Anderlecht krijgt behoorlijk wat gedonder met Hazard

845
Anderlecht krijgt behoorlijk wat gedonder met Hazard

Anderlecht hoopte dat Thorgan Hazard een onmiddellijke impact kon maken op de ploeg, maar tot nog toe heeft de aanvaller nog niet kunnen overtuigen.

De uitdagingen waar Hazard mee te kampen krijgt zijn legio: een gebrek aan fysiek en wedstrijdritme, het aanpassen aan de tactische aanpak van Brian Riemer, en de ontbrekende automatismen met zijn nieuwe ploegmaats.

LEES OOK: Hazard spoelt Brugse kater door; persona non grata held Altético

Direct rendement: Hazard wil Alderweireld achterna

Hoewel Thorgan Hazard (30) in de vorige zomermercato arriveerde bij Anderlecht met nauwelijks speelminuten in de benen, werd er direct rendement verwacht van deze toptransfer.

De 47-voudige Rode Duivel had natuurlijk zelf ook de wens om direct zijn stempel te drukken in het Lotto Park. “Ik hoop hier te kunnen doen wat Toby Alderweireld bij Antwerp deed”, liet hij namelijk optekenen tijdens zijn eerste interview als speler van Anderlecht.

Sporting trok zich alvast op door het feit dat Hazard in de tweede helft van het vorige seizoen direct beslissend was tijdens zijn huurperiode bij PSV Eindhoven. Hij scoorde meteen een doelpunt in de topwedstrijd tegen Feyenoord, en in zijn tweede optreden voor de Nederlandse club gaf hij een assist.

Hazard heeft afgelopen zomer een contract voor drie seizoenen ondertekend, met de optie voor nog een extra jaar, en hij krijgt bij Anderlecht meer tijd en ruimte om te presteren in vergelijking met zijn uitleenperiode van zes maanden bij PSV Eindhoven.

Tot nu toe heeft Hazard drie wedstrijden voor Anderlecht gespeeld, waarin hij in totaal 167 minuten heeft afgewerkt, verdeeld over twee basisplaatsen en één invalbeurt. Hoewel hij tot nu toe nog niet helemaal heeft kunnen overtuigen, is er wel enige vooruitgang te zien in zijn prestaties.

Zoeken naar positie en automatismen

Thorgan Hazard maakte een tamelijk onopvallend debuut voor Anderlecht in de uitwedstrijd tegen KV Kortrijk, waar hij 42 minuten mocht invallen. Zijn eerste basisplaats volgde in het duel tegen Club Brugge, wat tevens zijn eerste keer was sinds 11 februari (toen nog bij PSV Eindhoven).

Tijdens de Klassieker tegen Club Brugge was duidelijk te zien dat Hazard nog niet in topvorm verkeerde. Zo miste hij onder andere een grote kans, toen hij vrij voor het doel stond en de bal naast het doel van Simon Mignolet mikte.

Ondanks zijn vrije rol leek Hazard nog te zoeken naar zijn positie en naar de automatismen met zijn medespelers. Het is duidelijk dat Hazard nog wedstrijdritme mist om het verschil te kunnen maken, en er zijn ook vragen over zijn positie op het veld.

Tegen KV Kortrijk speelde hij vanaf de rechterflank, terwijl hij tegen Club Brugge en KAS Eupen meer vanaf de linkerkant naar het centrum neigde.

Sommige media en analisten hebben gesuggereerd dat Hazard beter tot zijn recht zou kunnen komen als een pure nummer tien, maar deze positie lijkt niet te passen in het speelplan van Brian Riemer.

“Wat zouden wij hem graag eens in het hart van de ploeg zien als draaischijf”, beaamde Het Nieuwsblad. “Maar onze visie strookt niet met Riemers kijk op de zaak. Hij laat Hazard liever zwerven over het veld vanaf de linkerkant.”

Proberen te pieken naar topniveau

Het zal ongetwijfeld nog enkele weken duren voordat Thorgan Hazard zijn beste vorm terugvindt. Gelukkig heeft hij het voordeel van het ontbreken van Europees voetbal, waardoor hij tijdens de week veel tijd heeft om zich voor te bereiden op de wedstrijden in het weekend.

Het gebrek aan een snelle opeenvolging van wedstrijden zal hem ook beschermen tegen overbelasting en fysieke ongemakken, en hem de kans geven om beter te recupereren.

Dit is niet te onderschatten, aangezien Hazard vorig seizoen niet in topvorm kon presteren bij PSV Eindhoven, mede door een druk speelschema. Bovendien speelde Hazard al met een inspuiting in zijn teen tegen Club Brugge, wat een invloed kan hebben gehad op zijn bewegingen en behendigheid.

Daarnaast wordt het cruciaal om tijdens de trainingen en de wedstrijden de juiste automatismen te ontwikkelen met zijn ploegmaats.

Vormcurve stijgt

“Ik heb het gevoel dat Thorgan Hazard nog steeds ritme en vertrouwen mist”, stelde Thomas Chatelle vorige week in Sudinfo. Maar na de recente wedstrijd tegen KAS Eupen is er duidelijk vooruitgang te zien in de prestaties van Hazard.

Am Kehrweg speelde Hazard een sleutelrol bij de belangrijke 1-2 van Anderlecht. “Thorgan Hazard was wel dominanter dan vorige week tegen Club Brugge”, stelde Het Nieuwsblad vast.

Na Anders Dreyer was Hazard zelfs de speler bij Anderlecht die de meeste kansen creëerde. Op dit gebied was de 47-voudige Rode Duivel zelfs de vijftiende beste speler in de Jupiler Pro League tijdens de voorbije speeldag.

