TRANSFERUURTJE: 'Messi kiest al volgende club, Clement vindt nieuwe job'

door
TRANSFERUURTJE: 'Messi kiest al volgende club, Clement vindt nieuwe job'

De zomermercato is inmiddels gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de voorbereidingen op hun plannen tijdens de komende transferperiodes. Het blijft dan ook nieuwtjes en geruchten regenen. VoetbalNieuws verzamelt het belangrijkste daarvan dagelijks in dit Transferuurtje.

Jupiler Pro League

Mike Trésor verruilde in de zomer KRC Genk voor Burnley, maar de Rode Duivel had ook een andere fraaie transfer kunnen maken. Sacha Iakovenko, die bij de deal betrokken was, onthult dat er ook interesse was uit Spanje en van topclubs uit Italië. Die laatsten knapten echter af op de Genkse vraagprijs, want na het debacle rond Charles De Ketelaere vorig seizoen schrikken ze ervoor terug grote bedragen op tafel te leggen.

RWDM deed afgelopen zomer enkele opvallende transfers. De promovendus wou echter ook shoppen bij Standard, waar ze hun zinnen gezet hadden op Lucas Noubi. De Rouches waren bereid om te onderhandelen over een uitleenbeurt van de 18-jarige verdediger, met daarbij ook een aankoopoptie. Daarvoor moest Noubi wel zijn contract op Sclessin verlengen en dat zag de jeugdinternational niet zitten.

Buitenland

Afgelopen zomer koos Lionel Messi voor een opmerkelijke carrièrewending door zijn handtekening te zetten bij Inter Miami. De intussen al 36-jarige vedette tekende er een contract tot eind 2025, maar zou daarna nog niet van plan zijn om zijn schoenen aan de wilgen te hangen. Nadat zijn contract in Miami verstrijkt, zou Messi zijn carrière nog willen afsluiten bij zijn jeugdclub Newell's Old Boys.

Het lijkt er alsmaar meer op dat Philippe Clement snel weer aan de slag zal gaan als trainer. Onze landgenoot werd de voorbije dagen genoemd als één van de topkandidaten bij Rangers, maar hij blijkt over meerdere opties te beschikken. Zo zou hij ook in gesprek zijn met het Saudische Al-Shabab, waar hij onder meer Rode Duivel Yannick Carrasco onder zijn hoede zou kunnen krijgen.

Loïs Openda speelde zich in zijn eerste maanden bij RB Leipzig al stevig in de kijker. Hij scoorde al vier keer in de Bundesliga en opende woensdagavond ook in de Champions League zijn rekening. Dat maakt dat er nu al de nodige interesse is, want Manchester United zou al geïnformeerd hebben naar de voorwaarden voor een transfer. Zij kregen te horen dat de Rode Duivel 90 miljoen euro zou moeten gaan kosten. Vanaf 2025 gaat dat bedrag iets naar beneden, want dan zou Openda door een clausule in zijn contract voor 80 miljoen kunnen vertrekken.

Is Openda alweer klaar voor een volgende toptransfer?

Meest recent

Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

10
10
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

5
5
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

9
9
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

9
9
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

76
76
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

37
37
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

49
49
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

104
104
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

83
83
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

10
10
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

318
318
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

15
15
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

140
140
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

73
73
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

99
99
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

40
40
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

198
198
Garcia keihard: "Zij mogen kruis maken over WK"

De Rode Duivels trekken na het weekend op stage naar de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op ...

234
234
Bizarre verdwijning bij Charleroi: "Weet niet waar hij is"

Voor Charleroi dreigt het seizoen toch op een ontgoocheling te eindigen. Even mochten de Carolo's ...

42
42
Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

De competitie in de Challenger Pro League leek er lange tijd één op twee snelheden. ...

132
132
Drie dolle minuten waren genoeg: Bayern blijft razen

Bayern München blijft door het seizoen razen. Nadat het eerder op de week al vlot afrekende met ...

80
80
'Titanenstrijd voor goudhaantje: Mechelen eist 7 miljoen'

KV Mechelen beleeft een topseizoen en is zelfs een speeldag voor het einde van de reguliere ...

318
318
Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

80
80
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

116
116
Vanderbiest gooit Mechelse ambitie in PO1 op tafel

Zondag staat nog de laatste speeldag van de reguliere competitie op het spel, maar daarna staan de ...

135
135

Meer sportnieuws