Gelekte audio onthult hallucinante details Engels VAR-fiasco

130 stemmen
Gelekte audio onthult hallucinante details Engels VAR-fiasco

Afgelopen weekend serveerden Tottenham en Liverpool een spectaculaire topper, die achteraf heel wat voer voor discussie opleverde. Na twee rode kaarten kraakte Liverpool pas in de 96ste minuut door een ongelukkige own-goal en ging het met 2-1 onderuit. Achteraf waren de Reds echter vooral woest over een andere fase.

Bij 0-0 zagen ze immers een doelpunt van Luis Diaz onterecht afgekeurd worden wegens buitenspel. De assistent had verkeerdelijk gevlagd en de VAR corrigeerde die fout uiteindelijk niet. Op de beelden was nochtans zeer duidelijk te zien dat Diaz minstens een halve meter onside stond.

Audio van de fase gelekt

Jürgen Klopp was uiteraard ziedend en de Engelse scheidsrechtersorganisaie PGMOL kwam ook vrij snel met een statement waarin ze erkenden dat de goal onterecht afgekeurd was. Ze schreven het niet tussenkomen van de VAR toe aan een 'menselijke fout' en nu gingen ze nog een stapje verder.

Dinsdag hebben ze ook de audio uit de VAR-studio naar buiten gebracht van het bewuste moment. Daarin is te horen hoe VAR Darren England compleet de mist inging door veel te vroeg naar de scheidsrechter communiceerde dat de check compleet was. Hij had immers niet door dat de ref op het veld buitenspel aangegeven had en gaf dus niet aan dat de beslissing omgedraaid moest worden.

VAR wou niet meer ingrijpen

Het spel werd dus hervat, waarop de zogenaamde 'replay operator' meteen aangeeft dat de verkeerde beslissing genomen werd. Ook de assistent-VAR wijst Engeland meermaals op zijn fout, maar het duurt bijzonder lang eer die doorheeft wat er aan de hand is.

De verantwoordelijke voor de VAR probeerde daarna nog om het spel te laten stilleggen om de fout recht te zetten, maar daar wou Engeland niet van weten. "We kunnen niets meer doen. De wedstrijd is opnieuw begonnen, we kunnen niets doen", herhaalde hij. 

Zou die VAR permanent verbannen moeten worden?

Meest recent

Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

5
5
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

23
23
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

159
159
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

40
40
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

80
80
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

197
197
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

61
61
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

662
662
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

360
360
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

25
25
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

11
11
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

181
181
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

694
694
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

134
134
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

381
381
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

710
710
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

520
520
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

336
336
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

533
533
Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

146
146
Kiki Vanrafelghem doet fans smullen met bloedheet spektakel

Hij werkte intussen zijn eerste volledige seizoen af bij KV Mechelen en liet meermaals zien waarom ...

162
162
Standard komt met transfernieuws op de proppen

Standard Luik is bezig om de selectie voor volgend seizoen te vormen. Marc Wilmots is de ...

104
104
‘Leegloop Westerlo: wéér toptransfer op het Kuipje'

Westerlo staat voor een drukke transferzomer. Arthur Piedfort en Nacho Ferri staan op een zucht van ...

108
108
Vandenbempt vreest enorm rampscenario Rode Duivels

De Rode Duivels staan voor een belangrijk moment op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada, ...

205
205
Duivels Vanaken-plan compleet afgeschoten “Heel jammer…”

De Belgische supporters willen graag Hans Vanaken in de basis zien verschijnen tegen Nieuw-Zeeland, ...

339
339

Meer sportnieuws