Gelekte audio onthult hallucinante details Engels VAR-fiasco

door
Gelekte audio onthult hallucinante details Engels VAR-fiasco

Afgelopen weekend serveerden Tottenham en Liverpool een spectaculaire topper, die achteraf heel wat voer voor discussie opleverde. Na twee rode kaarten kraakte Liverpool pas in de 96ste minuut door een ongelukkige own-goal en ging het met 2-1 onderuit. Achteraf waren de Reds echter vooral woest over een andere fase.

Bij 0-0 zagen ze immers een doelpunt van Luis Diaz onterecht afgekeurd worden wegens buitenspel. De assistent had verkeerdelijk gevlagd en de VAR corrigeerde die fout uiteindelijk niet. Op de beelden was nochtans zeer duidelijk te zien dat Diaz minstens een halve meter onside stond.

LEES OOK: Van Dijk onthult hoe hij echt over Salah denkt

Audio van de fase gelekt

Jürgen Klopp was uiteraard ziedend en de Engelse scheidsrechtersorganisaie PGMOL kwam ook vrij snel met een statement waarin ze erkenden dat de goal onterecht afgekeurd was. Ze schreven het niet tussenkomen van de VAR toe aan een 'menselijke fout' en nu gingen ze nog een stapje verder.

Dinsdag hebben ze ook de audio uit de VAR-studio naar buiten gebracht van het bewuste moment. Daarin is te horen hoe VAR Darren England compleet de mist inging door veel te vroeg naar de scheidsrechter communiceerde dat de check compleet was. Hij had immers niet door dat de ref op het veld buitenspel aangegeven had en gaf dus niet aan dat de beslissing omgedraaid moest worden.

VAR wou niet meer ingrijpen

Het spel werd dus hervat, waarop de zogenaamde 'replay operator' meteen aangeeft dat de verkeerde beslissing genomen werd. Ook de assistent-VAR wijst Engeland meermaals op zijn fout, maar het duurt bijzonder lang eer die doorheeft wat er aan de hand is.

De verantwoordelijke voor de VAR probeerde daarna nog om het spel te laten stilleggen om de fout recht te zetten, maar daar wou Engeland niet van weten. "We kunnen niets meer doen. De wedstrijd is opnieuw begonnen, we kunnen niets doen", herhaalde hij. 

Zou die VAR permanent verbannen moeten worden?

Meest recent

Renard ziet dat het goed is: stille kracht bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelt op het veld van Royal Antwerp FC. Daar waren de Brusselaars de afgelopen jaren ...

24
24
Code rood bij AA Gent: Baro krabt zich in de haren

AA Gent doet voorlopig slechter dan vorig seizoen. De club greep terug naar de oude garde, maar dat ...

29
29
Vandenbroeck haalt keihard uit naar Union en refs

Zulte Waregem blijft in het sukkelstraatje zitten. Na vijf gelijke spelen op een rij liep het ...

252
252
Hubert opgelucht: "Dat was belangrijk"

Na een tegenvallende twee op negen is Union er zaterdagavond opnieuw in geslaagd om een ...

24
24
Mbappé evenaart Ronaldo, Arsenal zuinig weer naar de kop

Arsenal moest zaterdag even zijn koppositie in de Premier League afstaan aan Manchester City, maar ...

31
31
Efficiënt Union knoopt eindelijk weer met de zege aan

Na een maand zonder zege en een twee op negen heeft Union eindelijk weer een competitiematch ...

21
21
Openda maakt eindelijk einde aan waanzinnige reeks

Voor Loïs Openda is 2025 zeker niet het makkelijkste jaar geweest. De spits zakte weg in de ...

55
55
Kater voor Ajax ondanks nieuwe goal Godts

Ajax had de voorbije weken de weg naar boven weer ingezet met vijf overwinningen op een rij, maar is ...

25
25
Beveren wint topper na remontada, Kortrijk blijft in spoor

SK Beveren is zaterdag zeer dicht bij zijn eerste nederlaag van het seizoen gekomen. Na een ...

134
134
Charleroi komt met update over trainersdossier

De voorbije weken heeft er weer een heuse trainerswals plaatsgevonden in de Jupiler Pro League. Club ...

53
53
Ontlading bij Westerlo: "Daarom is deze zege belangrijk"

Westerlo is bezig aan een fraaie opmars. Na een wisselvallig seizoensbegin hebben ze de top zes ...

41
41
'Bom op ontploffen bij Club na trainerssoap'

Zondag staat de Slag om Vlaanderen tussen Club Brugge en AA Gent op het programma en die zal een ...

1116
1116
Liverpool bibbert tegen negenkoppig Spurs top vier binnen

Liverpool is na een moeilijke periode weer de top vier van de Premier League binnengeslopen. De ...

33
33
Westerlo mengt zich na dolle slotfase in strijd om top zes

Westerlo pakte in de laatste weken een knappe vier op zes tegen Anderlecht en Genk, en slaagde er ...

45
45
Oranje bonje: Simons pakt rood na aanslag op Van Dijk

In de Premier League waren de ogen zondagavond gericht op de topper tussen Tottenham Hotspur en ...

56
56
Enorme schok in Club-Gent? Markante voorspelling Boskamp

Dé affiche van het weekend in de Jupiler Pro League is ongetwijfeld de zogenaamde 'Slag om ...

483
483
1B-duel escaleert compleet: "Met paraplu op ref proberen slaan"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

144
144
Wending in trainerszoektocht? 'Genk houdt opvallend gesprek'

KRC Genk hoopt eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. Het heeft er alle schijn van dat ...

746
746
Antwerp op scherp gezet: Janssen stelt toekomst-voorwaarde

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

478
478
Fenomenale Haaland passeert Ronaldo, Lokonga wéér belangrijk

Manchester City heeft voorlopig beslag gelegd op de koppositie in de Premier League. Het legde ...

72
72
Standard terug zesde: doelpunt na 34 seconden nekt Dender

De spelers van Standard kunnen straks met een gerust gemoed aanschuiven bij de het kerstbuffet. De ...

82
82
Club Brugge-Gent: Leko verrast met selectie voor clash

De Jupiler Pro League maakt zich op voor een uiterst geladen 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge ...

896
896
'Verrassend vertrek steunpilaar? Bal in kamp Anderlecht gelegd'

RSC Anderlecht is bezig aan een degelijk seizoen tot dusver en mag daar verschillende spelers voor ...

649
649
Ferguson heeft héél slecht nieuws voor Man Utd-fans

Het draait al vele jaren vierkant bij Manchester United. Ook dit seizoen doen ze absoluut niet mee ...

141
141
Broos over RSCA: "Zijn vertrek heeft de sfeer veranderd"

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Een positie waar ze de afgelopen jaren wel ...

384
384

Meer sportnieuws