Gelekte audio onthult hallucinante details Engels VAR-fiasco

door
Gelekte audio onthult hallucinante details Engels VAR-fiasco

Afgelopen weekend serveerden Tottenham en Liverpool een spectaculaire topper, die achteraf heel wat voer voor discussie opleverde. Na twee rode kaarten kraakte Liverpool pas in de 96ste minuut door een ongelukkige own-goal en ging het met 2-1 onderuit. Achteraf waren de Reds echter vooral woest over een andere fase.

Bij 0-0 zagen ze immers een doelpunt van Luis Diaz onterecht afgekeurd worden wegens buitenspel. De assistent had verkeerdelijk gevlagd en de VAR corrigeerde die fout uiteindelijk niet. Op de beelden was nochtans zeer duidelijk te zien dat Diaz minstens een halve meter onside stond.

Audio van de fase gelekt

Jürgen Klopp was uiteraard ziedend en de Engelse scheidsrechtersorganisaie PGMOL kwam ook vrij snel met een statement waarin ze erkenden dat de goal onterecht afgekeurd was. Ze schreven het niet tussenkomen van de VAR toe aan een 'menselijke fout' en nu gingen ze nog een stapje verder.

Dinsdag hebben ze ook de audio uit de VAR-studio naar buiten gebracht van het bewuste moment. Daarin is te horen hoe VAR Darren England compleet de mist inging door veel te vroeg naar de scheidsrechter communiceerde dat de check compleet was. Hij had immers niet door dat de ref op het veld buitenspel aangegeven had en gaf dus niet aan dat de beslissing omgedraaid moest worden.

VAR wou niet meer ingrijpen

Het spel werd dus hervat, waarop de zogenaamde 'replay operator' meteen aangeeft dat de verkeerde beslissing genomen werd. Ook de assistent-VAR wijst Engeland meermaals op zijn fout, maar het duurt bijzonder lang eer die doorheeft wat er aan de hand is.

De verantwoordelijke voor de VAR probeerde daarna nog om het spel te laten stilleggen om de fout recht te zetten, maar daar wou Engeland niet van weten. "We kunnen niets meer doen. De wedstrijd is opnieuw begonnen, we kunnen niets doen", herhaalde hij. 

JOUW MENING TELT:
Zou die VAR permanent verbannen moeten worden?

Meest recent

'Einde verhaal bij Juve: Italiaanse transfer voor Mbangula'

Eén van de grootste Belgische verrassingen van dit seizoen was zonder twijfel Samuel ...

2
2
PSG mag dromen van quadruple na klinkende bekerzege

Volgende week kent het Europese voetbalseizoen zijn apotheose met de finale van de Champions League. ...

19
19
'Na afhaken Wirtz: Bayern bepaalt nieuwe transferprioriteit'

Voor Bayern München zit het seizoen erop en dat betekent dat Vincent Kompany zich al kan ...

18
18
'Cijfers gelekt: Napoli doet De Bruyne vorstelijk voorstel'

Het lijkt stilaan duidelijk te worden waar de toekomst van Kevin De Bruyne zal liggen. Ondanks dat ...

103
103
Geen sprookje: Stuttgart pakt Duitse beker tegen derdeklasser

In Duitsland heeft Arminia Bielefeld zijn sprookje niet kunnen voltooien. De derdeklasser had het na ...

20
20
PO2 eindigt met late zege Charleroi en twee gelijke spelen

Zaterdagavond werd in de Europe Play-Off de laatste speeldag afgewerkt. Daarin stond niets meer op ...

35
35
'Amorim ongenadig: speler in volle kleedkamer deur gewezen'

Manchester United neemt het zondag nog op tegen Aston Villa, maar daarna zit een miserabel seizoen ...

133
133
Knaltransfer voor Westerlo: "Die droom is er nog steeds"

Westerlo zet zaterdag tegen Standard een punt achter zijn seizoen. Voor een aantal spelers van de ...

47
47
'Kassa Club rinkelt: transferstrijd tussen 4 grootmachten'

Het zou weleens een zomer als nooit te voren kunnen gaan worden bij Club Brugge. Het verkocht dit ...

394
394
'Union gaat strijd aan voor peperduur toptalent'

Zondag kan een hoogdag worden in de geschiedenis van Union SG. Met een zege tegen AA Gent kan het ...

98
98
'De Bruyne geeft fiat aan Napoli: meer details bekend'

Zondag speelt Kevin De Bruyne zijn laatste wedstrijd in het shirt van Manchester City, dat op de ...

195
195
VN POLL: Union champion óf toch tweede ster voor Club?

Zondagavond valt de beslissing in de titelstrijd van de Jupiler Pro League. Kan Union SG dit keer ...

218
218
'United beeft: duizelingwekkende aanbieding Bruno Fernandes'

Manchester United FC verloor woensdag de finale van de Europa League en greep zo definitief naast ...

136
136
'PSG zet zinnen op satellietclub in België'

Nadat het zich al tot Frans landskampioen wist te kronen betwist PSG binnenkort ook de finale van de ...

210
210
'Stormloop bij Club Brugge: absolute toptransfer op til'

Club Brugge hoopt zondag alsnog de titel te veroveren. Voor een aantal gegeerde goudhaantjes van ...

994
994
Anderlecht-fans kiezen opvolger Hasi: uitgesproken favoriet

Een nieuw seizoen zonder trofee zit er bijna op voor RSC Anderlecht. Zelf is Besnik Hasi ...

672
672
BV’s, bubbels en Vannieuwkerke: KVDO pakt groots uit

Karl Vannieuwkerke kennen we in de eerste plaats als sportpresentator bij de openbare omroep. Het ...

118
118
'Antwerp neemt afscheid van Janssen, duo levert jackpot op'

Antwerp hoopt nog een Europees ticket te bemachtigen, maar ongeacht de afloop tegen Charleroi ...

1229
1229
Crisis compleet bij AA Gent: speler klapt uit de biecht

Zondag kan AA Gent nog voor scherprechter spelen in de titelrace, al geeft niemand de Buffalo's ook ...

1267
1267
‘Transferstrijd KRC Genk en Anderlecht barst los’

In hun onderlinge confrontatie staat er zondag niets meer op het spel, maar wie weet kijken KRC Genk ...

698
698

Meer sportnieuws