TRANSFERUURTJE: 'Messi kiest al volgende club, Clement vindt nieuwe job'

door
TRANSFERUURTJE: 'Messi kiest al volgende club, Clement vindt nieuwe job'

De zomermercato is inmiddels gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de voorbereidingen op hun plannen tijdens de komende transferperiodes. Het blijft dan ook nieuwtjes en geruchten regenen. VoetbalNieuws verzamelt het belangrijkste daarvan dagelijks in dit Transferuurtje.

Jupiler Pro League

Mike Trésor verruilde in de zomer KRC Genk voor Burnley, maar de Rode Duivel had ook een andere fraaie transfer kunnen maken. Sacha Iakovenko, die bij de deal betrokken was, onthult dat er ook interesse was uit Spanje en van topclubs uit Italië. Die laatsten knapten echter af op de Genkse vraagprijs, want na het debacle rond Charles De Ketelaere vorig seizoen schrikken ze ervoor terug grote bedragen op tafel te leggen.

RWDM deed afgelopen zomer enkele opvallende transfers. De promovendus wou echter ook shoppen bij Standard, waar ze hun zinnen gezet hadden op Lucas Noubi. De Rouches waren bereid om te onderhandelen over een uitleenbeurt van de 18-jarige verdediger, met daarbij ook een aankoopoptie. Daarvoor moest Noubi wel zijn contract op Sclessin verlengen en dat zag de jeugdinternational niet zitten.

Buitenland

Afgelopen zomer koos Lionel Messi voor een opmerkelijke carrièrewending door zijn handtekening te zetten bij Inter Miami. De intussen al 36-jarige vedette tekende er een contract tot eind 2025, maar zou daarna nog niet van plan zijn om zijn schoenen aan de wilgen te hangen. Nadat zijn contract in Miami verstrijkt, zou Messi zijn carrière nog willen afsluiten bij zijn jeugdclub Newell's Old Boys.

Het lijkt er alsmaar meer op dat Philippe Clement snel weer aan de slag zal gaan als trainer. Onze landgenoot werd de voorbije dagen genoemd als één van de topkandidaten bij Rangers, maar hij blijkt over meerdere opties te beschikken. Zo zou hij ook in gesprek zijn met het Saudische Al-Shabab, waar hij onder meer Rode Duivel Yannick Carrasco onder zijn hoede zou kunnen krijgen.

Loïs Openda speelde zich in zijn eerste maanden bij RB Leipzig al stevig in de kijker. Hij scoorde al vier keer in de Bundesliga en opende woensdagavond ook in de Champions League zijn rekening. Dat maakt dat er nu al de nodige interesse is, want Manchester United zou al geïnformeerd hebben naar de voorwaarden voor een transfer. Zij kregen te horen dat de Rode Duivel 90 miljoen euro zou moeten gaan kosten. Vanaf 2025 gaat dat bedrag iets naar beneden, want dan zou Openda door een clausule in zijn contract voor 80 miljoen kunnen vertrekken.

Is Openda alweer klaar voor een volgende toptransfer?

Meest recent

'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

9
9
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

58
58
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

96
96
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

303
303
‘Transferoffensief Westerlo: in- en uitgaande topdeals?’

Bij KVC Westerlo mag er in januari wel wat worden verwacht. De Kemphanen gaan mogelijk in- en ...

17
17
Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

KRC Genk verloor met 1-0 van FC Midtjylland. Een nederlaag die de sluimerende crisis alleen maar ...

109
109
'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

41
41
'Ontslag Hayen: Verhaeghe stevig uit de bocht'

Het ontslag van Nicky Hayen blijft nazinderen bij Club Brugge. De fans keerden zich tegen het ...

522
522
'Na De Cat volgende topdossier voor Anderlecht: 30 miljoen'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers verkopen, wat bij elke Belgische club het geval is. ...

199
199
Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

103
103
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

138
138
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

344
344
UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

In de Europa League heeft Youri Tielemans zijn goede vorm bij Aston Villa nog eens geetalleerd. Met ...

47
47
'Belletje in januari: Bayern pleziert Kompany met toptransfer'

Nog twee matchen te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn troepen bij ...

118
118
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

1443
1443
Over en uit voor Fink? Genk-spelers maken statement

Hoe lang houdt Thorsten Fink het hoofd nog boven water bij KRC Genk? Na de nederlaag van donderdag ...

537
537
"Anders wordt het moeilijk" - Leko krijgt heldere taak bij Club

Ivan Leko maakte deze week zijn grote rentree als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd maandag ...

621
621
UEL/UECL: pijnlijke avond Ligue 1-Belgen, ruime zege Martens

Donderdagavond stond in de Europa en Conference League de laatste speeldag van 2025 op het ...

20
20
Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

220
220
Verstraete onthult: déze woorden deden Dean door lint gaan

Rik De Mil is sinds woensdag de nieuwe coach van AA Gent. Het wordt onder meer uitkijken naar welke ...

442
442
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

338
338
Leko trekt eerste conclusie na verloren Club-debuut

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

293
293
Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

239
239
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

280
280
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

112
112

Meer sportnieuws