Ontluisterende anekdote over Avila illustreert malaise Ajax

489 stemmen
Ontluisterende anekdote over Avila illustreert malaise Ajax

Antwerp zag in de zomer maar liefst twee keer zijn transferrecord sneuvelen. Het had in de lente al een deal gesloten met Eintracht Frankfurt, dat 9 miljoen euro neertelde voor de komst van Willian Pacho. Niemand had echter verwacht dat Antwerp dat bedrag nog dezelfde transferperiode zou overtreffen voor Gaston Avila.

De Argentijnse linksachter was er in de tweede helft van vorig seizoen wel in geslaagd om een basisplaats af te dwingen, maar een afgewerkt product was hij zeker nog niet. Dat bleek nog eens in de Supercup tegen KV Mechelen, waar de 22-jarige een domme rode kaart pakte die hem de eerste twee competitiematchen kostte.

LEES OOK: 'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Avila weigert linksachter te spelen

Groot was dan ook de verbazing toen Avila op de dag van de levensbelangrijke heenmatch in de play-offs van de Champions League plots zijn handtekening zette bij Ajax. De Amsterdammers telden 12,5 miljoen euro neer voor de transfer. Die kwam er omdat trainer Maurice Steijn niet tevreden was met Owen Wijndal, die uiteindelijk naar Antwerp zou trekken, en Anass Salah-Eddine als linksachters.

Alleen bleek Avila dat zelf anders te zien. ""Wat ik begreep is dat Steijn tegen Avila zei: 'Jij bent linksback.' Avila zou daarop hebben geantwoord: 'no no no, ik speel centraal.'", onthult journalist Maarten Wijffels in de voetbalpodcast van Algemeen Dagblad. "Steijn vroeg zich daarna openlijk af waarom ze hem dan hadden gehaald, want hij was ervan overtuigd dat Avila linksback was. De Argentijn is alleen zelf overtuigd dat hij centraal verdediger is."

Amper van de bank gekomen

Dat is toch opmerkelijk, want bij Antwerp speelde Avila doorgaans gewoon als linksachter. Het is echter tekenend voor de malaise bij Ajax de laatste maanden. De transfers van de zomer pakten tot dusver niet goed uit en technisch directeur Sven Mislintat werd alweer ontslagen. In de Eredivisie staat Ajax momenteel pas vijftiende.

Ook voor Avila loopt het niet echt vlot. Met Borna Sosa haalde Ajax dan maar een andere linksachter en Avila komt sindsdien amper nog aan de bak. Hij speelde één keer de volle 90 minuten en viel twee keer kort in. Afgelopen weekend stond hij als centrale verdediger in de basis tegen RKC, maar die match werd stilgelegd.

Heeft Antwerp met zijn verkoop een goede deal gesloten?

Meest recent

'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

14
14
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

74
74
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

154
154
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

157
157
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

143
143
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

17
17
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

24
24
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

93
93
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

21
21
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

122
122
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

149
149
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

623
623
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

188
188
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

113
113
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

62
62
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

379
379
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

342
342
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

834
834
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

150
150
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

25
25
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

538
538
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

143
143
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

170
170
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

752
752
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

876
876

Meer sportnieuws