Antwerp in rep en roer: schokkende inzinking bij topspeler

door
Antwerp in rep en roer: schokkende inzinking bij topspeler

De druk op Vincent Janssen neemt stevig toe: de Nederlandse spits heeft nu al vier opeenvolgende wedstrijden geen doelpunt weten te scoren voor Antwerp FC.

Vorig seizoen begon hij op de Bosuil met een lange reeks van 9 (!) wedstrijden zonder doelpunt, en ook dit seizoen begon hij met twee doelpuntloze wedstrijden.

Elke keer dat Janssen in een doelpuntendip verkeerde, kreeg hij behoorlijk wat kritiek te verduren, en ook nu wordt er weer in de richting van de Antwerpse aanvalsleider gekeken.

LEES OOK: Antwerp in zak en as: "Dit was géén voetbalwedstrijd"

Janssen wordt amper in stelling gebracht …

Antwerp FC heeft de laatste vier wedstrijden geen enkel doelpunt weten te maken, en dan wordt er onvermijdelijk gekeken naar Vincent Janssen (29). De Nederlandse spits wordt gezien als de man die voor de doelpunten moet zorgen bij de Great Old, maar hij bevindt zich duidelijk in een moeilijke periode.

Gedurende de afgelopen vier wedstrijden werd Janssen nauwelijks in stelling gebracht door zijn ploegmaats om te scoren. Alleen tegen RWD Molenbeek was hij gevaarlijk voor het doel, met 1,58 expected goals.

In de matchen tegen FC Barcelona, AA Gent en KV Mechelen bedroeg dit gecombineerd slechts 0,1 expected goal.

… Maar worstelt ook met zichzelf

Vincent Janssen wordt te weinig aangespeeld door de flankspelers, die niet veel kansen creëren of dreiging vormen.

“Janssen werkt heel hard, maar als ze hem niet op de juiste manier bedienen wordt het wel heel moeilijk voor hem om te scoren”, stelde René Vandereycken vast in Het Nieuwsblad. Antwerp is dan ook grotendeels afhankelijk van Janssen als het gaat om doelpunten maken. “Ze kunnen niet zonder hem.”

Patrick Goots ziet Janssen dan weer worstelen met zichzelf. “Janssen was vorig seizoen vaak de bepalende man in matchen die met het kleinste verschil gewonnen werden. Nu niet. En dat voelt Antwerp”, aldus Goots in Gazet van Antwerpen.

Geen goals en weinig inbreng

Mark van Bommel neemt Vincent Janssen absoluut niets kwalijk. De coach heeft ook vastgesteld dat de ploeg in de voorbije vier wedstrijden heel wat kansen creëerde, maar zelden voor Janssen. “Vaak had hij drie, vier of zelfs vijf rechtstreekse belagers. Een ondankbare taak”, merkte Van Bommel op.

“Dan moet je geduldig blijven en niet te ver terugzakken om de bal toch maar eens te raken.” Antwerp speelde in de voorbije wedstrijden tegen tegenstanders die zich erg defensief opstelden, wat het voor een spits niet gemakkelijk maakt om de ruimte te vinden.

Maar zelfs wanneer Janssen zich liet terugzakken, vielen ook zijn eigen baltoetsen tegen.

Janssen is een erg hardwerkende spits die ook het verschil probeert te maken met zijn arbeidsethos, balvastheid en duelkracht. In het balbezit is hij een cruciaal rustpunt voor zijn ploeg en in het balverlies is hij altijd de eerste verdediger.

Janssen weegt op een verdediging. “Tot op het irritante af”, zei Van Bommel vorig seizoen, die hem als een lastpak voor elke verdediging omschreef. Maar uiteindelijk draait het echter om doelpunten voor een spits, en die ontbreken momenteel bij hem.

Dat was ook het geval aan het begin van het huidige seizoen en in het vorige seizoen, toen de Nederlandse spits telkens zwaar onder vuur kwam te liggen in de media.

De derde periode van droogte

Vincent Janssen begon zijn avontuur bij Antwerp FC vorig seizoen met een reeks van 9 (!) opeenvolgende wedstrijden zonder doelpunt, en dit seizoen begon hij met twee doelpuntloze wedstrijden.

Terugkijkend op de periode aan het begin van dit seizoen, toen hij behoorlijk wat kritiek te verduren kreeg, liet Janssen zich daar niet door uit het veld slaan. “Het irriteerde me niet, maar laat ons eerlijk zijn: ik was twee wedstrijden niet goed en dan wordt er meteen een verhaal gemaakt dat mijn voorbereiding slecht was”, zei Janssen.

“Doe eens ‘effe' rustig dan. Kom op. Een week later schoot ik er drie binnen en werden er al grapjes over gemaakt. ( lachje ) Ik heb er drie minuten met de trainer over gepraat. Hij zei: ‘Vin, maak je niet druk. Laat ze maar lullen.' Klaar.”

Keerpunt tegen RWDM

Na een moeilijke start had Vincent Janssen zich vervolgens herpakt, maar zijn twee gemiste strafschoppen tegen RWD Molenbeek lijken een negatief keerpunt te zijn voor de ervaren spits.

“Het valt op dat die twee gemiste strafschoppen tegen RWDM het vertrouwen van Janssen hebben aangetast”, stelde Patrick Goots deze week vast in Gazet van Antwerpen.

Het komt namelijk zelden voor dat één speler twee strafschoppen mist op 90 minuten tijd. Enkel Mijat Maric (Lokeren), Paul-José Mpoku (Standard) en Bosko Balaban (Club Brugge) slaagden daarin in de laatste twintig jaar in de Jupiler Pro League.

