Hoe AA Gent en Israël allerminst een geslaagd huwelijk is

184
Hoe AA Gent en Israël allerminst een geslaagd huwelijk is

AA Gent speelt vanavond tegen Maccabi Tel Aviv uit Israël. De club deed de afgelopen jaren heel veel zaken met clubs uit Israël. De Buffalo’s werkten daarbij heel vaak samen met makelaar Dudu Dahan. Deze zomer haalde de club Omri Gandelman (over wie de scouting plots zei dat het een transfer van de coach was...) weg bij Maccabi Netanya. Hij kostte 2,3 miljoen euro. Kan hij slagen waar veel van zijn landgenoten vooral faalden? 

Gandelman is momenteel een invaller bij AA Gent. De middenvelder begint toch met de nodige druk aan zijn avontuur in de Ghelamco Arena. Zijn voorgangers waren immers geen groot succes. Onze redactie maakt een overzicht.

De afgelopen 15 jaar haalde AA Gent, inclusief de komst van Gandelman, 8 Israëlische spelers. Daar zitten de nodige miscasts tussen. In 2008 haalde AA Gent Gil Vermouth weg voor 250.000 euro. Hij speelde amper 28 wedstrijden voor de club. Balans: 3 goals en 1 assist. Hij werd na een jaar voor hetzelfde bedrag al verkocht aan Hapoel Tel Aviv.

Gershon en Saief

In 2011 hoopte AA Gent met Shlomi Arbitman een nieuwe goalgetter te hebben aangetrokken. Hij kwam voor 1 miljoen euro over van Maccabi Haifa. Zijn balans? 54 wedstrijden met daarin 12 doelpunten en 0 assists. Hij werd uitgeleend aan Westerlo en Bergen en na drie jaar werd hij met verlies doorgesluisd richting Bergen. Rami Gershon trok in 2014 voor 400.000 euro van Waasland-Beveren naar AA Gent. Zijn passage was er een succes. De verdediger speelde er drie jaar en kwam aan 101 duels voor de Buffalo’s. Ook hij werd voor hetzelfde bedrag terug van de hand gedaan aan Maccabi Haifa.

Dat jaar streek ook Kenneth Saief neer in Gent. Zijn transfersom geraakte niet bekend. Hij is de meeste succesvolle Israëlische Buffalo met 113 duels en daarin 15 goals en 9 assists. Anderlecht betaalde 3,7 miljoen euro voor hem. In 2015 kwam Hatem Elhamed voor 1 miljoen euro over van FC Ashdod. Na amper 2 duels in een jaar tijd werd hij uitgeleend aan… Ashdod. Nadien werd hij voor 500.000 euro verkocht aan die club.

Dure miscasts

Ofir Davidzada kwam in 2016 voor 1 miljoen euro over van Hapoel Be’er Sheeva. Hij speelde… 6 wedstrijden voor AA Gent. Hij werd uitgeleend aan Maccabi Tel Aviv en uiteindelijk voor 200.000 euro verkocht aan deze ploeg. Het kan nog frappanter. Lior Inbrum versierde in 2017 voor 2 miljoen euro een transfer naar AA Gent. Balans? 0! wedstrijden. Hij werd een maand later al uitgeleend aan Maribor. Nadien volgden ook nog huurdeals met Ashdod, Beitar Jerusalem, Hapoel Tel Aviv en Maccabi Petah Tikva. Hij trok uiteindelijk transfervrij naar die laatste club.

Yonas Malede was nog zo een floptransfer. Voor 1,5 miljoen euro weggehaald bij Maccabi Netanya. Hij kwam nog 41 matchen in actie voor AA Gent, gekruid met amper 2 goals. Afgelopen zomer verkaste hij transfervrij naar KV Mechelen.

CR

Gaat Gandelman een succes worden?

Meest recent

Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

14
14
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

22
22
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

8
8
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

77
77
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

103
103
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

77
77
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

76
76
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

331
331
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

107
107
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

77
77
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

92
92
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

28
28
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

71
71
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

281
281
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

39
39
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

52
52
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

22
22
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

114
114
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

58
58
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

222
222
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

76
76
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

215
215
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

30
30
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

88
88
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

1067
1067

Meer sportnieuws