Antwerp in rep en roer: schokkende inzinking bij topspeler

513
Antwerp in rep en roer: schokkende inzinking bij topspeler

De druk op Vincent Janssen neemt stevig toe: de Nederlandse spits heeft nu al vier opeenvolgende wedstrijden geen doelpunt weten te scoren voor Antwerp FC.

Vorig seizoen begon hij op de Bosuil met een lange reeks van 9 (!) wedstrijden zonder doelpunt, en ook dit seizoen begon hij met twee doelpuntloze wedstrijden.

Elke keer dat Janssen in een doelpuntendip verkeerde, kreeg hij behoorlijk wat kritiek te verduren, en ook nu wordt er weer in de richting van de Antwerpse aanvalsleider gekeken.

LEES OOK: Zware taak Antwerp-bestuur na 'aderlating Vandenhaute'

Janssen wordt amper in stelling gebracht …

Antwerp FC heeft de laatste vier wedstrijden geen enkel doelpunt weten te maken, en dan wordt er onvermijdelijk gekeken naar Vincent Janssen (29). De Nederlandse spits wordt gezien als de man die voor de doelpunten moet zorgen bij de Great Old, maar hij bevindt zich duidelijk in een moeilijke periode.

Gedurende de afgelopen vier wedstrijden werd Janssen nauwelijks in stelling gebracht door zijn ploegmaats om te scoren. Alleen tegen RWD Molenbeek was hij gevaarlijk voor het doel, met 1,58 expected goals.

In de matchen tegen FC Barcelona, AA Gent en KV Mechelen bedroeg dit gecombineerd slechts 0,1 expected goal.

… Maar worstelt ook met zichzelf

Vincent Janssen wordt te weinig aangespeeld door de flankspelers, die niet veel kansen creëren of dreiging vormen.

“Janssen werkt heel hard, maar als ze hem niet op de juiste manier bedienen wordt het wel heel moeilijk voor hem om te scoren”, stelde René Vandereycken vast in Het Nieuwsblad. Antwerp is dan ook grotendeels afhankelijk van Janssen als het gaat om doelpunten maken. “Ze kunnen niet zonder hem.”

Patrick Goots ziet Janssen dan weer worstelen met zichzelf. “Janssen was vorig seizoen vaak de bepalende man in matchen die met het kleinste verschil gewonnen werden. Nu niet. En dat voelt Antwerp”, aldus Goots in Gazet van Antwerpen.

Geen goals en weinig inbreng

Mark van Bommel neemt Vincent Janssen absoluut niets kwalijk. De coach heeft ook vastgesteld dat de ploeg in de voorbije vier wedstrijden heel wat kansen creëerde, maar zelden voor Janssen. “Vaak had hij drie, vier of zelfs vijf rechtstreekse belagers. Een ondankbare taak”, merkte Van Bommel op.

“Dan moet je geduldig blijven en niet te ver terugzakken om de bal toch maar eens te raken.” Antwerp speelde in de voorbije wedstrijden tegen tegenstanders die zich erg defensief opstelden, wat het voor een spits niet gemakkelijk maakt om de ruimte te vinden.

Maar zelfs wanneer Janssen zich liet terugzakken, vielen ook zijn eigen baltoetsen tegen.

Janssen is een erg hardwerkende spits die ook het verschil probeert te maken met zijn arbeidsethos, balvastheid en duelkracht. In het balbezit is hij een cruciaal rustpunt voor zijn ploeg en in het balverlies is hij altijd de eerste verdediger.

Janssen weegt op een verdediging. “Tot op het irritante af”, zei Van Bommel vorig seizoen, die hem als een lastpak voor elke verdediging omschreef. Maar uiteindelijk draait het echter om doelpunten voor een spits, en die ontbreken momenteel bij hem.

Dat was ook het geval aan het begin van het huidige seizoen en in het vorige seizoen, toen de Nederlandse spits telkens zwaar onder vuur kwam te liggen in de media.

De derde periode van droogte

Vincent Janssen begon zijn avontuur bij Antwerp FC vorig seizoen met een reeks van 9 (!) opeenvolgende wedstrijden zonder doelpunt, en dit seizoen begon hij met twee doelpuntloze wedstrijden.

Terugkijkend op de periode aan het begin van dit seizoen, toen hij behoorlijk wat kritiek te verduren kreeg, liet Janssen zich daar niet door uit het veld slaan. “Het irriteerde me niet, maar laat ons eerlijk zijn: ik was twee wedstrijden niet goed en dan wordt er meteen een verhaal gemaakt dat mijn voorbereiding slecht was”, zei Janssen.

“Doe eens ‘effe' rustig dan. Kom op. Een week later schoot ik er drie binnen en werden er al grapjes over gemaakt. ( lachje ) Ik heb er drie minuten met de trainer over gepraat. Hij zei: ‘Vin, maak je niet druk. Laat ze maar lullen.' Klaar.”

Keerpunt tegen RWDM

Na een moeilijke start had Vincent Janssen zich vervolgens herpakt, maar zijn twee gemiste strafschoppen tegen RWD Molenbeek lijken een negatief keerpunt te zijn voor de ervaren spits.

“Het valt op dat die twee gemiste strafschoppen tegen RWDM het vertrouwen van Janssen hebben aangetast”, stelde Patrick Goots deze week vast in Gazet van Antwerpen.

Het komt namelijk zelden voor dat één speler twee strafschoppen mist op 90 minuten tijd. Enkel Mijat Maric (Lokeren), Paul-José Mpoku (Standard) en Bosko Balaban (Club Brugge) slaagden daarin in de laatste twintig jaar in de Jupiler Pro League.

