Blessin deelt opmerkelijke anekdote: "Toen belde Klopp me"

105 stemmen
Blessin deelt opmerkelijke anekdote:

Twee weken geleden opende Union zijn campagne in de groepsfase van de Europa League met een gelijkspel tegen Toulouse. Donderdag wacht echter een tegenstander van een heel ander kaliber, want dan betreden de Brusselaars het mythische Anfield voor een clash met Liverpool.

Die partij wordt ook een reünie voor een aantal oude bekenden. Zo is er natuurlijk de broederstrijd tussen Union-verdediger Kevin en Liverpool-middenvelder Alexis Mac Allister die de wedstrijd een extra cachet zal geven. Maar ook de twee trainers blijken een gemeenschappelijk verleden te hebben.

LEES OOK: 'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Blessin speelde bijna onder Klopp

Jürgen Klopp en Alexander Blessin speelden in 2000 nog tegen elkaar in de Duitse tweede klasse. Klopp was op dat moment verdediger bij Mainz, Blessin was als spits aan de slag bij Stuttgarter Kickers. Enkele maanden later kwam het zelfs bijna tot een samenwerking. Klopp had het dan al voor bekeken gehouden als speler en was trainer geworden bij Mainz. Hij probeerde toen om de op dat moment 28-jarige Blessin naar zijn ploeg te halen, zo onthult die laatste in La Dernière Heure.

"Mainz zocht een aanvaller en Klopp wou me graag halen. We hebben toen een telefoongesprek gehad van zo'n 20 minuten waarin we elkaar beter hebben leren kennen", blikt Blessin terug. "Uiteindelijk heeft het bestuur van Mainz toen een andere speler gekozen, maar Klopp zij dat hij me niet zou vergeten voor de toekomst. Ik wacht echter nog altijd op zijn tweede telefoontje."

Hun paden kruisen alsnog

Een dikke 20 jaar later kruisen de paden van Blessin en Klopp elkaar dus alsnog. Beide Duitse coaches legden sindsdien een opmerkelijk en eigenzinnig parcours af. Klopp bleef zeven jaar trainer van Mainz en belandde via Dortmund in Liverpool, waar hij intussen al acht jaar aan de slag is.

Blessin zou daarentegen nog tot 2012 blijven voetballen bij Antalyaspor en een resem kleinere Duitse clubs. Hij werd daarna jeugdtrainer bij RB Leipzig, waar KV Oostende hem in 2020 verrassend ging wegplukken. Bij de kustploeg maakte Blessin indruk, maar een volgende passage bij Genoa werd geen succes. Union haalde hem afgelopen zomer binnen als vervanger van Karel Geraerts.

Mag Union tevreden zijn over het werk van Blessin tot dusver?

Meest recent

Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

31
31
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

24
24
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

27
27
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

76
76
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

72
72
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

80
80
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

62
62
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

97
97
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

35
35
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

87
87
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

157
157
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

223
223
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

506
506
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

63
63
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

176
176
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

467
467
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

863
863
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

123
123
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

373
373
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

178
178
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

705
705
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

605
605
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

20
20
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

183
183
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

377
377

Meer sportnieuws