Ook AA Gent laat van zijn pluimen en raakt niet voorbij RWDM

139 stemmen
Ook AA Gent laat van zijn pluimen en raakt niet voorbij RWDM

Het is niet meteen het weekend van de topclubs geworden. Na Antwerp, KRC Genk en Club Brugge is immers ook AA Gent er niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen. De Buffalo's raakten niet voorbij RWDM, dat een knap 1-1-gelijkspel uit de brand sleepte. Daardoor moet Gent voortaan Union naast zich aan de leiding in het klassement dulden.

Hein Vanhaezebrouck had een grote verrassing in petto in het Edmond Machtensstadion, want hij liet Gift Orban op de bank en moest het door een blessure stellen zonder Hugo Cuypers. In de plaats daarvan waren het Tarik Tissoudali en Malick Fofana die het spitsenduo vormden. Die eerste kwam al heel snel dicht bij de openingstreffer na een fout van Sissako, maar zijn stiftballetje miste overtuiging.

LEES OOK: ‘Leegloop Westerlo: wéér toptransfer op het Kuipje'

Blunder Nardi

Daarna viel er weinig te zien, tot de 0-1 na 22 minuten uit de lucht kwam vallen. Fofana, één van de mannen die in een betere vorm zitten bij Gent, maakte de actie en rondde die ook zelf af. Gent zat zo in een goede positie, maar zou die nog voor rust op domme manier weggeven.

Nardi schatte een hoge bal immers verkeerd in en liet zich nog aftroeven door Gueye, die in de blessuretijd van de eerste helft RWDM zo langszij kon brengen. Het was in de tweede helft dus weer opnieuw beginnen, maar de eerste kans was wel voor de thuisploeg. Abe faalde echter alleen voor doel.

Gent mist de kansen

Daarna was het weer aan Gent, maar de Buffalo's morsten met de kansen. Fofana, Tissoudali en De Sart kregen allemaal meerdere kansen, maar telkens lag Defourny nog in de weg. Ondanks verwoede pogingen vielen er zo geen doelpunten meer, waardoor een gelijkspel op het bord bleef.

Gent is daardoor dus niet langer alleen leider en krijgt gezelschap van Union. RWDM wipt dan weer door het punt naar de negende plaats en heeft evenveel punten als nummer acht Cercle Brugge.

Had AA Gent moeten winnen?

Meest recent

Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

49
49
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

56
56
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

29
29
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

35
35
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

32
32
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

107
107
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

107
107
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

402
402
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

77
77
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

150
150
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

313
313
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

64
64
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

921
921
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

506
506
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

33
33
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

11
11
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

185
185
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

932
932
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

159
159
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

441
441
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

821
821
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

565
565
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

351
351
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

587
587
Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

159
159

Meer sportnieuws