De Boeck greep net naast topjob: "Kozen voor iemand anders"

door
De Boeck greep net naast topjob:

KV Kortrijk kende een zeer moeilijke zomer. Een mercato die niet echt geslaagd was wegens strubbelingen over de overname. Trainer Edward Still kreeg de motor nadien niet aan het draaien en de Kerels wonnen geen wedstrijden. Hij werd ontslagen en Glen De Boeck kwam in de plaats.

De Boeck was in het verleden al eens trainer van KV Kortrijk. Hij was 46 wedstrijden aan de slag als coach van KVK. Daarin wist hij 24 keer te winnen, 6 draws te behalen en werd er 16 keer verloren. De Boeck haalde gemiddeld 1,7 punten per wedstrijd, wat zeker niet onaardig was.

LEES OOK: Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Aanbiedingen

De Boeck was nadien nog trainer bij Sporting Lokeren, maar dat werd geen succes. De club ging de dieperik in en De Boeck werd mee naar onder getrokken. Zo was hij bijna vier jaar zonder club.

Toch waren er nog aanbiedingen. De Boeck kreeg voorstellen uit het buitenland, maar er werd geen akkoord gevonden. Enkele weken geleden was hij ook in beeld bij de KBVB. Wat geen toeval was, aangezien Frank Vercauteren daar de sportieve baas is. Beiden werkten in het verleden goed samen bij Anderlecht.

Geen Belgische beloften

"Meerdere ploegen hebben gepolst naar mijn diensten, maar de tijd was op dat moment niet rijp voor mij om die uitdaging aan te gaan. Soms haakte de club ook zelf af. Ik heb gesprekken gevoerd om bondscoach te worden van de nationale beloften. Ik was een van de laatste kandidaten, maar uiteindelijk hebben ze een andere keuze gemaakt. Als je wat afstand neemt, verdwijn je nu eenmaal snel uit de picture", zei De Boeck in Het Laatste Nieuws.

De Boeck werd dus niet coach van de Belgische beloften. Gill Swerts werd uiteindelijk gekozen.

Gaat De Boeck Kortrijk op de rails krijgen?

Meest recent

Waanzinnig: Spaans duel ontaardt in ordinaire knokpartij

In de Spaanse tweede klasse hebben zich zondagavond waanzinnige taferelen afgespeeld. De ...

30
30
'Still moet 3 maand na Anderlecht-exit al opkrassen'

Bij Anderlecht is er de voorbije maanden alweer heel veel veranderd, met in februari het ontslag van ...

40
40
Vossen spreekt zich uit over zijn toekomst

Zulte Waregem is al enkele weken zeker van het behoud en dus staat er in de rest van de Relegation ...

89
89
Milan laat gouden zaak liggen: brute pech Saelemaekers

Zondagavond stond er in de Serie A nog een onvervalste topper op het programma met de wedstrijd ...

16
16
'Anderlecht krijgt opsteker voor Club en bekerfinale'

Bij Anderlecht hebben ze deze week flinke klappen gekregen. Het blijft achter met een nul op zes na ...

241
241
Taravel trekt verrassende conclusie over Anderlecht

Anderlecht heeft zondagavond geen al te beste repetitie voor de bekerfinale beleefd. Het ging met ...

172
172
Hubert spreekt duidelijke taal over rode kaart

De Brusselse derby is zondagavond een prooi geworden voor Union. Dat ging met 1-3 winnen op het veld ...

217
217
Essevee blijft door play-downs razen met klinkende zege

De Relegation Play-Off is voor Zulte Waregem een speeltuin. Het pronkt nu al met een tien op twaalf ...

43
43
Coosemans scherp: "Overenthousiaste VAR ontneemt onze kans"

Na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen leek Anderlecht opgeveerd, maar een week later is het ...

204
204
Union wipt weer over Club en deelt Anderlecht tik uit

Union is zondagavond niet bezweken onder de druk van Club Brugge. Het nam de koppositie weer over ...

133
133
Inter dankzij straf record op één zege van Italiaanse titel

De titelstrijd in Italië is bijna beslist. Inter zette zondagavond immers een nieuw stapje ...

44
44
TD Bayern onthult hét beslissende moment bij keuze voor Kompany

Vincent Kompany is dezer dagen God in München, maar dat had twee jaar geleden niemand durven ...

76
76
‘Anderlecht in paniek: verrassende nieuwe T1 op komst?’

Anderlecht staat onder druk: de club zoekt dringend een nieuwe hoofdtrainer. Enkele verrassende ...

813
813
Bizar rood Anderlecht: fans begrijpen één zaak helemaal niet

De vijfde speeldag van de Champions' Play-Off wordt zondagavond afgesloten met de Brusselse derby ...

509
509
Meesterzet Leko: "Hij wist héél goed wat hij deed"

Een week geleden leek de titelstrijd nog verloren voor Club Brugge na de nederlaag op Union, maar nu ...

188
188
Gents lichtpunt kijkt de ogen uit: "Vanaken, Vetlesen, ..."

AA Gent blijft na vijf speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning van de Champions' Play-Offs. ...

98
98
Nieuwe X-factor bij Club Brugge: "Bondscoach mag me bellen"

Club Brugge heeft zondagmiddag een belangrijke overwinning geboekt op het veld van AA Gent. Bij ...

182
182
KRC Genk genekt door arbitrage? Heynen spreekt zich uit

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk andermaal averij opgelopen op eigen veld. Tegen Standard bleef ...

378
378
Europees voetbal voor grijpen: STVV klopt KVM na comeback

Daags na de cruciale thuiszege tegen RSC Anderlecht heeft STVV opnieuw een grote stap richting een ...

92
92
Taravel gooit roer om in basiself, Union mét Khalaili

Zondagavond wordt de heenronde in de Champions' Play-Offs afgesloten met een fraaie affiche. Zo ...

59
59
Union of Club? De Mil duidt toekomstige kampioen al aan

AA Gent was tijdens de twee laatste speelrondes van de Champions' Play-Offs de scherprechter in het ...

307
307
'Rennovatie Real: terugkeer smaakmaker nú al beklonken'

Real Madrid dreigt het seizoen met lege handen te gaan afsluiten. Komende zomer zal er dan ook heel ...

148
148
'Club in actie: zes miljoen voor eerste zomeraanwinst'

Club Brugge strijdt momenteel volop voor de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis. Maar achter ...

293
293
Anderlecht houdt hart vast: Taravel legt noodscenario klaar

De bekerfinale mag dan wel het grootste doel van de komende weken zijn, in de Champions' Play-Offs ...

285
285
Leko lyrisch: nieuwe titeljoker staat op bij Club Brugge

Club Brugge heeft zondagmiddag een uitstekende zaak gedaan in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart ...

233
233

Meer sportnieuws