Blessin deelt opmerkelijke anekdote: "Toen belde Klopp me"

door
Blessin deelt opmerkelijke anekdote:

Twee weken geleden opende Union zijn campagne in de groepsfase van de Europa League met een gelijkspel tegen Toulouse. Donderdag wacht echter een tegenstander van een heel ander kaliber, want dan betreden de Brusselaars het mythische Anfield voor een clash met Liverpool.

Die partij wordt ook een reünie voor een aantal oude bekenden. Zo is er natuurlijk de broederstrijd tussen Union-verdediger Kevin en Liverpool-middenvelder Alexis Mac Allister die de wedstrijd een extra cachet zal geven. Maar ook de twee trainers blijken een gemeenschappelijk verleden te hebben.

LEES OOK: Done deal: Union maakt uitgaande transfer bekend

Blessin speelde bijna onder Klopp

Jürgen Klopp en Alexander Blessin speelden in 2000 nog tegen elkaar in de Duitse tweede klasse. Klopp was op dat moment verdediger bij Mainz, Blessin was als spits aan de slag bij Stuttgarter Kickers. Enkele maanden later kwam het zelfs bijna tot een samenwerking. Klopp had het dan al voor bekeken gehouden als speler en was trainer geworden bij Mainz. Hij probeerde toen om de op dat moment 28-jarige Blessin naar zijn ploeg te halen, zo onthult die laatste in La Dernière Heure.

"Mainz zocht een aanvaller en Klopp wou me graag halen. We hebben toen een telefoongesprek gehad van zo'n 20 minuten waarin we elkaar beter hebben leren kennen", blikt Blessin terug. "Uiteindelijk heeft het bestuur van Mainz toen een andere speler gekozen, maar Klopp zij dat hij me niet zou vergeten voor de toekomst. Ik wacht echter nog altijd op zijn tweede telefoontje."

Hun paden kruisen alsnog

Een dikke 20 jaar later kruisen de paden van Blessin en Klopp elkaar dus alsnog. Beide Duitse coaches legden sindsdien een opmerkelijk en eigenzinnig parcours af. Klopp bleef zeven jaar trainer van Mainz en belandde via Dortmund in Liverpool, waar hij intussen al acht jaar aan de slag is.

Blessin zou daarentegen nog tot 2012 blijven voetballen bij Antalyaspor en een resem kleinere Duitse clubs. Hij werd daarna jeugdtrainer bij RB Leipzig, waar KV Oostende hem in 2020 verrassend ging wegplukken. Bij de kustploeg maakte Blessin indruk, maar een volgende passage bij Genoa werd geen succes. Union haalde hem afgelopen zomer binnen als vervanger van Karel Geraerts.

Mag Union tevreden zijn over het werk van Blessin tot dusver?

Meest recent

Broederstrijd in OHL-Union: "Mama zal blij zijn, wij niet"

De partij tussen OH Leuven en Union was voor velen een speciale wedstrijd. Beide trainers hadden ...

13
13
'Drukte bij KVM: 2 smaakmakers op vertrekken, nieuw target'

Het beloven nog drukke dagen te worden bij KV Mechelen. Er lijken immers heel wat transfers op til ...

71
71
Mbappé loodst Real naar zege, Marseille maakt statement

Real Madrid heeft zich voorlopig op kop genesteld in LaLiga. Het wipt minstens voor even over ...

41
41
Union ontsnapt dankzij VAR aan nederlaag in Leuven

De terugkeer van David Hubert naar Den Dreef heeft Union geen zege opgeleverd. Een stug OH Leuven ...

190
190
Leko kondigt enorme domper aan voor Marseille

Club Brugge heeft in de voorbije week vertrouwen kunnen tanken. Na de bekeruitschakeling tegen ...

242
242
Nainggolan beslissend, Lommel wint op valreep

Radja Nainggolan maakte deze winter een veelbesproken transfer van Lokeren naar Patro Eisden. ...

