Anderlecht krijgt behoorlijk wat gedonder met Hazard

845
Anderlecht krijgt behoorlijk wat gedonder met Hazard

Anderlecht hoopte dat Thorgan Hazard een onmiddellijke impact kon maken op de ploeg, maar tot nog toe heeft de aanvaller nog niet kunnen overtuigen.

De uitdagingen waar Hazard mee te kampen krijgt zijn legio: een gebrek aan fysiek en wedstrijdritme, het aanpassen aan de tactische aanpak van Brian Riemer, en de ontbrekende automatismen met zijn nieuwe ploegmaats.

LEES OOK: Esposito (ex-Anderlecht) onder de loep: “Een zwaktebod”

Direct rendement: Hazard wil Alderweireld achterna

Hoewel Thorgan Hazard (30) in de vorige zomermercato arriveerde bij Anderlecht met nauwelijks speelminuten in de benen, werd er direct rendement verwacht van deze toptransfer.

De 47-voudige Rode Duivel had natuurlijk zelf ook de wens om direct zijn stempel te drukken in het Lotto Park. “Ik hoop hier te kunnen doen wat Toby Alderweireld bij Antwerp deed”, liet hij namelijk optekenen tijdens zijn eerste interview als speler van Anderlecht.

Sporting trok zich alvast op door het feit dat Hazard in de tweede helft van het vorige seizoen direct beslissend was tijdens zijn huurperiode bij PSV Eindhoven. Hij scoorde meteen een doelpunt in de topwedstrijd tegen Feyenoord, en in zijn tweede optreden voor de Nederlandse club gaf hij een assist.

Hazard heeft afgelopen zomer een contract voor drie seizoenen ondertekend, met de optie voor nog een extra jaar, en hij krijgt bij Anderlecht meer tijd en ruimte om te presteren in vergelijking met zijn uitleenperiode van zes maanden bij PSV Eindhoven.

Tot nu toe heeft Hazard drie wedstrijden voor Anderlecht gespeeld, waarin hij in totaal 167 minuten heeft afgewerkt, verdeeld over twee basisplaatsen en één invalbeurt. Hoewel hij tot nu toe nog niet helemaal heeft kunnen overtuigen, is er wel enige vooruitgang te zien in zijn prestaties.

Zoeken naar positie en automatismen

Thorgan Hazard maakte een tamelijk onopvallend debuut voor Anderlecht in de uitwedstrijd tegen KV Kortrijk, waar hij 42 minuten mocht invallen. Zijn eerste basisplaats volgde in het duel tegen Club Brugge, wat tevens zijn eerste keer was sinds 11 februari (toen nog bij PSV Eindhoven).

Tijdens de Klassieker tegen Club Brugge was duidelijk te zien dat Hazard nog niet in topvorm verkeerde. Zo miste hij onder andere een grote kans, toen hij vrij voor het doel stond en de bal naast het doel van Simon Mignolet mikte.

Ondanks zijn vrije rol leek Hazard nog te zoeken naar zijn positie en naar de automatismen met zijn medespelers. Het is duidelijk dat Hazard nog wedstrijdritme mist om het verschil te kunnen maken, en er zijn ook vragen over zijn positie op het veld.

Tegen KV Kortrijk speelde hij vanaf de rechterflank, terwijl hij tegen Club Brugge en KAS Eupen meer vanaf de linkerkant naar het centrum neigde.

Sommige media en analisten hebben gesuggereerd dat Hazard beter tot zijn recht zou kunnen komen als een pure nummer tien, maar deze positie lijkt niet te passen in het speelplan van Brian Riemer.

“Wat zouden wij hem graag eens in het hart van de ploeg zien als draaischijf”, beaamde Het Nieuwsblad. “Maar onze visie strookt niet met Riemers kijk op de zaak. Hij laat Hazard liever zwerven over het veld vanaf de linkerkant.”

Proberen te pieken naar topniveau

Het zal ongetwijfeld nog enkele weken duren voordat Thorgan Hazard zijn beste vorm terugvindt. Gelukkig heeft hij het voordeel van het ontbreken van Europees voetbal, waardoor hij tijdens de week veel tijd heeft om zich voor te bereiden op de wedstrijden in het weekend.

Het gebrek aan een snelle opeenvolging van wedstrijden zal hem ook beschermen tegen overbelasting en fysieke ongemakken, en hem de kans geven om beter te recupereren.

Dit is niet te onderschatten, aangezien Hazard vorig seizoen niet in topvorm kon presteren bij PSV Eindhoven, mede door een druk speelschema. Bovendien speelde Hazard al met een inspuiting in zijn teen tegen Club Brugge, wat een invloed kan hebben gehad op zijn bewegingen en behendigheid.

Daarnaast wordt het cruciaal om tijdens de trainingen en de wedstrijden de juiste automatismen te ontwikkelen met zijn ploegmaats.

Vormcurve stijgt

“Ik heb het gevoel dat Thorgan Hazard nog steeds ritme en vertrouwen mist”, stelde Thomas Chatelle vorige week in Sudinfo. Maar na de recente wedstrijd tegen KAS Eupen is er duidelijk vooruitgang te zien in de prestaties van Hazard.

Am Kehrweg speelde Hazard een sleutelrol bij de belangrijke 1-2 van Anderlecht. “Thorgan Hazard was wel dominanter dan vorige week tegen Club Brugge”, stelde Het Nieuwsblad vast.

