Ook AA Gent laat van zijn pluimen en raakt niet voorbij RWDM

door
Ook AA Gent laat van zijn pluimen en raakt niet voorbij RWDM

Het is niet meteen het weekend van de topclubs geworden. Na Antwerp, KRC Genk en Club Brugge is immers ook AA Gent er niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen. De Buffalo's raakten niet voorbij RWDM, dat een knap 1-1-gelijkspel uit de brand sleepte. Daardoor moet Gent voortaan Union naast zich aan de leiding in het klassement dulden.

Hein Vanhaezebrouck had een grote verrassing in petto in het Edmond Machtensstadion, want hij liet Gift Orban op de bank en moest het door een blessure stellen zonder Hugo Cuypers. In de plaats daarvan waren het Tarik Tissoudali en Malick Fofana die het spitsenduo vormden. Die eerste kwam al heel snel dicht bij de openingstreffer na een fout van Sissako, maar zijn stiftballetje miste overtuiging.

LEES OOK: 'AA Gent doet gouden zaken: miscast laat kassa rinkelen'

Blunder Nardi

Daarna viel er weinig te zien, tot de 0-1 na 22 minuten uit de lucht kwam vallen. Fofana, één van de mannen die in een betere vorm zitten bij Gent, maakte de actie en rondde die ook zelf af. Gent zat zo in een goede positie, maar zou die nog voor rust op domme manier weggeven.

Nardi schatte een hoge bal immers verkeerd in en liet zich nog aftroeven door Gueye, die in de blessuretijd van de eerste helft RWDM zo langszij kon brengen. Het was in de tweede helft dus weer opnieuw beginnen, maar de eerste kans was wel voor de thuisploeg. Abe faalde echter alleen voor doel.

Gent mist de kansen

Daarna was het weer aan Gent, maar de Buffalo's morsten met de kansen. Fofana, Tissoudali en De Sart kregen allemaal meerdere kansen, maar telkens lag Defourny nog in de weg. Ondanks verwoede pogingen vielen er zo geen doelpunten meer, waardoor een gelijkspel op het bord bleef.

Gent is daardoor dus niet langer alleen leider en krijgt gezelschap van Union. RWDM wipt dan weer door het punt naar de negende plaats en heeft evenveel punten als nummer acht Cercle Brugge.

Had AA Gent moeten winnen?

Meest recent

'Bekende goalgetter keert terug naar België'

De wintermercato is volop aan de gang en heel wat Belgische clubs zoeken versterking. Een profiel ...

80
80
Spits biedt zich aan bij Anderlecht: "Ik ben klaar"

Anderlecht hoopt zich deze winter op verschillende posities te versterken. Besnik Hasi zou onder ...

102
102
Genk trekt nieuw blik talent open: 5 jonkies mogen zich tonen

Ze vertrokken wat later dan de meeste andere eersteklassers, maar dinsdag reisde ook KRC Genk af ...

65
65
'Buitenkansje voor Belgische clubs (met hulp Mogi Bayat?)'

De wintermercato is nooit de makkelijkste periode om echte aanwinsten te vinden, maar vrijwel elke ...

49
49
'Anderlecht hakt knoop definitief door over Duranville'

Het is voorlopig nog wachten op de eerste winteraanwinst van Anderlecht. Het staat in ieder geval ...

188
188
Zulte Waregem stuurt pion na halfjaar al door

Zulte Waregem beleefde een eerste seizoenshelft met pieken en dalen. Dat blijkt ook uit hun plaats ...

47
47
'Anderlecht pakt groots uit met contract van vijf jaar'

Bij Anderlecht belooft het nog een zeer drukke wintermercato te worden. Die staat niet alleen in het ...

442
442
'Man Utd verbaast vriend en vijand met nieuwe coach'

Manchester United ging deze week over tot drastische actie. Na een 1-1-gelijkspel tegen Leeds en ...

145
145
'Cercle verbaast met megatransfer van 9 miljoen'

Cercle Brugge stelde dinsdag met Dante Vanzeir een bekende naam voor als nieuwste offensieve ...

177
177
'Charleroi gaat voor sterspeler, Beveren voor smaakmaker'

De transfermarkt is officieel geopend in België. De Belgische ploegen zijn zoals vanouds weer ...

54
54
Zulte Waregem zorgt voor positieve volgende stap

We opperden de afgelopen dagen voor minder buitenlandse spelers en meer kansen voor de Belgische ...

103
103
Done deal: Charleroi maakt opvolger De Mil bekend

Sporting Charleroi zag Rik De Mil naar AA Gent vertrekken. De Zebra's namen rustig hun tijd om na te ...

117
117
Vermeeren in oog van de storm bij OM

Arthur Vermeeren dacht net vertrokken te zijn bij OM — tot één actie alles deed ...

123
123
'Bassette en Ngonge klaar voor opvallende transfers'

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

97
97
Ten Hag zorgt voor gigantische verrassing met nieuwe job

Erik ten Hag heeft voor een enoirme verrassing gezorgd. De voormalige coach van Bayer Leverkusen, ...

38
38
Duranville naar Anderlecht? Dit zegt Hasi daarover

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig nog windstil omtrent ingaande versterking. Nochtans heeft ...

210
210
'Solden in Anderlecht: update contracten De Cat & co'

Het zijn nog maar eens solden bij RSC Anderlecht, waar tal van miscasts in januari liefst bij het ...

357
357
'Plottwist bij Club Brugge: exit in stroomversnelling?'

Club Brugge vertoeft momenteel op winterstage in Marbella, waar Ivan Leko de basis moet leggen voor ...

562
562
'AA Gent doet gouden zaken: miscast laat kassa rinkelen'

AA Gent bereikte dinsdag een akkoord met Cercle Brugge omtrent Dante Vanzeir, die mét ...

469
469
'5 voor 12 in Anderlecht: catastrofe wenkt voor Renard'

Zijn nieuwe bazen winden er geen doekjes om dat Olivier Renard zich in januari moet bewijzen. De ...

387
387
Hrosovsky speelt open kaart over toekomst bij KRC Genk

Een vertrek van een of meerdere sterkhouders leek niet aan de orde, maar als een donderslag bij ...

439
439
Hasi houdt adem in: Anderlecht vreest rampscenario

Met een magere 4 op 12 sloot RSC Anderlecht het jaar op teleurstellende wijze af. Als oorzaak ...

430
430
Tzolis klapt uit de biecht: jackpot voor Club Brugge?

Club Brugge wil de kern bij elkaar houden in januari, al zou dat wel eens gemakkelijker gezegd ...

685
685
'Anderlecht dumpt duo: verrassende comeback op til?'

RSC Anderlecht moet in januari vooral de veel te brede kern zien af te slanken, maar Besnik Hasi ...

647
647
Maarten Breckx en Lies Vandenberghe doen VTM-kijker huiveren

Ze staan vaak langs de zijlijn, scherp van tong en perfect voorbereid. Maar achter de camera, ver ...

152
152

Meer sportnieuws