Verschueren: "Ik had meer problemen met opvolger Kompany"

417 stemmen
Verschueren:

Na het seizoen 2021-2022 nam het bestuur van RSC Anderlecht afscheid van Vincent Kompany. Een vreemde zet na een derde plaats en een bekerfinale. Het ging beter met de Brusselaars, maar het zette zichzelf weer terug in de tijd na die beslissing. Michael Verschueren baalde.

LEES OOK: Haalt Anderlecht nog ex-spelers terug in huis?

Afscheid van Kompany

Verschueren was toen lid van de Raad van Bestuur. Hij had in 2019 Kompany naar Anderlecht gehaald, maar na de komst van Wouter Vandenhaute en Peter Verbeke verdween hij naar de achtergrond. Hij sprak over het afscheid van Kompany.

"Het vertrek van Kompany vond ik zeer jammer, ook omdat ik hem heb gehaald. Ik vond ook dat we naar iets aan het toewerken waren en dat er duidelijk progressie merkbaar was. Als Raad van Bestuur gingen we niet over dergelijke zaken, maar vooral over de cijfers. Maar het is niet omdat je het niet eens bent met een beslissing, dat het geen goede kan zijn", zei hij in de podcast Café Constant.

Miscast Mazzu

Dat was het dus niet. Vandenhaute handelde op zijn eentje door Felice Mazzu weg te halen bij Union SG. Hij informeerde al bij de coach toen Kompany nog werkzaam was bij Anderlecht. Het werd een enorme miscast en Anderlecht kende door bepaalde beslissingen van Vandenhaute een historisch slecht seizoen.

"Ik had meer moeite met de vervanger (Felice Mazzu, nvdr.) die werd gehaald. Dat was niet de trainer die we toen nodig hadden. Het voelde een beetje aan alsof we een ‘winnaar’ gingen halen, omdat hij goed presteerde bij Union SG. Maar dat zijn keuzes die worden gemaakt", zei Verschueren er nog over. 

Voor Vandenhauten en Verbeke had het ook gevolgen. De voorzitter werd nadien ‘niet-uitvoerend’ voorzitter en Verbeke werd ontslagen. Jesper Fredberg kwam naar Anderlecht met Brian Riemer als coach. Voorlopig draait het beter onder hun hoede. 

Had RSCA nu verder gestaan als Kompany was gebleven?

Meest recent

'Club grijnst na nieuwe wending in dossier Tresoldi'

Er blijkt bij Club Brugge nog heel veel werk aan de winkel voor het nieuwe seizoen, want van zijn ...

41
41
Standard slaagt er niet in te stunten tegen Juventus

Standard werkte zaterdagavond de galawedstrijd van zijn voorbereiding af. Op Sclessin kregen de ...

39
39
Thibaut Courtois trekt aandacht met mysterieuze foto

Alsof een trouwfeest nog niet genoeg was, trok Thibaut Courtois later op de avond naar een van de ...

35
35
'Union heeft volgende uitgaande knaltransfer beet'

Union lijkt een week voor de start van zijn seizoen klaar voor de dienst. Het zette in zijn laatste ...

40
40
'Real haalt meteen weer keihard uit: persoonlijk akkoord'

Bij Real Madrid pakten ze deze zomer al uit met een stevig transferoffensief, want na twee jaar ...

43
43
Henry komt met zéér straffe uitspraak over Tzolis

Christos Tzolis heeft deze week eindelijk zijn droomtransfer afgerond. De Griekse winger trok na ...

79
79
Grote clash: Van Gucht zet Vannieuwkerke stevig onder druk

Na weken waarin Ruben Van Gucht vooral om andere redenen de aandacht trok, krijgt de populaire ...

62
62
'Real dropt weer transferbom: akkoord over Rodri'

Na twee tegenvallende seizoenen zonder prijs is het Real Madrid menens om straks weer met succes aan ...

70
70
'Union neemt afscheid van zeldzame flop'

Union maakte de voorbije seizoenen indruk met de consistentie in zijn prestaties, ondanks dat het ...

21
21
Week voor Supercup: Club verliest wéér, knappe zege Union

Binnen iets minder dan een week gaat het nieuwe Belgische voetbalseizoen alweer van start met de ...

178
178
Club Brugge plant stuntdeal met Braziliaanse dribbelkoning

Club Brugge kijkt naar Brazilië voor versterking. Blauw-zwart heeft miljoenen klaar voor een ...

737
737
'Naar Antwerp? Stengs heeft nieuwe club gekozen'

Voor Antwerp blijft het een zeer moeizame transferzomer. De club werd wekenlang gegijzeld door de ...

206
206
"Van Bommel? Hij stond ook bij ons op het lijstje"

Mark van Bommel tekende voor amper twee jaar bij de Belgische bond. Niet echt een project voor de ...

103
103
'Cercle Brugge stunt met transfer bij Manchester City'

Cercle Brugge beseft dat het nood heeft aan versterking. De Bruggelingen hebben daarom besloten om ...

101
101
Haalt Anderlecht nog ex-spelers terug in huis?

Bij RSC Anderlecht haalde Tim Borguet Guillaume Gillet terug naar Neerpede. Hij werd er trainer van ...

400
400
Extra optie voor Van Bommel? Belgische parel maakt indruk

Olympique Lyon heeft mogelijk een uitstekende zaak gedaan op de transfermarkt. Zij haalden Julien ...

173
173
Oefenmatchen: OHL, Cercle onderuit, STVV speelt gelijk

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. Cercle Brugge, Zulte Waregem, KV ...

62
62
'Club Brugge verliest Onyedika: clubs vinden akkoord'

Club Brugge gaat nog een sterkhouder verliezen. Raphael Onyedika trekt weldra de deur achter zich ...

632
632
'Rol Vandenhaute bekend, Alderweireld moét kiezen'

Wouter Vandenhaute is de hoofdaandeelhouder van Royal Antwerp FC, Toby Alderweireld stapt ook mee ...

841
841
Kana ziet goede evolutie: "Dàt is Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde verdienstelijk in en tegen Hammarby. Maar meer ook niet. Marco Kana kijkt al ...

271
271
'STVV dreigt volgende sterkhouder te verliezen'

STVV lijkt zich mogelijk op te maken voor een mogelijke wissel onder de lat. Hoewel er nog geen ...

140
140
Lierse SK klaar op de transfermarkt? Van den Abbeel oordeelt

Lierse SK is volop bezig aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De club uit de Challenger Pro ...

67
67
Rondje België: 'Rigaux in gesprek, Okereke terug naar JPL'

Dévy Rigaux gaat de kern van Feyenoord flink moeten uitdunnen. Er zijn véél te ...

183
183
Terug van mislukte passage bij Standard: "Euvrard was geen fan"

Bij Standard mogen al een aantal zomeraanwinsten van een jaar geleden weg. Een teken dat de ...

135
135
'Tzolis baalt al: Arsenal gaat plots voor énorme concurrent'

Soms is het toch bizar hoe bepaalde clubs denken op een transfermarkt. Neem nu Arsenal. Zij haalden ...

188
188

Meer sportnieuws