Hoe AA Gent en Israël allerminst een geslaagd huwelijk is

184 stemmen
Hoe AA Gent en Israël allerminst een geslaagd huwelijk is

AA Gent speelt vanavond tegen Maccabi Tel Aviv uit Israël. De club deed de afgelopen jaren heel veel zaken met clubs uit Israël. De Buffalo’s werkten daarbij heel vaak samen met makelaar Dudu Dahan. Deze zomer haalde de club Omri Gandelman (over wie de scouting plots zei dat het een transfer van de coach was...) weg bij Maccabi Netanya. Hij kostte 2,3 miljoen euro. Kan hij slagen waar veel van zijn landgenoten vooral faalden? 

Gandelman is momenteel een invaller bij AA Gent. De middenvelder begint toch met de nodige druk aan zijn avontuur in de Ghelamco Arena. Zijn voorgangers waren immers geen groot succes. Onze redactie maakt een overzicht.

De afgelopen 15 jaar haalde AA Gent, inclusief de komst van Gandelman, 8 Israëlische spelers. Daar zitten de nodige miscasts tussen. In 2008 haalde AA Gent Gil Vermouth weg voor 250.000 euro. Hij speelde amper 28 wedstrijden voor de club. Balans: 3 goals en 1 assist. Hij werd na een jaar voor hetzelfde bedrag al verkocht aan Hapoel Tel Aviv.

Gershon en Saief

In 2011 hoopte AA Gent met Shlomi Arbitman een nieuwe goalgetter te hebben aangetrokken. Hij kwam voor 1 miljoen euro over van Maccabi Haifa. Zijn balans? 54 wedstrijden met daarin 12 doelpunten en 0 assists. Hij werd uitgeleend aan Westerlo en Bergen en na drie jaar werd hij met verlies doorgesluisd richting Bergen. Rami Gershon trok in 2014 voor 400.000 euro van Waasland-Beveren naar AA Gent. Zijn passage was er een succes. De verdediger speelde er drie jaar en kwam aan 101 duels voor de Buffalo’s. Ook hij werd voor hetzelfde bedrag terug van de hand gedaan aan Maccabi Haifa.

Dat jaar streek ook Kenneth Saief neer in Gent. Zijn transfersom geraakte niet bekend. Hij is de meeste succesvolle Israëlische Buffalo met 113 duels en daarin 15 goals en 9 assists. Anderlecht betaalde 3,7 miljoen euro voor hem. In 2015 kwam Hatem Elhamed voor 1 miljoen euro over van FC Ashdod. Na amper 2 duels in een jaar tijd werd hij uitgeleend aan… Ashdod. Nadien werd hij voor 500.000 euro verkocht aan die club.

Dure miscasts

Ofir Davidzada kwam in 2016 voor 1 miljoen euro over van Hapoel Be’er Sheeva. Hij speelde… 6 wedstrijden voor AA Gent. Hij werd uitgeleend aan Maccabi Tel Aviv en uiteindelijk voor 200.000 euro verkocht aan deze ploeg. Het kan nog frappanter. Lior Inbrum versierde in 2017 voor 2 miljoen euro een transfer naar AA Gent. Balans? 0! wedstrijden. Hij werd een maand later al uitgeleend aan Maribor. Nadien volgden ook nog huurdeals met Ashdod, Beitar Jerusalem, Hapoel Tel Aviv en Maccabi Petah Tikva. Hij trok uiteindelijk transfervrij naar die laatste club.

Yonas Malede was nog zo een floptransfer. Voor 1,5 miljoen euro weggehaald bij Maccabi Netanya. Hij kwam nog 41 matchen in actie voor AA Gent, gekruid met amper 2 goals. Afgelopen zomer verkaste hij transfervrij naar KV Mechelen.

CR

Gaat Gandelman een succes worden?

Meest recent

'Garcia ziet het niet zitten in deze Rode Duivel'

De voorbereiding voor het WK zit erop voor de Rode Duivels. Als eerste tegenstander wacht Egypte en ...

15
15
‘Jérémy Doku slaat grote transferslag vlak voor WK’

Jérémy Doku is on fire. De buitenspeler was op het einde van het seizoen al in ...

68
68
Basisplek Vanaken op WK afgemaakt: “Doet Garcia niet”

Hans Vanaken is een belangrijk onderdeel geworden van de selectie van bondscoach Rudi Garcia. De ...

109
109
Union SG slaat keihard terug op Belgische topclubs

Union SG werd vorig seizoen landskampioen en afgelopen seizoen won het de beker en werd het tweede ...

196
196
WK Duivels? Joos en Vandenbempt vellen verdict

De Rode Duivels maken zich klaar voor het WK. Het grootste voetbaltoernooi loert om de hoek. Peter ...

99
99
‘Cercle Brugge zet door voor ervaren goalgetter’

Cercle Brugge nam afscheid van Dante Vanzeir en Steve Ngoura lokt interesse van RC Lens. De ...

91
91
Croonen waarschuwt Club Brugge & co met groots plan

KRC Genk stelde Thibaut Courtois voor als een nieuwe investeerder via NXTPLAY. De doelman van Real ...

311
311
Jeremy Doku laat niemand onberoerd met verrassend bericht

Jeremy Doku heeft opnieuw de aandacht naar zich toegetrokken. De aanvaller van de Rode Duivels ...

115
115
Albert lyrisch over Duivel: "Boegbeeld van Belgisch voetbal"

Philippe Albert is een ervaringsdeskundige als het over de Rode Duivels gaat. Hij speelde mee op ...

119
119
Garcia hakt knopen door: 'dit is de basisploeg tegen Egypte'

België trekt met vertrouwen naar het WK. De Rode Duivels wonnen met 0-2 van Kroatië en met ...

479
479
Enorm pijnlijk voor Vanaken: Garcia kiest voor power

Hans Vanaken kreeg bij de Rode Duivels opnieuw een harde boodschap. Niet omdat hij slecht inviel, ...

694
694
Coppens vertelt hét geheim van STVV en volgende uitdaging?

STVV kende een waanzinnig knap seizoen. Ze eindigden derde en spelen al zeker tot januari Europees ...

76
76
Garcia heeft luxeprobleem: drie Duivels voor één plek

De Rode Duivels hebben veel weelde op het middenveld. Bondscoach Rudi Garcia heeft er dus keuze te ...

186
186
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

213
213
‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

52
52
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

566
566
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

122
122
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

187
187
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

243
243
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

182
182
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

243
243
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

79
79
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

431
431
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

158
158
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

842
842

Meer sportnieuws