Gelekte audio onthult hallucinante details Engels VAR-fiasco

door
Gelekte audio onthult hallucinante details Engels VAR-fiasco

Afgelopen weekend serveerden Tottenham en Liverpool een spectaculaire topper, die achteraf heel wat voer voor discussie opleverde. Na twee rode kaarten kraakte Liverpool pas in de 96ste minuut door een ongelukkige own-goal en ging het met 2-1 onderuit. Achteraf waren de Reds echter vooral woest over een andere fase.

Bij 0-0 zagen ze immers een doelpunt van Luis Diaz onterecht afgekeurd worden wegens buitenspel. De assistent had verkeerdelijk gevlagd en de VAR corrigeerde die fout uiteindelijk niet. Op de beelden was nochtans zeer duidelijk te zien dat Diaz minstens een halve meter onside stond.

LEES OOK: Noa Lang doet pittige onthulling over horrorblessure

Audio van de fase gelekt

Jürgen Klopp was uiteraard ziedend en de Engelse scheidsrechtersorganisaie PGMOL kwam ook vrij snel met een statement waarin ze erkenden dat de goal onterecht afgekeurd was. Ze schreven het niet tussenkomen van de VAR toe aan een 'menselijke fout' en nu gingen ze nog een stapje verder.

Dinsdag hebben ze ook de audio uit de VAR-studio naar buiten gebracht van het bewuste moment. Daarin is te horen hoe VAR Darren England compleet de mist inging door veel te vroeg naar de scheidsrechter communiceerde dat de check compleet was. Hij had immers niet door dat de ref op het veld buitenspel aangegeven had en gaf dus niet aan dat de beslissing omgedraaid moest worden.

VAR wou niet meer ingrijpen

Het spel werd dus hervat, waarop de zogenaamde 'replay operator' meteen aangeeft dat de verkeerde beslissing genomen werd. Ook de assistent-VAR wijst Engeland meermaals op zijn fout, maar het duurt bijzonder lang eer die doorheeft wat er aan de hand is.

De verantwoordelijke voor de VAR probeerde daarna nog om het spel te laten stilleggen om de fout recht te zetten, maar daar wou Engeland niet van weten. "We kunnen niets meer doen. De wedstrijd is opnieuw begonnen, we kunnen niets doen", herhaalde hij. 

Zou die VAR permanent verbannen moeten worden?

Meest recent

Nieuwe titelclash Union vs. Club: "Zij zijn lichte favoriet"

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

0
0
Einde tijdperk: Griezmann voorgesteld bij verrassende club

Het Europees voetbal neemt na het seizoen andermaal afscheid van een grote naam. Zo zal Antoine ...

48
48
Voetbalbond slaat toe: meubelstuk verlaat KV Mechelen

Eindelijk is het zover voor KV Mechelen, dat op de valreep voor de eerste keer mag deelnemen aan de ...

20
20
Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

86
86
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

49
49
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

386
386
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

321
321
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

146
146
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

131
131
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

180
180
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

28
28
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

223
223
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

148
148
Zinho Vanheusden doet emotionele bekentenis

Zinho Vanheusden stopte op 26-jarige leeftijd al met profvoetbal. De centrale verdediger kende ...

123
123
Debast doet boekje open over Anderlecht én De Cat

De Rode Duivels kampen met een blessuregolf. Bondscoach Rudi Garcia kan over verschillende pionnen ...

196
196
STVV primus van de JPL: groot wapen Vrancken in PO’s

Het viel op afgelopen speeldag, veel doelpunten vanuit stilstaande fases. Het Laatste Nieuws vond ...

53
53
Noa Lang doet pittige onthulling over horrorblessure

Het waren geen beelden voor gevoelige kijkers. Noa Lang liep tijdens de Champions League-clash ...

76
76
Anderlecht in vrije val: dit wordt nu duidelijk

RSC Anderlecht heeft zich geplaatst voor Play-Off 1, maar de afgelopen weken sputtert de motor weer. ...

332
332
Hayen krijgt raad: Genk-miscast moet er meteen uit

KRC Genk greep net naast een ticket voor Play-Off 1. De Limburgers sloten het seizoen af met een 5-5 ...

278
278
Code rood bij Antwerp: Oosting zwaar onder vuur

Royal Antwerp FC wist Play-Off 1 niet te bereiken. The Great Old keek zelfs even tegen ...

271
271
Steven Defour maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht ging op de laatste speeldag van de reguliere competitie pijnlijk onderuit tegen ...

163
163
Jan Vertonghen mee naar WK? Mannaert hakt knopen door

Wie Rode Duivels zegt, zegt Jan Vertonghen (157 caps). De recordinternational is inmiddels al ...

134
134
TRANSFERUURTJE: ‘Standard en Club kijken in JPL, Anderlecht dubt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

199
199
Ruben Van Gucht duikt in pikant avontuur met blonde BV

Hij slijpt de messen. Letterlijk en figuurlijk. Ruben Van Gucht lijkt klaar om opnieuw toe te slaan, ...

73
73
Titelrace barst los: Union, Club Brugge of underdog?

Union, Club Brugge, STVV, AA Gent, KV Mechelen en RSC Anderlecht. Ziedaar de zes ploegen die straks ...

111
111

Meer sportnieuws