Anderlecht krijgt behoorlijk wat gedonder met Hazard

845
Anderlecht krijgt behoorlijk wat gedonder met Hazard

Anderlecht hoopte dat Thorgan Hazard een onmiddellijke impact kon maken op de ploeg, maar tot nog toe heeft de aanvaller nog niet kunnen overtuigen.

De uitdagingen waar Hazard mee te kampen krijgt zijn legio: een gebrek aan fysiek en wedstrijdritme, het aanpassen aan de tactische aanpak van Brian Riemer, en de ontbrekende automatismen met zijn nieuwe ploegmaats.

LEES OOK: Vitor Bruno gaat stevig in de clinch met coach van PAOK

Direct rendement: Hazard wil Alderweireld achterna

Hoewel Thorgan Hazard (30) in de vorige zomermercato arriveerde bij Anderlecht met nauwelijks speelminuten in de benen, werd er direct rendement verwacht van deze toptransfer.

De 47-voudige Rode Duivel had natuurlijk zelf ook de wens om direct zijn stempel te drukken in het Lotto Park. “Ik hoop hier te kunnen doen wat Toby Alderweireld bij Antwerp deed”, liet hij namelijk optekenen tijdens zijn eerste interview als speler van Anderlecht.

Sporting trok zich alvast op door het feit dat Hazard in de tweede helft van het vorige seizoen direct beslissend was tijdens zijn huurperiode bij PSV Eindhoven. Hij scoorde meteen een doelpunt in de topwedstrijd tegen Feyenoord, en in zijn tweede optreden voor de Nederlandse club gaf hij een assist.

Hazard heeft afgelopen zomer een contract voor drie seizoenen ondertekend, met de optie voor nog een extra jaar, en hij krijgt bij Anderlecht meer tijd en ruimte om te presteren in vergelijking met zijn uitleenperiode van zes maanden bij PSV Eindhoven.

Tot nu toe heeft Hazard drie wedstrijden voor Anderlecht gespeeld, waarin hij in totaal 167 minuten heeft afgewerkt, verdeeld over twee basisplaatsen en één invalbeurt. Hoewel hij tot nu toe nog niet helemaal heeft kunnen overtuigen, is er wel enige vooruitgang te zien in zijn prestaties.

Zoeken naar positie en automatismen

Thorgan Hazard maakte een tamelijk onopvallend debuut voor Anderlecht in de uitwedstrijd tegen KV Kortrijk, waar hij 42 minuten mocht invallen. Zijn eerste basisplaats volgde in het duel tegen Club Brugge, wat tevens zijn eerste keer was sinds 11 februari (toen nog bij PSV Eindhoven).

Tijdens de Klassieker tegen Club Brugge was duidelijk te zien dat Hazard nog niet in topvorm verkeerde. Zo miste hij onder andere een grote kans, toen hij vrij voor het doel stond en de bal naast het doel van Simon Mignolet mikte.

Ondanks zijn vrije rol leek Hazard nog te zoeken naar zijn positie en naar de automatismen met zijn medespelers. Het is duidelijk dat Hazard nog wedstrijdritme mist om het verschil te kunnen maken, en er zijn ook vragen over zijn positie op het veld.

Tegen KV Kortrijk speelde hij vanaf de rechterflank, terwijl hij tegen Club Brugge en KAS Eupen meer vanaf de linkerkant naar het centrum neigde.

Sommige media en analisten hebben gesuggereerd dat Hazard beter tot zijn recht zou kunnen komen als een pure nummer tien, maar deze positie lijkt niet te passen in het speelplan van Brian Riemer.

“Wat zouden wij hem graag eens in het hart van de ploeg zien als draaischijf”, beaamde Het Nieuwsblad. “Maar onze visie strookt niet met Riemers kijk op de zaak. Hij laat Hazard liever zwerven over het veld vanaf de linkerkant.”

Proberen te pieken naar topniveau

Het zal ongetwijfeld nog enkele weken duren voordat Thorgan Hazard zijn beste vorm terugvindt. Gelukkig heeft hij het voordeel van het ontbreken van Europees voetbal, waardoor hij tijdens de week veel tijd heeft om zich voor te bereiden op de wedstrijden in het weekend.

Het gebrek aan een snelle opeenvolging van wedstrijden zal hem ook beschermen tegen overbelasting en fysieke ongemakken, en hem de kans geven om beter te recupereren.

Dit is niet te onderschatten, aangezien Hazard vorig seizoen niet in topvorm kon presteren bij PSV Eindhoven, mede door een druk speelschema. Bovendien speelde Hazard al met een inspuiting in zijn teen tegen Club Brugge, wat een invloed kan hebben gehad op zijn bewegingen en behendigheid.

Daarnaast wordt het cruciaal om tijdens de trainingen en de wedstrijden de juiste automatismen te ontwikkelen met zijn ploegmaats.

Vormcurve stijgt

“Ik heb het gevoel dat Thorgan Hazard nog steeds ritme en vertrouwen mist”, stelde Thomas Chatelle vorige week in Sudinfo. Maar na de recente wedstrijd tegen KAS Eupen is er duidelijk vooruitgang te zien in de prestaties van Hazard.

Am Kehrweg speelde Hazard een sleutelrol bij de belangrijke 1-2 van Anderlecht. “Thorgan Hazard was wel dominanter dan vorige week tegen Club Brugge”, stelde Het Nieuwsblad vast.

Na Anders Dreyer was Hazard zelfs de speler bij Anderlecht die de meeste kansen creëerde. Op dit gebied was de 47-voudige Rode Duivel zelfs de vijftiende beste speler in de Jupiler Pro League tijdens de voorbije speeldag.

