De Boeck greep net naast topjob: "Kozen voor iemand anders"

door
De Boeck greep net naast topjob:

KV Kortrijk kende een zeer moeilijke zomer. Een mercato die niet echt geslaagd was wegens strubbelingen over de overname. Trainer Edward Still kreeg de motor nadien niet aan het draaien en de Kerels wonnen geen wedstrijden. Hij werd ontslagen en Glen De Boeck kwam in de plaats.

De Boeck was in het verleden al eens trainer van KV Kortrijk. Hij was 46 wedstrijden aan de slag als coach van KVK. Daarin wist hij 24 keer te winnen, 6 draws te behalen en werd er 16 keer verloren. De Boeck haalde gemiddeld 1,7 punten per wedstrijd, wat zeker niet onaardig was.

LEES OOK: Spektakel bij Dender-Westerlo, KV Kortrijk baalt in CPL

Aanbiedingen

De Boeck was nadien nog trainer bij Sporting Lokeren, maar dat werd geen succes. De club ging de dieperik in en De Boeck werd mee naar onder getrokken. Zo was hij bijna vier jaar zonder club.

Toch waren er nog aanbiedingen. De Boeck kreeg voorstellen uit het buitenland, maar er werd geen akkoord gevonden. Enkele weken geleden was hij ook in beeld bij de KBVB. Wat geen toeval was, aangezien Frank Vercauteren daar de sportieve baas is. Beiden werkten in het verleden goed samen bij Anderlecht.

Geen Belgische beloften

"Meerdere ploegen hebben gepolst naar mijn diensten, maar de tijd was op dat moment niet rijp voor mij om die uitdaging aan te gaan. Soms haakte de club ook zelf af. Ik heb gesprekken gevoerd om bondscoach te worden van de nationale beloften. Ik was een van de laatste kandidaten, maar uiteindelijk hebben ze een andere keuze gemaakt. Als je wat afstand neemt, verdwijn je nu eenmaal snel uit de picture", zei De Boeck in Het Laatste Nieuws.

De Boeck werd dus niet coach van de Belgische beloften. Gill Swerts werd uiteindelijk gekozen.

Gaat De Boeck Kortrijk op de rails krijgen?

Meest recent

Haroun bezorgt Antwerp extra troeven: "Een no-brainer"

Een week geleden zat Antwerp nog in zak en as, maar nu lijkt de Great Old weer te leven. Na de ...

19
19
Transferadvies voor Anderlecht: "Niet meer doen"

Anderlecht heeft zondag een geweldige zaak gedaan met een zege in de kraker tegen Union. Daarmee ...

81
81
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

22
22
TRANSFERUURTJE: 'Transferplan Anderlecht, bom bij City'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

106
106
‘Wilmots mikt op miljoenen: knaltransfer Standard in vizier’

Standard Luik won afgelopen speeldag met het kleinste verschil van KV Mechelen en de Rouches staan ...

76
76
Eerste wintertransfer: KV Mechelen berooft rivaal

De Belgische clubs zijn al volop de transfermarkt aan het afspeuren naar opportuniteiten. Het ...

84
84
Hayen de weg kwijt bij Club: “Wie begrijpt dit nog?”

Club Brugge kreeg na de pandoering tegen Sporting CP een nieuwe mokerslag in de Jupiler Pro League. ...

256
256
Transfervuurwerk bij RSCA: Vandenbempt verwacht iéts

RSC Anderlecht staat weer onder de mensen. De Brusselaars wonnen van Union SG na een zeer matig ...

319
319
Vandenbempt doet boekje open: nam Club Brugge énorm risico?

Club Brugge is voorlopig bezig aan een heel grijs seizoen. De Bruggelingen spelen in de Jupiler Pro ...

307
307
Anderlecht titelkandidaat? Hasi zet puntjes op de i

Voor de neutrale voetbalfan was RSC Anderlecht - Union SG niet bepaald een leuke match. Geen goed ...

77
77
Anderlecht krijgt verdict over blessure van Marco Kana

RSC Anderlecht gaf achteraan amper iets weg tegen Union SG. Defensief speelde RSCA een ijzersterke ...

350
350
Crisis loert om de hoek bij AA Gent: "Als je dat bekijkt..."

Ivan Leko krijgt AA Gent niet op de rails. De ploeg toont amper beterschap ten opzichte van vorig ...

201
201
Llansana over ploegmaat: "Zoiets heb ik nog nooit gezien"

RSC Anderlecht won met 1-0 van Union SG. De Brusselaars doen zo weer mee voor de titel, al zal het ...

292
292
Gent zakt wéér door ondergrens: "Onderling gesprek nodig"

De zogenaamde 'Super Sunday' in de Jupiler Pro League heeft enkele frappante resultaten opgeleverd. ...

91
91
Verbijsterend transferplan Club: Van der Elst gelooft oren niet

Club Brugge zit momenteel in een moeilijke periode. Ook in aanvallend opzicht sputtert de motor, met ...

603
603
"Op WK-niveau" - kranten zien grote uitblinker bij Anderlecht

Het Lotto Park kon zondagavond nog eens uitgebreid vieren. Enkele weken na de knappe zege tegen Club ...

343
343
Verbazend optreden De Cuyper: Engelse pers gaat los

In de Engelse Premier League is Brighton and Hove Albion opgerukt naar een fraaie vijfde plaats in ...

356
356
'Club Brugge verbluft: 'Portugese Hazard' als transferbom'

Stel je voor: de man die ooit heel Jan Breydel stil kreeg, staat plots weer op de radar van Club ...

566
566
Karetsas dropt straffe uitspraak na heropstanding Genk

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

309
309
'Premier League davert: eerste transferbom van 2026'

Manchester City won zaterdag op de valreep van Leeds United, maar moest tot in de extra tijd knokken ...

168
168
Anderlecht tóch titelkandidaat? Analisten trekken conclusie

RSC Anderlecht is één van de grote winnaars van het voorbije Jupiler Pro ...

526
526
Hayen wankelt, crisis dreigt: dé oorzaken voor verval Club

Club Brugge heeft allesbehalve een geslaagde novembermaand achter de rug. De stunt tegen FC ...

753
753
STVV vol voor top zes: "Die ambitie mogen we uitspreken"

STVV sloot de heenronde van de reguliere competitie af op een knappe vierde plaats en blijft maar ...

93
93
Titelkandidaat? Dit denken ze erover bij Anderlecht

Het kan snel verkeren in de voetbalwereld, zo mag ook Anderlecht nog eens ondervinden. Een maand ...

287
287
Leko keihard na weer ontgoocheling: "AA Gent onwaardig"

AA Gent leek eerder dit seizoen even bovenin mee te gaan draaien, maar de laatste weken zijn de ...

263
263

Meer sportnieuws