Verheyen niet onder de indruk van RSCA'er: "Het is wat het is"

door
Verheyen niet onder de indruk van RSCA'er:

Bij RSC Anderlecht is het uitvallen van Thomas Delaney een zware domper. De Deense middenvelder was in geen tijd uitgegroeid tot een bepalende speler. Tegen KAS Eupen kon zijn vervanger niet overtuigen. Ook Gert Verheyen geraakte niet onder de indruk.

Amadou Diawara mocht opdraven als zijn vervanger. De ervaren middenvelder speelde degelijk, maar meer ook niet. Aan de bal blijft het een probleem en positioneel is Diawara ook niet bepaald een zekerheid. Théo Leoni en Mats Rits haalden een hoger niveau.

LEES OOK: Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Diawara kan niet overtuigen

Commentator Peter Morren was niet echt overtuigd van de prestatie van de ex-speler van AS Roma en Napoli. "Of het nu 70 of 85% is, ik ben er niet kapot van. Gaat het nog iets worden, Gert?”, vroeg hij aan co-commentator Gert Verheyen. "We hebben hem nu al te vaak gezien om te verwachten dat het nog iets gaat worden. Het is wat het is, denk ik.”

Diawara toont genoeg inzet en inzake werkkracht valt hem niets te verwijten. Inzake voetballend vermogen en impact op het spel is het simpelweg te weinig. Hij kan zijn ploeg niet sturen en voor een speler met dat loon (1,5 à 2 miljoen euro bruto) moet en mag je meer verwachten.

Sterke Leoni en Rits

Tegen Eupen waren Leoni en Rits bij de beteren bij Anderlecht. Het blijft vreemd hoe een achttal dagen geleden bepaalde waarnemers Leoni eventueel uit de ploeg zagen verdwijnen. Hij is al heel het seizoen bijzonder goed op dreef en neemt de ploeg zelfs vaak bij de hand.

Met 5 assists en 1 goal in 9 duels heeft hij bovendien cijfers van een ‘nummer 10’. Hij zorgt dus voor genoeg aanvoer. Rits kwam tegen Eupen ook meer in het strafschopgebied van de tegenstander, dus aanvallend zijn er veel mogelijkheden op het middenveld bij RSCA.

Is Diawara te weinig voor Anderlecht?

Meest recent

Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

63
63
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

121
121
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

337
337
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

487
487
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

325
325
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

94
94
Onverwachte kampioen? Vanhaezebrouck voorspelt titelstrijd

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

297
297
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

250
250
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

224
224
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

566
566
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

328
328
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

637
637
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

646
646
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

747
747
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

145
145
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

576
576
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

1357
1357
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

771
771
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

243
243
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

475
475
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

381
381
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

655
655
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

1040
1040
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

361
361
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

884
884

Meer sportnieuws