'Deze landen gaan EK's van 2028 en 2032 organiseren'

door
'Deze landen gaan EK's van 2028 en 2032 organiseren'

Weldra staan er weer kwalificatiewedstrijden op het programma voor EURO 2024, dat volgende zomer georganiseerd wordt in Duitsland. Er wordt echter ook al verder gekeken dan het volgende toernooi. Stilaan is ook duidelijk waar de edities van 2028 en 2023 georganiseerd zullen worden.

Verenigd Koninkrijk en Ierland halen 2028 binnen

Op 10 oktober zal de UEFA de knoop daarover officieel doorhakken, maar de organisatoren van de volgende twee EK's lijken nu al bekend te zijn. Voor elk toernooi is er immers nog maar één kandidaat overgebleven. Turkije maakte woensdag immers bekend dat het zijn bid voor 2028 terugtrekt.

Daardoor is het zo goed als zeker dat het toernooi binnen vijf jaar georganiseerd zal worden in het Verenigd Koninkrijk en Ierland. Zij zijn de enige kandidaat die nog overblijft. Als hun bid ook goedgekeurd wordt, zijn ook de tien speelstadions al bekend. Naast Wembley zou er gevoetbald worden in de stadions van Tottenham, Manchester City, Everton, Aston Villa en Newcastle, alsook in Cardiff, Glasgow, Dublin en Belfast.

Turkije samen met Italië

Turkije heeft zich dus teruggetrokken voor 2028, maar de kans is groot dat het EK vier jaar later alsnog in dat land zal neerstrijken. Zij willen immers samen met Italië het toernooi in 2032 organiseren en concurrentie is er niet. De enige andere kandidaat was Rusland, maar door de oorlog in Oekraïne werd hun kandidatuur in mei al afgewezen.

Ook over de editie van 2032 zal de knoop officieel doorgehakt worden op 10 oktober. Dan zal de UEFA tijdens een vergadering in het hoofdkwartier in Nyon stemmen over de gepresenteerde bids.

Zouden dat mooie toernooien zijn?

Meest recent

Kruis over Rode Duivels? Kandidaat-spits ziet groot nadeel

De Rode Duivels nemen het in de nacht van dinsdag op woensdag op tegen Mexico in hun tweede ...

0
0
Kersvers Rode Duivel krijgt nieuwe bekroning

De Rode Duivels zijn goed begonnen aan hun stage in de Verenigde Staten met een ruime zege tegen het ...

5
5
Klappen voor Snelders: aangevallen door medegedetineerde

Wat jarenlang begon als een vertrouwd gezicht en stem in het Belgische voetbal, eindigt nu in een ...

247
247
'Club Brugge verbaast met nieuwe Zuid-Afrikaanse deal'

Club Brugge zal ongetwijfeld nu al volop achter de schermen werken aan zijn eerste aanwinsten voor ...

91
91
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest talent, monsterdeal Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

105
105
Bounida compleet afgemaakt: “Dan kiest hij voor Marokko”

Rayane Bounida wordt gezien als een groot talent. Al bij RSC Anderlecht werd de middenvelder ...

221
221
Mbappé-ramp bij Real Madrid: België schiet te hulp

Afgelopen week kwam er opvallend nieuws naar buiten. De blessure van Kylian Mbappé kwam ...

26
26
'Garcia verwoest laatste WK-kans voor Duivel in bloedvorm'

De Rode Duivels wonnen met 2-5 van de Verenigde Staten en woensdagnacht wacht Mexico. Bondscoach ...

199
199
Nieuwe wending in soap: Lukaku dropt emotioneel statement

Romelu Lukaku zorgde de voorbije dagen voor de nodige commotie bij SSC Napoli. Tegen de wil van de ...

179
179
Verrassing bij KRC Genk: CEO vertrekt uit Cegeka Arena

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met een lastige verplaatsing op ...

146
146
'Transferclash: Club en Anderlecht tegenover elkaar'

Komend weekend gaan de Champions' Play-Offs van start met de kraker tussen Club Brugge en RSC ...

275
275
Ervaren Rode Duivel op plaats gezet: "Pure nonchalance"

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

168
168
'Deal van 60 miljoen bezorgt Club Brugge zware kater'

Club Brugge was afgelopen zomer nadrukkelijk op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Daarvoor viel ...

414
414
Standard vloekt: zware opdoffer vlak voor Play-Offs

Komend weekend trekken ook de Europe Play-Offs zich op gang in de Jupiler Pro League. Standard staat ...

129
129
Ex-JPL-held verrast met extreme fysieke transformatie

Een transformatie die niemand zag aankomen: Jules Van Cleemput duikt plots opnieuw op, maar niet ...

40
40
Onverwachte Duivel imponeert: "Hij deed het geweldig"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een flinke portie vertrouwen getankt richting het WK. In ...

234
234
JPL hot in Engeland: Seys en De Cat naar zelfde club?

Komend weekend worden de Champions' Play-Offs afgetrapt met enkele mooie affiches. Zo is het nu al ...

421
421
De interland-week op TV: zes WK-tickets en oefenclashes

Komend weekend gaat het beslissende luik van het seizoen in het clubvoetbal van start. Maar eerst ...

48
48
Degryse haalt verschroeiend uit na VS-België: "Kan écht niet"

De oefenwedstrijd in en tegen de Verenigde Staten, heeft de Rode Duivels een klinkende ...

130
130
De Bruyne moet wijken: nieuwe leider Duivels staat op

Kevin De Bruyne blijft de grootste naam bij de Rode Duivels, maar tegen de Verenigde Staten werd ook ...

474
474
België charmeert Europa: L'Equipe gek van twee Duivels

Er blijft zeker nog ruimte voor verbetering, maar de Rode Duivels hebben toch vooral goede punten ...

282
282
'Lukaku-soap duurt voort: Anderlecht-comeback wordt reëel'

Terwijl de Rode Duivels hun Amerikaanse tournée verder afwerken, wordt het op het thuisfront ...

517
517
Ook VS gaan los op truitjes-drama: sterren halen fors uit

De oefenwedstrijd tussen de Verenigde Staten en de Rode Duivels heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

362
362
Eén Rode Duivel valt door de mand: Albert is keihard

De Rode Duivels hebben zaterdag met 2-5 gewonnen van de Verenigde Staten. Met die oefenzege tankten ...

258
258
KV Mechelen verrast met opvallende ambitie

De Champions' Play-Off telt dit seizoen enkele verrassingen. Met Antwerp en Genk grepen twee van de ...

198
198

Meer sportnieuws