Anderlecht krijgt behoorlijk wat gedonder met Hazard

845
Anderlecht krijgt behoorlijk wat gedonder met Hazard

Anderlecht hoopte dat Thorgan Hazard een onmiddellijke impact kon maken op de ploeg, maar tot nog toe heeft de aanvaller nog niet kunnen overtuigen.

De uitdagingen waar Hazard mee te kampen krijgt zijn legio: een gebrek aan fysiek en wedstrijdritme, het aanpassen aan de tactische aanpak van Brian Riemer, en de ontbrekende automatismen met zijn nieuwe ploegmaats.

LEES OOK: Anderlecht in nesten: Vanhaezebrouck waarschuwt Bruno

Direct rendement: Hazard wil Alderweireld achterna

Hoewel Thorgan Hazard (30) in de vorige zomermercato arriveerde bij Anderlecht met nauwelijks speelminuten in de benen, werd er direct rendement verwacht van deze toptransfer.

De 47-voudige Rode Duivel had natuurlijk zelf ook de wens om direct zijn stempel te drukken in het Lotto Park. “Ik hoop hier te kunnen doen wat Toby Alderweireld bij Antwerp deed”, liet hij namelijk optekenen tijdens zijn eerste interview als speler van Anderlecht.

Sporting trok zich alvast op door het feit dat Hazard in de tweede helft van het vorige seizoen direct beslissend was tijdens zijn huurperiode bij PSV Eindhoven. Hij scoorde meteen een doelpunt in de topwedstrijd tegen Feyenoord, en in zijn tweede optreden voor de Nederlandse club gaf hij een assist.

Hazard heeft afgelopen zomer een contract voor drie seizoenen ondertekend, met de optie voor nog een extra jaar, en hij krijgt bij Anderlecht meer tijd en ruimte om te presteren in vergelijking met zijn uitleenperiode van zes maanden bij PSV Eindhoven.

Tot nu toe heeft Hazard drie wedstrijden voor Anderlecht gespeeld, waarin hij in totaal 167 minuten heeft afgewerkt, verdeeld over twee basisplaatsen en één invalbeurt. Hoewel hij tot nu toe nog niet helemaal heeft kunnen overtuigen, is er wel enige vooruitgang te zien in zijn prestaties.

Zoeken naar positie en automatismen

Thorgan Hazard maakte een tamelijk onopvallend debuut voor Anderlecht in de uitwedstrijd tegen KV Kortrijk, waar hij 42 minuten mocht invallen. Zijn eerste basisplaats volgde in het duel tegen Club Brugge, wat tevens zijn eerste keer was sinds 11 februari (toen nog bij PSV Eindhoven).

Tijdens de Klassieker tegen Club Brugge was duidelijk te zien dat Hazard nog niet in topvorm verkeerde. Zo miste hij onder andere een grote kans, toen hij vrij voor het doel stond en de bal naast het doel van Simon Mignolet mikte.

Ondanks zijn vrije rol leek Hazard nog te zoeken naar zijn positie en naar de automatismen met zijn medespelers. Het is duidelijk dat Hazard nog wedstrijdritme mist om het verschil te kunnen maken, en er zijn ook vragen over zijn positie op het veld.

Tegen KV Kortrijk speelde hij vanaf de rechterflank, terwijl hij tegen Club Brugge en KAS Eupen meer vanaf de linkerkant naar het centrum neigde.

Sommige media en analisten hebben gesuggereerd dat Hazard beter tot zijn recht zou kunnen komen als een pure nummer tien, maar deze positie lijkt niet te passen in het speelplan van Brian Riemer.

“Wat zouden wij hem graag eens in het hart van de ploeg zien als draaischijf”, beaamde Het Nieuwsblad. “Maar onze visie strookt niet met Riemers kijk op de zaak. Hij laat Hazard liever zwerven over het veld vanaf de linkerkant.”

Proberen te pieken naar topniveau

Het zal ongetwijfeld nog enkele weken duren voordat Thorgan Hazard zijn beste vorm terugvindt. Gelukkig heeft hij het voordeel van het ontbreken van Europees voetbal, waardoor hij tijdens de week veel tijd heeft om zich voor te bereiden op de wedstrijden in het weekend.

Het gebrek aan een snelle opeenvolging van wedstrijden zal hem ook beschermen tegen overbelasting en fysieke ongemakken, en hem de kans geven om beter te recupereren.

Dit is niet te onderschatten, aangezien Hazard vorig seizoen niet in topvorm kon presteren bij PSV Eindhoven, mede door een druk speelschema. Bovendien speelde Hazard al met een inspuiting in zijn teen tegen Club Brugge, wat een invloed kan hebben gehad op zijn bewegingen en behendigheid.

Daarnaast wordt het cruciaal om tijdens de trainingen en de wedstrijden de juiste automatismen te ontwikkelen met zijn ploegmaats.

Vormcurve stijgt

“Ik heb het gevoel dat Thorgan Hazard nog steeds ritme en vertrouwen mist”, stelde Thomas Chatelle vorige week in Sudinfo. Maar na de recente wedstrijd tegen KAS Eupen is er duidelijk vooruitgang te zien in de prestaties van Hazard.

Am Kehrweg speelde Hazard een sleutelrol bij de belangrijke 1-2 van Anderlecht. “Thorgan Hazard was wel dominanter dan vorige week tegen Club Brugge”, stelde Het Nieuwsblad vast.

