De Boeck greep net naast topjob: "Kozen voor iemand anders"

door
De Boeck greep net naast topjob:

KV Kortrijk kende een zeer moeilijke zomer. Een mercato die niet echt geslaagd was wegens strubbelingen over de overname. Trainer Edward Still kreeg de motor nadien niet aan het draaien en de Kerels wonnen geen wedstrijden. Hij werd ontslagen en Glen De Boeck kwam in de plaats.

De Boeck was in het verleden al eens trainer van KV Kortrijk. Hij was 46 wedstrijden aan de slag als coach van KVK. Daarin wist hij 24 keer te winnen, 6 draws te behalen en werd er 16 keer verloren. De Boeck haalde gemiddeld 1,7 punten per wedstrijd, wat zeker niet onaardig was.

LEES OOK: Binnenkort ‘nieuwe Vanhaezebrouck’ in de Jupiler Pro League?

Aanbiedingen

De Boeck was nadien nog trainer bij Sporting Lokeren, maar dat werd geen succes. De club ging de dieperik in en De Boeck werd mee naar onder getrokken. Zo was hij bijna vier jaar zonder club.

Toch waren er nog aanbiedingen. De Boeck kreeg voorstellen uit het buitenland, maar er werd geen akkoord gevonden. Enkele weken geleden was hij ook in beeld bij de KBVB. Wat geen toeval was, aangezien Frank Vercauteren daar de sportieve baas is. Beiden werkten in het verleden goed samen bij Anderlecht.

Geen Belgische beloften

"Meerdere ploegen hebben gepolst naar mijn diensten, maar de tijd was op dat moment niet rijp voor mij om die uitdaging aan te gaan. Soms haakte de club ook zelf af. Ik heb gesprekken gevoerd om bondscoach te worden van de nationale beloften. Ik was een van de laatste kandidaten, maar uiteindelijk hebben ze een andere keuze gemaakt. Als je wat afstand neemt, verdwijn je nu eenmaal snel uit de picture", zei De Boeck in Het Laatste Nieuws.

De Boeck werd dus niet coach van de Belgische beloften. Gill Swerts werd uiteindelijk gekozen.

Gaat De Boeck Kortrijk op de rails krijgen?

Meest recent

Toptransfer in Challenger Pro League: lonkt de Eredivisie?

Bij Lommel SK is het vooral belangrijk dat spelers er zich ontwikkelen en worden doorverkocht. Dat ...

13
13
Heeft AA Gent weldra WK-ganger bij Rode Duivels?

Bij AA Gent kennen ze niet bepaald een hoogstaand seizoen. Ze staan op een tiende plaats in de ...

39
39
'Antwerp duwt door: drie transfers op til'

Bij Royal Antwerp FC is er in januari versterking nodig. De laatste weken draait het veel beter, ...

68
68
'Transferblunder Union SG: top zes ligt op de loer'

Union SG heeft de bal afgelopen zomer toch eens stevig weten mis te slaan op de transfermarkt. De ...

62
62
Euvrard deelt STVV flinke waarschuwing uit

De matchen van Standard zijn niet bepaald hoogstaand de laatste weken, maar ze pakken wel regelmatig ...

102
102
Club Brugge krijgt volle laag: "Moesten zich schamen"

Club Brugge staat onder bijzonder zware druk. Er moét dit seizoen een landstitel worden ...

418
418
'Union zet zich schrap: Italianen vol voor sterkhouder'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

49
49
Club Brugge-kritiek Garcia zindert na: "Dictatuur"

Op een uitgebreid persmoment liet bondscoach Rudi Garcia zich vorige week kritisch uit over het ...

242
242
Zinderende strijd om Play-Off I-ticket: Goots spreekt zich uit

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League breekt aan. ...

185
185
Hayen onthult: zó reageerde Club Brugge op Genk-overgang

Nicky Hayen is de nieuwe hoofdtrainer van KRC Genk. De 45-jarige Limburger werd dinsdag zelfs al ...

953
953
'Voetbalwereld davert: schoktransfer Vinicius in 2026'

Vinicius Junior leek goed op weg om dé posterboy bij Real Madrid te worden. Maar de voorbije ...

182
182
‘Anderlecht duizelt: Franse dribbelkoning op weg naar RSCA’

In het Lotto Park durven ze al dromen van een nieuwe publiekslieveling, maar tegelijk heerst er ...

788
788
Origi op de markt: tóch transfer naar Belgische topclub?

Na maandenlang in de vergetelheid te hebben gezeten, is een einde gekomen aan de lijdensweg van ...

487
487
'Leko drukt stempel: Club-speler grote winnaar trainerswissel'

Club Brugge zorgde begin deze maand voor een heuse schok door hoofdcoach Nicky Hayen aan de kant te ...

579
579
'Hete transferwinter Anderlecht: zevental richting uitgang'

RSC Anderlecht sluit vrijdagavond zijn eerste seizoenshelft af met een duel tegen Sporting ...

528
528
Sonck stelt zeer groot pijnpunt vast bij AA Gent

Er was afgelopen weekend zeer veel te doen over de topper tussen Club Brugge en AA Gent. Dat is ...

125
125
Arsenal zwoegt maar mag nog dromen van eerste trofee

Arsenal is nog steeds in de running voor de eerste prijs van het Engelse voetbalseizoen. De Gunners ...

33
33
Opmerkelijk debuut bij Standard: "Dat was mijn doel"

Vorig weekend ging Standard met 0-1 winnen op het veld van Dender en die goede lijn hopen ze op ...

142
142
'Bornauw keert na floptransfer terug op oude nest'

Bij de Rode Duivels was het de voorbije maanden voor Rudi Garcia nog wat zoeken in de defensie. Hij ...

625
625
'Union bibbert na nieuwe transferwending rond David'

Union moest naar goede gewoonte de voorbije maanden alweer heel wat smaakmakers laten vertrekken. In ...

136
136
'AA Gent en Essevee laten overbodige pionnen gaan'

De wintermercato staat stilaan voor de deur. In de eerste plaats zijn de meeste Belgische clubs ...

276
276
'Nieuw drama dreigt: traditieclub in 1B op rand van afgrond"

Vorig seizoen was het in de Challenger Pro League nog chaos doordat KMSK Deinze in het midden van ...

279
279
'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Manchester City lijkt weer stevig toe te gaan slaan tijdens de wintermercato. De Engelse grootmacht ...

161
161
Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Bij AA Gent is er in het voorbije halfjaar heel wat veranderd. Met Ivan Leko en Rik De Mil haalde ...

100
100
JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

48
48

Meer sportnieuws