Ontluisterende anekdote over Avila illustreert malaise Ajax

door
Ontluisterende anekdote over Avila illustreert malaise Ajax

Antwerp zag in de zomer maar liefst twee keer zijn transferrecord sneuvelen. Het had in de lente al een deal gesloten met Eintracht Frankfurt, dat 9 miljoen euro neertelde voor de komst van Willian Pacho. Niemand had echter verwacht dat Antwerp dat bedrag nog dezelfde transferperiode zou overtreffen voor Gaston Avila.

De Argentijnse linksachter was er in de tweede helft van vorig seizoen wel in geslaagd om een basisplaats af te dwingen, maar een afgewerkt product was hij zeker nog niet. Dat bleek nog eens in de Supercup tegen KV Mechelen, waar de 22-jarige een domme rode kaart pakte die hem de eerste twee competitiematchen kostte.

LEES OOK: 'Ajax pakt uit en wil gigantisch grote naam strikken'

Avila weigert linksachter te spelen

Groot was dan ook de verbazing toen Avila op de dag van de levensbelangrijke heenmatch in de play-offs van de Champions League plots zijn handtekening zette bij Ajax. De Amsterdammers telden 12,5 miljoen euro neer voor de transfer. Die kwam er omdat trainer Maurice Steijn niet tevreden was met Owen Wijndal, die uiteindelijk naar Antwerp zou trekken, en Anass Salah-Eddine als linksachters.

Alleen bleek Avila dat zelf anders te zien. ""Wat ik begreep is dat Steijn tegen Avila zei: 'Jij bent linksback.' Avila zou daarop hebben geantwoord: 'no no no, ik speel centraal.'", onthult journalist Maarten Wijffels in de voetbalpodcast van Algemeen Dagblad. "Steijn vroeg zich daarna openlijk af waarom ze hem dan hadden gehaald, want hij was ervan overtuigd dat Avila linksback was. De Argentijn is alleen zelf overtuigd dat hij centraal verdediger is."

Amper van de bank gekomen

Dat is toch opmerkelijk, want bij Antwerp speelde Avila doorgaans gewoon als linksachter. Het is echter tekenend voor de malaise bij Ajax de laatste maanden. De transfers van de zomer pakten tot dusver niet goed uit en technisch directeur Sven Mislintat werd alweer ontslagen. In de Eredivisie staat Ajax momenteel pas vijftiende.

Ook voor Avila loopt het niet echt vlot. Met Borna Sosa haalde Ajax dan maar een andere linksachter en Avila komt sindsdien amper nog aan de bak. Hij speelde één keer de volle 90 minuten en viel twee keer kort in. Afgelopen weekend stond hij als centrale verdediger in de basis tegen RKC, maar die match werd stilgelegd.

Heeft Antwerp met zijn verkoop een goede deal gesloten?

Meest recent

Wit konijn in WK-selectie België: ophefmakende naam valt

De Rode Duivels hebben zich ook mathematisch verzekerd van hun deelname aan de WK-eindronde. Rudi ...

42
42
Droomaffiche tegen Duivels? Broos geeft onverwachte reactie

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

20
20
Code oranje bij Duivels: "Zo kunnen we níét naar WK"

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

54
54
Champions League-sprookje duurt voort: OHL bedwingt AS Roma

OH Leuven mocht dit seizoen als eerste Belgische ploeg ooit deelnemen aan het hoofdtoernooi van de ...

18
18
'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

RSC Anderlecht sneuvelde afgelopen zomer tijdens de Europese voorrondes en dat had uiteraard grote ...

117
117
Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het WK van komende zomer officieel op zak. Bondscoach Rudi ...

105
105
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

124
124
Norwich deelt unieke Clement-beelden: "Ik eis maar één ding"

Philippe Clement heeft een opvallend hoofdstuk toegevoegd aan zijn trainerscarrière. De ...

41
41
Straffe ambities bij Gent: "Wil het nog eens meemaken"

AA Gent is bezig aan een wisselvallig seizoen en liet al behoorlijk wat steken vallen. Desondanks ...

54
54
'Club Brugge casht op Tzolis: topploeg onderneemt actie'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

581
581
'Heldenrol wordt afknapper: zware WK-deceptie Vanaken'

De Rode Duivels kijken met gemengde gevoelens terug naar hun kwalificatiecampagne voor het WK, maar ...

300
300
'Miljoenen voor Anderlecht: transfer De Cat plots concreet'

RSC Anderlecht wil in de komende weken zijn goede prestaties van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

543
543
'Garcia aan tekentafel: verbazende basisspeler bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

429
429
'Ordoñez op vertrekken: waanzinnige transfersom gelekt'

Ondanks interesse van onder meer Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om ...

301
301
'Flick wil topaanwinst in '26: Barça raast mercato op'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

130
130
'Frustraties bij Union: grote naam richting uitgang'

Union SG maakt zich op voor een druk einde van het kalenderjaar. Ondertussen wordt achter de ...

116
116
Totale afgang? "België en Nederland overleven groepsfase níét"

Naast de Rode Duivels wist ook Oranje zich tijdens de voorbije interland-periode te verzekeren van ...

366
366
Engeland in paniek: Clement voelt bom onder stoel

Philippe Clement zet een nieuwe stap in zijn carrière, maar doet dat uitgerekend bij een club ...

188
188
'Club Brugge zet zinnen op peperdure tienersensatie'

Tijdens de voorbije interlandbreak wemelde het van de geruchten bij Club Brugge, dat opnieuw stevig ...

291
291
Garcia dropt bommetje: hiërarchie Rode Duivels verstoord?

Nu de kwalificatie voor het WK een feit is kan er al volop worden gespeculeerd over wie er volgende ...

357
357
Coucke breekt de boel open en ramt De Pauw nieuw tijdperk in

Jarenlang was Bart De Pauw een van de meest herkenbare tv-gezichten van Vlaanderen. Tot hij in 2017 ...

51
51
Pro League versus politiek: Parys met 2 voeten vooruit

Ondanks een vrij matige kwalificatiecampagne gaan de Rode Duivels volgend jaar naar het WK in ...

123
123
Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

209
209
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

648
648
'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

182
182

Meer sportnieuws