Antwerp in rep en roer: schokkende inzinking bij topspeler

door
Antwerp in rep en roer: schokkende inzinking bij topspeler

De druk op Vincent Janssen neemt stevig toe: de Nederlandse spits heeft nu al vier opeenvolgende wedstrijden geen doelpunt weten te scoren voor Antwerp FC.

Vorig seizoen begon hij op de Bosuil met een lange reeks van 9 (!) wedstrijden zonder doelpunt, en ook dit seizoen begon hij met twee doelpuntloze wedstrijden.

Elke keer dat Janssen in een doelpuntendip verkeerde, kreeg hij behoorlijk wat kritiek te verduren, en ook nu wordt er weer in de richting van de Antwerpse aanvalsleider gekeken.

LEES OOK: 'Janssen schokt iedereen met toekomstkeuze'

Janssen wordt amper in stelling gebracht …

Antwerp FC heeft de laatste vier wedstrijden geen enkel doelpunt weten te maken, en dan wordt er onvermijdelijk gekeken naar Vincent Janssen (29). De Nederlandse spits wordt gezien als de man die voor de doelpunten moet zorgen bij de Great Old, maar hij bevindt zich duidelijk in een moeilijke periode.

Gedurende de afgelopen vier wedstrijden werd Janssen nauwelijks in stelling gebracht door zijn ploegmaats om te scoren. Alleen tegen RWD Molenbeek was hij gevaarlijk voor het doel, met 1,58 expected goals.

In de matchen tegen FC Barcelona, AA Gent en KV Mechelen bedroeg dit gecombineerd slechts 0,1 expected goal.

… Maar worstelt ook met zichzelf

Vincent Janssen wordt te weinig aangespeeld door de flankspelers, die niet veel kansen creëren of dreiging vormen.

“Janssen werkt heel hard, maar als ze hem niet op de juiste manier bedienen wordt het wel heel moeilijk voor hem om te scoren”, stelde René Vandereycken vast in Het Nieuwsblad. Antwerp is dan ook grotendeels afhankelijk van Janssen als het gaat om doelpunten maken. “Ze kunnen niet zonder hem.”

Patrick Goots ziet Janssen dan weer worstelen met zichzelf. “Janssen was vorig seizoen vaak de bepalende man in matchen die met het kleinste verschil gewonnen werden. Nu niet. En dat voelt Antwerp”, aldus Goots in Gazet van Antwerpen.

Geen goals en weinig inbreng

Mark van Bommel neemt Vincent Janssen absoluut niets kwalijk. De coach heeft ook vastgesteld dat de ploeg in de voorbije vier wedstrijden heel wat kansen creëerde, maar zelden voor Janssen. “Vaak had hij drie, vier of zelfs vijf rechtstreekse belagers. Een ondankbare taak”, merkte Van Bommel op.

“Dan moet je geduldig blijven en niet te ver terugzakken om de bal toch maar eens te raken.” Antwerp speelde in de voorbije wedstrijden tegen tegenstanders die zich erg defensief opstelden, wat het voor een spits niet gemakkelijk maakt om de ruimte te vinden.

Maar zelfs wanneer Janssen zich liet terugzakken, vielen ook zijn eigen baltoetsen tegen.

Janssen is een erg hardwerkende spits die ook het verschil probeert te maken met zijn arbeidsethos, balvastheid en duelkracht. In het balbezit is hij een cruciaal rustpunt voor zijn ploeg en in het balverlies is hij altijd de eerste verdediger.

Janssen weegt op een verdediging. “Tot op het irritante af”, zei Van Bommel vorig seizoen, die hem als een lastpak voor elke verdediging omschreef. Maar uiteindelijk draait het echter om doelpunten voor een spits, en die ontbreken momenteel bij hem.

Dat was ook het geval aan het begin van het huidige seizoen en in het vorige seizoen, toen de Nederlandse spits telkens zwaar onder vuur kwam te liggen in de media.

De derde periode van droogte

Vincent Janssen begon zijn avontuur bij Antwerp FC vorig seizoen met een reeks van 9 (!) opeenvolgende wedstrijden zonder doelpunt, en dit seizoen begon hij met twee doelpuntloze wedstrijden.

Terugkijkend op de periode aan het begin van dit seizoen, toen hij behoorlijk wat kritiek te verduren kreeg, liet Janssen zich daar niet door uit het veld slaan. “Het irriteerde me niet, maar laat ons eerlijk zijn: ik was twee wedstrijden niet goed en dan wordt er meteen een verhaal gemaakt dat mijn voorbereiding slecht was”, zei Janssen.

“Doe eens ‘effe' rustig dan. Kom op. Een week later schoot ik er drie binnen en werden er al grapjes over gemaakt. ( lachje ) Ik heb er drie minuten met de trainer over gepraat. Hij zei: ‘Vin, maak je niet druk. Laat ze maar lullen.' Klaar.”

Keerpunt tegen RWDM

Na een moeilijke start had Vincent Janssen zich vervolgens herpakt, maar zijn twee gemiste strafschoppen tegen RWD Molenbeek lijken een negatief keerpunt te zijn voor de ervaren spits.

“Het valt op dat die twee gemiste strafschoppen tegen RWDM het vertrouwen van Janssen hebben aangetast”, stelde Patrick Goots deze week vast in Gazet van Antwerpen.

Het komt namelijk zelden voor dat één speler twee strafschoppen mist op 90 minuten tijd. Enkel Mijat Maric (Lokeren), Paul-José Mpoku (Standard) en Bosko Balaban (Club Brugge) slaagden daarin in de laatste twintig jaar in de Jupiler Pro League.

