Verschueren: "Ik had meer problemen met opvolger Kompany"

door
Verschueren:

Na het seizoen 2021-2022 nam het bestuur van RSC Anderlecht afscheid van Vincent Kompany. Een vreemde zet na een derde plaats en een bekerfinale. Het ging beter met de Brusselaars, maar het zette zichzelf weer terug in de tijd na die beslissing. Michael Verschueren baalde.

LEES OOK: Verschueren laat Anderlecht daveren met duidelijk signaal

Afscheid van Kompany

Verschueren was toen lid van de Raad van Bestuur. Hij had in 2019 Kompany naar Anderlecht gehaald, maar na de komst van Wouter Vandenhaute en Peter Verbeke verdween hij naar de achtergrond. Hij sprak over het afscheid van Kompany.

"Het vertrek van Kompany vond ik zeer jammer, ook omdat ik hem heb gehaald. Ik vond ook dat we naar iets aan het toewerken waren en dat er duidelijk progressie merkbaar was. Als Raad van Bestuur gingen we niet over dergelijke zaken, maar vooral over de cijfers. Maar het is niet omdat je het niet eens bent met een beslissing, dat het geen goede kan zijn", zei hij in de podcast Café Constant.

Miscast Mazzu

Dat was het dus niet. Vandenhaute handelde op zijn eentje door Felice Mazzu weg te halen bij Union SG. Hij informeerde al bij de coach toen Kompany nog werkzaam was bij Anderlecht. Het werd een enorme miscast en Anderlecht kende door bepaalde beslissingen van Vandenhaute een historisch slecht seizoen.

"Ik had meer moeite met de vervanger (Felice Mazzu, nvdr.) die werd gehaald. Dat was niet de trainer die we toen nodig hadden. Het voelde een beetje aan alsof we een ‘winnaar’ gingen halen, omdat hij goed presteerde bij Union SG. Maar dat zijn keuzes die worden gemaakt", zei Verschueren er nog over. 

Voor Vandenhauten en Verbeke had het ook gevolgen. De voorzitter werd nadien ‘niet-uitvoerend’ voorzitter en Verbeke werd ontslagen. Jesper Fredberg kwam naar Anderlecht met Brian Riemer als coach. Voorlopig draait het beter onder hun hoede. 

Had RSCA nu verder gestaan als Kompany was gebleven?

Meest recent

Anderlecht in paniekmodus: toch nog de markt op?

RSC Anderlecht blijft hardleers. We halen al een jaar aan dat Paars-Wit een tekort aan ...

27
27
FC Barcelona dropt bom in Europees voetbal

De afgelopen jaren is er veel veranderd in het wereldvoetbal. FC Barcelona probeerde iets in gang te ...

79
79
Vandenbroeck voert druk op: D-day voor Zulte Waregem

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen FCV Dender. Een match die ze maar best kunnen winnen. ...

15
15
'Koophonger Man City niet gestild: 80 miljoen euro'

Manchester City kende vele jaren amper concurrentie in Engeland. Maar de club is een nieuwe weg ...

23
23
TRANSFERUURTJE: Wereldtop bij Club, Barça met knaltransfer

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

78
78
Stijnen briest na Patro-drama: “Ben er niet goed van”

Patro Eisden speelde 4-4 gelijk tegen Jong Genk in de Challenger Pro League. De club van Stijn ...

141
141
‘Club moet vol aan de bak: dubbel vertrek ligt al vast’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in Europa. In de competitie loopt het minder, maar de ...

230
230
Boskamp genadeloos voor Anderlecht: “Haal hem terug”

RSC Anderlecht zit in een desastreuze periode. Paars-Wit nam afscheid van Besnik Hasi en ging ...

400
400
KV Mechelen wil Antwerp ferme steek uitdelen

KV Mechelen en Royal Antwerp FC bekampen elkaar in een belangrijk rechtstreeks duel voor een plek in ...

175
175
Plots scherpe kritiek op Kompany: crisis bij Bayern

Het Bayern München van Vincent Kompany leek dit seizoen ongenaakbaar in de Bundesliga, maar ...

158
158
Beerschot-fans morren: sportieve baas slaat terug

Beerschot zag afgelopen wintermercato enkele sterkhouders vertrekken. De Antwerpse club wil zo snel ...

148
148
Vanderbiest legt veto op: geen vertrek bij KV

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. Het voetbal is niet oogstrelend, maar de Maneblussers ...

135
135
Genk ruikt megadeal: transfer boven 20 miljoen

KRC Genk verkocht Hyun-Gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. Dat is een zeer pittige prijs voor ...

422
422
'Alarm bij Club Brugge: Arsenal en Chelsea op de stoep'

Club Brugge lijkt komende zomer een leegloop tegemoet te gaan. Heel wat basispionnen gaan de club ...

273
273
'Bom bij Club Brugge: sterspeler botst met Madou'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier nazinderen. Een ...

956
956
‘Anderlecht beeft: in handen van Europese supermacht?’

Dat debat sleept al langer aan bij Anderlecht, maar het raakt net aan de kern van de ambitie. Want ...

586
586
Westerlo weggespeeld door STVV: Charai reageert hard

KVC Westerlo was geen partij voor een oppermachtig STVV. Het werd 0-4 in de Kempen. Uiteraard waren ...

67
67
'Renard buitenspel? Nieuwe wending bij Anderlecht'

De kans lijkt met de dag kleiner te worden dat Olivier Renard nog lang de sportieve baas zal blijven ...

504
504
Akin onthult breuk bij Beerschot: “Hij wilde niet meer spelen”

Beerschot lijkt niet meteen versterkt uit de mercato te zijn gekomen. Althans, niet op de korte ...

151
151
Vrancken zonder twijfel: “De beste in de Jupiler Pro League!"

STVV maakt een zeer stevig statement en won met 0-4 op het veld van KVC Westerlo. Een zeer knappe ...

161
161
Boskamp geeft RSCA gouden tip in trainerszoektocht

RSC Anderlecht zoekt een nieuwe trainer, maar die zoektocht verloopt moeilijk. Mark van Bommel en ...

308
308
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

138
138
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

84
84
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

284
284
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

139
139

Meer sportnieuws