'Deze landen gaan EK's van 2028 en 2032 organiseren'

116 stemmen
'Deze landen gaan EK's van 2028 en 2032 organiseren'

Weldra staan er weer kwalificatiewedstrijden op het programma voor EURO 2024, dat volgende zomer georganiseerd wordt in Duitsland. Er wordt echter ook al verder gekeken dan het volgende toernooi. Stilaan is ook duidelijk waar de edities van 2028 en 2023 georganiseerd zullen worden.

Verenigd Koninkrijk en Ierland halen 2028 binnen

Op 10 oktober zal de UEFA de knoop daarover officieel doorhakken, maar de organisatoren van de volgende twee EK's lijken nu al bekend te zijn. Voor elk toernooi is er immers nog maar één kandidaat overgebleven. Turkije maakte woensdag immers bekend dat het zijn bid voor 2028 terugtrekt.

Daardoor is het zo goed als zeker dat het toernooi binnen vijf jaar georganiseerd zal worden in het Verenigd Koninkrijk en Ierland. Zij zijn de enige kandidaat die nog overblijft. Als hun bid ook goedgekeurd wordt, zijn ook de tien speelstadions al bekend. Naast Wembley zou er gevoetbald worden in de stadions van Tottenham, Manchester City, Everton, Aston Villa en Newcastle, alsook in Cardiff, Glasgow, Dublin en Belfast.

Turkije samen met Italië

Turkije heeft zich dus teruggetrokken voor 2028, maar de kans is groot dat het EK vier jaar later alsnog in dat land zal neerstrijken. Zij willen immers samen met Italië het toernooi in 2032 organiseren en concurrentie is er niet. De enige andere kandidaat was Rusland, maar door de oorlog in Oekraïne werd hun kandidatuur in mei al afgewezen.

Ook over de editie van 2032 zal de knoop officieel doorgehakt worden op 10 oktober. Dan zal de UEFA tijdens een vergadering in het hoofdkwartier in Nyon stemmen over de gepresenteerde bids.

Zouden dat mooie toernooien zijn?

Meest recent

Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

53
53
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

144
144
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

144
144
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

178
178
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

374
374
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

243
243
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

345
345
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

106
106
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

1582
1582
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

147
147
Onverwachte comeback ervaren Rode Duivel op komst?

Christian Kabasele (35) speelde al acht jaar geen interland voor de Rode Duivels meer, maar de ...

224
224
Brandon Mechele tovert plots magisch moment uit WK-hoed

Brandon Mechele heeft een seizoen achter de rug om in te kaderen. Terwijl de meeste spelers nog ...

196
196
Courtois ziet troef bij Genk: "Daar wordt héél goed gewerkt"

Genk zorgde toch wel voor een grote verrassing toen het enkele dagen geleden aankondigde opnieuw met ...

68
68
Coucke-protest escaleert: fans dreigen met boycot

Bij Anderlecht is het deze zomer nog maar eens herbeginnen. In vergelijking met een jaar geleden ...

323
323
Club Brugge bevestigt: Stankovic keert terug naar Inter

Er zullen deze zomer wellicht de nodige smaakmakers vertrekken bij Club Brugge na een sterk seizoen. ...

313
313
'Tedesco drukt stempel: 3 JPL-talenten op wenslijst'

Na zijn ontslag bij Fenerbahçe heeft Domenico Tedesco niet lang moeten wachten op een nieuwe ...

145
145
Garcia gooit tactisch plannetje al op tafel: met vier achterin

De Rode Duivels werken zaterdag hun generale repetitie voor het WK af. Om 15u nemen ze het in het ...

153
153
'Rode Duivels grepen naast nog extra troef voor WK'

Voor het WK wisten Vincent Mannaert en Rudi Garcia nog een wit konijn uit de hoed te toveren. Ze ...

208
208
TRANSFERUURTJE: 'Atletico wil topdeal bij Club, wending KDB en Lukaku'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

175
175
Haaland gaat viraal met opvallende ploegfoto Noorwegen

Het WK staat voor de deur en elk land heeft zo hun eigen identiteit. Zo is Noorwegen onlosmakelijk ...

55
55
Garcia zet Vanaken plots op poleposition voor WK

De discussie rond Hans Vanaken bij de Rode Duivels laait weer ferm op na de oefeninterland tegen ...

429
429
Sergio is terug: hilarisch WK-lied voor Rode Duivels

Allez, allez, allez, we gaan er tegenaan! Sergio was in het verleden al goed met een iconisch lied ...

49
49
Garcia komt plots met onheilspellende boodschap Lukaku

Romelu Lukaku speelde dit seizoen amper bij Napoli en de hamvraag is dan ook of de topscorer aller ...

394
394
Toptransfer? Trossard praat vlak voor WK over toekomst

Leandro Trossard heeft er met Arsenal een geweldig seizoen opzitten. De Londenaren wonnen de Premier ...

130
130
'Gemiste kans Anderlecht: knaltransfer van 11,5 miljoen'

Er was de voorbije jaren heel wat te doen over talenten die op zeer jonge leeftijd België ...

374
374

Meer sportnieuws