur bij Temptation Island. Eén van de deelnemers ...

74
74
Lommel legt transferplannen voor terugkeer in JPL op tafel

De Jupiler Pro League wordt komend seizoen weer gespeeld in een klassieke competitie met achttien ...

155
155
WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Hans Vanaken vertoeft momenteel met de Rode Duivels op het WK. Daar hoopt hij eindelijk een rol van ...

68
68
'De Bruyne en Lukaku verwelkomen nieuwe Belg bij Napoli'

Het is voorlopig nog een beetje koffiedik kijken of Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku volgend seizoen ...

109
109
Vandenbempt ergert zich kapot aan één ding op dit WK

Het WK is eindelijk van start gegaan en de eerste wedstrijddag zit erop. Mexico en Zuid-Korea zijn ...

390
390
Heldenrol bijna in het water: Oh doet straffe onthulling

De eerste wedstrijden van het WK zijn achter de rug en daarbij was meteen een hoofdrol weggelegd ...

34
34
Courtois onthult aanvaringen met nieuwe coach Mourinho

Thibaut Courtois dropte donderdag op zijn persconferentie een bommetje door te verklaren dat de kans ...

185
185
Sporting Hasselt en Patro blijven maar toeslaan

In de Challenger Pro League gaat het seizoen doorgaans wat later van start, maar enkele clubs zijn ...

107
107
‘De Cat lokt verrassende belangstelling uit Parijs’

Anderlecht zag deze week zijn kassa al een eerste keer rinkelen met de verkoop van Keisuke Goto aan ...

325
325
Garcia zit met Lukaku-bom vlak voor WK-start

Romelu Lukaku wil een rol van betekenis spelen op het WK. Zijn hoofd wil vooruit, zijn lichaam hinkt ...

169
169
Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Het WK werd donderdagavond afgetrapt, maar dat betekent niet dat alle selecties al helemaal ...

73
73
‘Kompany met grote zak geld naar Brugge’

Club Brugge is deze zomer met Aleksandar Stankovic al één goudhaantje verloren, maar ...

847
847
'Taravel hakt knoop over Anderlecht-toekomst door'

De start van de voorbereiding komt er snel alweer aan, maar bij Anderlecht is het nog niet duidelijk ...

264
264
Oud-Genkie Oh bezorgt Zuid-Korea droomstart op WK

In groep A lijkt gastland Mexico vooral met Zuid-Korea te moeten gaan strijden voor de groepswinst. ...

125
125
"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

150
150

Meer sportnieuws