Hoe AA Gent en Israël allerminst een geslaagd huwelijk is

door
Hoe AA Gent en Israël allerminst een geslaagd huwelijk is

AA Gent speelt vanavond tegen Maccabi Tel Aviv uit Israël. De club deed de afgelopen jaren heel veel zaken met clubs uit Israël. De Buffalo’s werkten daarbij heel vaak samen met makelaar Dudu Dahan. Deze zomer haalde de club Omri Gandelman (over wie de scouting plots zei dat het een transfer van de coach was...) weg bij Maccabi Netanya. Hij kostte 2,3 miljoen euro. Kan hij slagen waar veel van zijn landgenoten vooral faalden? 

Gandelman is momenteel een invaller bij AA Gent. De middenvelder begint toch met de nodige druk aan zijn avontuur in de Ghelamco Arena. Zijn voorgangers waren immers geen groot succes. Onze redactie maakt een overzicht.

De afgelopen 15 jaar haalde AA Gent, inclusief de komst van Gandelman, 8 Israëlische spelers. Daar zitten de nodige miscasts tussen. In 2008 haalde AA Gent Gil Vermouth weg voor 250.000 euro. Hij speelde amper 28 wedstrijden voor de club. Balans: 3 goals en 1 assist. Hij werd na een jaar voor hetzelfde bedrag al verkocht aan Hapoel Tel Aviv.

Gershon en Saief

In 2011 hoopte AA Gent met Shlomi Arbitman een nieuwe goalgetter te hebben aangetrokken. Hij kwam voor 1 miljoen euro over van Maccabi Haifa. Zijn balans? 54 wedstrijden met daarin 12 doelpunten en 0 assists. Hij werd uitgeleend aan Westerlo en Bergen en na drie jaar werd hij met verlies doorgesluisd richting Bergen. Rami Gershon trok in 2014 voor 400.000 euro van Waasland-Beveren naar AA Gent. Zijn passage was er een succes. De verdediger speelde er drie jaar en kwam aan 101 duels voor de Buffalo’s. Ook hij werd voor hetzelfde bedrag terug van de hand gedaan aan Maccabi Haifa.

Dat jaar streek ook Kenneth Saief neer in Gent. Zijn transfersom geraakte niet bekend. Hij is de meeste succesvolle Israëlische Buffalo met 113 duels en daarin 15 goals en 9 assists. Anderlecht betaalde 3,7 miljoen euro voor hem. In 2015 kwam Hatem Elhamed voor 1 miljoen euro over van FC Ashdod. Na amper 2 duels in een jaar tijd werd hij uitgeleend aan… Ashdod. Nadien werd hij voor 500.000 euro verkocht aan die club.

Dure miscasts

Ofir Davidzada kwam in 2016 voor 1 miljoen euro over van Hapoel Be’er Sheeva. Hij speelde… 6 wedstrijden voor AA Gent. Hij werd uitgeleend aan Maccabi Tel Aviv en uiteindelijk voor 200.000 euro verkocht aan deze ploeg. Het kan nog frappanter. Lior Inbrum versierde in 2017 voor 2 miljoen euro een transfer naar AA Gent. Balans? 0! wedstrijden. Hij werd een maand later al uitgeleend aan Maribor. Nadien volgden ook nog huurdeals met Ashdod, Beitar Jerusalem, Hapoel Tel Aviv en Maccabi Petah Tikva. Hij trok uiteindelijk transfervrij naar die laatste club.

Yonas Malede was nog zo een floptransfer. Voor 1,5 miljoen euro weggehaald bij Maccabi Netanya. Hij kwam nog 41 matchen in actie voor AA Gent, gekruid met amper 2 goals. Afgelopen zomer verkaste hij transfervrij naar KV Mechelen.

CR

Gaat Gandelman een succes worden?

Meest recent

Coucke trapt na: zondebok Anderlecht krijgt volle laag

Het is meer dan ooit crisis bij RSC Anderlecht, en dus ziet het bestuur van de Brusselaars zich ...

77
77
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

143
143
Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

46
46
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

370
370
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

55
55
Leko krijgt cruciaal nieuws uit ziekenboeg Club Brugge

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

206
206
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

238
238
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

452
452
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

695
695
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

633
633
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

315
315
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

44
44
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

270
270
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

507
507
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

340
340
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

315
315
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

170
170
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

241
241
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

352
352
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

699
699
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

210
210
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

379
379
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

2339
2339
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

266
266
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

356
356

Meer sportnieuws