"Racing Genk polste in januari al bij Anderlecht"

door

Bij KRC Genk deden ze de afgelopen mercato een aantal transfers. Een groot spelersverloop was er niet. Dat was helemaal anders bij RSC Anderlecht. Beide ploegen deden wel zaken met elkaar, al was er ook eerder contact tussen de twee clubs. 

Anderlecht liet na Anouar Ait El Hadj (in januari) in de zomermercato Hendrik Van Crombrugge naar Racing Genk verkassen. Zij betaalden uiteindelijk 1,3 miljoen euro voor de ervaren goalie, die weg moest en wilde bij Anderlecht.

LEES OOK: Hendrik Van Crombrugge en Vanessa delen spetterend nieuws

Situatie met Vandevoordt

Van Crombrugge geeft in de podcast Terril Talks aan dat Genk in januari al voorzichtig polste. Leipzig dacht eraan om Vandevoordt door een blessure bij hun doelman eerder naar Duitsland te halen, maar dat vond geen doorgang. Tot een overgang naar Limburg kwam het dus niet voor Van Crombrugge. 

De 30-jarige doelman zag Genk echter meteen zitten. Er was in de zomer buitenlandse interesse, maar Van Crombrugge gaf naar eigen zeggen aan zijn makelaar aan dat Genk zijn prioriteit was. Na zware onderhandelingen met Anderlecht kwam het tot een akkoord en Genk wist Van Crombrugge aan te trekken.

Volgend jaar eerste keeper

De bedoeling was dat Van Crombrugge het seizoen in doel zou starten. Er werd algemeen aangenomen dat Vandevoordt met de Belgische beloften ver zou geraken op het EK. Nadien kreeg hij dan uiteraard wat vakantie, waardoor hij een aantal matchen zou missen.

Genk wou de belangrijke matchen in Europa dan aanvatten met een ervaren doelman als Van Crombrugge. De Belgische beloften werden echter al uitgeschakeld in de groepsfase en zo keerde Vandevoordt vroeger terug dan verwacht. Van Crombrugge is momenteel tweede doelman en zal volgend jaar wellicht de nummer een zijn in de Cegeka Arena.

 

Trending:

'Club Brugge pusht voor duurste aankoop van zomermercato'
'Club Brugge pusht voor duurste aankoop van zomermercato'

Gaat HVC Vandevoordt dit seizoen nog uit de ploeg spelen?

Meest recent

'Antwerp hoopt op herhaling van succestransfer'

Er is bij Antwerp nog heel veel werk aan de winkel voor het nieuwe seizoen. De eerste twee ...

37
37
'Milan verliest geduld: deadline voor Club en Jashari'

Club Brugge ging zondag in zijn tweede oefenwedstrijd van deze voorbereiding gelijkspelen op het ...

264
264
'PSG verbaast en wil titanendeal met Real Madrid sluiten'

Na jaren van frustratie haalde Paris Saint-Germain dit seizoen eindelijk zijn gram door de Champions ...

63
63
'Antwerp moet afscheid nemen van jeugdinternational'

De voorbije jaren moest de vinger op de knip bij Antwerp, waardoor de grote namen en dikke ...

51
51
'Club schakelt bliksemsnel: op zucht van vervanger Jashari'

Bij Club Brugge viel er de voorbije dagen een transferbommetje, want Ardon Jashari vertrok zaterdag ...

413
413
Antwerp kondigt extra versterking aan voor Stef Wils

Bij Antwerp is het deze zomer nog maar eens herbeginnen, want er vertrekken opnieuw heel wat spelers ...

138
138
'Prestigieuze transfer voor smaakmaker KV Kortrijk'

KV Kortrijk begint dit seizoen met een propere lei, want na de degradatie uit de Jupiler Pro League ...

162
162
'Club Brugge zorgt voor sensatie met vervanger Talbi'

Club Brugge moest zondag in zijn tweede oefenwedstrijd van de zomer vrede nemen met een ...

1098
1098
Red Flames gaan voor ouderwets voetbalmirakel: "Alles kan!"

De 1-0-nederlaag tegen Italië kwam héél ongelegen voor de Red Flames. Ze treffen ...

41
41
KRC Genk verrast met plotse Spaanse transferdeal

KRC Genk heeft dit weekend een verrassende transfer afgerond. De Limburgers laten een van de ...

232
232
De Cuyper naar Brighton: een exclusieve blik achter de schermen

Maxim De Cuyper heeft zijn transfer naar Brighton & Hove Albion afgerond. De Rode Duivel brengt ...

515
515
'PSV geeft Anderlecht en Antwerp transferboost van jewelste'

Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht zijn nog op zoek naar versterking. Ze krijgen plots bijzonder ...

700
700
'Club Brugge casht wéér: partijen vinden miljoenenakkoord'

Club Brugge weet even niet waar het zijn geld moet stapelen. Het komt plots langs alle kanten ...

925
925
Hasi verklapt eerste indruk: "Dit belooft wat"

Bij RSC Anderlecht kreeg Besnik Hasi al zes nieuwe spelers. De Brusselaars zijn zeker nog niet klaar ...

361
361
Lokeren kondigt culttransfer aan: "Dicht bij akkoord"

Sporting Lokeren is volop bezig om zich klaar te stomen voor het komende seizoen. De Waaslanders ...

233
233
Union SG met ultiem masterplan: "Dit was voorzien"

Het waren al drukke weken bij Union SG. Het geld vloeide al rijkelijk in en uit het Dudenpark. Er ...

105
105
Deze ex-JPL-sterren doen Verenigde Staten nu daveren

In de Major League Soccer spelen de nodige spelers met een verleden in de Jupiler Pro League. Wij ...

351
351
Hayen leert bij: verrassende meevaller plus grote flop

Club Brugge speelde 2-2 tegen Rangers FC. Het werd een partij met twee gezichten. Blauw-Zwart was ...

1079
1079
Mysterie rond Kevin De Bruyne groeit met deze beelden

Voor Kevin De Bruyne begint heel binnenkort een nieuw avontuur. Onze landgenoot gaat aan de slag bij ...

209
209
Standard gokt met Henry: wordt dit drama of droom?

Standard lijkt op weg een meer dan degelijke kern samen te stellen. De Rouches haalden met Casper ...

354
354
Anderlecht in de knoop: drie dossiers barsten open

RSC Anderlecht is nog zeker niet klaar op de transfermarkt. Paars-Wit zoekt naar versterking en ...

919
919
Club Brugge-debuut van Reis verloopt bijzonder opvallend

Club Brugge speelde om 15u een oefenpot op het veld van Rangers FC. Het was vooral uitkijken naar ...

370
370
Salarisbom bij VRT: Vannieuwkerke én Van Gucht shockeren

Ze zijn ongetwijfeld twee van de absolute boegbeelden van de openbare omroep: Karl Vannieuwkerke en ...

499
499
Boetedoening of mediastunt? Antwerp-fan Tom Waes breekt

Het eerste halfjaar van 2025 was ongetwijfeld niet het meest gelukkig uit het leven van Tom Waes. De ...

96
96
AI rukt op: vrouwenploeg test straffe vernieuwing

In Zwitserland vindt momenteel het UEFA Women’s EURO plaats, met onder meer de Red Flames. Zij ...

11
11

Meer sportnieuws