Verheyen niet onder de indruk van RSCA'er: "Het is wat het is"

door
Verheyen niet onder de indruk van RSCA'er:

Bij RSC Anderlecht is het uitvallen van Thomas Delaney een zware domper. De Deense middenvelder was in geen tijd uitgegroeid tot een bepalende speler. Tegen KAS Eupen kon zijn vervanger niet overtuigen. Ook Gert Verheyen geraakte niet onder de indruk.

Amadou Diawara mocht opdraven als zijn vervanger. De ervaren middenvelder speelde degelijk, maar meer ook niet. Aan de bal blijft het een probleem en positioneel is Diawara ook niet bepaald een zekerheid. Théo Leoni en Mats Rits haalden een hoger niveau.

LEES OOK: Top kijkt mee: hoe Debast grote dromen mag koesteren

Diawara kan niet overtuigen

Commentator Peter Morren was niet echt overtuigd van de prestatie van de ex-speler van AS Roma en Napoli. "Of het nu 70 of 85% is, ik ben er niet kapot van. Gaat het nog iets worden, Gert?”, vroeg hij aan co-commentator Gert Verheyen. "We hebben hem nu al te vaak gezien om te verwachten dat het nog iets gaat worden. Het is wat het is, denk ik.”

Diawara toont genoeg inzet en inzake werkkracht valt hem niets te verwijten. Inzake voetballend vermogen en impact op het spel is het simpelweg te weinig. Hij kan zijn ploeg niet sturen en voor een speler met dat loon (1,5 à 2 miljoen euro bruto) moet en mag je meer verwachten.

Sterke Leoni en Rits

Tegen Eupen waren Leoni en Rits bij de beteren bij Anderlecht. Het blijft vreemd hoe een achttal dagen geleden bepaalde waarnemers Leoni eventueel uit de ploeg zagen verdwijnen. Hij is al heel het seizoen bijzonder goed op dreef en neemt de ploeg zelfs vaak bij de hand.

Met 5 assists en 1 goal in 9 duels heeft hij bovendien cijfers van een ‘nummer 10’. Hij zorgt dus voor genoeg aanvoer. Rits kwam tegen Eupen ook meer in het strafschopgebied van de tegenstander, dus aanvallend zijn er veel mogelijkheden op het middenveld bij RSCA.

Is Diawara te weinig voor Anderlecht?

Meest recent

KRC Genk slijpt de messen: derde stunt op komst?

KRC Genk neemt het donderdag op tegen FC Basel in de Europa League. De Limburgers kunnen mits een ...

2
2
Club Brugge in Youth League onderuit tegen Sporting CP

Club Brugge werkte zopas in de Youth League de match af tegen Sporting CP.  Blauw-Zwart heeft ...

12
12
Top kijkt mee: hoe Debast grote dromen mag koesteren

Club Brugge neemt het vanavond in Lissabon op tegen Sporting CP. Dat is jammer genoeg zonder Rode ...

52
52
Kwakkelend Standard krijgt nieuwe dubbele tegenvaller

Standard droomt ervan om de top zes weer te bestormen, maar deed de voorbije weken geen goede zaken. ...

61
61
Gouden transfer voor Union: "Gündogan zijn ster doofde uit"

Union SG speelde een sterke wedstrijd tegen Galatasaray en won zeker niet onverdiend met 0-1. De ...

29
29
Marseille krijgt belangrijke raad over transfer Vermeeren

Dinsdagavond maakte Olympique Marseille in de Champions League een einde aan een waanzinnige reeks. ...

49
49
'Anderlecht moet nog extra dokken voor Vazquez'

Bij Anderlecht komt er in januari mogelijk nog een nieuwe spits bij. Het vertrek van Kasper Dolberg ...

150
150
'Antwerp dicht bij nieuwe coach: nog één vraagteken'

Bij Antwerp viel vorig weekend het doek voor Stef Wils. Na een pijnlijke thuisnederlaag tegen rode ...

139
139
'Union heeft volgende knaltransfer al in vizier'

Union heeft zich dinsdagavond nog maar eens aan Europa laten zien. De landskampioen stuntte door met ...

103
103
Enorm contrast bij Club NXT: Preud'homme geeft verklaring

Woensdagavond gaat Club Brugge op zoek naar puntenwinst in de Champions League tegen Sporting CP. ...

200
200
'Genk krijgt enorme opsteker uit ziekenboeg voor Basel'

Het blijft voor KRC Genk een wisselvallig seizoen. Het ging vorig weekend nog maar eens onderuit, ...

132
132
'Pro League wijst voorstel DAZN af: plan-B ligt klaar'

DAZN deed dinsdag een bom ontploffen in het Belgische voetbal door het televisiecontract op te ...

660
660
'West Ham plant transferraid: Club en Union moeten vrezen'

In de Premier League beleeft West Ham een dramatisch seizoen. De traditieclub pakte in zijn eerste ...

133
133
TRANSFERUURTJE: 'Icoon terug bij PSV, Simeone kiest volgende club'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

134
134
Clement meteen onder vuur na mokerslag

Philippe Clement heeft voor een nieuwe uitdaging bij Norwich City gekozen. De oefenmeester werkte ...

122
122
Medewerker DAZN komt met zéér opvallende onthulling

DAZN blijft de gemoederen bezighouden. De rechtenhouder dropte een bom op het Belgische voetbal door ...

964
964
Galatasaray woest na Union SG: één speler afgemaakt

Union SG verraste vriend en vijand door in de heksenketel van Galatasaray te gaan winnen. De ...

279
279
Simeone speelt open kaart: volgende club al bekend

Diego Simeone is nog steeds de trainer van Atlético Madrid. Een clubicoon en een trainer die ...

76
76
'Nieuwe' smaakmaker voor Anderlecht: Hasi heeft er optie bij

Bij RSC Anderlecht haalden ze sinds januari heel wat jonge buitenlanders naar de club. Olivier ...

393
393
Stankovic doorbreekt de stilte over terugkeer naar Inter

Bij Club Brugge worden heel veel spelers gelinkt aan een toptransfer. Onder meer Aleksander ...

443
443
PSV stunt en haalt clublegende terug in huis

PSV is al jaren de nummer één in Nederland. De club lijkt ook dit seizoen weer af te ...

60
60
Kompany verbaast Europa: topcoach doet straffe bekentenis

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vandaag op tegen Arsenal. Kunnen ze daar weer ...

149
149
BV verrast met stevige onthulling over Aster Nzeyimana

Gisterenavond was Aster Nzeyimana nog aanwezig in Istanbul, waar hij getuige was van de ...

54
54
'Uitgaande transfer bij Anderlecht: speler ontevreden'

Bij RSC Anderlecht gaan ze in januari de kern toch danig moeten afslanken. Olivier Renard en Tim ...

473
473
Geen beelden 16de speeldag? DAZN doet opmerkelijke zet

Komend weekend wordt de 16de speeldag van de Jupiler Pro League afgewerkt en daarin staan enkele ...

633
633

Meer sportnieuws