Geweldige sensatie in Lotto Park, Seraing recht rug in CPL

door
Geweldige sensatie in Lotto Park, Seraing recht rug in CPL

Spektakelrijke avond in de Challenger Pro League. Op bezoek bij de RSCA Futures vocht een veerkrachtig Lierse Kempenzonen zich zowaar met negen(!) spelers richting een gelijkspel. Seraing pakte dan weer de zege bij een promovendus.

In de Challenger Pro League was Lierse vorig seizoen nog één van de positieve verrassingen, deze jaargang verliep het veel stroever voor de Pallieters. Vandaag maakte het de verplaatsing naar het Lotto Park, waar de RSCA Futures op het menu stonden. In het andere zaterdagavondduel bekampten Seraing en Francs Borains mekaar.

LEES OOK: Oorlog in Lokeren ontploft: fans dreigen met boycot

Tienkoppig Lierse recht de rug, promovendus domineert

Het jonge Paars-Wit pakte dit seizoen al vaak uit met goed voetbal, het koppelde daar (te) weinig punten aan. Vandaag nam het alvast een vlammende start, na dik tien minuten spelen viel de bal voor de voeten van Angulo en die knalde de 1-0 voorbij een kansloze Teunckens. De zorgen voor Lierse Kempenzonen werden halfweg de eerste periode nog wat groter toen De Bruyn na een domme reactie van het veld werd gestuurd, met tien man wachtte de Pallieters een schier onmogelijke opdracht.

En toch rechtte Lierse knap de rug, iets voorbij het halfuur werd een vrije trap vanop rechts voor doel geslingerd en Oulare knikte voor de neus van Coosemans de 1-1 tegen de touwen. De totale ommekeer volgde nog voor de pauze: Boone zette een tienkoppig bezoekend elftal zowaar op een 1-2 voorsprong. Het slotakkoord van een spektakelrijke eerste periode was nog voor het jonge Paars-Wit dat via Vergeylen in blessuretijd aan de gelijkmaker kwam.

In het andere duel in de CPL was Francs Borains veruit de betere ploeg in de eerste helft met een pak kansen. Scoren lukte voorlopig niet voor Chevalier en co en zo stond het halfweg nog 0-0 in het Stade Robert Urbain.

Pallieters vechten met negen, Métallos tonen ander gelaat

Lierse moest nog een helft zien te overleven met tien man, zo leek het alvast. Iets voor het uur kreeg ook bezoeker Poelmans na een domme tackle rood, het laatste halfuur moest er gestreden worden met negen man bij de Pallieters. De bezoekers toonden nadien een geweldige vechtlust en Anderlecht beet lange tijd zijn tanden stuk op de tegenstander. Pas in de absolute slotfase was het Lissens die de Futures de zege leek te schenken met een rake knal van dichtbij: 3-2. Het venijn zat hem echter in de absolute staart: Moutha-Sebtaoui verschalkte zijn eigen doelman en zo werd het zowaar nog 3-3. Ferme stunt van negen Pallieters!

De Métallos toonden voor de pauze zo goed als niets maar namen na de pauze wel de leiding bij hun eerste kans, Soumah-Abbad bracht Seraing tegen de gang van het spel in op een 0-1 voorsprong. Plots was Seraing de bovenliggende partij en op het uur zorgde Solheid al voor de 0-2. De bezoekers trokken de zege nadien nog eenvoudig over de streep en kunnen weer naar boven kijken.

Scoreverloop RSCA Futures-Lierse Kempenzonen:

1-0 (11') Angulo, 1-1 (34') Oulare, 1-2 (41') Boone, 2-2 (45+2') Vergeylen, 3-2 (86') Lissens, 3-3 (90+4') Moutha-Sebtaoui

Bijzonderheden:

De Bruyn (Lierse Kempenzonen) krijgt een rode kaart (22').
Poelmans (Lierse Kempenzonen) krijgt een rode kaart (58').

Scoreverloop Francs Borains-Seraing:

0-1 (49') Soumah-Abbad, 0-2 (61') Solheid

Zal Lierse zich dit jaar redden in de CPL?

Meest recent

Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

43
43
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

159
159
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

53
53
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

197
197
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

242
242
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

95
95
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

182
182
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

161
161
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

212
212
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

116
116
Minachting bij Anderlecht: "Precies alsof ze kampioen zijn"

De partij tussen KV Mechelen en Anderlecht kende zondagavond een sensationele ontknoping. De ...

383
383
Nieuwe titel voor Union: Albert stelt één voorwaarde

De strijd om de titel belooft in de play-offs nog zeer spannend te worden. STVV verloor vorig ...

161
161
Verrast KV Mechelen compleet met 'ultieme bekroning'?

In de allerlaatste editie van de Champions' Play-Off maakt KV Mechelen eindelijk voor de eerste keer ...

143
143
Godts heeft zeer straf Eredivisie-record in vizier

Ajax heeft zich vorig weekend herpakt in de Eredivisie. De nieuwe trainerwissel, waarbij Fred Grim ...

66
66
Frank Boeckx kookt: "Ik heb dat totaal niet meer"

Frank Boeckx is tegenwoordig een alom gevraagde analist. De voormalige doelman duikt op bij tal van ...

70
70
'Kompany zorgt voor grote wrevel in Duitsland'

Bayern München is bezig aan een geweldig seizoen. Het domineert de Bundesliga, walst door de ...

158
158
Pijnlijke conclusie Genk: "Dan stonden ze in top zes"

De strijd om het laatste ticket voor de Champions' Play-Off wordt op de slotspeeldag van de ...

258
258
Enorme blunder Vandevoordt: Teammaats in de bres

Deze week zal Rudi Garcia zijn selectie bekendmaken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

68
68
Taravel brengt RSCA duidelijke boodschap na eerste nederlaag

Anderlecht bevestigde vorige week het vertrouwen in Jérémy Taravel. De interimaris mag ...

410
410
Niemand in Europa doet beter: KVM mag uitblinker danken

In de voorbije vijftien jaar greep KV Mechelen meermaals naast de top zes, maar in de allerlaatste ...

251
251
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

186
186
'NAC hakt knoop door over ontslag Hoefkens'

Carl Hoefkens oogstte vorig seizoen nog lof door NAC Breda na een onverwachte promotie in de ...

109
109
TRANSFERUURTJE: 'Arsenal wil shoppen bij Club, waanzin bij Spurs'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

299
299
Vandenbempt kijkt ogen uit: “Onverwacht succes in JPL”

De plekjes werden afgelopen speeldag uitgedeeld. KV Mechelen wist tegen RSC Anderlecht een plek in ...

183
183

Meer sportnieuws