36
36
Leko en Verhaeghe niet op zelfde lijn: "Ik kon niet kwaad zijn"

Club Brugge heeft zaterdagavond gedaan wat het moest doen door Zulte Waregem te kloppen. Ze moesten ...

515
515
'KV Mechelen schiet in actie voor opvolger Lauberbach'

KV Mechelen hoopt zondag tegen Westerlo op een zege om zo zijn plaats in de top zes veilig te ...

236
236
'Union blijft gaan en wil nog een spits binnenhalen'

Het blijft Union maar voor de wind gaan. Nadat het vorig seizoen al de landstitel veroverde prijkt ...

35
35
'Club slaat meteen weer toe: tweede aanwinst op komst'

Club Brugge heeft zaterdag een eerste keer weten toe te slaan op de transfermarkt. Het rondde immers ...

457
457
Liverpool krijgt nieuwe mokerslag na goal in slotminuut

Liverpool blijft op de sukkel in de Premier League. De uittredende kampioen kon zaterdagavond al ...

40
40
Club moet bibberen tot einde maar knoopt weer aan met zege

Club Brugge heeft zich nu ook in eigen land weer hersteld van de pijnlijke nederlagen tegen ...

127
127
‘Lukaku verrast: Napoli krijgt transferbom om de oren’

Romelu Lukaku traint eindelijk weer volledig mee bij Napoli. Maar nog voor hij écht terug ...

276
276
Saintfiet haalt met straf verhaal keihard uit naar JPL-clubs

Tom Saintfiet is een Belgische coach die een zeer groot aanzien heeft in Afrika. Vreemd genoeg ...

120
120
Kompany ziet oorzaak voor nederlaag Bayern München

Bayern München verloor met 1-2 van FC Augsburg. Het was een verdiende eerste nederlaag in de ...

110
110
Sensatie bij Club Brugge: fans viseren één man

Club Brugge begon om 18u15 aan zijn thuisduel tegen Zulte Waregem. De eerste 45 minuten liggen ...

518
518
Bormans geeft geheim Union prijs: "Zelfs Mourinho niet"

Philippe Bormans levert goed werk bij Union SG. De Brusselaars zijn uitgegroeid tot een topclub in ...

66
66
Sterke Bounida gidst Ajax naar zeer belangrijke zege

Ajax begint nog maar eens opnieuw met Jordi Cruijff. Na de dramatische passages van Sven Mislintat ...

39
39
Hasi ziet kwaliteitsinjectie: "Extra concurrentie"

Bij RSC Anderlecht werden er al een aantal in- en uitgaande transfers afgerond. Trainer Besnik Hasi ...

186
186
Beerschot schiet zichzelf in voet, Lokeren met straffe reeks

In de Challenger Pro League hebben Lokeren en Beerschot de punten onder mekaar verdeeld. In de ...

165
165
Man City veert recht, Tottenham blijft op de dool

We zijn dit seizoen niet onder de indruk van het algemene niveau in de Premier League. Veel topclubs ...

10
10
STVV grijpt koppositie: droomseizoen krijgt vervolg

Het sprookjesachtige seizoen van STVV blijft maar verder vorm krijgen. De Kanaries wisten nu ook een ...

138
138
Sensatie in Bundesliga: Bayern verliest in eigen huis

Van een titelstrijd is geen sprake meer in Duitsland. Het is alleen nog maar de vraag wanneer Bayern ...

88
88
Club Brugge aan zet: Leko voert twee wissels door

Club Brugge speelt om 18u15 tegen Zulte Waregem. Een partij die ze moeten winnen na de nederlaag ...

139
139
'Topclub legt bod neer, Lierse SK haalt opgelucht adem'

Bij Lierse SK hebben ze met Bryan Adinany een zeer interessante spits in hun rangen. Aan interesse ...

144
144

Meer sportnieuws