Janssens tweede langste doelpuntendip

Vincent Janssen begon het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League met twee wedstrijden zonder doelpunt en enkele minder overtuigende prestaties, wat leidde tot toenemende externe kritiek.

Mark van Bommel behield altijd het vertrouwen in Janssen, die zichzelf niet liet beïnvloeden door de negatieve berichtgeving in de media. 

Na zijn twee gemiste strafschoppen tegen RWD Molenbeek was het te verwachten dat de externe druk op de spits weer zou toenemen, en die druk op zijn schouders is ondertussen zelfs nog groter geworden na al vier wedstrijden zonder doelpunt.

Alleen in zijn beginperiode bij Antwerp FC bleef Janssen nog langer zonder doelpunt, toen hij negen opeenvolgende wedstrijden niet wist te scoren.

Zal Janssen scoren tegen Shakhtar Donetsk?

Meest recent

Kane heeft duidelijke transferboodschap voor Kompany

Afgelopen transferperiode werd Harry Kane verschillende keren genoemd bij een vertrek bij Bayern ...

0
0
De Bruyne foetert bij Napoli: mentale test voor Rode Duivel

Kevin De Bruyne stond in de Champions League eindelijk nog eens in de basis bij Napoli. Tegen ...

9
9
'Club begint bouwwerken: Cercle moet ingrijpen'

Bij Club Brugge jubelen ze dezer dagen, want zij kunnen eindelijk beginnen aan de bouw van hun ...

66
66
Rode Duivels zien weer een talent door de vingers glippen

Sinds zijn aanstelling als technisch directeur van de KBVB moest Vincent Mannaert al heel wat werk ...

44
44
Plotwending tussen Lukaku en Anderlecht in de maak?

Voor Romelu Lukaku begon de Champions League niet geweldig. Zijn Fenerbahçe raakte ...

191
191
Wéér FIFA-hetze: Marokko en Spanje in clinch over WK-finale

De laatste weken stormt het stevig bij de FIFA. Daar wankelt de stoel van voorzitter Gianni ...

113
113
'Van Gucht en VTM clashen: “Vuilbak gaat open'

Ruben Van Gucht lijkt nog lang niet klaar met de gebeurtenissen die zich achter de schermen hebben ...

114
114
Enorm probleem voor promotiedroom Beerschot? "Dat mis ik"

In de Challenger Pro League zijn we komend weekend ook al toe aan de vijfde speeldag. Die wordt ...

126
126
Euvrard gooit straffe ambitie Standard op tafel

Het seizoen in de Jupiler Pro League is nog maar vijf speeldagen ver, maar stilaan kunnen we toch al ...

121
121
Tielemans doet United-icoon watertanden: "Hij is een baller"

Manchester United heeft zijn terugkeer in de Champions League donderdagavond gevierd met een ...

81
81
‘Courtois werkt nóg een Rode Duivel buiten’

De komende maanden krijgt een nieuwe doelman zijn grote kans bij de Rode Duivels. Alleen dreigt ...

461
461
Theate komt met verklaring voor zeer verrassende transfer

Heel wat Rode Duivels versierden in het slot van de zomermercato nog een transfer. Eén van de ...

36
36
Union krijgt concurrentie: "Zelfde vijver, maar minder geld"

Union was de voorbije jaren hét succesverhaal van de Belgische voetbalwereld. De Brusselaars ...

109
109
Sibierski legt uit waarom Anderlecht paste voor megatransfer

Anderlecht heeft een zeer drukke mercato aan de rug. Zeker in de slotweek was sportief directeur ...

429
429
Kompany spreekt heldere CL-ambitie met Bayern uit

Bayern München heeft donderdagavond zijn start in de Champions League alvast niet gemist. Het ...

68
68
Nieuwe ambities Anderlecht: Club en Union krijgen waarschuwing

Het is straks alweer tien jaar (!) geleden dat RSC Anderlecht nog een prijs won. En dus werd in het ...

349
349
Circus bij Fener: coach stapt op vlak na match, voorzitter weigert

Fenerbahçe speelde donderdag 1-1-gelijk tegen AS Roma in de Champions League. Het echte ...

110
110
Miljoenenaankoop gooit ruiten in bij Club: "Scheelt iets aan"

Club Brugge wist de voorbije seizoenen gouden zaken te doen op de mercato. Maar niet alle transfers ...

818
818
UCL: Bayern deelt pak slaag uit; puike assist Tielemans

De laatste matchen van de openingsspeeldag in de Champions League zitten erop. Het Bayern ...

87
87
Sibierski geeft genadeloze boodschap aan Stroeykens

RSC Anderlecht haalde tijdens de voorbije transferperiode niet enkele heel wat versek krachten in ...

352
352
'Club Brugge weet hoe laat het is: miljoenenbod in januari'

Club Brugge wist in de zomermercato opnieuw een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

359
359
Cercle haalt slag thuis: international tekent transfervrij

Met 2 op 15 is Cercle Brugge niet bepaald goed aan het nieuwe seizoen begonnen. En dus besloot de ...

134
134
Zware taak Antwerp-bestuur na 'aderlating Vandenhaute'

Groot nieuws woensdagvoormiddag van op de Bosuil. Zo kondigde Marc Overmars aan dat hij per direct ...

560
560
Van Bommel grijnst: De Cuyper imponeert na metamorfose

Bondscoach Mark van Bommel maakt binnen een dikke week zijn eerste selectie bij de Rode Duivels ...

296
296
UCL: Lukaku niet voorbij ex-club; PSV blijft steken op punt

Donderdagavond worden de resterende matchen van de openingsspeeldag in de Champions League ...

50
50

Meer sportnieuws