Janssens tweede langste doelpuntendip

Vincent Janssen begon het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League met twee wedstrijden zonder doelpunt en enkele minder overtuigende prestaties, wat leidde tot toenemende externe kritiek.

Mark van Bommel behield altijd het vertrouwen in Janssen, die zichzelf niet liet beïnvloeden door de negatieve berichtgeving in de media. 

Na zijn twee gemiste strafschoppen tegen RWD Molenbeek was het te verwachten dat de externe druk op de spits weer zou toenemen, en die druk op zijn schouders is ondertussen zelfs nog groter geworden na al vier wedstrijden zonder doelpunt.

Alleen in zijn beginperiode bij Antwerp FC bleef Janssen nog langer zonder doelpunt, toen hij negen opeenvolgende wedstrijden niet wist te scoren.

Zal Janssen scoren tegen Shakhtar Donetsk?

Meest recent

Lyon stunt bij PSG: Franse titelstrijd weer razend spannend

Niet alleen in de Premier League is de titelstrijd zondag weer razend spannend geworden. Ook in ...

1
1
Hubert slaat titelkoorts meteen neer bij Union

Een tweede landstitel op rij lonkt alsmaar meer op Union. De Brusselaars prijken al maandenlang aan ...

3
3
Vermant ontsnapt meteen: dit vindt Lardot

Club Brugge heeft zondag zware averij opgelopen in de titelstrijd, want het ging in de topper met ...

59
59
Titel binnen, nu treble? Kompany blikt vooruit

Bayern München mocht zondag de champagne- of bierflessen al laten knallen. Het kroonde zich op ...

17
17
Dé grote verrassing bij Club: "Tevreden? Ja en nee"

Club Brugge heeft zondag een mokerslag gekregen in de titelstrijd. Het ging onderuit in de kraker ...

85
85
Titelstrijd beslist? Dit denken ze bij Club en Union

Het was zondagavond uitkijken naar de kraker tussen Union en Club Brugge. Het was uiteindelijk de ...

264
264
Essevee zadelt La Louvière met nieuwe sportieve kater op

Zulte Waregem is goed op weg om toch nog iets te maken van de (overbodige) degradatie PO's. Essevee ...

38
38
Club Brugge-fans spreken schande: grote zondebok aangeduid

Club Brugge heeft zondagavond een mokerslag opgelopen binnen de titelstrijd. Op het veld van directe ...

408
408
Pandoering in Nederlandse bekerfinale, Pocognoli vloekt

Slechts enkele dagen na de Europese uitschakeling, heeft AZ Alkmaar beslag gelegd op de KNVB-beker. ...

82
82
Club met rug tegen de muur: Union deelt mokerslag uit

Is Union op weg naar een nieuwe landstitel, en dreigt opnieuw een deceptie voor Club? Het team van ...

203
203
Vrancken streng na 1 op 15: "Hij moet gewoon beter doen"

STVV heeft een onvergetelijk seizoen achter de rug, maar met de eindmeet in zicht begint de motor te ...

85
85
‘Club Brugge wil toeslaan: superspits met monsterstats’

Club Brugge kijkt rond voor extra vuur voorin en is daarbij uitgekomen bij een jonge spits met ...

446
446
Kaiser Kompany II: Bayern kampioen na nieuwe vierklapper

Vincent Kompany heeft zondagavond zijn tweede landstitel veroverd als hoofdcoach van Bayern ...

162
162
City breekt Arsenal: pareltje Cherki doet titelstrijd kantelen

De Engelse titelstrijd stevent af op een zinderende ontknoping. Manchester City won zondagavond ...

62
62
VAR-geluk voor Club? Analisten fileren afgekeurde goal Union

In de Champions' Play-Offs werd zondagavond de titelkraker tussen Union SG en Club Brugge afgewerkt. ...

306
306
Gent-fans spuwen titularis uit: scherp statement De Mil

AA Gent blijft ook na drie speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. ...

266
266
'PSG nóg sterker: nieuwe smaakmaker naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain is andermaal bezig aan een puik seizoen en blijf goed in de running om zichzelf ...

147
147
Vanaken naast basiself in titelkraker: Leko geeft verklaring

Club Brugge wil zondagavond beslagen leggen op de leidersplaats in de Champions' Play-Offs. Daarvoor ...

168
168
Beslissing in Play-Downs: zware nederlaag doet Dender das om

Na amper drie speeldagen in de beslissing in de Relegation Play-Offs al gevallen. Zo is FCV Dender ...

113
113
Enorme verrassing: Vanaken op bank in grote titelclash

De strijd om het kampioenschap in de Jupiler Pro League bereikt zondagavond een eerste kookpunt. Zo ...

198
198
In extremis vreugde-uitbarsting Liverpool, Milan weer tweede

In de Premier League ligt de strijd om de Champions League-tickets stilaan in een beslissende plooi. ...

22
22
Verschaeren druipt af: Boeckx verklaart opvallende wissel

Door de blessure van Mario Stroeykens, mocht Yari Verschaeren zaterdagavond al snel invallend bij ...

394
394
'Met bonus van 13 miljoen: zomerse topaanwinst voor Club'

Terwijl Ivan Leko en zijn troepen volop strijden om het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

451
451
Miljoenenaankoop Genk in vergeetput: bliksemvertrek dreigt

KRC Genk boekte zaterdagavond een belangrijke overwinning op het veld van KVC Westerlo. Naast ...

455
455
Dankzij VAR en Roef: Gent en STVV blijven zegeloos in PO's

Na drie speeldagen blijven AA Gent en STVV nog steeds zonder overwinning achter in de Champions' ...

81
81

Meer sportnieuws