Na Anders Dreyer was Hazard zelfs de speler bij Anderlecht die de meeste kansen creëerde. Op dit gebied was de 47-voudige Rode Duivel zelfs de vijftiende beste speler in de Jupiler Pro League tijdens de voorbije speeldag.

Tegen Eupen ondernam Hazard twee doelpogingen, gaf vier voorzetten en meer dan de helft van zijn acties waren succesvol. Deze statistieken zijn allemaal beter in vergelijking met zijn eerdere wedstrijden tegen KV Kortrijk en Club Brugge.

Het viel op dat Hazard in het afgelopen weekend meer initiatief toonde met de bal aan zijn voet, waarbij hij zes geslaagde dribbels uitvoerde, terwijl hij in de vorige wedstrijden geen enkele één-op-één actie had ondernomen. Dit duidt op een positieve evolutie in zijn vorm en prestaties bij Anderlecht.

Hazard gaat nog knallen bij Anderlecht

Meest recent

Transferdrama Club Brugge: gedroomde jackpot smelt weg

Club Brugge verdiende afgelopen zomer bijna 100 miljoen euro aan de verkoop van spelers. Dat bedrag ...

24
24
Keihard dilemma Van Bommel: WK-uitblinker op de bank?

De Rode Duivels zijn volop bezig met hun voorbereiding op het Nations League-duel van aanstaande ...

56
56
JPL krijgt nieuwe sensatie: "Wat een speler, echt waar"

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, inmiddels zijn al zeven speeldagen afgerond. En ...

310
310
Debast krijgt enorme persoonlijke tragedie te verwerken

De Rode Duivels zijn deze week begonnen aan hun voorbereiding op de nieuwe campagne in de Nations ...

55
55
Complete verrassing bij Duivels: "Ik denk niet dat ik speel"

De Rode Duivels hebben intussen hun eerste trainingen onder de leiding van nieuwe bondscoach Mark ...

114
114
De Bruyne nog titularis? Albert heeft zijn oordeel klaar

De Rode Duivels beginnen vrijdag in Italië aan hun nieuwe campagne in de Nations League. Dat ...

25
25
'JPL-clubs laten oog vallen op nieuwe Australische hoop'

Hoewel de transferperiode intussen al enkele weken voorbij is, zitten de Belgische clubs niet stil. ...

26
26
Eeuwig talent legt uit waarom hij niet doorbrak bij Club

Club Brugge wist de voorbije jaren met succes heel wat jonge talenten te lanceren uit binnen- en ...

182
182
Coucke toont grote ambities: "Ja, ik heb er het talent voor"

Sommige uitspraken van Marc Coucke doen meteen de wenkbrauwen fronsen. De ondernemer laat zich ...

11
11
De Bruyne: "Of ik gedacht heb aan vertrekken bij Napoli?"

De Rode Duivels beginnen deze week in de Nations League aan een nieuwe cyclus en dat gebeurt nog ...

32
32
Meunier breekt de stilte na niet-selectie Rode Duivels

Mark van Bommel heeft meteen zijn stempel gedrukt op de selectie voor zijn eerste opdracht als ...

240
240
'Selectie Stassin zorgt voor grote onvrede'

Mark van Bommel zorgde in zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels meteen voor een ...

75
75
Duitsland of Italië: Tresoldi speelt open kaart over keuze

Club Brugge stuurt tijdens deze interlandperiode weer zijn zonen uit. Het vaardigt maar liefst ...

134
134
Thorup vol lof: "Zij verdienen het"

De nationale beloftenploeg van België krijgt tijdens de komende interlandperiode een stevige ...

63
63
De Bruyne verklapt nu al: "Alle vier matchen spelen?"

De Nations League opent opnieuw de deuren. Bij de spelers leeft dit niet echt, het is vooral kijken ...

54
54
‘Kane dumpt Kompany voor laatste droomtransfer’

Harry Kane staat voor een cruciale keuze bij Bayern München. De Duitsers willen zijn contract ...

269
269
Deschacht voorspelt JPL-topdeal: "30 à 40 miljoen euro"

Christian Burgess is vertrokken naar AA Gent, maar bij Union Saint-Gilloise lijkt zijn vertrek ...

122
122
"Ooit terug naar Anderlecht? Waarom niet?"

Bij RSC Anderlecht krijgen de speler van eigen bodem de nodige speelkansen. Neerpede is en blijft ...

362
362
Verhuurde spelers: doelpunt, maar ook zorgen in Premier League

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

26
26
'KRC Genk ruikt jackpot: miljoenen uit Bundesliga'

KRC Genk heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin het transferrecord tot tweemaal toe ...

570
570
'Leegloop bij Club Brugge: revelatie laat kassa rinkelen'

Club Brugge verloor afgelopen zomer opnieuw een pak sterkhouders, maar heel wat andere steunpilaren ...

284
284
Antwerp in vieze papieren: Compper krijgt ultimatum

De interlandbreak dient niet enkel om op adem te komen, voor Belgische bestuurslui is het ...

419
419
Anderlecht in nesten: Vanhaezebrouck waarschuwt Bruno

Met een vlotte zege tegen Zulte Waregem tankte RSC Anderlecht vertrouwen, al kan Vitor Bruno toch ...

415
415
Leko vreest fiasco: rampscenario voor Club Brugge?

Dankzij de lange interlandbreak krijgt ook Club Brugge uitgebreid de kans om de batterijen weer op ...

484
484
'Anderlecht keert kar: comeback Lukaku van de baan'

Of hij onder Mark van Bommel nog op een vaste basisplaats hoeft te rekenen valt voorlopig af te ...

629
629

Meer sportnieuws