TRANSFERUURTJE: 'Messi kiest al volgende club, Clement vindt nieuwe job'

590 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Messi kiest al volgende club, Clement vindt nieuwe job'

De zomermercato is inmiddels gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de voorbereidingen op hun plannen tijdens de komende transferperiodes. Het blijft dan ook nieuwtjes en geruchten regenen. VoetbalNieuws verzamelt het belangrijkste daarvan dagelijks in dit Transferuurtje.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

Jupiler Pro League

Mike Trésor verruilde in de zomer KRC Genk voor Burnley, maar de Rode Duivel had ook een andere fraaie transfer kunnen maken. Sacha Iakovenko, die bij de deal betrokken was, onthult dat er ook interesse was uit Spanje en van topclubs uit Italië. Die laatsten knapten echter af op de Genkse vraagprijs, want na het debacle rond Charles De Ketelaere vorig seizoen schrikken ze ervoor terug grote bedragen op tafel te leggen.

RWDM deed afgelopen zomer enkele opvallende transfers. De promovendus wou echter ook shoppen bij Standard, waar ze hun zinnen gezet hadden op Lucas Noubi. De Rouches waren bereid om te onderhandelen over een uitleenbeurt van de 18-jarige verdediger, met daarbij ook een aankoopoptie. Daarvoor moest Noubi wel zijn contract op Sclessin verlengen en dat zag de jeugdinternational niet zitten.

Buitenland

Afgelopen zomer koos Lionel Messi voor een opmerkelijke carrièrewending door zijn handtekening te zetten bij Inter Miami. De intussen al 36-jarige vedette tekende er een contract tot eind 2025, maar zou daarna nog niet van plan zijn om zijn schoenen aan de wilgen te hangen. Nadat zijn contract in Miami verstrijkt, zou Messi zijn carrière nog willen afsluiten bij zijn jeugdclub Newell's Old Boys.

Het lijkt er alsmaar meer op dat Philippe Clement snel weer aan de slag zal gaan als trainer. Onze landgenoot werd de voorbije dagen genoemd als één van de topkandidaten bij Rangers, maar hij blijkt over meerdere opties te beschikken. Zo zou hij ook in gesprek zijn met het Saudische Al-Shabab, waar hij onder meer Rode Duivel Yannick Carrasco onder zijn hoede zou kunnen krijgen.

Loïs Openda speelde zich in zijn eerste maanden bij RB Leipzig al stevig in de kijker. Hij scoorde al vier keer in de Bundesliga en opende woensdagavond ook in de Champions League zijn rekening. Dat maakt dat er nu al de nodige interesse is, want Manchester United zou al geïnformeerd hebben naar de voorwaarden voor een transfer. Zij kregen te horen dat de Rode Duivel 90 miljoen euro zou moeten gaan kosten. Vanaf 2025 gaat dat bedrag iets naar beneden, want dan zou Openda door een clausule in zijn contract voor 80 miljoen kunnen vertrekken.

Is Openda alweer klaar voor een volgende toptransfer?

Meest recent

Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

41
41
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

190
190
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

56
56
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

55
55
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

488
488
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

143
143
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

59
59
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

107
107
Transfer onvermijdelijk: El Ouahdi doet boekje open

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

326
326
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

509
509
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

305
305
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

620
620
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

236
236
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

36
36
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

316
316
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

116
116
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

83
83
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

61
61
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

469
469
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

234
234
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

290
290
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

140
140
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

183
183
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

518
518
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

305
305

Meer sportnieuws