Janssens tweede langste doelpuntendip

Vincent Janssen begon het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League met twee wedstrijden zonder doelpunt en enkele minder overtuigende prestaties, wat leidde tot toenemende externe kritiek.

Mark van Bommel behield altijd het vertrouwen in Janssen, die zichzelf niet liet beïnvloeden door de negatieve berichtgeving in de media. 

Na zijn twee gemiste strafschoppen tegen RWD Molenbeek was het te verwachten dat de externe druk op de spits weer zou toenemen, en die druk op zijn schouders is ondertussen zelfs nog groter geworden na al vier wedstrijden zonder doelpunt.

Alleen in zijn beginperiode bij Antwerp FC bleef Janssen nog langer zonder doelpunt, toen hij negen opeenvolgende wedstrijden niet wist te scoren.

Zal Janssen scoren tegen Shakhtar Donetsk?

Meest recent

Mourinho komt met straffe beschuldiging na nederlaag

De wedstrijd tussen Benfica en Real Madrid was dinsdagavond dé blikvanger in de Champions ...

66
66
Racismerel Vinicius: Real-spelers onthullen exacte woorden

Real Madrid heeft dinsdagavond revanche genomen op Benfica voor de nederlaag van enkele weken ...

70
70
Real moet zwoegen voor zege, baalavond voor Pocognoli

Dinsdagavond stonden er in de Champions League nog drie heenwedstrijden in de play-offs op het ...

21
21
'Anderlecht pakt door: deze naam prioriteit voor TD'

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank, zo bleek zondag nogmaals met de zwakke 0-0 ...

228
228
Benfica-Real stilgelegd: Vinicius stapt van het veld

Drie weken na hun thriller op de slotspeeldag van de league phase staan Benfica en Real Madrid ...

78
78
Simeone zwaar op zijn hoede voor Club: "Complete ploeg"

Vorig seizoen schopte Club Brugge het knap tot de achtste finales van de Champions League. Deze ...

43
43
'Standard baalt: miljoenen zomaar vergooid'

Standard was de voorbije jaren vrijwel altijd op zoek naar extra centen, want de financiële ...

122
122
'Anderlecht denkt ook aan Fransman als nieuwe TD'

Het zijn voor Anderlecht zeer drukke tijden. Er staan grote veranderingen op til bij Paars-Wit, dat ...

107
107
Noa Lang bezorgt Galatasaray topavond tegen Juventus

De openingswedstrijd in de play-offs van de Champions League heeft meteen spektakel opgeleverd. ...

58
58
'Kink in de kabel: Schreuder niet naar Anderlecht?'

Het shockeffect van tussenpaus Jérémy Taravel lijkt al uitgewerkt, en dus hoopt RSC ...

333
333
Antwerp jaagt Gheysens weg: kandidaat-overnemers bekend

Door de nederlaag tegen Westerlo is de top zes ver weg voor Antwerp, dat plots zelfs weer achterom ...

719
719
‘Pijnlijke exit: Anderlecht zet speler brutaal buiten’

Anderlecht wil de kern verder afslanken, maar die operatie loopt niet zoals gepland — en ...

557
557
Commotie bij Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge hoopt zich straks voorbij Atlético Madrid naar de 1/8 finale van de Champions ...

412
412
Anderlecht speelt open kaart: De Cat richting uitgang?

Zowat de enige constante bij RSC Anderlecht dit seizoen zijn de straffe prestaties van Nathan De ...

368
368
Alarm bij Club Brugge: peperdure aankoop ontspoort

Club Brugge betaalde deze zomer een fortuin voor een nieuwe smaakmaker, maar het verhaal heeft meer ...

260
260
'Schreuder als tussenpaus: masterplan Anderlecht onthuld?'

Tenzij zijn huidige werkgever Al-Diriyah nog roet in het eten gooit wordt Alfred Schreuder allicht ...

632
632
Leko vist trio op: Club Brugge maakt CL-selectie bekend

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

269
269
Exit Brusselmans: 'Duistere reden beroert iedereen'

Herman Brusselmans was jarenlang een vertrouwd gezicht in meerdere televisie-programma's. Zijn ...

90
90
Harde hand Hayen bij KRC Genk onthuld: "Strenge regels"

Nicky Hayen heeft van KRC Genk weer een Play-Off 1-kandidaat gemaakt. De oefenmeester werd ...

327
327
Antwerp hoort schorsingsvoorstel Tsunashima na Anderlecht

Royal Antwerp FC ging in de terugwedstrijd van de halve finale van de beker met 0-4 onderuit tegen ...

89
89
'Zeven clubs kloppen aan bij Anderlecht: 20 miljoen'

Terwijl RSC Anderlecht achter de schermen nog bezig is de staf te vormen, zijn andere clubs al bezig ...

458
458
Antwerp-trio afgemaakt: “Zij gaan mee kopje onder”

Royal Antwerp FC incasseerde de afgelopen weken heel wat uppercuts. Eerst was er de uitschakeling in ...

216
216
Club Brugge opgelet: zwakte én sterkte Atlético blootgelegd

Club Brugge bekampt in de tussenronde van de Champions League Atlético Madrid. De formatie ...

77
77
Spectaculaire comeback Neuer? Doelman zet puntjes op de i

Manuel Neuer zal de geschiedenisboeken ingaan als één van de beste doelmannen ooit. De ...

49
49
Leko verbaast met aanpak: “Een draw is géén goed resultaat”

Club Brugge hoopt in de Champions League te verrassen. In de tussenronde wacht het Atlético ...

77
77

Meer sportnieuws