"Racing Genk polste in januari al bij Anderlecht"

door

Bij KRC Genk deden ze de afgelopen mercato een aantal transfers. Een groot spelersverloop was er niet. Dat was helemaal anders bij RSC Anderlecht. Beide ploegen deden wel zaken met elkaar, al was er ook eerder contact tussen de twee clubs. 

Anderlecht liet na Anouar Ait El Hadj (in januari) in de zomermercato Hendrik Van Crombrugge naar Racing Genk verkassen. Zij betaalden uiteindelijk 1,3 miljoen euro voor de ervaren goalie, die weg moest en wilde bij Anderlecht.

LEES OOK: Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Situatie met Vandevoordt

Van Crombrugge geeft in de podcast Terril Talks aan dat Genk in januari al voorzichtig polste. Leipzig dacht eraan om Vandevoordt door een blessure bij hun doelman eerder naar Duitsland te halen, maar dat vond geen doorgang. Tot een overgang naar Limburg kwam het dus niet voor Van Crombrugge. 

De 30-jarige doelman zag Genk echter meteen zitten. Er was in de zomer buitenlandse interesse, maar Van Crombrugge gaf naar eigen zeggen aan zijn makelaar aan dat Genk zijn prioriteit was. Na zware onderhandelingen met Anderlecht kwam het tot een akkoord en Genk wist Van Crombrugge aan te trekken.

Volgend jaar eerste keeper

De bedoeling was dat Van Crombrugge het seizoen in doel zou starten. Er werd algemeen aangenomen dat Vandevoordt met de Belgische beloften ver zou geraken op het EK. Nadien kreeg hij dan uiteraard wat vakantie, waardoor hij een aantal matchen zou missen.

Genk wou de belangrijke matchen in Europa dan aanvatten met een ervaren doelman als Van Crombrugge. De Belgische beloften werden echter al uitgeschakeld in de groepsfase en zo keerde Vandevoordt vroeger terug dan verwacht. Van Crombrugge is momenteel tweede doelman en zal volgend jaar wellicht de nummer een zijn in de Cegeka Arena.

 

Gaat HVC Vandevoordt dit seizoen nog uit de ploeg spelen?

Meest recent

Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

1
1
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

15
15
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

83
83
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

120
120
'Messi laat 1,4 miljard euro links liggen'

In het voetbal gaat véél te veel geld om. Dat bleek nog maar eens. Gelukkig is er ...

80
80
Hasi heeft goed én slecht nieuws voor bekertreffen

RSC Anderlecht staat voor een heel belangrijk duel. Tegen AA Gent moet Paars-Wit zich plaatsen voor ...

205
205
Vannieuwkerke haalt hard uit: "Dit klopt gewoon niet"

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

149
149
'Kassa, kassa voor Zulte Waregem: strijd barst los'

Zulte Waregem gaat wellicht nog een uitgaande miljoenentransfer afronden. De interesse in een van de ...

221
221
'Anderlecht ruikt toptransfer: miljoenendeal onderweg'

RSC Anderlecht hoopt deze mercato toch een speler voor een aantal miljoenen euro’s te ...

488
488
'Anderlecht krijgt concurrentie: Club en Inter melden zich'

Anderlecht heeft nog heel veel werk om zich te versterken deze winter te versterken. Er liggen nog ...

358
358
'Transferdompers voor Club én Cercle Brugge'

De wintermercato is intussen al bijna halfweg, maar het is nog wachten op het échte vuurwerk ...

89
89
Japans talent voor Gent, Standard haalt jeugdproduct terug

Het echte transfergeweld moet nog losbarsten in de Jupiler Pro League, maar dat betekent niet dat de ...

58
58
'Overmars richt zijn pijlen op Chelsea-flop'

Antwerp plaatste zich dinsdagavond voor de halve finale van de Croky Cup na een thriller tegen La ...

151
151
'Club Brugge heeft nieuwe Stankovic al in vizier'

Bij Club Brugge zal de transfermolen de komende maanden ongetwijfeld weer volop draaien. Met Kaye ...

294
294
'STVV slaat fraaie transferslag bij Beerschot'

Halfweg het seizoen blijkt STVV dé revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries prijken ...

235
235
'Soap escaleert: Nainggolan en Lokeren op ramkoers'

Er zal deze maand in de Challenger Pro League ongetwijfeld heel wat bewegen. Het meest besproken ...

278
278
Hasi spreekt klare taal over contractsaga Coosemans

Anderlecht viel vorig weekend ook in de prijzen op het Gala van de Gouden Schoen. Nathan De Cat werd ...

175
175
Westerlo haalt vervanger Yow nu al binnen

Bij Westerlo belooft het alweer een drukke mercato te worden. De Kemphanen zien deze maand wellicht ...

38
38
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest Angulo, STVV sluit dubbele deal'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

394
394
Van den Brom zorgt voor ophef: “Stelletje slappe lullen!”

John van den Brom heeft een verleden op de Belgische velden als coach van RSC Anderlecht en KRC ...

92
92
Niet enkel in België: Guardiola verwoest arbitrage én VAR

Manchester City nam het in de heenwedstrijd van de halve finale van de FA Cup op in en tegen ...

71
71
Het beeld van de Croky Cup: Bayat explodeert door VAR

Club Brugge kreeg in de Croky Cup een mokerslag van jewelste. Sporting Charleroi zette de winnaar ...

129
129
Oosting duwt door: twee spelers mogen niet weg

Bij Royal Antwerp FC zijn het naast het veld zware tijden. Zeno Van den Bosch trekt na het seizoen ...

328
328
Burgess deelt flinke waarschuwing uit aan Club Brugge & co

Union SG speelde zijn beste matchen in de Champions League, waar ze het spel niet moeten maken. In ...

223
223
RAFC-fan Tom Waes laat masker vallen: schaamte, pijn en twijfel

Tom Waes schittert weer op het grote scherm. De Antwerp-fan was deze week nog te zien in het ...

88
88

Meer sportnieuws