De Coninck: "Club Brugge is te afhankelijk van hem"

door
De Coninck:

Club Brugge moet vandaag na een 5 op 12 winnen van STVV, anders gaat de kritiek toenemen. De Bruggelingen hebben aanvallend veel weelde, maar in moeilijke momenten is het toch vooral Hans Vanaken die de ploeg bij de hand neemt. Analist Wim De Coninck is in De Zondag lovend voor de ervaren middenvelder.

Club Brugge is nog veel te wisselvallig. Dat breekt hen vooral zuur op in topmatchen, waar de verschillen kleiner zijn. De Bruggelingen gaan tegen STVV defensief eindelijk eens de nul moeten houden. Offensief is Vanaken vaak de man die het openbreekt.

LEES OOK: Vanaken doorbreekt stilte na blessure met opvallende video

Vanaken zeer belangrijk

"Club Brugge is meer sweat dan glory. Ze blijven daar afhankelijk van Vanaken. Hopelijk voor hen is Nusa snel terug, en misschien ook Buchanan. Je hebt het gevoel dat Deila Thiago zo lang mogelijk de kans wil geven, maar dat hij uiteindelijk toch bij Jutgla zal uitkomen", aldus De Coninck.

Club Brugge kon ook al heel wat wedstrijden op rij de nul niet houden. Defensief zijn er fouten die worden afgestraft en op het middenveld ontbreekt het toch aan een echte breker. Onyedika en Vetlesen zijn mooie voetballers, maar laten soms toch te makkelijk de man in hun rug weglopen. 

Kritiek op defensie

"Ik vind wel dat er met een vergrootglas naar hun verdediging wordt gekeken. Mechele moet nogal wat slikken en als Spileers in de zestien meter een keer een man een halve meter lost, lees je in de gazet dat hij te weinig is. Terwijl dat een jongen met heel veel kwaliteiten is. Er wordt erg overdreven."

Thomas Chatelle is van mening dat er nog te weinig balans zit in de ploeg. Club Brugge speelt ook nog eens met zeer hoge backs.

Is Vanaken voorlopig de beste Bruggeling?

Meest recent

'Napoli zet zich schrap: De Bruyne neemt drastisch transferbesluit'

Kevin De Bruyne kan zich volgende week zonder kopzorgen bij de Rode Duivels melden. De spelmaker is ...

10
10
Club Brugge zónder Vanaken: dit zijn de opties voor Leko

Club Brugge wil zondagavond op eigen veld tegen KV Mechelen een mooi einde breien aan de reguliere ...

76
76
Baetens en Huybrechts stunten verder en cashen flink

Andy Baetens en Kim Huybrechts blijven in positieve zin verrassen op de Euro Tour in Wieze. Op de ...

53
53
Sterk signaal van één Rode Duivel: "Petje af voor hem"

De 28 Rode Duivels die volgende week naar de Verenigde Staten trekken voor een oefenstage zijn ...

56
56
TRANSFERUURTJE: 'Liverpool wil JPL-revelatie, peperduur target Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

106
106
Brusselmans biecht op: financiële klap zindert na

Herman Brusselmans stond de voorbije tijd vaker in de schijnwerpers. Zo werd een rechtszaak rond een ...

29
29
José Mourinho barst in tranen uit bij Benfica

José Mourinho wordt gezien als één van de beste trainers aller tijden. De ...

21
21
‘Van kwaad naar erger: Vermeeren compleet KO geslagen’

Arthur Vermeeren ontplofte op jonge leeftijd bij Royal Antwerp FC en versierde meteen een ...

91
91
Pocognoli verbaast Frankrijk met aanpak: “Een tovenaar”

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en zijn start in Frankrijk was op zijn minst ...

97
97
Zulte Waregem bibbert en beeft: code rood bij spelers

Zulte Waregem kende een wisselvallig seizoen. Essevee zat in een goede reeks en zag zelfs even naar ...

141
141
Lapoussin slaat keihard terug: "Ik was België beu!"

Loïc Lapoussin maakte op de Belgische velden vooral het mooie weer bij Union SG en vervolgens ...

97
97
D-Day in de JPL: dit zijn de scenario’s voor Play-Offs

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Er zijn al veel ...

149
149
Frustraties lopen hoog op bij KV Kortrijk na zeperd

KV Kortrijk is dit seizoen één van de promotiekandidaten, maar tegen Francs Borains ...

132
132
'Gigantische verrassing bij Anderlecht rond Rits'

Mats Rits is al geruime tijd naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht, maar onder Jeremy ...

439
439
Rob Schoofs zorgt voor kippenvel bij oude liefde

De naam van Rob Schoofs blijft onlosmakelijk verbonden met KV Mechelen, ook al draagt hij vandaag ...

156
156
‘Drama voor Lavia: rampscenario bij Chelsea in de maak’

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense club hoopte het tij te keren met de ...

72
72
De Ketelaere in diep dal: zorgen nemen razendsnel toe

De zorgen rond Charles De Ketelaere nemen opnieuw toe. Na zijn blessure en moeilijke weken lijkt hij ...

88
88
Stassin heeft vleugels na selectie: “Het is ongelooflijk”

Lucas Stassin kreeg een mooie verrassing in de bus. De aanvaller werd geselecteerd door bondscoach ...

41
41
Taravel heeft erg opvallend plan met De Cat

Nathan De Cat is opgeroepen voor de Rode Duivels, maar de middenvelder moet eerst nog met RSC ...

149
149
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

232
232
Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

551
551
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

170
170
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

168
168
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

39
39
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

103
103

Meer sportnieuws