Mourinho slaat hard terug met verwijzing naar Lukaku

door
Mourinho slaat hard terug met verwijzing naar Lukaku

Er hing de voorbije dagen een storm in de lucht in Rome. Donderdag werd AS Roma immers met 4-1 vernederd door Genoa, waardoor het in de onderste regionen van het klassement in de Serie A bleef hangen. Het hoofd van José Mourinho leek op het kapblok te zullen liggen als het zondag tegen Frosinone opnieuw fout zou lopen.

Maar dat gebeurde uiteindelijk niet, met dank aan Romelu Lukaku. De Rode Duivel opende na 21 minuten de score met al zijn vierde goal in zes matchen voor de Romeinen. Daarmee effende hij het pad voor een 2-0-overwinning, pas de tweede zege van het seizoen in de Serie A.

LEES OOK: Openda roept meteen straffe taal na eerste goal

Mourinho haalt uit

Mourinho haalde dus zijn gram en dat liet de Special One niet zomaar passeren. Hij haalde bij DAZN zwaar uit naar zijn critici. "Nu kan niemand zeggen dat het mijn schuld is dat Lukaku niet scoort", sneerde hij. "Romelu maakt hier zijn goals, zoals hij ook bij Manchester United en Inter deed. Ik ben niet iemand die kwaliteit verwoest."

Lukaku verscheen ook zelf voor de camera en had het over de samenwerking met zijn coach. "Ik heb een uitstekende band met Mourinho. Hij kent me goed", klonk het bij hem. "Ik wil ook mijn ploegmaats bedanken, want zij helpen me. We zitten in een moeilijke positie, maar het seizoen is nog lang."

Veel gepraat

De zege tegen Frosinone is alvast een stap in de goede richting. "Het was voor ons belangrijk om vanavond te winnen", aldus Lukaku. "De voorbije dagen hebben we veel gepraat met elkaar en met de trainer. We hebben een goede wedstrijd gespeeld."

Donderdag kan Roma alvast nog meer vertrouwen tanken, want dan kunnen ze zes op zes pakken in de Europa League. Ze wonnen hun openingsmatch tegen Sheriff Tiraspol en gaan straks ook tegen Servette Genève op zoek naar de drie punten.

Was AS Roma de best mogelijke stap voor Lukaku?

Meest recent

Gouden Schoen: Anderlecht favoriet voor twéé grote prijzen

RSC Anderlecht moest tijdens de voorbije gala's van de Gouden Schoen telkens vrede nemen met een ...

76
76
'Transferclash Barça: Flick smeekt om deze winteraanwinst'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

41
41
Winterversterking voor Genk: Hayen doet boekje open

Nicky Hayen heeft niet lang zonder job gezeten. Amper twee weken na zijn veelbesproken ontslag bij ...

259
259
'Anderlecht zet mercato in brand: nieuwe zes als topdeal'

Elke Anderlecht-fan voelt het meteen kriebelen als paars-wit opnieuw in Zuid-Amerika gaat shoppen: ...

263
263
'Union houdt hart vast: topcompetitie wenkt voor revelatie'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

108
108
'Club troeft Anderlecht af: miljoenenaanwinst op komst'

Na een vrij wisselvallige eerste helft van het seizoen, wil Club Brugge KV tijdens de wintermercato ...

341
341
Kompany verovert Europa: spectaculaire uitspraak Micah Richards

Verschillende Belgische protagonisten uit de voetbalwereld kunnen terugblikken op een geslaagd 2025. ...

194
194
'Club bibbert en beeft: steunpilaar kiest nieuwe ploeg'

Club Brugge vat de komende mercato aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord te houden. ...

393
393
Anderlecht vangt jackpot: Renard & Hasi kopen krediet

De voorbije drie jaar leek hij gedoemd om in de categorie miscasts te belanden, maar samen met ...

392
392
'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

393
393
Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

164
164
Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

245
245
Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

286
286
Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

203
203
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

77
77
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

207
207
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

200
200
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

55
55
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

653
653
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

117
117
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

623
623
'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

251
251
Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

282
282
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

371
371
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

213
213

Meer sportnieuws