TRANSFERUURTJE: 'Messi kiest al volgende club, Clement vindt nieuwe job'

door
TRANSFERUURTJE: 'Messi kiest al volgende club, Clement vindt nieuwe job'

De zomermercato is inmiddels gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de voorbereidingen op hun plannen tijdens de komende transferperiodes. Het blijft dan ook nieuwtjes en geruchten regenen. VoetbalNieuws verzamelt het belangrijkste daarvan dagelijks in dit Transferuurtje.

LEES OOK: KRC Genk roept straffe ambities na Dinamo Zagreb

Jupiler Pro League

Mike Trésor verruilde in de zomer KRC Genk voor Burnley, maar de Rode Duivel had ook een andere fraaie transfer kunnen maken. Sacha Iakovenko, die bij de deal betrokken was, onthult dat er ook interesse was uit Spanje en van topclubs uit Italië. Die laatsten knapten echter af op de Genkse vraagprijs, want na het debacle rond Charles De Ketelaere vorig seizoen schrikken ze ervoor terug grote bedragen op tafel te leggen.

RWDM deed afgelopen zomer enkele opvallende transfers. De promovendus wou echter ook shoppen bij Standard, waar ze hun zinnen gezet hadden op Lucas Noubi. De Rouches waren bereid om te onderhandelen over een uitleenbeurt van de 18-jarige verdediger, met daarbij ook een aankoopoptie. Daarvoor moest Noubi wel zijn contract op Sclessin verlengen en dat zag de jeugdinternational niet zitten.

Buitenland

Afgelopen zomer koos Lionel Messi voor een opmerkelijke carrièrewending door zijn handtekening te zetten bij Inter Miami. De intussen al 36-jarige vedette tekende er een contract tot eind 2025, maar zou daarna nog niet van plan zijn om zijn schoenen aan de wilgen te hangen. Nadat zijn contract in Miami verstrijkt, zou Messi zijn carrière nog willen afsluiten bij zijn jeugdclub Newell's Old Boys.

Het lijkt er alsmaar meer op dat Philippe Clement snel weer aan de slag zal gaan als trainer. Onze landgenoot werd de voorbije dagen genoemd als één van de topkandidaten bij Rangers, maar hij blijkt over meerdere opties te beschikken. Zo zou hij ook in gesprek zijn met het Saudische Al-Shabab, waar hij onder meer Rode Duivel Yannick Carrasco onder zijn hoede zou kunnen krijgen.

Loïs Openda speelde zich in zijn eerste maanden bij RB Leipzig al stevig in de kijker. Hij scoorde al vier keer in de Bundesliga en opende woensdagavond ook in de Champions League zijn rekening. Dat maakt dat er nu al de nodige interesse is, want Manchester United zou al geïnformeerd hebben naar de voorwaarden voor een transfer. Zij kregen te horen dat de Rode Duivel 90 miljoen euro zou moeten gaan kosten. Vanaf 2025 gaat dat bedrag iets naar beneden, want dan zou Openda door een clausule in zijn contract voor 80 miljoen kunnen vertrekken.

Is Openda alweer klaar voor een volgende toptransfer?

Meest recent

'Antwerp krijgt nieuwe tegenvaller voor cruciale trip'

Antwerp heeft vorig weekend een belangrijke zege geboekt door STVV toch wel verrassend met 1-0 te ...

11
11
'Napoli krijgt uitsluitsel over comeback De Bruyne'

Napoli maakt een moeilijk seizoen door. De Italiaanse titelverdediger sneuvelde al in de league ...

17
17
'Weer uittocht: eerste vertrekker bij Union bekend'

Bij Union moeten ze elke zomer opnieuw hun beste spelers laten vertrekken. Dat was vorige zomer niet ...

41
41
Van Den Kerkhof kent sanctie na aanslag op Tzolis

De wedstrijd van vorig weekend tussen Charleroi en Club Brugge deed heel wat stof opwaaien. Bij de ...

216
216
'Alarm in Frankrijk: grote zorgen om WK Mbappé'

We zijn slechts drie maanden voor de start van het WK en dus is het voor vrijwel elke bondscoach van ...

34
34
Wesley Sonck beroert iedereen met openhartige getuigenis

Wesley Sonck beroert ook na zijn actieve carrière nog steeds vriend en vijand. De glimlach, ...

28
28
Centen op bij King Power? OHL reageert op malaise

In Engeland dreigt een schrijnend scenario voor Leicester City. Tien jaar nadat de Foxes de wereld ...

78
78
'Standard wacht helse strijd om goudhaantje te houden'

Standard maakt nog altijd kans op de Champions' Play-Off en dat zou voor de Rouches een opsteker ...

80
80
Beveren verrast en gaat lopen met Anderlecht-target

Het seizoen in de Challenger Pro League loopt nog een hele tijd, maar SK Beveren is nu al zeker van ...

126
126
Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Een fenomeen en een lust ...

32
32
Wout Faes leeft op: absolute toptransfer lonkt

Wout Faes kreeg als Rode Duivel in België al veel kritiek te verwerken. De Belgische centrale ...

130
130
Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

In de Challenger Pro League kunnen de beloftenploegen bijna niet degraderen. Dat is voor velen een ...

328
328
Garcia speurt rond: oude bekende weer Rode Duivel?

Rudi Garcia zit toch wat met de handen in het haar. De Rode Duivels spelen deze maand tegen de VS en ...

102
102
Blunder Renard pijnlijk duidelijk: CIES met straffe cijfers

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht was geen groot succes. Er gebeurden zeker een ...

185
185
Marc Coucke kiest plots voor een totaal ander verhaal

Wat doet een topondernemer en voetbaleigenaar wanneer de stadionlichten even doven? Woensdagavond ...

47
47
RKC verrast compleet met 'ex-toptransfer KRC Genk'

In Nederland blijven ze opvallende transfers afronden. Raheem Sterling trok gratis naar Feyenoord en ...

46
46
Hubert legt uit waarom hij Anderlecht altijd gespaard heeft

Amper anderhalf jaar is de trainerscarrière van David Hubert aan de gang, maar in die periode ...

209
209
'Dilemma Anderlecht: nieuwe kans of vertrek voor prikje?'

Anderlecht kende deze winter alweer een zeer drukke mercato. Daarin haalde het vijf nieuwe spelers ...

348
348
'Crisis bij Real: spelers keren zich massaal tegen Arbeloa'

Real Madrid beleefde zondag een zeer pijnlijke avond. Het ging in het eigen Bernabeu onderuit tegen ...

142
142
'Club watertandt: nieuwe knaltransfer voor Talbi'

Bij Club Brugge slagen ze er alsmaar vaker in om stevig te cashen op hun eigen jeugdspelers. In het ...

392
392
KV Mechelen naar PO1: Winkelmans ziet één uitkomst

De strijd om de Champions' Play-Off is op drie speeldagen van het einde van de reguliere competitie ...

166
166
Vandevoordt legt uit waarom hij toch bij RB Leipzig blijft

De Rode Duivels hebben heel wat weelde onder de lat. Thibaut Courtois blijft de onbetwiste nummer ...

86
86
Keeperskwestie bij Union? Hubert schenkt klare wijn

Union kreeg de voorbije weken enkele tikken in de titelstrijd. Het liet punten liggen tegen Standard ...

90
90
TRANSFERUURTJE: 'Targets Club bekend, transferbom bij Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

362
362
'Real Madrid gaat voor megadeal met bod van 120 miljoen'

Real Madrid kent een moeizaam seizoen. De titel lijkt stilaan uit de handen te glippen, waardoor ze ...

126
126

Meer sportnieuws