"Racing Genk polste in januari al bij Anderlecht"

372

Bij KRC Genk deden ze de afgelopen mercato een aantal transfers. Een groot spelersverloop was er niet. Dat was helemaal anders bij RSC Anderlecht. Beide ploegen deden wel zaken met elkaar, al was er ook eerder contact tussen de twee clubs. 

Anderlecht liet na Anouar Ait El Hadj (in januari) in de zomermercato Hendrik Van Crombrugge naar Racing Genk verkassen. Zij betaalden uiteindelijk 1,3 miljoen euro voor de ervaren goalie, die weg moest en wilde bij Anderlecht.

LEES OOK: Computer voorspelt Belgische kampioen: Anderlecht verrast

Situatie met Vandevoordt

Van Crombrugge geeft in de podcast Terril Talks aan dat Genk in januari al voorzichtig polste. Leipzig dacht eraan om Vandevoordt door een blessure bij hun doelman eerder naar Duitsland te halen, maar dat vond geen doorgang. Tot een overgang naar Limburg kwam het dus niet voor Van Crombrugge. 

De 30-jarige doelman zag Genk echter meteen zitten. Er was in de zomer buitenlandse interesse, maar Van Crombrugge gaf naar eigen zeggen aan zijn makelaar aan dat Genk zijn prioriteit was. Na zware onderhandelingen met Anderlecht kwam het tot een akkoord en Genk wist Van Crombrugge aan te trekken.

Volgend jaar eerste keeper

De bedoeling was dat Van Crombrugge het seizoen in doel zou starten. Er werd algemeen aangenomen dat Vandevoordt met de Belgische beloften ver zou geraken op het EK. Nadien kreeg hij dan uiteraard wat vakantie, waardoor hij een aantal matchen zou missen.

Genk wou de belangrijke matchen in Europa dan aanvatten met een ervaren doelman als Van Crombrugge. De Belgische beloften werden echter al uitgeschakeld in de groepsfase en zo keerde Vandevoordt vroeger terug dan verwacht. Van Crombrugge is momenteel tweede doelman en zal volgend jaar wellicht de nummer een zijn in de Cegeka Arena.

 

Gaat HVC Vandevoordt dit seizoen nog uit de ploeg spelen?

Meest recent

Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

4
4
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht eindelijk bekend?

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

15
15
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

41
41
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

28
28
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

20
20
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

47
47
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

179
179
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

27
27
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

42
42
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

20
20
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

101
101
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

56
56
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

193
193
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

65
65
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

180
180
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

29
29
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

84
84
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

940
940
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

53
53
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

169
169
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

941
941
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

50
50
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

24
24
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

155
155
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

134
134

Meer sportnieuws