Gelekte audio onthult hallucinante details Engels VAR-fiasco

door
Gelekte audio onthult hallucinante details Engels VAR-fiasco

Afgelopen weekend serveerden Tottenham en Liverpool een spectaculaire topper, die achteraf heel wat voer voor discussie opleverde. Na twee rode kaarten kraakte Liverpool pas in de 96ste minuut door een ongelukkige own-goal en ging het met 2-1 onderuit. Achteraf waren de Reds echter vooral woest over een andere fase.

Bij 0-0 zagen ze immers een doelpunt van Luis Diaz onterecht afgekeurd worden wegens buitenspel. De assistent had verkeerdelijk gevlagd en de VAR corrigeerde die fout uiteindelijk niet. Op de beelden was nochtans zeer duidelijk te zien dat Diaz minstens een halve meter onside stond.

LEES OOK: 'Monsterdeal Union SG: Liverpool krijgt gouden kans'

Audio van de fase gelekt

Jürgen Klopp was uiteraard ziedend en de Engelse scheidsrechtersorganisaie PGMOL kwam ook vrij snel met een statement waarin ze erkenden dat de goal onterecht afgekeurd was. Ze schreven het niet tussenkomen van de VAR toe aan een 'menselijke fout' en nu gingen ze nog een stapje verder.

Dinsdag hebben ze ook de audio uit de VAR-studio naar buiten gebracht van het bewuste moment. Daarin is te horen hoe VAR Darren England compleet de mist inging door veel te vroeg naar de scheidsrechter communiceerde dat de check compleet was. Hij had immers niet door dat de ref op het veld buitenspel aangegeven had en gaf dus niet aan dat de beslissing omgedraaid moest worden.

VAR wou niet meer ingrijpen

Het spel werd dus hervat, waarop de zogenaamde 'replay operator' meteen aangeeft dat de verkeerde beslissing genomen werd. Ook de assistent-VAR wijst Engeland meermaals op zijn fout, maar het duurt bijzonder lang eer die doorheeft wat er aan de hand is.

De verantwoordelijke voor de VAR probeerde daarna nog om het spel te laten stilleggen om de fout recht te zetten, maar daar wou Engeland niet van weten. "We kunnen niets meer doen. De wedstrijd is opnieuw begonnen, we kunnen niets doen", herhaalde hij. 

Zou die VAR permanent verbannen moeten worden?

Meest recent

'Club drukt door: tweede winteraanwinst in aantocht'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge afgelopen weekend zijn eerste winteraanwinst ...

0
0
Kompany trekt grote ogen: Kane-bommetje bij Bayern

Bayern München verloor afgelopen weekend zijn eerste match in de Bundesliga, maar is voorts ...

21
21
Hoofd Hasi op kapblok: 'ideale opvolger' wordt genoemd

Besnik Hasi blijft tot nader orde de hoofdtrainer van RSC Anderlecht. Maar als het komende zondag ...

191
191
Grove transferblunder Genk: "Hij is nu al een miskoop"

KRC Genk is bezig aan een tegenvallend seizoen tot dusver, enkel de Europese campagne is een ...

172
172
Politie vreest ergste: forse ingreep voor Club-Marseille

Woensdag wordt de laatste speeldag van de League Phase in de Champions League afgewerkt. Club Brugge ...

154
154
‘Anderlecht ruikt stunt: JPL-topcoach staat te trappelen’

Anderlecht liet zondagavond opnieuw steken vallen, en dat voelde je meteen in de tribunes. De ...

527
527
Zulte Waregem pakt opnieuw uit: ruwe diamant tekent

Zulte Waregem speelde zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk wel op Club ...

133
133
Anderlecht schrikt zich rot: Vazquez meteen held in La Liga

Het contrast kon bijna niet groter zijn. Terwijl RSC Anderlecht maandag een crisisoverleg hield ...

186
186
Gheysens buiten geschreeuwd: nieuwe eigenaars bij Antwerp?

Opvallend tafereel zondag in de vernieuwde tribune 2 van de Bosuil. Tijdens de match tegen Charleroi ...

171
171
Malaise Anderlecht: ultimatum Hasi, sterkhouders op matje

RSC Anderlecht trekt komende zondag met het mes op de keel naar Standard. Loopt het in Luik opnieuw ...

170
170
Jackers of Mignolet: Leko hakt Club Brugge-knoop door

Ivan Leko maakt zich naar eigen zeggen weinig zorgen, maar de vele tegengoals zijn toch een thema ...

461
461
Anderlecht likt wonden: rampscenario voor Standard

Na het gelijkspel tegen Dender staan de zenuwen alweer strakgespannen bij RSC Anderlecht, waar ...

205
205
Lardot tikt VAR op vingers: Union door oog van de naald

De afgelopen weken stond de Belgische arbitrage weer in het oog van de storm, maar op speeldag 22 ...

133
133
Coucke onthult masterplan: Anderlecht polst Kompany

Ondanks het crisisoverleg na de recente twee op twaalf mag Besnik Hasi voorlopig in het zadel ...

854
854
'Stankovic out: Club Brugge krijgt belangrijke update'

Met vijf goals in zijn laatste zeven optredens is Aleksandar Stankovic tegenwoordig dé man in ...

1001
1001
Crisis Anderlecht: tweede groot ontslag in de maak?

Daags na de wanprestatie tegen hekkensluiter FCV Dender hangt er opnieuw een crisissfeer rond RSC ...

465
465
'Club Brugge schrikt op: cruciaal transfernieuws Onyedika'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van aanstaande ...

430
430
'Hasi in vieze papieren: verbazende opvolger staat al klaar'

Besnik Hasi blijft vooralsnog aangesteld als hoofdcoach van RSC Anderlecht. Maandag werd het ...

771
771
"Pure science fiction" - De Ketelaere maakt Italianen gek

Nog minder dan vijf maanden te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Bondscoach Rudi ...

148
148
'IJskoude douche voor Lammens: Man Utd dropt grote bom'

Manchester United heeft Senne Lammens vorige zomer binnengehaald als een dringende oplossing. ...

755
755
Van der Elst ziet groot manco Anderlecht: “Hebben ze niet”

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Besnik Hasi keek even een ontslag in de ...

204
204
KAA Gent gaat Standard en Anderlecht achterna met boycot

De boycots van supporters komen dit seizoen vaker voor. Nu is het de beurt aan de fans van KAA Gent. ...

206
206
‘Antwerp met de handen in het haar: verdict Van Helden’

Rein Van Helden werd nog maar net voorgesteld als de nieuwe toptransfer van Royal Antwerp FC. De ...

469
469
‘Opvallende recordtransfer bij Anderlecht in de maak’

Een opvallende recordtransfer bij RSC Anderlecht is in de maak. Bij de dames is keepster Aude ...

223
223
Leko krijgt gouden raad: “Als ze willen overleven in Europa”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille in een allesbeslissende ...

378
378

Meer sportnieuws