De Coninck: "Club Brugge is te afhankelijk van hem"

270 stemmen
De Coninck:

Club Brugge moet vandaag na een 5 op 12 winnen van STVV, anders gaat de kritiek toenemen. De Bruggelingen hebben aanvallend veel weelde, maar in moeilijke momenten is het toch vooral Hans Vanaken die de ploeg bij de hand neemt. Analist Wim De Coninck is in De Zondag lovend voor de ervaren middenvelder.

Club Brugge is nog veel te wisselvallig. Dat breekt hen vooral zuur op in topmatchen, waar de verschillen kleiner zijn. De Bruggelingen gaan tegen STVV defensief eindelijk eens de nul moeten houden. Offensief is Vanaken vaak de man die het openbreekt.

LEES OOK: Hans Vanaken betovert Brugse fans met ongezien gebaar

Vanaken zeer belangrijk

"Club Brugge is meer sweat dan glory. Ze blijven daar afhankelijk van Vanaken. Hopelijk voor hen is Nusa snel terug, en misschien ook Buchanan. Je hebt het gevoel dat Deila Thiago zo lang mogelijk de kans wil geven, maar dat hij uiteindelijk toch bij Jutgla zal uitkomen", aldus De Coninck.

Club Brugge kon ook al heel wat wedstrijden op rij de nul niet houden. Defensief zijn er fouten die worden afgestraft en op het middenveld ontbreekt het toch aan een echte breker. Onyedika en Vetlesen zijn mooie voetballers, maar laten soms toch te makkelijk de man in hun rug weglopen. 

Kritiek op defensie

"Ik vind wel dat er met een vergrootglas naar hun verdediging wordt gekeken. Mechele moet nogal wat slikken en als Spileers in de zestien meter een keer een man een halve meter lost, lees je in de gazet dat hij te weinig is. Terwijl dat een jongen met heel veel kwaliteiten is. Er wordt erg overdreven."

Thomas Chatelle is van mening dat er nog te weinig balans zit in de ploeg. Club Brugge speelt ook nog eens met zeer hoge backs.

Is Vanaken voorlopig de beste Bruggeling?

Meest recent

Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

109
109
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

38
38
Duitsland tankt vertrouwen voor WK: ex-JPL-held blinkt uit

Dit weekend zijn de meeste WK-deelnemers helemaal aan hun voorbereidingscampagne begonnen. Ook ...

12
12
Knap gebaar: Gent-held Roef neemt het op voor Genkse pineut

Hoogstaand is de afsluiter van het Belgische voetbalseizoen niet geworden, maar AA Gent en KRC Genk ...

106
106
Geen Europees voor Genk: Hayen viseert ref

KRC Genk zal het volgend seizoen zonder Europees voetbal moeten stellen. De Limburgers wonnen na het ...

154
154
Zo ziet het Europese programma van de Belgische clubs eruit

Zondagavond is het doek gevallen over het Belgische voetbalseizoen en werd ook het laatste Europese ...

141
141
'Dit is de reden voor breuk tussen Burgess en Union'

Union kwam zondag met een stevig transferbommetje. Het kondigde immers aan dat Christian Burgess na ...

377
377
Jonge Duivels mogen naar halve finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op het WK, staat een jeugdploeg nu al op een groot ...

118
118
AA Gent laat KRC Genk verweesd achter en gaat Europa in

In de Planet Group Arena stond vanavond het zeer belangrijke duel tussen AA Gent en KRC Genk op het ...

167
167
De Bruyne krijgt stevige sneer terug uit kamp-Conte

Kevin De Bruyne heeft zaterdag voor de nodige verbazing gezorgd in Italië met zijn uitspraken. ...

163
163
Klopt PSV weldra weer aan bij Anderlecht?

PSV is een club die al jaren naar België kijkt inzake versterkingen. Zo haalden ze onder meer ...

226
226
'Club Brugge grijpt naast transfer na monsterbod'

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

317
317
Marc Coucke laat miljoenen liggen: “Niet gepast”

Het gebeurt zelden dat iemand vrijwillig afstand doet van iets waar hij volledig recht op heeft. ...

181
181
“Dit kan Antwerp vernietigen”: grote onrust groeit

Bij Antwerp groeit de onrust over wat er achter de schermen gebeurt. De club staat te koop, er ...

439
439
Hasi messcherp voor beleid van Anderlecht

RSC Anderlecht kende een rotseizoen. De Brusselaars deden het minder goed dan vorig jaar. Het gevolg ...

178
178
AA Gent met parel: "Ooit de wereldtop"

Bij AA Gent haalden ze de afgelopen jaren (te) veel buitenlandse talenten naar Jong AA Gent, maar er ...

115
115
'Offensieve versterking: Club vindt nieuw goudklompje'

De vernieuwde sportieve leiding van Club Brugge zal zijn handen de komende weken meer dan vol ...

544
544
'Mourinho gaat los bij Real: zés grote zomeraanwinsten'

Voorlopig blijft het nog even wachten op de officiële bevestiging. Maar heel vooraanstaande ...

248
248
Optimale sfeer bij Duivels; De Bruyne doet Lukaku schrikken

Binnen een tweetal weken beginnen de Rode Duivels aan hun campagne op het WK in Canada, de VS en ...

104
104
Emotionele Van Gucht haalt snoeihard uit: "Pure onwil!"

Ruben Van Gucht is het spuugzat en dat mag u best letterlijk nemen. De VRT-man ligt de laatste jaren ...

74
74
De Mil wisselt drie keer, Genk met onuitgegeven elftal

Nog één wedstrijd te gaan en het seizoen in de Jupiler Pro League zit er volledig op. ...

51
51
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: kampioen onderneemt actie'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

354
354
Genk onder grote druk: Heymans trekt harde conclusie

KRC Genk staat zondag voor een belangrijke laatste match van het seizoen. De Limburgers gaan op het ...

168
168
'Conte snel van straat: duizelingwekkend salaris gevraagd'

Antonio Conte vertrok vlak na de laatste speeldag van de Serie A bij SSC Napoli. Maar mogelijk volgt ...

151
151
Rellen Waalse derby: bondsparket eist loodzware sancties

De slotspeeldag van de Europe Play-Offs werden overschaduwd door de wantoestanden na ...

247
247

Meer sportnieuws