Blessin deelt opmerkelijke anekdote: "Toen belde Klopp me"

105
Blessin deelt opmerkelijke anekdote:

Twee weken geleden opende Union zijn campagne in de groepsfase van de Europa League met een gelijkspel tegen Toulouse. Donderdag wacht echter een tegenstander van een heel ander kaliber, want dan betreden de Brusselaars het mythische Anfield voor een clash met Liverpool.

Die partij wordt ook een reünie voor een aantal oude bekenden. Zo is er natuurlijk de broederstrijd tussen Union-verdediger Kevin en Liverpool-middenvelder Alexis Mac Allister die de wedstrijd een extra cachet zal geven. Maar ook de twee trainers blijken een gemeenschappelijk verleden te hebben.

LEES OOK: Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

Blessin speelde bijna onder Klopp

Jürgen Klopp en Alexander Blessin speelden in 2000 nog tegen elkaar in de Duitse tweede klasse. Klopp was op dat moment verdediger bij Mainz, Blessin was als spits aan de slag bij Stuttgarter Kickers. Enkele maanden later kwam het zelfs bijna tot een samenwerking. Klopp had het dan al voor bekeken gehouden als speler en was trainer geworden bij Mainz. Hij probeerde toen om de op dat moment 28-jarige Blessin naar zijn ploeg te halen, zo onthult die laatste in La Dernière Heure.

"Mainz zocht een aanvaller en Klopp wou me graag halen. We hebben toen een telefoongesprek gehad van zo'n 20 minuten waarin we elkaar beter hebben leren kennen", blikt Blessin terug. "Uiteindelijk heeft het bestuur van Mainz toen een andere speler gekozen, maar Klopp zij dat hij me niet zou vergeten voor de toekomst. Ik wacht echter nog altijd op zijn tweede telefoontje."

Hun paden kruisen alsnog

Een dikke 20 jaar later kruisen de paden van Blessin en Klopp elkaar dus alsnog. Beide Duitse coaches legden sindsdien een opmerkelijk en eigenzinnig parcours af. Klopp bleef zeven jaar trainer van Mainz en belandde via Dortmund in Liverpool, waar hij intussen al acht jaar aan de slag is.

Blessin zou daarentegen nog tot 2012 blijven voetballen bij Antalyaspor en een resem kleinere Duitse clubs. Hij werd daarna jeugdtrainer bij RB Leipzig, waar KV Oostende hem in 2020 verrassend ging wegplukken. Bij de kustploeg maakte Blessin indruk, maar een volgende passage bij Genoa werd geen succes. Union haalde hem afgelopen zomer binnen als vervanger van Karel Geraerts.

Mag Union tevreden zijn over het werk van Blessin tot dusver?

Meest recent

Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

107
107
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

250
250
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

165
165
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

185
185
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

46
46
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

243
243
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

97
97
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

35
35
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

28
28
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

35
35
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

34
34
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

105
105
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

95
95
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

54
54
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

37
37
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

26
26
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

37
37
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

128
128
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

53
53
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

272
272
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

110
110
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

215
215
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

87
87
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

82
82

Meer sportnieuws