Na Anders Dreyer was Hazard zelfs de speler bij Anderlecht die de meeste kansen creëerde. Op dit gebied was de 47-voudige Rode Duivel zelfs de vijftiende beste speler in de Jupiler Pro League tijdens de voorbije speeldag.

Tegen Eupen ondernam Hazard twee doelpogingen, gaf vier voorzetten en meer dan de helft van zijn acties waren succesvol. Deze statistieken zijn allemaal beter in vergelijking met zijn eerdere wedstrijden tegen KV Kortrijk en Club Brugge.

Het viel op dat Hazard in het afgelopen weekend meer initiatief toonde met de bal aan zijn voet, waarbij hij zes geslaagde dribbels uitvoerde, terwijl hij in de vorige wedstrijden geen enkele één-op-één actie had ondernomen. Dit duidt op een positieve evolutie in zijn vorm en prestaties bij Anderlecht.

Hazard gaat nog knallen bij Anderlecht

Meest recent

Lammens maakt statement: "Spanje was niet leuk voor mij"

België wist met 0-2 te winnen op het veld van Italië. Senne Lammens stond onder de lat ...

42
42
Vandenbempt komt met straffe woorden over Verheyen

Vijftien jaar samenwerken en nog altijd moeiteloos naast elkaar zitten alsof ze nooit anders hebben ...

114
114
Godts schittert: "Dat heeft mij nog hongeriger gemaakt"

De Rode Duivels wonnen vanavond makkelijk met 0-2 van een dramatisch Italië. De Belgen waren ...

44
44
Rondje Nations League: Zidane wint bij debuut, Sikan scoort

Naast de match tussen België en Italië stonden er vanavond nog een aantal matchen op het ...

55
55
Dominante Rode Duivels zetten zwak Italië simpel opzij

De eerste partij van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels ligt achter de rug. De ...

107
107
Verheyen ziet Duivelse smaakmaker: "Opvallende figuur"

De Rode Duivels staan 0-1 voor tegen Italië. Mika Godts scoorde het enige doelpunt en de ...

66
66
Grote uitblinker bij Rode Duivels: "Lijkt op Totti"

De Rode Duivels hebben hun eerste 45 minuten tegen Italië afgerond. De troepen van Mark van ...

128
128
België verliest wéér groot talent: "Keuze is definitief"

De Belgische nationale ploeg hoeft niet langer te hopen op Emile Doucouré. De 18-jarige ...

229
229
'Kompany droomt van knaltransfer bij FC Barcelona'

Bayern München houdt de ontwikkelingen rond Dani Olmo nauwlettend in de gaten. De Duitse ...

34
34
Coucke zorgt voor nieuwe schokgolf aan Belgische kust

Marc Coucke blijft verrassen met zijn zakelijke keuzes. De ondernemer zet opnieuw een opvallende ...

31
31
Van Bommel over basisdebutant: "Verwacht iets van hem"

De Rode Duivels spelen vanavond in Rome tegen Italië. Mark van Bommel hoopt dat zijn start goed ...

45
45
Tielemans draait niet rond de pot na mislukte start Man Utd

Youri Tielemans draait niet rond de pot als het gaat over de moeizame seizoenstart van Manchester ...

35
35
Fans Rode Duivels missen één speler in de basisploeg

Mark van Bommel heeft zijn eerste basisploeg meegedeeld bij de Rode Duivels. Hij borduurt verder op ...

71
71
Van Bommel heeft gekozen: dit zijn de elf Rode Duivels

België neemt het vanavond in Rome op tegen Italië. Een vuurdoop voor Mark van Bommel. De ...

187
187
Okaka doet boekje open over Anderlecht: "25 miljoen euro"

Stefano Okaka is nog niet van plan om zijn voetbalschoenen aan de wilgen te hangen. De voormalige ...

270
270
Transfer Brughmans heeft nog een groot gevolg bij KRC Genk

De transfer van Lucca Brughmans naar Liverpool levert KRC Genk niet alleen een stevige transfersom ...

398
398
Deco hakt knoop door: FC Barcelona zet streep door transferplannen

FC Barcelona zal komende winter niet proberen om Julián Álvarez weg te plukken bij ...

39
39
Nations League eist nu al zijn tol met vier blessures

De Nations League is een officieel oefentoernooi. Veel spelers en (club)trainers zouden de NL het ...

180
180
‘Fenerbahçe gooit Lukaku na één jaar alweer buiten’

Romelu Lukaku moest dé grote man worden bij Fenerbahçe. Amper enkele weken later ziet ...

266
266
Kimmich slaat snoeihard terug op kritiek Van der Vaart

Nederland en Duitsland speelden 1-1 gelijk namens de openingsmatch van de Nations League. Oranje ...

39
39
Donnarumma looft Rode Duivel: "Een grote speler"

Senne Lammens heeft er met zijn prestaties in Manchester een opvallende bewonderaar bij. Niemand ...

193
193
Standard maakt verrassend vertrek wereldkundig

Frédéric Stilmant en Standard de Liège gaan in onderling overleg uit elkaar. De ...

60
60
Esposito (ex-Anderlecht) onder de loep: “Een zwaktebod”

Sebastiano Esposito speelde in het verleden op huurbasis bij RSC Anderlecht, maar na twee ...

45
45
Manchester City schuldig bevonden: zware straf lonkt

Manchester City is schuldig bevonden aan vrijwel alle aanklachten in de langlopende financiële ...

210
210
Grote hint plannen van Bommel: verrassende rugnummers

De Rode Duivels beginnen aan een nieuw hoofdstuk onder Mark van Bommel. De Nederlandse oefenmeester ...

80
80

Meer sportnieuws