De Bleeckere verschaft duidelijkheid na tumultueuze RWDM-Union

door
De Bleeckere verschaft duidelijkheid na tumultueuze RWDM-Union

Tijdens de voorbije week werd er heel wat gevoetbald in ons land. Naast de negende speeldag tijdens het afgelopen weekend werden er ook tijdens de week enkele partijen gespeeld. Zo haalde Union bijvoorbeeld een partij in nadat ze de stadsderby verlegd zagen worden vanwege Europese verplichtingen. Een zinderende derby eindigde uiteindelijk in 2-3 voor de bezoekers van Alexander Blessin. 

De Brusselse stadsderby lokte vooraf heel wat commotie uit. Zo waren er daags voor de partij rellen in de Brusselse binnenstad, en werd er gevreesd voor hetzelfde scenario in het Edmon Machten Stadion. Die vrees bleek echter onterecht, want al bij al verliep de partij vrij rustig. Na een zinderende eerste helft stond het al 2-2.

In de tweede helft bleven de doelpunten uit tot in de allerlaatste seconde van de wedstrijd. Loïc Lapoussin schoot Union in het slot voorbij RWDM, en bracht de bezoekende fans in extase. Toch was er achteraf nog heel wat te doen over enkele scheidsrechterlijke beslissingen. Zo keurde de scheidsrechter een doelpunt van Nilsson (al dan niet over de lijn) goed, en werd een treffer van Castro-Montes afgekeurd door de VAR. 

LEES OOK: Van Holsbeeck duikt weer op: opvallende comeback

De Bleeckere verschaft uitleg

Frank De Bleecker nam vandaag de tijd om tekst en uitleg te verschaffen bij de discutabele fases. Over het goedgekeurde doelpunt van Nilsson is de voormalige scheidsrechter duidelijk. "Helaas is er nooit duidelijkheid bij dit soort fases zonder doellijntechnologie. We moeten dus voort gaan op de menselijke beslissing van de scheids- en grensrechter bij deze. Zelfs op de beelden kunnen we nadien nog niet zien of die bal ook daadwerkelijk over de lijn was", klinkt het bij De Bleeckere. 

Het doelpunt van Castro-Montes werd dan weer afgekeurd na vermeend buitenspel van de flankspeler. Achteraf was er wel heel wat verbazing na het trekken van de buitenspellijn. Deze ging namelijk door de bal in plaats van voor de bal. "Het is normaal dat die lijn door de bal wordt getrokken. Er moet namelijk gekeken worden of Castro-Montes voor de bal staat of niet. Dit is bij deze het geval, en het is dus nipt buitenspel", besluit de voormalige scheidsrechter. 

Duidelijke uitleg van De Bleeckere?

Meest recent

Club Brugge wrijft zich in handen met 'nieuwe Karetsas'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge spelers richting de Europese topcompetities te ...

9
9
Afkeer voor Anderlecht? Vanderbiest spreekt eerlijke taal

In de Champions' Play-Offs staat zaterdagavond een interessante duel op het programma. Zo strijden ...

36
36
UEL/UECL: Nederlands verhaal over, Genk-killer stuift door

De eerste halve finalisten in de Europa en Conference League zijn bekend. Zo wist SC Freiburg na KRC ...

30
30
Furieus Barça legt wéér klacht neer na UCL-uitschakeling

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League ondanks een 1-2-zege op het veld van ...

66
66
Lukaku verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Romelu Lukaku dreigt in Italië opnieuw het middelpunt te worden van een transferstorm. Door de ...

313
313
AA Gent stoomt door: aanvaller tekent tot 2029

AA Gent strijdt momenteel nog volop in de Champions' Play-Offs voor een Europees ticket. Ondertussen ...

19
19
Blikvangers PO's: nieuwe leiders én degradatie-beslissing?

De derde speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur en het belooft weer ...

61
61
Eddy Merckx bezorgt voetbalfans enorme krop in de keel

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De wielerlegende kreeg te maken met tal van ...

69
69
'Eerste zomertransfer Club Brugge: contract van vijf jaar'

Club Brugge zal er in de komende weken alles aan doen om de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis ...

435
435
Kop rolt bij Real: eerste slachtoffer na Bayern-drama'

Real Madrid zal ook dit seizoen de Champions League niet winnen. De recordhouder werd woensdag uit ...

353
353
'Club Benzema greep ondanks miljoenenbod naast RSCA-pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze het seizoen nog goed te eindigen. Paars-Wit wil nog voor de derde plaats ...

127
127
Cercle Brugge slaat toe met drie contractverlengingen

Cercle Brugge kent een zeer rustig einde van het seizoen nu het behoud zeker is. De Bruggelingen ...

39
39
KRC Genk raast door met volgend contract

Bij KRC Genk blijven ze werk maken van de toekomst. De Limburgers willen ook de komende jaren ...

98
98
'AA Gent bereikt akkoord: toptransfer in de maak'

Na een magere één op zes hoopt AA Gent zijn blazoen in de play-offs op te schonen ...

104
104
'Goudmijn voor Club Brugge: succesformule ontleed'

De sportieve hoogconjunctuur bij Club Brugge gaat al jaren hand in hand gepaard met een alsmaar ...

354
354
Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Volgende week staat de eerste midweekspeeldag van de play-offs op het programma, maar eerst moet ...

251
251
'Anderlecht kruist vingers: winst op trio flops?'

RSC Anderlecht gaat straks andermaal een drukke zomer tegemoet. Vooral op uitgaand vlak ligt er ...

353
353
'Jackers buitenspel: Club Brugge all-in voor nummer 1'

Zondag hoopt Club Brugge haasje-over te doen met Union. Om iets te rapen op het veld van de koploper ...

465
465
Van Basten slaat alarm: "Ze is bezeten door de duivel"

Nederland is momenteel in de ban van een bizar schandaal. Voetbalicoon Marco Van Basten krijgt ...

50
50
Man City bevestigt: icoon verlaat de club

Bij Manchester City zetten ze de laatste jaren een verjongingsoperatie in en die gaat onverminderd ...

59
59
Essevee mag dromen van nieuwe miljoenentransfer

Zulte Waregem speelt ook volgend seizoen nog in de Jupiler Pro League. De West-Vlamingen verzekerden ...

281
281
'Kassa kassa voor Genk: bod van 21 miljoen'

Voor KRC Genk is het al bij al een ontgoochelend seizoen, want de Limburgers grepen naast de top ...

336
336
Vreven hakt knoop over toekomst bij Lokeren door

Komend weekend staat in de Challenger Pro League de laatste speeldag van de reguliere competitie ...

49
49
Cercle Brugge weer langs de kassa voor flop?

Cercle Brugge verzekerde zich vorig weekend van het behoud in de Jupiler Pro League na alweer een ...

147
147
'Union dreigt miljoenentransfer mis te lopen'

Union kan zowaar nog de titel van vorig seizoen overtreffen. Het werkte al een zeer knappe campagne ...

73
73

Meer sportnieuws