Blessin deelt opmerkelijke anekdote: "Toen belde Klopp me"

door
Blessin deelt opmerkelijke anekdote:

Twee weken geleden opende Union zijn campagne in de groepsfase van de Europa League met een gelijkspel tegen Toulouse. Donderdag wacht echter een tegenstander van een heel ander kaliber, want dan betreden de Brusselaars het mythische Anfield voor een clash met Liverpool.

Die partij wordt ook een reünie voor een aantal oude bekenden. Zo is er natuurlijk de broederstrijd tussen Union-verdediger Kevin en Liverpool-middenvelder Alexis Mac Allister die de wedstrijd een extra cachet zal geven. Maar ook de twee trainers blijken een gemeenschappelijk verleden te hebben.

LEES OOK: Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Blessin speelde bijna onder Klopp

Jürgen Klopp en Alexander Blessin speelden in 2000 nog tegen elkaar in de Duitse tweede klasse. Klopp was op dat moment verdediger bij Mainz, Blessin was als spits aan de slag bij Stuttgarter Kickers. Enkele maanden later kwam het zelfs bijna tot een samenwerking. Klopp had het dan al voor bekeken gehouden als speler en was trainer geworden bij Mainz. Hij probeerde toen om de op dat moment 28-jarige Blessin naar zijn ploeg te halen, zo onthult die laatste in La Dernière Heure.

"Mainz zocht een aanvaller en Klopp wou me graag halen. We hebben toen een telefoongesprek gehad van zo'n 20 minuten waarin we elkaar beter hebben leren kennen", blikt Blessin terug. "Uiteindelijk heeft het bestuur van Mainz toen een andere speler gekozen, maar Klopp zij dat hij me niet zou vergeten voor de toekomst. Ik wacht echter nog altijd op zijn tweede telefoontje."

Hun paden kruisen alsnog

Een dikke 20 jaar later kruisen de paden van Blessin en Klopp elkaar dus alsnog. Beide Duitse coaches legden sindsdien een opmerkelijk en eigenzinnig parcours af. Klopp bleef zeven jaar trainer van Mainz en belandde via Dortmund in Liverpool, waar hij intussen al acht jaar aan de slag is.

Blessin zou daarentegen nog tot 2012 blijven voetballen bij Antalyaspor en een resem kleinere Duitse clubs. Hij werd daarna jeugdtrainer bij RB Leipzig, waar KV Oostende hem in 2020 verrassend ging wegplukken. Bij de kustploeg maakte Blessin indruk, maar een volgende passage bij Genoa werd geen succes. Union haalde hem afgelopen zomer binnen als vervanger van Karel Geraerts.

Mag Union tevreden zijn over het werk van Blessin tot dusver?

Meest recent

Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

23
23
Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

24
24
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

49
49
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

26
26
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

26
26
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

124
124
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

53
53
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

30
30
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

177
177
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

28
28
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

563
563
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

244
244
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

197
197
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

101
101
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

107
107
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

64
64
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

109
109
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

725
725
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

193
193
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

328
328
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

50
50
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

689
689
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

283
283
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

100
100
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

149
149

Meer sportnieuws