Ontluisterende anekdote over Avila illustreert malaise Ajax

door
Ontluisterende anekdote over Avila illustreert malaise Ajax

Antwerp zag in de zomer maar liefst twee keer zijn transferrecord sneuvelen. Het had in de lente al een deal gesloten met Eintracht Frankfurt, dat 9 miljoen euro neertelde voor de komst van Willian Pacho. Niemand had echter verwacht dat Antwerp dat bedrag nog dezelfde transferperiode zou overtreffen voor Gaston Avila.

De Argentijnse linksachter was er in de tweede helft van vorig seizoen wel in geslaagd om een basisplaats af te dwingen, maar een afgewerkt product was hij zeker nog niet. Dat bleek nog eens in de Supercup tegen KV Mechelen, waar de 22-jarige een domme rode kaart pakte die hem de eerste twee competitiematchen kostte.

LEES OOK: Janse-bom ontploft: Ajax zet Club Brugge voor schut

Avila weigert linksachter te spelen

Groot was dan ook de verbazing toen Avila op de dag van de levensbelangrijke heenmatch in de play-offs van de Champions League plots zijn handtekening zette bij Ajax. De Amsterdammers telden 12,5 miljoen euro neer voor de transfer. Die kwam er omdat trainer Maurice Steijn niet tevreden was met Owen Wijndal, die uiteindelijk naar Antwerp zou trekken, en Anass Salah-Eddine als linksachters.

Alleen bleek Avila dat zelf anders te zien. ""Wat ik begreep is dat Steijn tegen Avila zei: 'Jij bent linksback.' Avila zou daarop hebben geantwoord: 'no no no, ik speel centraal.'", onthult journalist Maarten Wijffels in de voetbalpodcast van Algemeen Dagblad. "Steijn vroeg zich daarna openlijk af waarom ze hem dan hadden gehaald, want hij was ervan overtuigd dat Avila linksback was. De Argentijn is alleen zelf overtuigd dat hij centraal verdediger is."

Amper van de bank gekomen

Dat is toch opmerkelijk, want bij Antwerp speelde Avila doorgaans gewoon als linksachter. Het is echter tekenend voor de malaise bij Ajax de laatste maanden. De transfers van de zomer pakten tot dusver niet goed uit en technisch directeur Sven Mislintat werd alweer ontslagen. In de Eredivisie staat Ajax momenteel pas vijftiende.

Ook voor Avila loopt het niet echt vlot. Met Borna Sosa haalde Ajax dan maar een andere linksachter en Avila komt sindsdien amper nog aan de bak. Hij speelde één keer de volle 90 minuten en viel twee keer kort in. Afgelopen weekend stond hij als centrale verdediger in de basis tegen RKC, maar die match werd stilgelegd.

Heeft Antwerp met zijn verkoop een goede deal gesloten?

Meest recent

‘Sibierski-bom barst: koppen rollen bij Anderlecht’

Anderlecht haalt met Antoine Sibierski niet alleen een nieuwe sportieve baas binnen, maar ook iemand ...

29
29
'Pro League Player of the Season': grote favoriet al bekend

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

47
47
Schipbreuk City: fenomenale Doku voorkomt nederlaag in 96ste

In de Engelse titelstrijd heeft Manchester City duur puntenverlies geleden. Ondanks een dominante ...

31
31
Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

128
128
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

141
141
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

130
130
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

52
52
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

291
291
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

156
156
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

513
513
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

189
189
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

252
252
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

489
489
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

723
723
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

334
334
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

746
746
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

127
127
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

392
392
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

619
619
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

46
46
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

552
552
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

65
65
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

263
263
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

462
462
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

594
594

Meer sportnieuws