Blessin deelt opmerkelijke anekdote: "Toen belde Klopp me"

105 stemmen
Blessin deelt opmerkelijke anekdote:

Twee weken geleden opende Union zijn campagne in de groepsfase van de Europa League met een gelijkspel tegen Toulouse. Donderdag wacht echter een tegenstander van een heel ander kaliber, want dan betreden de Brusselaars het mythische Anfield voor een clash met Liverpool.

Die partij wordt ook een reünie voor een aantal oude bekenden. Zo is er natuurlijk de broederstrijd tussen Union-verdediger Kevin en Liverpool-middenvelder Alexis Mac Allister die de wedstrijd een extra cachet zal geven. Maar ook de twee trainers blijken een gemeenschappelijk verleden te hebben.

Blessin speelde bijna onder Klopp

Jürgen Klopp en Alexander Blessin speelden in 2000 nog tegen elkaar in de Duitse tweede klasse. Klopp was op dat moment verdediger bij Mainz, Blessin was als spits aan de slag bij Stuttgarter Kickers. Enkele maanden later kwam het zelfs bijna tot een samenwerking. Klopp had het dan al voor bekeken gehouden als speler en was trainer geworden bij Mainz. Hij probeerde toen om de op dat moment 28-jarige Blessin naar zijn ploeg te halen, zo onthult die laatste in La Dernière Heure.

"Mainz zocht een aanvaller en Klopp wou me graag halen. We hebben toen een telefoongesprek gehad van zo'n 20 minuten waarin we elkaar beter hebben leren kennen", blikt Blessin terug. "Uiteindelijk heeft het bestuur van Mainz toen een andere speler gekozen, maar Klopp zij dat hij me niet zou vergeten voor de toekomst. Ik wacht echter nog altijd op zijn tweede telefoontje."

Hun paden kruisen alsnog

Een dikke 20 jaar later kruisen de paden van Blessin en Klopp elkaar dus alsnog. Beide Duitse coaches legden sindsdien een opmerkelijk en eigenzinnig parcours af. Klopp bleef zeven jaar trainer van Mainz en belandde via Dortmund in Liverpool, waar hij intussen al acht jaar aan de slag is.

Blessin zou daarentegen nog tot 2012 blijven voetballen bij Antalyaspor en een resem kleinere Duitse clubs. Hij werd daarna jeugdtrainer bij RB Leipzig, waar KV Oostende hem in 2020 verrassend ging wegplukken. Bij de kustploeg maakte Blessin indruk, maar een volgende passage bij Genoa werd geen succes. Union haalde hem afgelopen zomer binnen als vervanger van Karel Geraerts.

Mag Union tevreden zijn over het werk van Blessin tot dusver?

Meest recent

'Antwerp dendert door: nieuwe spits op komst'

Royal Antwerp FC schakelt niet een, maar drie versnellingen hoger op de transfermarkt. De Great Old ...

27
27
'Club Brugge casht opnieuw na talenttransfer'

Wat is er aan de hand bij Club Brugge? De Bruggelingen kunnen amper nog talenten aan boord houden. ...

92
92
Union SG en Olivier Renard ronden transferdeal af

Union SG heeft een volgende speler van de hand gedaan. De Brusselaars deden zaken met Al-Shabab, ...

16
16
Anderlecht vreest monsterbod op sterkhouder

Anderlecht lijkt goud in handen te hebben. Mihajlo Cvetkovic bevestigde tegen Hammarby waarom toch ...

311
311
'KRC Genk incasseert jackpot dankzij Godts'

Mika Godts lijkt zijn toptransfer beet te hebben. Volgens verschillende berichten staat de Belgische ...

347
347
'Leko alweer weg? Club Brugge houdt adem in'

Club Brugge pakte de titel met Ivan Leko, maar helemaal gerust is blauw-zwart niet. Zijn contract ...

823
823
Nog miljoenen op komst? Transferexplosie bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat nog een drukke vijftal weken tegemoet op de transfermarkt. Paars-Wit zal nog wat ...

435
435
Mac Allister speelt open kaart over vertrek bij Union SG

Kevin Mac Allister was met zijn goal alweer belangrijk voor Union SG. Na het vertrek van Christian ...

105
105
Nu of nooit voor dure Club Brugge-aankoop

Bij Club Brugge moet er nog veel gebeuren om de ploeg sterker te maken. Er is nood aan heel wat ...

364
364
'Patro grijpt naast 'nieuwe Erenbjerg''

Patro Eisden wist vorig seizoen op knappe wijze met een vrijwel volledig nieuwe kern de play-offs in ...

78
78
'Eén man drukte door voor komst Bisiwu bij Barça'

Deze week kwam eindelijk de officiële bevestiging van wat al een hele tijd in de lucht hing. FC ...

198
198
Messoudi trekt aan alarmbel en smeekt om versterking

Terwijl in de Jupiler Pro League het nieuwe seizoen volgend weekend al afgetrapt wordt, hebben ze in ...

327
327
'Done deal voor Onyedika: Club schakelt razendsnel'

Club Brugge greep vrijdagavond naast zijn eerste prijs van het seizoen door in de Supercup na ...

469
469
Goots voorspelt sensatie bij Antwerp: "Mijn nieuwe favoriet"

Een week voor de start van de competitie trok Antwerp nog naar Engeland voor zijn laatste generale ...

457
457
Goede reclame voor Club: Stankovic en Tzolis drukken stempel

Club Brugge vergaarde de voorbije jaren een uitstekende reputatie als kweekvijver voor talent. Die ...

314
314
Vrancken in nauwe schoentjes: ook rampzalige competitiestart

Wouter Vrancken versierde deze zomer een fraaie uitdaging in het buitenland, want hij verzilverde ...

219
219
'Standard verbaast: toch nog miljoenenaanwinst'

Zaterdag bleek er nog veel werk aan de winkel te zijn voor Standard, want het kreeg in zijn laatste ...

152
152
Meunier reageert persoonlijk na straf gerucht

Thomas Meunier was één van de Rode Duivels die na de uitschakeling op het WK snel een ...

101
101
'infantino-bom barst helemaal: bonden eisen ontslag'

De voorbije dagen stond de internationale voetbalwereld in rep en roer, toen bekend raakte dat ...

295
295
Antwerp en Westerlo houden katers over aan galamatchen

Een week voor de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League leggen de eersteklassers nog ...

149
149
'Anderlecht haalt uit: transferstunt met tikkende tijdbom'

Anderlecht droomt van een opvallende stunt op de transfermarkt. Paars-wit heeft een speler op de ...

874
874
'Westerlo pakt uit met straffe ingaande transfer'

Het is een bijzonder drukke mercato bij KVC Westerlo. Het einde is nog niet in zicht. De Kemphanen ...

183
183
Van Gucht zorgt voor nieuwe storm met bizar liefdesspektakel

Voor Ruben Van Gucht kwam eind vorige week een einde aan een razend drukke periode. Eerst was hij ...

240
240
Hubert vol lof over smaakmaker: "Een echte winnaar"

Union SG won de supercup van Club Brugge. Pas na de wissels in de tweede helft kwam de bekerwinnaar ...

71
71
Is Club Brugge klaar? Leko met verrassend oordeel

Club Brugge verloor de supercup, toch een tegenvallertje. Coach Ivan Leko sprak na de nederlaag via ...

668
668

Meer sportnieuws