Verschueren komt met zeer markante onthullingen over Nasri

588 stemmen
Verschueren komt met zeer markante onthullingen over Nasri

RSC Anderlecht haalde in de zomer van 2019 groots uit op de transfermarkt. Vincent Kompany, Nacer Chadli en Samir Nasri kwamen naar het Lotto Park. Op zijn 32ste was de ex-speler van Manchester City en Arsenal nog maar een schim van de speler die hij ooit was. 

In de podcast Café Constant sprak Michael Verschueren, toenmalig Head of Sports bij Anderlecht, over de transfer van Nasri. De Franse middenvelder bleek financieel geen peperdure speler te zijn.

LEES OOK: JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Geen financieel risico

"Hij was een van de risicovolle spelers (inzake fitheid, nvdr.) die op ons lijstje stond. Vincent belde een keer met hem en als hij nog maar 70% was van de speler die hij ooit was, dan was dat voor België nog fenomenaal, zei Vince”, aldus Verschueren.

Nasri gaf blijk van de nodige honger. “Nasri zei ook zelf dat hij binnen drie maanden België kapot zou kunnen spelen en dat hij binnen zes maanden weer Europese top zou zijn. Erewoord. We namen dat risico. We gaven hem ook een contract van een jaar met bepaalde parameters. Financieel was dat niet extreem, maar het pakte niet goed uit.”

Gebrek aan discipline

De ex-topspeler was nooit fysiek in orde. Hij leefde niet meer helemaal voor zijn sport en het werden worden en geen daden bij hem. "Er was ook een enorm gebrek aan discipline. Hij dronk geen alcohol, maar zat te lang in de ‘theehuizen’, wat niet bevorderlijk was voor de nachtrust. Hij was wel zeer goed bezig met de jeugd, maar daarvoor hadden we hem niet gehaald."

Nasri speelde uiteindelijk amper negen wedstrijden voor Anderlecht. Nadien verdween hij helemaal uit beeld. Hij zou daarna nergens meer voetballen. 

Begrijp je dat RSCA dat gokje toen waagde?

Meest recent

American dreamstart! VS halen fors uit in WK-opener

Voor de Verenigde Staten kon het wereldkampioenschap in eigen land niet beter beginnen. In hun ...

11
11
Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

44
44
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

36
36
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

35
35
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

95
95
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

89
89
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

89
89
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

79
79
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

111
111
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

39
39
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

95
95
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

172
172
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

229
229
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

546
546
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

64
64
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

181
181
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

495
495
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

881
881
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

128
128
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

384
384
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

180
180
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

722
722
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

621
621
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

21
21
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

187
187

Meer sportnieuws