Verschueren: "Ik had meer problemen met opvolger Kompany"

417 stemmen
Verschueren:

Na het seizoen 2021-2022 nam het bestuur van RSC Anderlecht afscheid van Vincent Kompany. Een vreemde zet na een derde plaats en een bekerfinale. Het ging beter met de Brusselaars, maar het zette zichzelf weer terug in de tijd na die beslissing. Michael Verschueren baalde.

LEES OOK: Anderlecht krijgt énorme buitenkans op ex-kampioenenmaker

Afscheid van Kompany

Verschueren was toen lid van de Raad van Bestuur. Hij had in 2019 Kompany naar Anderlecht gehaald, maar na de komst van Wouter Vandenhaute en Peter Verbeke verdween hij naar de achtergrond. Hij sprak over het afscheid van Kompany.

"Het vertrek van Kompany vond ik zeer jammer, ook omdat ik hem heb gehaald. Ik vond ook dat we naar iets aan het toewerken waren en dat er duidelijk progressie merkbaar was. Als Raad van Bestuur gingen we niet over dergelijke zaken, maar vooral over de cijfers. Maar het is niet omdat je het niet eens bent met een beslissing, dat het geen goede kan zijn", zei hij in de podcast Café Constant.

Miscast Mazzu

Dat was het dus niet. Vandenhaute handelde op zijn eentje door Felice Mazzu weg te halen bij Union SG. Hij informeerde al bij de coach toen Kompany nog werkzaam was bij Anderlecht. Het werd een enorme miscast en Anderlecht kende door bepaalde beslissingen van Vandenhaute een historisch slecht seizoen.

"Ik had meer moeite met de vervanger (Felice Mazzu, nvdr.) die werd gehaald. Dat was niet de trainer die we toen nodig hadden. Het voelde een beetje aan alsof we een ‘winnaar’ gingen halen, omdat hij goed presteerde bij Union SG. Maar dat zijn keuzes die worden gemaakt", zei Verschueren er nog over. 

Voor Vandenhauten en Verbeke had het ook gevolgen. De voorzitter werd nadien ‘niet-uitvoerend’ voorzitter en Verbeke werd ontslagen. Jesper Fredberg kwam naar Anderlecht met Brian Riemer als coach. Voorlopig draait het beter onder hun hoede. 

Had RSCA nu verder gestaan als Kompany was gebleven?

Meest recent

Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

0
0
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

49
49
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

104
104
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

100
100
'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

63
63
Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

36
36
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

63
63
'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen, maar blijft wel in de running voor eindwinst in ...

380
380
Uitgang wagenwijd open: Anderlecht bevestigt exit na 82 duels

Behoudens het een barragematch om het Europese ticket, werkt RSC Anderlecht donderdagavond zijn ...

161
161
Laatste thuismatch gespeeld? Transferstatement El Ouahdi

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

420
420
Club-fans geloven het niet: bizarre wending rond Vormer

Ruud Vormer blijft in Brugge een naam die iets losmaakt. De ex-kapitein van Club Brugge begint zelf ...

443
443
Milicevic breekt stilte en trapt na richting AA Gent

Voorlopig bezet het nog steeds de vijfde plek, maar AA Gent wacht wel nog altijd op een eerste zege ...

150
150
'STVV vreest leegloop: halve basisploeg richting exit'

Mogelijk krijgt het ticket nog een upgrade, maar STVV is nu al zeker van Europees voetbal tot na ...

81
81
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

229
229
Anderlecht glundert: twee talenten in top 10 wereldwijd

Terwijl het seizoen er in een aantal landen al opzit, nadert ook de Jupiler Pro League zijn finale ...

131
131
Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Mogelijk weten we straks al wie zich dit seizoen tot landskampioen kroont, en ook de Europese ...

83
83
Anderlecht neemt afscheid: Verschaeren zegt vaarwel

RSC Anderlecht maakte zopas officieel bekend dat Thorgan Hazard straks zijn laatste thuismatch ...

325
325
RSCA-STVV: Taravel twijfelt, geen Goto in Anderlecht?

Terwijl de meeste ogen op de ontknoping van de titelrace gericht zijn, staan de zenuwen ook in het ...

249
249
Malinwa bevestigt exit meubelstuk: "Het doet pijn"

KV Mechelen hoopt om het titelfeest van Club Brugge nog even uit te stellen. Hoe dan ook ...

105
105
Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Toby Alderweireld kende een carrière waar miljoenen voetballers alleen maar van kunnen ...

102
102
Anderlecht kondigt vertrek van Thorgan Hazard aan

Bij Anderlecht zal er komende zomer heel wat veranderen. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

268
268
Nagelsmann komt met verrassende Tresoldi-onthulling

Donderdag werd ook in Duitsland de WK-selectie bekend gemaakt. Daarin maakte Julian Nagelsmann ...

171
171
'Bologna komt aankloppen bij Club én Union'

Vorig weekend werd de titelstrijd wellicht definitief beslecht met de overtuigende 5-0-overwinning ...

412
412
Promotie is binnen: Sporting Hasselt heeft proflicentie beet

Er was de voorbije weken heel wat onduidelijkheid over wie volgend seizoen in de Challenger Pro ...

144
144
WK-selecties: Duitsland met Neuer, Anderlecht-speler beloond

De start van het WK nadert met rasse schreden en alsmaar meer landen maken hun selecties bekend. ...

97
97

Meer sportnieuws