TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht tast diep in de buidel, schoktransfer bij Bayern'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht tast diep in de buidel, schoktransfer bij Bayern'

De zomermercato is inmiddels gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de voorbereidingen op hun plannen tijdens de komende transferperiodes. Het blijft dan ook nieuwtjes en geruchten regenen. VoetbalNieuws verzamelt het belangrijkste daarvan dagelijks in dit Transferuurtje.

LEES OOK: Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

Jupiler Pro League

Jesper Fredberg wist Mario Stroeykens te overtuigen van het sportieve project dat voor hem uitgestippeld ligt bij RSCA Anderlecht, hoewel hij daar tegenwoordig iets minder aan bod komt. Daarom duurde het ook zo lang om de aarzelende aanvaller te overhalen. Nochtans bleek Anderlecht volgens La Dernière Heure bereid om "een grote financiële inspanning" te leveren. Uiteindelijk haalde het haar slag op die manier toch nog thuis.

De selectie van coach Hein Vanhaezebrouck is in de breedte erg smal bij AA Gent. Die beperkte kern kan in januari zelfs leiden tot een absoluut noodscenario. Bij Het Nieuwsblad wijst men er immers op dat dan de Africa Cup en de Asian Cup op ongeveer hetzelfde moment gespeeld worden. En dus kan Gent in principe een pak internationals kwijt raken. Volgens HNB is de kans dan ook reëel dat Gent tijdens de komende mercato zal uitpakken met een aantal 'winterkoopjes', al zal de sportieve leiding dan wel snel moeten handelen.

Buitenland

Bayern München zit in defensieve nood en plant daardoor een verrassende zet, want het lijkt erop dat Jérôme Boateng gaat terugkeren. De Duitser speelde de voorbije twee seizoenen voor Olympique Lyon, maar daar werd zijn contract niet verlengd en dus is hij nu een vrije speler. De voorbije dagen trainde Boateng al mee en sportief directeur Christoph Freund bevestigt dat een transfer eraan komt.

Een van de meest talentvolle spelers in Brazilië is ongetwijfeld Gabriel Moscardo, die bij Corinthians heel wat lof oogst. Het is dan ook niet verwonderlijk te noemen dat Moscardo ondertussen al op de verlanglijst staat van tal van Europese topclubs. Volgens Fichajes zijn FC Barcelona en Chelsea momenteel de meest concrete pistes. De Blues zouden evenwel in polepositie liggen.

Luka Modric zou volgens Sky-reporter Florian Plettenberg een spraakmakend duo kunnen gaan vormen met Lionel Messi. Co-eigenaar David Beckham zou de Kroaat dolgraag naar Inter Miami halen, ook al zou dat maar voor één seizoen zijn.

Moet Stroeykens meer kansen krijgen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

95
95
'Van Bommel eindelijk weer aan de slag bij deze topclub'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

7
7
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

11
11
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

28
28
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

125
125
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

982
982
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

112
112
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

32
32
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

108
108
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

216
216
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

57
57
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

109
109
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

46
46
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

38
38
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

152
152
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

77
77
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

289
289
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

67
67
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

80
80
Liverpool en Chelsea verwennen fans met ouderwetse partij

In de Premier League namen Liverpool en Chelsea het tegen elkaar op. De twee ploegen kennen een ...

19
19
Lommel SK klaar voor epische strijd: "Hiervoor doe je het"

Lommel SK staat voor een heel belangrijk duel tegen Beerschot. In de terugmatch van de finale van de ...

87
87
'PSV neemt beslissing over Antwerp-huurling Babadi'

De afgelopen transferperiodes van Royal Antwerp FC waren niet bepaald een succes. Dat is nog zacht ...

84
84
Euvrard waarschuwt Genk en Westerlo: "Ik voelde het"

Standard won verdiend met 2-1 van OH Leuven en staat zo aan de leiding in de Europe Play-Offs. Zij ...

114
114
Sonck over Verschaeren: "Zet hem bij Club Brugge..."

Club Brugge was twee keer véél te sterk voor RSC Anderlecht in deze PO's. Ze scoorden ...

519
519
Jan Mulder ziet emotioneelste club volledig ontploffen

De terugkeer van Schalke 04 naar de Bundesliga zorgde vorig weekend voor taferelen die perfect ...

40
40
Hubert krijgt héél goed nieuws bij Union SG

Union SG moet winnen van KV Mechelen, anders lijkt het titel vaarwel te mogen zeggen. Trainer David ...

91
91

Meer sportnieuws