Ook AA Gent laat van zijn pluimen en raakt niet voorbij RWDM

door
Ook AA Gent laat van zijn pluimen en raakt niet voorbij RWDM

Het is niet meteen het weekend van de topclubs geworden. Na Antwerp, KRC Genk en Club Brugge is immers ook AA Gent er niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen. De Buffalo's raakten niet voorbij RWDM, dat een knap 1-1-gelijkspel uit de brand sleepte. Daardoor moet Gent voortaan Union naast zich aan de leiding in het klassement dulden.

Hein Vanhaezebrouck had een grote verrassing in petto in het Edmond Machtensstadion, want hij liet Gift Orban op de bank en moest het door een blessure stellen zonder Hugo Cuypers. In de plaats daarvan waren het Tarik Tissoudali en Malick Fofana die het spitsenduo vormden. Die eerste kwam al heel snel dicht bij de openingstreffer na een fout van Sissako, maar zijn stiftballetje miste overtuiging.

LEES OOK: Jan Boskamp geeft 'helse' update over gezondheid

Blunder Nardi

Daarna viel er weinig te zien, tot de 0-1 na 22 minuten uit de lucht kwam vallen. Fofana, één van de mannen die in een betere vorm zitten bij Gent, maakte de actie en rondde die ook zelf af. Gent zat zo in een goede positie, maar zou die nog voor rust op domme manier weggeven.

Nardi schatte een hoge bal immers verkeerd in en liet zich nog aftroeven door Gueye, die in de blessuretijd van de eerste helft RWDM zo langszij kon brengen. Het was in de tweede helft dus weer opnieuw beginnen, maar de eerste kans was wel voor de thuisploeg. Abe faalde echter alleen voor doel.

Gent mist de kansen

Daarna was het weer aan Gent, maar de Buffalo's morsten met de kansen. Fofana, Tissoudali en De Sart kregen allemaal meerdere kansen, maar telkens lag Defourny nog in de weg. Ondanks verwoede pogingen vielen er zo geen doelpunten meer, waardoor een gelijkspel op het bord bleef.

Gent is daardoor dus niet langer alleen leider en krijgt gezelschap van Union. RWDM wipt dan weer door het punt naar de negende plaats en heeft evenveel punten als nummer acht Cercle Brugge.

Had AA Gent moeten winnen?

Meest recent

'De Bruyne bezorgt Napoli eigenhandig nieuwe sterspeler'

Nu de uitschakeling in de Champions League een feit is, zet SSC Napoli alles op de competitie en ...

14
14
Straffe stoot Club: Eredivisie-sterren massaal naar Brugge?

Club Brugge heeft zich wederom bij de 24 sterkste clubs van Europa geschaard. Voor het tweede ...

168
168
Kompany krijgt groot nieuws, bizarre nieuwe club Dimata

De wintermercato is in de grootste voetbalnaties inmiddels gesloten, maar in bepaalde landen kunnen ...

23
23
Gigantische kaakslag voor Ruben Van Gucht: "Zo laag!"

Ruben Van Gucht trok gisteren bij de Mia's weer alle blikken naar zich toe. De journalist was zelf ...

47
47
'Renard out: droomkandidaat laat Anderlecht koud staan'

Olivier Renard staat bij Anderlecht steeds meer geïsoleerd een een exit is geen taboe meer. ...

373
373
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 24 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 24 op de agenda. Om alles in goede banen te ...

46
46
Gheysens op matje geroepen: licentie Antwerp in gevaar?

De kritiek aan zijn adres raakt Paul Gheysens zijn koude kleren niet, terwijl ook de financiële ...

315
315
Anderlecht kookt over: Coucke roert zelf in de potten

Terwijl het bij Anderlecht rommelt, kraakt en sist langs alle kanten, duikt Marc Coucke plots ...

170
170
'Atlético valt aan: Simeone wil shoppen bij Club Brugge'

In de play-offs van de Champions League staat Club Brugge straks een dubbele confrontatie met ...

276
276
Antwerp-fans in alle staten: Gheysens breekt stilte

Na de deugddoende zege tegen Cercle Brugge hoopt Antwerp straks in Anderlecht een stap te zetten ...

219
219
Club Brugge betaalt zich blauw: monsterpremies JPL gelekt

Het lucratieve loon dat profvoetballers opstrijken biedt vaak voer tot discussie. Daarbij gaat het ...

360
360
'Anderlecht zoekt coach: Coucke verrast met wit konijn'

Besnik Hasi werd bedankt voor bewezen diensten, en dus zal Will Still straks voor het eerst in de ...

373
373
Still en Oosting hakken knopen door voor Croky Cup-clash

In de halve finale van de Croky Cup krijgt RSC Anderlecht straks Antwerp over de vloer. Bij de ...

305
305
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

232
232
Aanwinst bezorgt Essevee meteen serieuze kater

Even mocht Zulte Waregem dromen van de Champions' Play-Off, maar nu lijkt het in de laatste weken ...

111
111
Origi terug naar België? Dit zegt zijn makelaar

De wintermercato is voor Belgische clubs weer voorbij, maar toch valt het niet uit te sluiten dat er ...

186
186
Geen transfers voor Foket en Rits: één man in de wolken

Bij Anderlecht zullen ze met gemengde gevoelens terugblikken op de wintermercato. Op het eerste ...

249
249
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern slaat slag bij PSG'

Vincent Kompany is goed op weg om Bayern München een boerenjaar te bezorgen. In de Bundesliga ...

142
142
'Fink stuurt Anderlecht wandelen: echte reden onthuld'

Bij Anderlecht wordt het maar niet rustig. Nadat er de voorbije maanden nog maar eens een ...

1125
1125
KV Mechelen slaat voor tweede keer in twee dagen toe

KV Mechelen is nog volop verwikkeld in de strijd om de top zes, maar desondanks maken ze Achter de ...

86
86
Lommel kondigt achtste(!) uitleenbeurt in 5,5 jaar aan

Lommel prijkt na 22 speeldagen op een knappe vierde plaats in de Challenger Pro League en mag nog ...

39
39
'Vandevoordt door concurrent bij Duivels verlost van bank'

Maarten Vandevoordt maakt intussen al iets meer dan een jaar vast deel uit van de kern van de Rode ...

102
102
'Anderlecht baalt: gedroomde coach haakt af'

Anderlecht belandde de voorbije weken nog maar eens in een crisis. Na een twee op vijftien in de ...

541
541
TRANSFERUURTJE: 'Genk casht op Oh, eerste zomertransfer Club'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

137
137
‘Halve Belg Sacha Boey maakt alsnog knaltransfer'

De Turkse wintermercato is nog even open en daar profiteren de clubs optimaal van. Fenerbahçe ...

44
44

Meer sportnieuws