Ontluisterende anekdote over Avila illustreert malaise Ajax

door
Ontluisterende anekdote over Avila illustreert malaise Ajax

Antwerp zag in de zomer maar liefst twee keer zijn transferrecord sneuvelen. Het had in de lente al een deal gesloten met Eintracht Frankfurt, dat 9 miljoen euro neertelde voor de komst van Willian Pacho. Niemand had echter verwacht dat Antwerp dat bedrag nog dezelfde transferperiode zou overtreffen voor Gaston Avila.

De Argentijnse linksachter was er in de tweede helft van vorig seizoen wel in geslaagd om een basisplaats af te dwingen, maar een afgewerkt product was hij zeker nog niet. Dat bleek nog eens in de Supercup tegen KV Mechelen, waar de 22-jarige een domme rode kaart pakte die hem de eerste twee competitiematchen kostte.

LEES OOK: ‘Rode Duivel verrast met transferwending: 58 miljoen euro’

Avila weigert linksachter te spelen

Groot was dan ook de verbazing toen Avila op de dag van de levensbelangrijke heenmatch in de play-offs van de Champions League plots zijn handtekening zette bij Ajax. De Amsterdammers telden 12,5 miljoen euro neer voor de transfer. Die kwam er omdat trainer Maurice Steijn niet tevreden was met Owen Wijndal, die uiteindelijk naar Antwerp zou trekken, en Anass Salah-Eddine als linksachters.

Alleen bleek Avila dat zelf anders te zien. ""Wat ik begreep is dat Steijn tegen Avila zei: 'Jij bent linksback.' Avila zou daarop hebben geantwoord: 'no no no, ik speel centraal.'", onthult journalist Maarten Wijffels in de voetbalpodcast van Algemeen Dagblad. "Steijn vroeg zich daarna openlijk af waarom ze hem dan hadden gehaald, want hij was ervan overtuigd dat Avila linksback was. De Argentijn is alleen zelf overtuigd dat hij centraal verdediger is."

Amper van de bank gekomen

Dat is toch opmerkelijk, want bij Antwerp speelde Avila doorgaans gewoon als linksachter. Het is echter tekenend voor de malaise bij Ajax de laatste maanden. De transfers van de zomer pakten tot dusver niet goed uit en technisch directeur Sven Mislintat werd alweer ontslagen. In de Eredivisie staat Ajax momenteel pas vijftiende.

Ook voor Avila loopt het niet echt vlot. Met Borna Sosa haalde Ajax dan maar een andere linksachter en Avila komt sindsdien amper nog aan de bak. Hij speelde één keer de volle 90 minuten en viel twee keer kort in. Afgelopen weekend stond hij als centrale verdediger in de basis tegen RKC, maar die match werd stilgelegd.

Heeft Antwerp met zijn verkoop een goede deal gesloten?

Meest recent

Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

2
2
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

127
127
Rode Duivels: de dríé grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

131
131
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

89
89
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

248
248
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

98
98
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

192
192
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

149
149
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

97
97
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

79
79
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

96
96
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

104
104
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

62
62
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

242
242
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

83
83
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

143
143
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

140
140
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

458
458
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

354
354
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

492
492
Mannaert onthult: Genk-revelatie op radar Rode Duivels

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

435
435
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

363
363
Degryse keihard voor Duivel: “Hij is zwakste van allemaal”

De Rode Duivels hadden een goed gevoel na de klinkende 2-5-zege tegen de Verenigde Staten, maar dat ...

391
391
'Real lacht in vuistje: miljoenenkorting op deal'

Real Madrid voerde de voorbije jaren al een stevige verjonging van zijn elftal door en de ...

107
107
'Bikkelharde strijd: 7 Duivels voor één WK-ticket'

De Rode Duivels speelden woensdag in de vroege ochtend 1-1 gelijk tegen Mexico en rondden daarmee ...

235
235

Meer sportnieuws