Verschueren komt met zeer markante onthullingen over Nasri

588
Verschueren komt met zeer markante onthullingen over Nasri

RSC Anderlecht haalde in de zomer van 2019 groots uit op de transfermarkt. Vincent Kompany, Nacer Chadli en Samir Nasri kwamen naar het Lotto Park. Op zijn 32ste was de ex-speler van Manchester City en Arsenal nog maar een schim van de speler die hij ooit was. 

In de podcast Café Constant sprak Michael Verschueren, toenmalig Head of Sports bij Anderlecht, over de transfer van Nasri. De Franse middenvelder bleek financieel geen peperdure speler te zijn.

LEES OOK: Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Geen financieel risico

"Hij was een van de risicovolle spelers (inzake fitheid, nvdr.) die op ons lijstje stond. Vincent belde een keer met hem en als hij nog maar 70% was van de speler die hij ooit was, dan was dat voor België nog fenomenaal, zei Vince”, aldus Verschueren.

Nasri gaf blijk van de nodige honger. “Nasri zei ook zelf dat hij binnen drie maanden België kapot zou kunnen spelen en dat hij binnen zes maanden weer Europese top zou zijn. Erewoord. We namen dat risico. We gaven hem ook een contract van een jaar met bepaalde parameters. Financieel was dat niet extreem, maar het pakte niet goed uit.”

Gebrek aan discipline

De ex-topspeler was nooit fysiek in orde. Hij leefde niet meer helemaal voor zijn sport en het werden worden en geen daden bij hem. "Er was ook een enorm gebrek aan discipline. Hij dronk geen alcohol, maar zat te lang in de ‘theehuizen’, wat niet bevorderlijk was voor de nachtrust. Hij was wel zeer goed bezig met de jeugd, maar daarvoor hadden we hem niet gehaald."

Nasri speelde uiteindelijk amper negen wedstrijden voor Anderlecht. Nadien verdween hij helemaal uit beeld. Hij zou daarna nergens meer voetballen. 

Begrijp je dat RSCA dat gokje toen waagde?

Meest recent

Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

39
39
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

8
8
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

8
8
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

2
2
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

9
9
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

23
23
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

177
177
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

55
55
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

14
14
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

61
61
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

46
46
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

120
120
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

238
238
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

86
86
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

29
29
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

274
274
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

123
123
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

50
50
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

36
36
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

20
20
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

79
79
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

190
190
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

54
54
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

41
41

Meer sportnieuws