Verschueren: "Ik had meer problemen met opvolger Kompany"

417 stemmen
Verschueren:

Na het seizoen 2021-2022 nam het bestuur van RSC Anderlecht afscheid van Vincent Kompany. Een vreemde zet na een derde plaats en een bekerfinale. Het ging beter met de Brusselaars, maar het zette zichzelf weer terug in de tijd na die beslissing. Michael Verschueren baalde.

LEES OOK: 'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

Afscheid van Kompany

Verschueren was toen lid van de Raad van Bestuur. Hij had in 2019 Kompany naar Anderlecht gehaald, maar na de komst van Wouter Vandenhaute en Peter Verbeke verdween hij naar de achtergrond. Hij sprak over het afscheid van Kompany.

"Het vertrek van Kompany vond ik zeer jammer, ook omdat ik hem heb gehaald. Ik vond ook dat we naar iets aan het toewerken waren en dat er duidelijk progressie merkbaar was. Als Raad van Bestuur gingen we niet over dergelijke zaken, maar vooral over de cijfers. Maar het is niet omdat je het niet eens bent met een beslissing, dat het geen goede kan zijn", zei hij in de podcast Café Constant.

Miscast Mazzu

Dat was het dus niet. Vandenhaute handelde op zijn eentje door Felice Mazzu weg te halen bij Union SG. Hij informeerde al bij de coach toen Kompany nog werkzaam was bij Anderlecht. Het werd een enorme miscast en Anderlecht kende door bepaalde beslissingen van Vandenhaute een historisch slecht seizoen.

"Ik had meer moeite met de vervanger (Felice Mazzu, nvdr.) die werd gehaald. Dat was niet de trainer die we toen nodig hadden. Het voelde een beetje aan alsof we een ‘winnaar’ gingen halen, omdat hij goed presteerde bij Union SG. Maar dat zijn keuzes die worden gemaakt", zei Verschueren er nog over. 

Voor Vandenhauten en Verbeke had het ook gevolgen. De voorzitter werd nadien ‘niet-uitvoerend’ voorzitter en Verbeke werd ontslagen. Jesper Fredberg kwam naar Anderlecht met Brian Riemer als coach. Voorlopig draait het beter onder hun hoede. 

Had RSCA nu verder gestaan als Kompany was gebleven?

Meest recent

'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

3
3
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

19
19
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

35
35
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

38
38
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

107
107
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

209
209
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

833
833
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

181
181
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

90
90
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

171
171
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

97
97
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

274
274
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

109
109
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

543
543
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

531
531
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

421
421
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

950
950
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

222
222
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

285
285
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

439
439
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

59
59
‘Anderlecht-trio grof wild op transfermarkt’

RSC Anderlecht is zich aan het voorbereiden op volgend seizoen. Paars-Wit zoekt nog naar een nieuwe ...

597
597
Pijnlijke boodschap Openda: einde verhaal Rode Duivels?

Er was een tijd dat Loïs Openda niet weg te denken was uit de selectie van de Rode Duivels, ...

233
233
Real Madrid sluit historische deal: 100 miljoen euro

Real Madrid kende een minder seizoen en zal volgend seizoen weer op zoek gaan naar prijzen. ...

186
186
BV-koppel Breckx-Vandenberghe legt VTM-kijker het zwijgen op

Iedereen dacht Maarten Breckx en Lies Vandenberghe te kennen. Als geliefd koppel, als collega's bij ...

68
68

Meer sportnieuws