Ontluisterende anekdote over Avila illustreert malaise Ajax

489 stemmen
Ontluisterende anekdote over Avila illustreert malaise Ajax

Antwerp zag in de zomer maar liefst twee keer zijn transferrecord sneuvelen. Het had in de lente al een deal gesloten met Eintracht Frankfurt, dat 9 miljoen euro neertelde voor de komst van Willian Pacho. Niemand had echter verwacht dat Antwerp dat bedrag nog dezelfde transferperiode zou overtreffen voor Gaston Avila.

De Argentijnse linksachter was er in de tweede helft van vorig seizoen wel in geslaagd om een basisplaats af te dwingen, maar een afgewerkt product was hij zeker nog niet. Dat bleek nog eens in de Supercup tegen KV Mechelen, waar de 22-jarige een domme rode kaart pakte die hem de eerste twee competitiematchen kostte.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

Avila weigert linksachter te spelen

Groot was dan ook de verbazing toen Avila op de dag van de levensbelangrijke heenmatch in de play-offs van de Champions League plots zijn handtekening zette bij Ajax. De Amsterdammers telden 12,5 miljoen euro neer voor de transfer. Die kwam er omdat trainer Maurice Steijn niet tevreden was met Owen Wijndal, die uiteindelijk naar Antwerp zou trekken, en Anass Salah-Eddine als linksachters.

Alleen bleek Avila dat zelf anders te zien. ""Wat ik begreep is dat Steijn tegen Avila zei: 'Jij bent linksback.' Avila zou daarop hebben geantwoord: 'no no no, ik speel centraal.'", onthult journalist Maarten Wijffels in de voetbalpodcast van Algemeen Dagblad. "Steijn vroeg zich daarna openlijk af waarom ze hem dan hadden gehaald, want hij was ervan overtuigd dat Avila linksback was. De Argentijn is alleen zelf overtuigd dat hij centraal verdediger is."

Amper van de bank gekomen

Dat is toch opmerkelijk, want bij Antwerp speelde Avila doorgaans gewoon als linksachter. Het is echter tekenend voor de malaise bij Ajax de laatste maanden. De transfers van de zomer pakten tot dusver niet goed uit en technisch directeur Sven Mislintat werd alweer ontslagen. In de Eredivisie staat Ajax momenteel pas vijftiende.

Ook voor Avila loopt het niet echt vlot. Met Borna Sosa haalde Ajax dan maar een andere linksachter en Avila komt sindsdien amper nog aan de bak. Hij speelde één keer de volle 90 minuten en viel twee keer kort in. Afgelopen weekend stond hij als centrale verdediger in de basis tegen RKC, maar die match werd stilgelegd.

Heeft Antwerp met zijn verkoop een goede deal gesloten?

Meest recent

Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

70
70
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

15
15
Doku én De Bruyne op de bank tegen de VS?

De Belgische supporters zijn nog aan het bekomen van het mirakel in Seattle. De Rode Duivels zetten ...

89
89
Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

Daags na het transfernieuws van Marko Mitrovic komt Lierse weer met een versterking opdraven. De ...

28
28
Kompany speelt grote rol in monstertransfer Bayern

Vincent Kompany hoopt ook volgend seizoen weer hoge ogen te gooien. Afgelopen seizoen werd Bayern ...

32
32
Anderlecht ziet jeugdinternational naar Nederland verkassen

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding, maar de afgelopen jaren trokken enkele talenten al ...

39
39
Amerikanen voeren druk op: "België kandidaat-wereldkampioen"

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

196
196
'Sibierski helemaal los: Anderlecht meldt zich bij WK-ganger'

RSC Anderlecht werkt zaterdag zijn eerste oefenmatch van de voorbereiding af. Ondertussen is ...

477
477
Relletje na kwalificatie Portugal: analisten spreken schande

Portugal heeft zich donderdagnacht geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Maar tegen ...

123
123
L'Equipe maakt gehakt van Rode Duivel: dramatische 2 op 10

Na een historische comeback tegen Senegal mogen de Rode Duivels straks aantreden in de 1/8ste ...

424
424
Leider staat op bij Duivels: "Hij was eerst zichzelf niet"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

223
223
TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

304
304
Vandenbempt ‘ziek’ van WK-beslissing: “Schandalig!”

Er was niet enkel controverse bij België – Senegal, maar ook tijdens Portugal – ...

211
211
Antwerp komt met transfernieuws in volle onzekerheid

Royal Antwerp FC bevindt zich in een penibele situatie. Paul Gheysens is op zoek naar een overnemer ...

160
160
De Bruyne en Lukaku krijgen groot nieuws bij Napoli

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zijn momenteel nog actief op het WK in de Verenigde Staten, Mexico ...

106
106
Club Brugge en De Roeck uit elkaar: straffe opvolger binnen

Club Brugge heeft op de officiële kanalen bekendgemaakt dat Jonas De Roeck de club zal ...

258
258
Brusselmans zorgt voor WK-schokgolf op Nederlandse televisie

Jarenlang was Brusselmans een vast gezicht bij tal van Vlaamse televisieprogramma's. De ...

423
423
‘Opvallende wending bij Antwerp: toekomst Jaecques bekend’

Achter de schermen is Antwerp druk bezig met een overname. Maar de situatie rond Paul Gheysens is ...

690
690
België bevoordeeld op WK? Gary Neville haalt hard uit

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

511
511
Anderlecht verrast met 'type zoals Burgess'

RSC Anderlecht strikte met Léo Pétrot een nieuwe verdediger. Antoine Sibierski komt ...

435
435
Cristiano Ronaldo beleeft hartverscheurend moment op WK

Cristiano Ronaldo kreeg al bakken kritiek op dit WK, toch veert de Portugese ster steeds weer recht. ...

108
108
Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

Club Brugge stapelde de voorbije jaren de sportieve en financiële successen op. Maar het ...

947
947
Duitsland en Nagelsmann: het huwelijk is over

Duitsland ligt al uit het WK en was een van de grote teleurstellingen. De Duitse bond en Julian ...

88
88
Sels naar Club Brugge? Doelman geeft hét antwoord

Club Brugge is op zoek naar een nieuwe doelman nadat Simon Mignolet stopte en Dani van den Heuven ...

356
356
Laatste dans voor Ronaldo bij Portugal? Zus verklapt alles

Cristiano Ronaldo en Portugal hebben zich afgelopen nacht weten te plaatsen voor de volgende ronde. ...

73
73

Meer sportnieuws