Geweldige sensatie in Lotto Park, Seraing recht rug in CPL

door
Geweldige sensatie in Lotto Park, Seraing recht rug in CPL

Spektakelrijke avond in de Challenger Pro League. Op bezoek bij de RSCA Futures vocht een veerkrachtig Lierse Kempenzonen zich zowaar met negen(!) spelers richting een gelijkspel. Seraing pakte dan weer de zege bij een promovendus.

In de Challenger Pro League was Lierse vorig seizoen nog één van de positieve verrassingen, deze jaargang verliep het veel stroever voor de Pallieters. Vandaag maakte het de verplaatsing naar het Lotto Park, waar de RSCA Futures op het menu stonden. In het andere zaterdagavondduel bekampten Seraing en Francs Borains mekaar.

LEES OOK: ‘Vier clubs klagen: format dit seizoen nog op de schop’

Tienkoppig Lierse recht de rug, promovendus domineert

Het jonge Paars-Wit pakte dit seizoen al vaak uit met goed voetbal, het koppelde daar (te) weinig punten aan. Vandaag nam het alvast een vlammende start, na dik tien minuten spelen viel de bal voor de voeten van Angulo en die knalde de 1-0 voorbij een kansloze Teunckens. De zorgen voor Lierse Kempenzonen werden halfweg de eerste periode nog wat groter toen De Bruyn na een domme reactie van het veld werd gestuurd, met tien man wachtte de Pallieters een schier onmogelijke opdracht.

En toch rechtte Lierse knap de rug, iets voorbij het halfuur werd een vrije trap vanop rechts voor doel geslingerd en Oulare knikte voor de neus van Coosemans de 1-1 tegen de touwen. De totale ommekeer volgde nog voor de pauze: Boone zette een tienkoppig bezoekend elftal zowaar op een 1-2 voorsprong. Het slotakkoord van een spektakelrijke eerste periode was nog voor het jonge Paars-Wit dat via Vergeylen in blessuretijd aan de gelijkmaker kwam.

In het andere duel in de CPL was Francs Borains veruit de betere ploeg in de eerste helft met een pak kansen. Scoren lukte voorlopig niet voor Chevalier en co en zo stond het halfweg nog 0-0 in het Stade Robert Urbain.

Pallieters vechten met negen, Métallos tonen ander gelaat

Lierse moest nog een helft zien te overleven met tien man, zo leek het alvast. Iets voor het uur kreeg ook bezoeker Poelmans na een domme tackle rood, het laatste halfuur moest er gestreden worden met negen man bij de Pallieters. De bezoekers toonden nadien een geweldige vechtlust en Anderlecht beet lange tijd zijn tanden stuk op de tegenstander. Pas in de absolute slotfase was het Lissens die de Futures de zege leek te schenken met een rake knal van dichtbij: 3-2. Het venijn zat hem echter in de absolute staart: Moutha-Sebtaoui verschalkte zijn eigen doelman en zo werd het zowaar nog 3-3. Ferme stunt van negen Pallieters!

De Métallos toonden voor de pauze zo goed als niets maar namen na de pauze wel de leiding bij hun eerste kans, Soumah-Abbad bracht Seraing tegen de gang van het spel in op een 0-1 voorsprong. Plots was Seraing de bovenliggende partij en op het uur zorgde Solheid al voor de 0-2. De bezoekers trokken de zege nadien nog eenvoudig over de streep en kunnen weer naar boven kijken.

Scoreverloop RSCA Futures-Lierse Kempenzonen:

1-0 (11') Angulo, 1-1 (34') Oulare, 1-2 (41') Boone, 2-2 (45+2') Vergeylen, 3-2 (86') Lissens, 3-3 (90+4') Moutha-Sebtaoui

Bijzonderheden:

De Bruyn (Lierse Kempenzonen) krijgt een rode kaart (22').
Poelmans (Lierse Kempenzonen) krijgt een rode kaart (58').

Scoreverloop Francs Borains-Seraing:

0-1 (49') Soumah-Abbad, 0-2 (61') Solheid

Zal Lierse zich dit jaar redden in de CPL?

Meest recent

Gigantische kater Juventus: details Openda-deal bekend

Loïs Openda zit ondertussen al een poos op een zijspoor bij Juventus en komt de laatste matchen ...

0
0
Heftige beelden: Leko gaat volledig wild in kleedkamer Club

Club Brugge boekte afgelopen weekend een belangrijke overwinning op het veld van STVV. Maar in de ...

27
27
'Anderlecht onderneemt actie: finaleplan met De Cat'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

92
92
'Bayern serieus: nieuwe ster van 60 miljoen voor Kompany'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de return in de ...

26
26
Knelpunt bij Duivels: 21-jarige verrassing in WK-selectie?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn selectie voor het WK. ...

186
186
Money time in Challenger Pro League: pittig duel op slotspeeldag

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

86
86
'Anderlecht slaat toe: miljoenendeal voor nieuwe Goleador'

Anderlecht zoekt opnieuw naar een spits en is daarbij uitgekomen bij een naam die in Zuid-Amerika al ...

188
188
Terechte penalty Club Brugge? Lardot spreekt duidelijke taal

Club Brugge speelde zaterdagavond geen al te beste wedstrijd op het veld van STVV maar won ...

286
286
Hoop voor AA Gent: groot verschil met horror-Play-Offs

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

243
243
'Napoli maakt transferprijs Romelu Lukaku bekend'

Romelu Lukaku lijkt dit seizoen niet meer echt aan de bak te gaan komen bij Napoli. Hij zal deze ...

392
392
Zulte Waregem opgelucht: Colpaert kondigt wijzigingen aan

Zulte Waregem verzekerde zich van het behoud na een 1-2-zege op het veld van FCV Dender. Trainer ...

181
181
Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

147
147
Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

108
108
Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

146
146
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

81
81
Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

256
256
Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

31
31
Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Bij Royal Antwerp FC gaat het van kwaad naar erger. Als er komende zomer niet flink wordt ...

595
595
'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

69
69
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

120
120
Blessure De Cat zorgt voor immens probleem bij Anderlecht

Nathan De Cat is vier tot zes weken buiten strijd bij RSC Anderlecht. Daardoor mist Paars-Wit hem ...

195
195
Van der Elst maakt Leko af na Diakhon-farce

Club Brugge won afgelopen weekend op Stayen, maar dat ging niet van een leien dakje. Het kwam ...

346
346
'Lukaku neemt beslissing over terugkeer naar Napoli'

De voorbije weken zat het er bovenarms op tussen Napoli en Romelu Lukaku. De Italiaanse kampioen was ...

98
98
Liefdesbom rond Mulder slaat keihard in bij Vandaag Inside

De familie Mulder is al jarenlang een vaste waarde op de Belgische televisie. Zowel Jan als zoon ...

109
109
'Club Brugge baalt: megabod afgewezen'

Voorlopig is het op transfervlak nog stil gebleven bij Club Brugge, maar achter de schermen werkt ...

324
324

Meer sportnieuws