Anderlecht krijgt behoorlijk wat gedonder met Hazard

845
Anderlecht krijgt behoorlijk wat gedonder met Hazard

Anderlecht hoopte dat Thorgan Hazard een onmiddellijke impact kon maken op de ploeg, maar tot nog toe heeft de aanvaller nog niet kunnen overtuigen.

De uitdagingen waar Hazard mee te kampen krijgt zijn legio: een gebrek aan fysiek en wedstrijdritme, het aanpassen aan de tactische aanpak van Brian Riemer, en de ontbrekende automatismen met zijn nieuwe ploegmaats.

LEES OOK: Zoals Mourinho ooit aanhaalde: Anderlecht likt zijn wonden

Direct rendement: Hazard wil Alderweireld achterna

Hoewel Thorgan Hazard (30) in de vorige zomermercato arriveerde bij Anderlecht met nauwelijks speelminuten in de benen, werd er direct rendement verwacht van deze toptransfer.

De 47-voudige Rode Duivel had natuurlijk zelf ook de wens om direct zijn stempel te drukken in het Lotto Park. “Ik hoop hier te kunnen doen wat Toby Alderweireld bij Antwerp deed”, liet hij namelijk optekenen tijdens zijn eerste interview als speler van Anderlecht.

Sporting trok zich alvast op door het feit dat Hazard in de tweede helft van het vorige seizoen direct beslissend was tijdens zijn huurperiode bij PSV Eindhoven. Hij scoorde meteen een doelpunt in de topwedstrijd tegen Feyenoord, en in zijn tweede optreden voor de Nederlandse club gaf hij een assist.

Hazard heeft afgelopen zomer een contract voor drie seizoenen ondertekend, met de optie voor nog een extra jaar, en hij krijgt bij Anderlecht meer tijd en ruimte om te presteren in vergelijking met zijn uitleenperiode van zes maanden bij PSV Eindhoven.

Tot nu toe heeft Hazard drie wedstrijden voor Anderlecht gespeeld, waarin hij in totaal 167 minuten heeft afgewerkt, verdeeld over twee basisplaatsen en één invalbeurt. Hoewel hij tot nu toe nog niet helemaal heeft kunnen overtuigen, is er wel enige vooruitgang te zien in zijn prestaties.

Zoeken naar positie en automatismen

Thorgan Hazard maakte een tamelijk onopvallend debuut voor Anderlecht in de uitwedstrijd tegen KV Kortrijk, waar hij 42 minuten mocht invallen. Zijn eerste basisplaats volgde in het duel tegen Club Brugge, wat tevens zijn eerste keer was sinds 11 februari (toen nog bij PSV Eindhoven).

Tijdens de Klassieker tegen Club Brugge was duidelijk te zien dat Hazard nog niet in topvorm verkeerde. Zo miste hij onder andere een grote kans, toen hij vrij voor het doel stond en de bal naast het doel van Simon Mignolet mikte.

Ondanks zijn vrije rol leek Hazard nog te zoeken naar zijn positie en naar de automatismen met zijn medespelers. Het is duidelijk dat Hazard nog wedstrijdritme mist om het verschil te kunnen maken, en er zijn ook vragen over zijn positie op het veld.

Tegen KV Kortrijk speelde hij vanaf de rechterflank, terwijl hij tegen Club Brugge en KAS Eupen meer vanaf de linkerkant naar het centrum neigde.

Sommige media en analisten hebben gesuggereerd dat Hazard beter tot zijn recht zou kunnen komen als een pure nummer tien, maar deze positie lijkt niet te passen in het speelplan van Brian Riemer.

“Wat zouden wij hem graag eens in het hart van de ploeg zien als draaischijf”, beaamde Het Nieuwsblad. “Maar onze visie strookt niet met Riemers kijk op de zaak. Hij laat Hazard liever zwerven over het veld vanaf de linkerkant.”

Proberen te pieken naar topniveau

Het zal ongetwijfeld nog enkele weken duren voordat Thorgan Hazard zijn beste vorm terugvindt. Gelukkig heeft hij het voordeel van het ontbreken van Europees voetbal, waardoor hij tijdens de week veel tijd heeft om zich voor te bereiden op de wedstrijden in het weekend.

Het gebrek aan een snelle opeenvolging van wedstrijden zal hem ook beschermen tegen overbelasting en fysieke ongemakken, en hem de kans geven om beter te recupereren.

Dit is niet te onderschatten, aangezien Hazard vorig seizoen niet in topvorm kon presteren bij PSV Eindhoven, mede door een druk speelschema. Bovendien speelde Hazard al met een inspuiting in zijn teen tegen Club Brugge, wat een invloed kan hebben gehad op zijn bewegingen en behendigheid.

Daarnaast wordt het cruciaal om tijdens de trainingen en de wedstrijden de juiste automatismen te ontwikkelen met zijn ploegmaats.

Vormcurve stijgt

“Ik heb het gevoel dat Thorgan Hazard nog steeds ritme en vertrouwen mist”, stelde Thomas Chatelle vorige week in Sudinfo. Maar na de recente wedstrijd tegen KAS Eupen is er duidelijk vooruitgang te zien in de prestaties van Hazard.

Am Kehrweg speelde Hazard een sleutelrol bij de belangrijke 1-2 van Anderlecht. “Thorgan Hazard was wel dominanter dan vorige week tegen Club Brugge”, stelde Het Nieuwsblad vast.

Na Anders Dreyer was Hazard zelfs de speler bij Anderlecht die de meeste kansen creëerde. Op dit gebied was de 47-voudige Rode Duivel zelfs de vijftiende beste speler in de Jupiler Pro League tijdens de voorbije speeldag.

Tegen Eupen ondernam Hazard twee doelpogingen, gaf vier voorzetten en meer dan de helft van zijn acties waren succesvol. Deze statistieken zijn allemaal beter in vergelijking met zijn eerdere wedstrijden tegen KV Kortrijk en Club Brugge.

Het viel op dat Hazard in het afgelopen weekend meer initiatief toonde met de bal aan zijn voet, waarbij hij zes geslaagde dribbels uitvoerde, terwijl hij in de vorige wedstrijden geen enkele één-op-één actie had ondernomen. Dit duidt op een positieve evolutie in zijn vorm en prestaties bij Anderlecht.

Hazard gaat nog knallen bij Anderlecht

Meest recent

Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

6
6
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

24
24
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

42
42
Koppen rollen in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

71
71
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

161
161
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

183
183
Antwerp slikt bittere pil: kopzorgen rond Vermeeren

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

97
97
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

104
104
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

186
186
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

146
146
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

229
229
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

286
286
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

188
188
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

220
220
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

101
101
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

83
83
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

234
234
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

48
48
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

129
129
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

231
231
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

905
905
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

106
106
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

178
178
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

208
208
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

259
259

Meer sportnieuws