'Deze landen gaan EK's van 2028 en 2032 organiseren'

door
'Deze landen gaan EK's van 2028 en 2032 organiseren'

Weldra staan er weer kwalificatiewedstrijden op het programma voor EURO 2024, dat volgende zomer georganiseerd wordt in Duitsland. Er wordt echter ook al verder gekeken dan het volgende toernooi. Stilaan is ook duidelijk waar de edities van 2028 en 2023 georganiseerd zullen worden.

Verenigd Koninkrijk en Ierland halen 2028 binnen

Op 10 oktober zal de UEFA de knoop daarover officieel doorhakken, maar de organisatoren van de volgende twee EK's lijken nu al bekend te zijn. Voor elk toernooi is er immers nog maar één kandidaat overgebleven. Turkije maakte woensdag immers bekend dat het zijn bid voor 2028 terugtrekt.

Daardoor is het zo goed als zeker dat het toernooi binnen vijf jaar georganiseerd zal worden in het Verenigd Koninkrijk en Ierland. Zij zijn de enige kandidaat die nog overblijft. Als hun bid ook goedgekeurd wordt, zijn ook de tien speelstadions al bekend. Naast Wembley zou er gevoetbald worden in de stadions van Tottenham, Manchester City, Everton, Aston Villa en Newcastle, alsook in Cardiff, Glasgow, Dublin en Belfast.

Turkije samen met Italië

Turkije heeft zich dus teruggetrokken voor 2028, maar de kans is groot dat het EK vier jaar later alsnog in dat land zal neerstrijken. Zij willen immers samen met Italië het toernooi in 2032 organiseren en concurrentie is er niet. De enige andere kandidaat was Rusland, maar door de oorlog in Oekraïne werd hun kandidatuur in mei al afgewezen.

Ook over de editie van 2032 zal de knoop officieel doorgehakt worden op 10 oktober. Dan zal de UEFA tijdens een vergadering in het hoofdkwartier in Nyon stemmen over de gepresenteerde bids.

Zouden dat mooie toernooien zijn?

Meest recent

Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Club Brugge boekte zaterdagavond op het veld van STVV een cruciale driepunter (1-2), maar maakte ...

45
45
'Carrick legt transfereis neer: United-bom van 90 miljoen'

Na een uitstekende reeks in de voorbije weken, is Manchester United goed op weg naar de derde plaats ...

19
19
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

54
54
Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

59
59
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

11
11
Toptarget speelt open kaart: "Transfer naar Club Brugge?"

Of hij nog in actie zal komen bij Club Brugge, zal afhangen van zijn revalidatie. Maar feit is dat ...

115
115
Leko dropt hint: essentiële wissel in basiself Club?

Club Brugge wist zaterdagavond de volle buit te pakken na een erg moeizame wedstrijd op het veld van ...

110
110
'Maat is vol: RSCA-titularis speelt plek definitief kwijt'

RSC Anderlecht krijgt zondagavond het bezoek van AA Gent. De algemene verwachting is dat coach ...

169
169
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern contacteert steraanvaller'

Bayern München heeft zaterdagavond geschiedenis geschreven. Tijdens de vlotte zege op St. Pauli ...

128
128
'Standard ruikt centen: transfersom van 10 miljoen'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

176
176
KV Mechelen - Union: Vanderbiest en Hubert wisselen één keer

Union SG is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen, maar moet zondagmiddag wel bevestigen op ...

22
22
Hayen klopt op tafel bij Genk: "Gaan er alles aan doen"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

213
213
'City steekt zomermercato in de fik met topmiddenvelder'

Manchester City maakt zich op voor Premier League-toppers die de Engelse titelstrijd in een ...

73
73
TU: 'Gepeperde transfersom Vermeeren, Club vindt aanvaller'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

223
223
KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer te zien zijn in de Jupiler Pro League. De Kerels waren zeker ...

275
275
Sebaoui briest na STVV – Club Brugge: ploegmakkers afgemaakt

STVV stond op voorsprong in de eerste helft tegen Club Brugge. De Kanaries speelden een sterke ...

138
138
Uitblinker Godts spreekt over zomerse knaltransfer

Mika Godts behoorde bij Ajax weer tot de uitblinkers. De buitenspeler was goed voor een doelpunt, ...

44
44
Vetlesen zet Club Brugge op scherp: “Assholes…”

Het zag er na 45 minuten op Stayen niet goed uit voor Club Brugge. Blauw-Zwart stond op achterstand ...

215
215
Union Berlin pakt uit met primeur: eerste vrouwelijke T1

Union Berlin staat in de Bundesliga op een elfde plek, op zeven punten van de degradatiestreep. De ...

43
43
Valentine gooit bom rond Van Gucht: Charlotte slaat terug

De liefdesperikelen rond Ruben Van Gucht hebben een nieuwe, opvallende wending genomen. In een ...

109
109
Vanderbiest waarschuwt Club Brugge & co

KV Mechelen pakte vorige week een punt tegen AA Gent. Dat was oververdiend. Vandaag nemen de ...

255
255
Westerlo kietelt KRC Genk: spelers spreken ambitie uit

Waar sommigen misschien hadden verwacht dat Royal Antwerp FC of Standard het KRC Genk nog moeilijk ...

111
111
Paniek in amateur: 'Racismerel beslist kampioenschap'

In de amateurreeksen is het stilaan ook 'money time'. Toch lijkt er in één van die ...

95
95
Vanaken verrast: lof voor opvallende pion

Club Brugge kroop door het oog van de naald tegen STVV. De Kanaries verdienden meer dan een ...

197
197
Kompany schrijft geschiedenis: ongeloof bij iedereen

Bayern München is onstopbaar, zo lijkt het wel. Ze wonnen met 0-5 van St. Pauli en dat met een ...

115
115

Meer sportnieuws