Ook AA Gent laat van zijn pluimen en raakt niet voorbij RWDM

door
Ook AA Gent laat van zijn pluimen en raakt niet voorbij RWDM

Het is niet meteen het weekend van de topclubs geworden. Na Antwerp, KRC Genk en Club Brugge is immers ook AA Gent er niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen. De Buffalo's raakten niet voorbij RWDM, dat een knap 1-1-gelijkspel uit de brand sleepte. Daardoor moet Gent voortaan Union naast zich aan de leiding in het klassement dulden.

Hein Vanhaezebrouck had een grote verrassing in petto in het Edmond Machtensstadion, want hij liet Gift Orban op de bank en moest het door een blessure stellen zonder Hugo Cuypers. In de plaats daarvan waren het Tarik Tissoudali en Malick Fofana die het spitsenduo vormden. Die eerste kwam al heel snel dicht bij de openingstreffer na een fout van Sissako, maar zijn stiftballetje miste overtuiging.

LEES OOK: CPL razend spannend: Beerschot weer volop in titelstrijd

Blunder Nardi

Daarna viel er weinig te zien, tot de 0-1 na 22 minuten uit de lucht kwam vallen. Fofana, één van de mannen die in een betere vorm zitten bij Gent, maakte de actie en rondde die ook zelf af. Gent zat zo in een goede positie, maar zou die nog voor rust op domme manier weggeven.

Nardi schatte een hoge bal immers verkeerd in en liet zich nog aftroeven door Gueye, die in de blessuretijd van de eerste helft RWDM zo langszij kon brengen. Het was in de tweede helft dus weer opnieuw beginnen, maar de eerste kans was wel voor de thuisploeg. Abe faalde echter alleen voor doel.

Gent mist de kansen

Daarna was het weer aan Gent, maar de Buffalo's morsten met de kansen. Fofana, Tissoudali en De Sart kregen allemaal meerdere kansen, maar telkens lag Defourny nog in de weg. Ondanks verwoede pogingen vielen er zo geen doelpunten meer, waardoor een gelijkspel op het bord bleef.

Gent is daardoor dus niet langer alleen leider en krijgt gezelschap van Union. RWDM wipt dan weer door het punt naar de negende plaats en heeft evenveel punten als nummer acht Cercle Brugge.

Had AA Gent moeten winnen?

Meest recent

DAZN dropt hint: overeenkomst met Telenet in de maak?

De voorbije weken en maanden werd er druk gespeculeerd over de uitzendingen van de Jupiler en ...

139
139
'Antwerp lanceert winteroffensief: budget Overmars bekend'

Het hing al een tijdje in de lucht, maar de nederlaag tegen Dender betekende het nekschot voor Stef ...

137
137
Hayen houdt adem in: rampscenario voor Club Brugge?

Club Brugge boekte zaterdag een zuinige 1-0 zege tegen Charleroi. Veel tijd om te recupereren is er ...

160
160
'Renard vs. De Condé: transferoorlog tussen RSCA & Genk'

In de internationale jacht op talent belanden de Belgische topclubs geregeld in mekaars vaarwater. ...

178
178
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

209
209
Premier League-waanzin: ploegmaats op de vuist in volle match

In de Engelse Premier League stond maandagavond een interessant duel op het programma. Zo stond ...

50
50
Club slikt last-minute domper vlak voor Portugese trip

Deze week staat opnieuw Champions League-voetbal op het programma. De twee Belgische deelnemers Club ...

241
241
Opzienbarend trainersplan Antwerp: fraaie naam genoemd

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

219
219
Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

241
241
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

165
165
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

329
329
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

138
138
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 15

De reguliere competitie is officieel halfweg. Ook afgelopen weekend lag de Belgische arbitrage hier ...

104
104
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

157
157
'Gheysens speelt solo slim: interne onrust bij Antwerp'

De nederlaag in de kelderkraker tegen rode lantaarn Dender bleek zoals verwacht de druppel voor Stef ...

283
283
'Renard pakt uit: Anderlecht draait Club Brugge loer'

RSC Anderlecht stevende af op een brilscore in La Louvière, maar dankzij een kopbal van ...

533
533
'Overmars dropt bom: droomcoach Gheysens al binnen'

Terwijl Paul Gheysens iedereen deed geloven dat hij nog zoekende was, lijkt Marc Overmars achter de ...

524
524
Union SG mikt op stunt: "Volgens de 'expected results'..."

Union SG speelt morgen in de Champions League op het veld van Galatasaray. David Hubert en Adem ...

50
50
Teklak verrast: “Renard doet wat Fredberg nooit kon”

Bij RSC Anderlecht waren ze bijzonder tevreden met de zege tegen La Louvière. De Brusselaars ...

307
307
Boeckx: "Als Antwerp zijnde zou ik hem bellen"

Royal Antwerp FC zette Stef Wils zoals verwacht op straat. De trainer betaalde het gelag voor de 14 ...

258
258
Galatasaray in de war: "Union SG is héél verschillend"

Union SG speelt morgenavond tegen Galatasaray in de Champions League. Als de Brusselaars nog ambitie ...

76
76
'Vinicius dropt gigantische transferbom bij Real Madrid'

Real Madrid won vorige maand de Clasico van FC Barcelona. De Koninklijke zette de grote rivaal in ...

207
207
Antwerp ontploft: fans eisen 'onmogelijke' coach

Royal Antwerp FC ontsloeg zondagavond na de nederlaag Stef Wils. Een ontslag dat er al een tijdje ...

558
558
Leko slaat alarm: “Drie weken overleven nu”

Bij AA Gent was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen KVC Westerlo. De 0-0 was gevleid. ...

232
232
Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Goed een jaar geleden maakten Vanessa D’Hooghe, ex-partner van Carl Hoefkens, en Hendrik Van ...

159
159

Meer sportnieuws