Verschueren: "Ik had meer problemen met opvolger Kompany"

417 stemmen
Verschueren:

Na het seizoen 2021-2022 nam het bestuur van RSC Anderlecht afscheid van Vincent Kompany. Een vreemde zet na een derde plaats en een bekerfinale. Het ging beter met de Brusselaars, maar het zette zichzelf weer terug in de tijd na die beslissing. Michael Verschueren baalde.

LEES OOK: Anderlecht met lichtpunten én zorgen naar Hammarby

Afscheid van Kompany

Verschueren was toen lid van de Raad van Bestuur. Hij had in 2019 Kompany naar Anderlecht gehaald, maar na de komst van Wouter Vandenhaute en Peter Verbeke verdween hij naar de achtergrond. Hij sprak over het afscheid van Kompany.

"Het vertrek van Kompany vond ik zeer jammer, ook omdat ik hem heb gehaald. Ik vond ook dat we naar iets aan het toewerken waren en dat er duidelijk progressie merkbaar was. Als Raad van Bestuur gingen we niet over dergelijke zaken, maar vooral over de cijfers. Maar het is niet omdat je het niet eens bent met een beslissing, dat het geen goede kan zijn", zei hij in de podcast Café Constant.

Miscast Mazzu

Dat was het dus niet. Vandenhaute handelde op zijn eentje door Felice Mazzu weg te halen bij Union SG. Hij informeerde al bij de coach toen Kompany nog werkzaam was bij Anderlecht. Het werd een enorme miscast en Anderlecht kende door bepaalde beslissingen van Vandenhaute een historisch slecht seizoen.

"Ik had meer moeite met de vervanger (Felice Mazzu, nvdr.) die werd gehaald. Dat was niet de trainer die we toen nodig hadden. Het voelde een beetje aan alsof we een ‘winnaar’ gingen halen, omdat hij goed presteerde bij Union SG. Maar dat zijn keuzes die worden gemaakt", zei Verschueren er nog over. 

Voor Vandenhauten en Verbeke had het ook gevolgen. De voorzitter werd nadien ‘niet-uitvoerend’ voorzitter en Verbeke werd ontslagen. Jesper Fredberg kwam naar Anderlecht met Brian Riemer als coach. Voorlopig draait het beter onder hun hoede. 

Had RSCA nu verder gestaan als Kompany was gebleven?

Meest recent

'Club Brugge duwt door en biedt 8 miljoen euro'

Club Brugge verliest Christos Tzolis en moet dus op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Meer zelfs, ...

62
62
Lierse SK pakt uit met héél stevige aanwinst

Lierse SK heeft vandaag een zeer opvallende aanwinst aangekondigd. De club uit de Challenger Pro ...

15
15
Cercle Brugge stelt nieuwe middenvelder voor

De Belgische ploegen blijven zich versterken. Ze kijken daarbij vooral naar het buitenland. Zo heeft ...

22
22
Vrancken heeft beet en shopt in de Jupiler Pro League

Wouter Vrancken koos deze zomer voor een verrassende uitdaging. Na een topseizoen koos hij ervoor om ...

29
29
'Club met de handen in het haar voor Supercup én JPL-start'

De eerste grote test voor Club Brugge wordt de Belgische Supercup tegen Union SG. Op 31 juli neemt ...

376
376
Burgess wees monstercontract af: groots plan met KAA Gent

Christian Burgess verliet Union SG na jaren trouwe dienst. Beide partijen kwamen er niet uit tijdens ...

131
131
‘Strijd om Onyedika barst volledig los: Club ontvangt bod’

Club Brugge kende een topseizoen en verschillende sterkhouders dreigen de club te verlaten deze ...

378
378
Tuchel haalt ongezien uit: Engeland compleet afgemaakt

Engeland ging in de halve finale van het WK onderuit tegen Argentinië. De Engelsen kwamen op ...

106
106
Wilmots apetrots: Standard pakt uit met nieuwe zomertransfer

Standard Luik is druk in de weer op de zomermercato. De Rouches hopen weer mee te kunnen doen om de ...

98
98
‘Stunt van formaat: Club verliest toptalent aan JPL-club’

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdopleiding en de werking met Club NXT. ...

567
567
Wending: Ferrera krijgt toch straf na uithaal richting refs

Yannick Ferrera degradeerde met Dender naar de Challenger Pro League. Na de laatste speeldag haalde ...

58
58
Burgess onthult exacte reden voor vertrek Union SG

Christian Burgess groeide de afgelopen seizoenen uit tot een icoon bij Union SG. De centrale ...

247
247
FIFA start onderzoek naar clash Argentinië – Engeland

De halve finale tussen Argentinië en Engeland zindert nog na. The Three Lions kwamen op ...

88
88
Lommel sluit straffe transferdeal met Atletico Madrid

Lommel is straks de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League, nadat de Limburgers ...

43
43
'Puzzelen voor Leko: debutanten én nodige afwezigen'

Bij Club Brugge hebben ze nog twee weken om zich klaar te stomen voor hun eerste officiële ...

308
308
OHL pakt uit en houdt jeugdinternational aan boord

Bij OH Leuven hopen ze komend seizoen beter te doen, nadat ze in de voorbije jaargang maar net de ...

27
27
'Beveren wil transfervrije slag slaan bij Standard'

SK Beveren veroverde vorig seizoen met groot machtsvertoon de titel in de Challenger Pro League, ...

129
129
'Nieuwe Lukaku-wending: straffe bestemming duikt op'

Romelu Lukaku speelde een opmerkelijk sterk WK. Na een seizoen met amper 64 speelminuten waren er ...

462
462
Anderlecht kondigt vertrek van jeugdproduct aan

Anderlecht heeft minder dan een week om zich klaar te stomen voor zijn eerste Europese opdracht, ...

92
92
TRANSFERUURTJE: 'Praet verbaast, Club gaat voor opvolger Tzolis'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

396
396
Vrouw van Wesley Sonck doet hartverscheurende onthulling

Wesley Sonck was tijdens het WK weer alomtegenwoordig bij de uitzendingen op Sporza. De ...

198
198
KAA Gent verrast met aankondiging van flanktalent

KAA Gent is de zomermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten, niet enkel voor de A-kern, maar ...

142
142
‘Standard troeft Anderlecht en Union af met toptransfer’

Standard Luik hoopt weer snel aan de top van het Belgische voetbal te staan. Marc Wilmots wil deze ...

305
305
'Club Brugge schrikt: opvallende constructie voor Ordonez'

Joel Ordonez wordt al een tijdje in verband gebracht met een knaltransfer. Clubs zoals Liverpool, ...

549
549
Voetbalbond USA na Balogun-affaire: “Trump doet wat hij wil”

De situatie rond Folarin Balogun blijft voortduren. De aanvaller was aanvankelijk geschorst voor de ...

286
286

Meer sportnieuws