Tegen Eupen ondernam Hazard twee doelpogingen, gaf vier voorzetten en meer dan de helft van zijn acties waren succesvol. Deze statistieken zijn allemaal beter in vergelijking met zijn eerdere wedstrijden tegen KV Kortrijk en Club Brugge.

Het viel op dat Hazard in het afgelopen weekend meer initiatief toonde met de bal aan zijn voet, waarbij hij zes geslaagde dribbels uitvoerde, terwijl hij in de vorige wedstrijden geen enkele één-op-één actie had ondernomen. Dit duidt op een positieve evolutie in zijn vorm en prestaties bij Anderlecht.

Hazard gaat nog knallen bij Anderlecht

Meest recent

Hubert meldt domper: Union lange tijd zonder smaakmaker

Union blijft netjes genesteld in het spoor van leider AA Gent en Club Brugge, met een achterstand ...

17
17
AA Gent titelkandidaat? Dit zegt De Mil erover

AA Gent heeft zondag een stevig statement gemaakt door Anderlecht met 4-0 te kloppen. Daardoor ...

19
19
Clasico is voor Real: Mbappé blaast titelstrijd weer open

Alle ogen waren in Spanje zondagavond gericht op de Clasico tussen FC Barcelona en Real Madrid. Die ...

29
29
Ruzie na Club-STVV: Gumienny velt oordeel over rode kaart

STVV stuntte donderdag nog in de Conference League op het veld van FC Midtjylland, maar kon zondag ...

81
81
Biancone geeft ploegmaats stevige veeg uit de pan

Wie had gedacht dat Anderlecht weer vertrokken zou zijn na de overwinning van donderdag in Polen, ...

63
63
Trainerswissel op komst bij Cercle Brugge?

Na negen speeldagen staat de teller voorlopig op één ontslagen trainer in de Jupiler ...

112
112
Coosemans verbaast: "Hij is de beste sinds Kompany"

Anderlecht leek donderdag met een zege tegen Jagiellonia in de Europa League de sluimerende crisis ...

143
143
Patro komt met schrik vrij: net geen remontada Club Luik

In de slotwedstrijd van de achtste speeldag in de Challenger Pro League kregen we bijna nog een ...

22
22
Union recht de rug en voorkomt blamage tegen Cercle

Union is erin geslaagd om na het punteverlies tegen OHL van twee weken geleden opnieuw met de zege ...

43
43
Burgess en Delorge stellen vast: "RSCA niet weggespeeld"

AA Gent won vanavond met maar liefst 4-0 van RSC Anderlecht. Het was een zeer speciale wedstrijd in ...

396
396
Enorm efficiënt AA Gent vernedert Anderlecht

AA Gent en RSC Anderlecht werkten om 18u30 de topper van de speeldag af. Paars-Wit was de betere ...

185
185
‘Diefstal op Ballon d'Or: Courtois van podium geduwd’

Voor veel kenners is Thibaut Courtois de beste doelman ter wereld. Toch dreigt hij maandag op de ...

578
578
Leko ziet 2 uitblinkers: "Belangrijke spelers voor ons"

Club Brugge deed wat het moest doen en won met 3-2 van STVV. Blauw-Zwart speelde zeker geen ...

206
206
Bayern Munchen pleziert Kompany met zege in topduel

Bayern München speelde om 17u30 de topper op het veld van Freiburg, uiteraard zonder Vincent ...

47
47
Anderlecht met zorgen in Gent: "Hoe kinderlijk!"

Om 18u begonnen AA Gent en RSC Anderlecht aan de topper van de speeldag. De eerste 45 minuten liggen ...

190
190
Nieuw drama United: Engelse pers haalt Lammens onderuit

Manchester United heeft zondag een zoveelste klap moeten verwerken in de Premier League. Op eigen ...

125
125
18 op 18! Beerschot blijft op paarse wolk zweven in CPL

Beerschot VA blijft voorlopig hoge toppen scheren in de Challenger Pro League. Zondagnamiddag legden ...

61
61
Licht gaat uit bij Epolo: Brughmans ziet verklaring

Matthieu Epolo gaat een moeizame nacht tegemoet. De doelman van Standard zal ongetwijfeld hoofdpijn ...

170
170
Club leider zonder te wervelen: hattrick Tresoldi nekt STVV

In afwachting van de topper tussen AA Gent en RSC Anderlecht, heeft Club Brugge beslag gelegd op de ...

116
116
De Mil wisselt één keer; verrassende starter bij Anderlecht

Zondagavond staat een fraaie topaffiche op het programma in de Jupiler Pro League. Zo krijgt leider ...

91
91
Dagen Carrick geteld: Lammens blundert in horror-middag United

Het lijkt over en uit voor Michael Carrick als hoofdcoach van Manchester United. Zijn ploeg ...

57
57
Anderlecht vindt 'missing-link': "Beste man op het veld"

Na de Europese zege tegen Jagiellonia Bialystok, heeft RSC Anderlecht een sluimerende crisis ...

158
158
Spetterende comeback Inter; PSV vloekt na Eredivisie-clash

Dé topper van het weekend in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. PSV kwam op eigen ...

37
37
Origi straalt na voetbalpensioen: drastische carrièreswitch

In de Jupiler Pro League kreeg KRC Genk zondagmiddag het bezoek van Standard. Voor die gelegenheid ...

133
133
Totaal verrassende kampioen? "Waarom wij niet?"

De Jupiler Pro League is ondertussen al aan zijn negende speeldag aanbeland. In het klassement zijn ...

206
206

Meer sportnieuws