TRANSFERUURTJE: 'Messi kiest al volgende club, Clement vindt nieuwe job'

door
TRANSFERUURTJE: 'Messi kiest al volgende club, Clement vindt nieuwe job'

De zomermercato is inmiddels gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de voorbereidingen op hun plannen tijdens de komende transferperiodes. Het blijft dan ook nieuwtjes en geruchten regenen. VoetbalNieuws verzamelt het belangrijkste daarvan dagelijks in dit Transferuurtje.

Jupiler Pro League

Mike Trésor verruilde in de zomer KRC Genk voor Burnley, maar de Rode Duivel had ook een andere fraaie transfer kunnen maken. Sacha Iakovenko, die bij de deal betrokken was, onthult dat er ook interesse was uit Spanje en van topclubs uit Italië. Die laatsten knapten echter af op de Genkse vraagprijs, want na het debacle rond Charles De Ketelaere vorig seizoen schrikken ze ervoor terug grote bedragen op tafel te leggen.

RWDM deed afgelopen zomer enkele opvallende transfers. De promovendus wou echter ook shoppen bij Standard, waar ze hun zinnen gezet hadden op Lucas Noubi. De Rouches waren bereid om te onderhandelen over een uitleenbeurt van de 18-jarige verdediger, met daarbij ook een aankoopoptie. Daarvoor moest Noubi wel zijn contract op Sclessin verlengen en dat zag de jeugdinternational niet zitten.

Buitenland

Afgelopen zomer koos Lionel Messi voor een opmerkelijke carrièrewending door zijn handtekening te zetten bij Inter Miami. De intussen al 36-jarige vedette tekende er een contract tot eind 2025, maar zou daarna nog niet van plan zijn om zijn schoenen aan de wilgen te hangen. Nadat zijn contract in Miami verstrijkt, zou Messi zijn carrière nog willen afsluiten bij zijn jeugdclub Newell's Old Boys.

Het lijkt er alsmaar meer op dat Philippe Clement snel weer aan de slag zal gaan als trainer. Onze landgenoot werd de voorbije dagen genoemd als één van de topkandidaten bij Rangers, maar hij blijkt over meerdere opties te beschikken. Zo zou hij ook in gesprek zijn met het Saudische Al-Shabab, waar hij onder meer Rode Duivel Yannick Carrasco onder zijn hoede zou kunnen krijgen.

Loïs Openda speelde zich in zijn eerste maanden bij RB Leipzig al stevig in de kijker. Hij scoorde al vier keer in de Bundesliga en opende woensdagavond ook in de Champions League zijn rekening. Dat maakt dat er nu al de nodige interesse is, want Manchester United zou al geïnformeerd hebben naar de voorwaarden voor een transfer. Zij kregen te horen dat de Rode Duivel 90 miljoen euro zou moeten gaan kosten. Vanaf 2025 gaat dat bedrag iets naar beneden, want dan zou Openda door een clausule in zijn contract voor 80 miljoen kunnen vertrekken.

Is Openda alweer klaar voor een volgende toptransfer?

Meest recent

Bom ontploft bij Standard: fans dringen kleedkamer binnen

Het is Crisis met een grote C bij Standard. Ze verloren met 0-4 van AA Gent en de top zes lijkt ...

177
177
Toptransfer Antwerp: "Een interessant profiel"

Royal Antwerp FC kende tot op heden nog een rustige mercato. Nochtans kan de ploeg de nodige ...

99
99
'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht willen ze dolgraag een aantal spelers van de hand doen. De loonmassa moet naar ...

192
192
Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

In de Jupiler Pro League stond er met Standard - AA Gent een topper voor de top zes op het ...

120
120
KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Het ging na de zege bij FC Utrecht vooral over de fans van KRC Genk. Maar de Limburgers zorgden wel ...

99
99
Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Union SG speelde verdienstelijk tegen Bayern München, maar verloor er met 2-0. De Brusselaars ...

57
57
'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

215
215
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

226
226
Patro en Lokeren ronden alweer onderlinge transfer af

Sporting Lokeren en Patro Eisden maakten vorige week de transfer van Radja Nainggolan bekend. De ...

46
46
KRC Genk riskeert zware straf: club onderneemt stappen

Racing Genk won met 0-2 van FC Utrecht, maar het ging vooral over de rellen met de fans. CEO Luc ...

408
408
Vrancken heeft zeer groot transfernieuws bij STVV

Het is toch een drukke mercato bij STVV. Wouter Vrancken zag al drie spelers naar Stayen komen en er ...

263
263
'Club Brugge ruikt bloed: toptransfer aan stuntprijs'

Club Brugge heeft een winterkans geroken en ze willen toeslaan. Ze kunnen een toptransfer aan ...

506
506
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

95
95
FCV Dender strikt smaakmaker uit Challenger Pro League

Er werden vanavond twee transfers officieel afgerond in de Jupiler Pro League. FCV Dender en La ...

42
42
'Anderlecht vindt akkoord: Stroeykens weigert voorstel'

Bij RSC Anderlecht mag er nog het een en ander verwacht worden deze transferperiode. De Brusselaars ...

447
447
OHL laat spits gaan, JPL-club hapt meteen

Oud-Heverlee Leuven heeft vandaag een speler gratis de club laten verlaten. Even later tekende die ...

57
57
'Club Brugge loopt blauwtje: toptransfer van de baan'

Vers bloed achterin is misschien evenmin een overbodige luxe, maar Club Brugge blijkt momenteel toch ...

484
484
De Mil klopt op tafel: vijf voor twaalf bij AA Gent

AA Gent boekte zondag een deugddoende zege tegen RSC Anderlecht. De kop is er dus af voor Rik De ...

151
151
Leko hakt knopen door: selectie Club Brugge bekend

Na de nederlaag tegen La Louvière gaat Club Brugge zaterdag in eigen huis tegen Zulte Waregem ...

366
366
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

Na twee competitienederlagen op een rij, en een magere vier op 12, wil RSC Anderlecht opnieuw ...

256
256
Leko moet puzzelen: 'Club Brugge transfermarkt op?'

Tussenin de helse tocht naar Kazachstan en de cruciale kraker tegen Olympique Marseille in de ...

330
330
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

111
111
'Hasi verrast: Anderlecht rondt transferhuiswerk af'

Tot zijn tevredenheid mocht Besnik Hasi met Danylo Sikan sneller dan verwacht een spits verwelkomen, ...

513
513
'Leko houdt adem in: totale leegloop bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt met Félix Lemaréchal en Andreas Schjelderup snel twee aanwinsten ...

532
532
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

685
685

Meer sportnieuws