Anderlecht krijgt behoorlijk wat gedonder met Hazard

845 stemmen
Anderlecht krijgt behoorlijk wat gedonder met Hazard

Anderlecht hoopte dat Thorgan Hazard een onmiddellijke impact kon maken op de ploeg, maar tot nog toe heeft de aanvaller nog niet kunnen overtuigen.

De uitdagingen waar Hazard mee te kampen krijgt zijn legio: een gebrek aan fysiek en wedstrijdritme, het aanpassen aan de tactische aanpak van Brian Riemer, en de ontbrekende automatismen met zijn nieuwe ploegmaats.

LEES OOK: 'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Direct rendement: Hazard wil Alderweireld achterna

Hoewel Thorgan Hazard (30) in de vorige zomermercato arriveerde bij Anderlecht met nauwelijks speelminuten in de benen, werd er direct rendement verwacht van deze toptransfer.

De 47-voudige Rode Duivel had natuurlijk zelf ook de wens om direct zijn stempel te drukken in het Lotto Park. “Ik hoop hier te kunnen doen wat Toby Alderweireld bij Antwerp deed”, liet hij namelijk optekenen tijdens zijn eerste interview als speler van Anderlecht.

Sporting trok zich alvast op door het feit dat Hazard in de tweede helft van het vorige seizoen direct beslissend was tijdens zijn huurperiode bij PSV Eindhoven. Hij scoorde meteen een doelpunt in de topwedstrijd tegen Feyenoord, en in zijn tweede optreden voor de Nederlandse club gaf hij een assist.

Hazard heeft afgelopen zomer een contract voor drie seizoenen ondertekend, met de optie voor nog een extra jaar, en hij krijgt bij Anderlecht meer tijd en ruimte om te presteren in vergelijking met zijn uitleenperiode van zes maanden bij PSV Eindhoven.

Tot nu toe heeft Hazard drie wedstrijden voor Anderlecht gespeeld, waarin hij in totaal 167 minuten heeft afgewerkt, verdeeld over twee basisplaatsen en één invalbeurt. Hoewel hij tot nu toe nog niet helemaal heeft kunnen overtuigen, is er wel enige vooruitgang te zien in zijn prestaties.

Zoeken naar positie en automatismen

Thorgan Hazard maakte een tamelijk onopvallend debuut voor Anderlecht in de uitwedstrijd tegen KV Kortrijk, waar hij 42 minuten mocht invallen. Zijn eerste basisplaats volgde in het duel tegen Club Brugge, wat tevens zijn eerste keer was sinds 11 februari (toen nog bij PSV Eindhoven).

Tijdens de Klassieker tegen Club Brugge was duidelijk te zien dat Hazard nog niet in topvorm verkeerde. Zo miste hij onder andere een grote kans, toen hij vrij voor het doel stond en de bal naast het doel van Simon Mignolet mikte.

Ondanks zijn vrije rol leek Hazard nog te zoeken naar zijn positie en naar de automatismen met zijn medespelers. Het is duidelijk dat Hazard nog wedstrijdritme mist om het verschil te kunnen maken, en er zijn ook vragen over zijn positie op het veld.

Tegen KV Kortrijk speelde hij vanaf de rechterflank, terwijl hij tegen Club Brugge en KAS Eupen meer vanaf de linkerkant naar het centrum neigde.

Sommige media en analisten hebben gesuggereerd dat Hazard beter tot zijn recht zou kunnen komen als een pure nummer tien, maar deze positie lijkt niet te passen in het speelplan van Brian Riemer.

“Wat zouden wij hem graag eens in het hart van de ploeg zien als draaischijf”, beaamde Het Nieuwsblad. “Maar onze visie strookt niet met Riemers kijk op de zaak. Hij laat Hazard liever zwerven over het veld vanaf de linkerkant.”

Proberen te pieken naar topniveau

Het zal ongetwijfeld nog enkele weken duren voordat Thorgan Hazard zijn beste vorm terugvindt. Gelukkig heeft hij het voordeel van het ontbreken van Europees voetbal, waardoor hij tijdens de week veel tijd heeft om zich voor te bereiden op de wedstrijden in het weekend.

Het gebrek aan een snelle opeenvolging van wedstrijden zal hem ook beschermen tegen overbelasting en fysieke ongemakken, en hem de kans geven om beter te recupereren.

Dit is niet te onderschatten, aangezien Hazard vorig seizoen niet in topvorm kon presteren bij PSV Eindhoven, mede door een druk speelschema. Bovendien speelde Hazard al met een inspuiting in zijn teen tegen Club Brugge, wat een invloed kan hebben gehad op zijn bewegingen en behendigheid.

Daarnaast wordt het cruciaal om tijdens de trainingen en de wedstrijden de juiste automatismen te ontwikkelen met zijn ploegmaats.

Vormcurve stijgt

“Ik heb het gevoel dat Thorgan Hazard nog steeds ritme en vertrouwen mist”, stelde Thomas Chatelle vorige week in Sudinfo. Maar na de recente wedstrijd tegen KAS Eupen is er duidelijk vooruitgang te zien in de prestaties van Hazard.

Am Kehrweg speelde Hazard een sleutelrol bij de belangrijke 1-2 van Anderlecht. “Thorgan Hazard was wel dominanter dan vorige week tegen Club Brugge”, stelde Het Nieuwsblad vast.

Na Anders Dreyer was Hazard zelfs de speler bij Anderlecht die de meeste kansen creëerde. Op dit gebied was de 47-voudige Rode Duivel zelfs de vijftiende beste speler in de Jupiler Pro League tijdens de voorbije speeldag.

Tegen Eupen ondernam Hazard twee doelpogingen, gaf vier voorzetten en meer dan de helft van zijn acties waren succesvol. Deze statistieken zijn allemaal beter in vergelijking met zijn eerdere wedstrijden tegen KV Kortrijk en Club Brugge.

Het viel op dat Hazard in het afgelopen weekend meer initiatief toonde met de bal aan zijn voet, waarbij hij zes geslaagde dribbels uitvoerde, terwijl hij in de vorige wedstrijden geen enkele één-op-één actie had ondernomen. Dit duidt op een positieve evolutie in zijn vorm en prestaties bij Anderlecht.

Hazard gaat nog knallen bij Anderlecht

Meest recent

'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

123
123
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

66
66
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

29
29
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

147
147
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

27
27
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

39
39
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

183
183
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

554
554
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

171
171
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

71
71
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

434
434
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

75
75
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

209
209
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

536
536
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

512
512
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

484
484
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

360
360
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

197
197
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

595
595
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

268
268
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1055
1055
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

330
330
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

671
671
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

486
486
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

153
153

Meer sportnieuws