Tegen Eupen ondernam Hazard twee doelpogingen, gaf vier voorzetten en meer dan de helft van zijn acties waren succesvol. Deze statistieken zijn allemaal beter in vergelijking met zijn eerdere wedstrijden tegen KV Kortrijk en Club Brugge.

Het viel op dat Hazard in het afgelopen weekend meer initiatief toonde met de bal aan zijn voet, waarbij hij zes geslaagde dribbels uitvoerde, terwijl hij in de vorige wedstrijden geen enkele één-op-één actie had ondernomen. Dit duidt op een positieve evolutie in zijn vorm en prestaties bij Anderlecht.

Hazard gaat nog knallen bij Anderlecht

Meest recent

Scorende Lukebakio schenkt klare wijn over toekomst

Donderdagavond waren Anderlecht en AA Gent lang niet de enige Belgen die in actie kwamen op het ...

6
6
AA Gent kondigt miljoenenvertrekker aan

AA Gent heeft zich donderdagavond geplaatst voor de play-offs van de Conference League, want het ...

41
41
Vitor Bruno gaat stevig in de clinch met coach van PAOK

Anderlecht kreeg in de derde voorronde van de Europa League met PAOK een zeer pittige tegenstander ...

196
196
‘Lukaku krijgt meteen eerste mokerslag bij Fenerbahçe’

Romelu Lukaku lijkt bij Fenerbahçe zijn ideale uitweg te hebben gevonden. Een ...

85
85
'Here we go: Union heeft nieuwe recordtransfer beet'

Union moest deze week een kruis maken over de vetpotten van de Champions League, want het sneuvelde ...

60
60
'KV Kortrijk duwt door en legt tweede bod neer'

KV Kortrijk is er bij zijn terugkeer in de Jupiler Pro League niet in geslaagd om te stunten, want ...

56
56
De Mil ziet progressie bij Gent: "Beter en beter"

AA Gent is erin geslaagd ook zijn tweede horde in de voorrondes van de Conference League met succes ...

76
76
Bertaccini in tranen na match: Vitor Bruno geeft uitleg

Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de play-offs van de Europa League nadat het ook ...

816
816
Nieuwe chouchou bij Anderlecht: kranten zwieren met lof

RSC Anderlecht blijft zijn goede seizoensstart bevestigen. Donderdagavond werd de laatste voorronde ...

507
507
Anderlecht, Gent en STVV: Europese tegenstanders gekend

Club Brugge treedt aan in de Champions League, Union SG is zeker van de Europa League. Er zijn ...

668
668
UEL/UECL: Rangers sneuvelt, Nederlanders blameren zich

De tickets voor de laatste Europese voorrondes zijn verdeeld. In de Europa League leidde dat tot de ...

312
312
Ondanks eerste tegengoal: AA Gent kan League Phase ruiken

AA Gent staat op één horde van de League Phase van de Conference League. De Buffalo's ...

168
168
Europees najaar binnen: Anderlecht voorbij negenkoppig PAOK

RSC Anderlecht is zeker van Europees voetbal tot minstens eind dit kalenderjaar. De Brusselaars ...

300
300
Héérlijke aankondiging: Dries Mertens stapt in Belgische club

Dries Mertens maakte van zijn pensioen als profvoetballer de voorbije maanden gretig gebruik om te ...

167
167
'Club niet gerust: landskampioen klopt aan voor Tresoldi'

Nicolo Tresoldi kan terugblikken op een sterk eerste seizoen bij Club Brugge. De Belgische kampioen ...

575
575
'PSG nóg sterker: WK-held tekent in Parijs voor 50 mil'

Paris Saint-Germain legde woensdag beslag op de Europese Supercup. Ondertussen blijft men werken aan ...

78
78
Terugval Anderlecht na sterke start: dissonant aangeduid

RSC Anderlecht wil zich donderdagavond verzekeren van een plek in de laatste voorronde van de Europa ...

147
147
'Duivel vindt mondeling akkoord: vraagprijs van 70 miljoen'

In de slotweken van de zomermercato komt ook nog een aantal (kandidaat-)Rode Duivels in aanmerking ...

135
135
'Nervositeit bij Club Brugge: United broedt op miljoenenbod'

Het einde van de transferperiode nadert en dus neemt de nervositeit bij bepaalde clubs toe. ...

1108
1108
‘Anderlecht pakt uit met spurtbom van 8 miljoen’

Anderlecht heeft in Duitsland een opvallende transferpiste op het oog. Paars-wit kijkt naar een ...

858
858
Union in alle staten: gebeten hond na UCL-eliminatie

Geen League Phases van de Champions League dit seizoen voor Union SG. In de derde voorronde ...

669
669
Drie wissels bij Anderlecht; Burgess toch fit bij AA Gent

Donderdagavond worden de resterende heenwedstrijden in de derde voorronde van de Europa en ...

72
72
Bruno eerste keer hard aangepakt: "Zéér storende uitspraak"

RSC Anderlecht besloot in het tussenseizoen om Vitor Bruno aan te stellen als nieuwe hoofdcoach. Een ...

528
528
Xavi schrikt op: 'Ophefmakende transfer Tijjani Reijnders'

Xavi Hernandez is de nieuwe bondscoach van Nederland. De Spanjaard zal in de komende weken dus ...

131
131
Anderlecht vs. PAOK: grote favoriet op voorhand bekend

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor de terugmatch in derde voorronde van de Europa League tegen ...

204
204

Meer sportnieuws